wtorek, 5 grudnia, 2023

Instrukcja dla mieszkańców


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW CO ROBIĆ A CZEGO NIE ROBIĆ

W związku z często pojawiającymi się pytaniami Mieszkańców i faktem, że odpowiedzi były udzielane tylko na Forum – podajemy instrukcję postępowania.

 1. Wody z kranu NIE MOŻNA pić ani wykorzystywać jej w innych celach spożywczych (gotować na niej).
 2. Kąpać można się pod warunkiem, że na ciele nie ma zadrapań ani innych ran ( Panowie- golenie albo odłóżcie na później albo użyjcie czystej nieskażonej wody). W przypadku dzieci odradzamy kąpiel w tej wodzie, bo dzieci często wodę podczas kąpieli piją.
 3. Do mycia zębów używać czystej nieskażonej wody
 4. Naczynia bezpieczniej jest myć w nieskażonej wodzie (jeżeli ktoś ma zmywarkę nastawiać na najwyższą temperaturę)
 5. Butelki, gryzaki i smoczki dla dzieci należy WYGOTOWAĆ ( 5 minut) w czystej nieskażonej wodzie i tylko takiej wody używać do wyparzania!

 

 Zachowanie powyższych środków ostrożności powinno skutecznie uchronić nas i członków naszych Rodzin przed zakażeniem.

Prosimy się nie martwić na zapas – bakteria atakuje osoby o obniżonej odporności. Także jeżeli nasze dziecko albo my piliśmy wcześniej tę wodę – warto profilaktycznie zażywać probiotyk ( z naturalnych polecamy kwaśne mleko, jogurt, maślankę czy sok z kiszonych ogórków).

Niepokojące objawy – wysoka gorączka, rozwolnienie, wymioty (jak przy zatruciu pokarmowym). W takim przypadku udać się do szpitala, gdzie należy POWIADOMIĆ personel o skażeniu wody paciorkowcem!!

Ze względu na to, że nie wszyscy mieszkańcy czytają nasze forum, prosimy naszych czytelników aby w miarę swoich możliwości przekazali te informacje sąsiadom i znajomym najlepiej w formie wydrukowanej ulotki.Do środy damy radę!

instrukcja_dla_mieszkańców

Pozdrawiamy wszystkich Mieszkańców

Redakcja

80 KOMENTARZE

 1. Szanowni Państwo,

  O skandalicznej i wołającej o pomstę do Nieba sprawie skażonej wody dowiedziałem się od mojej — zamieszkałej w Stepnicy — dziewczyny. Poprosiła mnie ona, abym zgłosił to do telewizji. Napisałem do TVN24. Pracownicy stacji wyrazili wstępne zainteresowanie tematem, jednak napisali: “Zgłoszenie powinniśmy otrzymać od osoby, której sprawa bezpośrednio dotyczy. Najlepiej gdyby ktoś z mieszkańców się z nami skontaktował”. Stąd mój apel do Państwa: jeśli chcecie Państwo, aby sprawa zyskała rozgłos oraz aby winni skandalicznych zaniedbań ponieśli — takie czy inne — konsekwencje swoich poczynań (lub zaniechań), wyślijcie maila z opisem całej serii zdarzeń związanych ze skażoną wodą oraz deklaracją, że byliby Państwo gotowi wystąpić przed kamerą, na adres: kontakt24@tvn.pl

  Pozdrawiam,
  Bartosz

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Bardzo ciekawe jest to, że Wójt wiedząc, że woda jest skażona nie informował nawet pracowników Urzędu, którzy do piątku herbatę i kawę parzyli na zatrutej wodzie. Trzeba Wyganowskiego w końcu przegnać, bez niego będzie o wiele lepiej! Od kąt się pojawił wszystko się sypie, słychać o machlojkach, wprowadza bezsensowne pomysły przeistaczania Stepnicy i kłamie w żywe oczy. Kto go wybrał?!

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • To ze nie poinformował ludzi to nie znaczy zeby go wygnać!! bardzo duzo dla ludzi zrobił i jest dobrym człowiekiem a jak pani/panu sie cos nie podoba to juz nie nasza sprawa!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • To, że nie zareagował na czas czym naraził 2 i pół tysiąca mieszkańców na zarażenia dla mnie jest wystarczającym powodem by temu Panu podziękować!! I cóż on takiego uczynił, oprócz tego, że na potęgę i nie zawsze mądrze wydaje nasze pieniądze????

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

    • Dla mnie to on W OGÓLE nie zareagował!! Bo zwalanie winy na Daszkiewicza trudno nazwać reakcją!!

     Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • A o czym ma świadczyć fakt narażenia zdrowia 2,5 tysiąca mieszkańców?? O kompetencji??? Ty sobie żarty stroisz, bo na poważnie to nie może być!!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Akurat przepisy wyraźnie mówią jakie są obowiązki wójta w takim wypadku.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Wodociągi są spółką podległą wójtowi. Zarządzanie kryzysowe również. Nie wiem co w tym niezrozumiałego.

      Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Woda w Stepnicy nadal skażona – cm

   2011-11-02, 11:36

   Witam , przeczytałam to dzis na stronie gazety Goleniowskiej i jestem w szoku , beczkowóz rozwozi wode skażoną .
   Sanepid nie wydał zgody na spożywanie wody z wodociągu w gminie Stepnica. Wyniki badań próbek pobranych w poniedziałek wskazują, że skażenie wody paciorkowcami się utrzymuje.

   Chorobotwórcze bakterie stwierdzono w próbce wody pobranej na terenie portu rybackiego oraz w próbce wody pobranej z jednego z beczkowozów. Nadzór sanitarny nie zgodził się na odwołanie zakazu spożywania wody, nakazał natychmiastowe wycofanie beczkowozu, z którego pobrano skażoną próbkę wody. Pobrano kolejne próbki wody, wyniki ich badania będą znane w piątek.

   Nie ma natomiast zastrzeżeń do czystości wody z ujęcia Wisławie na terenie gminy Maszewo. Tamtejszą wodę dopuszczono w środę do spożycia.

   Dodaj komentarz

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 3. UWAGA
  Mieszkańcy, którzy chcą uzyskać informacje na temat wyników badań, skażenia wody lub beczkowozów bakteriami: paciorkowcem i escherichia coli
  Dzwonić do Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Goleniowie nr 91 418 31 95

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Dzisiaj rano p. Detmer ściągał wszelkie ulotki informacyjne ze słupów dot. zatrucia wody?? czemu to ma służyć zobaczymy. może nasze “władze” wpadły na kolejny genialny pomysł. hm… czas pokarze

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Pewnie wydrukują porządne (duże i żółte), bo się z tej strony dowiedzieli jak powinno to wyglądać!! Za późno Panie Wójcie. Zostawiliście nas tyle dni samym sobie, że teraz już wiemy co robić!!
   Dostarczcie nam czystą wodę!!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Najlepiej w takie sytuacji, jak zacierają ślady lub ściągają ulotki przed ogłoszeniem oficjalnych wyników badań lub mówią, że woda jest zdatna do picia zrobić zdjęcie z datą albo nagrać to telefonem, potem będziemy mogli to udowodnić i żaden z nich już nas nie okłamie

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Z tego co mi wiadomo już drugie dziecko z Czarnocina pojechało do szpitala. Czy ktoś coś wie o tym?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pani radna z Gąsierzyna to druga po przewodniczącej fałszywa osoba i liżąca pewną część ciała wójtowi !!!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Mój synek też juz jest w szpitalu wymioty biegunka od wczoraj, wieczorem dojechało kolejne dziecko. Zastanawiam się nad powiadomieniem prokuratury o możliwości narażenia na utratę zdrowia…

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • Bardzo mi przykro. Wierzę, że Synek szybko dojdzie do zdrowia i wszystko będzie dobrze. Gdyby potrzebowali Państwo jakiejś pomocy- proszę o kontakt na adres redakcji (na stronie w zakładce kontakt).
    Pozdrawiam Państwa i Waszego Synka

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • jak najbardziej! jezeli sa przypadki narazenia zdrowia i to swiadomie, powinnismy zglosic gdzies wyzej ten fakt. moze wtedy wladze gminy potraktuja jej mieszkancow powaznie, potraktuja powaznie to, iz to wlasnie my, mieszkancy, jestesmy najwazniejsi. wreszcie ktos zainteresowalby sie ta cala stepnicka mafia! w gminie dbaja tylko o siebie, majac nas gdzies…dlaczego wiedzac o tym wczesnbiej nie poinformowali nas o tym????????

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pan wybaczy, bo najpierw po przeczytaniu to głośno kląłem dłuższą chwilę. To chyba z bezsilności. Nie umiem Pana pocieszyć, no bo jak? Mogę jedynie napisać, żeby Pan i Żona wierzyli, że wszystko będzie dobrze, a za Waszego Synka ja i cała moja rodzina trzymamy kciuki! Pozdrawiam Państwa

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pozdrawiam. Waszemu Synkowi życzę zdrowia. Oczywiście, że możesz powiadomić prokuraturę! Odpowiedzialność ponosi także Wójt- w końcu na gminie ciążą tu pewne obowiązki poza tym jest właścicielem ujęcia, wodociągu i oczyszczalni…

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • trzeba mieć dowody na związek tej sprawy z wodą, w szpitalu wymagać można badań w kierunku Eschericha Coli i Enterokoków kałowych, jeśli się potwierdzi, że te bakterie są w organiźmie a nie powinno ich być to znaczy, że to od wody

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Przy zakażeniu wodociągu w Pleszewie problem dotyczył aż trzech różnych rodzajów paciorkowców. Chyba dopiero dokładniejsze badania mogą coś bliższego powiedzieć.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Dlatego zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa a nie o popełnieniu przestępstwa. Prokurator powinien chyba zlecić dokładniejsze badania. Jeśli przypadków zakażenia będzie więcej to zapewne zostaną połączone w jedną sprawę.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • nareszcie Wójt będzie miał z niego jakiś praktyczny pożytek 🙂

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Tylko niech płaci ze swoich, bo nie widzę powodu dla którego z naszych pieniędzy mamy płacić za czyjąś niekompetencję!

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Oczywiście, że zapłaci z pieniędzy gminnych – a niby dlaczego nie?
        Inna sprawa, że kiedyś, w przyszłości gmina może wystąpić przeciwko niemu o zwrot tych kwot.
        Ale nie z tą Radą Gminy …

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Z informacji, jakie otrzymałam powinniśmy mieć zapewniony dostęp do wody pitnej cały czas, czyli beczkowozy powinny być cały czas dostępne.
  W Kopiach u p. T. Woźnego na podwórku i non stop można pobierać z niego wodę, mam nadzieję, że tak już będzie cały czas.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A Stepnica, osiedle i inne miejscowości?? Gdzie mają sołtysów i radnych?? Pani Przewodnicząca- domagam się takich samych warunków jakie wywalczyła sołtys Kopic!!! I nie tej brązowej z Miłowa!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. A CO JEŚLI SKAŻONE JEST GŁÓWNE UJĘCIE WODY, WÓWCZAS WODĘ BĘDZIEMY MIELI NIE WIADOMO KIEDY. NIC TYLKO JECHAĆ DO MIASTA BO W TYM : MIEŚCIE: NIE BĘDZIE ŻYCIA

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Po minusach i wpisie wsiura wnioskuję, że straż przyboczna wójta do roboty na forum się wzięła 😉
  A może zamiast nam tu spokój zakłócać wzięlibyście się do roboty?? Tak dla odmiany, bo ludzie na wodę czekają!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. @wsiur

  Myślę, że mogłabym Pani wsiur zaproponować piękny wiersz Jana Brzechwy
  Moje 6-letnie dziecko doskonale go zrozumiało – za pierwszym razem.
  Może i Pani skorzysta?

  Proszę pana, pewna kwoka
  Traktowała świat z wysoka
  I mówiła z przekonaniem:
  “Grunt to dobre wychowanie!”
  Zaprosiła raz więc gości,
  By nauczyć ich grzeczności.
  Pierwszy osioł wszedł, lecz przy tym
  W progu garnek stłukł kopytem.
  Kwoka wielki krzyk podniosła:
  “Widział kto takiego osła?!”
  Przyszła krowa. Tuż za progiem
  Zbiła szybę lewym rogiem.
  Kwoka gniewna i surowa
  Zawołała: “A to krowa!”
  Przyszła świnia prosto z błota.
  Kwoka złości się i miota:
  “Co też pani tu wyczynia?
  Tak nabłocić! A to świnia!”
  Przyszedł baran. Chciał na grzędzie
  Siąść cichutko w drugim rzędzie,
  Grzęda pękła. Kwoka wściekła
  Coś o łbie baranim rzekła
  I dodała: “Próżne słowa,
  Takich nikt już nie wychowa,
  Trudno… Wszyscy się wynoście!”
  No i poszli sobie goście.
  Czy ta kwoka, proszę pana,
  Była dobrze wychowana?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ Matka
   Droga Pani wsiur to takie zjawisko, które czasem na tym forum się pojawia i drastycznie zaniża jego poziom. Wszyscy próbowaliśmy temu komuś podstawowe zasady kultury wyjaśnić. Niestety bezskutecznie. Jednostka niereformowalna 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Wsiurka to typowy spasły troll.
    Coś dla mnie.
    Dużo łoju można z tuszy wytopić.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Proszę Redakcję o zablokowanie wsiura. Temat poważny a ten ktoś (chyba ktosia) znowu tu swoje pomyje wylewa!
  Wytrzyj buty wróć!! Ktoś bardzo prosi o Twoją interwencję 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Może to lepiej jeśli mieszkańcy widzą z kim mają do czynienia?
   Czasem nasi Radni i inne powiązane z nimi osoby nie pokazują nam swojej prawdziwej twarzy.
   A tak – każdy może ocenić.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • A gdzie jest ostrzeżenie dla tych, co to opluli tutaj panią Wyzińską? Gdzie ostrzeżenie dla tych, co to grzebią w jej podpaskach? Gdzie ostrzeżenie dla łobuza, który napisał o fałszowaniu dokumentów w urzędzie? Panie admin, działaj pan! 🙂

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Czy pani Wyzińska napiła się kawy z tej wody, że dwór coś taki nerwowy?

      Coś pani powiem, taki żart grubiański a pro pos kawy i wody – od jakiegoś czasu z kranu leci ‘kawa’ tzn. ciecz o brązowym kolorze. Czy domyśla się pani ‘skąd ten kolor skąd ten smak’? Czy to nie wydaje się znajome? Bo ja zgodnie z przeszkoleniem by uniknąć rygorów zrobiłem lustrację tego co wpada do muszli i mnie nagle olśniło!

      A tu następnego dnia taka afera – sanepid potwierdził moje przypuszczenia – naukowym językiem. Sursum corda – na uspokojenie i by dostarczyć codzienną dawkę kultury proponuję powalić kijem w kule.

      Ukłony!

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. W przypadku wystąpienia zachorowań spowodowanych nieświadomym spożyciem skażonej wody proponuje skorzystanie z instytucji pozwu zbiorowego. Poinformujcie swoich znajomych, rodzinę, niech wiedzą, że istnieje taka możliwość. Gwarantuję, że wyciągnięcie kilkuset tysięcy PLN w ramach odszkodowania będzie najlepszą szczepionką na przyszłość dla pana D.

  “W trybie pozwu zbiorowego może wystąpić grupa poszkodowanych osób lub firm, pod warunkiem że łączy je to samo zdarzenie, np. zatrucie jedzeniem, niekorzystne działanie lekarstw, niezgodny z umową standard hotelu na wakacjach, niekorzystne zapisy w umowach kredytowych, ubezpieczeniowych, itp….”

  “Z roszczeniem w trybie pozwu zbiorowego wystąpić może grupa minimum 10 poszkodowanych osób”

  “… opłaty dodatkowe, np. za ekspertyzy i biegłych, rozkładają się po równo na wszystkich członków grupy.”

  więcej informacji:
  http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Zamiast dzwonić do TVP Szczecin, trzeba było sprzedać całą historię scenarzystom serialu “Ranczo”. Sprzedać można było także panów W. i D. W TVP na pewno doceniliby ich zdolności aktorskie, tak wspaniale grali przed kamerą Kroniki. Na prawdę przez chwilę uwierzyłem, że całkowicie od początku nad wszystkim panowali i informowali mieszkańców. W pakiecie jako grati można by dorzucić wicewójtową “Lodzię”.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Jak widzę Detmer cały dzień na służbie.
  Nie słyszałem natomiast o Wyganowski.
  Zakładam, że zobaczmy go wieczorem w telewizji jak w mundurze galowym puszy się jak to on osobiście nie walczy z żywiołem (który sam spowodował).

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 14. A Pan Wójt dalej za grube pieniądze nowe chodniki na stare rury kładzie! Rozsądku więcej życzę, bo na zdrowie to już chyba za późno

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Przecież azbest jest zdrowy! Szczególnie w rurach wodociągowych, które mają 30-lat. Pan Wójt sam pisał, że ma na wymianę azbestu na dachach (pytanie – zrobił pełną wymianę? kto wie?) – a wodociągi – to za drogo, nie ma pieniędzy itp. duperele.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Na wymianę azbestu z dachów Wójt nie wydaje ani grosza z gminnej kasy, pieniądze na ten cel są całkowicie z Unii .W ubiegłym roku korzystałem z tego i wiem jak to wygląda,

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Bardzo dobrze, że udało ci się już pozbyć azbestu z dachu. Wiadomo, że pieniądze są unijne. Ze swojego Wójt by nie dał :-). Ale … wójt się tłumaczył, że na dachy pieniądze ma a na rurociągi nie ma i nie trzeba. Hmmmm. No to zobaczmy:

     1) Kwestia dostępności środków
     Nawet gdyby środków zewnętrznych(unijnych) nie było to chyba nie jest wystarczająca przesłanka aby czegoś NIE ROBIĆ – przecież teraz środki mamy?

     Poza – co myśleć o tym:
     Budżet programu NFOŚiGW na lata 2010-2012 wynosi 40,0 mln zł. Program ma charakter pilotażowy. Doświadczenia płynące z jego wdrażania posłużą do określenia form i wielkości finansowania w kolejnych latach. Warunki finansowania usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej w latach 2007-2009:
     Koszty kwalifikowane:
     – demontaż,
     – transport,
     – składowanie azbestu i wyrobów zawierających azbest,
     – wymiana sieci wodociągowej na rury wykonane w technologii bezazbestowej,
     – pokrywanie odpadów azbestowych na drogach.
     Beneficjenci:
     – osoby fizyczne – w formie dopłat do kredytów lub za pośrednictwem samorządu,
     – jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne,
     – spółdzielnie mieszkaniowe,
     – wspólnoty mieszkaniowe,
     – samorząd wojewódzki,
     – jednostki budżetowe szczebla wojewódzkiego.
     […]
     Poziom finansowania wg województw:
     […]
     16) zachodniopomorskie – 60-80% w zależności od dochodów gminy.

     Da się? DA SIĘ! Trzeba tylko umieć sięgnąć do środków!

     Źródło: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/46C9F17E

     1) Kwestia szkodliwości azbestu w wodociągach:

     Głoszenie opinii o nieszkodliwości azbestu w wodzie wodociągowej
     nie znajduje uzasadnienia we wspólczesnej medycynie:

     Słókna powyżej 10 mikrometrów długości:
     Stężenie dozwolone w wodzie do picia określone przez władze:
     – Stanów Zjednoczonych: poniżej 7 milionów włókien w litrze
     – Unii Europejskiej: nie określono
     – Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej: nie określono
     – Rzeczpospolitej Polskiej: nie określono

     Według ustaleń Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) u osób przez stosunkowo krótki czas pijących wodę zawierającą

     a z b e s t
     w stężeniach powyżej dozwolonego mogą pojawić się:
     – łagodne polipy jelit.
     U osób dłużej w swoim życiu korzystających z wody zawierającej

     a z b e s t
     w stężeniach powyżej dozwolonego może wystąpić:
     – rak
     Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) zaliczyła

     a z b e s t
     Asbestos fibre: CAS No: 1332-21-4
     Actinolite: CAS No: 13768-00-8
     Amosite: CAS No: 12172-73-5
     Anthophyllite: CAS No: 17068-78-9
     Chrysotile: CAS No: 12001-29-5
     Crocidolite: CAS No: 12001-28-4
     Tremolite: CAS No: 14567-73-8
     do kategorii czynników rakotwórczych dla człowieka (Grupa 1). Opis wpływu tych substancji na zdrowie zawierają monografie IARC: Vol. 2 z 1973r., Vol. 14 z 1977r. i Sup. 7 z 1987r (str. 106).
     Azbest jest wypłukiwany przez wodę ze złóż naturalnych i z rozpadających się rur azbestowo-cementowych.

     Źródło: http://www.halat.pl/azbest.html

     Czyli co – nieszkodliwy? Głupie te amerykańce wydają pieniądze na marne?

     Czyli co z tego mamy:
     1) Stare rury (30 lat i więcej) i tak trzeba będzie wymienić
     2) Można otrzymać minimum 60% dofinansowania
     3) Azbest w rurach wodociągowych jest szkodliwy (naturalne niszczenie rur, awarie i konserwacje uwalniają go do wody).

     Taka np. Zduńska Wola potrafiła to zrobić: http://tnij.org/n0xs

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. W tym momencie na os. 40-lecia stoi beczkowóz z wodą z ujęcia w Miłowie (w/g obsługi)
  Jeśli ktoś chce zaczerpnąć – trzeba się chyba pospieszyć.
  Kolejna dostawa w dniu jutrzejszym ok. godz. 14-tej (w/g komunikatu podawanego przez Pana Detmera)

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Takiej informacji nie było. Czyli trzeba założyć, że woda z ujęcia w Miłowie jest OK (choć trochę mętna jak widziałem)

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Tu chodzi o zdrowie moich dzieci! Dopóki nie potwierdzi tego sanepid nawet nie chce zbliżać się do tej wody! Przepraszam, ale panowie Daszkiewicz i Wójt już pokazali swoją wiarygodność i sprawność działania.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Publikacja snipa z 15:29 nie pozostawia wątpliwości w tej sprawie.
     W/g Sanepidu woda nie powinna być pobierana z Miłowa.
     Ale sorry – to MY forumowicze to mamy sprawdzać czy ten Daszkiewicz z Wójtem????
     Ja tam wody z Miłowa nie ruszałem – dla mnie już teraz wszystko co trąci Daszkiewiczem jest podejrzane.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • @XXX

    Snip podał następującą informację o 15:29.
    “Po rozmowie przez telefon z sanepidem zwątpiłem. Pani stwierdziła że nie powinni brać wody z tego ujęcia.”

    Proponuję aby wszystkowiedzący zwolennicy Wójta czasem coś faktycznie sprawdzili zanim zaczną to rozpowszechniać. Jesteście znani z siania zamętu, dezinformacji oraz zwyczajnych kłamstw. Ja już nie wiem i nie chcę nawet wnikać czy to z charakteru wynika, wychowania czy z chęci dominacji za każdą cenę. Tak po prostu jest.

    Snip w przeciwieństwie do was pofatygował się, zadzwonił na własny koszt do Sanepidu i ustalił co Sanepid ma na ten temat do powiedzenia. Sorry ale to nie Daszkiewicz ani Wyganowski decydują czy wodę można pić. Tutaj wiążąca jest opinia Sanepidu i reszta ma się do tego bezdyskusyjnie dostosować! A ponadto Daszkiewicz i Wyganowski już swoje kwalifikacje pokazali – od kiepskiej strony.

    No i najważniejsze – czy to czasem nie Wójt powinien dzwonić do Sanepidu aby ustalić szczegóły i podejmować właściwe decyzje – a następnie informować o nich mieszkańców? No bo jak tak jest to zróbmy snipa wójtem – przynajmniej będę pewny, że mi dzieci nie wytruje.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Sama mam dzieciaki, i się zgadzam. Jeśli któremuś coś się stanie, nie popuszczę i Wyganowskiego za gardło do odpowiedzialności pociągnę.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. Mam na zbyciu bilet do RPA bez możliwości powrotu.
  Niech to będzie wycieczka dla Wójta za zasługi.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ciekawe czy ten “sztab kryzysowy” wójt faktycznie powołał. W TV nic o tym nie wspomniał, a on nie z tych żeby przed kamerą się nie chwalić! Czyżby okłamał Panią Iwonę i nas (kolejny już raz)???

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Jakby ten sztab był to by podał chociaż numer telefonu – co nie? 🙂
    Sztab bez możliwości kontaktu? Śmiechu warte

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ kogut
   Na pozostałe kilkanaście biletów dla radnych wraz z przewodniczącą od pampersów, tamponów i prezerwatyw mieszkańcy się zrzucą 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Proponuję raczej bilet do North Korea.
    Szansa powrotu znacznie mniejsza a środowisko najbardziej dostosowane do pensjonariuszy.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Racja .Muszę zadzwonić do biura podróży “BEZ POWROTU” , i zapytać się czy można zmienić miejsce docelowe.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Podczas wizyty w Zielonej Górze widziałam baner reklamowy Biura Podróży…EKSODUS 😉
      Może tam należy zadzwonić?? 🙂

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. Fajnie by było gdyby wodę w końcu przywieźli. Wczoraj beczkowóz pierwszy i ostatni raz było słychać u nas o godz.21.30 a te małe samochody co wożą w tych beczkach to każą żeby samemu zatrzymywać a skąd ją mam widzieć czy on ma wodę czy nie bo nawet nie zatrąbią.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. dziękuję za informację! oczywiście z oficjalnej strony nic nie można się dowiedzieć, nie chce mi się już nawet pisać jaka jestem zawiedziona postawą włodarzy w tej kwestii! Dobrze że są jeszcze dobrzy ludzie na których można liczyć i którzy w tak ciężkiej sytuacji pomogą bezinteresownie!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij