Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

PILNE: woda niezdatna do picia!

Komunikat Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie o braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Miłowo, w  gm. Stepnica, powiat goleniowski

W dniu 27 października 2011r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie decyzją nr PS-N-HK-600-35/11 stwierdził brak przydatności wody przeznaczonej do spożycia, pochodzącej z wodociągu Miłowo, w gm. Stepnica, ze względu na zanieczyszczenia mikrobiologiczne (obecność w wodzie Enteroków kałowych). 

W związku z powyższym Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Eksploatacyjno Usługowe Sp. Jawna B. Daszkiewicz, T. Woźny, ul. Rybacka 1, 72-112 Stepnica, zostało zobowiązane decyzją administracyjną do:

 • skutecznego poinformowania odbiorców wody z ww. wodociągu o braku przydatności wody do spożycia i możliwości korzystania z wody wodociągowej wyłącznie do celów sanitarnych,
 • zapewnienia odbiorcom wody z ww. wodociągu zastępczego źródła wody odpowiadającej wymaganiom dla wody do spożycia przez ludzi,
 • przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji wodociągu w Miłowie i zapewnienie nie później niż do dnia 31.10.2011r. wody odpowiadającej pod względem mikrobiologicznym wymaganiom dla wody do spożycia przez ludzi, określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29.03.2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61, poz. 417, z późn. zm.).

Przedmiotowy wodociąg Miłowo zaopatruje w wodę ok. 2480 osób w miejscowościach: Stepnica, Gąsierzyno, Kopice, Czarnocin, Miłowo i Piaski, w gm. Stepnica, pow. goleniowski.

http://www.wsse.szczecin.pl/artykul/pokaz/281/komunikat-nr-242011#pokaz

 

 

Komentarz naszej czytelniczki Iwony:

“Rozmawiałam z Sanepidem w Goleniowie. w wodzie wykryto Enterokoki kałowe tzn. paciorkowiec.

Informacja przekazana do mieszkańców od p. Daszkiewicza mówi, że nie spożywać wody nieprzegotowanej. Decyzja Sanepidu wyraźnie mówi aby wody nie używać w celach spożywczych i należy mieszkańcom dostarczyć wo∂e zdatną do picia w beczkowozach. Pani Inspektor poinformowała mnie, że ponieważ Gmina Stepnica nie posiada beczkowozu z atestami to jest z tym problem.
Chlorowanie wody trwa od wczoraj i prawdopodobnie do jutra WSSe w Szczecinie poda oficjalne wyniki badań.
Uwaga! bardzo niebezpieczne jest dostanie się wody z paciorkowcem do ran, picie może spowodować zatrucia!!!

Mocno chlorowaną wodę należy długo gotować aby pozbyć się chloru.

Pani Inspektor z Sanepidu w Goleniowie poinformuje mnie o oficjalnych wynikach badań, więc jak tylko się czegoś dowiem to dam znać.”

 

Dziękujemy pani Iwonie za informację o sprawie będziemy informować!

 

 

Tagi: , ,

197 komentarzy

 1. Szanowni Państwo,

  O skandalicznej i wołającej o pomstę do Nieba sprawie skażonej wody dowiedziałem się od mojej — zamieszkałej w Stepnicy — dziewczyny. Poprosiła mnie ona, abym zgłosił to do telewizji. Napisałem do TVN24. Pracownicy stacji wyrazili wstępne zainteresowanie tematem, jednak napisali: “Zgłoszenie powinniśmy otrzymać od osoby, której sprawa bezpośrednio dotyczy. Najlepiej gdyby ktoś z mieszkańców się z nami skontaktował”. Stąd mój apel do Państwa: jeśli chcecie Państwo, aby sprawa zyskała rozgłos oraz aby winni skandalicznych zaniedbań ponieśli — takie czy inne — konsekwencje swoich poczynań (lub zaniechań), wyślijcie maila z opisem całej serii zdarzeń związanych ze skażoną wodą oraz deklaracją, że byliby Państwo gotowi wystąpić przed kamerą, na adres: kontakt24@tvn.pl

  Pozdrawiam,
  Bartosz

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. A ja wczoraj o 13 sie napiłem tej wody i juz mineło 28h i nic mi nie jest 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. To straszne co sie dzieje,info o skażeniu dotarło wczoraj wieczór, a dziś rano wozili wode w jakimś plastiku, pytanie tylko w czym umyć naczynia na te wode bo chyba nie w kranie?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ja już żadnej wody od wójta i pana od wodociągów nie chcę. Wolę wydać 4zł i kupić 5 litrowy baniak i być pewnym co do źródła pochodzenia wody jak i jej jakości.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Nie dość , że nie ma wody zdatnej do picia , to jeszcze będziemy głodni . Nasza miejscowa masarnia ‘ musi sie zamknąć ‘ , chyba , że ‘wyrwą ‘ SAMI skąś zbiorniki to im przywiozą wodę . A co z piekarnią ? Na osiedlu stało coś z wodą , w jakimś plastiku i nie wiem co się stało , bo w pewnym momencie uciekli w popłochu .Może tv ich przepłoszyła . Ciekawi mnie , czy plastikowy zbiornik miał atest i czy był czysty .Oby sanepid w nim ropuch nie wykrył .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Wójt i ta cała zasrana Rada do odwołania z ta przemądrzałą przewodniczącą ,chyba trzeba zrobic referendum o odwołanie nieroba i jego lizusów ?? Oni mają w du,,,,e spłeczeństwo ,a tego oszoloma Daszkiewicza pogonic i oddac w ręce prokuratora . Nie tylko woda do picia jest skazona ,ale scieki w Gowienicy należy co tydz sprawdzać ,cuda mozna zobaczyc wieczorem i w dni wolne ????

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Afera ze skażoną wodą to akcja promocyjna na rzecz powstania miasta – przeciwnicy tego szczytnego celu niech dostaną sraczki aż im d…y spuchną, wtedy im rura zmięknie. W mieście takie rzeczy się nie zdarzają.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Sanepid dzwonił o 12:20 do Pani Iwony Krępiec.

  Przekazano następujące informacje:
  1) Niestety stwierdzono w naszej wodzie paciorkowce.
  2) W poniedziałek będzie pobierana kolejna próba.
  3) W środę będzie wynik z tej próby – do tego czasu nie ma możliwości zniesienia zakazu używania wody.
  4) Sanepid dzwonił do wójta z wymaganiem aby dostarczył więcej beczkowozów dla mieszkańców.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Niestety są pierwsze doniesienia o osobach podtrutych (dziecko).

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • dotarła ponoć informacja z sanepidu że do środy nie ma co spodziewać się zmian w przydatności wody z ujęcia Miłowo do spożycia, ale pocieszające jest to że władza nasz ma nas i nasze problemy w d… , trepy (generały) mają zapewne swoje ujęcia i mało ich interesują nasze problemy z wodą

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. http://forum.to.com.pl/skazona-woda-w-gm-czerwonka-t16668/

  tam 2 tygodnie walczyli.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jakbym o naszej gminie czytała… Bezsilność

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Słuchajcie – tam jest prawie jak u nas. Na forum ktoś napisał:

   “W kilku wsiach m.in w jankowie, ulaskach , budzynie pojawiły się anonimowe informacje o skażonej wodzie w wodociągu ze stacji w jankowie. Informacje nie są przez nikogo podpisane, w gminie nie mozna się niczego dowiedzieć gdyż “wójta nie ma” a sekretarz niezorientowany. Na stronie internetowej gminy jest podobna informacja ale nie podano skąd czerpać wodę zdatną do picia, nie ma informacji do kiedy woda nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Coraz częściej można odnieść wrażenie że w naszej gminie nie ma wójta. Z tym że teraz pan wójt igra ze zdrowiem mieszkańców.Zrobić popijawę -pan wójt niezastąpiony, zadbać o włściwe funkcjonowanie gminy- bezradny jak dziecko. “

   Widzicie jakieś podobieństwa?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Ponoć jeździ jakiś człowiek i wodę rozwozi po Gminie w plastikowym pojemniku , z ujęcia w Żarnowie .Ja go nie widziałem , tylko słyszałem .Jeździł w nocy też , jak wszyscy spali .Och te konspiracje w naszej Gminie i żadnej informacji .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. A zauważyliście, że znajomi królika umilkli od jakiegoś czasu?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. W dniu wczorajszym forumowicze wykonali 2855 odsłon naszego portalu (308 adresów IP).
  Nie jest to co prawda rekord portalu (ponad 3500) ale i tak dużo.
  Gratulacje.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. A mnie tam po głowie chodzi, że … to koledzy z innego wydziału dobrali się do panawójtowego tyłka.
  Bioterror takie tam – ostra sprawa.
  Nam takich rzeczy to nie wydają – tylko chemia i fizyka ;-).

  Wydarzenia układają się w spójną układankę:

  1) Koniec wakacji – endokoki na plaży – Sanepid – prasa/telewizja – turyści w nogi.
  2) Filtry się popsuły od podpasek – no ceny trzeba było podnieść bo kasy mało – endokoki – Sanepid – zadyma z obroną cywilną

  A dalej to będzie pewnie tak:

  3) Wójt sięga wieczorem do lodówki po piwo (zawsze tam jakieś ma na ratunek) – otwiera – a tam … COLA! 😉 – Sanepid – do szpitala obowiązkowo! Nie wolno pracować w urzędzie bo zarazi personel! Na OJON i trzymamy, trzymamy, trzymamy – badania robimy – ŹLE jest – dalej trzymamy – ojojoj – pogorszyło się – mocniejsze leki trzeba – i tak do skutku!

  A tu gmina bez włodarza! Co tu robić? Jakieś zastępstwo? Może rezygnacja ze względu na stan zdrowia? Jak tak rządzić ze szpitala? Przecież to nawet faktury do podpisania nie wolno podać bo to zakaźne! Nie ma mowy! To już lepiej w więzieniu niż tam! No i tak od rzemyczka do koniczka….

  Ja wam mówię – z tymi chytrusami z Sanepidu to nie ma żartów!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Mam prośbę. Wczoraj ułożyłeś nam plan szkolenia w podobnym temacie.
  Czy mógłbyś zrobić to samo w sprawie powodzi i innych wypadków losowych?
  Bo na nasz sztab kryzysowy to już nikt chyba nie liczy 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Chcieliście więcej (‘zrobiłem dużo zrobię jeszcze więcej’) to teraz macie efekty 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. Panie Rafale
  Mam małe dziecko, które karmię butelką. Czy powinnam butelki wygotować w czystej wodzie??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Gotowanie zabije endokoki ale ich toksyny zostają – dlatego ta woda jest niezdatna do picia nawet po gotowaniu.

   Najlepiej używać zagotowanej wody z butelki do wypłukania po wyparzeniu w “zwykłej” wodzie.
   Miejmy nadzieję, że dużo tego paskudztwa w wodzie nie ma – no ale niestety małe dzieci są najbardziej na nie czułe – szczególnie te alergiczne mogą źle reagować.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Dziękuję za odpowiedź.
    Ja, jak to matka zawsze gorliwa, butelki już wygotowałam w kupionej wodzie. Tej z kranu nawet ruszać nie chcę dopóki sprawa się nie wyjaśni.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Dajcie mi szansę jeszcze nie śpię 🙂

    Zgadzam się całkowicie, powyżej opisany zabieg będzie wystarczający.

    Pozdrawiam

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. Z tymi wodociągami to jakiś horror: od początku tygodnia słabe ciśnienie, wcześniej kawa zamiast wody a teraz bakterie kałowe. Zgroza i tyle, na jaki okres obecna spółka ma podpisaną umowę?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • My dzieci ze Stepnicy pijemy wodę ze smakiem i jesteśmy bardzo zadowolone. My, jako uczniowie Gimnazjum nie jesteśmy nastawieni negatywnie do bakterii kałowych w wodzie pitnej… może jeszcze mało rozumiemy ale wiemy, że wszystkie służby są postawione w stan najwyższej gotowości a kranówka z naszych wodociągów jest po prostu smaczna i nic jej nie brakuje.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. To jest znak od Pana Boga dla Pani Karmazyn (że już nad nią nie czuwa)
  Jeszcze wczoraj nas pouczała o podpaskach i groziła a dziś takie kuku wyszło …
  Nie wiedziała? Przewodnicząca Rady?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. Z korzystaniem wody, czekajmy na decyzję sanepidu dopuszczającą do bezpiecznego korzystania z wody. Ze względów bezpieczeństwa myślę, że warto dodać jeszcze parę dni by sytuacja się unormowała a następnie przed skorzystaniem spuścić ten szlam z rur.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. Jeśli ktoś chce mieszkać w planowanym mieście Stepnica pod rządami planowanego burmistrza Andrzeja Wyganowskiego musi posiadać:

  – naładowana latarka i zestaw świec – na wypadek braku światła. Pamiętacie państwo co się działo w ostatnią wigilię?

  – minimum 5l wody na osobę – dzisiejsza sytuacja.

  – zapas konserw i podstawowych artykułów – na wypadek gdy nas zasypie i będą problemy z dostarczeniem żywności

  – ciepły koc, swetry, itp. – gdy wysiada prąd siada też ogrzewanie. Podobno spółdzielnia posiada agregat na taki wypadek ale zanim zostanie odpalony to trzeba się liczyć z zimnem.

  Tak wyposażeni możemy przetrwać zbliżającą się zimę 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 19. Ciekawostka historyczna – może mieszkańcom się przyda. W średniowieczu pito piwo, gdyż woda często była skażona.

  Proponuję by czerpać z historii 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 20. Moi kochani, najpierw na skażonej wodzie gotujemy rosół (baza), następnie go jemy a potem pijemy proporcjonalnie wódki do rosołu (nadbudowa). Po tej kuracji, nie zapomnijmy o papierosie – gwarantuję, że żaden robak tego nie przetrzyma.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 21. Jeżeli ktoś spożywał tę wodę to proszę się nie stresować, stres szkodzi zdrowiu i osłabia system odpornościowy. Nasz system odpornościowy jest przygotowany na spotkanie z takimi bakteriami i tylko jego osłabienie lub naprawdę duża ilość tych bakterii dostarczonych do organizmu może spowodować zatrucie. Jeżeli ktoś się źle czuje to też proszę bez paniki udać się do lekarza, medycyna ma w swojej ofercie szeroką gamę antybiotyków które są w takich przypadkach skuteczne. Ważne żeby nie zwiększać ryzyka zachorowania i nie używać tej wody do celów spożywczych a także unikać mycia się w tej wodzie wtedy gdy mamy jakieś skaleczenia. Ze względu na dość późną informację o skażeniu wody radze wszystkim aby profilaktycznie zażyli probiotyk np sanprobi.

  http://tnij.org/sanprobi

  Odpowiadają one między innymi za prezentację patogenów naszemu systemowi odpornościowemu i ułatwią zwalczenie przez organizm ewentualnego zatrucia pokarmowego.

  Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 22. Radny Ławicki zafundował nam swego czasu krematorium – praktycznie stoi bezużyteczna.
  Z utylizacją naszych zwłok nie będzie więc problemu 😉

  Ten Ławicki to ma łeb nie od parady – takie rzeczy przewidzieć!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 23. Powinni postarać się i przywieźć mieszkańcom wodę jeśli nie w (beczkowozach) to niech szarpną trochę swój budżet i w butelkach przywiozą,ale cóż w końcu jest już dawno po wyborach to po co się starać.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Oczywiście, że w przypadku braku możliwości załatwienia beczkowozu kupuje się butelki.
   Na to muszą być środki pieniężne i stosowne plany.
   Przecież nie od parad mamy gminne centrum antykryzysowe i fachowca na etacie?

   Panie Wójt – a chloramina już kupiona?
   Ponoć zabrakło przy poprzedniej powodzi i coś można było sobie na zaś przygotować.

   Tylko proszę Panie Wójcie tego nie spożywać samemu na sucho 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Panie Wójcie – nasza apteczka stoi przed Panem otworem !
    Pavulonik na dobry początek?
    Na jedną nóżkę?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Samochod z oczyszczalni z włączonym kogutem przejezdża przez MIŁOWO JUZ 5 raz i to ma być ten komunikat to tak w demokracji informuje sie o zagrożeniu? a gdzie woda dostarczana dla mieszkańców.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • To zrzućcie brona na drogę – jak ich już zatrzymacie to na pewno powiedzą o co biega.
    A może i jakiś zapas wody mają? Rekwirować, nie cackać się!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 24. Wczoraj nasza pożal się boże Przewodnicząca raczyła nas pismem o naszym braku kultury i o wrzucaniu pampersów do kanalizacji. A ja pytam- dlaczego nie powiadomiła nas o takim zagrożeniu???? Przecież informacja na stronie sanepidu jest od WCZORAJ a oni na pewno też wiedzieli! Straszyć podwyżkami to ta pani potrafi, ale zrobić coś KONIECZNEGO dla mieszkańców to już nie! Na taczki z taką radą i wójtem, a strażnik gminny zaraz za nimi!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 25. Qrwa mać!! I tyle mam do powiedzenia!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 26. Nie można przecież to taki sam organizm to są bakterie coli to raczej nie

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 27. Pytanie mam.
  A zwierzęta mogą to pić? Krowy się wodą ze sklepu nie napoi. Na raz jedna potrafi zassać 20 litrów, a całe stado?!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Zależy jaki to jest dokładnie szczep.
   W zasadzie ryzyko jest małe bo zatrucie ludzi najczęściej następuje od nosiciela zwierzęcego (bydła, trzody).
   Więc raczej zwierzęta są (w miarę) uodpornione.
   Ale dokładnie to może powiedzieć mikrobiolog, weterynarz.

   Poza tym – w pierwszej kolejności ratuje się ludzi.

   Co do ludzi:
   W przypadku niepokojących objawów nie wolno w domu przed przybyciem lekarza podawać środków hamujących biegunkę czy wymioty.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • No tak, ale jak ktoś ma kilkadziesiąt krów, odstawia mleko i z tego żyje, to informacja jest dość istotna. Czy paciorkowiec dostanie się do mleka? To mogą być kolosalne straty.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Trzeba pytać chyba Sanepid w pierwszej kolejności.
     Oczywiście, że to jest poważna sprawa bo przecież mleko jakąś tam styczność z tą wodą ma – choćby naczynia muszą być czymś myte.

     Myślę, że gdyby rolnicy mieli z tego powodu problemu (nie wiem – odmówiono by im np. skupu tego mleka) to wtedy należy bez litości żądać odszkodowania – jak nie po dobroci – to przed Sądem. Daszkiewicz & Gmina.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 28. Normalnie przykre to że gminę nie stać na beczkowozy z atestem żeby właśnie w takich awaryjnych sytuacjach mogli wysłać czystą i zdrową wode dla mieszkańców żeby się nie potruli, ale stać ich na wysyłanie domokrążców żeby chodzili od domu do domu z urnami i namawiali do głosowania.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dokładnie już sa osoby zatrute podobno 4-5osób :/

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Grube miliony w chodniki, przystań i świetlicę w Gąsierzynie, a na terenach od lat zagrożonych powodziami nie ma PODSTAWOWEJ RZECZY czyli atestowanych beczkowozów!!!! Ta rada i ten wójt pokazali gdzie nas mają. Tylko wstęgi, imprezki a zwykły człowiek… Brak mi słów. Jedno wielkie ku….stwo! Ja mam dzieci, czy nikt o tym nie pomyślał????

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To jest myśl, z baniakiem na plecach, w cenie 1l / 1zł.

   Dzisiaj byłem w netto, i 5l butla kosztuje 1,50zł więc:

   – 30gr koszt wody
   – 30gr dla naszych przedstawicieli
   – 30 gr do budżetu

   pozostałe 10gr można przekazać panu Daszkiewiczowi na poczet nierównej walki z prezerwatywami i bakteriami kałowymi 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 29. Ta gmina jest żałosna człowiek dowiaduje się o zagrożeniu dopiero teraz przypadkiem, muszę ubrać małe dziecko i przejść dwa km po wodę a tu niespodzianka okazuje się że niestety wody w sklepach nie ma super mamy niezłe zaopatrzenie szkoda słów.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A też szybko o tym powiedzieli ciekawe kto jest teraz za to odpowiedzialny może wójt on jest zawsze taki mądry.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Mogę podzielić się jeszcze dwoma 5-litrowymi baniakami. Proszę podac gdzie zawieść.
   Pozdrawim

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Niestety w naszych lokalnych sklepach popyt wielokrotnie prześcignął podaż. Nie ma co się dziwić, oni nie są magazynem wody – od tego są beczkowozy.

    Kto widział beczkowóz? Hę?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Zdaję sobie z tego sprawę. Rozmawiałam z właścicielami sklepów i wiem, że dzisiaj dowozili wodę. Jednak to ciągle było mało przy braku innej alternatywy. Dlatego sama przywiozłam ile mogłam i prosiłam o to samo znajomych i Forumowiczów. Musimy sobie jakoś pomagać. Tym bardziej, że czeka nas “suchy” weekend 😉
     Pozdrawiam

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Aż się wzruszyłem tą Pani dobrotliwości. Z taką wiedzą, siłą przebicia i chęcią pomocy wszystkim mieszkańcom dziwię się, że do sejmu Pani nie kandydowała. Tylko radzę troszkę ograniczyć to siedzenie przy kompie cały Boży dzień, bo wzrok może zacząć szwankować.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • @Wzruszony .Żeby Cię z tego wzruszenia paciorkowiec nie dopadł , bo atakuje osłabione osoby .

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Z radami P Wzruszony , to proszę do Wójta i Daszkiewicza ,bo ich prawidłowa reakcja zaskoczyła . Niezwłocznie przystąpili do akcji , tylko czas się im przestawił.

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Powiem tak: to wszystko wina zmiany czasu. Kto to widział żeby tak ludzi zaskakiwać i cofać z 3 na 2. O 3 miałem wyjść z namiotu a tu znowu 2. Takie jaja tylko w tej gminie.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Oh Ti Ti Wzruszony , Ti wredny zazdrośniku , cechy ludzkie są Ci obce , aby się nachłapać samemu . Jeśli chodzi o Sejm – to świat stoi otworem dla tak cudownych ludzi . Co nie wiesz o czym piszę ? A może Ty z innej planety i nie rozumiesz po polsku . The world is your oyster . Jak zrozumiałem z Twoich wypocin , Ty stoisz przed innym otworem .

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • @ Wzruszony
       Cóż mogę odpisać na taką dawkę sarkazmu w tak niewłaściwym momencie?
       Pozdrawiam Pana, zdrowia życzę…

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 30. Kochani, od dłuższego czasu obserwuję sytuację na forum. Oczywiście, nie tylko wirtualnie doświadczam tych wszystkich “dobrodziejstw”. Dobrze, że wraz z rodziną mam dokąd ewakuować się na czas “niebezpiecznych operacji”. Szczecin, też nie jest azylem, bo od dwóch dni brak dostawy ciepła. Zostaliśmy pozostawieni z dylematem… Tak, więc tylko Ukraina nam pozostaje. Dobrze mieć plan awaryjny. Jednego możemy być pewni, niedługo już nie Europa, ale świat będzie się śmiał z powodu braku wrażliwości osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Kompromitacja, wstyd, nieudolność, fałsz, obłuda, despotyzm… Z takimi cechami, standardami do miasta? Przykre to i żałosne. Nie dajcie się Kochani Stepniczanie, zasługujecie na godne życie. Szkoda, że musicie tak walczyć, tracić energię. Wierzę, że los jest sprawiedliwy. Zapewniam, że wiele instytucji ma świadomość Waszej trudnej walki. Mam nadzieję, że zostanie doceniona. Czego Wam z całego serca życzę. Mieliśmy inne plany, ale muszę pakować się i w drogę na Wschód. Nie mam innego wyjścia. Życzliwa, szczera i odpowiedzialna. Pozdrawiam.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wyjazd młodych kreatywnych ludzi to nigdy nie jest dobra wiadomość 🙁
   Mimo wszystko powodzenia i szczęścia Wam życzę 😉
   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 31. A Bogusławie to gdzie beczkowóz podobno jesteśmy miastem a nic nie ma to Miłowo jest wsią i mają wode a Bogusławie miastem i co ??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 32. No to zakrawa na kpinę ,gdzie jest informacja ,kogo informowano?? tylko przy korycie wiedzą że nie wolno pić wody .A tak miedzy innymi gdzie sztab kryzysowy ,gdzie beczkowozy ,gdzie ogłoszenia ,,QQQQQ miasta się chce a to zabita wiocha .Pytam się, po co straż wiejska jest żeby sobie jeżdzic po zakupy do Goleniowa ??? brać wypłatę i dupę wójtowi lizać ??
  Pana Daszkiewicza należało zglosić do prokuratury, ,ale co tam ręka rękę myje z Wójtem czasami golną .Gorzej jest niż za komuny,a jak by była godzina W to byśmy się dowiedzieli po tygodniu hahahahha stare i głupie dzieci ,co tam lud wiejski potrzebni tylko przy wyborach ,Gdzie sa radni srają ze strachu po boku bo nie wiedza jak zadziałać??? Jest to sprawa wyłącznie do prokuratury !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!posadzić wtedy będą wiedziec że oprócz pobierania pieniedzy za wode obowiązek maja natychmiast odbiorców poinformować o zaistniałej rzeczy jaka mamy teraz!!!!! Nasza władza gminna do dupy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Spółdzielnia zachowała się całkiem ok, bo swoich mieszkańców informowała krótko po tym jak sprawa została tutaj nagłośniona, naklejając kartki na drzwiach od klatek.

   Ciekawostka jest taka, że zmieniono ogłoszenie z zakazu picia wody “do 31 października” na “do odwołania”.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Spółdzielnia POWINNA powiadomić nas o tym WCZORAJ zamiast truć nam o pampersach! I co to znaczy- że dopóki ludzie z tej strony sprawy nie nagłośnią to można cicho siedzieć??

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Czy spółdzielnia już wczoraj wiedziała? Podejrzewam, że nie – dopiero dzisiaj cała sprawa wyszła na jaw. Btw. czy w tej gminie jest jakaś obrona cywilna i centrum kryzysowe by monitorowało sytuację i informowało jednostki i mieszkańców? Bo jak na razie wygląda na to, że nie ma.

     To nie panie ze spółdzielni ani nowa stepnica mają informować mieszkańców o zagrożeniach – ktoś przecież tym zajmuje się zawodowo. Tak czy nie?

     Jak by spadła bomba atomowa na goleniów to by też panie z karteczkami latały i informowały mieszkańców o skażeniu?

     Co jest z tym wójtem – niby wojskowy a nie ma żadnych planów i procedur kryzysowych? Przecież takich rzeczy uczyli chyba w szkole Dzierżyńskiego.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Hmmmmłaaaa eeeeufff, oopss, ops – ale się doooobrze spało, .. cholera …. Jóóóózek gdzie ta flaaaaaszka!!

      zaaaaaraz, zaaaaaaaraz

      SYRENA MAM ODPALAĆ?

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Ponoć wczoraj w radio Szczecin podawali jakąś informację. L:udzie w Ivarze też od wczoraj coś o skażeniu wody słyszeli. Prezes spółdzielni to też Przewodnicząca Rady – jakby nie było razem w Wójtem powinna o takich rzeczach wiedzieć. Masz rację- sytuacja taka jak ta, że ludzie dowiadują się ze strony internetowej albo od znajomych w dodatku po jakimś czasie jest po prostu skandaliczna!

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Wójt postanowił przetrwać epidemię w schronie – wraz z gronem najbliższych współpracowników.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Ja i tak ludziom ze strony dziękuję, że sprawę opisali. Inaczej nie wiem kto, jak i kiedy by nas o tym powiadomił.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Po prostu dziękuje Pani mieszkańcom bo to oni tworzą stronę, ja sam wszystkich nawet nie znam z imienia i nazwiska. Musimy się trzymać razem bo inaczej to nas ta władza wykończy. Zachęcam do zarejestrowania się i wsparcia nas.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 33. Witam!!!
  W takim razie ciekawe czy “oczyszczalnia” jest ubezpieczona bo zamierzam domagać się odszkodowania za straty finansowe i moralne (oczywiście to będzie drobiazg z tym kiedy okaże się, że uległem zakażeniu).
  1. musiałem kupić wodę w butelkach – droższą niż z kranu (choć tu się trzeba zastanowić bo cena wody u naszego dostawcy niska nie jest), musiałem po nią pójść/pojechać, stracić czas, zatachać do domu (w bloku to może być nawet 4 piętro),
  2. obawa/lęk przed zakażeniem własnej osoby, że o najdroższych mi członkach rodziny nie wspomnę.

  Więc gdzie do miasta z wiejską oczyszczalnią.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 34. O takich przypadkach informuje się w ostateczności, kiedy chlorowanie na własną rękę się przeciąga a ludzie zaczynają narzekać. Chodzi o to że firma taka jak WPEU nie chce miec na głowie sanepidu który teraz będzie częściej badał wodę a to wiąże się z dużymi kosztami. Liczy się tylko kasa. Kasa. Kasa. Kasa.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 35. Od dzisiaj pije tylko piwo i wódkę. Ech, czuje się usprawiedliwiony.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 36. I właśnie widać co jest tutaj najważniejsze najbardziej tylko kasa a nie czyjeś zdrowie bo nikogo to nie obchodzi czy ktoś będzie cierpiał przez to czy nie przecież oni wiedzą o ewentualnym zagrożeniu to po co innych informować.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 37. W tym naszym “przyszłym MIEŚCIE” ,
  każdy będzie musiał mieć własną studnie i szambo.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 38. Słyszał ktoś, że woda nie nadaje się również do kąpieli ??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Kąpiel może być niebezpieczna, bo:
   – jeśli ktoś ma ranę, to paciorkowiec może dostać się przez nią do organizmu
   – duża ilość chloru w wodzie podczas dezynfekcji może powodować wysypkę skórną
   – nie wolno pić tej wody – nawet przy myciu zębów – bo paciorkowiec może przedostać się do przewodu pokarmowego a tam jest najbardziej niebezpieczny

   Bez paniki, oczywiście zakażenia można uniknąć i tylko co mniej odporni mogą zachorować, ale moim zdaniem to bardzo ważna informacja.
   Do jutra do godz. 13 powinny być oficjalne wyniki badań z Sanepidu.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 39. No cóż w pobliżu ujęcia wody w Miłowie wydaje się pozwolenia na budowę domków jednorodzinnych. Nie tworzy się żadnej strefy buforowej dla ochrony ujęcia wody pitnej. To dopiero jest planowanie. Tylko pogratulować. Aż trudno mi napisać pozdrawiam.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Proponuję na koszt mieszkańców gminy wybudować śliczniutkie osiedle wilowe centralnie na naszym refulacie. Następnie należy nieodpłatnie przekazać je na zasiedlenie wójtowi, radzie i reszcie ośmiorniczki.

   Problem rozwiąże się sam.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 40. Jestem ciekawa dlaczego nikt nie poinformował o tym mieszkańców!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 41. Coś mieszkańcy nie dowierzają tym obiecanym beczkowozom bo rzucili się do sklepów i wykupili całą wodę niegazowaną…

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Spotkałam się z Rafałem Strzelczykiem w Kauflandzie, nasze kosze były wypełnione… wodą 😉
   Ja parę 5-litrowych butli rozdałam, Rafał dowiezie do apteki. Mam prośbę do zmotoryzowanych- jeżeli planujecie wyjazd po zakupy do Goleniowa lub ktoś z Waszej Rodziny tam jest- niech dokupi tej wody więcej- dla sąsiadów…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 42. Jeszcze dodam, że Pani Inspektor poinformowała mnie, że nie wie ile czasu ten paciorkowiec w naszej wodzie jest, po ostatnim badaniu go wykryli.
  Jestem w szoku!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 43. Dlaczego oficjalna strona milczy?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Moje 4,5 letnie dziecko dostało dzisiaj wysypki, kąpałam go wczoraj i przedwczoraj. Pani Inspektor poinformowała mnie, że to może być przyczyna dużej dawki chloru w wodzie, na szczęście nie paciorkowca. Jakbym wiedziała wcześniej to porostu bym go nie kąpała.
   Brak mi słów!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Chlor? A jak myślisz, jak chlorują wodę to nie czuć zapachu? Po prostu robią płukanie sieci i to wszystko! Póki nie ma oficjalnego komunikatu to po co siać panikę wśród ludzi?
    A że nie ma awaryjnego beczkowozu to normalne. Po co inwestować w beczkowóz dla malutkiej gminy?
    @emeryt,
    Obawiam się, że Tobie leczenie nie jest już niezbędne.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @j Siemka jak beczkowóz to malutka Gmina , jak biedronka to w mieście i musi być baza rozszerzona .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Ta “malutka gmina” jest położona na terenach powodziowych. Władze tej malutkiej gminy o zakażeniu wiedzą od wczoraj. Władze tej malutkiej gminy WCZORAJ powinny beczkowozy wypożyczyć! A nas powiadomić o zakażeniu wody! Sanepid podał wyraźnie CO w tej wodzie jest i nie jest to zdrowe! Proszę nie zaklinać rzeczywistości i nie igrać z naszym zdrowiem!

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • My tu gadu gadu o wodzie a SB sie wymyka spod kontroli .Siemka narobiła zadymy ,że zatruta a nie , że skażona , a teraz ”gembe rozdziawiła ” i nie wie o co chodzi .Ale jaja .

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @siemka

     Iwonka na razie zdrowa – ale ciebie siemka to na przesiew to bym wziął 😉

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Proszę wejść na stronę sanepidu. Tam znajdzie Pan/i OFICJALNY komunikat. Widnieje od wczoraj. To nie jest “sianie paniki” tylko próba zawiadomienia Mieszkańców o zagrożeniu w celu jego uniknięcia! Ja mam dzieci i chcę i MAM PRAWO być informowaną przez władze o takim zagrożeniu! Pan/i ma dzieci??

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @siemka

     mogą jeszcze fluorować albo ozonować ale to jest droższe
     no i wcale nie musisz tak łatwo tego chloru wyczuć jak masz ciągle nozdrza tymi prochami zapchane 😉

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @ siemka
     Jak to taka prosta sprawa to walnij se siemka ze 3 szklaneczki tej cudownej wody i nie dzwoń później po lekarzach… I nie okłamuj ludzi na forum, bo głupi nie są i potrafią czytać!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @ siemka
     No tak- jak na “malutką gminę” to wydajemy ponad 6 mln rocznie na polbruk, 2,5 milina na remont GOK-u i nie wiadomo ile na stworzenie nas miastowymi wbrew naszej woli! A na tak potrzebną rzecz nie ma… Coś dziwne macie pojęcie o ekonomii, potrzebach mieszkańców i gospodarności…

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Siemka już pewnie po naradzie z Wójtem innym głosem przemawia . Doszli do wniosku , że po co na wodę wydawać lepiej na następną imprezę napełnić reklamówki .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bo administrator wczoraj się napił wody z kranu i z rana zawieźli go na intensywną 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A gdzie jest URZĄD GMINY jak są przekazywane jakiekolwiek komunikaty .TO HAŃBA

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bo milczenie jest złotem

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 44. Brak mi słów. Proszę Forumowiczów, aby informowali o sytuacji KAŻDĄ znajomą osobę. My robimy to we własnym zakresie. Pomóżmy sobie nawzajem!
  Pozdrawiam

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wczoraj poodkręcali hydranty , woda sie lała co najmniej przez dwie godziny . Mieszkańcy mówili , że alarmowali policję , wodociągi i jaką otrzymali odpowiedź – że są płukane zbiorniki .To skandal co się w naszej Gminie dzieje .Ja się juz tutaj boję mieszkać . Wszystko pozbawione jest kontroli i rzetelnej informacji. A brzuch mnie pobolewa już drugi dzień , i nie tylko mnie , inni się też skarżą.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Na endokoki tylko seta!
    Albo dwie 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Tak to jest SKANDALco tu się dzieje w tak ważnej sprawie jak woda społeczeństwo nie jest w pełni doinformowane.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Oto info na “reżimowej” stronie gminy:

     Komunikat w sprawie wody

     dodano: 2011-10-28 15:37:22

     Uwaga!

     Zgodnie z informacją otrzymaną od WPEU Sp. j. B. Daszkiewicz, T. Woźny informujemy, iż w związku z płukaniem sieci wodociągowej woda z ujęcia Miłowo (w miejscowościach: Stepnica, Stepniczka, Miłowo, Piaski Małe, Gąsierzyno, Kopice, Czarnocin), nadaje się tylko do celów sanitarnych.

     Komunikat ważny do odwołania !

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Teraz oczywiście nikt nic nie wiedział! A sanepid to pewnie okręt widmo i żaden biedny urzędas nie mógł choćby telefonu wykonać! Już wam mieszkańcy nie wierzą i możecie sobie te komunikaty w pompkę wsadzić! Wiedzieliście od wczoraj i nikt nie uwierzy, że było inaczej! Wystarczy popytać tych, co widzieli jak woda była spuszczana i kto był o tym przez mieszkańców informowany i kto z “interwencją” przyjechał!

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • “Zgodnie z informacją otrzymaną …”

      Bajerują, po prostu śledzą te forum i jak tutaj już poszła informacja to tradycyjnie się zesr**i i coś już musieli zrobić.

      Dowody? Proszę, wpisy na forum:

      miraflores
      28 października 2011 • 13:08
      Kanalizacja kanalizacją, ale ponoć woda jest zatruta. Coś kto wie pewnego?

      Iwona
      28 października 2011 • 14:16
      Rozmawiałam z Sanepidem w Goleniowie. w wodzie wykryto Enterokoki kałowe tzn. paciorkowiec. […]

      Urząd Gminy reaguje o 15:37:22 – czyli 2,5 godziny po pierwszej informacji na tej stronie i 1,5 godziny po oficjalnym potwierdzeniu przez Iwonę w Sanepid i opublikowaniu ogłoszenia z Sanepid.
      Oj pospieszyli się tym razem 😉

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Tak ja też mam jakieś pobolewania i teraz już wiem od czego choć nie piję wody nie przegotowanej to jednak nie ma znaczenia

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • To pewnie od chloru, pewnie sypnęli ile się dało
     Chloru dobrze nie wygotujesz – tworzy się azeotrop

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @Anonim ja też wcześniej pisałem , że mnie drugi już dzień brzuch pobolewa , też nie piję wody z kranu .Ale ktoś tu na forum radził – żeby wypić sete albo dwie , więc tak uczyniłem . Narazie wypiłem czterdziestkę [ nie wiem czy oby nie za mało ] i czekam na rozwój wydarzeń .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Dla Wójta ważniejsze są konsultacje niż zagrożenie życia , Zamiast wysłać dziwczyny z informacją po wsi , że woda skażona , to po wsi chodziły dziewczyny z kartami i listą do konsultacji . .To brak ogłady i poczucia rzeczywistości .

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Dzisiaj dalej chodziły kobitki-agitki?
       Może informacja o epidemii była tylko dla zwolenników miasta? 😉
       Jak nie kartą konsultacyjną – to epidemią ich załatwimy 😉

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 45. Coś ostatnio nasze przedsiębiorstwo wodne jedzie ostro po bandzie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 46. Podobno Daszkiewicz wie to od dwóch dni ale to ukrywał.
  Stwierdził to Sanepid.

  Sanepid po interwencji mieszkańców stwierdził, że jesteśmy do d**y Gmina bo nawet nie mamy jednego beczkowozu – a przecież mamy tereny zalewowe zagrożone powodzią.

  Miłego budowania miasta, Biedronki i wiatraków.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jeśli tak faktycznie było to znaczy, że są to osoby niepoważne i powinny wylecieć z wielkim hukiem gdyż narażają zdrowie mieszkańców.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • No to heca wiem ale nie powiem trujcie się .Jeżeli to prawda ,a to wynika z sanepidu to nie chciałabym być w skórze zarzadzajacych .Ale u nas to już wszystko możliwe .nie informujemy społeczeństwo bo po co panika.A POWINNA BYĆ RZETELNA INFORMACJA.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 47. Czy to są te rygory o których pisał pan Daszkiewicz do wójta i prezes spółdzielni we wczorajszym liście?

  Ciekawe czy teraz roześle list do wszystkich mieszkańców z informacją, że ich zdrowie jest zagrożone!!! O podwyżkach to każdy może bredzić.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 48. GMINA NIE POSIADA BECZKOWOZU Z ATESTEM ZA TO ASPIRUJE DO POSIADANIA PANA BURMISTRZA!

  LUDZIE TO TRZEBA LECZYĆ

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)