niedziela, 24 września, 2023

Tego lata na plaży będzie piasek …

Transport nowego piasku na plażę

Mieszkańców Stepnicy może zastanawiać z pewnością fakt zwiększonego ruchu tirów przez  Stepnicę. Szczególnie odczuwają to mieszkańcy ul. Kościuszki. Powód jest jeden: na plażę transportowany jest nowy piasek. Przejściowo jest on składowany na parkingu przed wjazdem na plażę a następnie specjalistycznym sprzętem przewożony na plażę gdzie zostanie rozplantowany. Łącznie zostanie przewiezionych 2850 m2 piasku. Piasek wożony jest z Danowa k/Goleniowa. Cała operacja jak zapewnia wykonawca potrwa do czwartku.

Źródło : www.stepnica.pl

[facebook_ilike]

27 KOMENTARZE

 1. Czy to normalne że piasek na plaży kurzy się niemiłosiernie? W Międzyzdrojach nie zauważyłam tego zjawiska. I w ogóle jakiś taki szary jest.

  A wam jak się podoba?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Misia – nie podoba się piasek na plazy . To było do przewidzenia ,że następny bubel.Jak deszcz przepłucze to nic z tego pruchna nie zostanie ,a miał być ;taki amerykański ; , płukany , jednorodny .Nie rozpaczajmy ,Oni wiedzą co robią ,dodadzą cementu i będzie BETOn .Koniec i kropka .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Krytykantów nigdy nie brak, my lubimy wszystko krytykowac, najlepiej nic nie robic to nie bedzie krytyki,

    piasek moze nie jest taki jak nad morzem ale w porownaniu z tym co było to jest cacy,

    schodzac z plazy mam czyste nogi a nie czarne do kostek- mi sie podoba ta zamiana jest na +++

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Moja koncepcja na zagospodarowanie dzikiej plaży jest następująca. Scena taka jak na dzikiej powinna być wybudowana na plaży, bo moim zdaniem to jest odpowiednie miejsce dla typowo komercyjnych imprez, niech sobie tam będą dmuchane zamki, baloniki na druciku, lody , piwo itd., a dzika plaża powinna być swoistą enklawą gdzie można odpocząć, pogadać, poczytać książkę, po prostu odpoczywać w bardziej kameralnej atmosferze. Wyobrażam sobie klasyczną muszlę koncertową a przed nią kilka rzędów stylowych ławek tak jak to wygląda np. w Świnoujściu, tylko w nieco mniejszej skali, gdzie mogły by się odbywać fajne nieco mniej komercyjne imprezy muzyczne, teatralne itd. Wokoło terenu wyobrażam sobie dużo zieleni, ciekawych drzew i krzewów, które tworzą swego rodzaju zamkniętą przestrzeń a jedynym widokiem jest widok na wodę. Wyobrażam sobie ciekawie zaprojektowaną wielką bramę, która stwarza wrażenie jakiejś tajemnicy i zachęca do wejścia. No cóż, pomarzyć dobra rzecz…

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Podsumowujac ten i reszte tematow,mozna tylko powiedziec:

  PANIE B U R D E L W TEJ STEPNICY MACIE !!!

  Innych rownierz prosze o pare slow podsumowujacych prace naszych wladz 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Nie dosyć że nie ma kibla itd to brakuje tak podstawowej rzeczy jak skrzynka prądowa. Chcieliśmy z kolegami zorganizować mini impreze muzyczną otwartą dla wszystkich a tu lipa. Trzeba latać z kablem i prosić się o prąd. To po co jest ta scena?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @młodzież

   To prawda – takie miejsca jak scena na dzikiej plaży powinny być swobodnie dostępne dla młodzieży.

   Bo po co nam taka scena?

   Po to aby raz, dwa razy do roku zrobić imprezę pod patronatem Gminy?

   Lepiej będzie jeśli wszyscy będą mieli tam swobodny dostęp.

   Jednak bez jednej choćby toalety i paru koszy na śmieci te miejsce szybko zacznie marnie wyglądać.

   No i ta skrzynka prądowa – czy tak trudno było to wymyśleć?

   Panie Wójcie! Może po prostu posłuchać mądrej uwagi młodzieży i coś takiego szybko tam wybudować?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. umiecie krytykowac jak tak to zrubcie lepiej ten anfiteatr mi sie on podoba a co do kamery ona jest do monitorowania czy wandale nie rozwalaja czegos a nie do potrzenia jak ktos jest ubrany na plazy

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • ziomalek nie gorączkuj się tak, każdy ma prawo do swojego zdania, szczerze powiem że jesteś pierwszą osobą której amfiteatr się podoba, widzisz my tu w większości uważamy że on nie dość że piękny nie jest to jeszcze nijak do tej przytulnej zielonej dzikiej plaży nie pasuje, i pewnie jeszcze się okaże że praktyczny też nie jest a na koniec zacznie się sypać jak wszystko, jako że pieniądze gminne są nas wszystkich to jak najbardziej mamy prawo do takich obaw czy krytyki!

   Jeśli chodzi o krytykę amfiteatru to naprawdę jest wielka, tylko ludzie się boją tu pisać czy mówić głośno, dajcie spokój – przecież żyjemy w wolnym kraju!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Proszę Was! To nie jest żaden amfiteatr! Amfiteatr posiada widownie i zaplecze dla artystów. To jest zwykła scena zwana także bunkrem, koszmarem i kto wie jak jeszcze. Ilekroć patrzę na ten koszmar to zastanawiam się w czyjej chorej głowie zrodził się pomysł żeby tak to własnie wyglądało. Oprócz fatalnej estetyki i co najmniej dziwnemu usytuowaniu to ta scena jest nie praktyczna, nie chroni przed wiatrem i deszczem, jest po prostu za duża – ktoś tu ma manię wielkości? Buduje się wielke betonowe sceny, betonowe parkiety a nie pomyśli się o niepełnosprawnych i porządnym wjeździe na dziką plaże! Skandal!Ups! Żałuję że to powiedziałem. Teraz pewnie wójt zafunduje nam kolejne betonowe powieszchnie. A z resztą "dzika" przez to wielkie coś bezpowrotnie sraciła swój urok więc wyłóżmy ją całą polbrukiem i będzie spokój.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • O ho! Wjazd na dziką już się buduje. Panie wójcie proszę pamiętać że to mój pomysł i że tym razem to mi należy się medal.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • oj ziomalek 😉

   Turlać to po ziemi się można ze śmiechu (nie z "bulu") czytając Twoje komentarze.

   Pisz więcej – śmiech to zdrowie! 😉

   "Zrubić" lepiej "anfiteatr" już się niestety chyba nie da

   – pieniądze wydane, beton wylany.

   Tak – beton.

   Taki sam jak w głowach pomysłodawcy i konstruktora tego monstrum.

   Taki sam jak w głowach ich popleczników i klakierów.

   No ale jak nie chciało się nosić teczki to …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Tak , wszystkie inwestycje w Stepnicy to o kant betonowej du ..y rozbić włącznie z tym budowlanym piachem na plażę. Betonowe głowy ,betonowe budowle , to już epidemia w pewnych środowiskach .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Czy ktoś widział dzisiaj AMFITEATR w akcji – BUDA W BUDZIE . To jest katastrofa budowlana Panie Wójcie . Wstydu nie macie , jak to wszystko wyglądało.To nie moze być prawdą , scenariusz powtarza się od pewnego czasu co impreza .Totalne bezguście i brak profesjonalizmu .Ale cóż możemy wymagać od pracowników GOK , jaki Pan taki …………… .A tak na marginesie ,boczne ściany i dach w amfiteatrze można zastawić snopkami siana , na pewno dla Wójta gratis . Pokaz gry orkiestry dętej maszerującej ulicami Stepnicy – fajnie to wyglądało . Nie mieliśmy amfiteatru , pieniądze wydane i dalej jak w chlewiku a może nawet gorzej .Koniec i kropka .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. "Piasek wożony jest z Danowa k/Goleniowa"

  Skąd ta nagła zmiana? W gazecie goleniowskiej było napisane jakiś czas temu:

  "Piasek będzie pochodził z kopalni pod Płotami. Piasek ma być jednorodny płukany."

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dlaczego odszedł skarbnik? Co ma były skarbnik wspólnego z kopalnią w Danowie? Piasek z Danowa był planowany już bardzo dawno temu a reszta to mydlenie oczu. Bardzo brzydko postępuje władza czy też można nazwać to inaczej?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Biorąc pod uwagę że piasek w swojej formie jest w rozsypce i raczej bardziej się nie rozsypie więc ta inwestycja może się P. Wyganowskiemu udać, choć mam wątpliwości co do grubości nowej warstwy i jakości piasku który (przynajmniej na razie) pozostawia na skórze nieprzyjemny nalot.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Nowy piasek? Wsumie to ok bo od tego czegos co bylo wczesniej nieszlo stopek doszorowac po wizycie na plazy, to po pierwsze.

  Po drugie to to ze wsumie to trzeba zakryc to cos co wylali na nasza plaze gdy poglebiali tor wodny, czy to to ten sam "radioaktywny" mul ktory zostal kiedy wylany na Mankowie? Ten na ktorym rosly te gigantyczne kapusty i od ktorego niby jest tyle zachorowan na raka?

  Plaza w stepnicy wizytowka stepnicy? Rakotworczy mul pod dupa, widoki na obsuwajace sie haldy i smierdzace siarka Police 😉 a noi te dymiace kominy, widok wsam raz na pocztowke.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Naprawdę to piasek na plażę ?! A ja myślałem że na budowę. Jest taki jakiś budowlany.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. I bardzo dobrze ze wreszcie stan plaży w stepnicy sie zmieni.Krytykowac jest łatwo .Dobrze ze cos zaczeto robic by poprawic warunki korzystania z plaży.Trzymajmy kciuki .Jesli zimowe sztormy nie zabiorą piasku to wszystko powinno byc OK. Skoro sztorm zmyje nasypany piasek,totrzeba będzie negocjowac ze Swinoujściem,. Bo im co roku przybywa plaży.A w tym wypadku to moze byc piasek z naszej plazy. Zycze mieszkancom Gminy Stepnica udanego wypoczynku na nowej plaży.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Z całym szacunkiem ale ja juz mam dosyc robienia "czegoś", oczekuję dobrze zaplanowanych, konkretnych i trwałych inwestycji.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Trzymajmy kciuki.

   Sami zobaczycie, że na wakacje plaża będzie gotowa.

   A zimowe sztormy raczej nam nie grożą.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. Z całego serca gratulujemy Wójtowi udanej operacji.

  Teraz plaża będzie prawdziwą wizytówką Stepnicy :P.

  W piątek 10 :00 zbiórka na plaży.

  Wszyscy stepniczanie idą się opalać.

  Tylko czy założyć bikini czy arabską burkę?

  Martwię się bo nie chcę by nasz Strażnik Gminny a nie daj Boże Wójt zawału dostał od widoku z kamer na plaży.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Z tymi gratulacjami to ostrożnie .Ja już w nic nie wierzę ,że coś będzie dobrze zrobione .Mam wrażenie , że władza w Stepnicy z inwestycjami znajduje sie w epoce ;;kamienia łupanego ;; .W innych miejscowościach wygląda to zupełnie inaczej a u nas po czubek głowy ; retro; i to w najgorszym wydaniu .Piasek na plażę też sądzę ,że będzie w bardzo małej ilości . Wymiesza się ze starą warstwą jak się twierdzi skażoną i będzie to samo co było .Według tej zasady ,że przetarg wygrywa najtańsza firma ;;Mostar ;; jutro idę kupić buty z Chin bo najtańsze a ,że pochodzę może dwa tygodnie to nie ważne , ale kupiłem tanio .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • moje gratulacje – czytaj między wierszami , to była ironia. 😛 a Nasz Szanowny i Wielbiony Pan Wójt to też ironia… losu 😀

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij