Coraz bliżej REFERENDUM !

W dniu dzisiejszym złożona została w Urzędzie Gminy w Stepnicy Inicjatywa Obywatelska dotycząca referendum gminnego w sprawie nadania miejscowości Stepnica i Bogusławie statusu miasta.

Jako Pełnomocnika wskazano Panią Radną Aurelię Foremniak.
Inicjatywę podpisało 15 wyborców.

Prosimy bardzo Państwa o wsparcie tej inicjatywy – pozwalającej na przerwanie gorszącej akcji “konsultacji społecznych” i przeprowadzenie tajnego głosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o postępie przygotowań do REFERENDUM.

WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE WSPARCIEM AKCJI INFORMACYJNEJ I ZBIERANIEM PODPISÓW PROSIMY O KONTAKT NA E-MAIL:  

referendum@nowa-stepnica.x25.pl

Czy Stepnica powinna ubiegać się o status miasta?

 • NIE (59%, 250 głosów)
 • TAK (30%, 125 głosów)
 • Nie mam zdania (11%, 47 głosów)

Głosujących: 422

Loading ... Loading ...

Czy jesteś za Tajnym REFERENDUM ?

 • TAK (71%, 327 głosów)
 • NIE (25%, 113 głosów)
 • Nie mam zdania (5%, 21 głosów)

Głosujących: 461

Loading ... Loading ...

294 KOMENTARZE

 1. Już nie potrzeba 10% , bo podpisaliśmy z żoną listę. Choć według planów JaWójta pozostalibyśmy na wsi, jesteśmy z Wami. Urodziłem się we wsi Stepnica, jestem z nią związany przez całe, niekrótkie zresztą życie i tu też chcę się zestarzeć.

  Dobre 0 Słabe 0

 2. Witam wszystkich! 😉

  Ponoć dzisiaj znowu było o nas w Radio Szczecin,

  ktoś nagrał????

  Dobre 0 Słabe 0

 3. @Komuch

  Nie mąć Komuch – oni poradzą sobie nawet bez Twoich cennych konsultacji.

  Jak jesteś taki mądry TO ZRÓB COŚ SAM A NIE POUCZAJ INNYCH – SZCZEGÓLNE TYCH CO JUŻ COŚ ROBIĄ – ulotki możesz powrzucać do skrzynek sąsiadów – wystawili chyba je na stronie? Agitatora pogoń tak żeby wszyscy na ulicy widzieli. Napisz "od list mieszkańca" do jakiejś gazety – może nawet być Goleniowska.

  Bo z tylnego fotela to każdy potrafi dawać dobre rady i oni nawet to już mieli takiego "kierownika" – Osajdę – i wyszli na tym jak Zabłocki na mydle.

  Ale teraz widzę, że chyba już zmądrzeli i już nie szukają wątpliwej jakości doradców.

  Ja przynajmniej widzę efekty – coś tam posprawdzali w prawie, złożyli właściwe wnioski, powiadomili media.

  Plakaty i ulotki też są – ja dostałem – ty Nie?

  Dobre 0 Słabe 0

 4. nie chce sie juz rozpisywac o tym ukladzie stepnickim….ale ten pan czuje sie tu jak ryba w wodzie..ma koneksje…znajomosci…ormo, sb, uop, straz graniczna , biskupi/choc sam widze agnostyk/abw, cbs,pzL, pzpr, sld, demokraci, ostatnio romansuje z po, ale chyba nie bedzie poslem /oslem/itd. ten pan ma klase ale dla siebie…..wrogow jak zostal wojtem kupil…przyjaciol z wyborow odsunal…zamieszal jak w socjotechnice…..dobrze ze ma paru markow i pare ew….ale oni tez sa narzedziem w jego lapkach…z taboretem ale wplywowy…..nieszczegolnie wylewny……ale andrzeja i lidke lyknal…andrzej bedzie nastepnym wojtem zobaczycie sam go namasci po gimnazjum ..

  andrzej ambitny…ale leniwy….samo zycie

  stepniczanie

  zrzuccie..okowy

  a wogole to pan wojt mi nie podziekowal ze pomagalem mu zostac wojtem…wodke po wygranej w knajpie kupowalem sobie sam…..w dolince szczescia tez nie bylem ……pamietam jak znajomy jechal strzyc trawe bo bedzie wojewoda wziatek polowal…a pan andrzej chcial wystawic duzego odynca…..wy go nie znacie a ja go znam

  jeszcze nie jedna lezke uronicie ..

  ale walczcie ..ja juz nie musze…brzydze sie ze znalem jego…wstyd dla mnie ale nawet nie mowie

  jestem mieszkancem ale udaje ze mnie tu nie ma….

  we wczasowej opijalismy wygrana wojta..on przyjechal

  jak paw sie stroszyl…

  i co gowno mielismy z tego…a chodzilo zeby to byl porzadny gosc a okazal sie ormowcem i tajniakiem ..szkoda

  ze tego nie wiedzialem ..tez bym dziala w rozpoznaniu….

  pan andrzej nie wie jak go szanowalem…wazne slowo

  pozdrawiam

  Dobre 0 Słabe 0

  • @russ

   To dasz ten głos za REFERENDUM czy nie?

   Bo jak nie – to szkoda gadać po próżnicy.

   A swoją droga to mocno przeceniasz jego możliwości i układy.

   W grupach przestępczych też jest taka niby "wewnętrzna solidarność" ale jak przyjdzie co do czego to skaczą sobie do gardeł aż miło i krew się leje – a przed wszystkim NIKT NIKOMU NIE UFA – bo dziś przyjaciel a jutro wróg.

   Bardzo prawdopodobne jest, że Andrzejek padnie od ręki "swoich" zanim go lud zdąży wypatroszyć co będzie z resztą bardzo dla wszystkich pożyteczne i czemu wszyscy skwapliwie przyklasną. Zobaczycie jeszcze – wszyscy będą ZA! 😉 (że oni też tak od dawna mówili, że też mieli wątpliwości itp itd.). Ostatnia reakcja mediów daje do myślenia.

   Nie ma co ludzi straszyć tym ciągiem trójliterowych skrótów wszystkich służb i instytucji.

   Oni też – każda z osobna – mają własne (sprzeczne) interesy i swoje problemy i NIKT ALE TO NIKT ZA ANDRZEJA GŁOWY NIE PODŁOŻY POD TOPÓR! Andrzejek jest dla nich takim samym obiektem/narzędziem jak każdy inny.

   Już go tak nie demonizujmy bo zaraz to przeczyta, zupełnie mu odwali mania wielkościowa i trzeba będzie odwieźć do Zdrojów i położyć na sali Napoleonów ;-).

   A to że ludziska się tym razem wkurzyli na maksa to fakt.

   A mógł tego uniknąć tak prosto!

   Dobre 0 Słabe 0

 5. Dotarło do mnie…

  Cały portal robi robotę dla Wójta…. niestety ale to prawda spójrzcie.

  Wywieszono trzy prześcieradła i z 5 ulotek ("nekrolog" "co nam miasto zabierze" i "miasto czy wieś pisz na nowastepnica") z tego co zauważyłem! a Uwaga! chodzę tymi samym drogami co większość mieszkańców, to ulotki wiszą w Sklepie Aurelki i na słupie przy Samie.

  A więc mamy dwa miejsca gdzie można przeczytać, ile osób wg was to czyta? Bo jak dla mnie ok 200, a w związku z pojawiającymi się ulotkami co zrobił pan Wójt? NAPISAŁ DO WSZYSTKICH.

  Czyli Nowa Stepnica trafia do 200 ludzi, a wójt do wszystkich, cóż ci wszyscy nie widzieli Ulotki NS więc opierają się na tym co Wójt mówi. Dlatego wynik będzie porażający, Miasto wygra w cuglach, bo NS nie ma przebicia, a prowokujemy Wójta do pisania Spamu, ok zezłości 50 mieszkańców tym, 50 uzna, że wójt kręci i nie chcemy miasta, 100 osób na tym portalu też stwierdzi, że nie chcemy miasta….

  i mamy już wynik taki jaki uzyskał Osajda w wyborach na Wójta… a reszta? Reszta pójdzie za wójtem i nie ważne czy w jawnych konsultacjach, czy też w tajnym referendum.

  A co do Referendum? To kiedy i gdzie jakieś podpisy?

  Dobre 0 Słabe 0

  • Spokojnie 😉

   Konsekwentnie realizujemy nasz, nie Pana Wójta plan działania.

   Od dziś wyłożone będą listy z podpisami.

   Nie możemy z kampania ruszać wtedy, kiedy On chce.

   Pisałam- wybory czegoś nas nauczyły…

   Pozdrawiam

   Dobre 0 Słabe 0

   • I jeszcze jedno.

    Sprawdziłam statystyki – regularnie czyta nas duuużooo więcej niż 100 osób 😉

    I liczba ta stale rośnie 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

    • @Monika

     Jeśli komuchowi tak zależy na szybkim wpisaniu się na listę popierających referendum to trzeba mu chyba dać jakiegoś emaila albo skierować do Aurelki Foremniak, wręczyć ulotki aby gdzieś rozdał? Każdy podpis coś przecież tam znaczy?

     Dobre 0 Słabe 0

       • W Stepnicy ludzie generalnie obawiają się o swoją anonimowość/prywatność – przyczyny powszechnie znane – chyba nie trzeba tłumaczyć?

        Czyli co – mają zakładać specjalnie fikcyjne konta na n-k?

        Nie muszą – ale zawsze mogą zarejestrować się na nowej-stepnicy (nawet anonimowo – trzeba mieć tylko jakiś dodatkowy email).

        Jeśli chcą – założą konto na nazwisko Myszka Miki – jeśli zmienią zdanie – w profilu wprowadzą imię i nazwisko – ponownie zmienią zdanie? – zmienią lub założą sobie nowy profil.

        Dodatkowo dojdzie wkrótce na n-s sporo fajnych usług dla niezarejstrowanych i zarejestrowanych użytkowników.

        Nowa-stepnica jest po prostu nastawiona na swobodną wymianę opinii i realną ochronę anonimowości naszych forumowiczów. Nie sprzedajemy danych naszych użytkowników ani nie udostępniamy ich nikomu na zewnątrz.

        A w razie wizyty prokuratora Admin ma pod plombą cyjanek 😉

        lol

        P.S. Na Twoją osobistą prośbę – kogut73 – założymy konto na n-k ale nie wróżę mu wielkiej popularności – obym się mylił ;-). Polecam jednak n-s lub facebook.

        Dobre 0 Słabe 0

   • Właśnie przed chwilą otrzymałam ulotkę podpisaną przez Wójta mgr Andrzeja Wyganowskiego i i przewodniczącą Rady mgr Ewę Karmazyn . Przyniósł mi ją jakiś człowiek i powiedział , że dała to jakaś ładna pani .Czuję się poniżona i rozczarowana taką formą agitacji .Panie Wójcie i Pani Przewodnicząca tytuły przy nazwiskach i funkcje jakie pełnicie do czegoś zobowiązują . Oczekiwałabym od Państwa innej formy kontaktu z mieszkańcami .Papier przyjmie wszystko . Słowa napisane przez Was nie przekonują mnie do podjęcia tak ważnej decyzji .Nasówa mi się mnustwo pytań które przy tak zlewającej formie kontaktu , pozostają bez odpowiedzi . JA SAMA CHCĘ PODJĄĆ DECYZJE A NIE ŻEBY KTOŚ ZA MNIE JĄ PODEJMOWAŁ , ZWŁASZCZA , ŻE MAMY DOCZYNIENIA Z BARDZO UBezwłasnowolnioną Radą .Niektórym mieszkańcą jest wszystko jedno ,ale ja trzeżwo myślę o mojej przyszłości , przyszłości mojej rodziny i POLSKI .Od początku Pana rządów o ile dobrze pamiętam , to ani JEDNEGO spotkania z mieszkańcami Pan nie zorganizował .Świadczy to o tym , że z mieszkańcami Pan się nie liczy i z nimi Pan nie rozmawia .Oczekiwała bym od Pana I naszej podkreślam naszej Rady Gminy zorganizowania spotkania z mieszkańcami i odpowiedzi na bardzo wiele pytań -dlaczego miasto – za i przeciw ,oraz swobodnej i tajnej wypowiedzi w REFERENDUM .

    Dobre 0 Słabe 0

    • Droga Pani

     Robimy wszystko, by taką swobodę wypowiedzi Pani i innym mieszkańcom naszej Gminy zapewnić. Dlatego wszczęliśmy procedurę zwołania referendum gminnego w tej sprawie. Sami nie zrobimy jednak wszystkiego – potrzebujemy poparcia dla tej idei 10% mieszkańców Gminy. Dzisiaj podamy do Państwa wiadomości gdzie można składać podpisy popierające referendum. Proszę aby Pani i inne zainteresowane osoby pomogły nam i złożyły podpis na liście.

     Pozdrawiam

     Monika

     Dobre 0 Słabe 0

     • Chciałbym sprostować – o ile wiem to wystarczy 10% UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA (tak jak przy wyborze wójta). Czyli odpadają noworodki , dzieci i młodzież do 18 lat.

      Ale nasza gmina jest już trochę "stara" i faktycznie ta ilość nie będzie się bardzo różnić.

      Dobre 0 Słabe 0

      • Zgadza się.

       Poparcie 10% Mieszkańców Gminy uprawnionych do głosowania.

       Dziękuję za czujność 🙂

       Dobre 0 Słabe 0

     • Przepraszam – ale proszę się nie podszywać!

      Zbieramy nieco ponad 400 podpisów!

      Z powodu zwykłej ostrożności.

      To nie żadna "próba sił" !

      P.S. Bardzo nieładnie tak za kogoś się podpisywać i niby w jego imieniu pisać 🙁

      Dobre 0 Słabe 0

      • @Monika

       Pisałem już na forum.

       Chcesz uniknąć podszywania – zarejestruj profil (potrzebny tylko jakikolwiek email).

       System to sprawdza i chroni przed szkodnikami.

       Dobre 0 Słabe 0

  • @ Komuch

   Niby masz rację, ale kto ten spam czyta???

   Kto jest w stanie zrozumieć ten… przepraszam za wyrażenie, bełkot??

   Dobre 0 Słabe 0

  • @Komuch

   A co piszesz notatkę służbową do Wójta?

   Przekaż pryncypałowi aby nastawił sobie radio, telewizor, odpalił internet itd.

   No i żeby rozglądał się bardziej uważnie w około.

   On jakoś nie dzieli się tak chętnie informacjami – a przecież prowadzi oficjalnie "Akcję Informacyjną".

   Tak, że chłopie nie próbuj ciągnąć ludzi z n-s za język bo prowokatorem od Ciebie to śmierdzi na kilometr.

   P.S. (Przeglądnęłem uważnie wszystkie Twoje komentarze – nic nie wniosłeś do dyskusji. Działasz tak samo jak wielu innych "tajnych" stepnickich prowokatorów – poudawać przyjaciela, ponarzekać na Wójta, "w zaufaniu" poprosić o ujawnienie jakiś szczegółów no i oczywiście siać defetyzm i zniechęcenie, ze "nic się nie uda"- mam nadzieję, że ludzie z n-s nie dadzą się nabrać na Twoją marną prowokację)

   P.S.2 Nie wiem jak wygląda oglądalność tej strony ale o prawdziwych nastrojach mieszkańców Gminy to ty chłopie nie masz pojęcia. Albo ściemniasz, albo nie masz znajomych. A do tego nie potrzeba internetu – wystarczy, że ludzi ze sobą rozmawiają – choćby w sklepie, w domach albo na ulicy.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Osobiście druknołem 450 ulotek i poszły prawie wszystkie więc nie jest tak źle z informacją jak myślisz.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Tych, którzy stoją za Wójtem murem i tak nie przekonamy – to beton odporny na jakąkolwiek argumentację – związany układami koteryjno / biznesowo / towarzysko / polityczmymi etc.

    Szkoda papieru, szkoda czasu, szkoda nerwów. Oni i tak nie będą słuchać.

    Ci ludzie obudzą się oczywiście z ręką w nocniku jak pewnego pięknego dnia MOCNY odejdzie sam albo pod wpływem jakichś wydarzeń (wybory, referendum, choroba, sprawy osobiste etc.).

    Wtedy ich cała, latami budowana, "pozycja społeczna" z dnia na dzień legnie w gruzach – jak tu ludziom spojrzeć w oczy nie mając buldoga za sobą? Kiepsko będzie – ale sami to wybrali. Zawsze można wyjechać ze Stepnicy – tak jak oni to zrobili już niejednej osobie (że wspomnę tylko Tarnożka, który musiał się ewakuować aż pod Zakopane?). Trzeba będzie chyba proboszcza ubłagać aby im dał jakieś grupowe rozgrzeszenie.

    Obawiam się, że znaczna ich część, nawet finansowo nie skorzysta na popieraniu Wyganowskiego – bo Andrzej po prostu nie jest taki głupi, żeby płacić pieniędzmi jak może to zrobić to inaczej ;-). Oczywiście co innego z najbliższymi "pretorianami" – "wewnętrzną mafią, która nigdy nie zdradza (bo jest tak samo umoczona)" – ale tych ludzi jest naprawdę niewiele.

    Należy dotrzeć jedynie do niezdecydowanych, zastraszonych i po prostu zgnojonych przez tę władzę.

    Przyznajcie, że to raczej szczytny cel podnosić ludzi z kolan.

    (Wiem, wiem Panie Andrzeju – mesjasz jestem a pan życiowy człowiek – należy ludzi powalać na kolana i mieszać z błotem bo inaczej nie da się rządzić).

    Nikogo nie warto przekupywać miastem czy wsią – niech ludzie sami zdecydują i sami poniosą tego konsekwencje.

    Dobre 0 Słabe 0

  • @Komuch

   Mylisz się Komuch.

   Wyprowadzę Ciebie z błędu – to nie jest tajemnica. Portal n-s ma obecnie 2-3 tys. odsłon DZIENNIE (liczbę odsłon danego artykułu zobaczysz w nagłówku – większość ma setki odsłon – niektóre parę tysięcy).

   Większość użytkowników jest bardzo lojalnych – odwiedzają portal codziennie – jeden dwa razy.

   Są też oczywiście wielbiciele którzy wchodzą kilkanaście razy dziennie (UG?).

   Średni czas spędzony na czytaniu artykułów i komentarzy wynosi obecnie kilkanaście minut (ciekawe czy tyle czasu poświęcane jest pismom Wójta … ale w sumie nie jest to wykluczone 😉 )

   Co do ilości użytkowników to my jesteśmy w stanie jedynie szacować (google analitycs) ilość KOMPUTERÓW – nie mamy wpływu na to ile osób korzysta z komputera. Z pobieżnego rozeznania wynika, że jest to często są to 2-3 osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym.

   Co do ilości komputerów to zbliżamy się niebezpiecznie do całkowitej ilości końcówek w naszej gminie (znamy tę ilość od operatora lokalnego internetu a użytkowników GPRS, neostrady etc. jest niewiele). Pomaga nam socjalny internet 😉 (Skutecznie walczymy z wykluczeniem cyfrowym 😉 ). Jest też coraz więcej ruchu z poza naszej gminy – Szczecin, Poznań, Gdańsk, Warszawa i inne mniejsze miejscowości (kilkadziesiąt komputerów dziennie).

   Google zasysa nas jak oszalały ;-).

   Nie muszę chyba dodawać, że podglądają nas stale media (Telewizja, Radio, Prasa) – te połączenia wyraźnie widać w statystykach i nasze strony są czytane 15-25 minut dziennie.

   Jak na portal w tak małej gminie jest to powyżej oczekiwań – nie jest to jedynie moje zdanie – potwierdzają to też inne osoby zawodowo związane jedynie z utrzymywaniem i promocją portali.

   Po prostu – była luka na rynku dostarczania lokalne informacji i my weszliśmy w tę lukę skutecznie i w dobrym momencie.

   Polecam dla porównania pooglądać sobie portale goleniowskie – a jest ich z trzy?

   Tak marnie wypadamy?

   Dobre 0 Słabe 0

   • Chodzi mi po prostu o to, że akcja powoduje reakcję, Internet jest Nasz to fakt, tylko, że babcie które mają dużo czasu nie czytają internetu ale ulotki od wójta tak, a żelazny to elektorat wójta… Po prostu z moich obserwacji wynika tak, ci co wchodzą na internecie w 90% popiera referendum i pewnie nie chce miasta, jednak ci którzy do internetu nie zaglądają, a dobrze wiemy, że taka grupa jest pokaźna jest "narażona" na 2 miejsca gdzie wiszą ulotki od NS, i spam wójta w skrzynce w odpowiedz na ulotki N-S których nawet nie widziały.

    Z tym elektoratem ciężko będzie… chociaż może taki konserwatywny elektorat będzie chciał urodzić się na wsi, mieszkać na wsi i zemrzeć na wsi.

    Sedno, wójt dociera do wszystkich, N-S nie.

    Dobre 0 Słabe 0

 6. cytując za wikipedią: "Miasto – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia."

  – najbardziej interesuje mnie ten specyficzny styl życia.

  pan wójt długo mieszkał w Szczecinie, więc może ma pomysły jak przenieść to w nasze -jeszcze wiejskie- realia? 😉

  jak na razie panowie przesiadujący na ławeczkach w centrum mogą się takowym pochwalić 😉

  dzięki Ci o wielka Rado Gminy, że przyjęłaś uchwałę dzięki, której pan W. ma szansę na reelekcję. tym razem jako Burmistrz 😉 No przecież jakby to wyglądało, jakby nie został? 😛 przecież zastał wiochę brukowaną a zostawił mieścinę "wychodnikowaną" – taki Andrzej Wielki!- na miarę naszych czasów ubogich (na wskutek galopujacej inflacji) i biedronkowych.. 😉

  Dobre 0 Słabe 0

 7. Urząd Morski niepłaconymi podatkami przyczynił się do tego, że pan wójt obrósł w piórka 😉

  Z najbardziej zadłużonej gminy staliśmy się najzamożniejszą. chwalimy się obecnie tytułem "najlepszej gminy wiejskiej w Polsce w rankingu >Rzeczpospolitej<", czym będziemy chwalić się jako miasto? nieudolnością Władz? 😛

  Pieniążki kiedyś się skończą. zwłaszcza jak są tak wydawane. Czy nasz drogi wójt, niczym za czasów PRL-u uważa, że wystarczy pokazać ludziom, że się "coś dzieje", że się "buduje" byle co, byle by było dużo?

  Proszę oświećcie mnie – która z tych szumnie, uroczyście oddanych "inwestycji" tak naprawdę wnosi coś konkretnego w życie naszej społeczności? czy stawiacie na amfiteatr/ może na budowę pieszo-jezdni/ chodnika/ ścieżki rowerowej? (a propos- czy mam się zgłosić do Władzy po odszkodowanie za kiepską ścieżkę rowerową, na której uszkodził mi się rower?)

  Dla kontrastu – Nowe Warpno również dostało pieniądze z UM – spójrzcie tylko jak się rozwija..

  Chcemy przyciągnąć inwestorów – pytanie: CZYM?

  Ps. Zapomniał pan wójt wspomnieć, że starania o prawo do naliczenia podatku zaczęto sporo przed nim.

  i zaczął je poprzedni wójt, który zdaje się, że jest tym, którego nazwiska nie wolno wymawiać 😉

  Dobre 0 Słabe 0

  • Spokojnie Stepniczanie – niewiążące wasze zdanie!

   Konsultacje będą zdrowe jak głosować będą organizacje pozarządowe

   (ale mi się zrymowało 😉 )

   http://www.powiat-goleniowski.pl/indexdetail.php?…

   A tak swoją – Wyganowski naprawdę oszalał – on chce zrobić jakąś Wielką Czystkę i porobić sobie "papiery" chyba już na wszystkich (Wielka Baza Danych Operacyjnych 😉 ).

   Panie Wyganowski – co tam było na Pana w tym sejfie podpułkownika R. ?

   Może to też dołączymy do wniosku do URM?

   Dobre 0 Słabe 0

   • "Według Wikipedii, psychopatia, nazywana przez psychologów osobowością dyssocjalną, wyróżnia brak poczucia winy, wstydu i odpowiedzialności i skruchy. Psychopata utrzymuje z innymi ludźmi jedynie kontakty płytkie i nastawione na eksploatację. Charakteryzuje go brak lęku i ubóstwo emocjonalne (brak zdolności do przeżywania emocji) oraz trwała niezdolność do związków uczuciowych. Ma bezosobowy stosunek do życia seksualnego (przedmiotowo traktuje partnera) i skłonność do panowania nad życiem innych ludzi, a także do zdobywania informacji o ich życiu intymnym."

    Dobre 0 Słabe 0

    • sugerujesz, że pan wójt jest psychopatą? ;>

     wiem z pewnego źródła, że kobiety w UG przed wizytą w jego gabinecie zażywają środki uspokajające, czyli może coś w tym być 😉

     Dobre 0 Słabe 0

     • Ludzie nie piszcie bzdur tylko wezcie sie za pracę lepiej na tym wyjdziemy a prawdą jest że teraz stepnica jest najbogatszą gminą w polsce a potem…

      Dobre 0 Słabe 0

  • Jesteś już zarejestrowany 😉

   Musisz wchodzić poprzez adres nowa-stepnica.x25.pl – wtedy login się uda.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Trzeba Ciebie było Wiciu z kosza wyciągnąć bo Internet Ciebie najwyraźniej nie lubi.

   Robot Antyspamowy ciachnął Ciebie brzytwą aż miło – co ty wyrabiasz na boku?

   Ale żebyś nie krzyczał, że ktoś Ciebie tutaj wycina to się z kosza wyjęło, przemyło i wstawiło z powrotem na Forum.

   Rada: Nie oglądaj tyle stron XXX bo jak żona się dowie to trzeba będzie ciebie do forumowicza "Rozwodnik" odesłać.

   Dobre 0 Słabe 0

 8. Dokładnie!

  Z pisma tego dowiedziałem się, że nic nie stracę, ale ja dalej nie wiem co jako mieszczuch zyskam 🙂

  Pani Przewodnicząca – wymyślajcie jak nam dalej makaron na uszy nawijać!

  Dobre 0 Słabe 0

  • panie andrzeju ja niekche żeby było miasto ja chce żeby była stepnica i ja chce żeby mieli konie napszykłat pani marysia szczeblewska pan janek i anna wojno i niekce żeby było miasto

   Dobre 0 Słabe 0

    • Marne to marne…

     Jak ludzie z takim poziomem chcą miasta, to jest to dla mnie kolejny argument PRZECIW

     Dobre 0 Słabe 0

      • @ KOLABORANT . Ty ;;; ———– ;;;;; jesteś pozbawiony uczuć wyższych — to jest najpięknieszy komentaż na tym forum . Pozbawiony cfaniactwa i głupoty , prosty ale jak wymowny . Brawo anonim jesteś prawdziwym uczuciowym człowiekiem , czego nie można powiedzieć o tej drugiej stronie . Tak być prawdziwym , czy to tak dużo ?

       Dobre 0 Słabe 0

        • @kolaborant . Pacan to z ciebie , a czy przez F , czy W i tak wszyscy wiedzą o co chodzi . Może Ty nauczyciel ? -to by wszystko wyjaśniało , pieprzony prowokator ..

         Dobre 0 Słabe 0

         • Józiu nie denerwuj się tak 🙂

          Kolaborant jest z nami, on tylko zwrócił uwagę, nie ma sie co obrażać 🙂

          Dobre 0 Słabe 0

          • ciągle wiejska dziewczyno chociaż ty masz poczucie humoru bo ten józek to normalny ruski paker

           Dobre 0 Słabe 0

          • @kolaborant . HAHAHAHA umieram ze śmiechu , jeszcze nikt nie nazwał mnie ;;ruskim pakerem ;; .Przeprosiny przyjęte .PS . A tak na marginesie . Czytając Twój ostatni wpis , też mam wrażenie , że TY po Stepnickim Gimnazjum .

           Dobre 0 Słabe 0

    • Postarałem się odpowiedzieć mu na poziomie zrozumiałym, w odpowiednim narzeczu 🙂 Gdzieś tam niżej.

     Sztuką jest dostosować się do tubylca, turysty, witka – wszyscy ciepli dla siebie, w jednym stali domku.

     Dobre 0 Słabe 0

   • Towarzyszu co to zmiana kodu była? Nowy szyfr nadali? Taka anegdota mi się przypomniała: kiedyś na ćwiczeniach w Drawsku łamaliśmy szyfry. My mózgi ostre jak brzytwa świeżo po magisterium problem natomiast był taki, że my inna specjalność. Jeden to nawet miał doktorat ale honoris causa z modelowego lania pałą. Wtedy kolega (nie pamiętam stopnia) zaproponował bombę kryptologiczną – 0.7l na głowę i zobaczymy czy puści. Jak odpaliliśmy to nagle eureka – puściło! Po 89' chłopaki rozjechały się po Polsce za chlebem…

    Dobre 0 Słabe 0

   • Witamy Dyrekcję Gimnazjum i GOK-u na naszym forum 🙂

    Panie Dyrektorze- słowniczek proszę włączyć. Pan uczy innych jak do komputera siadać, więc pewnie wie jak to zrobić 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

   • @ Anonim . Ja też nie chcę , żeby było miasto ,chcę żeby była Stepnica i też chcę żeby mieli konie . Będziemy walczyć Bo to NASZA STEPNICA .

    Dobre 0 Słabe 0

 9. każdy ma swoje zdanie i tego się trzymać a buzie sobie wycierać kogoś nazwiskiem, nie jest normalne. Może na początek warto zacząć od siebie i później oceniać. Wójt jak Wójt, rządzi według swojego uznania, a Wszystkim ciężko dogodzić. Ale mimo to coś osiągnął gminę z błota wyciągnął NAJWAŻNIEJSZE. jak Piszecie to jakoś w miarę.

  Dobre 0 Słabe 0

  • @Wiciu

   jak tu się ukryć, jak tu być bardziej anonimowy?

   może … żona będzie pisać a jej będę mówił zza pleców …

   Dobre 0 Słabe 0

  • Wiciu – chciało się do koryta – trzeba ponosić konsekwencje.

   „Uzyskanie zgody na rozpowszechnianie wizerunku nie jest konieczne, gdy samorządowiec jest osobą powszechnie znaną, a jego wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych czy zawodowych. Zgoda wójta, burmistrza czy prezydenta miasta na rozpowszechnianie jego fotografii będzie natomiast wymagana zawsze wtedy, gdy zdjęcie dotyczy sfery życia prywatnego”

   A nazwisko to nawet mniej niż wizerunek – bo wiele osób może je nosić…

   Dobre 0 Słabe 0

  • Hehehhe a co się zmieniło w Stepnicy przez jego 9 lat nieudacznictwa oprócz wydawania milionów (nieswoich) na bzdury i spłacenia długów? Ile miejsc pracy stworzył (nie mówię o miejscach pracy dla swoich)? Ilu inwestorów ściągnął?

   Nie powiem, że jesteś na poziomie ameby bo ameba by się ciężko obraziła

   Dobre 0 Słabe 0

  • Łamie się kolo – mówię wam – mam praktykę.

   Jeszcze parę razy pałą i się popłacze.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Lej go Marian – mocniej lej go Marian bo gość nam przestanie płakać i nie wyśpiewa kto go nasłał!

    Teraz jest mięciutki jak pluszowa zabawka – uwierz mi – mam doświadczenie!

    Dobre 0 Słabe 0

     • To weź te nogę od taboreta – ale szybko Marian, szybciutko bo gość najwyraźniej dochodzi do siebie!

      Dobre 0 Słabe 0

      • Uff Marian – ja już się zmęczyłem troszkę – sercowiec jestem.

       Wołaj mi tu szybko dużego Heńka do pomocy bo nam gość się wyśliźnie i będziemy musieli zaczynać od początku!

       A to już nie na moje lata – ja sercowiec jestem Marian – rozumiesz?

       Dobre 0 Słabe 0

  • Posłuchajcie go!

   Gość podpowiada dobry pomysł!

   Trzeba założyć jakąś stałą rubrykę na opisywanie wyczynów tych ćwikłowych!

   Opisywać co porabiają z godziny na godzinę, foty, video, wywiady z obserwatorami!

   Oglądalność wam skoczy o milion% – przecież takie ZOO to każdy chce pooglądać a Państwówka specjalizuje sie tylko w kulturze wysokiej!

   Redakcja! Admin!

   Dobre 0 Słabe 0

    • Pani Sędzio ja już nie wytrzymam taki rozgrzany jestem

     Kiedy ten ćwikłowy wreszcie wytoczy mi proces, kiedy ćwikłowy wytoczy mi proces.

     Bo nie wyrobię pani Sędzio.

     Dobre 0 Słabe 0

  • @ WITEK . Józek napisał , że też widział jak Wójt Gmine z błota wyciągał na Regatach w Marinie .

   Dobre 0 Słabe 0

  • "Gminę z błota wyciągnął" za pieniądze z UM! W tym czasie Gmina Kobylanka z "błota" jakoś sama się wyciągnęła i to do tego poziomu, że dziś to my im (nawet z tą manną z nieba) buty możemy czyścić!

   Nie o to Witku chodzi, by rządzić jak się ma – chodzi o to by umieć zdobyć jak się nie ma! ZDOBYĆ Wiciu- NIE DOSTAĆ 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • Taki Baron Munchausen to opowiadał nawet, że sam z bagna za włosy się wyciągnął.

    Ale gdzie tam Baron przy Wyganowskim 😉

    Dobre 0 Słabe 0

  • Znamy to Witku, znamy…

   Ślepi odzyskają wzrok, głusi słuch, jednorękim ręka wyrośnie 😉

   A co konkretnie on ci zrobił???

   Bo chodniki, prąd, kanalizacja (którą nie on zaczął a do dzisiaj nie skończył) to ZADANIA WŁASNE GMINY i żadnej on łaski nam nie robi. Inne gminy też mają chodniki, prąd, kanalizację- żyjemy w XXI wieku Witku!! 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • Na pytanie co Wójt zrobił Witkowi nie można udzielać odpowiedzi a będąc zapytanym czy istnieją na to jakieś dokumenty należy stanowczo zaprzeczyć.

    Takie jest prawo.

    Dane wrażliwe 😉

    Dobre 0 Słabe 0

     • To kiedy osuszają te bagna i przeganiają bociany, które bogu ducha winne uwierzyły, że tu natura i nie 2000 a 2011/2012? 😉

      Dobre 0 Słabe 0

     • Wczoraj tak pod wieczór tradycyjnie robiłem obchód terenu.

      Nigdy nie wiadomo – kto nie szuka – nie znajdzie.

      Zwrócił moją uwagę blask ogniska w krzakach za plażą.

      Zachowując ostrożność zbliżyłem się cicho do tego miejsca aby ustalić czy ma to jakakolwiek wartość operacyjną.

      Okazało się, że przy prowizorycznym palenisku jakiś dwóch obywateli (najwyraźniej lokalnych co wywnioskowałem z ich zachowania) paliło w pośpiechu jakieś papierzyska. Postanowiłem sprawdzić czy te papierzyska posiadają jakąś wartość operacyjną. Miałem na szczęście przy sobie taki mały firmowy korkowiec – łatwo schować a wali jak WKM (Generał Czerwonka z pewnością wiedziałby jak to głośno).

      No i przypiżyłem z niego w powietrze aby dać obywatelom sygnał do odwrotu. Zgodnie z moim przewidywaniem obywatele pośpiesznie oddalili się , ciągnąc za sobą pokaźną ilość zarośli (jakieś jeżyny czy co? nie wiem, nie jestem botanikiem, ale sporo tego było). Bezzwłocznie zbliżyłem się do prowizorycznego paleniska i zagasiłem je ofiarnie moją firmową skórzaną kurtką (dadzą nową, zawsze mówię że utraciłem w akcji)

      Jakież było moje rozczarowanie gdy okazało się, że ocalały tylko fragmenty tego co się paliło!

      Najwyraźniej było to jakieś umowy, faktury etc. Niestety ocalały jedynie górne końcówki i nie można było poznać ich zawartości poza datą.

      Daty były ubiegło i tegoroczne.

      Nie rozumiem – kto pali swoje faktury?

      Przecież to trzeba parę lat przechowywać w archiwum …

      muszę spytać przełożonego – dziwnie to wygląda.

      Fotosik przesyłam jak zawsze (bardzo przystojny tym razem): http://tnij.com/CF3Z5

      Dobre 0 Słabe 0

 10. Kochani, zamiast pisać i tracić czas na tłumaczenie klakierom, że kwadrat nigdy nie będzie kołem mądrzejsze byłoby zastanowić się nad stworzeniem ulotkowej repliki. Ja się nie znam na dopłatach, UE, prawie, jak 99% mieszkańców i nie potrafię stwierdzić czy nowy list pana Wójta w kwestiach formalnych (dopłaty, fundusze) to mydlenie oczu czy fakty.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Jako gmina miejsko-wiejska dopłat do 2013 roku nie tracimy.

   Później – nie wie nikt (przynajmniej oficjalnie).

   Ale jeżeli jedynym argumentem jest, ZE NIE TRACIMY – to CO ZYSKUJEMY??

   Dobre 0 Słabe 0

   • Możemy korzystać z:

    nie tracimy możliwości korzystania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych programów, a dodatkowo mamy możliwość korzystania z Programu Rozwoju Obszarów Miejskich na rewitalizację obszaru miejskiego,

    Ale ja mam prośbę do Radnej Foremniak:

    – zainteresowanie inwestorów terenami położonymi w obrębach miejskich jest większe, a fakt ten potwierdzają władze tych miejscowości, które uzyskały status miasta,

    Które miasto (nowe) zyskało i co, na tym, że są miastem? Niech pani zada to pytanie na Sesji rady Gminy Ciekawi mnie czy Wójt wyssał to sobie z palca czy ma konkrety. Pewnie powstało u nich tysiące Biedronek…

    Dobre 0 Słabe 0

    • Z inwestorami to mam do czynienia na co dzień. Dla inwestora, którego realnie możemy ściągnąć do Stepnicy status miejscowości nie ma ŻADNEGO znaczenia. Jak zresztą dla wszystkich. Aby ściągnąć największych (a ci są poza naszym zasięgiem) potrzebne są inne zachęty(podatkowe itp.) oprócz spełnienia wymogów (których nie spełniamy), że wymienię najważniejsze- bliskość zamieszkiwania dużej liczby potencjalnych pracownikó, logistyka (komunikacja, transport), dostęp do wykwalifikowanej kadry, media.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Ja bym dodał jeszcze przewidywalnych Włodarzy.

      Jest (znaczne) ryzyko inwestycyjne związane z nieobliczalnością lokalnej władzy (która może pewne rzeczy paraliżować, czynić obstrukcję i uciążliwie dokuczać – nawet w drobnych wydawałoby się sprawach).

      Osobiście znam firmy, które wkrótce wyniosą się ze Stepnicy właśnie, ze względu na złośliwe działania Urzędu Gminy.

      Pieniądze, pieniędzmi, przyroda piękna – ale spokój i zdrowie najważniejsze.

      Nie będę zdradzać jakie to straty podatkowe przyniesie Gminie (pomijam już utracone miejsca pracy) aby tych firm nie zdradzać ale w momencie kiedy to nastąpi będzie to zauważalne.

      Zarobi kto inny – łaski bez!

      Dobre 0 Słabe 0

      • Trudno przewidzieć działania władzy, która w JEDNYM roku najpierw chce elektrowni atomowej, jednocześnie ustala plan rozwoju turystycznego, a później miasto forsuje!

       Na miejscu kogoś chcącego zainwestować wiałabym stąd gdzie pieprz rośnie 🙂

       Dobre 0 Słabe 0

       • I tak właśnie się od lat dzieje!

        O jakim przyciąganiu inwestorów mówi Wójt Wyganowski skoro już trzecią kadencję systematycznie inwestorów i przedsiębiorców JUŻ FUNKCJONUJĄCYCH przegania stad na cztery wiatry?!?

        Czy mam wymieniać co padło/wyniosło się ze Stepnicy i Gminy Stepnica?

        No ale oni poskarżyć się już nie mogą bo już ich tutaj nie ma – a od stepnickich spraw i problemów chcą być JAK NAJDALEJ.

        Po co mają jeszcze czytać takie forum albo komentować?

        Żeby sobie jeszcze więcej krwi napsuć?

        Co oni – masochiści są?

        I TEN CZŁOWIEK MA JESZCZE CZELNOŚĆ MÓWIĆ, ŻE ON SPROWADZI JAKIŚ INWESTORÓW?

        Wolne żarty Panie i Panowie!

        Dobre 0 Słabe 0

      • to normalnych ludzi będzie tutaj jak na lekarstwo, zostanie sama budżetówka zależna od wójta i niedobitki… reszta będzie emigrowała za chlebem koszmar

       Dobre 0 Słabe 0

        • zwykła nie ma niestety nic do śmiechu bo to koszmar byłem w europie na rozliczonych delegacjach z zakładu czasem okazuje się że syf jeszcze większy niż u nas tutaj się budzę rano i jest czym oddychać cisza spokój urząd mi dziecka nie zabierze bo dałem klapsa można pomyśleć jak normalni uciekną to i nie będzie żadnej nowej stepnicy a z czasem i sam admin stronę zamknie bo po co?

         Dobre 0 Słabe 0

         • Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,

          Ani Nowej Stepnicy,

          Polski my naród, polski lud,

          Stepniccy ochotnicy.

          Nie damy by nas wygnał wróg!

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Do krwi ostatniej kropli z żył

          Bronić będziemy lica,

          Aż się rozpadnie w proch i w pył

          Stepnicka ośmiornica.

          Twierdzą nam będzie każdy próg.

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Nie będzie Wygan pluł nam w twarz,

          Ni dzieci nam tumanił!

          Orężny wstanie hufiec nasz,

          Aurelia będzie z nami.

          Zagonim wójta w kozi róg.

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Nie damy Wsi statusu znieść,

          Na urząd pójdziem tłumnie

          W Stepnicy imię i w jej cześć

          Podpis złożymy dumnie.

          Odzyska władzę dziadów wnuk.

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Tak nam dopomóż Bóg!

          Dobre 0 Słabe 0

   • Pani Moniko niedawno Pani pisała że gmina i rolnicy stracą fundusze to jak to jest ?

    czuję się wprowadzony w błąd A mogło być tak pięknie.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Proszę przeczytać raz jeszcze mój tekst 🙂

     Nic takiego nie napisałam.

     Odniosłam się w nim do sytuacji ekonomicznej w EU. Istnieje duże ryzyko cięć i obostrzeń w sferze dopłat i dotacji. Nawet nie ryzyko – tak po prostu musi się stać. Z pustego… 😉

     Obecne regulacje i wysokość dopłat są zagwarantowane do 2013 roku (pakiet Barroso). Nasi dzielni europolitycy już kombinują komu i ile poucinać 🙂 Wieś jednak zawsze była chroniona i mądrze jest nią pozostać.

     Pozdrawiam

     Dobre 0 Słabe 0

  • Poza tym – nasi gminni urzędnicy tak "przejrzyście" bronią tezy o tym, że szeroki strumień unijnych pieniędzy nas nie ominie, ale niestety bardzo mało z tych środków korzystają! Lektura budżetu gminnego od paru lat jeży mi włos na głowie! Tracimy przez zwykły pośpiech i niegospodarność bardzo dużo pieniędzy (wystarczy sprawdzić stosunek inwestycji własnych do uzyskanych środków unijnych). W porównaniu z innymi gminami jesteśmy "cienkie bolki" 🙁 Dodatkowo, mimo owej manny z nieba i ponoć powszechnego dobrobytu – bogactwa Mieszkańców Gminy w naszym budżecie jakoś nie widać!

   A przypominam, że pieniądze z UM się skończą i co wtedy zrobimy??

   Dobre 0 Słabe 0

 11. JEDNAK WÓJT NIE JEDNĄ KADENCJĘ RZĄDZI I JAKOŚ Z WIĄŻĄCYM EFEKTEM, ciekawe jak to rządził by Pan Osajda, krytyk z pierwszej ręki, niby taki mieszczuch Stepnicy a tylko a jak by mógł by ludzi z błotem zmieszał, ON TO PEWNIE BY SIĘ SPRAWDZIŁ W ROLI WÓJTA, ALBO KOLEJNY POŁONKA, W GMINIE IMPREZY KULTUROWE ODCHODZIŁY, WÓDKA SIĘ PO BIURKU LAŁA, A MIESZKAŃCY JAK PSY OCZEKUJĄCY NA ZAŁATWIENIE SPRAW. Obecny Wójt jak by się pchał dla kasy napewno by na to nie poleciał, dzięki komu musił w gminie prąd z elektrownią wyłączać.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nie do końca Ciebie rozumiem…

   To jakaś nowomowa??

   Jak chcesz być zrozumianym pisz normalnie, argumentuj, nie krzycz.

   Konkretów brak, obrażasz nas, choć gościmy Ciebie na NASZEJ stronie (ten wspaniały Wójt tak kocha swój elektorat, że Mu forum wyłączył)

   Gościnność ma jednak swoje granice!

   Gdzie jest "Wytrzyj buty" ??

   🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • "Wytrzyj" się trochę spóźnił, bo po drodze musiał czyścić własne buty 🙂 Spotkałem jakiegoś witka-niedobitka. Strasznie się pluł, no i buty mam tak wieśniarsko zabrudzone, bo kapało prosto na nie 😉

    A teraz już na serio, piękna 🙂 Buty wytarte, więc trzeba kulturalnym być.

    Wiesz, chyba niektórzy tacy nieogarnięci, że nawet nie zauważyli, że są tu gościnnie 😀 Nie dopuszczono ich do pańskiego stołu. To przyszli nam tu do talerza napluć 😀

    Dobre 0 Słabe 0

  • Akurat na mieszaniu z błotem i wyzwaniu od pedałów to wasz kanonizowany ormowiec się zna najlepiej. Leć 3 maja do naszej katedry do pierwszej ławki modlić się ze swoim czerwonym idolem za nieswoją ojczyznę

   Dobre 0 Słabe 0

  • Czy jest na forum pan Rafał? Ordynuję końską dawkę haloperidolu dla pana Witka i proszę biegusiem, to nie może czekać do rana!

   Dobre 0 Słabe 0

   • Tak się trochę waham … normalnie przepisuję 5mg.

    Ale dla Pana witka to myślę, że i 50mg nie zaszkodzi – tolerancja, wbrew pozorom, jest dość spora.

    (w celu opanowania pobudzenia – stanów maniakalnych czy majaczenia).

    Uwagi i środki ostrożności:

    Pacjenci zażywający lek nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Podczas leczenia nie wolno spożywać napojów alkoholowych. W długotrwałym leczeniu jest wskazana kontrola morfologii krwi, badań czynności wątroby oraz poziomu glukozy we krwi.

    Dobre 0 Słabe 0

    • W sytuacji zagrożenia życia może być ostatecznie C2H5OH (Aethanolum) – jest powszechnie dostępnym depresantem.

     Uwaga: Nie należy przekraczać dawki terapeutycznej – 100 g.

     Dobre 0 Słabe 0

 12. Ja nie narzucam komuś, aby był za miastem, ale te Wasze wpisy to naprawdę pokazują prostotę wieśniaków, myślicie,że jak nazwiskami zaczniecie rzucać to jesteście Zajebiści, żal patrzeć co się dzieje na tym forum, zakładacie coś to z głową i na poziomie

  Dobre 0 Słabe 0

  • Jak Ci nie pasuje, idź popisać na stronie oficjalnej gminy. Tam będziesz miał dyskutantów wartych swojego poziomu 😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • Zdecydowanie bardziej polecam Pudelek

    Wiciu – choć od tych przemądrzalców – my Ciebie przyjmiemy jak swojego!

    Dobre 0 Słabe 0

  • Przepraszam, ale staramy się tu utrzymac jakiś poziom i wulgaryzmów raczej nie tolerujemy. Proponuję albo zmienić styl wypowiedzi, albo pisać na forum Urzędu Gminy… Zapomniałam, na oficjalnej stronie UG nie ma forum 🙂

   Oj! Dziwna ta Wasza demokracja, bo toleruje tylko pochwały 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • Jestem dumny że pochodzę ze Wsi.

   A takich parchów jak ty po prostu nie szanuję.

   Spływaj.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Jak żal patrzeć to spadaj. Bo żadnych rzeczowych argumentów nie widzę tylko same pomówienia i wulgaryzmy. A jeśli ci nie przeszkadza że jawnie trzeba się zdeklarować za lub przeciw miastu to przedstaw się. Ja wolę referendum.

   Dobre 0 Słabe 0

  • O Wiciu boli – co? boli, boli – kup sobie flaszkę i ulżyj sobie wreszcie.

   P.S. Dziękuję za socjalny internet – to jest super wynalazek.

   Dobre 0 Słabe 0

 13. Posłuchajcie go!
  Gość podpowiada dobry pomysł!

  Trzeba założyć jakąś stałą rubrykę na opisywanie wyczynów tych ćwikłowych!
  Opisywać co porabiają z godziny na godzinę, foty, video, wywiady z obserwatorami!

  Oglądalność wam skoczy o milion% – przecież takie ZOO to każdy chce pooglądać a Państwówka specjalizuje sie tylko w kulturze wysokiej!

  Redakcja! Admin!

  Dobre 0 Słabe 0

 14. ludzie co za parodia!!!!!!!!!! najważniejsze dla Was jest wynagrodzenie Wójta, i przyszłego Burmistrza, a nie widzicie co się dzieje w gminie i dzięki komu!!! tylko krytykować potraficie, wszystko tylko Wójt i Radni, przecież też mogliście dostać się do tzw. "koryta" i rządzić a nie oceniać, posiadacie mądrego prawnika Panią Monikę- i jakoś słabo Wam idą te wpisy durne w kolo to samo i nicki zmieniacie jeden po drugim, a zastanówmy się nad tym co dla gminy zrobiła Pani Maria, pan Strzelczyk najdroższa apteka w przyszłym mieście, P

  Dobre 0 Słabe 0

  • Pani Maria- odsyłam do skanu Jej dyplomu, akurat od lat promuje nas agroturystycznie!

   I obawiam się, że przez te wszystkie lata sprowadziła tu więcej turystów niż Pan Wójta z Radą razem wzięci!

   Napisz- co zrobił konkretnie?

   Dobre 0 Słabe 0

    • Do Wyganowskiego inwestorzy to nawet pierwszy raz nie przychodzą.

     Nawet nie chcą słyszeć o nim.

     Dobre 0 Słabe 0

     • A do Pani Marii jakoś ciągle przyjeżdżają turyści.

      Zapewne musi ich biedaków łapać nocami w jakieś pułapki wystawione na drodze, przestawiać znaki drogowe albo ustawiać fałszywe latarnie aby się rozbili o stepnickie rafy.

      Tak na serio – żałosny jesteś człowieku.

      Nie masz argumentów to próbujesz uderzyć w bezbronnego człowieka.

      Ale taka to wasza fałszywa, ubecka mentalność …

      P.S. Spróbuj z mocniejszymi CWANIAKU 😉

      Dobre 0 Słabe 0

    • do turysty

     byś się zdziwił ilu odmówiłam (właśnie ludziom z miasta)

     a jak chcesz do hotelu to radison jest nie daleko to nie pensjonat tylko gospodarstwo

     naładniej i najlepiej wszystko wyglądana na obrazku zróbcie piękną betonową pustynię a twoje dziecko nie będzie wiedziało jak wygląda krowa i skąd jest mleko (z biedronki) no ale mleko, lepsza przecież jest pepsi

     nie masz pojęcia o zachowaniu zwierząt ale chyba nie chce mi się tłumaczyć tego wszystkigo możecie sobie poużywać co mnie nie dobije to mnie wzmocni mam nadzieje

     Dobre 0 Słabe 0

     • Pani Mario, kiedyś byłam Pani gościem i bardzo miło pobyt u Pani wspominam. Bardzo też cenię Pani serce do zwierząt.

      A prostactwem proszę się nie przejmować.

      Dobre 0 Słabe 0

     • Pani Mario – nie przejmować się ćwikłowymi.

      Nakarmimy nimi świnki.

      Świnki też białka pełnowartościowego potrzebują (o ile to się do czegoś nada – zobaczymy ;- ) )

      Dobre 0 Słabe 0

     • Kiedyś były takie ćwiczenia w tureckiej armii, że trzeba było się po cichu w nocy pod kozę podczołgać i napić się mleka prosto z koziego wymiona.

      Umiejętność bardzo praktyczna – szczególnie dla komandosa na terenie wroga.

      Niestety raz się zdarzyło, że jeden z ćwiczących adeptów skarżył się na drugi dzień, że ma zgagę, niedobrze mu a w ogóle to te mleko to kwaśne było.

      Po bliższej inspekcji okazało się, że na teren poligonu wdarł się cap.

      TACY TO SĄ LUDZIE "ZE WSI" PANI MARIO.

      Ani ze wsi – ani z miasta – takie nic.

      Dlatego tak krzyczą.

      Dobre 0 Słabe 0

  • @ Witek

   Człowieku, wydawać gdy się ma co, to każdy potrafi! Żadna umiejętność. Kwestia – jak się wydaje. Z tych wszystkich inwestycji ile mieszkańcy mają miejsc pracy? Jeżeli nawet przyjadą turyści- gdzie ich przenocujesz?

   Poza tym zdecydujmy – turyści czy owe legendarne fabryki ( nie wiadomo kto, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak). My nie zgadzamy się na mydlenie nam oczu! Za nasze pieniądze zresztą 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • I przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać 😉

   W demokratycznym państwie prawa władza podlega KONTROLI!

   Naszym wilczym prawem jest patrzeć jej na ręce!

   Źle stawiasz pytanie- powinno ono brzmieć – dlaczego Oni chcieli tej władzy i jak ją sprawują 🙂

   Pozdrawiam

   Dobre 0 Słabe 0

  • Pana wypowiedź wyraźnie wskazuje jak Pan postrzega samorządność jako – zacytuje – KORYTO, źródło WŁADZY.

   Zmartwię Pana – z tego co wiem – to nikt z n-s do KORYTA się nie pchał bo są to ludzie całkowicie niezależni finansowo i KORYTO nie jest im potrzebne do utrzymania rodzin.

   Z resztą powiedzmy szczerze – tylko tacy kandydaci mogli zaryzykować start w wyborach.

   Powszechnie znana jest praktyka Pana Wyganowskiego aby zwalniać z pracy ludzi, którzy maja inne zdanie.

   Wydaje mi się jednak, że są to ludzie którzy coś dla tej Gminy coś chcieli i nadal chcą coś zrobić – bezinteresownie.

   Może Pan oczywiście w to nie wierzyć – ale, jak zaznaczyłem na wstępie – Pan postrzega samorządność jako KORYTO, jako źródło WŁADZĘ.

   A mnie zawsze się wydawało, że jest to rodzaj służby społecznej — powierzanej osobie przez lokalna społeczność.

   Widocznie jestem naiwny – ale – na obronę swojego stanowiska mam pewne źródło:

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Samorz%C4%85d

   "Samorząd – niezależne od nadrzędnej władzy decydowanie o własnych sprawach, wykonywanie funkcji uzupełniających w stosunku władz np. szkoły, zakładu produkcyjnego, władz państwowych."

   Dobre 0 Słabe 0

  • do witka

   pochwal się co ty dla tej wsi i gminy osobiście zrobibłeś albo jesteś ślepy albo nie słuchasz

   nie będę wymieniać ale że masz gaz w kuchence to moja dobra wola bo może do dzisiaj byś go nie miał

   była umowa z byłym wójtem która jest do dzisiaj niezrealizowana .

   Urzędnicy tacy są że jak cię potrzebują to rękach całują a jak załatwią swoje sprawy to mają cię

   Dobre 0 Słabe 0

  • Stara retoryka – gdzieś to już słyszałem – aha – przy poprzednich wyborach podstawowym kontrargumentem watachy Wyganowskiego było to, że opozycja "chce się dorwać do koryta".

   Oczywiście – w przeciwieństwie do watachy Wyganowskiego, która owo koryto chciała jedynie opróżniać w spokoju, z godnością, do końca i we własnym gronie.

   Jak nisko trzeba upaść aby posługiwać się taką argumentacją.

   To jest coś w stylu:

   "Bo wy też chcecie kraść a my byliśmy tutaj pierwsi!"

   Proponuję zebrać już swoje zabawki z piaskownicy i iść do domu.

   Inaczej ktoś się tu zaraz popłacze ze złości.

   Dobre 0 Słabe 0

  • @WITEK . Od P. Moniki to wara , oj inteligentna dziewczyna .Człowieczku kim Ty jesteś , że realiów nie widzisz.. Droga otwarta , otwóż aptekę – będzie najtańsza w mieście .A może Wójt obiecał leki za darmo w mieście .?.Pani Maria – żyje uczciwie i ciężko pracuje między innymi także na Twojego Wójta .Dla Ciebie jednostki się nie liczą ,ale wiedz o tym ,że tą jednostką sam niedługo możesz zostać . Proś Boga o oświecenie .Wójt daje mam dowody , że z nami się nie liczy ,LICZY SIĘ TYLKO CEL . Czy z tego Wójtowego dobrobytu przybyło choć jedno miejsce pracy ,przybył choć jeden inwestor ? .9 lat i co ?.

   Dobre 0 Słabe 0

 15. UWAGA UWAGA

  Chodzą słuchy, że do Stepnicy zmierzają rozradowani i uszczęśliwieni Gostyńscy Mieszczanie.

  Rozmiary szczęścia, inwestycji, podwyżek płac i wysyp nowych Biedronek sprawił,

  że chcą przestrzec innych przed tym RAJEM.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nie muszą się fatygować 😉

   Wystarczy wejść na Ich stronę.

   Ta wielkomiejskość mnie poraziła 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

 16. a czy przypadkiem pan wójt wstydzi się, że mieszka obecnie na wsi? w odróżnieniu do niego ja się nie wstydzę 😛

  a może tutaj chodzi o większe pobory, które będzie pobierał jako burmistrz? czy o co? bo sensu przerobienia wsi na miasto nie widzę ;/

  a propos- dlaczego Stepniczki nie chcą wziąć w obszar "miasta"? Bogusławie tak, a Stepniczka już nie?

  jeśli rolnicy rzeczywiście nic nie tracą, to może odpowie ktoś dlaczego? czyżby lobby działkowe się nie zgodziło? wiadomo, że co to za atrakcja przyjechać z miasta Szczecina czy miasta Wrocławia do miasta Stepnica na działkę ;p

  kolejna sprawa – czy jeśli przekroczymy "magiczne" 5 tys. mieszkańców, to będą chodzili po domach i prosili/ grozili* (*niewłaściwe skreślić), aby się ktoś wymeldował? ;>

  Dobre 0 Słabe 0

  • Pobory ustala Rada Ministrów (a kiedyś wójt mówił, że Rada gminy…. no cóż) tak czy siak nie Wójt/Burmistrz, a rada miasta/gminy mu kasę da, tak czy siak podwyżkę zaproponuje Pan Kleszcz 😛

   Moim zdaniem branie Bogusławia jak i Stepniczki to głupota, odchromolić się od tego i od tego. Sama Stepnica powinna starczyć, tu chyba nie mamy rolników. A dla tych nielicznych… trudno najwyżej się przemeldują na Bogusławie

   Dobre 0 Słabe 0

   • bo wynagrodzenia ich są podawane w formie tzw. widełek – od stawiki minimalnej do maksymalnej – Rada Gminy ustala konkretną kwotę 😉

    Nasz Wójt źle nie ma 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

   • Ale sama Stepnica ma za mało mieszkańców!

    Choć Wójt w mediach mówi, że spełniamy wszystkie kryteria… 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Nie ma wymogu liczby mieszkańców. Tylko zalecane. Najmniejsze miasto w Polsce ma mieszkańców ok. 600

     Dobre 0 Słabe 0

     • Generalnie stosuje się zasadę powyżej 2 tys.

      Bo 600-osobowe miasto to nawet nie brzmi poważnie 😉

      Dobre 0 Słabe 0

       • Byłam dzisiaj na spacerze na naszych przedmieściach (Stepniczka) 😉

        I mam pytanie, czy dzielnica willowa to ogródki działkowe ?

        😉

        Dobre 0 Słabe 0

        • Myślę, że się nie mylisz 😉

         A powiedz, czy dostąpiłaś zaszczytu podziwiania tych willi z bliska? 🙂 Czy wieża obronna otoczona jest fosą?

         Dobre 0 Słabe 0

        • To jest PARK JURAJSKI.

         Tam można spotkać takie rzadkie gatunki dinozaurów, że ze świecą gdzie indziej szukać.

         Niektóre mają takie charakterystyczne czerwone (ostrzegawcze) umaszczenie.

         Zapewne jadowite.

         Dobre 0 Słabe 0

         • @ Park Jurajski . Ja tez zauważyłem te charakterystyczne jadowe plamki .Wiciu uważaj .Widziałem też na regatach jak Wójt gminę z bagna wyciągał w Marinie .

          Dobre 0 Słabe 0

        • Ogródki działkowe to przedmieścia wsi stepniczka będącą przedmieściem miasta Stepnica. Proszę zobaczyć gdzie jest znak drogowy końca Stepniczki a gdzie zaczynają się ogródki 😉

         Dobre 0 Słabe 0

       • Ustawa wymienia jednak też inne wymogi 😉

        I tutaj nie jestem już tak przekonana do twierdzeń Pana Wójta

        Dobre 0 Słabe 0

   • naczelne dowództwo twierdzi przecież, że jako miasto do 5 tys. mieszkańców niczego nie tracimy, fundusze z Unii (PROW itp), dalej będą nam przyznawane. ale co się stanie jak przekroczymy te 5 tys.?

    Dobre 0 Słabe 0

 17. mnie takie wytłumaczenie dlaczego jawne głosowanie nie przekonuje, bo jak wybieramy wójta, prezydenta itp. to nie jest na tyle ważna decyzja i możemy sobie wówczas do urny wrzucać tak? boją się oszustw i chcą rzetelnie przeprowadzonych konsultacji a osoby chodzące z kartami jawnie agitują – i co? to jest takie w porządku, gdzie sołtys Nowak namówił członka mojej rodziny do oddania głosu na Tak…..

  Dobre 0 Słabe 0

  • "Dlaczego karty konsultacyjne z podpisem mieszkańca?. Uznaliśmy, że jest to wyjątkowo ważna decyzja i nie może być żadnych wątpliwości właśnie dla mieszkańców, że brakło rzetelności w ustaleniu końcowego wyniku, gdyż np. kartki było można dodrukować i inaczej zaznaczyć. "

   Kochany pan Wójt, nie chce fałszować, chce po dobroci byśmy głosowali za.

   Dobre 0 Słabe 0

 18. Znalazłem sobie przed chwilą w mojej skrzyneczce pisemko od pana Wójta (często do mnie pisze, chyba mnie lubi)

  Pan wójt pisze dużo różnych rzeczy nie chce mi się przepisywać, bo i wy to dostaniecie (chyba, że wójt przekonuje tylko mnie :P)

  Ale co dla mnie ważne, pan Wójt napisał:

  Jeżeli będziemy miastem "nie tracimy możliwości korzystania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych programów, a dodatkowo możemy korzystać z Programu Rozwoju Obszarów Miejskich na Rewitalizacje obszaru miejskiego"

  To pytanie mam takie, jeżeli wójt nie kłamie to o co ta szopka? O trzy gospodarstwa agroturystyczne w Stepnicy?

  Czy może jest jeszcze coś?

  Inna sprawa jak wójt kłamie, wtedy wprowadza w błąd nas, a wtedy należy wywieźć go na taczkach.

  P.S. Wójt pisze dlaczego jawne karty do głosowania, po to żeby było rzetelnie i żeby nie mógł dodrukować dodatkowych, widzicie jak o nas dba? Nawet fałszować nie chce.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Kto rozdaje ten jego spam?? Może oko kamery zarejestrowało?? Ja niczego nie zamawiałem i nie życzę sobie był Wyganowski z Karmazynową co tydzień mi list wrzucali!

   Wcześniej miałem mieszane uczucia ale teraz widzę, że to jawna kpina i robienie z ludzi durniów – chodzi o kasę i to grubą inaczej by im tak nie zależało

   Dobre 0 Słabe 0

   • Kodeks Wykroczeń

    Art. 145.

    Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

    Dobre 0 Słabe 0

  • Szerokiej wiedzy o fałszowaniu bym nie przeceniał – w końcu całe lata w ORMO i Wojskach Ochrony Pogranicza na pewno wiele nauczyły.

   Dobre 0 Słabe 0

  • IPN masz rację ja zdecydowanie bardziej wierzę pani profesor ekonomii niż naszym lokalnym profesorom od fikołków i walenia pałą po plecach

   Dobre 0 Słabe 0

  • do komucha

   ty naprawdę masz nic do stracenia albo wszystko,szkoda ci tych wyższych poborów -obiecanych

   Dobre 0 Słabe 0

  • Witam

   Pisałam już Tobie wcześniej ( o dotacjach- obecne mamy zagwarantowane do 2013 roku, później może być różnie, należy spodziewać się obostrzeń).

   Co do rozwoju i takich tam – piszę o tym cały czas, Pani Profesor w Kronice potwierdziła w sumie nasze tezy – MIASTO nic nam nie daje, mało tego – jest to trend naszych włodarzy nieuzasadniony ekonomicznie, a służący jedynie ich wątpliwemu prestiżowi i… o pracach nad ustawą wprowadzająca ograniczenie kadencjo wójtów do 2 pisaliśmy 🙂

   Poza tym – jacy inwestorzy?? Jak jako miasto chce konkurować z Goleniowskim Parkiem Przemysłowym?

   I jak ktoś, kto przez 9 lat nie ściągnął tu żadnego inwestora chce uczynić to teraz? Olśnienia dostał??

   Dlaczego bogate wsie w Polsce bronią się przed takim pomysłem rękoma i nogami. Przykład Gostynia jest znamienny- wedjź na ich stronę i zobacz to… miasto 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 19. Tak nieco zmieniając temat – czy pamiętacie jak myśliwy z panawójtowego koła łowieckiego upolował po pijaku nieszczęsną krowę – upierając się, że celował do dzika?

  Okazuje się, że nawet to można przebić 😉
  http://tiny.pl/h5b39

  Dobre 0 Słabe 0

 20. Panie Herman – ponoć dziś robiłeś Pan zdjęcia naszego miasta, tzn. zdjęcie Osiedla 40-Lecia PRL.

  Proszę się z nami podzielić!

  Z pewnością nieźle wyszły …

  Dobre 0 Słabe 0

  • Co ty tak marudzisz?

   Demokracja BĘDZIE zachowana – będziemy głosować do skutku – aż będzie poprawny wynik 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 21. Nie wiem czy zauważyliście ale ostatnio nasza Policja wyraźnie przykręciła śrubę "kustoszom pomnika".

  "Łaziki" są bardzo sprawnie rozpraszane.

  W panice próbują się przemieszczać pod parasole Laguny – ale tam już czekają na nich właścicielki z miotłą ;-).

  Próby dalszej ucieczki "na szachy" są gaszone w zarodku 😉

  Brawo Policja – jest szansa, że przed pierwszymi śniegami uda się zaprowadzić towarzystwo do domu.

  Inaczej mogą się przeziębić ;-).

  Dobre 0 Słabe 0

  • hmm a gdzie podziękowania dla wójta?

   Jak policja nie działa, to wina Wójta, a jak działa to nie ma gratulacji?

   Bądźmy uczciwi i nie czepiajmy się tylko jak jest źle.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Komuch z całym szacunkiem ale Ty chyba zamiast do szkoły to do GOKu na tajne komplety łaziłeś. Za co mam dziękować? Że wreszcie komuś się zechciało ruszyć dupę i wykonywać to co należy do ich zasranych obowiązków i za co dostają miesiąc w miesiąc kasę? Kasę między innymi z moich i Twoich podatków? Komuna się skończyła już dawno i 'czy się stoi czy się leży' jest dawno nieaktualne (no poza naszą bezużyteczną a kosztowną radą gminy)

    Dobre 0 Słabe 0

     • Komuch moim zdaniem i znając życie to dostali prikaz by w trakcie całej tej afery coś zacząć robić. Jak kurz opadnie to podejrzewam że będzie po staremu. Długie lata całe nikt ich się nie czepiał a teraz nagle Policja parę razy dziadów pogoniła i mam im k…a za to kupić kwiaty a wójta całować po piętach?

      Dobre 0 Słabe 0

  • Trzeba chyba ogłosić konkurs na hasło REFERENDALNE?

   Może jakieś głosowanie na redakcja zorganizuje?

   Dobre 0 Słabe 0

 22. A może poprośmy Aurelię Foremniak by jako radna skorzystała z przysługującej jej praw i zorganizowała spotkanie w obiekcie publicznym np w Domu Kultury.Tam policzymy ilu nas jest i ruszamy w teren na każdą świetlicę wiejską i nie będziemy latać jak oni z kartkami tylko poinformujemy najpierw mieszkańców o temacie spotkań prosząc ich jednocześnie o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

  Jeśli pozwolicie mogę pomóc w prowadzeniu spotkań z mieszkańcami.Co Wy na to?

  Dobre 0 Słabe 0

 23. Drodzy Przyjaciele.

  Tylko z mojej orientacji wynika,że uprawnionych do głosowania w Stepnicy jest ok 860 osób,więc zadaje Wami sobie pytanie:Czy byłoby Nam tak ciężko zebrać 80 podpisów pod referendum??? Przypominam,że jest potrzebne 10% podpisów ludzi uprawnionych do głosowania czy na terenie Gminy czy Powiatu.Nie wiem tylko czy chodzi o mieszkańców samej Stepnicy czy Gminy Stepnica.Jeśli nawet Gmina to ok 2000uprawnionych wiec 200 podpisów.Sam jestem w stanie minimum 100 podpisów zebrać w ciągu 2-3 dni.Pozdrawiam i czekam co Wy na to?

  Dobre 0 Słabe 0

  • W ostatnich wyborach samorządowych (2010) uprawnionych do głosowania na terenie Gminy było… ponad 3880 osób! Zakładając, że ktoś podpisze w dobrej wierze, ale nie będzie uprawnionym do głosowania – podpisów musimy zebrać ponad 400 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • @camel3231

    Musimy być realistami – czyli zakładamy pesymistyczny wariant.

    Twoje 100 głosów to 1/4 planu – oczywiście osób wspierających do zbierania podpisów mamy już dużo więcej (i każdego dnia zgłasza się ktoś nowy) – także w terenie – ale praktyka pokazuje, że tutaj trzeba być ostrożnym.

    Jest po prostu tytaniczna praca do wykonania.

    Będziemy musieli prowadzić te akcje pod ostrzałem moździerzowym siepaczy Andrzeja ;-).

    Ale jakoś uradzimy. Mamy sporo doświadczenia po ostatnich wyborach.

    Z drugiej strony jak już raz uda się zebrać te 400 głosów to Wójt i Rada mogą tylko czekać 😉 … na następne referendum (o ile się nie opamiętają – ale z tego co widać to mamy prawie 100% szans, że raczej skoczą do pustego basenu na główkę niż spuszczą z tonu – przyczyny? Domyśl się 😉 ).

    Przecież nikt nie chce tutaj Gminy rozwalać tylko coś ponaprawiać, poukładać – tak aby wszystkim lżej się żyło.

    Bez poparcia ludzi tego nie zrobisz – jak? terrorem? Andrzej już próbował i mamy co mamy.

    Nie chciałbym się bawić już teraz w wizjonera ale coś mi się wydaje, że za jakiś czas naszą Gminę będą prowadzić same Panie. I bardzo dobrze – Polki to bardzo pracowite, zaradne i mądre kobiety. Rozejrzyj się w około 😉

    Źle nie będzie 😉

    Tak na prawdę to wystarczy parę drobnych korekt i wszystko będzie na miejscu.

    Będzie jakiś tam okres przejściowy aby się to wszystko nie rozsypało a później się ułoży.

    A Andrzej? Andrzej ma lasy w około – może dalej polować 😉

    Dla każdego coś miłego

    Tak, że ja osobiście stawiam na PANIE!

    Dobre 0 Słabe 0

    • [MARKED AS SPAM BY ANTISPAM BEE | Spam IP]
     Tak , tak dobrze myślisz .Czy ja doczekam się tego szczęścia ?Już widzę co najmniej dwie inteligentne panie . BY ŻYŁO NAM SIĘ LEPIEJ …….

     Dobre 0 Słabe 0

 24. Ktoś mi tam radził, żeby kogoś przekonać, ja przekonałem jednego urzędasa z Gminy, żeby nie był za, na razie mówi, że się wstrzyma.

  Dobrym pomysłem byłoby zasięgnięcie języka u kierownictwa tartaku, czy będą te podwyżki? Bo jednak Tartakowcy póki co są za wójtem, bo wierzą w te 500 zł.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Dobrze by było Referendum zrobić w trakcjie wyborów parlamentarnych, frekwencja jak się patrzy by wtedy była.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Już tak to sobie Andrzej wycyrklował, że to się nie uda.

    Ciesz się, że konsultacji nie obwołał na Wigilię bo byłoby 100% za ;-).

    To on narzucił pewne terminy poprzez zapisy w uchwałach – np. "konsultacje" zakończą się 31 października (o ile się nie mylę).

    My też musimy zachować pewne terminy ustawowe – liczyć się z tym (wręcz zakładać), że będzie obstrukcja.

    Tak więc ostateczny termin raczej nie jest do zaplanowania bo wynika ze złożenia wielu terminów.

    Takie jest prawo i tego się trzymajmy. Emocje na bok.

    Dobre 0 Słabe 0

    • [MARKED AS SPAM BY ANTISPAM BEE | Spam IP]
     @Ślepy Rysio . Czy mam rozumieć , że obstrukcja to rozwolnienie .

     Dobre 0 Słabe 0

  • Wiara czyni cuda!

   Ale i tak nie takie jak nasz Wójt 🙂

   On w Kanie Galilejskiej nie bawiłby się w jakieś wino…

   Czysty spiryt by gościom zapodał!

   😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • Hmmm….

    Pamiętam, jak było podczas kampanii wyborczej rok temu. Ludzie szeptem mówili, że są z nami, ale zdecydowana większość bała się zostawić jakikolwiek ślad poparcia dla nas. Dlatego postanowiliśmy działać dalej spokojnie, cierpliwie i konsekwentnie. Tutaj dużo racji ma Komuch, choć mam nadzieję, że coś w końcu w ludziach drgnęło.

    Tamta kampania nas dużo nauczyła, przestaliśmy być naiwni 😉

    Teraz robimy wszystko inaczej wierząc, że się uda!

    🙂

    Dobre 0 Słabe 0

    • Dlatego tez teraz robimy więcej rzeczy, że tak powiem – z otwartą przyłbicą – po to jest portal gdzie nawet Andrzej może sobie przeczytać co się szykuje (i dostać np. apopleksji 😉 ).

     Jawność buduje u ludzi zaufanie i chęć osobistego zaangażowania.

     Widzą w czym mają udział i też chcą się zaangażować.

     Tego Andrzej nie pojmie bo to nie jest jego epoka ani poziom percepcji.

     Czasy długowłosych anarchistów knujących coś tam przeciwko władzy w jakiejś ciemnej, zatęchłej piwnicy już się dawno skończyły. Teraz nawet rewolucję robi się przez Facebook ;-). I wszyscy zadowoleni 😉

     Oczywiście jest jakiś tam obszar rzeczy poufnych, które są jeszcze w przygotowaniu i ich się jeszcze nie publikuje – ale to tylko ze względu aby nie paraliżować tych prac. Jak jest już gotowe to idzie w świat – czyli na portal – i wszyscy wiedzą o co chodzi.

     My nawet ulotek w zasadzie nie drukujemy – jest do pobrania PDF i ludzie już to sobie jakoś tam robią we własnym zakresie.

     Dobre 0 Słabe 0

  • @komuch .Pracownicy tartaku -tak jak i my – mercedesa na zdjęciu – a 500 zł w myśli – to z matematyki .

   Dobre 0 Słabe 0

 25. Mam apel do piszących w imieniu władzy – nie brońcie już tezy o tym, że REFERENDUM jest w tej sprawie niemożliwe!

  Jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi i nie angażowalibyśmy Mieszkańców w coś, co z góry skazane jest na porażkę 🙂

  Nie tylko sami wertowaliśmy wszystkie obowiązujące w tej materii akty prawne, orzecznictwo, artykuły i komentarze. Aby być pewnymi w 150% kontaktowaliśmy się z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawnicy z Biura RPO nie pozostawili nam cienia wątpliwości – REFERENDUM takie jest jak najbardziej możliwe!

  Pozdrawiam wszystkich zwolenników referendum 😉

  Monika

  Dobre 0 Słabe 0

  • Jako zwolenniczka referendum pozdrawiam wszystkich inicjatorów 🙂 Miło mi, że kilkoro z Was znam osobiście 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • Tajra to ja Józek , dzięki za pozdrowienia . Jestem z Wami – do zwycięstwa .Chcę REFERENDUM . Miastu NIE . Bracia i siostry '' NA BARYKADY '' .

    Dobre 0 Słabe 0

    • Na barykady powiedzie nas Wolność! 😀

     Józek, muszę wydziergać dla Ciebie suknię z golfem. Generał Czerwonka rozkaz mi przysłał. Z pieśnią na ustach biegnę więc do roboty 😀

     Dobre 0 Słabe 0

     • Generał Czerwonka i Generał Czerwonka!

      A ja tu z żołnierzami I Brygady na wroga demokracji pod gołym niebem się czaję 🙂

      "3. Krzyczeli, żeśmy stumanieni,

      Nie wierząc nam, że chcieć – to móc!"

      🙂

      Dobre 0 Słabe 0

      • Generale Nil, proszę wybaczyć, ale to Generał Czerwonka jest moim bezpośrednim przełożonym.

       Zasługi Generała Nila na polu chwały doceniam i podziwiam jednakowoż 🙂

       Dobre 0 Słabe 0

       • Jednakowoż???

        Jakiż to bohater? Już samo nazwisko na ciężką chorobę wskazuje 😉

        Jak żołnierze moi pod Krzywopłotami dzielnie walczyli, to Generała Czerwonki w IPN-ie nie znali!

        Dobre 0 Słabe 0

        • chyba się wydało, że Monika to Generał… coś nas jednak mało na tym forum jak się ludzie powtarzają x(

         Dobre 0 Słabe 0

          • tyle, że pewnie Czerwonka to też kogoś…. fajny hapening, szkoda, że się wydało.

           Dobre 0 Słabe 0

          • Generał Monika Nil też brzmi dumnie i postępowo 🙂 Bycie Moniką nie wyklucza rangi i nazwiska 🙂

           Dobre 0 Słabe 0

          • Generał Czerwonka, choć natchnął mnie na moje alter ego, niestety nie jest mi osobiście znany 🙁

           Choć pytałam już chyba wszystkich znajomych 🙂

           Dobre 0 Słabe 0

         • @ komuch

          Policz wejścia i komentarze z dzisiaj!

          Myślisz, że dwie, piętnaście czy pięćdziesiąt osób dałoby radę??

          😉

          Dobre 0 Słabe 0

         • Komuch , jest nas dużo więcej niż Ci się wydaje . HA HA HA ;;;; TYLKO NIE WSZYSCY UMIEJĄ PISAĆ I CZYTAĆ ;;;; . Dobry humor nas też nie opuszcza .Oj mądrych ludzi mamy ,wielki szacun dla nich .Oni też walczą dla Ciebie .Już widzę jak się to skończy ,wszyscy zwolennicy Wójta jak nie dostaną obiecanek – cacanek to zagryzą się nawzajem .

          Dobre 0 Słabe 0

          • Jest nawet lepiej niż wszyscy sądzą.

           Tylko DZISIAJ (na godz. 22:37) portal n-s miał:

           3718 – Odsłony

           (spróbujcie to zrobić paroma osobami 😉 )

           129 – Liczba unikalnych użytkowników

           (możemy pokazać screenshot z google analytics – to jest niezależna statystyka)

           234 Odwiedziny

           (przeciętnie KAŻDY użytkownik wchodzi 2 razy dziennie)

           00:17:31 – Średni czas spędzony w witrynie

           (Ludzie SIEDZĄ I CZYTAJĄ komentarze)

           0,43% – Współczynnik odrzuceń

           (Praktycznie wszyscy przychodzący czytają dalej treść a nie zamykają stronę)

           18,97% – Nowe odwiedziny

           (Cały czas ROŚNIEMY)

           Dobre 0 Słabe 0

         • @KOMUCH

          Zamknięcie dnia 12/09/2011:

          Google Analytics twierdzi że:

          3 892 Odsłony

          242 Odwiedziny

          132 Bezwzględna liczba unikalnych użytkowników (komputerów/osób)

          00:18:30 Średni czas spędzony w witrynie

          0,00% Współczynnik odrzuceń

          19,42% Nowe odwiedziny

          Dobre 0 Słabe 0

     • Tarja , oby dziury nie były za duże , bo wróg się prześlizgnie . Już wobrażam sobie sołtysa N .

      Dobre 0 Słabe 0

      • Nie bój Józek!

       Nie takie dziury pod Konarami moi dzielni żołnierze osłaniali 🙂

       Na stos, na stos!

       Dobre 0 Słabe 0

      • Nawet pchła się nie przeciśnie, nie mówiąc o innych pasożytach, tudzież bezkręgowcach ( ze szczególnym uwzględnieniem pijawek! ).

       Dobre 0 Słabe 0

 26. Wiecie co.Jest jedno ale…….

  Czy nie lepiej byłoby zorganizować referendum na wniosek obywateli(10%).Zbierajmy podpisy i nie czekajmy co radni ze wsi zrobią.Co Wy na to?Uwierzcie mi,że mam dużo ludzi za sobą jak i by sie podpisywali

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ależ my zaczynamy zbieranie podpisów!

   Zainicjowaliśmy procedurę zorganizowania referendum właśnie na wniosek Mieszkańców 🙂

   Potrzebujemy poparcia 10% !!

   Liczymy na Was 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • @camel

   To nie trać czasu i od razu pisz na adres referendum@nowa-stepnica.x25.pl.

   Im szybciej zabierzemy się razem za organizację informacyjna oraz zbieranie podpisów tym lepiej!

   Poza tym:

   1) Podaj adres tej strony wszystkim znajomym – niech przekażą innym

   Niech czytają, niech komentują, niech podają informacje i pomysły.

   2) Wydrukuj jeśli możesz ulotki (albo zrób własne i prześlij je nam – opublikujemy) – wrzuć je do skrzynek, wywieś w miejscach gdzie jest to dozwolone.

   3) podaj adres referendum@nowa-stepnica.x25.pl wszystkim, którzy chcą pomóc.

   4) Działaj, myśl samodzielnie, proponuj nowe rozwiązania – nie mamy patentu na wszechwiedzę – jesteśmy tylko zwykłymi ludźmi (w przeciwieństwie do ekipy Wójta oczywiście 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 27. Czyli zamiast Jawnych konsultacji społecznych musimy jawnie podpisać się pod wnioskiem o Referendum? Logiczne, że wójt każdego jawnie podpisanego uzna za przeciwnika miasta. Takie samo niebezpieczeństwo. 🙁

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nie strasz Obywatelu, nie strasz! Gorzej niż baba!

   Co ja mówię??

   Kobiety u Was od mężczyzn widać odważniejsze!

   Waleczne i honorowe.

   Jedna Maria wszystkich zawstydziła 😉

   Dobre 0 Słabe 0

    • Jeśli się faktycznie tak boisz (a wiemy doskonale, że Wyganowski zwalnia za najmniejsze próby posiadania własnego zdania) to spróbuj chociaż przekonać kogoś niezdecydowanego, kto nie jest zależny od niego aby oddał głos "za ciebie i rodzinę".

     Poza tym możesz np. (po cichu) rozrzucać ulotki (do skrzynek – nie śmieć!) oraz robić tysiące innych małych ale pożytecznych rzeczy dla SPRAWY.

     Poradziliśmy sobie za okupacji – poradzimy sobie z Wyganowski.

     Mokra robotę zostaw chłopcom z lasu ;-).

     No chyba, że ci nie zależy.

     Ale moim zdaniem to jest pierwszy krok aby się Wyganowskiego pozbyć stąd raz na zawsze.

     (można zaraz dołączyć wniosek o odwołanie go ze stanowiska).

     Żeby wreszcie było normalnie – żeby nikt nikogo nie wywalał na bruk za własne zdanie.

     Istnieje jeszcze jedno wyjście – dość przewrotne 😉

     "Ja chce referendum bo boje się tych terrorystów z nowej-stepnicy – może oni mogą dotrzeć do kart tych konsultacji – bo oni jakiś szpiegów chyba mają w Gminie – a wybory to wybory – wiadomo – tajne ;-)"

     Dobre 0 Słabe 0

  • No nieee – najlepiej to się położyć i czekać na trzęsienie ziemi.

   Różnica jest zasadnicza – pod wnioskiem za referendum podpiszą się Ci, którzy chcą Referendum – a nie TAK/NIE dla miasta. TAK/NIE będziesz miał już tajne. Chyba logiczne?

   Poza tym:

   1) Nie muszą się wszyscy wyborcy pod tym podpisywać – tylko 10% uprawnionych – i jest referendum dla wszystkich

   2) Nikt nie będzie Ci się pakować na chama do domu ani robić łapanki na ulicy – nie chcesz – boisz się? nic nie podpisuj – nie idź nawet na referendum – to też jest Twoje Prawo.

   TO CHYBA ROŻNICA OD ULICZNYCH ŁAPANEK?

   JAK DZIŚ W TAKIM WYPADKU WYGLĄDA KTOŚ KTO NIE CHCE DAĆ SIĘ "SPOŁECZNIE SKONSULTOWAĆ"

   A'propos – może znasz lepsza metodę – jeśli tak to skorzystajmy z niej.

   No oczywiście może się jeszcze nie znaleźć te 10% odważnych – no ale wtedy niech tę Stepnicę to nawet potop zaleje bo nie ma już dla niej ratunku …

   Dobre 0 Słabe 0

   • Nie mi to tłumacz tylko wójtowi, dla niego referendum równa się jesteś przeciwny. Czyli chcesz referendum chcesz ukryć, że jesteś przeciw.

    1) wiem jak to działa

    2) i tak nie wpuszczę. Niech sobie jawnych konsultacji szukają u siebie w domu.

    Ja mimo wszystko podpiszę ten kwitek na referendum, trudno może mnie wójt nie wyłapie.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Wolność nie jest nam dana raz na zawsze.

     Bez cywilnej odwagi szybko zostaniemy zagonieni do klatki – jeden po drugim.

     Proszę się nie bać – na strachu bazuje cała ulotna "władza" Wójta.

     Jeśli ze względu na Pańską odwagę miałby Pan z tego powodu problemy – zrobimy wszystko aby Panu i Pańskiej rodzinie pomóc – a robimy to bezinteresownie – myślę, że sprawa Pani Szczeblewskiej jest wystarczająco dobrym przykładem.

     Trzymajmy się razem – w kupie nas nie wezmą 😉

     Dobre 0 Słabe 0

   • Nie nie, róbmy referendum! Warto, ot tylko pamiętajmy, że wójt może się zemścić. Chciałem pokazać czarną stronę medalu! DO BOJU!

    I CZERWONE SZTANDARY poproszę.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Już nie zdąrzy – ale spokojnie wszystko w swoim czasie.

     Z resztą jemu też nie będzie aż tak źle – ma dom w Stepniczce i ponad 9tys. zł emerytury.

     Mało?

     A co weków zakopanych w ogródku 😉

     Dobre 0 Słabe 0

    • Komuch

     Widać, że Ty dobry chłop jesteś, choć czerwony!

     Ale z tym sztandarem to dajesz moim dzielnym żołnierzom po oczach 🙂

     I tak dla zasady (historia by mi nie wybaczyła) muszę przed wspólną walką raz Ci w mordę dać !

     Tak po żołniersku, po razie 😉

     Dobre 0 Słabe 0

     • Spoko ja i tak wiem, że czerwień powróci, bo za komuny było lepiej. Tylko teraz zróbmy komunizm Marksa, a nie Stalinizm Lenina (albo Leninizm Stalina xP)

      Dobre 0 Słabe 0

      • No powstrzymaj się choć do bitwy!

       Po wspólnej walce to się możesz ubrać w ten sztandar! 😉

       I Brygada pod czerwonym sztandarem ? 🙂

       Dobre 0 Słabe 0

       • Wszystko niestety przemija. Taka anegdota mi się przypomniała – niektóre chłopaki dalej wierzą, że skoro ślubowali, że będą "strzec granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu" to ta przysięga ich obowiązuje. Czy w mocy czy nie w mocy, dzwonią do mnie po nocy, meldują jakieś bzdury o cywilizacyjnym skoku, napływających głosach poparcia i spontanicznych pochodach. To nie na moją głowę, ostatni raz się wyspałem trzy lata temu jak śniegiem wszystko zapieprzyło i linie zerwało na tydzień.

        Dobre 0 Słabe 0

        • Panie Generale – mam pytania – służbowe oczywiście.

         Jaki jest standardowy termin przydatności do spożycia dla produktu klasy Andrzej Wyganowski?

         Gdzie szukać wybitej daty produkcji (w którym miejscu).

         Czy egzemplarze miały nadawane numer seryjny?

         Przede wszystkim – co należy zrobić w przypadku upłynięcia daty przydatności do spożycia (jaka jest właściwa procedura służbowa)?

         Z góry dziękuję za odpowiedź.

         Zawsze lepiej spytać Starszych i Mądrzejszych.

         Dobre 0 Słabe 0

 28. GRATULUJĘ ODWAGI. Oby tak dalej. Narodowi należy się szacunek. Władza jest dla nas nie my dla władzy!

  Dobre 0 Słabe 0

 29. Ta bieganina sołtysa i pewnych pań po Stepnicy z kartami do głosowania jako żywo przypomina mi łapanki za hitlerowców w Warszawie.

  Człowiek nie wiedział, gdzie uciec!

  Tylko, że wtedy nikt nas nie pytał czy my za czy przeciw i kwitów nie podpisywaliśmy 😉

  Może czas udoskonalić bardziej tę naszą demokrację Panie Wójcie?

  I pójść dalej – do ciężarówek drani, w lesie wszystko podpiszą!

  😉

  Dobre 0 Słabe 0

   • Coś jest na rzeczy 😉

    Sołtys Stepnicy to takiego amoku w oczach dostał, że tylko czekać jak uzbrojony po ulicach zacznie biegać 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

    • To taki nasz stepnicki jednoosobowy oddział Komando Foki 🙂

     Cóż mogę rzec ?

     Jakie miasto, takie Foki 🙂

     Dobre 0 Słabe 0

   • Potwierdzam 🙂

    Chłopaki z I Brygady uzbrojeni po zęby, krótko ich trzymać muszę, bo rwą się do walki… Ach! Krew nie woda!

    Zapasy żywności mamy, wody z rzeki nie pijemy, bo blisko oczyszczalni obóz rozbiliśmy i nie chcemy dziadostwa jakiegoś przed walką złapać 😉

    Jakby co- damy Wam znać na łączach, to pewnie coś podrzucicie??

    Co w obozie wroga opisze Wam Generał Czerwonka 😉

    Dobre 0 Słabe 0

  • Oni mogą wszystko !!!

   A tak naprawdę mogą przyjąć do wiadomości i muszą poinformować pełnomocnika o liczbie wyborców.

   Teraz to my musimy uzbierać około 400 podpisów i referendum się odbędzie bo nawet jak odrzucą wniosek to sąd administracyjny uchyli uchwałę odrzucającą (o ile formalnie wniosek będzie prawidłowy) i wtedy już mamy referendum. Mogą nie odrzucać wniosku wtedy od razu mamy referendum.

   A więc zaczynam AGITOWAĆ 🙂

   KTO CHCE W WOLNY I DEMOKRATYCZNY SPOSÓB ZADECYDOWAĆ CZY STEPNICA MA BYĆ MIASTEM CZY WSIĄ NIECH POPRZE PODPISEM WNIOSEK O REFERENDUM.

   Informacje na temat miejsca gdzie będzie lista podamy w najbliższym czasie.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Czyli to tak naprawdę zależy od NAS (wyborców)?

    Mogą tylko to przeciągać.

    Dobrze rozumiem?

    A co jeśli wcześniej przepchną te swoje konsultacje i wyślą swój wniosek?

    Dobre 0 Słabe 0

    • Referendum jest wiążące więc będą musieli wycofać wniosek o ile zagłosuje ponad 30% uprawnionych i większość wypowie się na nie dla miasta.

     A na tą chwilę, aby im nie ułatwiać pracy, proszę wszystkich odmawiajcie udziału w konsultacjach.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Lub za miastem 😉

      Nie przesądzajmy wyniku, nie o to chodzi.

      Dążymy jednak do tego, by nasi Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w tej kwestii w sposób przyjęty w CYWILIZOWANYCH krajach i by referendum było poprzedzone rzeczową debatą o ewentualnych plusach i minusach przyjęcia statusu miasta! Po prostu – wbrew naszym Włodarzom – uważamy, że to Mieszkańcom się należy 🙂

      Dobre 0 Słabe 0

    • O zamiarze przeprowadzenia referendum informujemy pisemnie Wojewodę i właściwego ministra z prośbą o wstrzymanie wydania decyzji (rozporządzenia) do czasu poznania wyników referendum.

     Pisemnie zgłosiliśmy się po opinie prawne do Rzecznika Praw Obywatelskich (dlatego mamy pewność o tym, że prawo do referendum nam się NALEŻY i nikt nie może nas powstrzymać) oraz do Głównego Inspektora Danych Osobowych.

     Oprócz tego od jakiegoś czasu o sprawie informujemy wszystkie możliwe media: stacje telewizyjne, radiowe, portale internetowe, tygodniki i gazety codzienne 😉

     Odzew już jest, a to dopiero początek!

     Skoro Pan Wójt tak lubi media – postanowiliśmy sprowadzić ich do Gminy ile się da!

     Powinien być zadowolony 😉

     Dobre 0 Słabe 0

   • Szkoda że jeszcze nie mieszkam w Stępnicy,chętnie bym złożył podpis.

    Szkoda że tak mało ludzi ma odwagę posługiwać się swoim nazwiskiem na forum.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Możesz i powinieneś złożyć podpis pod wnioskiem o REFERENDUM.

     Sprawa dotyczy wszystkich mieszkańców naszej Gminy – nie ma czegoś takiego jak referendum w sołectwach.

     Głosuje ZAWSZE cała Gmina.

     Odezwij się proszę kogut na referendum@nowa-stepnica.x25.pl

     – szukamy ludzi w terenie do akcji informacyjnej i zbierania podpisów – każdy może pomóc!

     Dobre 0 Słabe 0

     • Głosuje gmina .tylko że nie mieszkam w gminie stepnica Jeszcze nie .

      Marek Zieliński.

      biały bór.

      Dobre 0 Słabe 0

      • To chyba pojezierze Drawskie?

       A kiedy wybierasz się do Stepnicy?

       Może masz już tutaj jakichś znajomych/rodzinę?

       Dobre 0 Słabe 0

     • Na samym dole strony masz menu "Administracja"

      1) Użyj opcji "Zarejestruj się"

      2) Możesz swobodnie wybrać nick (ew. później zmienić) – nikt nie będzie mógł się podszyć pod Ciebie bo system to sprawdza.

      3) Musisz podać adres email (załóż sobie jakiś nowy webmail tylko pod te potrzeby)

      4) Jako zarejestrowany użytkownik masz DUUŻO więcej opcji w portalu – np. chat online 😉 (Pełną listę funkcji wkrótce opiszemy – jest tego sporo).

      5) Aby używać zarejestrowanego użytkownika musisz się najpierw zalogować (też menu "Administracja", opcja "Zaloguj')

      Pytania?

      Dobre 0 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij