Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Gmina monitorowana

STEPNICA. Prawie 106 tysięcy złotych kosztować będzie gminę Stepnica uruchomienie systemu monitoringu.

Przetarg na dostawę urządzeń, ich montaż i uruchomienie wygrała firma BIT z Łobza, która swoją usługę wyceniła na 105827,68 zł. System składać ma się z sześciu kamer, które obserwować będą to, co dzieje się w samej Stepnicy – na głównym skrzyżowaniu, przy boisku Orlik, przystanku autobusowym na os. 40-lecia, w porcie przeładunkowym i na plaży – oraz na przystani w Gąsierzynie. Centrum monitoringu będzie się znajdować w Urzędzie Gminy. (pp)

Źródło: Gazeta Goleniowska.

Szczegóły przetargu na gminnej stronie bip:   http://www.bip.stepnica.pl/zamowienia/pokaz/88.dhtml

23 komentarze

 1. “Dewastacja mienia publicznego jest coraz większym problemem każdej gminy, również i naszej. Bez skrupułów niszczone jest to, co ciężką pracą i dużymi nakładami środków zostało stworzone. Wszyscy chcemy dbać o wygląd gminy i powinniśmy reagować na wszelkie oznaki wandalizmu i chuligańskich zachowań. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą, aby nie dawać przyzwolenia na niszczenie tego, co w sumie należy do nas wszystkich.
  Potrzebna jest natychmiastowa reakcja ze strony mieszkańców. Jeśli zaobserwujecie Państwo zachowania noszące znamiona wandalizmu, polegające na dewastacji tablic informacyjnych, koszy na śmieci, znaków drogowych, urządzeń na placach zabaw, boiskach, mazanie sprayem itp. proszę o niezwłoczną informację do Straży Miejskiej w Stepnicy tel. kom. 510 253 280, na policję: 477 821 511 lub na mój służbowy tel. 509 909 416. Ze strony Komendanta Straży Miejskiej, a także z mojej zapewniamy Państwu pełną anonimowość. “

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

  • Zgłaszam dewastację oczyszczalni ścieków w Stepnicy oraz zrzucanie nieoczyszczonych ścieków niezgodnie z pozwoleniem wodno-prawnym, czego dowodem było zatrucie ryb w stawie oraz coraz bardziej zrujnowany stan jej obiektów i urzadzeń co można obejrzeć i porównać z latami 2002 – 2012!! Ludzie biorą przykład od nieudolnej władzy i zatracają szacunek do mienia publicznego!!

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Pożyteczna inicjatywa

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Mieszkańcy Stepnicy, zastnówicie się jakiej jakości będzie ta telewizja.Sześć kamer minitor rejestrator cyfrowy plus materiały i robocizna za 106 tysięcy to kpina a nie monitoring.To pieniądze wyrzucone w błoto.Zobaczcie ile naprawdę kosztuje porządna kamera szybkoobrotowa i z chociażby średnirj połki.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • Teraz można już za grosze kupić taki sprzęt z termowizją i pełną automatyką, że mucha nie siada. Ale miało być po prostu drogo i już. Lepiej nie wnikać czemu – formalnie miał prawo i już

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. Uffff… Jak ja się już czuję przez te kamery bezpiecznie. Nie zamykam drzwi od domu, nie wprowadzam samochodu do garażu, pieniądze i dwa srebrne pierścionki leżą na stole 🙂 Ciekaw jestem tylko czy oczy WIELKIEGO BRATA widzą gdy gaśnie oświetlenie ?! Bo jeśli nie, to taniej było by nauczyć KOCURY gadać i niech by donosiły co się na wichurze nocą dzieje 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 4. Dla uzupełnienia:

  Oferta wygrana 105.827,68 zł i 100 punktów

  Oferta p. Sławomira 105.942,47 zł i 96,92 punktów

  Dodam tylko że Firma Protech Sławomir Tworek jest doświadczona a jednym z ostatnich projektów była budowa monitoringu dla Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Pomiędzy innymi ofertami są różnice na grube tysiące złotych – a tu patrz – zapodziało się 114,79 zł ;-),

   To pachnie sztuką zaglądaniem do zaklejonej koperty bez jej otwierania ;-).

   Ohohoho!

   Przejżyjmy na oczy – nie widzieliśmy już takich przetargów w naszej gminie?

   A jak było z zupkami do przedszkola?

   Nagle się cena "dopasowała" aby wygrać o włos w przetargu – by po jakimś czasie NA BESZCZELA i ABSOLUTNIE BEZPRAWNIE "zmienić się" na wyższą pomimo umowy podpisane na 3 lata…

   Eh, naiwność ludzka…

   Swoją drogą oferty najtańsze i najdroższe powinny być chyba odrzucane i wtedy dopiero

   wybrana powinna być najtańsza, albo najbliższa uzyskanej średniej oferowanej ceny.

   Zależnie od przyjętej metody wybrany zostałby Protech (najtańszy) albo AS Consulting (najbliższy średniej)

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Dlaczego nie wybrano drugiej pod względem atrakcyjności oferty którą złożył p. Sławomir Tworek? Jego oferta nieznacznie różniła się od tej wybranej a przecież p. Sławomir jest mieszkańcem Stepnicy. Dlaczego do cholery nie wspiera się lokalnych przedsiębiorców!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Nie rozumiem Twojego zdziwienia, choć rozumiem złość. Lokalnych przedsiębiorców nie wspiera się trzecią już kadencję, więc nagłego powodu do zmiany polityki brak. Nasi przedsiębiorcy nie tylko nie są wspierani, ale ci którzy mają możliwość uciekają gdzie pieprz rośnie. Wystarczy porównać stawki podatku od nieruchomości, by pojąć jeden z argumentów za przeprowadzką. Poza tym traktowanie ludzi na zasadzie "kto nie jest z nami"… musiało przynieść taki efekt 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • Pan W. dalej będzie ględzić, że "tak mu nakazuje prawo"

    Prawnicy z wydziału prawa w Legionowie już tak mają.

    Ciekawe, że ustawa określa to inaczej ale kto tam by się czepiał takich szczegółów…

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

    • Cóż, nie na każdej "prawniczej" uczelni pisano prace magisterskie pt. "Modelowe cechy kandydatów na tajnych współpracowników". Z prawem wiele wspólnego to nie miało, ale w tamtych czasach wiedza ta pewnym pozbawionym zasad i moralności karierowiczom była nader przydatna…

     Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 6. Zdecydowanie centrum monitoringu powinno być na posterunku. Kto zareaguje jak po godzinie 16, kiedy UG jest zamknięty, zacznie demolować np. przystań w Gąsierzynie, lub w nocy wynosić towar z jakiegoś sklepu?! Przecierz niedawno mieliśmy przypadek włamania pomimo tego że właściciel ma monitoring ale właśnie nie na policji czy w firmie ochroniarskiej ale we własnym domu oddalonym od Stepnicy. Inną sprawą jest że na posterunku w Stepnicy bardzo często nikogo nie ma, może ktoś wie jak pracuje Nasz posterunek, czy są jakieś nocne dyżury? Na razie wygląda to na zwykłe podglądactwo i niestety mam podejrzenie że jest to zrobione z premedytacją przez p. Wyganowskiego.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 7. Z satysfakcją włożę kij w mrowisku i zapytam. Po co? Żeby było bezpieczniej? Czy aby łatwiej kontrolować mieszkańców. Jeżeli ten monitoring ma służyć mieszkańcom to nie lepiej aby centrum monitoringu było na posterunku policji? Oni chyba najszybciej zareagują w potrzebie. Czy też może wójt sam chce decydować kiedy należy się interwencja? A może po prostu chodzi mu o tę kamerę na plaży 😉 aby latem podgląd był pod ręką.

  A jeśli Pan Andrzej lub ktoś z Radnych mnie czyta to proszę o to aby był dostęp do obrazu z kamer przez internet. Można by np sprawdzić czy dziecko rzeczywiście poszło do kościoła a żona na pocztę ;P. A i przydało by się jeszcze parę kamer w urzędzie gminy aby można było sprawdzić czy nasi urzędnicy solidnie pracują.i co z naszym wnioskiem się dzieje:). A do niedoszłego 🙂 Radnego … hm nieradnego? bezradnego? zastanawiałem się jakiego słowa użyć 🙂 prośba, niech Apteka też udostępni podgląd ze swojego mnitoringu to babcię też będę mógł kontrolować czy aby za dużo na leki nie wydaje.

  Pozdrawiam Wielki Brat 😀

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Mam podobne odczucie. Centrum monitoringu powinno być na posterunku policji. Byłoby to naturalną konsekwencją potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i porządku.

   W innym przypadku wydaje mi się to narzędziem kontroli.

   Osobiście prosiłabym o kamerę na Stepniczce. Byłyby dowody, kto w nocy agresywne psy wypuszcza, by się nażarły kosztem innych i upolowały słabsze zwierzęta, bo w ciągu dnia psy są głodzone.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • To nie żadne centrum monitoringu, nawet w dokumentach jest napisane „Wykonanie systemu telewizji dozorowanej dla potrzeb podglądu wydzielonych obszarów na terenie gminy Stepnica” chodzi o zwykłe podglądactwo taka pasywna forma monitoringu.

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

    • To właśnie jest ciekawostka. Gmina wyda 106 tysięcy złotych i co z tego wyniknie? Nikt o tym nie mówi, Gazeta Goleniowska wysiliła się by przekleić informację z bipa. A może warto by zapytać jak ten system będzie wykorzystywany, czy ktoś będzie to dozorował w czasie doby, czy będzie rejestrowane?

     Tak wygląda w innych miastach: http://www.youtube.com/watch?v=vFR5FKa_aN8

     cytat:

     "Sala do obserwacji mieści się w budynku straży miejskiej i druga na policji, która ma również podgląd z kamer, choć na razie na mniejszej ilości monitorów."

     a u nas ani w straży ani na policji tylko u władzy, którą to my powinniśmy monitorować.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Hmmm… ale z naszą władzą jest inaczej. To ona bowiem ma niejako genetyczne inklinacje do podglądactwa 🙂

      Zgadzam się z twierdzeniem, że w proponowanej formie będzie można wykorzystywać nagrania z kamer dopiero post factum- co znacznie ogranicza skuteczność monitoringu. Chyba że władza wierzy w cudowne właściwości prewencyjne kamer? Wiara dość naiwna i nie poparta przykładami.

      Spotkałam się z argumentacją, że na osiedlu kamery mają załatwić problem wyrzucania śmieci do osiedlowych kontenerów przez osoby z zewnątrz oraz piesków załatwiających swe potrzeby na placu zabaw. Cele szczytne, jednak można te problemy rozwiązać skuteczniej i prościej. Ale cóż- inni mają, to co – nas nie stać??!

      Mnie interesuje, kto za 3 lata ( i za co) ponosił będzie koszty konserwacji urządzeń i "podglądactwa"… Pieniądze się skończą, a my zostaniemy z całym tym gierkowskim ustrojstwem 😉

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • A tak na marginesie, po co komu analogowy monitoring, który sam siebie zakłóca. Zamiast postawić na światłowód i monitoring cyfrowy to wydali pieniądze na jakiś analogowy system technologicznie z przed 20 lat. Nawet tego do netu nie mogą dać.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)