Ostatnie dni zbierania podpisów! Jesteśmy na finiszu!!!

Ostatnie dni zbierania podpisów!

Jesteśmy na finiszu!!!

 

  Podliczyliśmy podpisy, które zbieramy od piątku i okazało się że…. Poparcie Mieszkańców naszej Gminy dla inicjatywy zwołania referendum jest dużo większe niż oczekiwaliśmy!  Aktualnie mamy potwierdzonych ponad 310 podpisów, liczba ta nie uwzględnia kart do składania podpisów, które zostały przekazane Mieszkańcom ościennych miejscowości. Faktycznie podpisów jest więcej.

  Z uwagi na ten fakt możemy skrócić termin ustawowy ( 6 tygodni na zebranie podpisów) do zaledwie…. TYGODNIA.

  Podjęliśmy decyzję o zakończeniu zbierania podpisów już w ten piątek ( 23.09.2011r.). Osoby zainteresowane mogą ciągle złożyć swój podpis popierający wniosek o zwołanie referendum w:

1)      sklepie spożywczym na osiedlu 40-lecia PRL  (A. Foremniak)

2)      sklepie spożywczym  przy Zakładach Drzewnych.

  Aby Mieszkańcy żadnej z miejscowości w naszej Gminie nie czuli się pominięci-  dodrukowujemy karty, które w tym tygodniu zostaną dowiezione do Miłowa, Budzynia i Widzeńska.

  Chcieliśmy niniejszym podziękować WSZYSTKIM Mieszkańcom naszej Gminy nie tylko za formalne poparcie wniosku, ale także za wsparcie dla naszych działań, które coraz wyraźniej jest nam okazywane.  Jak mawia stare porzekadło.. „W JEDNOŚCI SIŁA” J

 

Pozdrawiamy

Inicjator Referendum

Pełnomocnik Inicjatora Referendum

Redakcja

85 KOMENTARZE

 1. MIASTO Biały Bór- Mieszkańców – 2200.

  Niby to MIASTO ,ale jest tam szaro ,brudno i bardzo duże bezrobocie.

  WIEŚ BIAŁA -Mieszkańców -poniżej 100.

  Piękna i bogata wieś. Bezrobocie zerowe.

  Bogata miejscowość to bogaci mieszkańcy.

  DLACZEGO WIĘKSZOŚĆ LUDZI ZAMOŻNYCH UCIEKA NA WIEŚ ?

  Dobre 0 Słabe 0

 2. @-errata Chyba nie myślisz że jest kochany, nie przezemnie , i jak słyszę to i większości społeczeństwa.

  Dobre 0 Słabe 0

 3. Czy dobrze rozumiem, że nie muszę już nic podpisywać żadnym ankieterom?

  Będzie na 100% te referendum czy wójt może to jeszcze jakoś zatrzymać?

  Dobre 0 Słabe 0

   • Szanowna Pani Sędzio – niedługo Pani dostarczymy takiego ancymona, że rozprawy będą trwały następne 10 lat i dalej ludziska będą donosić kolejne zarzuty.

    Spokojnie! Wystarczy tego dla Pani do samej emerytury!

    Dobre 0 Słabe 0

  • Witaj

   Po pierwsze – nikt nie może Ciebie zmusić do udziału w konsultacjach, w referendum także 🙂

   Po drugie – teoretycznie wszystko jest możliwe. Jesteśmy przygotowani pod względem prawnym na każdą ewentualność. W chwili zebrania wymaganej liczby podpisów składamy wniosek o zwołanie referendum. O zwołaniu referendum na wniosek mieszkańców zdecyduje RAda Gminy uchwałą. Jeżeli podejmą uchwałę o niezwołaniu – skarżymy w trybie wyborczym uchwałę do Sądu Administracyjnego. Sąd ów ma 14 dni na wydanie orzeczenia. Generalnie- jeżeli wniosek spełnia wymogi formalne- Sąd przychyla się do stanowiska Mieszkańców. Orzeczenie Sądu wyrażające zgodę na przeprowadzenie referendum zastępuje wówczas wspomnianą uchwałe Rady. Tak czy siak – mamy referendum 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • To teraz bardzo ciekawe jest jak tym razem będą głosować nasi Radni.

    Bo chyba takiej jednomyślności jak poprzednio to raczej już nie będzie.

    Warto by mieć relację (nagranie?) z tego posiedzenia.

    Czy Pani Foremniak może coś takiego udostępnić mieszkańcom?

    Dobre 0 Słabe 0

    • W statucie gminy jak byk stoi, że każda rada jest nagrywana. Ciekawe tylko czy odsłuchiwać można w pokoju przesłuchań czy gdzie indziej 😉

     Dobre 0 Słabe 0

     • No i widzi Pan, Panie Andrzeju co te szkodniki wyprawiają!

      NAS chcą podsłuchiwać – dobre sobie – może jeszcze popodglądać!!!

      A mówiłem, żeby Statut od razu utajnić i nie byłoby problemu!

      Dobre 0 Słabe 0

    • Chodzą słuchy, że mamy rozłam w Radzie – część Radnych zmieniła zdanie i teraz głosowanie może już inaczej wyglądać. Teraz jeszcze brakuje, żeby Wyganowski zwalił całą winę na Radę i dopiero będzie cyrk!

     Dobre 0 Słabe 0

     • Gorzej jak poda wniosek o referendum o… odwołanie rady a tu kredyty na parę lat pozaciągane 😉

      Dobre 0 Słabe 0

      • Wypluj te słowo!

       Umowy podpisane – Faktury wystawione!

       Sprawa NIEODWRACALNA!

       "Podstolicznej" też się nigdy nie zwraca! Wydane!

       Jeżuuu – czegoś ty ten temat wywołał!!!

       Spać nie będę mógł!

       Dobre 0 Słabe 0

      • Tego nie zrobi – nie zdążyłby wyjść z sali posiedzeń – Radni by go żywcem gołymi rękoma rozszarpali.

       Dobre 0 Słabe 0

     • Wójt już powiedział, że to Rada głosowała za miastem, on tylko poddał pomysł. Jaki by nie był wynik tej hecy, to i tak ma czyste ręce. W końcu Rada jest niezależna, i Radni głosują samodzielnie.

      Dobre 0 Słabe 0

   • Tylko teoretycznie nie można ciebie zmusić do udziału w tych konsultacjach.

    Jak pracujesz w gminie czy szkole albo Wójt trzyma ciebie i rodzinę za gardło to wszystko podpiszesz.

    (Oczywiście tak jak chcesz)

    Dobre 0 Słabe 0

 4. Pewnie wiele osób się domyśla, że referendum jest bardzo nie w smak Wójtowi.

  Niektórzy także powtarzają opowieści o wszechmocy Wyganowskiego, jego powiązaniach, układach itp. itd.

  Proszę jednak przypomnieć sobie jak skończyła się jego kariera w SG.

  Otóż kiedy jeszcze był w SG – nie liczył się z nikim – i wydawało mu się że wszystko może.

  Nie było na niego bata!

  Aż przyszła kryska na matyska – jego własni podwładni, młodzi oficerowie SG, których gnębił niemiłosiernie i robił im straszne rzeczy – wychodzili sprawę aż w Warszawie i pewnego pięknego dnia Andrzej dostał wezwanie do Ministerstwa.

  Oczywiście pojechał tam w skowronkach – bo spodziewał się medalu.

  Ale na miejscu okazało się, że … ma zdać broń służbową i legitymację ;-(.

  I tak oto z dnia na dzień Andrzej został młodym emerytem.

  No i zachciało mu się do polityki bo już nie miał komu rozkazywać …

  P.S. Andrzejowi i tak się nieco upiekło bo jego kolega w tej "sprawie" to uciekał przed prokuratorem przez psychiatryk (skutecznie).

  Dobre 0 Słabe 0

 5. Jak to z wójtem było …

  Pozwolę sobie na zamieszczenie kilku niewinnych żarcików o wójcie.

  Oczywiście wszelkie podobieństwo jest czysto przypadkowe a bohaterem

  jest przysłowiowy wójt mieszkający w bliżej nieokreślonej wsi.

  Kto w gminie jest wyżej postawiony od Wójta? Jego Fryzura!

  To nie słońce, świeci nad naszą gminą! To światłość naszego Wójta!

  Gdyby Wójt żył na początku nasze ery, Jezus nie potrzebowałby aż 12

  apostołów, Wójt by mu w zupełności wystarczył.

  Jakimi językami oprócz ojczystego, posługuje się Wójt? Wszystkimi,

  którymi nikt na Ziemii nie zna.

  Wójt miał grać Yodę w jednej z części Gwiezdnych Wojen, ale George’a

  Lucas’a przerażała potęga jego mocy!

  Jak Wójt wyznaje miłość? Rzeczowo i konkretnie!

  Gdyby Bóg miał na nowo stworzyć świat, pierwszą myślącą istotą byłby

  Wójt.

  Dlaczego, Wójt zwraca się do Boga? – Pyta się, która jest godzina? A

  kiedy Bóg zwraca się do Wójta? Zawsze gdy ma podjąć jakąś decyzję.

  To Wójt wymyślił zmartwychwstanie! Po to aby martwy elektorat co 4

  lata, mógł oddać na niego głos!

  Jak wyginęły dinozaury? Wszystkie popełniły samobójstwo. Wolały

  wyginąć niż, przypadkowo zdeptać Wójta.

  cdn.

  Dobre 0 Słabe 0

 6. A kto to jest:

  Inicjator Referendum, Pełnomocnik Inicjatora Referendum, Redakcja.

  Czy to jest tajne a może strach ????

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nazwiska mas na skanie w poprzednim artykule 😉

   Możesz już zanotować i donieść gdzie trzeba 😉

   Dobre 0 Słabe 0

  • Inicjator referendum to ustawowe określenie grupy 15 mieszkańców, którzy zainicjowali procedurę zwołania referendum – wszystkie nazwiska są podane na listach do zbierania podpisów popierających wniosek – na naszej stronie opublikowaliśmy cały dokument z nazwiskami. Pełnomocnik referendum – też podany z imienia i nazwiska ( RAdna Aurelia Foremniak), Redakcja- to mieszkańcy, którzy mniej lub bardziej regularnie publikują swoje materiały na naszej stronie. Część z nich chce pozostać anonimowa. Ja podpisuję się inicjałami – jestem także jednym z inicjatorów referendum – nazywam się Monika Moroń.

   Wydaje mi się, że obecnie jesteśmy najmniej anonimowymi osobami w Gminie 😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • I jesteśmy najbardziej anonimową grupą podającą swoje dane osobowe w Powiecie Goleniowskim, przynajmniej w mniemaniu lokalnej prasy 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

   • Pod artykułem "Referendum w Gminie Stepnica za pasem – Policzmy głosy!" jest nawet zdjęcie naszych odważnych Pań.

    Ale mi anonimowość !

    Wymyśl coś swojego bo premii nie będzie …

    Dobre 0 Słabe 0

  • @obserwator

   Strachu to szukaj pod adresem Kościuszki 4 😉

   Tajemnicę poliszynela też tam znajdziesz.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Do obserwatora.

   Koniecznie od razu zgłoś to na Policję.

   Policjanci też lubią się pośmiać – a jak Ciebie wysłuchają to będą się po prostu turlać ze śmiechu.

   Ale nie martw się – w nagrodę pewnie załatwią Ci badanie psychiatryczne gratis.

   Także biegiem na Komisariat!

   Dobre 0 Słabe 0

   • Jakie "gratis" ??!

    Ja tutaj powinienem mieć niezły dodatek za pracę w warunkach szkodliwych 😉

    Dobre 0 Słabe 0

 7. Nasz wójt kochany ( przepraszam) myśli że w Stepnicy, to same barany, o nie my się nie damy!!!!!!! Pozdrowienia dla internautów. Miłego dzionka.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Nasz ukochany Wójt, Wicewójt i znany ze spania na sesjach radny ciągle na wsi będą mieszkać! Co z tym miastem nie tak, że tylko nas chcą tym cudem "ozłocić" ??

   Dobre 0 Słabe 0

 8. Zbierałam wczoraj podpisy. Dostałam gruszkę, śliwki, serniczek, placki z cukinii i prześliczny ametyst! Szkoda, że nie mam już czasu po wsi biegać ( egzaminy za pasem- się uczę), bo może bym jeszcze coś przyniosła;)

  Dobre 0 Słabe 0

  • Joasiu – wielkie podziękowania za Twoje zaangażowanie.

   Dobrze jest mieć świadomość, że mieszkańcy tak miło Ciebie przyjmują.

   My też spotykamy się z wieloma wyrazami sympatii – ja dostałem n.p. pyszne jabłuszka na jabłecznik!

   Dobre 0 Słabe 0

 9. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY WYBRALI WOLNOŚĆ SŁOWA!

  Może jednak przedłużyć termin z piątku do poniedziałku. Ci co wracają na weekendy będą mieli szansę wyrazić swoje opinie.

  Dobre 0 Słabe 0

 10. Też chciałbym się podpisać ( i moja dziewczyna), ale będę dopiero na weekend 🙁

  Czy nie można jednej karty zostawić do niedzieli??

  Dobre 0 Słabe 0

 11. Koniec już i basta! Czyż nie widzicie jak nasz wójt w piórka i tłuszczyk obrasta, dlatego tak pragnie miasta, bo we wsi już się nie mieści.

  Dobre 0 Słabe 0

  • A może ustanowimy dla Pana Wójta honorowy tytuł Króla Gminy, Pani Przewodnicząca będzie Księżną Bogusławia, Radna Kierzynkowksa Księżną Gąsierzyna itd… ?? Oni będą zadowoleni, a my będziemy mieli spokój 😉

   Dobre 0 Słabe 0

 12. No nie!

  Jutro to dopiero mi pacjentów przybędzie!

  W tym co najmniej 6 ciężkich przypadków 😉

  Dobre 0 Słabe 0

  • Czy Szanowny Kolega będzie uprzejmy wypisać mi znowu recepty i L4??

   Pilnie będę potrzebował 😉

   P.S. Wszystko w podwójnej ilości…

   Dobre 0 Słabe 0

   • Zmartwię kolegów, psychotropy w aptece skończyły się w dniu złożenia wniosku o referendum.

    Dobre 0 Słabe 0

      • farmaceuta, wystarczy w dniach 3-8 października wysłać do puszczy i nakazać "gembe rozdziawić" – przy odrobinie szczęścia samo wpadnie 😉

       "Jak informują służby weterynaryjne, w dniach 03 – 08 października br. na obszarze woj. zachodniopomorskiego przeprowadzona będzie jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Podobnie jak w latach ubiegłych szczepienie będzie wykonane za pomocą doustnej szczepionki zatopionej w przynęcie, która będzie wyrzucana z samolotów na tereny lasów, pól, łąk i nieużytków. "

       😉

       Dobre 0 Słabe 0

     • Aha , zapomniałem napisać , że odpakowałem przesyłkę z Afganistanu , i wiece co przysłali ——– listę podpisów za referendum .Na pierwszej pozycji był Osama Bin Laden – jeszcze zdążył .

      Dobre 0 Słabe 0

      • Józek! Ty nam obcych terrorystów nie ściągaj,

       bo my ze swoimi ledwo dajemy radę 😉

       I kto tyle suszarek zrobi???

       Dobre 0 Słabe 0

        • Sołtys Nowak jeszcze nie dotarł , ciężko mu z tym toj – tojem . Wąglika nie przysłali , napisali , że u nas i bez niego psychiatra ma co robić .Pisali też o takim jednym , co już niedługo ze żdziwienia ''gembe rozdziawi '' .

         Dobre 0 Słabe 0

  • Sytuacja opanowana 🙂

   Od jutra ściągam Kolegów z województwa. Nie byli chętni jak im opisałem, z jakimi przypadkami się tu zmagam, ale – w imię koleżeńskiej solidarności- obiecali pomóc 😉

   Damy radę, tylko żeby Farmaceuta zamówił odpowiednio dużo antydepresantów!

   Dobre 0 Słabe 0

   • Ja tu pomocny nie będę, bo sam to najwyżej melisę i spacery mogę zalecić.
    A w tych okolicznościach to nawet hektolitry melisy na nic 😉
    P.S. Delikatnie przypominam Koledze o moich receptach i zwolnieniu.
    Jakby co wyjechałem na sympozjum 🙂

    Dobre 0 Słabe 0

   • Spokojnie towar jedzie a ponadto zamówiłem troszkę rozluźniających pochodnych amfetaminy, na pewno się przyda.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Na Kolegę zawsze można liczyć!

     Nie to co psycholog- ten zamiast mi pomóc ciągle L4 woła… i je ten prozac w takich ilościach…. Ale z drugiej strony- ja go rozumiem. Każdy by się załamał lecząc takie indywidua 😉 Za mną stoi farmacja, za Kolegą Psychologiem tylko kozetka 🙂

     Damy radę !

     Dobre 0 Słabe 0

    • @ Farmaceuta

     A ta pochodna amfetaminy to w stanach silnego stresu i depresji pomaga?? Mam zaprzyjaźnionego Psychiatrę, receptę by wypisał… Tylko czy pomoże ??

     😉

     Dobre 0 Słabe 0

    • Tylko uważajcie na straż graniczną! Oni tu tak bardzo chcą utworzyć szlak przemytniczy a z nas zrobic przemytników, że leki za narkotyki jeszcze wezmą ! 😉

     Dobre 0 Słabe 0

     • Ja im się nie dziwię! Sam widziałem w zeszłym tygodniu jakichś ludzi biegających z obłędem w oczach po Stepnicy i wyciągających białe karteczki to z torebek (wersja żeńska) to z teczki (wersja męska). Sam myślałem, że to dilerzy, ale okazało się że… ankieterzy 😉

      Dobre 0 Słabe 0

      • Wyjaśniam, że u nas tylko władza działa jak narkotyk 😉

       Reszta ludzi całkiem normalna i sympatyczna.

       Proponuje omijać adres Kościuszki 4, tam bowiem stężenie substancji odurzających grubo ponad dopuszczalne normy 😉

       My tam zachodzimy TYLKO w skrajnych przypadkach 🙂

       Pozdrawiam fajnych Urzędników – bo w końcu większość z nich to moi znajomi. Trzymajcie się, niedługo wróci normalność!!!

       Dobre 0 Słabe 0

       • Ja też pozdrawiam fajnych urzędników z Urzędu Gminy , to też moi znajomi .Są normalni i bardzo fajni . Nigdy nie miałem z nimi problemu .

        Dobre 0 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij