Telewizja w Stepnicy! Mieszkańcy Gminy komentują pomysły wójta

[Wiadomości na żywo]

[2011/09/09 13:30]

Według najnowszych informacji do Stepnicy przyjechała ekipa telewizyjna.

Około godziny 14:00 ekipa będzie na terenie posesji Pani Marii Szczeblewskiej.

Wszyscy zainteresowani dyskusją o Referendum w sprawie zmiany statusu naszej miejscowości mogą uczestniczyć w spotkaniu.

[2011/09/09 13:30]

Materiał zostanie wyemitowany w niedziele 11 września 18:30 w Kronice TVP Szczecin.

Przed wizytą u Pani Marii Szczeblewskiej ekipa telewizyjna była z wizytą u Urzędzie Gminy.

Dziennikarzy przyjęli wójt Andrzej Wyganowski oraz wice-wójt Stanisława Rzymczyk.

Następnie dziennikarze udali się na spotkanie z Panią Marią Szczeblewską. Rozmawiali także z innymi osobami ze Stepnicy

Z naszych informacji wynika, że ekipa TVP Szczecin ma też zamiar dzisiaj odwiedzić inne miejscowości w naszej Gminie aby osobiście porozmawiać z mieszkańcami.

Dalsze komentarze przekażemy Państwu po emisji materiału.

185 KOMENTARZE

 1. Piękna dzś była o 18.30 Kronika Szczecińska .Mam nadzieję , że jutro w naszym UG powstanie '' ŚWIŃSKA GÓRKA ''

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ponoć w Radio Szczecin też o nas mówili. jakiś Dzielny Mieszkaniec wysłał list z opisem przebiegu "konsultacji społecznych" 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 2. Trochę mi jednak wójta szkoda 😉

  Nie popisał się dzisiaj, wyszła kicha z miastem.

  I co on zrobi biedaczyna, jak wsi miastem nie zrobi a sejm uchwali ustawę o dwóch kadencjach wójtów??

  Na czwartą się nie będzie mógł załapać. Jedyna szansa to zostać burmistrzem, a tu mieszkańcy tacy niewdzięczni i opór jawny stawiają 🙂

  Dobre 0 Słabe 0

  • O bosze – właśnie się dowiedziałem, że w mieście przepisy nakazują obrączkowanie wróbelków.

   To straszne!

   Ja już jestem związany więzami małżeńskimi z Panią Wróbelkową.

   Czy grozi mi bigamia?

   Dobre 0 Słabe 0

   • A Pani Wróbelkowa też będzie miała dwie obrączki?

    Bo jak tak- to nie martw się Wróbelku 😉

    Dobre 0 Słabe 0

 3. Sprostowanie dla obrońców Wsi.

  Informacja z pierwszej ręki.

  NIE MY, ANI NIE ONI (wójt) będzie decydował czy Biedronka powstanie czy nie, to decyzja zarządu Biedronki i sobie postawią co będą chcieli i gdzie będą chcieli. A z informacji z pierwszych ręki (tak, tak prosto z siedziby naszej Gminy) wiem, że przyszedł przedstawiciel i chce kupić stare kino. I uwaga uwaga, jeżeli stare kino należy do Gminy, to jedyne co Gmina ma do roboty to sprzedać albo nie. A czy Biedronka powstanie zostanie decyzją Gości z Biedronki i to ich zapytajcie jak tacy pewnie jesteście, że jej nie będzie. Jeżeli zaś Stare kino jest w rękach prywatnych to tylko sprytna polityka Gminy jaka ona to wspaniała, że Biedronkę sprowadziła, a tak naprawdę to KUPE ma do powiedzenia.

  Druga sprawa, Miasta do 5 tys mieszkańców a tylu w Całej GMINIE nie ma, są przez Unie Europejską traktowane jako wsie i dotacje nie przepadają! Wiem, bo sam staram się o dotacje, mam przeszkolenie w tej sprawie i się bałem, że Dotacje wójt zabierze mi sprzed nosa (inna sprawa, że nie zdąży, bo nadanie nam praw miejskich może ciagnąć się latami, a jak wygra SLD to nam nie da, bo to koledzy i ich poproszę)

  Co oczywiście jest totalnie głupie i komunistyczne (niech was nie zmyli mój nich, Komuna a raczej Stalinizm to zło) to jawne konsultacje społeczne, w których na pewno udziału nie wezmę i pogonię i poczekam na referendum.

  A może jakaś petycja? Że chcemy Referendum. A może jakaś debata? Będzie ktoś odważny?

  A może pikieta przed Gminą? Mądrzy jesteśmy tylko przed komputerami? Weźmy Fejsbuka, załóżmy wydarzenie i zorganizujmy pikiete przed gminą. Jak przyjdzie 100 osób to się wreszcie Stepnica dowie, że miasto to nie najlepszy pomysł, a może jest nas na tym forum tylko z pięć osób?

  Bo niestety ale rozklejenie paru plakatów to za mało. Weźmy się za poważne działania!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Odpowiem. Poczekaj do jutra 😉 a na razie poproszę o podstawę prawną że unia traktuje miasto do 5tyś. jak wieś.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Spokojnie 😉

   Mamy plan, który konsekwentnie realizujemy.

   Jutro będziemy mogli powiadomić Was na naszych stronach o dalszych krokach 🙂

   Co Biedronki- J&M NIE KUPUJE obiektów pod własną działalność. Oni podpisują umowy najmu/dzierżawy na okres 10 lat.

   Kino jest własnością prywatną.

   Wynajem lokali jest opodatkowany w miastach BEZ WZGLĘDU na liczbę mieszkańców- zatem agroturystykę pogrzebią na amen.

   Co do dopłat – zmienią regulacje, bo pieniędzy coraz mniej, więc lepiej nie ryzykować 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • snip@ Nie wiem jaka to regulacja i nie wiem gdzie tego szukać, wybacz mimo przeszkolenia to ja wiem jak wniosek napisać i gdzie złożyć. Ale co do regulacji to pamiętajmy, że będziemy gminą miejsko-wiejską a paniusia kompetentna powiedziała mi, że Chcica wójta na stołek Burmistrza mi dotacji nie odbierze

    Monika@

    Więc co do Biedronki to sobie Kino mogą wynająć i zrobić co chcą a Gmina i Wójt mogą się tylko podczepiać, że to ich sukces (w czym kłamią) ale decyzja czy biedronka powstanie to decyzja Biedronki, po za tym z tego co wiem. To oni nie czekają wcale na to by Stepnica była miastem.

    Z agroturystyką się zgadzam i to jeden, chyba, ale na pewno najważniejszy dla mnie argument przeciw miastu, tylko ile agroturystyki mamy w Stepnicy? Choć fakt, nie ma alternatywy, bo wójt nam Sheratona w Stepnicy jeszcze nie obiecał 🙂

    Co do dopłat – gdybanie z twojej strony, ale weź nie strasz 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

    • Zawsze powtarzałam, że w naszej Gminie największą szansą na rozwój jest mądra promocja agroturystyki (szkolenia mieszkańców w zakresie dopłat, pozyskiwania środków, reklama).

     Co do środków unijnych – piszesz tylko o dopłatach, ja piszę o środkach przeznaczanych na obszary wiejskie. Są to dodatkowo fundusze na wspieranie działalności pozarolniczej, fundusze pomocowe itp.

     Aktualnie obowiązuje 7 – letni "Plan Barroso", który kończy się w 2013 roku. Już teraz trwają negocjacje następnego planu wieloletniego w UE. Nie zapominaj, że roczny budżet Unii to zaledwie 1% jej dochodów! Resztę wydatkuje się na podstawie planu wieloletniego.

     Spójrz sam, co dzieje się w Europie. Będzie trzeba ratować przed upadłością kilka państw, zatem cięcia będą na pewno. Wiadomym jest, że wsi utnie się najmniej, ale mogą zaostrzyć kryteria 🙂

     Pozdrawiam

     Dobre 0 Słabe 0

     • @Komuch

      Opisz szczegóły na priv na redakcja@nowa-stepnica.x25.pl.

      Jeśli chcesz 100% anonimowości to załóż sobie na szybko jakiś nowy email na mail.ru albo jeszcze gdzieś tam.

      Paranoja? – TOR , kawiarenka internetowa etc. Muszę kończyć bo mnie namierzają 😉

      Nawet jeśli oni sami nie będą wiedzieć szczegółów to współpracują z prawnikami i innymi osobami w temacie.

      Wspólnie coś wymyślicie.

      Potrzeba jedynie komunikacji.

      Dobre 0 Słabe 0

      • @ Prowadzący admina

       Szczegóły czego?

       Mój mail i tak brzmi anonimowo. Nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, Bo rodzina pracuje hmm… w czymś gdzie pan Wójt może postarać się o zwolnienie a nie chce sprowadzać za moje złe zdanie o nim mojej rodzinki na bezrobocie. Aczkolwiek jako, że staram się o dotacje i jak ją dostane to mogę wygarnąć wójtowi co trzeba, bo rodzinka już nie będzie musiała pracować.

       Dobre 0 Słabe 0

       • Chodzi o to, że Ci ludzie mogą Tobie pomóc np. w sprawach prawnych dot. tych dotacji.

        Bezpłatnie i anonimowo.

        Dobre 0 Słabe 0

     • Żeby nie było, w tej chwili się waham. Nie za bardzo widzę korzyści ale i straty. Owszem Agroturystyka jest szansą dla ludzi… tylko, że przez lata ci ludzie nic w tym nie robili i teraz mają się obudzić? Groźba miasta ich obudzi?

      Co do Środków unijnych. Gmin Miejsko-Wiejskich to już nie obowiązuje? Przyznam głupotą wg mnie jest wciąganie do Miasta Bogusławia. Skoro Stepnica sama się nie kwalifikuje to niech Wójt odpuści.

      Jak już Europa będzie ciąć to wszędzie. A my jako jedni z bogatszych i tak stracimy i tak. Tylko, że skoro mamy te miliony nadwyżek, to możemy tego nie odczuć. Ale wiadomo lubimy liczyć nie nasze pieniądze.

      Dobre 0 Słabe 0

      • Walcz! To co teraz będziesz miał przyznane będzie Twoje. Zasady mogą zmienić się po 2013 roku, więc trochę czasu masz 🙂

       Ludzie sami rzadko potrafią się zmobilizować, dlatego trzeba im pomóc. I tu jest rola samorządu. Zamiast wydawać pieniądze bez pomyślunku- powinien być opracowany plan rozwoju agroturystyki i przeznaczona na to odpowiednia pula środków. Sama pewnie bym utknęła nad wnioskiem o finansowanie z Unii, a co dopiero ktoś, kto nie "siedzi w papierach"! Powinien być urzędnik, który takim osobom wskazywałby jakie środki im przysługują i pomagał w składaniu wniosków. Z czasem na pewno poszłoby do przodu 🙂

       Pozdrawiam

       Dobre 0 Słabe 0

      • @ Komuch

       W Stepnicy jest mało gospodarstw agroturystycznych nie dlatego, że ludziom się nie chce, albo brak nam atrakcji. Turyści do nas przyjadą, pod warunkiem, że o nas usłyszą. A pomimo ciągłych informacji ze strony Urzędu, jak to oni nie promują turystyki, to tak na prawdę nie mamy żadnego wsparcia. Stepnicka Organicacja Turystyczna powstała dopiero w tym roku, i to nie dzięki inicjatywie UG, tylko prywatnej. Wójt powiedział, że prywatnych stowarzyszeń i przedsiębiorców to on wspierał nie będzie, i ma rację, tyle, że my naprawdę chcemy coś dla regionu zrobić. Jeśli ruszy promocja, tworzenie nowych kwater, knajpek i wszystkiego tego, czego potrzebuje turysta, zacznie się opłacać. Nie mówię tu o kurorcie, bo tego chyba nie chce nikt, ale o gminie, gdzie turysta nie jest ewenementem. Z turystów da się żyć, robię to od kilku lat, ale jeśli przyszłoby mi płacić podatek za wynajem kwater w mieście, to zwinęłabym interes, bo aż takich dochodów nie osiągam. A przy promocji, jaką do tej pory mieliśmy w gminie, jeszcze długo nie zarobię na siebie i podatki. Zapisujcie się do SOT-u, w grupie siła!

       Dobre 0 Słabe 0

       • W ramach atrakcji moglibyśmy wybudować takie mini miasteczko wikingów (coś jak w Wolinie).
        Drewna i fachowców od jego (zgrubnej przecież) obróbki mamy w bród na miejscu.

        Przede wszystkim jednak mamy lokalnych Wikingów 😉
        Nawet nie trzeba ich za bardzo przebierać.
        Tylko im rogi wydać, żeby tam zawartość baryły przelewać – ot taki lokalny koloryt ;-).

        Niemce to kupią – mówię wam! 😉
        Zdjęcia będą sobie robić itp. 😉

        Dobre 0 Słabe 0

  • Biedronka na zakręcie drogi , po starym kinie .? A rok temu mówiło się , że ten owad ma być po restauracji P. Rzymczyka .

   Dobre 0 Słabe 0

  • do komucha

   baba swoje a te swoje przecież już mówiłam i pisałam że na dzień dobry zabiorą mi onw

   Dobre 0 Słabe 0

  • szczeblewska jest tak zdeterminowana że powiedziała ,,pójdę do urzędu gminy albo pod i rozpocznę głodówkę''

   Dobre 0 Słabe 0

 4. Ale pani profesor podsumowała pomysły naszego lokalnego magistra prawa, administracji, ekonomi i wojskowego 😀 Płaczę ze śmiechu, piękny materiał!

  Dobre 0 Słabe 0

 5. Rolnik z Żarnowa wsiądzie w kolejkę podmiejską, przesiądzie się na przedmieściach w MZK, dotrze do centrum Stepnicy, gdzie w hali targowej będzie mógł sprzedać swoje ekologiczne jaja, mleko i szczypiorek. W tym czasie jego dzieci pójdą do galerii handlowej i multikina. Turyści będą zwiedzać muzea i oglądać zabytki, a njaważniejszym punktem pobytu będzie fotka na tle elektrowni atomowej.

  Kto powiedział, że miasto jest takie straszne?! Wójt, zdaje się zapisał się do PO? A tam tak ślicznie obiecują! a nam co? tylko Biedronka, prestiż i podwyżki w Ivarze?!!! czuję się niedowartościowana

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nie zapominaj o fabrykach, osuszonych bagnach (moje ulubione), obwodnicach…

   Ech! To będą czasy… 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • Ale pamiętajcie dziewczyny!

    To wszystko ziści się tylko jak zostaniemy miastem:)

    Nasz Wójt po wsiach cudów czynił nie będzie! 😉

    Dobre 0 Słabe 0

   • Stepnica miastem,,Żarnowo-powiatem,Budzień-gminą,wójt-generałem,a w przyszłości (przynajmiej wojewodą) Głosujcie na PO,będzie lepiej(nie mówić).Z całym szacunkiem dla wymienionych miejscowości!

    A pani Szablewska jest jak samotny ,biały żagiel(zmaga się z wichrem)ale ma moje poparcie.(Nie przenoście nam stolicy do Krakowa)Jaka to melodia?

    Dobre 0 Słabe 0

  • chciwemu i pół świata za mało

   co innego w oczy a co innego za oczy

   cudza rana nie boli

   człowiek sam sprawcą swego niszczęścia

   Dobre 0 Słabe 0

 6. Będzie miasto a zacofani się bojom bo Stepnicka Strefa Biznesowa szybko zweryfikuje ich marne wykształcenie. Jeszcze zazdroszczą podwyżek na IVARZE bierzcie przykład z tego znienawidzonego wójta magister prawa wybitny ekonomista – zastał gminę rozkradaną a zostawi bogatą nie mówiąc już że to wojskowy wysokiego szczebla a tam tylko wybitnych biorą!!! JESTEM NA TAK PANIE WÓJCIE PEŁNE POPARCIE OD NORMALNYCH! PROSZE SIĘ NIE PRZEJMOWAĆ

  Dobre 0 Słabe 0

  • Jak Ty jesteś sztandarem tego rozwoju to strach się bać!

   Daruj sobie dzisiaj, wczoraj już pokazałeś co potrafisz.

   Naprawdę nie widzisz, że to nie Twój poziom????

   Kłamstwa zwykłe piszesz, ludzi obrażasz…

   Dobre 0 Słabe 0

  • Mieszaniec – coś ci Powiem chłopie – kup sobie słownik albo skończ jakieś studia bo to co wypisujesz świadczy o tym, że bibliotekę to ty może gminną widziałeś na oczy.

   Prawnik ? BUHA HAHah ah ah aha!

   A z wojska to go wywalili na zbity – nie wiedziałeś czy głupa palisz?

   Podesłać ci materialik prasowy czy sam znajdziesz?

   Dobre 0 Słabe 0

  • Poczkej, poczkej – najpierw pojedziemy jak wczoraj: 😉

   "PAPIERY WSZYSTKO PODPISANE FAKTURY WYSTAWIONE SPRAWA ZAŁATWIONA"

   dobrze mi wyszło?

   dobrze zapamiętałem?

   Dobre 0 Słabe 0

  • Mam propozycję dla wszystkich dzisiejszych forumowiczów.

   Gołym okiem widać, że nasze trolle dziś są przemęczone i ciągną ostatkiem sił (kac?)

   Dajmy Trollom żyć!

   One też musza trochę odpocząć – jutro będzie ciekawy dzień – szczególnie po Kronice w TVP.

   Dlatego NIE KARMY WIĘCEJ DZIŚ TROLLI!

   Czuwaj!

   Dobre 0 Słabe 0

   • Jestem za tym. Jak długo można czytać te cienkie wypociny? Wszystko mi więdnie po prostu. Taka przewidywalność i bezmózgowie tylko nużyć może.

    Dobre 0 Słabe 0

  • Tutaj się chciałem dopisać nie tam, bo nie wiem czemu ale taka anegdota mi się przypomniała – na fali sukcesów Solidarności i my zaczęliśmy rozrabiać. Rozrabialiśmy na bocznicy na stacji w Międzyzdrojach – straszna mordęga, najpierw ekonom lał do flaszki spirytusu następnie wojskowy wysokiego szczebla (padło na mnie) dopełniał kranówą. Banderole lepiły magistry prawa – ich tam na studiach kacapy uczyły o akcyzach i trwałości kleju. Natłok wiedzy nie na moją głowę. Po 89′ zrobiono taką paskudną atmosferę, że Ci fachowcy rozjechali się po kraju za chlebem…

   Dobre 0 Słabe 0

   • Natłok wiedzy nie tylko Generała przytłoczył 🙂

    Mamy tu takich "normalnych mieszkańców", oni pewnie dalej kranówę rozlewają 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Oni lali w butle bazę a teraz sama nadbudowa. Nie jeden się już zdziwił gdy kupił Palikotówkę a tu generał przejął pieczę nad produkcją 😉

     Dobre 0 Słabe 0

    • Towarzyszu ekonomie toć od 89' też to powtarzamy w kółko – nie laliśmy nie laliśmy a to przeszkolenie z obsługi kranu to na wypadek wejścia do Schengen. A te hieny, IPNy szukają dziury w całym 😉

     Dobre 0 Słabe 0

     • My jakiś czas mówiliśmy, że taktykę wroga rozpracowywaliśmy, ale głupio wyszło jak spytali kto w NATO wali spiryt?

      A co- powiedziałem- Bordeaux mieliśmy w karnistrach rozrabiać??!

      Ale się hiena uparła i się uśpiłem. Ciężkie czasy. Teraz to z chłopakami tylko na nk… 😉

      Dobre 0 Słabe 0

   • A ile tego cystern było Panie Generale?

    Tak z ciekawości pytam Panie Generale – bo przedawnienie chyba już to załapało?

    Ehh wy mieliście fajnie – wóda, dziewczyny – no i furki jak znalazł.

    Ja – jak raz zarysowałem firmowy to szef mi powiedział, że mi w imadło klejnoty zakręci.

    A wy to chyba co tydzień nowy model?

    Mama zawsze mi mówiła, że w ja w złych czasach się urodziłem (tzn. za późno)

    Fotosik podsyłam jak zawsze:
    http://tnij.com/aT5dz

    Dobre 0 Słabe 0

    • Każdy pyta ile tych wagonów było a ja nie wiem, niższy stopniem liczył. Taka anegdota mi się przypomniała mianowicie z trudem dwie naliczył i nagle dostał pomroczności jasnej, potem ciemnej a na końcu goleń go strasznie rozbolał. Dobrze, że mam umysł ostry jak brzytwa to go zaraz do Goleniowa kazałem odwieźć – przecież nazwa zobowiązuje – myślę.

     Nie myliłem się, doktory mu zaordynowały najpierw ćwiartkę wódki na wzrok potem setkę rumianku na kulasa. Takie to były czasy, wtedy medycyna stała na naprawdę wysokim poziomie. Sami wiecie co się porobiło później…

     Dobre 0 Słabe 0

 7. "Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło na początku roku do laski marszałkowskiej projekt ustawy o wprowadzeniu kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

  PiS chce odebrać możliwość kandydowania tym wójtom, burmistrzom i prezydentom miast, którzy pełnią swoje funkcje co najmniej przez dwie kadencje. To by oznaczało, że w wielu miastach i gminach doszłoby do pierwszej od kilkunastu lat zmiany włodarza"

  A może to o stołek nie o prestiż chodzi????

  😉

  Dobre 0 Słabe 0

  • "Nieograniczona liczba kadencji wójtów, burmistrzów, prezydentów przeczy zasadom demokracji. Wykorzystując potencjał organizacyjny, a przede wszystkim finansowy gminy mają bardzo dużą przewagę nad konkurentami. W gminach dochodzi do zastraszania mieszkańców. Krytycznie o władzy gminnej mówi się szepem, jak w okresie stalinizmu. Nie potrafię określić w jakim ustroju znajdują się mieszkańcy wielu gmin polskich."

   Skąd my to znamy?? 😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • Jakbym Stepnicę widział.

    Tutaj działania "nieznanych sprawców" to norma a kupowanie głosów za zeta to już nikogo nie dziwi.

    I oczywiście "wszystko jest zgodne z prawem".

    Mieliśmy już nawet ofiary śmiertelne systematycznego nękania i zastraszania (vide Pani Babic).

    Halo Policja – czy zaliczę zarzut z art. 224?

    Może jest zapotrzebowanie na pierwszych świętych?

    Już szykuję szczoteczkę 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Obywatelu – tracę cierpliwość!

     To JA jestem PRAWO!

     Wrócę do sprawy po konsultacji z przełożonym – on lepiej zna przepisy i już tam coś na was znajdziemy.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Sprawdźcie czy ma jeszcze jakieś dzieciaki

      – na razie nic mi innego nie przychodzi do głowy Kosiba.

      W razie czego zapytam mojego przełożonego.

      Dobre 0 Słabe 0

      • K**wa Józek – ile razy Ci mówiłem żebyś do mnie więcej z takim g***m nie przychodził!

       Sprawdź sobie w procedurach – ja dzisiaj idę oddać honorowo krew.

       Nie ma mnie – rozumiesz? nie ma mnie!

       Radź sobie sam!

       Dobre 0 Słabe 0

     • Kosiba, jakie wytyczne na jutro? Dyżurni spać już idą – trzeba spać żeby rano wstać! Tutaj ukrop ale ten Twój manewr z franszczyzną był genialny, zatkało im mordy do rana! Noc zapowiada się spokojnie!

      Dobre 0 Słabe 0

 8. oj Stepniczanie! Poprzewracało Wam się w głowach od tych pieniędzy! Mariny porządnie zrobić nie potraficie, a w tym czasie Nowe Warpno się zbroi! Jak zrealizują swoje plany to w Waszym mieście pies z kulawą nogą nie zacumuje 🙂

  Zamiast zajmować się głupotami, lepiej byście od lepszych się poduczyli jak mądrze wydawać publiczne pieniądze!

  Dobre 0 Słabe 0

 9. A gdzie się podziała Gazeta Goleniowska? Wyszło szydło z worka. Normalnie to potrafią pisać o wręczaniu przez wójta pucharów. A teraz mimo coraz większego szumu w okół całej sprawy – nic, cisza.

  Dobre 0 Słabe 0

 10. Już wiem skąd temat "Biedronki". Sprawdziłem Gostyń- zwolennicy miasta przywoływali ten przykład i trudno im się dziwić. Nasi urzędnicy pobierali tam nauki jak wieś miastem zrobić, widać że szczegółowe, bo o Biedronce piszą mieszkańcy na forach (im też mydlono tym oczy).

  Muszę zmartwić i zwolenników miasta i oczekujących na ten dyskont!

  Gostyń jest miastem od 1 stycznia tego roku i…

  O dziwo! Ani rzeszy inwestorów ani Biedronki, a władza milczy na te tematy jak zaklęta 🙂

  Za to mieszkańcy stali się tematem wielu (często niewybrednych) żartów mieszkańców Kołobrzegu i okolicznych miejscowości ( to o ten prestiż chodzi?) 😉

  Dobre 0 Słabe 0

 11. Panie Generale zapomniał Pan dodać:

  " Łezka się w oku kręci, takie to były czasy. Po 89′ chłopaki się rozjechały po kraju za chlebem…"

  🙂

  Dobre 0 Słabe 0

 12. Wczoraj wójt nam zapewniał tylko "prestiż i historyczną datę", dzisiaj mamy już: obwodnicę, fabryki, osuszone bagna i (uwzięli się na owada)… Biedronkę !!

  Aż strach pomyśleć, co przyniesie jutro 😉

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nie zapominaj, że dopóki będziemy wsią cuda te ziścić się nie mogą!

   Nasz kochany wójt to tylko miejski cudotwórca! 😉

   Dlaczego zatem sam chce pozostać na wsi???

   Dobre 0 Słabe 0

  • Już pisałem – rozważmy kwestię kosmodromu.

   Mam rację bo:

   1) Cement można przywieźć woda (starsi w hierarchii wiedza skąd i za co)

   2) Woda jest niezbędna do wiązania cementu w beton – mamy cały Zalew

   3) To jest duża inwestycja – będzie MUSIAŁA powstać jednostka wojskowa (Dowódce już macie)

   4) Będzie mnóstwo miejsc pracy – miejscowi (szt. 5) mają szansę na stanowisko ciecia na zewnętrznej stróżówce OBIEKTU (3,5 zł/h) – oczywiście jedynie w przypadku mojej osobistej decyzji w tej sprawie.

   Obywatele – rozważcie moją propozycję – drugi raz nie będę prosił !!!

   Dobre 0 Słabe 0

   • Przypomniała mi się taka anegdota: w 82" po stanie wojennym chroniliśmy elektrownię w Żarnowcu. Jeszcze ław fundamentowych robole nie skończyły wylewać a już 3/4 'ochrony' chodziła w takim stanie jak by dostała dawkę 1 Siwerta – podobno sprawdzali jakość paliwa reaktora. Takie to były czasy – BHP było w powijakach, potem chłopaki świeciły (oczami) po komisjach…

    Dobre 0 Słabe 0

    • Źle mi wskoczyło 🙂

     Panie Generale, a :

     " Łezka się w oku kręci, takie to były czasy. Po 89′ chłopaki się rozjechały po kraju za chlebem…"

     🙂

     Dobre 0 Słabe 0

    • Mamy paru kandydatów!

     Wszyscy mieszkają na WSI Stepniczka 😉

     Jeden to nawet wieżę obronną sobie sprawił:)

     Dobre 0 Słabe 0

 13. Parcie na szkło nic wam nie da Stepnica i tak bedzie miastem bedziecie sie wstydzic przed dziecmi PRĄD WÓJT PODCIĄGNOŁ POD ZIEMIĄ, PORT POGŁĘBIŁ DLA ROZWOJU (BIZNESMENI CZEKAJA NA SYGNAŁ PAPIERY SPISANE FAKTURY WYSTAWIONE) TYLKO TERAZ TAKA SZANSA POTEM BIEDA

  Dobre 0 Słabe 0

   • Księgowa, to nie wiesz, że 'stonka' wystawia faktury za osuszanie bagien, karczowanie puszczy i przepędzanie ptaków?

    Pro forma oczywiście 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Ostatnio zaksięgowałem fakturę na przepędzanie bocianów z łąk Skoszewskich – cuda w tej Stepnicy ale co ja poradzę, ja nic nie mogę, wszyscy chcą tu inwestować 😉

     Dobre 0 Słabe 0

     • Rozwój i postęp u nas taki, że ledwie księgować nadążam!

      Ostatnio wpłynęło 5 faktur za samo zbieranie żab wkoło oczyszczalni, a inne żaby???

      A ręce mam tylko dwie 😉

      Dobre 0 Słabe 0

     • Też to widziałem na ostatnim audycie.

      Szef powiedział, że chyba już nie zamówią kolejnego

      Powiedział też żeby się nie martwić i poczekać, aż zapozna się Madera to będą jaja.

      Dobre 0 Słabe 0

  • tak, tak znamy to znamy…

   ślepi odzyskają wzrok, głusi słuch, jednonogim noga wyrośnie… wszystkie te cudo ziszczą się pod jednym warunkiem- musimy być miastem 😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • Ty się nie śmiej bo jak po uzyskaniu statusu miasta jakiś Łazarz zostanie wskrzeszony to sam Watykan będzie się musiał sprawą zainteresować. A oni za swoje usługi wystawiają takie faktury, że nawet tereny pod wodą nie dadzą rady 😉

    Dobre 0 Słabe 0

  • O mnie i o moje dzieci się nie martw!

   Zajmij lepiej się sobą i poducz nieco, bo na razie to Twoi Rodzice powinni się za takiego analfabetę wstydzić!

   Takich błędów to mój jedenastoletni syn nie pisze !

   Dobre 0 Słabe 0

 14. Agnieszka ! Przecież już rozmawialiśmy na ten temat!

  Kwestia budżetu wyborczego jest ŚCIŚLE TAJNA i w wyłącznej gestii PIERWSZEGO!

  No jeszcze wyskoczyłaś z ta hurtownią – przecież wiesz, że ten Tomek ciągle się tu WAŁĘSA a z nim to nigdy nie wiadomo. Może ty się w nim zakochałaś i tak niby przypadkiem kapujesz?

  Agnieszko – ostrzegam Ciebie ostatni raz – nie idź tą drogą.

  Jeśli masz wątpliwości – wal do mnie od razu – a ja to w razie czego utajnię.

  Tak przy okazji Agnieszka – masz jeszcze coś z tego kartonu łyskacza dla PIERWSZEGO?

  Kumple mnie męczą.

  Dobre 0 Słabe 0

 15. "Szczególnie idea – aby to swobodnie dobrani ankieterzy określali kto ma a kto jest pozbawiony czynnego prawa wyborczego – stanowi unikalny wkład Andrzeja Wyganowskiego w Myśl Prawną naszego Państwa.

  Dlatego też Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie opiniuje kandydaturę Andrzeja Wyganowskiego na stanowisko przewodniczącego Trybunału Stanu"

  Dobre 0 Słabe 0

 16. Proponuję porzucić tę błahą dyskusje na temat jakiś tam miast czy referendów i od razu przejść do rzeczy poważnych, powiem – EPOKOWYCH.

  Natychmiast przystąpmy do konsultacji społecznych w sprawie budowy KOSMODROMU na terenie całej naszej Gminy – oraz przynależącej jej części Zalewu Szczecińskiego.

  W fazie 0 przeprowadzamy (udane) konsultacje społeczne zgodnie z już zaproponowaną Ordynacją.

  W fazie pierwszej wytniemy lasy i wypompujemy wodę z Zalewu (drewno i wodę można jakoś upłynnić).

  W fazie II nastąpi wylanie płyty betonowej o grubości ca. 5m na terenie całego terenu.

  W fazie III skonsultujemy się z naszymi odpowiednikami wyżej w hierarchii co mamy robić dalej.

  TYLKO POSTĘP, TYLKO CYWILIZACJA!

  Dobre 0 Słabe 0

 17. OBWODNICE Żarnowa Miłowa Stepnicy przez puszczę goleniowską bo smrodzą pod oknami nas wszystkich! Biedronka powstanie, tylko głupek się śmieje gdy som już pierwsze uzgodnienia papiery i faktury teraz decyzja w rękach mieszkańców – GŁOSUJ NA TAK JEST NAS 96% RESZTA TYLKO RYCZY!!!!! Natura to bzdura – każdy mondry to wie, STEPNICA wreszcie dostanie co im się należy!!!

  Dobre 0 Słabe 0

   • Czy to jakieś chińskie imię??

    to by się zgadzało- ktoś już pisał, że Chińczyków muszą sprowadzać, bo Warszawka im się zamarzyła.

    Widzę, że nasza władza się nie obija i co obiecuje to robi!

    W jak imponującym "tempie" 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Bo widzisz żuczku – takich gnojarków co to anonimowo obrażają bezbronną kobietę, która potrafiła powiedzieć im NIE to my swoich mamy aż nadto ! 🙂

     Dobre 0 Słabe 0

  • A to ciekawostka, bo ostatnio była mowa o tym by ten cały ruch na alternatywnej trasie nad morze zatrzymać w Stepnicy – jak będzie obwodnica to chyba będzie trudniej? 😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • Obywatelu!!! A nie słyszałeś, że bagnem mają ruch puścić?! Zatrzymają tych ludzi na amen 😉

    Dobre 0 Słabe 0

  • Jakie "papiery, uzgodnienia, faktury"???

   Współpracowałam z siecią sklepów Biedronka (możne znasz asie nazwę właściciela?) i kryteriów to my za 20 lat nie spełnimy!

   Poza tym to prywatna firma. Jest ostrożna w inwestowaniu i mądra. Żadnych "papierów, uzgodnień" a szczególnie "faktur" nie podpisuje przed zakończeniem procesu akceptacji samej lokalizacji, akceptacji prawnej i uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych.

   Ostatnie pytanie (choć pewnie masz problem ze zrozumieniem pierwszego)

   GDZIE chcecie postawić lokal spełniający kryteria????? W powietrzu????

   Dobre 0 Słabe 0

  • Poza tym Biedronka może powstać i na wsi- byleby ta kryteria spełniała!

   Skoro macie już te mityczne uzgodnienia to do przodu! Co wam przeszkadza w budowie??

   Brak obwodnicy ? 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • STATUS MIASTA POTRZEBNY! – STEPNICA NA TAK!!!!!!!!!!!!!11

    Współpracować z Biedronką to można odkurzając, nie robi to wrażenia. CHcecie znać miejsce? Wójt wszytko zaplanował czekajcie cierpliwie to się doczekacie i gęmbe rozdziawicie. Bezrobotni zyskają prace kobiety i wszyscy – TYLKO GŁUPEK GŁOSUJE NA NIE.

    OBWODNICA FABRYKI BIEDRONKA, PRESTIŻ HISTORYCZNE DZIEDZICTWO – TO NAM SIE NALEŻY TERAZ. NIE BĄDŹ GŁUPIM – ŚWIAT IDZIE DO PRZODU! NATURA TO BZDURA WÓJT WYGANOWSKI WIE GDZIE URZĘDNIKÓW NACISKAĆ BY LUDZIĄ U NAS ŻYŁO SIĘ DOBRZE!

    Dobre 0 Słabe 0

    • Już rozdziawiłem gębę ale nic nie chce wlecieć.

     Czy skończy się na patrzeniu czy Pan Wójt coś jednak postawi za ten mój jeden głos bo za 1 zeta to ja sobie nawet piwka 0,3 nie kupię – a co dopiero jabola!

     Dobre 0 Słabe 0

     • Spokojnie proszę Pana – pracujemy nad racjonalnym zwiększeniem budżetu wyborczego.

      Mam pytanie – czy satysfakcjonujący byłby dla Pana 1 jabol do podziału na czterech?

      (5 zł / 4 osoby).

      W przypadku odpowiedzi pozytywnej rozważymy zakup hurtowej ilości materiałów wyborczych.

      Dobre 0 Słabe 0

    • A może ta legendarna już Biedronka (o której sam wójt oficjalnie nie wspomina) to nazwaj toalety publicznej, której brak tak turytom i przyjezdnym mieszkańcom gminy doskwiera??? 😉

     Dobre 0 Słabe 0

    • "Pragniemy w dalszym ciągu rozwijać sieć naszych sklepów, dlatego nieustannie poszukujemy nieruchomości, w ramach których, moglibyśmy stworzyć i prowadzić nasze kolejne placówki.

     Jeżeli posiadacie Państwo działkę o powierzchni 4000-8000 m2, na której można wybudować obiekt Biedronki lub jesteście Państwo zainteresowani wynajęciem lokalu o powierzchni 800-1000m2, usytuowanego na parterze wraz z parkingiem i nieruchomość ta zlokalizowana jest przy głównych szlakach komunikacyjnych, w pobliżu dużych skupisk ludzi (miejscowość powyżej 15 tys.) prosimy o wypełnienie poniższej ankiety:"

     źródło:
     http://www.biedronka.pl/kontakt/nieruchomosci/

     Masz niemoto i nie pisz więcej bzdur!

     Dobre 0 Słabe 0

  • A może to cudzoziemiec ten "mieszkaniec"???

   Po polsku pisać nie umie, ma problemy z e zrozumieniem komentarzy 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • z tym miastem będzie tak jak z tą drogą ,pamiętam jak to wcześniejszy wójt przekonywał ,żeby ta droga stała się wojewódzką bo przejeżdzający z nad morza letnicy będą się zatrzymywać w stepnicy(tylko po co jak pieniądze wydali nad morzem) jak to wspomoże przedsiębiorców i co mamy drogę wojewódzką smród,hałas,i przejść na drugą stronę drogi nie można , tylko urząd gminy ma z tego korzyści bo mu płacą za sprzątanie tej drogi no nie całej.działają podobnie myślę jednak że na naszą szkodę!

   Dobre 0 Słabe 0

 18. Panie Wójcie mam prośbę

  Niech Pan swoich żołnierzyków na jakiś szybki kurs pisania komentarzy wyśle!

  Bo wpisów na tak niskim i żenującym poziomie komentować nawet się nie chce.

  P.S. Proszę też im dorzucić parę nowych tematów, powtarzają w kółko te same argumenty, a to nie działa 🙂

  Z wyrazami szacunku

  Z góry wdzięczny Forumowicz

  Dobre 0 Słabe 0

  • Służę uprzejmie Wójtowi i Radzie doskonałymi materiałami szkoleniowymi – Rocznik 1953.

   (mało używane, numer seryjny zatarty)

   Dobre 0 Słabe 0

 19. Wójt ma głowę na karku – zlikwiduje NATURE 2000 osuszone zostaną bagna i wreszcie powstaną tereny pod fabryki i hipermarkety. Obwodnicę miasta przez puszczę wybuduje – teraz go prawo blokuje a on chce dobrze. Najbogatsza jest Warszawa a to miasto – tak czy nie??? TAK! STEPNICA NA TAK!!!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Do Warszawy aspirujecie?? Brakuje wam jedynie 1 MILION 720 TYSIĘCY mieszkańców. Jakiś desant z Chin czy co?? I sprawdź baranku boży dane- (mieszkańcy jakiej miejscowości są najbogatsi w kraju ?), a doznasz olśnienia 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • Lista najbogatszych i najbiedniejszych miejscowości w Polsce. Dane z roku 2007 według dochodu gmin na osobę w PLN.

    Najbogatsze miejscowości w Polsce cześć I

    1 Kleszczów łódzkie 30337,34

    2 Rewal zachodniopomorskie 11695,16

    3 Wielka Wieś małopolskie 10620,97

    4 Mielno zachodniopomorskie 7061,08

    5 Szczawno-Zdrój dolnośląskie 6749,38

    6 Łeba pomorskie 6665,71

    7 Krynica Morska pomorskie 6641,35

    8 Polkowice dolnośląskie 6347,19

    9 Sopot 6322,88

    10 Suchy Las wielkopolskie 5830,42

    WARSZAWA jest na 15 miejscu 😉

    Uaktualnicie dane agiciarze!

    Dobre 0 Słabe 0

  • Ale nawiedzony! 😀 Czy na naszych torfowiskach jakieś halucynogenne grzybki teraz pylą?

   Dobre 0 Słabe 0

  • A czym niby te bagna osuszycie?? Suszarkami??

   To ja ruszam z masową produkcją, na idiotach zarabia się ponoć najwięcej 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

  • @mieszkaniec

   " osuszone zostaną bagna i wreszcie powstaną tereny pod fabryki i hipermarkety. Obwodnicę miasta przez puszczę wybuduje – teraz go prawo blokuje a on chce dobrze"

   Stary- napisz co bierzesz, aj też tak chcę! 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • No kabaretowy klub dwójki to się przy tym chowa!

   Takie talenty nam się marnują 😉

   Widzę, że władza zwiera szyki!

   Robi się ciekawie…

   Dobre 0 Słabe 0

   • Trzeba przyznać, że ostatnio strona NS dostarcza więcej rozrywki niż wszystkie kabarety razem wzięte 😉

    Dobre 0 Słabe 0

  • Obwodnicę jakiej miejscowości??

   Budzynia, Jarszewka czy Widzeńska, bo z treści nie wynika??

   🙂

   Dobre 0 Słabe 0

  • Typowa gadka klakiera p.Wyganowskiego. Kto choc raz był na spotkaniach przedwyborczych wójta ten wie o czym mówię.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Nie wiem czy wiesz – zwolenniku "ZA" – że jak Sędzia zobaczy te wasze 110% frekwencji, którą

   oczywiście bez trudu załatwicie sobie – to dostanie takiej kolki ze śmiechu, że trzeba będzie do Sądu wezwać karetkę aby dali jakiś zastrzyk na uspokojenie ;-).

   Istnieje też ryzyko, że sekretariaty Prokuratury będą sobie nawzajem, przez następny rok, wysyłać pocztą urzędową ten numer jako kawał roku 😉

   Zaistniejecie – to jest pewne! 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 20. Widzę, że obecność telewizji mocno władzę zaniepokoiła, skoro żołnierzy na fora posłała!

  Troszkę więcej wiedzy, kultury i mniej błędów stylistycznych a będziecie na dobrej drodze w dorównaniu reszcie tu piszących poziomem…

  Choć może to potrwać lata 😉

  Dobre 0 Słabe 0

 21. Większość normalnych osób będzie na TAK – historycznie gminie się to należy i najlepszemu wójtowi po II wojnie światowej! Będzie prestiż, powstanie biedronka, stepnicka strefa biznesowa – wszyscy na to czekamy. Wójt Andrzej Wyganowski ma łeb na karku i dobrze, że nie traci czasu na słuchanie wichrzycieli, którzy dostali śmieszne 5% w ostatnich wyborach. LUDZIE WAM PODZIĘKOWALI WIĘC MORDA W KUBEŁ STEPNICKIE KARŁY!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Następny niedoinformowany 😉

   Biedronki nie będzie, bez obrazy- z powodów ekonomicznych, do tak małych miejscowości nie wchodzą!

   Dobre 0 Słabe 0

  • A od kiedy to mamy od czasu II wojny wójtów w Polsce (wielu ich nie było)??

   Oj! Nie chodziło się do szkoły, nie chodziło 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • Nie rozumiesz człowieku że nawet zakładając że twoje postulaty są możliwe do spełnienia, to można je realizować we wsi nie blokując przy okazji innych znaczących preferencji. Zastanów się. I nie obrażaj. Co, fajny internet? Można ludzi bezkarnie wyzywać! Co? To dawaj! Co tak słabo! Pokaż na co cię stać!

   Dobre 0 Słabe 0

  • Z kulturą to ty się minąłeś chłopie, ale rozum i logika to cię nigdy nie widziały.

   1. Biedronki na pewno nie będzie.

   2. Stepnicka strefa ekonomiczna to pomysł Nowej Stepnicy, notabene wyśmiany przez popleczników Wójta podczas jesiennych wyborów a teraz wójt rzuca nim jak własnym tyle że aby zbudować taką strefę to nie trzeba nam statusu miasta tylko wójta który ma charyzmę i determinację a ten aktualny miał 9 lat aby się wykazać i jak jest każdy widzi.

   3. Co do łba na karku to się zgodzę faktycznie szyi u niego nie widać. A jak nie zmieni diety to niedługo będziemy mogli mówić że mamy "największego" Wójta w Polsce.

   4. nie śmieszne 5% tylko od 8 do 32%. – Kłamstwa to wy kochacie, i kto tu wichrzy?
   http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/320000/320407
   5. Nie obrażaj.

   Z serdecznymi pozdrowieniami.

   Tubylec

   Dobre 0 Słabe 0

  • Do mieszkańca .Panie ciemnoto biedronki nie będzie , ale przydały by się biedronki żeby zjadły wszystkie mszyce w naszej gminie .Jeszcze nie było po drugiej wojnie światowej takiej władzy która tak społeczność naszą skłóciła . Morda w kubeł bo biedronki nadlatują .Strefa przemysłowa chyba u sołtysa Nowaka w wychodku .

   Dobre 0 Słabe 0

 22. Ale tutaj jesteście tempi, miasto to inwestycje, rozwójj turystyki i milionowe dopłaty z budżetu ogólnoposlkiego….. Pajace srajcie dalej w swoje gniazdo, do spania!!!!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Z takim poziomem to w mieście drogi do śmietnika nie znajdziesz 🙂

   O pracy nie wspomnę, bo tam z taką kulturką może być ciężko!

   Dobre 0 Słabe 0

  • 1)W Polsce najbogatsi (statystycznie) są mieszkańcy wsi

   2) największe dopłaty unijne przypadają na tereny wiejskie

   3) wśród najbogatszych miejscowości w kraju najwięcej jest WSI związanych z turystyką

   4) skąd weźmiesz inwestorów ( z kosmosu się nie da)

   5) jak rozwinąć miasto ma ktoś, kto nie potrafi rozwinąć wsi

   6) jakie gałęzie przemysłu chcesz rozwijać w DWUTYSIĘCZNYM mieście (np. fabryka opla w Gliwicach zatrudnia 3 tysiące pracowników)

   itp… itd… ale Wam to można tak bez końca, oj odporni na wiedzę jesteście 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 23. Kilka dni temu (dzięki plakatowi u Aurelki) pierwszy raz wszedłem na tę stronę – wcześniej nie wiedziałem, że istnieje. Po dwudniowej obserwacji można wyciągnąć pierwsze wnioski, mianowicie… karaluchy dostały prikaz, wyszły z nor i robią to co umieją i lubią najbardziej czyli gnojenie bezbronnych osób tylko dlatego, że mają inne zdanie.

  Paradoksalnie to dobry znak – znaczy, że coś w tym betonie zaczyna pękać. Pani Maria, Nowa Stepnica oraz wszyscy, którzy się przyczynili do wyjęcia kolejnej cegły z muru – gratulacje i duży uśmiech od zwykłego mieszkańca gminy. Weźcie sobie do serca bardzo mądre słowa Mahatmy Gandhiego:

  "Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

  A to był mądry człowiek – z pomocą przyjaciół wywrócił Indie do góry nogami. Podejrzewam, że aktualnie trwa etap 3.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Dzięki!

   Czasem zastanawialiśmy się po co?

   Czasem myśleliśmy, że to wszystko na nic.

   Ale nawet jeżeli uda się nam wszystkim pomóc jednej Dzielnej Pani Marii – było warto 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

 24. Zagadka matematyczna: Ile Pani Maria zużyła prześcieradeł w ciągu 7 dni, skoro przez pierwsze 4 dni wywieszała 2, potem 4 i jak podają na tym forum co noc kradli jej jedno? Pytanie za dodatkowe punkty: Ile prześcieradeł jej jeszcze zostało?

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ile prześcieradeł zafajdał z podniecenia matematyk, zanim odważył się tu napisać? W ile prześcieradeł można go owinąć?

   Dobre 0 Słabe 0

   • matematyk z niego taki, że jak płaci w monopolowym to z lękiem podaje losową garść srebrników 'w bulu i nadzieji' ze utrafił w odpowiednią sumę

    Dobre 0 Słabe 0

  • A może napisze Pan COŚ co dotyczy tematu??

   Bo dość prostackie obrażenie Kobiety, która walczy o chleb świadczy niezbyt dobrze o Panu!

   I jeszcze jedno- szanuj Kobietę, która walczy o swoje prawa z otwartą przyłbicą! Ona nawet na tym forum nie występuje anonimowo 😉

   Pani Mario- szacunek!!

   Dobre 0 Słabe 0

  • Poziom wypowiedzi wskazuje na przedszkolaka.Jeżeli brak normalnemu człowiekowi argumentów do rozmowy to się nie odzywa.

   Ale człowiek źle wychowany jak nie wie co powiedzieć, to obraża wszystkich co mają odmienne zdanie.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Trzeba jutro poważnie porozmawiać z Panią Jędrzejewską czy jednak nie znalazłoby się jakieś jedno wolne miejsce.

    Może są jeszcze jakieś szanse!

    Dobre 0 Słabe 0

 25. Tak zwane "koniki" zatrudnione do kupowania głosów w Wałbrzychu dostawały 10-20 zł od "głowy" czy jednego wyborcy, który odda głos na "właściwą opcję".

  Tutaj materiał filmowy – zeznania "konika": http://t.co/jzlDKTI

  Stepnicka "głowa" jest znacznie tańsza – stepnickie wiewiórki ćwierkają, że "konik" dostanie za "głowę" dokładnie

  ZŁOTÓWKĘ

  bez komentarza …

  Dobre 0 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij