Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Powołanie komisji (video)

 

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Uchwała w sprawie powołania komisji do sprawdzenia, czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum odpowiada przepisom ustawy.

Tagi: , ,

34 komentarze

 1. Pani Kierzynkowska to tylko klakier i krzykaczka a nie tak dawno wódką handlowała i to ma być radna bezradna no i jeszcze medale jak w komunie tak i teraz krzyczy i bierze ,ale wójtowi taki oszołom potrzebny !!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Na kolejnej sesji znowu uchwała o zmianie budżetu.
  Tym razem chcą przesunąć środki z dróg publicznych na uwaga: Administrację publiczną a dokładnie na różne wydatki na rzecz osób fizycznych aż 12 000 zł. Czyżby na wynagrodzenie dla pana Rycielskiego co w tak piękny sposób uzasadnił odrzucenie wniosku o referendum?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Strasznie jacyś bojaźliwi Ci radni, mało mówni tacy, czyżby peszyła ich ta kamerka?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Wielkie G zawisło nad Gminą Stepnica 3ml w plecy już za dwa lata i co MĄDRALE CO DALEJ
  Wójt już tyle nakradł że będzie żył dostatnio a my jak te dziady. Drogi nam wybudował a remontować
  już nie będzie za co, hale wybuduje a kto utrzyma ciekawe

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. No cóż sami sobie ich wybraliśmy do kogo możemy mieć pretensje do siebie, siedzieć przed
  komputerem i klepać to każdy potrafi Ludzie tu trzeba działać ta banda nas okrada ZŁODZIEJE RŻNĄ
  NAM KASĘ Z BUDŻETU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ręce mi opadają jak czytam te wasze żale RUSZCIE SIĘ

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Pani Kierzynkowska to w ogóle ciekawe zjawisko przyrodnicze! Jest i radną i sołtysem- także zbierając podpisy na kartach konsultacyjnych agitowała we własnej sprawie! I ciekawe, czy za sesję bierze jedną dietę czy dwie (jako sołtys i radna) ???
  P.S. Tak oglądam tą sesję i oglądam i zastanawiam się, czy aby na pewno wszyscy ludzie mają zdolność myślenia?? 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Czy naprawdę nic się nie da zrobić aby ochronić te piękne drzewa nad rzeką?Przecież te łąki to naturalne poldery przyjmujące nadmiar wody. Robiąc obwałowania w tym rejonie doprowadzi się do spiętrzenia wody na wysokości Stepnicy. Przecież dlatego Niemcy nie budowali tam obwałowań, żeby łąki przyjmowały nadmiar wody w okresie wiosny i jesieni. Obym się mylił, obym się mylił.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ Antoni
   Niemcy wiele rzeczy robili i każdą z głową!
   W całej okolicy kanału zrobiono drenaż, który nasi “fachowcy” skutecznie zniszczyli! Na skutki długo nie będzie trzeba czekać. Drzewa w rejonie kanału i wzdłuż całej plaży i portu rybackiego też nie miały tylko funkcji ozdobnej – chroniły nas przed wiatrami od strony wody. Itd, itp… Ale nastały czasy wojskowych wyzutych z wyobraźni i niebawem będziemy jak ci Beduini… czerpali wodę z cystern na pustyni 🙁

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • @Antoni i architekt .Napisaliście bardzo rzeczowe komentarze , odnośnie wałów , łąk i drzew w naszym rejonie .To wszystko jest zgodne z prawdą i funkcją jakie mają spełniać . Na miłość Boską , dlaczego to nie jest konsultowane ze specjalistami w tej dziedzinie .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Kilka 20-letnich modrzewi w porcie przeładunkowym “wyparowało” miały chyba za mało w obwodzie. To jest normalnie s…. i tyle.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A nie można ściągnąć ekologów??? Jak pisała Monika – dęby w Czarnocinie (ponad 120) to niepowetowana strata, ale spróbujmy ocalić co się jeszcze da!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Na zapisie widać zachowanie Radnych.Brak konstruktywnych wypowiedzi,a Pani Radna Kierzynkowska najwyrażniej nic poza krzykiem nie potrafi.

  Pani Aurelko znalazła się Pani w centrum gniazda os.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Jaką rolę w Radzie Gminy pełni pani Kierzynkowska? Z zapisu wynika, że jest główną bulterierką tego zgromadzenia, czyli rola podobna do Niesiołowskiego w sejmie! Podobnie jak On, potrafi się zerwać ze smyczy i szczekać. Żenada, że “TAKIE COŚ” ma wpływ na pracę rady gminy.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Polecam, też fragment o dalszym przeprowadzaniu Konsultacji (nie są wstrzymane) mimo, złożenia wniosku o referendum zgodnie z wolą 555 mieszkańców!
  To dopiero poszanowanie mieszkańców!!!
  Pan Wójt idzie w zaparte:)

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Na nic te wybiegi się zdadzą.
   Mogą kombinować i utrudniać ale wtedy sprawa skończy się z automatu w Sądzie a to chyba nie najlepiej wyglądałoby gdyby rada/wójt w Sądzie przegrywał?

   Swoją drogą – czyż to nie kuriozalne powoływać jeszcze jakieś “komisje” do ustalania legalności referendum?
   Rada chce się wypowiada we własnej sprawie ;-)? Może się jeszcze ukarzą 😉 ?

   Wszystko jest zgodne z prawem i Referendum musi się odbyć.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. To jest interesujące. W połączeniu z działaniami na łąkach wzdłuż Gowienicy stanowi ciekawy element naszej stepnickiej rzeczywistości. Oznakowania geodezyjne, które pojawiły się na łące Pana Andreasa wskazują, że niedługo starodrzew nadrzeczny w tym rejonie pójdzie pod topór. Ciekawe, czy wał przeciwpowodziowy pojawi się tylko od strony masztu wiatrowego (podobno tam maja stanąć wiatraki), czy tez obwałowania wybudowane zostaną także po drugiej stronie?. Niestety, musimy przygotować się na diametralna zmianę krajobrazu w tym rejonie. Przykre jest to, że w rozmowie z Panami Geodetami usłyszałem, że ich przyroda nie obchodzi. Robią to, za co im się płaci. Żal……..

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ale to jest bezczelność w żywe oczy – przez tyle lat jak mocniej popada to zwykli ludzie na ogródkach działkowych pływają razem z marchewkami a tutaj nagle się okazuje, że się da coś zrobić i to w trybie ekspresowym.

   Chamstwo w państwie i to k….a coraz większe!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Dodam bo może to jest niejasne – emeryci pływają dlatego, że wały są dziurawe jak ser szwajcarski i nikogo to nie obchodziło przez wiele lat

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wiatraki nad Gowienicą? To straszne. Koniec z naszą turystyką. Najpierw elektrownie atomowe a teraz wiatrowe. Dewastacja krajobrazu całkowita.:((

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • W tym kraju niedługo będą stawiane fabryki w rezerwatach.
    Zostawmy trochę dzikiej natury dla przyszłych pokoleń.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @ kogut-73
     po co dzika natura liczy się dzika przyjemność liczenia pieniędzy a nie liczenia się z innymi

     1 etap miasto
     2 etap wyłączenie terenów z Natury 2000

     i co nie można, można tylko trzeba wiedzieć jak!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Bardzo to smutne… Ja wyznaję zasadę z “Konopielki”, że jak umiera drzewo to umiera też człowiek. Stare dęby w Czarnocinie brutalnie wykarczowano, w marinie ani jedno drzewko się nie uchowało, plaża to krajobraz niemal księżycowy, teraz TO… Niedługo będziemy mieszkać w polbrukowej pustyni…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Może nie wszyscy wiedzą co dają nam drzewa .
    Drzewa w procesie fotosyntezy pobierają z powietrza dwutlenek węgla, a oddają życiodajny dla reszty ziemskich organizmów tlen. Od dawna więc nazywamy lasy wielkimi fabrykami tlenu. Jedna dorosła sosna “produkuje” tlen niezbędny do życia trzech osób! Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton. Lasy także absorbują dwutlenek węgla – jeden hektar lasu wchłania rocznie 140-250 ton CO2.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Drzewa liściaste mają tej “mocy” jeszcze więcej 😉 W przypadku lasu liściastego potrafi on całkowicie “wchłonąć” szkodliwe gazy samochodowe w odległości 50 metrów od drogi. Ale obawiam się Kogut, że do niewłaściwych ludzi kierujemy te informacje. Po prostu- albo ktoś ma wrażliwość na TE sprawy albo jej nie ma… Gdyby ją miał nie ścinałby tak bezdusznie kilkudziesięcioletnich drzew. Smutne jest to, że o Panu Wójcie dawno potomni zapomną, a pustynia zostanie…
     Pozdrawiam

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Oby się udusili ci co wycinają drzewa w naszym otoczeniu. A jesli ktoś twierdzi że trzeba wyciąć bo stare to życzę mu eutanazji na starość.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Same asy w tej komisji!! (poza radną Aurelią)
  Kierzynkowska, Potomska, Kleszcz, Nowak….
  😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. I pierwszy cud mamy!!
  Pani Wicewójt mówi, że nie jest prawnikiem ! 🙂
  Rozumiem, że te opinie prawne, które serwowała nam do tej pory możemy sobie darować???

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. Jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, ale obiecuję że się poprawię. Następne fragmenty z rady jeszcze się pojawią. 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)