wtorek, 5 grudnia, 2023

Do czego to doszło?

 

[facebook_ilike]

Wiele osób pyta mnie, dlaczego tak walczę o to, by w sprawie nadania Stepnicy statusu miasta odbyło się referendum? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie.

Urodziłam i wychowałam się tutaj.  Na „kanale” uczyłam się pływać, na „dzikiej plaży” skakałam na linie a pierwsze szlify na łyżwach robiłam w naszej zatoce.  Po wielu latach miejskich wojaży wróciłam, by w Stepnicy zaznać wreszcie spokoju i wychowywać moje dzieci.

Od lat obserwuję poczynania naszych Włodarzy. Czasem sprzyjałam im całym sercem, czasem działania te były dla mnie nieracjonalne i niezrozumiałe. Ale tak jest wszędzie – bo któż nie popełnia błędów – tylko ten kto nic nie robi.

Jednak to, co zaobserwowałam wracając na stałe do Stepnicy 4 lata temu zjeżyło mi włosy na głowie!  Znani mi od dzieciństwa ludzie o poczynaniach władzy lokalnej opowiadali mi na ulicy szeptem. Ba! Rozglądali się przy tym nerwowo i gdy tylko ktoś przechodził obok- jeszcze bardziej ściszali głos.

Uznałam, że coś tu jest nie tak. Wybierana w drodze wyborów władza Gminy nie powinna budzić w mieszkańcach lęku, bo jej głównym zadaniem jest nas wspierać i reprezentować NASZE interesy. Zaczęłam zjawisku przyglądać się uważniej.  Okazało się, że po dwudziestu latach od odzyskania przez Polaków wolności – w naszej Gminie obowiązuje jakaś niepisana zasada, że nie wolno narażać się na gniew jakiejkolwiek osoby z władzą lokalną powiązanej. Doszliśmy do kuriozum – rodzice nie chcą oficjalnie zgłaszać uwag dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych w Gminie, Radni nie tylko nie rozmawiają z Wyborcami, ale wręcz oscentacyjnie Ich ignorują, są nieprzygotowani na sesjach (podczas których punkt „dyskusja” należałoby w ogóle sobie darować), zaś osoba Pana Wójta nie może być w ogóle rozliczana czy (o zgrozo) krytykowana w żaden sposób!

Jesteśmy małą Gminą, większość z nas żyje tutaj trzecie czy czwarte pokolenie. Niemal każdy w jakiś tam sposób jest związany z Urzędem Gminy – czy to osobiście, czy poprzez członków swojej Rodziny. Kto zatem będzie miał odwagę powiedzieć otwarcie NIE władzy, której się boi??  Kto w jawnych konsultacjach powie to, co naprawdę myśli??

Ale, jak to w życiu bywa – jest taki moment, gdy miarka się przebierze. Dla mnie takim momentem było aroganckie i autorytarne narzucenie mi woli Pana Wójta i Rady w sprawie uczynienia Stepnicy miastem.  Wszystkich nas – Mieszkańców uchwała ta zaskoczyła. Zasługujemy zatem na to, by przedstawiciele naszej władzy wytłumaczyli nam powody podjęcia takiej decyzji. A TU NIC- Pan Wójt komunikuje się z Mieszkańcami za pośrednictwem jakiś ulotek i … mediów, Radni milczą jak zaklęci a ankieterzy chodzą po naszych domach i jawnie agitują! Sytuacja tak absurdalna, że sam Mrożek (ponoć mistrz absurdu) za głowę by się złapał!

I jest jeszcze Pani Maria Szczeblewska – której determinacja nie pozwoliła mi już dłużej chować się za komputerem. Zawstydziła swoją odwagą nas wszystkich.

Od Pana Wójta i Radnych oczekuję tego, aby chronili właśnie takie osoby jak Pani Maria. Bo ludzie ci sami są często bezradni w obliczu urzędowej machiny. Ja sobie poradzę – ale wielu Mieszkańców naszej Gminy nie posiada tej umiejętności i wtedy POMOC powinni uzyskać właśnie od naszej gminnej władzy.  Ale u nas jest inaczej – władza ta dla własnego prestiżu bez mrugnięcia okiem skazuje na biedę tych, których najbardziej powinna chronić!  Takiej władzy powiem zawsze NIE i zawsze ujmę się za każdą osobą, które działania naszych Włodarzy w jakikolwiek sposób krzywdzą. Bo nie na tym polega władza, by wykorzystywać ją przeciwko własnym wyborcom! Nie daje ona też prawa do nieliczenia się z Mieszkańcami ani prawa do nachodzenia nas w naszych domach i przekonywania do własnych racji za wszelką cenę!

Jest dokładnie odwrotnie, władza którą powierzamy co cztery lata to WIELKIE  ZOBOWIĄZANIE do chronienia naszych interesów i dbania o każdego Mieszkańca.  Tak rozumiem demokrację i tak pojmuję wolność. Dlatego nie potrafię przejść obok dramatu Rodziny, którą skazuje się na bezrobocie i dlatego jestem za referendum.

Pozdrawiam wszystkich Dzielnych Mieszkańców

Monika Moroń

117 KOMENTARZE

 1. Rząd PO – PSL planuje podatek pogłówny – podatek od dzieci w rodzinie

  Polska jest w zapaści demograficznej. Do przetrwania potrzebuje, aby starzejący się “wyż solidarnościowy” urodził „brakujące” miliony dzieci w ciągu najbliższych trzech lat, ponieważ jeśli nie będzie miał dzieci teraz, to już nie będzie miał ich nigdy.

  W tak dramatycznej sytuacji rząd zamiast to umożliwić i zmniejszyć opodatkowanie dzieci na kwotę co najmniej 500 zł miesięcznie, sonduje czy opinia publiczna zgodzi się na LIKWIDACJĘ POLSKI (bo tak należy to nazwać) poprzez wprowadzenie podatku za wychowywanie dzieci w wysokości 100 zł miesięcznie. Gdyby tego było mało planuje się dodatkowe wprowadzenie podatków antyrodzinnych w postaci podatku od urodzenia dziecka, jak i podatku od niepracującego lub mało zarabiającego współmałżonka.

  […]

  http://www.bibula.com/?p=47196

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. To ja powiem ( i się nie boję – bo i czego). Cztery lata temu był dzień odbioru mojego dziecka z przedszkola (ok. 13:30). W przedszkolu podchodzi do mnie naburmuszony maluch. Odbieram plecak i słyszę. Jedzenia nie zjadła bo nie chciała… Jak nie chciała to daliśmy innemu dziecku – bo po co wmuszać… Spytałam tylko czy jakby młoda kazała skakać przez okno to też by posłuchali… Odwróciłam się i wyszłam… ostatni raz…

  Szczęściem dość szybko miałam autobus do Goleniowa. Tam zaczęłyśmy wędrówkę po przedszkolach aby przyjęto nas w czasie roku szkolnego. w jednym z nich usłyszałam cyt. "Stepnica??" ach to wieeemy 🙂 ".

  Dziwne prawda..??

  Tak nie powinno wyglądać miasto..

  Teraz poznajemy miasto 30 km dalej od Stepnicy

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Coś z tym zrobić wreszcie trzeba.

   Jak jest – każdy wie, kto z niego korzysta.

   Od pewnego czasu to już jest prawdziwa paranoja.

   Pani Dyrektor – czy na prawdę nie da się przedszkolankom coś ekstra zapłacić, żeby chciały czasem na rodzica poczekać?

   Ludzie często długo pracują, komunikacja nie zawsze jest idealna – zdarzają się też sprawy losowe.

   Czy każdy rodzic musi się czuć jak przestępca jeśli spóźni się te 5-10 minut?

   Kiedyś tak nie było.

   Bo jeśli wszystko rozbija się o pieniądze (ja rozumiem – personel też musi mieć motywację) to powiedzmy to wprost!

   A jeśli problem jest w tym, że trudno przerzucić te koszty na rodziców to pamiętajmy – MAMY BOGATĄ GMINĘ!

   To chyba do czegoś zobowiązuje?

   Ja oglądam telewizję i Pan Premier wyraźnie mówi, że ta kwestia jest w gestii Samorządów!

   No i gdzie mamy ten nasz Samorząd?

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • po przeczytaniu artykułu w rzeczpospolitej chciałabym zapytać wójta co chce odrolnić albo raczej czyje

   hektary ? bo przecież Stepnica nie posiada własnych gruntów pod inwestycje (ja nie zamierzam sprzedawac)

   może jest ktoś o kim nie wiemy?

   Czyje bądź jakie kamienice wójt chce rewitalizować skoro urząd gminy jest w posiadaniu 5-6 obiektów

   -urząd gminy

   -zespół szkolno-przedzszkolny

   -straż pożarna

   -ośrodek zdrowia

   -dworzec pks

   -budynek przy plaży

   Co do rolników we wsi to wójt jest niezoriętowany bądź liczyć nie umie bo według mnie dużo więcej niż dwóch

   gratuluje panie wójcie dobrze pan skrywa swoje prywatne interesy pod przykrywką dobra społecznego

   Proszę pamiętać że będę walczyć o swoje prawa nawet w sądzie takimi decyzjami, łamie pan moje prawa konstytucyjne

   art.32

   1wszyscy są wobec prawa równi .Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

   2 Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym,społecznym lub gospodarczym z jakiej kolwiek przyczyny.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • Pani Mariu, już wiadomo.
    Wójt chce rewitalizować … Pana Andreasa.

    Za nasze pieniądze remontuje mu port i buduje nowe drogi.

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 3. @Magda

  Rzewnie? – a cóż złego we wspomnieniach z własnego dzieciństwa, z naszej Stepnicy?

  To już i to chcecie nam zabrać?

  Co będzie dalej?

  My wiemy, że takiego Pana z Międzyzdroi to nie rusza – bo tego pamiętać nie może i nic to dla niego nie znaczy.

  Jego wzruszają tylko wspomnienia o kranie na bocznicy w Międzyzdrojach.

  To niech do tych Międzyzdroi wraca – do swoich – tam będzie miał co wspominać.

  "Po 89 rozjechały się chłopaki za chlebem po Polsce …"

  Czas nas zostawić w spokoju i wracać z powrotem do siebie.

  Bo chleba to dostaliście już u nas do syta…

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 4. Bla, bla, bla. Rzewnie i utopijnie, rzec można propagandowo. Nawijanie makaronu na uszy, wróć, w tym przypadku na oczy.

  Niech naiwni myślą, że chodzi o prawo do głosu, prawo wyboru, dobro ogółu. Czy aby na pewno?

  Mówi się, że wójt "ściele" sobie stołek burmistrza w obawie przed zmianami jakie niesie nowa ustawa.

  Ale niedopuszczenie do przekształcenia Stepnicy w miasto i wejście w życie owej ustawy pozbawi go możliwości dalszego kandydowania na stanowisko wójta. Zniknie więc silny przeciwnik. Ilu jest dziś chętnych na jego stołek? Trudno uwierzyć, że cała ta zadyma z organizacją referendum nie ma , jak to mówią, "drugiego dna". Taka tam marna polityka w stepnickim wydaniu.

  Żeby było jasne – jestem przeciwniczką obecnego wójta. Miałam kiedyś nieprzyjemność polemizowania z nim – żaden z niego partner do rozmów. Ale po nim przyjdzie następny i nie miejmy złudzeń – nie będzie lepszy. Też będziemy na niego psioczyć, założą kolejne forum – i tak do końca świata.

  I jeszcze jedno – chcę pozostać wieśniakiem.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Muszę Panią zdziwić- nikt z nas nie szykuje się na ten "stołek". Wszyscy jesteśmy wykształceni i mamy dobre posady. Robimy to wszystko- choć trudno będzie Pani uwierzyć – z powodu własnych przekonań. To jest referendum w określonej sprawie – kadencja Wójta kończy się dopiero za trzy lata i nie ona jest przedmiotem dyskusji.

   Argument, że inny nie będzie lepszy nic do dyskusji nie wnosi. Po pierwsze – nikt tego nie wie, po drugie – najbardziej szkodzi właśnie myślenie na zasadzie " lepsze jest wrogiem dobrego".

   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Naiwni nie są do tego stopnia naiwni aby uwierzyć w bezstronne "konsultacje społeczne".

   I nikt nie chce aby go terroryzować w jego własnym domu albo miejscu pracy jakimś ankieterem, który "poufnie" zbierze opinię.

   Wolne, żarty – już tak naiwni to my nie jesteśmy.

   Tym razem przeholowało się!

   I o to chodzi Pani Magdo – dokładnie o to.

   I my naiwni to rozumiemy – a Pani nie rozumie.

   A "stołkach" to już Pani mówi … widać bliska ciału koszula.

   (skąd my znamy tę metodę – brak argumentów – zarzuć coś "brzydkiego" oponentowi)

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.

   — Mahatma Gandhi

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Golczewo od 21 lat jest miastem, i jakoś nie widzę rozbuchanych inwestorów, supermarketów i bogactwa mieszkańców ( no, może trochę). Warto ich spytać, czy zmiana statutu na misto się im przysłużyła. Co takie Gościno po pół roku może wiedzieć?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Do czego to doszło, że statutowe zadania Gmin nazywa się teraz "inwestycjami" ?

   Na ale to takie czasy.

   No to Gmina Gościno też "inwestuje" (czyt. realizuje statutowe zadania do, których jest ZOBOWIĄZANA):

   1) jakieś tam chodniki – ale drogi oczywiście leżą

   2) place zabaw dla dzieci (słusznie! Ale ile czasu trzeba było na to czekać!)

   3) Orlik za 1,5 mln zł – tu trzeba wykazać się wielką inwencją aby na to zrobić.

   (To drugi Orlik – bo we wsi też się dało ale zawsze można powiedzieć, że to przez miasto).

   Oczywiście otwarcie Orlika z wielką pompą bo władza lubi szkło.

   Reszta jak u nas:

   http://tinyurl.com/3p8u4z3

   Poczytajcie komentarze mieszkańców to zobaczycie co żywi ludzie myślą.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • Cytat z mieszkańca Gościna:

    powiat z wielkomiejskimi aspiracjami ( p.szarmach i innicyklisci) wymyslili sobie zabawke sciezki rowerowe szlakiem dawnej ciuchci cudowny pomysl zwlaszcza dla pozadluzanych gmin wzrosnie atrakcyjnosc gmin rozwinie sie mala gastronomia (juz widze jak bezrobotni z plawecina trzynika drozdowa zakladaja bary szybkiej obslugi aby panowie szlachta w swoich rjtuzach mogli uzupelnic niedobory plynow w strudzonychorga nizmach . oczywisci sterane chlopisko po zejsciu z traktora rowniez popedzi swoja ukraina zrelaksowac sie na wymazonej sciezce do cywilizowanej europy podobnie zreszta o niczym innym nie marzy budowlaniec po dwunastgodzinne j harowce jak tylko o tym by poczuc te dzikarozkosz i wiatr we wlosach i wiele innych cudownych doznan jakie stana sie jego udzialem po relaksujacej przejazdzce rowerykiem ze szrotu acha jest tylko maly problem dla tych z niezyna siemysla bialokur gorawina musza dujechac te cztery czy szesc km dowymarzonej sciezki

    Co wam to przypomina?

    A jeszcze czeka nas stok narciarski i wiatraki 😉

    Umowy podpisane, faktury wystawione ..

    Źródło: http://tinyurl.com/42n7coj

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

    • Źródło tutaj: http://tinyurl.com/4xhb9ku

     Czytajcie komentarze mieszkańców! (parę przykładowych zamieszczam):

     #1 PIO 2011-01-06 20:23

     Niech nam rosnie administracja, wieksze koszty, wieksze podatki !!!! Wiec pracy dla znajomych i rodziny w urzędzie

     #2 dobry dzień 2011-01-06 20:59

     I od samego początku togi, birety, łańcuchy, sztandary. Zabawa na całego, ale atrybuty władzy jak w Krakowie. Wiwat Nowe Miasto!!!

     #6 do miastowego 2011-01-06 22:01

     A co do za miasto? Nie ma komendy policji, szpitala, a największym pracodawcą jest… miasto 😉

     #7 Baltazar 2011-01-06 22:19

     Czy te zdjęcia dokumentują jakis karnawałowy bal ? Jeżeli nie to ta cała Platforma OSZALAŁA. Przebierańcy , jakiś czwarty król w Święto Trzech Króli ,naprawdę OSZALELI.

     #11 xxxxxxxxxx 2011-01-06 23:34

     kabaret dla burżuji,a bieda az trzeszczy w pobliskich wsiach.Wstyd i zenada trwonic tak pieniadze podatnikow.I co to zmieni ze Goscino bedzie miastem.Dla zwykłych ludzi nie przbędzie miejsc pracy nie poprawi sie ich status materialny,wiec po co to wszystko.Chyba ze oblupic do końca tą biedote z ostatniego grosza-tytułem podatkow.

     #16 von 2011-01-07 11:23

     Tylu kretynów spod znaku po w KUPIE dawno nie spędzali. Te prawa miejskie dla Gościna to pasują do tej okolicznej biedy jak świni siodło. Ale kasa biedaków została przepita.Na pomoc dla głodnych dzieci w gminie przez najbliższy rok nie będzie.

     #17 aleksander wielki 2011-01-07 12:44

     ankieta

     w jakich kolicznościach przyrody narodziła sie idea miasta

     a. na grilu

     b. na zakrapianej imprezie

     c. z nudy

     d. inne

     typujmy

     #21 Kara 2011-01-08 09:48

     Pajace w togach!!! Śmiech i wstyd. Lepiej zaradni chowajcie twarze przed kamerą, bo wyglądacie po prostu śmiesznie! Naokoło wszystko się sypie, ludzie łamią nogi i ręce na śliskich drogach, a oni togi sobie zakupili! W Robuniu nowiutka sala gimnastyczna grozi zawaleniem, dzieci ćwiczą na korytarzu, a oni imprezy za grube milinoy robią!!!!!

     #22 Poldek 2011-01-08 10:44

     Idea narodziła się z próżniactwa,chę ci pokazania,jakie to prostackie?????

     #24 TYTUS 2011-01-09 00:45

     A JA UWAŻAM , ŻE NIKT Z NAS , CZY Z GOŚCINA , CZY Z KOŁOBRZEGU NIE MA WPŁYWU NA TO , CZY GOŚCINO JEST MIASTEM , CZY KOŁOBRZEG WSIĄ .

     ZROBILI JAK UWAŻALI , TYLE TYLKO , ŻE POPILI ZA LUDZKIE PIENIĄDZE .

     JESZCZE JEDNO , CO ROBI TAM SOŁTYS KOŁOBRZEGU ? .

     #30 Kara 2011-01-19 15:08

     "Malownicze miasteczko" – kury, krowy, świnie, dziury, rozwalające się rudery, zapuszczone podwórka… oto miasto!

     I tak dalej …

     Uwaga – Burmistrz Gościna Sieradzki – "doradza" Wyganowskiemu.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Mnie niepokoi inna sprawa. Nowe inwestycje, już właściwie wykonane, będą wymagały sporych przeróbek. Mam na myśli "amfiteatr" i "marinę". Pochłonie to sporo środków finansowych. Słyszę ,że zabieramy się za budowę dużego osiedla mieszkaniowego. To może spowodować katastrofę budżetu gminy, jeżeli wykonawstwo będzie odpowiadać standardom dwóch poprzednich inwestycji. W efekcie taka sytuacja na wiele lat zwiąże ręce następnym włodarzom naszej gminy. A to oznacza, że stracimy bezpowrotnie szansę jaką otrzymaliśmy na rozwój naszej lokalnej społeczności. Pozdrawiam:)

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ta gmina od lat się ZWIJA a nie rozwija!

   Proszę zwrócić uwagę na strukturę wiekową – mamy bardzo mało dzieci i młodzieży.

   Za to dużo osób jest już podeszłych wiekiem.

   Za 20 lat może się okazać, że mamy 50% co obecnie mieszkańców (tak, tak!).

   Co wtedy zrobi 1000-osobowe miasto w 2000-nej Gminie?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Wiecznie na kredyt żyć nie można.

      Albo trzeba będzie zacisnąć pasa, albo pójść po prośbie do Państwa (a niby dlaczego "bogaczom" ma dać?), albo podwyższyć podatki.

      Zapewne wszystko na raz..

      Aha -można jeszcze sprzedać oczyszczalnię 😉 to jest kilkadziesiąt milionów.

      Wtedy nie trzeba będzie podwyższać podatków – za za wodę będziemy płacić więcej niż za benzynę – a jak się komuś nie podoba to niech w bagnie kopie studnię albo jeździ z baniakami do Goleniowa.

      Oczywiście wójt z radą będą się teraz bić w piersi, że tak się nie stanie.

      Problem w tym, że jeśli się tak jednak stanie to nam z tego obicia się w piersi to tylko dudnienie w uszach zostanie.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Do Argus:

   Masz rację – to SPOWODUJE katastrofę finansową i chyba wcale nie będzie trzeba czekać na to zbyt długo.

   Po prostu pieniążki wreszcie się skończą i będzie "ucieczka do przodu" – czyli znowu zadłużanie Gminy aby utrzymać już wszczęte "inwestycje", z których nie będzie grosza dochodu albo będzie parę groszy.

   Dopóki będą dotacje i pożyczki będzie jeszcze można jakoś ukryć stan faktyczny – choć niewątpliwie igrzyska dla ludu będą musiał być jednak jakoś ograniczone.

   W międzyczasie rozsprzeda się to co zostało z majątku gminy albo zastawi w bankach (oczywiście ze względu na "ważny interes Gminy" itp itd.). Ten scenariusz jest już praktycznie ćwiczony 22 lata i działa całkiem sprawnie.

   Zostanie … pustynia i … my z długami.

   Później przyjdzie czas prawdy – ale wtedy to sprawcy będą już daleko, daleko …

   I będą się z nas śmiać …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. ajajajaj i ręcę opadają chciałoby się powiedzieć.

  Gmina zastraszona, strach nos za drzwi wystawić… ale pamiętajmy. Wójt to nie Kowal z Rancza i nie ma swojego Czerepacha, a Gmina nie jest taka mała, wiele ludzi NIE OBCHODZI to co się dzieje w gminie, bo nastały takie czasy, że trzeba myśleć o sobie, nie o wspólnocie… zresztą jakiej wspólnocie? Stepnica to gmina zurbanizowana i każdy sobie rzepkę skrobie.

  A łyżwy, nauka pływania (gdzie indziej, na Molo – bezpieczniej), lina (w Parku, nie na dzikiej plaży) są dalej i będą czy to w mieście czy też nie.

  Razi mnie Ulotka "jestem Za Referenudm" wytłuszczone wielkie litery mówiące "nie bój się wójta". Zaczynam dochodzić do wniosku, że nie walczymy o Referendum, walczymy o nie zrobienie nas miastem. A cała ta gadka o tym, że "chcemy by wyborcy mogli się swobodnie wypowiedziec" jest tyle samo warta co zapomnienie przez wójta dopisania do swoich ulotek "bądźmy miastem, bym mógł rządzić jeszcze dwie kadencje"

  Walczymy nie z inwigilacją a z Miastem, walczymy by cokolwiek zrobił Wójt było pokazane w złym świetle.

  Polityka jest brudna, nawet mało miasteczkowa.

  Podpisałem kwit o Referendum, nie żałuje. Bo chcę tajnego wyrażenia swojej opinii, bo mam do tego prawo. Ale widząc, te wszystkie ulotki, po prostu brakuje mi jasnego powiedzenia "bądź za referendum, kopnij w dupę wójta" a na Referendum spodziewam się możliwych odpowiedzi"

  -Jestem za Miastem

  – Jestem przeciw Wójtowi"

  To jest Demokracja… tylko do czego ona służy? Do walczenia o wyrażenie swojej opinii? Czy Raczej do oczerniania władzy cokolwiek się dzieje, cokolwiek nie zrobi?

  I tu pewna sprawa, ja nie twierdzę, że wójt jest dobry, zły jak dla mnie jest nijaki, miałki, ma wzloty i upadki. Ale gdy czytam tu że wszystko co dobre dzieje się za sprawą szczęścia, a co złe to oczywista wina wójta. To odechciewa mi się czytania, udzielania – choć tego nie do końca.

  I zastanawiałem się, ba! ja wiedziałem, ze za trzy lata wystartuję, tylko, że już wiem, że nie z Nowej Stepnicy, bo nie takimi metodami chcę "walczyć" z władzą, zapominamy o jednym – rozsądku. A gdy o nim zapominamy okazuje się, że ta strona działa tak jak wójt. Wszędzie ulotki spamujące równie mocno jak Wójt i plujące w siebie nawzajem.

  I uwaga, nie jestem pracownikiem Gminy, zresztą o tej godzinie urząd jest nieczynny, Wiem, że dostanę tu multum komentarzy, że jestem zło, że wysłannik wójta. Ale wydaje mi się, że KAŻDY może się tu wypowiedzieć. A ja stałem się PRZECIWNIKIEM WSZYSTKICH i proszę bez komentarzy "jak ci się nie podoba, to tu nie zaglądaj" na WOLNYM FORUM.

  Dobranoc. idę na studia. Uwolnię się od gminy i gierek pomiędzy Wiecznie złą władzą i wiecznie nie zadowoloną opozycją (BTW Tarnożek, bez wsparcia, miał więcej głosów niż Osajda – i właśnie wywołałem burzę….)

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Bezpośrednim powodem zainicjowania referendum była (i jest) forma i sposób przeprowadzania konsultacji społecznych. To czy jesteśmy za miastem czy nie – to nasze prywatne opinie, które prezentujemy na Forum (możesz i TY coś napisać, chętnie opublikujemy). Ulotki są "strzałem w dychę" – i Twój komentarz jest tego dobitnym przykładem. Ich celem było zwrócenie uwagi na problem- i to nam sie udało!

   P.S. Jeżeli zamierzasz gdziekolwiek startować, pozbądź się naiwności, którą my mielismy rok temu. Możesz być najmądrzejszy i mieć najlepszy program – ale jeszcze musisz z nim trafić do wszystkich Mieszkańców- a to już zupełnie inna sprawa.

   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Jeszcze się taki, nie urodził, co by wszystkim dogodził……… A mu Polacy, jesteśmy takim narodem, że nigdy, żadna władza nam się nie podoba. Trwa to już od czasów historycznych, każdy władca był zły..i to się ciągnie i ciągnie. Przykładem tego, jet to dziwne referendum i nagonka na wójta. Dlaczego ma mu się coś udać, czy trzeba mu we wszystkim przeszkodzić. A następny, ktoś inny, będzie myślał inaczej ? Pomysł na miasto, wróci jak bumerang !!!!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Jeśli mieszkańcy odrzucą pomysł z miastem w referendum to wątpię żeby jakiś następny wójt próbował go reaktywować bo nie przysporzy mu on zwolenników. Proszę zauważyć że już teraz wiele osób które głosowały na obecnego wójta deklaruje że już na niego nie zagłosuje.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Witold przez 9 lat było cacy nie było opozycji mieszkańcy siedzieli cicho i podziwiali poczynania rady i wójta. Nie sądzisz.. że to było dziwne? Ale rada i wójt się zagalopowali …olewają nas wszystkich. Takiego luksusu spokoju w rządzeniu nawet za komuny żadna rada nie nie miała. To musiało się kiedyś skończyć .Czy nie sądzisz. że szefem komisji budżetowej powinien być ktoś kto co najmniej maturę ma z matematyki? Jeśli byłeś w wojsku to sposób rządzenia jaśnie nam panującego wójta powinien być dla ciebie jasny. Ale my mieszkańcy tej pięknej wioski nie służymy w armii wójta. jesteśmy w unii. wiele lat w demokracji i nie musimy się zgadzać z jego sposobem rządzenia. Wójt jest naszym pracownikiem i my płacimy mamy prawo żądać rzetelnej roboty za grubą kasę.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • @kumoter

      Zgadzam się z Tobą w 100% kumoter.

      Takiego niczym nie zmąconego spokoju w rządzeniu nawet za komuny żadna rada nie nie miała.

      Wtedy – wbrew pozorom – władza lokalna nie mogła jednak sobie na wiele rzeczy pozwolić – zawsze była jeszcze "góra" i uparty obywatel mógł jechać do tego Szczecina czy nawet Warszawy i wypłakać się Sekretarzowi w mankiet.

      (inna sprawa z jakim sukcesem ale czasem to jednak działało)

      Dziś Ustawy zabraniają np. wojewodzie wtrącać w sprawy gminy i Wójt ma władzę niemalże absolutną

      (Polecam artykuł "Samorządową gangrenę zmiecie Tsunami" aby zrozumieć jakie są ograniczenia prawne)

      9 lat to naprawdę mnóstwo czasu, w którym można było wiele zmienić.

      Problem w tym, że NIE zostało to wykorzystane aby wprowadzić – np. śmiałe niepopularne reformy – a pamiętajmy, że był to okres PROSPERITY.

      Mamy za to swojski zamordyzm. ( i skąd my to znamy ;- ) ?)

      Władza deprawuje, zaś władza absolutna deprawuje absolutnie!

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Dziwny jest raczej sposób przeprowadzenia konsultacji społecznych! A cóż dziwnego jest Pana zdaniem w instytucji, którą gwarantuje nam Konstytucja?? Cóż dziwnego może byc w fakcie, że korzystamy z demokracji?? I kogóż, na litość Boską, może TO dziwić??? To jeszcze nie jest Białoruś i nie ma Pan do czynienia z "ciemnogrodem", choć wielu pewnie by chciało!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @Witek

     Tak, tak Wiciu – złe te Polaki, głupie, zawistne i kłótliwe – WARCHOŁY!

     Przykładem tego warcholstwa, to te "dziwne" referendum i "nagonka" na wójta.

     A trwa to już od czasów prehistorycznych!

     Zacytuje twojego Mistrza: "Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje co chce!"

     Macie wiele, wiele wspólnego Wiciu i wiesz o czym mówię.

     Widać po tobie starą, dobrą, sowiecką szkołę manipulacji.

     Mózg wyprany proszkiem IXI 65 ;-).

     Nikt się na świecie wiecznie nie kaja (pokaż takich Wiciu) – ale my owszem – mamy to robić!

     My mamy klęczeć albo lepiej nawet leżeć płasko i błagać o wybaczenie … (wpisz właściwe).

     Najlepiej to od razu znowu zabory bo Polaki głuptaki i trzeba ich za mordę trzymać bo sami NIE MOGĄ się rządzić!

     To ma być dyrektor gimnazjum? Przecież ty epoki pomyliłeś!

     Na Białoruś chłopie – tam znajdziesz więcej takich jak ty.

     Za dużo materiału ideologicznego z poprzedniej epoki się naczytałeś a innych źródeł wiedzy nie chce ci się już czytać boś za stary – a poza tym to trzeba by sobie było wreszcie uczciwie w lusterko spojrzeć przy goleniu.

     No ale jak się żyje całą rodziną z koneksji z panem wójtem to człowiek diabłu KAŻDY cyrograf podpisze.

     Twojemu idolowi już dużo się udało – puścił już z dymem kilkadziesiąt milionów -zł a puści jeszcze więcej.

     Ty też mu pomagasz w tym ile możesz (myślisz że ludzie tego nie widzą?)

     Miłego wspólnego grillowania!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • "Stepnica to gmina zurbanizowana i każdy sobie rzepkę skrobie."

   I dlatego internet u nas chodzi jak chce, kanalizacja dla wielu mieszkańców pozostaje marzeniem a drogi jakie mamy w gminie to każdy wie??

   Poczytaj mój drogi co oznacza słowo "zurbanizowany" i później używaj go nieco roztropniej…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jest też smaczek 😉

   Na końcu wywiadu wójt stwierdza – uwaga! proszę trzymać się foteli:

   "Ale nic na siłę – Nawet jak wynik będzie pół za miastem, pół za wsią, to sobie miasto odpuścimy (;-)?). Wciąż możemy być po prostu najlepszą wsią w kraju."

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Wspaniały artykuł.

  Jestem z Wami.

  NIE -MIASTU

  NIE- KŁAMSTWU

  NIE -ZASTRASZANIU

  NIE-WÓJTOWI

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Ech, Monika, ja dokładnie tak jak ty. Nauka pływania (i skakania do wody) na "kanale" ew. na falochronie, lina na "dzikiej", łyżwy i wiele innych miejsc i wspomnień ze wspaniałego dzieciństwa w Stepnicy. Ze mną to jest tak, pewnie jest kilka rzeczy które mogłem w życiu zrobić inaczej ale jednej szczególnie żałuję, to mój głos na Wyganowskiego 9 lat temu. Dałem się podpuścić (wszyscy daliśmy) Dość szybko zorientowałem się że to był zły wybór, jednak było już za późno. Od tamtej pory jestem w opozycji do wójta. Nie raz mieliśmy spięcie, chodziłem na spotkania przedwyborcze, mówiłem co mi się nie podoba itd, za co byłem wyśmiewany. Kiedy w poprzednich wyborach zgodziłem się być mężem zaufania u Tarnożka i złożyłem protest do przewodniczącej komisji o to że jeden z wyborców bezczelnie agituje w lokalu wyborczym to ludzie zaczęli wytykać mnie palcami. Trochę mnie to załamało, chciałem tylko być uczciwy. Przestałem wierzyć w ludzi. Żona mówiła, odpuść sobie, ludzie w Stepnicy nie są jeszcze gotowi. Później nastąpił przełom, pojawiło się wolne forum (jestem tu od samego początku). Czuję że teraz jest ten czas żeby ludzie w Stepnicy otworzyli oczy i zrozumieli że coś od nich zależy. Moi wszyscy kumple rozjechali się po świecie, uganiają się za forsą. Ja zostałem, świadomie i bez żalu a do szczęścia brakuje mi jeszcze dobrej władzy. W walce o ochronę Naszych interesów zawsze możecie liczyć na moje poparcie. Dzięki że jesteście.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Z falochronu Rybacy często przeganiali ! Nie mam za złe bo to cud, że nikt z nas tam się nie utopił 🙂

   Poza tym – ja piszesz. Władza ma nas wspierać, kreatywnych słuchać i pomagać Im, zresztą- słuchać ma OBOWIĄZEK wszystkich! U nas to się jakoś tak do góry nogami powywracało. Niestety- ja nie z tych, żeby przed władzą na kolana i nie z tych, żeby na ludzką krzywdę cicho patrzeć 🙂

   Dzięki 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Ach ja tak samo ……… łezka się w oku kręci . Też czuję się parszywie oszukany , a byłem taki zaangażowany ,zresztą było nas bardzo wielu . Najpierw przed wyborami a po wyborach dupa .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Autochton, proszę, nie pisz, że wszyscy się daliśmy podpuścić. Ja 9 lat temu na niego nie głosowałam. Votum separatum 😀

   Prawdą jest, że wielu ludzi, którzy poparło go, w brodę sobie pluje teraz. Okazało się, że byli tylko środkiem do celu, pionkiem, narzędziem.

   Wdrapywał się po cudzych plecach do stołka bardzo skutecznie.

   Uczciwi zazwyczaj są niepopularni. Taki los…

   Pozdrawiam 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. @do pana Wójta:)

  Proponuję zadzwonić do Kobylanki zamiast do Gościna, może w Kobylance podpowiedzą jak zrobić porządną WIEŚ zamiast gównianego miasta….

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Proponuję jeszcze telefon do: Ustronia Morskiego, Rewala, Niechorza… same wsie, a z bogactwa słyną 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Znam Pobierowo od czasów gdy było kilka drewnianych poniemieckich domków, kilka ośrodków FWP, las i parę wydeptanych ścieżek w lesie. Byli bardziej zacofani niż Stepnica. Teraz w Pobierowie są trzy bankomaty, rondo, kino, dyskoteka, wiele sklepów, niezliczone punkty gastronomiczne. Wszędzie wylano asfaltowe ulice, ziemia została wykupiona przez Niemców oraz inwestorów z całej Polski, gdzie nie wejdziesz to tereny prywatne.

    Nie potrzebowali do tego rozwoju statusu pseudo miasta, wystarczyła promocja, piękne położenie oraz szerokie i czyste plaże. Do tego wykreowana marketingowi moda na Pobierowo dzięki staraniom Urzędu Gminy, prywatnych biznesmenów.

    Z jednej strony grupka lokalnych mieszkańców ma względnie dobrze, bo dostaje swoje grosze, dzięki którym żyje cały rok z trzech miesięcy sezonu turystycznego. Z drugiej strony dawne, dzikie, naturalne miejsce zostało zurbanizowane i sprzedane często przypadkowym ludziom, którzy wycinają piękny las sosnowy, by zwolnić miejsce kolejnym wielopiętrowym molochom wczasowym oraz własnym willom.

    Warto zastanowić się i nad tym aspektem. Warto działać z głową i według planu – ściąganie na chybił trafił pseudo inwestorów zainteresowanych tylko własnymi zyskami bez żadnych hamulców rodzi patologie. Tak naprawdę szeroki strumień pieniędzy płynie do wielkich inwestorów, mieszkańcy po sezonie zostają z dwoma sklepami, śmieciami i zdewastowaną okolicą jak po najeździe Hunów. Wielopiętrowe apartamentowce świecą pustkami i straszą.

    Moda na Pobierowo w ostatnich latach słabnie. Ludzie chętni wrażeń uciekają do nowych modnych miejsc pokroju Chorwacji, Złotych Piasków w Bułgarii, gdzie mają więcej atrakcji, gwarantowaną pogodę i cieplejsze morze. Pozostała część turystów ucieka z tego betonowego miejsca zaznać prawdziwej natury, gdzie ptaki o 3. rano śpiewają, a wieczorem po całym dniu nagrzany las sosnowy pachnie. W Pobierowie przez wiele lat już tylko będzie pachniał smutny asfalt i betonowe ośrodki.

    Na koniec tego długiego wywodu pragnę uwrażliwić mieszkańców Stepnicy, by nie wierzyli w bajki o złotym cielcu pokroju inwestorów. Inwestorzy nie są ani wójtem, ani Wami zainteresowani, dla nich liczy się tylko kasa wyciskana w mniej lub bardziej etyczny sposób. Nawet jeśli Stepnica jako miasto się oszałamiająco rozwinie (w co nie wierzę), Wy tych milionów nigdy nie zobaczycie. Nie będziecie realnym przeciwnikiem do konkurowania z marketingowo-biznesową maszyną do wyciskania pieniędzy z tego miejsca. A Ci "biznesmeni" będą się śmiali, że za grosze udało im się uzyskać tereny i grunty budowlane, dzięki Waszemu wójtowi, radzie oraz Wam samym.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Smutne to acz prawdziwe. Też uważam, że bogactwo Gminy należy utożsamiać z bogactwem jej Mieszkańców. A tym ludziom czasami trzeba zwyczajnie pomóc. Dla nas największą szansą jest promowanie Gminy i rozwój agroturystyki – w ten sposób nie mityczni inwestorzy, a sami Mieszkańcy będą się bogacić. W ten sposób ocalimy dla naszych dzieci to wszystko, co sprawia że sami chcemy tutaj zostać 🙂

     Pozdrawiam

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Bogata gmina – to Bogaci mieszkańcy – a nie rozpasany budżet Urzędu Gminy.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Dla zainteresowanych – Pobierowo według encyklopedii ma 1084 mieszkańców. Kościół powstał dopiero pod koniec lat 80, wcześniej msze odbywały się na polanie. Zapytajcie pierwotnych mieszkańców Pobierowa (osiedlonych po wojnie) czy im się diametralnie polepszyło czy rozpostarły się przed nimi nowe możliwości dzięki temu ekstremalnie gwałtownemu rozwojowi. Tylko ostrzegam, warto się pospieszyć – czas płynie nieubłaganie…

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Bardzo mądry komentarz.

     Nic dodać nic ująć – pisze to osoba znająca sytuację od podszewki i to przez wiele lat!

     Czytajcie ludzie i powtarzajcie innym – bo nas może czekać coś takiego o ile nie gorszego.

     Jak będziecie ślepo słuchać władzy to was władza wycycka i tyle.

     Wójt po paru latach się wyprowadzi nawet na Hawaje (będzie miał za co) a wy i wasze dzieci tu zostaniecie z tym bajzlem!

     Chcecie "inwestorów" – TO ICH BĘDZIECIE MIELI !

     Tylko nie płaczcie później!

     Beton pozostanie …

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • To nie "beton" tylko " BETONOWA IMPRESJA ARCHITEKTONICZNA Z KOSZAROWYCH WSPOMNIEŃ WÓJTA" 😉

       W planach mamy jeszcze : "Betonową impresję z okresu ORMO" (6metrowa betonowa pała w miejscu Orła), "Betonową impresję ze wspomnień w SG" ( złamany betonowy kajak chcących zbiec do Szwecji)… To nie koniec listy 😉

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Jeszcze trzeba wymyślić miejsce na betonową impresję sejfu podpułkownika R.

        Proponuje postawić przed Urzędem Gminy.

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

         • 1.- szlak przemytniczy w Stepnicy . 2.-dilerzy z torebkami i teczkami . 3.-betonowy amfiteatr . 4.-poszerzona marina . 5.-nieprzejezdna ścieżka rowerowa .6.-piach budowlany na plaży [ zachęta dla inwestorów .7.-król wioski i księżna Bogusławia . 8.- darmowe komary .

          Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

          • Ale przecież to prawda, że ostatnio SG chodzi po okolicy i zadaje "mądre" pytania w stylu "A nie ma tu jakiś przemytników?".

           Oczywiście "przypadkiem" 😉 i do "przypadkowych" mieszkańców.

           Więcej nie napisze bo to wstyd jest po prostu.

           Do czego to doszło…

           Normalnie Szlak Bałkański nam się ponownie otworzył!

           Pewnie po to tę marinę "poszerzyliśmy" i port remontujemy aby logistyka była lepsza 😉

           Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Bardzo dziękujemy za ten wpis.

     Potrzeba nam pomocy z zewnątrz aby uświadomić naszym mieszkańcom w jak niebezpiecznym kierunku zmierza Nasza Gmina – co może się z nami stać już za kilka lat jeśli podejmiemy złe decyzje.

     Najlepsze są praktyczne przykłady – takie jak Pani/Pan opisała. To przemawia do wyobraźni.

     Dlatego zapraszamy na nasze forum i prosimy o jak najwięcej takich komentarzy!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. Ja tu mieszkam dopiero od czterech lat i zakochałam się w tym miejscu, zresztą moja rodzinka także. Jedni powiedzą, że mi więc łatwiej powiedzieć NIE władzy totalitarnej, ale ja i moja rodzina chcemy tu żyć i mieszkać.

  WIĘC GŁOŚNO KRZYCZĘ NIEEEE!!! Takiemu traktowaniu społeczeństwa. W taki sposób zabija się wszystkie inicjatywy. Dodam jeszcze, że łatwo wydaje się pieniądze nie swoje tylko społeczne, a na dodatek bez konsekwencji za niegospodarność, ale na to też są sposoby.

  Cieszę, się Monika, że tu wróciłaś i walczysz, oby było nas jak najwięcej – TYCH CO SIĘ NIE BOJĄ!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Pani Moniko, jakie chronić??

  Wiekszość to się nawet pisnąć boi, bo wie że wcześniej czy później z jakimś wnioskiem do gminy pójdzie. A że wójt pamiętliwy to nawet dzieci u nas wiedzą!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Chodzą słuchy po mieście, tfu, po wiosce, że Szefo dalej próbuje swoich starych numerów aby opornych "przekonać".

   Każdy taki incydent proszę od razu zgłaszać na forum – podjedziemy i sprawa zostanie odręcznie załatwiona.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • W zasadzie to są takie leki, które osłabiają pamięć …. (skutek uboczny)

   Zamówić? 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pan da spokój Kolego!

    Mnie już się wydaję, że wielu tych leków nadużywa i z pamięcią u nich krucho!

    Taki jeden pacjent to za nic nie może sobie przypomnieć, co ludziom rok temu w kampanii naobiecywał 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Stepnica już jest urokliwym miasteczkiem. Ludzie przyjezdni, dziwią się, że to jeszcze wieś. Dajcie szanse na rozwój miejscowości. To przecież dla naszych dzieci !!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ Witold

   A cóż stoi na przeszkodzie by wieś rozwijać?? Bo dla mnie to- przepraszam- żaden argument. W Polsce najprężniej rozwijają się właśnie wsie! Je też robię to z myślą o swoich dzieciach. Jak mam Im spojrzeć w oczy i powiedzieć, że poparłam fasadową zmianę kosztem innych ludzi??

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • @ Witold

    Pani Maria też ma dzieci, to Im się szansa nie należy??

    Nie takim kosztem człowieku, nie takim kosztem!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • A jak długo, będziemy tę wieś rozwijać. Nie długo, będzie to największa wieś w Polsce. Pobijemy rekord. Każdy rozwój, spowoduje to, że wieś musi stać się miastem. Co mamy zrobić, zabronić napływowi ludności, zabronić budowy domów. A firmy przemysłowe, wygonić, zlikwidować.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Witek – niektórym to widać można długo tłumaczyć!

     Największa wieś w Polsce ma 12 tys. mieszkańców, nasza Gmina nie ma 5 tysięcy – to kiedy Twoim zdaniem staniemy się "największą wsią" ??? Bo mi wychodzi jakieś 70 lat??? (pod warunkiem, że w innych miejscowościach dzieci nie będzie). Co do rozwoju – wszyscy starali się Tobie wytłumaczyć.

     Pozdrawiam

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @ Witek

     Kto Tobie każe kogokolwiek wyganiać i likwidować?? Spytaj lepiej Wójta ile było przedsiębiorstw jak zaczynał, a ile jest po 9 latach jego rzadów??? I przestań myśleć, że inwestorzy to idioci – jak mają inwestować to dla nich wsio ryba czy to wieś czy miasto! W inwestycjach Wiciu liczy się stopa wzrostu i ryzyko inwestycyjne. Zatem możesz nas nazwać nawet Nowym Jorkiem a niczego to nie da!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • W Polsce największa WIEŚ ma blisko 12 TYSIĘCY mieszkańców, uczniów 2 tysiące, autobusy podmiejskie (z Poznania), basen, markety i takie tam. I jakoś sie rozwija i nikt ujmy na honorze nie ma. I nie chcą być miastem, choć bliżej im do tego niż nam!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Pan wybaczy, ale ja dla opinii przyjezdnych sąsiadki z torbami nie puszczę! I co Pan wtedy dzieciom powie?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Z całym szacunkiem ale to ściema jakich mało – turystów interesuje okolica i atrakcje turystyczne (agroturystyka, przyroda, wypoczynek, rekreacja) a nie czy coś jest formalnie miastem czy wsią czy kolonią. Argument wydumany i sztuczny – nie idźcie tą drog1ą

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Z całym szacunkiem ale to ściema jakich mało – turystów interesuje okolica i atrakcje turystyczne (agroturystyka, przyroda, wypoczynek, rekreacja) a nie czy coś jest formalnie miastem czy wsią czy kolonią. Argument wydumany i sztuczny – nie idźcie tą drogą

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Czy Pan jest tak naiwny, by wierzyć, że jak się już miastem nazwiemy to pęd rozwoju nam drzewa z korzeniami powyrywa??? Drogi Witoldzie- rozwój to ciężka praca, nazwa nic nie zmienia a innym krzywdę robi. Jak ktoś ma nam miasto rozwijać, jak wsi nie potrafi??? Rzeczywistości nie da się zaklinać, ona jest jaka jest

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • No w marinie to powyrywał 🙂

    Tylko zostawić toalety zapomniał, widać miastowi nie siusiają 😉

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • "Dajcie szansę na rozwój miejscowości"

   A ktoś ją tutaj odbiera??

   I kto ma nas tak ku rozwojowi pchać? Niech wójt najpierw się nauczy zarządzac tym, co ma! Bo jak na razie to opowiada o dotacjach unijnych, że będzie ich więcej, a pieniądze z urzędu morskiego wydają w takim pośpiechu, że tych dotacji co nam teraz przysługują do końca nie wykorzystujemy!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Witek – już nie ściemniaj z tymi przyjezdnymi co tak bardzo Stepnicę miastem chcą zrobić.

   Chyba, że mówisz o Andrzeju (z Międzyzdroji jest?)

   Każdy kto do nas przyjeżdża mówi od razu prost – ale wiocha!

   No i niech będzie wiocha – ale przynajmniej ładna – kwiatów nasadzić, krzewów ładniejszych – ludzie lubią na wieś przyjeżdżać. Do tego to Szef nie ma polotu bo bardziej lubi beton.

   Co ty tu z miasta masz? Dwie ulice na krzyż?

   Bar, restaurację i smażalnię (w sezonie!).

   Aaaa zapomniałbym – jeszcze jest kostka położona po lewej stronie Kościuszki – co to zaraz się rozpadnie tak już krzywa. Asfalt po drugiej stronie leży od zawsze i jak się trzyma!

   A na dzieci to już nie wjeżdżaj ludziom!

   Prestiż Szefa dzieciom niepotrzebny.

   Niech na przedszkole lepiej da, więcej płaci przedszkolankom bo rodzice muszą jak w zegarku biegać – 1min spóźnienia i KARA!

   Chcieliście kolejny przekręt z Szefem wywinąć ale powinęła się nóżka!

   Przypomnij sobie kiedy Szef robił zmianę granic administracyjnych i wyłączył ze Stepnicy Stepniczkę a dołączył Bogusławie! Już wtedy się szykowaliście kanciarze!

   Granda i tyle.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Pan poczyta o takiej WSI Kobylanka!

   Tam rozwój jak ta lala ( i to bez 100 dodatkowych milionów) a dzieci…. chodzą do najlepszego gimnazjum w województwie – nie to co nasze prawie miastowe!

   Więc może przestańmy wierzyć w gruszki na wierzbie, bierzmy przykład z najlepszych i zacznijmy na ten "rozwój" pracować?? Tak choćby dla naszych dzieci 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To jedź Witek do Goleniowa!

   Po co z ciemnogrodem Twoje dzieci mają się męczyć?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Witold ma gęsi w galerii na nk 😀 A o mieście trąbi? Co za dysonans!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. Dzisiaj się dowiedziałem, że na osiedlu w Stepnicy Pani Radna rozmawia z ludźmi i prosi o pytania na sesje rady czy komisje! Mój radny to o mnie pamięta, gdy razem z żoną przed wyborami nachodzi mnie wieczorem w domu i o poparcie prosi!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Potwierdzam 🙂

   To Pani Aurelia Foremniak – mnie o tematach sesji informowała wielokrotnie i zawsze prosiła o pytania.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Regularnie rozmawiam z Panią Aurelią i regularnie Pani Aurelia prosi o pytania, opinię czasem nawet jakąś poradę.

   Tak chyba powinno być normalnie?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. Ja głosowałem na wójta i jestem rozczarowany – tak się nie robi! Nic pan w kampanii nie mówił, tutaj jest wieś i tak jest dobrze, proszę się z nami liczyć!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Mam jeszcze ulotkę wójta z poprzednich wyborów

   Nic tam o mieście nie ma

   To do czegoś się chyba na piśmie zobowiązał czy nie?

   Ja też głosowałem na niego – ale to był ostatni raz.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. Oj porobiło się! Pewnie wójt miał nadzieję, że znowu wszystko cichaczem i bez oporu się załatwi, a tu taki klops…. 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. I o to właśnie chodzi! Nie można traktować nas cztery lata jak powietrze, a później latać po całej gminie i opowiadać bajki byleby tylko dostać nasz głos na wyborach!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. Cytat z Mistrza (autentyczny)

  "Ja tu w tej, uhhh, Stepnicy to mam taką ciemnotę, że wssssszzyystko mogę zrobić" (czkawka)

  Zgaduj-zgadula: Kto to powiedział?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 19. Brawo, brawo Monika!!!!!!!!. I jeszcze do pana wójta, mieszkańcy panu zaufali w wyborach a pan co ma ich za nic,nawet pana nie stac na to żeby z ludzmi rozmawiac, traktuje pan społeczeństwo jak zło konieczne i nic nie rozumiejącą ciemną mase to już nie te czasy. Chcę przypomniec ze mamy demokracje i wolnośc słowa.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Brawo , brawo . Jest nadzieja , że zostaniemy w Stepnicy .Bo ja już po mału zacząłem się pakować . Kocham Was i jestem z Wami .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Józiu żyjesz jeszcze! 😉

    To podychaj parę tygodni bo nam twój głos na referendum potrzebny 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Z całych sił będę się starał ,podychać jeszcze sporo .Na referendum idę – ja , cała moja rodzina i wszyscy znajomi . NIE MIASTU /////////.Koniec i kropka .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Widzę życie w Ciebie wstąpiło!

      To może pomożesz mi przy tych suszarkach? 😉

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij