Dlaczego tak nas okłamano ?!!!

Do godzin popołudniowych w Stepnicy wisiała taka informacja. Wiemy wszyscy już jak jest naprawdę, więc pytamy czemu taka informacja zawisła pod sklepem i na przystanku autobusowym? Czemu ktoś ryzykuje zdrowie nasze i naszych dzieci?

Co więcej dowiedziałem się od mieszkańców że informacji takiej jak powyższa telefonicznie udzielał Urząd Gminy a przedstawione pismo było rozwieszane przez Strażnika Gminnego.

Po interwencji wywieszono poniższą informację.

62 KOMENTARZE

 1. Szanowni Państwo,

  O skandalicznej i wołającej o pomstę do Nieba sprawie skażonej wody dowiedziałem się od mojej — zamieszkałej w Stepnicy — dziewczyny. Poprosiła mnie ona, abym zgłosił to do telewizji. Napisałem do TVN24. Pracownicy stacji wyrazili wstępne zainteresowanie tematem, jednak napisali: “Zgłoszenie powinniśmy otrzymać od osoby, której sprawa bezpośrednio dotyczy. Najlepiej gdyby ktoś z mieszkańców się z nami skontaktował”. Stąd mój apel do Państwa: jeśli chcecie Państwo, aby sprawa zyskała rozgłos oraz aby winni skandalicznych zaniedbań ponieśli — takie czy inne — konsekwencje swoich poczynań (lub zaniechań), wyślijcie maila z opisem całej serii zdarzeń związanych ze skażoną wodą oraz deklaracją, że byliby Państwo gotowi wystąpić przed kamerą, na adres: kontakt24@tvn.pl

  Pozdrawiam,
  Bartosz

  Dobre 0 Słabe 0

 2. Jakieś 30 minut temu było na ten temat w RMF.
  Był wywiad z oburzoną mieszkanką gminy. Była mowa o tym, że mieszkańcy nie zostali właściwie poinformowani. RMF zapowiedział, że wróci do sprawy.

  Dobre 0 Słabe 0

 3. jak to polityka bywa na wsi…
  chore jest to, że dopiero po którymś apelu w mediach ktoś zareagował – a jak jakieś media “wychyliły się za wcześnie” to szanowny wójt głosem z niebios stwierdził, że mieszkańcy kłamią a on jest wójt cudotwórca i dba o swoje owieczki.

  P.S. U mnie (jestem bezpartyjna i chciałabym NORMALNIE żyć u siebie) na płocie (KOPICE) wiszą wiaderka – co by tak nakierowały “beczkowozy” (mam nadzieję, że to coś jeżdżące po mojej wsi ma atesty i nie jest zwykłym baniakiem do pojenia bydła – bo jest to jakiś baniak na aucie wodociągów), że wodę potrzebuję i jeśli ktoś obok mnie przejedzie to zatrąbi zdrowo …
  I zastanawiam się czy mam siedzieć murem na głównej drodze i czekać na zmiłowanie kompanii Daszkiewcz&Woźny aż przybędą do mej wioseczki na główną drogę i swoich znajomych z wodą czy może ktoś pomyśli i na dłużej (niż 2 min) stanie w jednym miejscu i poczeka na potrzebujących z całej wsi

  P.S.2 Do ewentualnych inwestorów w gminie S. – baaardzo zdziwiłabym się gdyby ktoś pragnął działać w tej gminie w chwili obecnej. Władza to beton z lat 80

  Dobre 0 Słabe 0

 4. nie ma beczkowozu ? proste rozwią zanie niech daszkiewicz sprzeda jacht ograniczay wyjazdy do egiptu ijest beczkowóz

  Dobre 0 Słabe 0

  • Śmieszny jest fakt, że są pieniądze na panią Prońko za 100 tys. złotych a nie ma na beczkowóz.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Lepiej niech sprzeda oczyszczalnię [ czyt . zrezygnuje z prow. oczyszczalni ] na rzecz kogoś bardziej obowiązkowego .

   Dobre 0 Słabe 0

 5. Rozmawiałem dzisiaj z Panią Iwoną Kołodziej która prowadzi “Centrum Opieki” dla osób starszych. Okazało się że Jej też nikt nie powiadomił, a przecież starsi schorowani ludzie są grupą zwiększonego ryzyka. Dopiero wczoraj w nocy dowiedziała się z tej strony o skażeniu.
  A ja też jestem nieuważny bo dopiero teraz skojarzyłem fakty, przecież Pani Iwona dostarcza katering do przedszkola !!! Gmina ma podpisaną umowę na zbiorowe żywienie dzieci i co? Myśli tam ktoś? Przecież wiadomo że jak człowiek pracuje to nie biega po wiosce i nie czyta ogłoszeń.Gmina powinna takie placówki zawiadomić natychmiast w pierwszej kolejności !!!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Do przedszkola i szkoły podstawowej chyba. Podejrzewam, że szkoła też nic nie wiedziała a dzieci jak to dzieci – na wf się spocą i zmęczą to piją kranówkę.

   Dobre 0 Słabe 0

 6. Do Pani Sekretarz Kwiryng
  Pani Sekretarz mam parę pytań, muszę je zadać na tej stronie, bo na oficjalnej stronie Urzędu Gminy mieszkańcy wypowiadać się nie mogą.
  1) od kiedy informuje się mieszkańców o zagrożeniu jakim jest skażenie wody na podstawie informacji od prywatnego przedsiębiorcy?? Mi wydaje się, że powinna Pani zadać sobie trochę trudu i zadzwonić do sanepidu! To chyba jest odpowiednia instytucja i tu powinna Pani szukać informacji;
  2) dlaczego informacja na stronie UG jest tak sformułowana, że niczego mieszkańcom nie wyjaśnia, a jedynym jej rezultatem może być sianie paniki wśród zdezorientowanych mieszkańców
  3) dlaczego nie umieszczono krótkiej choćby instrukcji CO ROBIĆ?? Bo panika jest wtedy, gdy ludzie dowiadują się o zagrożeniu ale nikt im nie mówi jak jego uniknąć!
  4) dlaczego informacja o zagrożeniu zmieniała swoją treść a na stronie Urzędu pojawiła się tak późno???
  Łatwo jest pouczać innych i patrzeć na nich z góry. Ale w tym kluczowym dla nas momencie Pani niekompetencja i brak wyobraźni aż biją w oczy! Szkoda tylko, że w tej sprawie na jednej szali jest Pani brak wyobraźni na drugiej spokój i zdrowie mieszkańców!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ciągle wiejska dziewczyno
   Sprawa jest prosta- sekretarz Kwiryng nie mieszka na terenie naszej gminy, więc jej sprawa nie dotyczy. Ona zrobiła swoje do 15.30 i spokojnie pojechała do domu (do czystej wody). A że nas zostawiono samym sobie? Cóż nadmiaru empatii i wyobraźni od tej Pani bym nie oczekiwał…

   Dobre 1 Słabe 0

 7. Proszę Państwa, dzwonią do mnie mieszkańcy z zapytaniem gdzie są beczkowozy bo potrzebują wody. Dzwoniłam do Gminy – nikt nie odbiera, do Wodociągów – nikt nie odbiera.
  Może ktoś wie skąd mam wziąć taką informację???

  Dobre 0 Słabe 0

  • Pani Iwono, gmina śpi bo dzisiaj sobota. Smutne to niestety. Skoro WPEU zostało zobowiązane decyzją administracyjną do zapewnienia zastępczego źródła wody a tej wody od 2 dni nie ma to chyba trzeba będzie dzwonić ale do prokuratury.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Dla mnie spraw jest więcej niż jasna.
    Sanepid w swoim piśmie pisze:

    W związku z powyższym Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Eksploatacyjno Usługowe Sp. Jawna B. Daszkiewicz, T. Woźny, ul. Rybacka 1, 72-112 Stepnica, zostało zobowiązane decyzją administracyjną do:
    […]

    * zapewnienia odbiorcom wody z ww. wodociągu zastępczego źródła wody odpowiadającej wymaganiom dla wody do spożycia przez ludzi,

    Teraz to już mam tylko pytanie do prawników: Jakie są konsekwencje zlekceważenia decyzji Sanepidu? Czy Urząd Gminy (Wójt) też jest zobowiązany do działania w przypadku braku reakcji dyrektora podległej mu jednostki pomocniczej?

    Dobre 0 Słabe 0

    • Z tego co się dowiedziałam mieszkańcy Gminy mogą wnieść zbiorową sprawę do Prokuratury o narażenie życia i zdrowia mieszkańców. Tym bardziej teraz gdy woda w beczkowozie też była zakażona. Zawsze myślałam, że o takich sytuacjach słyszy się tylko w telewizji, a tu masz …. w naszej Stepnicy.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Nie potrzeba zbiorowego wnoszenia sprawy do Prokuratury. Wystarczy jedna osoba.
      W zasadzie to Prokurator może nawet sam wszcząć sprawę jeśli do wie się, że doszło do zagrożenia zdrowia i życia. Zbiorowy może być natomiast pozew cywilny o odszkodowanie – wtedy jest łatwiej to zrobić niz dziesiątki odrębnych spraw.

      Dobre 0 Słabe 0

    • Woda ma być dowożona beczkowozami. Ta z kranu nie nadaje się do spożywania na pewno do środy. W środę kolejne wyniki badań i dowiemy się czy nasza woda jest już zdatna do użytku.
     Pozdrawiam

     Dobre 0 Słabe 0

  • Pani Iwono podaję telefon do Pana Detmera 510253280 .Pan Detmer na pewno pomoże . Sądzę , że najuczciwiej w tej Gminie pracuje .

   Dobre 0 Słabe 0

   • Dzwoniłam do p. Detmera i bardzo kulturalnie odpowiedział mi, że on nie ma informacji na ten temat. Za zaopatrzenie w wodę odpowiedzialne są Wodociągi.

    Dobre 0 Słabe 1

    • Przecież to są jakieś jaja. 2 dni trwa wynajęcie beczkowozu i napełnienie go normalną wodą? Skandal i tyle.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Informacja sanepidu jest z 27 zatem – 3 dni!
      Bezczynność władz gminy też daje wiele do myślenia…

      Dobre 0 Słabe 0

      • Może by zadzwonić do telewizji?
       Jak znam życie to wójt nawet w samych gaciach przyleci jak tylko zaczną rozstawiać sprzęt.

       Dobre 0 Słabe 0

      • To jest KARA za mierny wynik “konsultacji społecznych”
       Jak wam język do podniebienia przyschnie to się wreszcie nauczycie słuchać władzy.

       Przy gwałtownej biegunce to potrafi nieźle suszyć! 😉

       Dobre 0 Słabe 0

      • @errata
       Oni przewidzieli, że mieszkańcy szybko wodę wykupią i musieli sobie dać czas na zaopatrzenie się w wodę zdatną do picia 😉
       Śmieszne by to wszystko było gdyby nie sytuacja.
       Mi brak słów

       Dobre 0 Słabe 0

    • A co może zrobić sam Detmer jak go reszta tych wygodnickich porzuciła na pastwę ludzi? Na plecach ma tę wodę nosić?

     Dobre 0 Słabe 0

     • A urząd zamknięty jakby nic się nie stało… Ludzie we własnym zakresie drogą wodę kupują, nie wiedzą co robić a oni spokojnie udają, że nic się nie stało. Ręce opadają

      Dobre 0 Słabe 0

  • Jak co to można z rzeki zaczerpnąć , tylko nie wiem , czy też nie skażona od żródełka wypływającego z oczyszczalni .

   Dobre 0 Słabe 0

 8. Mamy juz pierwszy przypadek choroby , O godz 1 .20 dnia 29 10 . 2011 roku bakterie mózg zaatakowały .Facet wyłożył ‘karty na stół ‘, myśli , że dostanie ‘oskara ‘ i ma już ‘echo ‘ napisał nawet dwa razy . Po przeczytaniu Pana komentarzy , diagnoza brzmi , w głowie znajdują się PUSTAKI .

  Dobre 0 Słabe 0

  • Może w brydża do późnej nocy z kolegami rżnął?

   Popili, zasuszyło, ktoś poleciał po kranówkę no i bęc.

   Tam może być więcej ofiar (cztery do brydża) – może tylko jeden zdołał doczołgać się do komputera i chciał wezwać pomoc ale uszkodzenia mózgu były niestety już zbyt duże …

   Trzeba to chyba zgłosić jakoś na Policję – niech szukają tego lokalu. Może da się jeszcze kogoś odratować.

   Dobre 0 Słabe 0

 9. mam kilka pytan: 1,dlaczego o sytuacji z wodą poinformowano tak pozno? 2.dlaczego podano kłamliwą informację o przydatnosci do spozycia skazonej wody? 3.dlaczego w sytuacji kryzysowej nie dostarczono natychmiast wody pitnej w cysternach? 4.czy ktos poniesie odpowiedzialnosc karną za narazenie zdrowia mieszkancow gminy?

  Dobre 0 Słabe 0

  • A ja mam jeszcze jedno:
   Dlaczego nie poinstruowano mieszkańców jak mają się zachować i co mogą a czego nie powinni z tą wodą robić??

   Dobre 0 Słabe 0

   • Oni pojechali po najmniejszej linii oporu tzn. poinformowali, że z wody można korzystać wyłącznie do celów sanitarnych co jest w oświadczeniu sanepidu i tyle.

    Ciekawsza jest za to inna sprawa: jak od 2 dni przebiega realizacja kolejnego punktu

    “zapewnienia odbiorcom wody z ww. wodociągu zastępczego źródła wody odpowiadającej wymaganiom dla wody do spożycia przez ludzi,”

    “Przedmiotowy wodociąg Miłowo zaopatruje w wodę ok. 2480 osób w miejscowościach: Stepnica, Gąsierzyno, Kopice, Czarnocin, Miłowo i Piaski, w gm. Stepnica, pow. goleniowski.”

    Bo jak na razie 2480 ludzi jest pozostawionych samemu sobie.

    Dobre 0 Słabe 0

    • I już widać co będzie się działo- jedni na drugich będą zwalać winę. Choć moim zdaniem taka sytuacja w żaden sposób nie zwalnia organów gminy z odpowiedzialności, przecież reakcja w sytuacjach kryzysowych do nich należy!

     Dobre 0 Słabe 0

 10. Tak patrzę na to wszystko i widzę tylko jeden sposób.
  Pakować rodzinę i wiać gdzie pieprz rośnie!
  Moje dzieci w tym się kąpały i piły tą wodę. Przegotowaną – ale co z tego??
  Płakać mi się chce

  Dobre 0 Słabe 0

 11. Sztab antykryzysowy po otrzymaniu informacji z Sanepidu powinien natychmiast zamknąć ujęcie i udzielić ostrzeżenia mieszkańcom o skutkach spożycia wody. Dopiero potem puścić wodę już jako tylko sanitarną.
  Sprawa wbrew pozorom nie jest bagatelna. Zaniedbanie obowiązków służbowych jest karalne.
  Nie wiadomo, czy istnieje instrukcja o postępowaniu w wyniku skażenia wody.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Jeśli chodzi o obronę cywilną to takie instrukcje/procedury to chyba podstawa? Na razie wygląda to tak, jak gdyby stress testy były wykonywane na żywym organiźmie. Panie ze spółdzielni biegają z kartkami, w miłowie jeżdżą z kogutem (dobrze, że nie żywym) a strażnik gminny dostał prikaz i rozwiesił informacje (dobre i to)

   To tylko moje odczucie ale dla mnie wygląda to na normalny chaos.

   Dobre 0 Słabe 0

  • @Witold

   I tu się z tobą w 100% Witku zgodzę.
   Należało zamknąć dopływ wody – choćby na jakiś czas – do momentu poinformowania mieszkańców.
   Trudno – ludzie by byli zaskoczeni ale to lepsze niż aby tę wodę pili. Pytali by o co chodzi – szybciej by informacja dotarła. Pod koniec dnia faktycznie mogła by pójść ta sanitarna – jakoś ten kibelek trzeba przecież spłukać.

   Na okoliczność skażenia wody na 100% są procedury bo to jest podstawowa sprawa.
   Pomyśl logicznie – tak na okoliczność wojny, ataku terrorystycznego – jak najlepiej zdezorganizować społeczeństwo? Wyłączyć prąd? Nie – lepiej zatruć wodę.

   Dobre 0 Słabe 0

  • Jak się okaże, że tej instrukcji na okoliczność skażenia wody nie było to Zarządzanie kryzysowe (Pan Mirosław Maczan) ma przerąbane. Pytanie też na ile ta instrukcja jest aktualna i na ile była przestrzegana.

   Dobre 0 Słabe 0

 12. Pani Iwono
  Wiem z tej strony, że to Pani dowiedziała się wszystkiego od sanepidu i powiadomiła nas. Od Pani dowiedziałam się czy mogę to coś pić i kąpać w tym dzieci. Nasza władza tych cennych informacji nam oszczędziła.
  Dlatego bardzo Pani dziękuję za informacje, które w tym chaosie i strachu były nam (na pewno mi) potrzebne, bym wiedziała co robić.
  Pozdrawiam Panią serdecznie
  P.S. Ja mam dzieci w wieku zbliżonym do Pani pociech i doskonale wiem, co Pani czuje.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Cieszę się, że ta informacja tak szybko do Państwa dotarła, u nas najszybciej działają telefony, poczta pantoflowa i to forum. Jeśli tylko czegoś dowiem się jutro o stanie wody to poinformuję.
   Generalnie najważniejsze jest nasze zdrowie i nie ma za co dziękować, to mój obywatelski obowiązek. Moja mama też najpierw nie mogła w to uwierzyć, ale zagrożenie jest realne i o tym trzeba informować, a nie potem tłumaczyć zatrucia np. sepsą. To bardzo poważna sprawa, ja i moje dzieci też to piliśmy, kąpaliśmy się w tym a wystarczyło nas poinformować i wytłumaczyć co trzeba robić. Mam nadzieję, tylko że nikt się nie zatruje. Pozdrawiam

   Dobre 0 Słabe 0

 13. Ileż informacji… Natłok normalnie! A ludzie dalej nie wiedzą co robić. Już klął nie będę, bo szkoda gadać. Gdzie oni nas mają… Pewnie tam gdzie dzisiaj nie mogę się umyć!

  Dobre 0 Słabe 0

 14. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę albo o “prestiż” władzy – wybierz właściwe.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Do godzin popołudniowych w Stepnicy wisiała taka informacja. Wiem wszyscy już jak jest naprawdę, więc pytamy czemu taka informacja zawisła na naszych drzwiach? Czemu ktoś ryzykuje zdrowie nasze i naszych dzieci?

   na jakich drzwiach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! informacje rozwieszone pod sklepem i na przystanku autobusowym !!!!!!!!

   przedstawione pismo było rozwieszane przez Strażnika Gminnego chyba wiadomo o kogo chodzi nadaje sie ale do (szkoda slow na komentarz )

   Dobre 0 Słabe 0

   • Jaki ten Katani jest taki jest – ja go np. lubię – nie każdy musi go kochać. Bandziory nie mają z nim lekko. No może czasem przesadza jak go wójt nasyła na spokojnych ludzi.

    Ale tak swoją drogą to chyba strażnik miejski nie jest od rozwieszania jakiś pism!

    Tu w ogóle wszystko jest pokręcone na maks.
    Katani jest od pilnowania porządku a nie jako kurier i chłopiec na posyłki – no bez przesady!
    MOŻE – z megafonem przejechać się po wsiach – jak trzeba – i tyle!

    Od pisemek to powinni być inni ludzie – przecież jest jakaś struktura – sołtysi etc. To co nie ma już telefonów? Nie można we wsiach podrukować plakatów i w 30 minut powiesić? A panawójtowa agenturka też już uwalona leży w krzakach? Niech biegają! Rowerami niech gnają na skraj gminy! Zrywać plakaty potrafią a powiesić to już nie?

    To jak będzie na serio jakiś kryzys to Katani będzie biegać z pismami, Wereszkowa będzie gnać za szabrownikami a rannych będzie opatrywać Karmazynowa? No przecież komuś tu chyba coś się pomyliło?

    Obrona cywilna? Śmiechu warte. Widać było przy ostatnich powodziach jak wójt szukał lakierek bo telewizja przyjedzie ale sami to zorganizować się normalnie nie mogli.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Na szczęście przy powodzi strażacy nie nawalili i inne dobre ludzie. Strasznie się ucharatali.

     Wały trzeba było po cichu rozwalić gdzie trzeba coby na rozlewiska wylało bo ten baran by czekał aż Stepnicę zaleje do końca i dalej by decyzji nie podjął. Ale wygrażać w telewizji, że on wojsko wzywa z saperami to potrafił! Szkoda, że nie przyjechali może by przy okazji też jego zaminowali.

     Ten człowiek to jakiś dziwny wojskowy – w sytuacji kryzysowej robi w pory i pierwsze co woła to telewizję. No porażka.

     Dobre 0 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij