Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Znowu SKAŻENIE. Nie pijcie wody!

Kilka minut (11:30)) temu otrzymaliśmy informację od Pani Iwony Krępic, która właśnie dzwoniła do Sanepidu w Goleniowie. Sanepid potwierdza, że znowu mamy skażoną wodę. Z informacji od p. Inspektor podobno są to znowu enterokoki kałowe.

Woda z kranu nie jest zdatna do spożycia nawet po przegotowaniu. Można jej używać jedynie do spłukiwania toalet, mycia podłogi etc.

Taki prezent pod choinkę sprawił nam pan Wójt. Nie znaleziono źródła poprzedniego skażenia i zamieciono tę sprawę pod dywan, i oto mamy efekty. Święta z wodą z beczkowozu! Dramat!


Pełna treść decyzji Sanepidu znajduje się poniżej:

Tagi: , , , , ,

132 komentarze

 1. nic bez nas o nas!!!
  nick

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. nie wiem jakim cudem nasza gmina w rankingu…rzeczpospolitej tak wysoko byla…przeciez to nie zasluga pana wojta….tylko tych nieszczesnych milionow….jak ja pamietam..to innym czlowiekiem pan wojt byl w 2002 roku bardziej pokornym….pamietam jak wszyscy po wygraniu wyborow zebralismy sie w wczasowej..bylo milo az film sie urywal…..i nastala rzeczywistosc……nigdy bym ormowca i zwiadowcy nie popieral..ale coz popieralem…a macki ma silne az boje sie pisac…..zawsze wdepne na mine…..mina ta byl nasz pan andrzej w. rzadzi chyba silna reka..napisze tak ..nie kochalem poprzednika…ale on mial jakas inna klase i oglade…i dzis patrzac na to wszystko szanuje jego jako czlowieka….w zlym momencie odszedl i byl…..a gdziez sie podzialy te panie gotowe isc na smierc za pana polonke a teraz za andrzeja w. jak wiatr historii wieje tak sie czlowiek obraca nawet dzis mam kaca moralnego ze popieralem pana andrzeja…bylem dumny..a dzis zostala tylko smutna refleksja..rzadzi nami..ignorant…..a my zyjemy kiedys bez pradu po 23 a dzis z brudna woda…panie andrzeju czy pan nie widzi tego..otoczyl sie pan wianuszkiem klakierow..andrzejem tez i reszta..jolanta super inteligentna osoba..az piete czarna widac latem…spojrz pan w lustro ,bierz pan te swoja zasluzona emeryturke flinte i zyj …i daj zyc innym…..stepnica nie szczescia do dobrych gospodarzy….wojciechowski rozgonilby to towarzystwo..pozdrawiam nie pisze wiecej bo bym zaczal pisac inwektywy..pozdrawiam spokojnych mieszkancow stepnicy

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jakim cudem? A takim cudem, że wszystkie te “rankingi” są patykiem po wodzie pisane.
   Jak ktoś jest “w branży” to wie o czym mówię.

   Wśród takich “super” gmin są np. Polkowice. Czemu właśnie Polkowice? Jacyś genialni włodarze? Krowy mleka więcej dają?

   Nie – powód jest banalny. Polkowice to zasadzie KGHM Polska Miedź. Gmina ZNISZCZONA przez przemysł. Ale ZAKŁAD płaci słony podatek do gminy i samorządowcy są w siódmym niebie bo mają na swoje fanaberie i w NIEPOPRAWNIE skonstruowanych rankingach gmina jest zawsze “super”.

   Chcielibyście mieszkać w tych Polkowicach? Ja nie.

   Tak samo jest ze Stepnicą – spadła kasa z nieba, wójt wywali wszystko w błoto w 4 lata i koniec – koniec też w rankingach. Zostaną ze cztery puchary i tyle.

   Też mi powód do dumy.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Nie chcę Was martwić, ale wójt po wizycie w francuskim Flamanville jeszcze bardziej zachwycony atomówką.Wypowiedź w dzisiejszej gazecie wyborczej. Artykuł Mariusza Rabendy pod tytułem;
  Co kto zobaczył we Flamanville. Nasz wójt ma nadzieję,; że jeszcze całkiem nie wypadliśmy z gry o tę inwestycję’. Natomiast sołtys Wici pod Kopaniem tak opisuje co tam zobaczyła- ;przerażający obraz
  ponurej betonowej pustyni.’.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Z tego co wiem umowe na wode wszyscy podpisywali z firma p. Daszkiewicza a nie z urzędem więc to on odpowiedzialny jest za dostarczenie nam czystej wody a nie gmina. Po za tym kryzysówka pracuje na pół etatu a nie siedzi ciągle na urlopie albo jak co po niektóre wieśniaki mówia że jest na L4.

  zatem radze sie dowiadywać osobiście a nie wymyślać ploty

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Niestety tak jak twoja deklarowana “miastowość” (he he :D) tak i Twoje pozostałe poglądy słabo się kleją z rzeczywistością.

   W Polsce obowiązują pewne przepisy i żadne zaklęcia Wyganowskiego, na szczęście, nie są w stanie tego zmienić. Gdybyś śledziła uważniej to forum to z pewnością udało by Ci się te przepisy poznać bo nie raz były już przytaczane przez różne osoby. Poczytaj – to nie boli. Czegoś się przynajmniej dowiesz o świecie.

   Próby zwalenia całej winy na firmę administrującą gminnym wod-kan są jedynie żenujące, szczególnie po tym jakie dokumenty przedstawił Daszkiewicz.

   Po prostu Pan wójt woli budować kolejne durnostojki niż wyremontować sypiące się od lat wodociągi. Ulubione f-my Pana wójta szatkują nasze wodociągi, potem zalewa je skażona woda z zalewu na skutek katastrof budowlanych spowodowanych przez Wielkich Budowniczych Wielkiej Mariny.
   Nawet cudotwórca – a co dopiero zwykły administrator nie byłby w stanie w takim bajzlu czegokolwiek zrobić.

   Panu wójtowi i jego klakierom po prostu najłatwiej jest znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego i odsunąć od siebie odpowiedzialność za własne czyny i zaniechania . Ale to się nie uda. Już nie tym razem.

   Poczytaj także przepisy dotyczące zarządzania kryzysowego. Tam jakoś nic nie jest napisane o jakimś pół etatu (BU HA HA HA HA :D) ale o konkretnych obowiązkach WÓJTA (dokładnie te stanowisko jest wymienione w ustawie). A sprzątaczkę do pobierania pensji za “antykryzysówkę” to oczywiście Pan wójt może sobie zatrudnić na 1/8 albo 12/3 etatu – jego małpy jego cyrk. Co oczywiście odpowiedzialności (także KARNEJ, tak, tak) z Pana WÓJTA nie ściąga.

   Jak to mówią – odziała się małpa w ornat i udaje księdza Pani “miastowy” (BU HA HA HA :)) – przepraszam ale nie mogę po prostu nie rżeć jak koń z tej stepnickiej “szlachty” oderwanej granatem od pługa tak ciemnej i niewykształconej, że powierzenie jej zarządzania warzywniakiem byłoby po prostu aktem skrajnej nieodpowiedzialności.

   Życzę dalszego trwania w samozadowoleniu i błogiej nieświadomości.
   Zawiadomienie przyjdzie poleconym 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • miastowy powierdz P Daszkiewiczowi,że woda to ON ale urządzenia wodociągowe to GMINA

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @miastowy

   A’propos wiecznie “na urlopie” Pana urzędnika “od kryzysów” – z szczególnym uwzględnieniem jego nieobecności właśnie w czasie kryzysów:

   Niestety ponownie nieznajomość prawa się kłania. Dlatego ten Pan jest zatrudniony na UMOWĘ O PRACĘ aby był dyspozycyjny w takich okolicznościach a nie jedynie pobierał pensję przez rok cały.

   Reguluje to art. 167 Kodeksu Pracy:
   § 1. Pracodawca może odwołać pracownika z urlopu tylko wówczas, gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu.

   Pracodawca ma prawo odwołać pracownika z urlopu , nawet jeżeli w tym czasie wyjechaliśmy do innej miejscowości czy kraju. Termin wyznaczony przez szefa do stawienia się pracownika w pracy może być określony jako niezwłoczny.

   Pomijam to, że na takim stanowisku dyspozycyjność jest normą wymagana przez inne przepisy.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. WODA ZDATNA DO PICIA!!!!!
  Przed chwilą dzwonił do mnie p. Daszkiewicz z informacją, że wyniki badań są dobre! Woda jest czysta!

  Jak miło przekazać dobre wieści. A jednak można szybko zadziałać.

  Zdrowych i pogodnych świąt drodzy Stepniczanie.

  Mała uwaga, trzeba spuścić trochę wody z rur przed użyciem.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dzięki za informację.
   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Skoro jest już zdatnado picia to niech nie leją tyle chloru w rury bo aż z kranu czuć mocną woń tej substancji .ZDROWYCH ŚWIĄT .a mieszkam nieopodal wodociągu

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Właśnie na ten chlor trzeba jeszcze uważać. To właśnie chlorem dezynfekują, muszą go lać żeby zdezynfekować.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • chyba nie mają wyboru – muszą dalej chlorować bo skażenie może zaraz powrócić.
    Może lepiej by było wreszcie znaleźć ŹRÓDŁO?
    Wiewiórki mówią, że ono jest w Marinie …

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Tak sobie myślę, że u nas wszystko jest postawione na głowie.
   Informację o tym że woda jest skażona wójt podaje ze zwłoką … dwóch dni. Ludzie to piją i nie wiedzą, że się trują. Ponoć powstaje jakieś centrum reagowania kryzysowego … nikt nie zna telefonu a osoba ponoć odpowiedzialna … na urlopie.

   A jak woda jest już zdatna do picia … to też się nikt z urzędu nie pofatyguje aby ludzi o tym poinformować – wiadomo – niech dalej dymają z tymi baniakami aż im przepuklina pęknie! A co tam! My mamy święta a reszta jest nieważna ….

   miasto …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Katani jeździł i ogłaszał, że woda jest czysta.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Widziałem go, weźmy go do tej antykryzysówki bo on coś dla ludzi robi.
     Święta nie święta jest na posterunku.

     Życzę Spokojnych Świąt Panie Mirku! (od teraz dopiero niestety)

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Czy to znaczy że Wyganowski w końcu wziąl krótko za mordę Daszkiewicza, znaczy można ???

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Aż miło, że tak szybko pozbyto się tych ośmiu niedobrych jednostek w tak szybkim tempie.. Ciekawe czemu poprzednio przy mniejszej ilości tak długo to trwało.
   Nie jestem zwolenniczką miłościwie panującego wójta ALE uważam że jeśli oddał w użytkowanie wodociąg i kanalizę gminną jakiejś tam spółce, to spółka ta, oprócz kasowania pieniędzy za wodę i kanalizę powinna zadbać o dobry byt wody pitnej. I wiąże się z tym również (czasami może w imię honoru..??) dotarcie do źródła zakażenia…
   Pozdrawiam świątecznie 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Witaj Nowa,

    Nie rozumiem kompletnie o jakich 8 jednostkach mówisz. Czy to jakiś nowy szyfr n-s?

    Jeśli chodzi o skażenie to też jestem zaskoczony tak szybkim jego usunięciem (t.j decyzji Sanepid). Tym razem stężenie bakterii było przecież dwa razy większe? Ale niech tam już będzie. Ciekawe jakie będą kolejne badania.

    Co do wodociągów to podzielam Twoje obawy ale z nie wszystkimi ocenami się zgadzam – podyskutujmy proszę.

    Fakt, gmina przekazała zarządzanie źródłem, oczyszczalnią i wodociągami zewnętrznej spółce (administratorowi). Normalna sprawa – większość gmin tak robi. Szczególnie dla małej gminy prowadzenie własnego wydzielonego gospodarstwa w tym tylko celu może mijać się z celem.

    Fakt nasz administrator słono kasuje za wodę i ścieki (w czym mieści też się jego wynagrodzenie). Też prawda, że powinna dbać o dobrą jakość swojego produktu.

    Oczywiście w przypadku skażenia administrator ma obowiązek współdziałać z gminą i innymi organami przy jego zwalczaniu – w zakresie jaki jest od niego wymagany prawem i w zasięgu jego fizycznych możliwości.

    Ja bym jednak tutaj nie powoływał się na honor bo czasy kodeksu Boziewicza już dawno minęły, mamy za to inne metody, w tym prawo.

    Jest (dla mnie) oczywistą rzeczą, że wykrycie źródła skażenia musi przekraczać możliwości Daszkiewicza i ile nie znajduje się na terenie oczyszczalni. Z tego co pamiętam to próby pobierane w samej oczyszczalni były każdorazowo negatywne.

    Źródło skażenia wydaje się być w sieci wodociągowej lub w jej pobliżu. Trudno wymagać od zwykłego wodniaka aby zamienił się w rasowego detektywa z menzurką latającego po gminie i sprawdzającego ludziom szamba.

    Zobacz, że Daszkiewicz jednak sporo jednak już zrobił (choć nie musiał i naraził się tym na gniew Wyganowskiego). Podał do publicznej wiadomości skandaliczne, wieloletnie niedofinansowanie wodociągów. To JEST obowiązkiem gminy – nie ma absolutnie tutaj dyskusji! Za to odpowiedzialny jest personalnie Wyganowski.

    Daszkiewicz też wskazał kilka potencjalnych źródeł skażenia:
    a) zawory przeciwskażeniowe na hydrantach z których korzysta nasza straż (odpowiedzialny za zakup – Wyganowski)
    b) port rybacki – było tam skażenie w/g Sanepid (to jest firma gminna – Wyganowski)
    c) zniszczenia wodociągu w Marinie (odpowiedzialny j/w) (prawdopodobnie zniszczenie poniemieckich drenaży powoduje zalewanie wodociągu, który dodatkowo został poszatkowany przez specjalistów z Mostaru)
    d) samowolki budowlane bez nadzoru wod-kan (j/w)

    Ja bym do tego dodał jeszcze partyzanckie szamba albo po prostu przestępcze spusty do Zalewu. Jest tajemnicą poliszynela, że na takie praktyki powszechnie się przyzwala i sołtysi wymieniani na tym forum mając w tym temacie wiedzę nic z tym nie robią.

    Władnym aby zarządzić takie kontrole jest Wójt Wyganowski (można oczywiście jeszcze czekać na zbawienie czyli speckontrolę z centrali).

    O tym wszystkim mieszkańcy z tej strony wiedzą od prawie dwóch miesięcy a działań wójta NIE WIDAĆ i NIE SŁYCHAĆ o nich. Pewnie dlatego, ze każda z tych kwestii to zaniedbania samego Pana Wójta a trudno jest sądzić we własnej sprawie.

    Nie o honor Daszkiewicza tu moim zdaniem już chodzi ale ale odpowiedzialność osoby (osób), na które PRAWO nakłada pewne POWAŻNE obowiązki.

    A to już zupełnie inna sprawa …

    pozdrawiam,
    wciąż żywy Robin

    P.S. Jestem otwarty na dyskusję, jeśli w moim nieco przydługawym wywodzie, znajdujesz – nowa – jakieś niespójności albo niedopowiedzenia.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Kto powiedział te słowa?:

  “My na pewno tych pieniędzy nie przejemy”

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Szkoda, że nie ma beczkowozu-przyczepy co ostatnio stała i można było się samemu obsłużyć o każdej porze dnia i nocy czyli wedle potrzeby. Drugi dzień latania za tym mobilnym beczkowozem i już mam dość – czy chodzi o to by mieszkańcy pękli i sami spuścili ten szlam? jeśli tak to niech władza powie wprost, to spuszczę według licznika 1m3 i odliczę od następnego rachunku.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Na osiedlu stoi przyczepka koło placu zabaw i można się obsłużyć 😉 Tak w ogóle to mają więcej szczęścia niż rozumu, że nie ma siarczystych mrozów – ciekawe jak wtedy by tą wodę dawali – w kostkach do wiaderka? 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Po raz kolejny “KTOŚ” próbuje zrobić wodę z mózgu mieszkańcom

  Na stronie: http://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/965_ogloszenie_o_skazeniu_wody_
  Wójt powiadamia mieszkańców:

  “W dniu dzisiejszym o godzinie 11.45 do Urzędu Gminy wpłynęło pismo od Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Eksploatacyjno Usługowego sp. jawna B. Daszkiewicz T. Woźny następującej treści”

  Po czym następuje ogłoszenie Daszkiewicza informujące o skażeniu oraz Decyzja SANEPID.

  Ktoś w urzędzie najwyraźniej musi być NIEWIDOMY bo pod tą decyzją jest napisane JAK BYK, że pismo te otrzymuje TAKŻE WÓJT (pozycja 2).

  Fax się wam zepsuł w urzędzie czy co?
  To Daszkiewicz wam musi WASZE pisma donosić?

  Za informowanie mieszkańców o stanie wody JEST ODPOWIEDZIALNY WÓJT. Radzę doczytać stosowne ustawy. Za działania antykryzysowe TAKŻE.

  Administrujący gminnym przedsiębiorstwem wodno-kanalizacyjnym może co najwyżej chlorować wodę i tyle. Przedstańcie rżnąć głupa i weźcie się wreszcie za to za co jesteście z mocy prawa odpowiedzialni!

  Wasze wynurzenia od kogo, kiedy i jakie pismo dostaliście MIESZKAŃCÓW NIE INTERESUJĄ!. Mieszkańcy ogłoszenie Daszkiewicza już dawo widzieli. Na n-s też informacja była wcześniej niż na tym waszym zakichanym portalu.

  Napiszcie lepiej – CO WY – URZĄD, WÓJT – robicie w tej sprawie!

  Na Daszkiewicza kolejny raz SWOICH zaniedbań nie zwalicie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. po ostatniej sesji Rady Gminy Pan Wójta wraz z obecnymi Radnymi i Sołtysami składali sobie życzenia świąteczne przy lampce szampana. Pan Wójt w ramach życzeń powiedział: “Psy szczekają a karawana idzie dalej”.
  Pomijam niestosowność tych słów, ale nazwana przez Pana Wójta “psem” przypominam, że w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem i mogą mieć wiele do powiedzenia Panie Wójcie. Na temat rozrzutności, nieefektywności wydawanych pieniędzy, niezaspokajania podstawowych potrzeb Mieszkańców.
  Jako pies przypominam, że w budżecie na 2010 rok zaplanowano blisko 3 MILINY złotych na wymianę rur wodociągowych, WYKONANIE PLANU- 0 ZŁOTYCH. Kolejny raz polbruk (na starych azbestowych rurach), drogie świetlice i inne fanaberie władzy okazały się ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa Mieszkańców. Na CO przeznaczono TE pieniądze? Bo gdyby w 2010 roku wymieniono te rury może dzisiaj Święta wyglądałyby inaczej?! Ten brak myślenia dzisiaj na nas się mści!
  Jako pis mówiący w Wigilię ludzkim głosem życzę Panu i Radnym Spokojnych Świąt (wesołe chyba już nie będą dla nikogo).
  Mieszkańcom życzę władzy na jaką zasługują. Mądrej, dbającej o Ich prawdziwe potrzeby nie te urojone, rozwoju naszej Gminy. Życzę Wam spokoju, pracy na miejscu by ojcowie nie musieli za chlebem wyjeżdżać, zarobków umożliwiających godne życie byście nie musieli czekać na łaskawość kapryśnej władzy. I tego czego teraz nam najbardziej brak- czystej zdrowej wody. Od dziś na zawsze.
  Tego wszystkiego życzę Wam ja
  Monika Moroń
  Pies który mówi.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. “Rzeczpospolita” informuje, że pacjenci w obawie, iż po Nowym Roku nie zrealizują recept, szturmują apteki i wykupują leki. Po 1 stycznia wchodzi w życie nowa ustawa refundacyjna i chorzy niepokoją się, że z powodu zamieszania związanego z nowymi przepisami, będą mieli kłopoty z refundacją leków, które stosują.

  Wiele aptek nie podpisało jeszcze umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na sprzedaż leków refundowanych w przyszłym roku. Bez tego apteka nie może sprzedawać leków z dopłatą NFZ. Co więcej: w wielu regionach aptekarze takich umów podpisać nie chcą, bo uważają, że są zbyt restrykcyjne.

  Nawet mała apteka może dostać karę sięgającą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, między innymi za zrealizowanie nieczytelnie wypisanej recepty – czytamy w “Rzeczpospolitej”. – Reguły są zbyt arbitralne. Wszyscy wiemy, jak piszą lekarze. Ja odczytam receptę, a urzędnik z NFZ nie, i nałoży na mnie karę. I co? – denerwuje się z rozmowie z gazetą jeden z farmaceutów.

  Farmaceuci planują tu protest. Już wiadomo, że w tym województwie termin podpisywania umów przesunięto o dwa tygodnie.

  Na Mazowszu samorząd aptekarski poprosił, by właściciele aptek wstrzymali się z podpisywaniem umów do 27 grudnia. Wtedy planowane jest spotkanie z przedstawicielami NFZ.

  Więcej na WP.pl: http://wiadomosci.wp.pl/title,Pacjenci-masowo-szturmuja-apteki,wid,14113088,wiadomosc.html

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Przed wejściem w życie nowej ustawy refundacyjnej chorzy szturmują apteki. Obawiają się, że po 1 stycznia w związku z zamieszaniem z nowymi przepisami nie zrealizują recept – stwierdza “Rzeczpospolita”.

   “Zadzwoniła do mnie lekarka i poradziła, bym leki wykupiła jeszcze w grudniu, bo potem mogę mieć z tym kłopot” – mówi pani Kamila z Warszawy.

   “Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele aptek nie podpisało jeszcze umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na sprzedaż leków refundowanych w przyszłym roku i jak duże jest to zagrożenie dla pacjentów” – przestrzega Kasprowicz.

   Bez umowy apteka nie może sprzedawać leków z dopłatą NFZ. Co więcej: w wielu regionach aptekarze takich umów podpisać nie chcą, bo uważają, że są zbyt restrykcyjne.

   Nawet mała apteka może dostać karę, sięgającą nawet kilkudziesięciu tys. zł, m.in. za zrealizowanie nieczytelnie wypisanej recepty.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • W polskich aptekach brakuje leków dla kilkunastu tysięcy ludzi po przeszczepach. Jak ustalił reporter TOK FM pacjenci w całym kraju szukają leków immunosupresyjnych, czyli zapobiegających odrzucaniu przeszczepu, ale tych nie ma nie tylko w aptekach, ale i w hurtowniach. Wszystko w związku z brakiem cennika leków po wejściu w życie nowej ustawy refundacyjnej. Problem jest także z insuliną oraz lekami na padaczkę.

    W wielu hurtowniach leki się kończą. W innych nie ma ich już od wielu dni – alarmuje farmaceutka Aleksandra Kuźniak i przypomina, że środowisko aptekarzy przestrzegało przed takim obrotem spraw już kilka tygodni temu. Skoro leków brakuje w hurtowniach, nie ma ich też w aptekach, a w konsekwencji nie dostanie ich pacjent.

    Na rynku trwa walka i poszukiwanie leków. – Tygodniami szukamy ich na rynku, żeby zrealizować konkretną receptę. Walczymy o te leki w hurtowniach, bo jak się pojawiają, to pojedyncze opakowania i momentalnie się rozchodzą – mówi Kuźniak, która wylicza, że tego typu sytuacje są też z innymi lekami, ale brak immunosupresantów jest najbardziej dotkliwy i widoczny.

    “A nie mówiłam?”

    Odpowiedz na pytanie, dlaczego tak się dzieje, jest prosta. Hurtownie nie zamawiają leków, bo nadal czekają na obwieszczenie ministerstwa. Dopiero z niego dowiemy się, ile będą kosztowały leki po Nowym Roku. Jeśli okaże się, że będą tańsze – a to przecież zapowiadało ministerstwo – to i hurtownie, i apteki będą notować straty.

    Kilka dni temu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapewniał, że w trakcie negocjacji z koncernami farmaceutycznymi udało się wynegocjować spore obniżki. – Cena urzędowa leku średnio spadnie o 15 procent – zapowiadał minister. Co oznacza, że aptekarze i hurtownicy, którzy zostaną z zapasami po 1. stycznia na jednym opakowaniu leku traciliby 15 procent. Teraz 50 tabletek CellCeptu kosztuje 370 złotych, a Prograf (bez refundacji) to wydatek ponad 170 zł.

    Na początku grudnia na antenie TOK FM taki scenariusz, jaki obserwujemy w aptekach i hurtowniach przepowiadała specjalistka prawa farmaceutycznego Paulina Kieszkowska-Knapik – Jeśli apteka kupi teraz spory zapas leku i nie sprzeda go do 1 stycznia, to będzie musiała zastosować nowe sztywne ceny, które ministerstwo wynegocjuje z koncernami. Być może ceny te będą niższe. Wtedy apteka musiałaby sprzedać lek taniej niż kupiła i nikt nie zwróci jej różnicy – mówiła Kieszkowska-Knapik.

    http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,10850149,Apteki_nie_zamawiaja_lekow__Bo_ich_nie_ma_w_hurtowniach_.html

    Polakom gratulujemy rządu.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Państwo oszczędzi miliard złotych na ograniczeniu refundacji – informuje “Rzeczpospolita”

     Opublikowana w przeddzień Wigilii lista leków o refundowanych cenach dla wielu pacjentów będzie szokiem. Nie znajdą na niej leków, z których dotąd korzystali. Albo przestawią się na tańsze ich odpowiedniki, albo zapłacą więcej w aptece. Urzędnicy resortu zdrowia tłumaczą, że zmiany uproszczą system, dadzą prawie miliard złotych oszczędności, a w przyszłości pozwolą na dotowanie kolejnych nowoczesnych leków.

     – Najbardziej rewolucyjna zmiana to ograniczenie liczby leków, do cen których dopłaca państwo. Jest ich o tysiąc mniej niż do tej pory – mówi Wiesław Latuszek-Łukasiewicz, szef wydawnictwa Medycyna Praktyczna.

     http://nowa-stepnica.x25.pl/forum/Thread-Pa%C5%84stwo-zaoszcz%C4%99dzi-miliard-na-chorych

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Właśnie TVP 1 podała, że pacjenci szturmują apteki w całym kraju.
      Szczególnie cukrzycy (mają podrożeć paski diagnostyczne)

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Orwell, tfu tzn. Minister Arłukowicz ma dla was chorzy rewelacyjne wieści na nowy rok:

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Cenniki są z WP.

        Jakbyście jeszcze pragnęli jakiś nowości to pod artykułem z tymi cennikami jest hit news “Kasia Tusk chodzi z chłopakiem po sklepach …” 😀

        http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Drozeja-leki-Zobacz-ktore-i-o-ile,wid,14114699,wiadomosc.html

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Tymczasem ministerstwo zdrowia poinformowało, że minister Bartosz Arłukowicz podczas konferencji prasowej w czwartek odniesie się do kontrowersji związanych z nową listą leków refundowanych, która ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że na listę refundacyjną zostaną wprowadzone doprecyzowujące zmiany.

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Bartosz Arłukowicz właśnie teraz czuje, co znaczy gorące krzesło szefa resortu zdrowia. Sympatyczny i dobrze wypadający w mediach polityk po raz pierwszy znalazł się pod takim ostrzałem. I, jak widać, strzały były celne i bolesne.

         Minister nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego nie mógł dzisiejszych zmian wprowadzić na listę przed tygodniem. W czasie konferencji prasowej dobrych kilkanaście razy zapewniał, że negocjacje ws. listy leków refundowanych trwały do końca i trwać jeszcze będą. Wielokrotnie podkreślał, że proces wprowadzania ustawy nie jest łatwy. Zapewniał oczywiście, że jego podstawowym celem jest nowoczesność metod leczenia i bezpieczeństwo pacjentów:

         Po kilkudniowej burzy zaszły spore zmiany – najczęściej dotyczące tych leków, o których mówiły wszystkie media.

         I tak Arłukowicz ogłosił, że paski cukrzycowe będą dostępne w opłacie ryczałtowej 3,20. Podobnie jeśli chodzi o lek zapobiegający zakażeniom ludzi po przeszczepach, leki przeciwbólowe stosowane w chorobach nowotworowych w formie plastrów „we wszystkich typach nowotworów, we wszystkich dawkach i etapach w cenie ryczałtowej”, dwa leki uśmierzające ból w chorobach nowotworów (w aerozolu i w formie tabletki policzkowej), lek łagodzący neutropenię, leki leczące astmę u dzieci, a także schizofrenię.

         Szczegółów na razie nie znamy, bo minister nie chciał wymieniać nazw leków. Wolał mówić o substancjach czynnych, na bazie których zbudowane są leki. Tyle, że pacjentów niestety bardziej interesuje konkretny lek i jego cena, a mniej polityka lekowa – nawet w swej idei najuczciwsza – z punktu widzenia państwa.

         Więcej: http://wpolityce.pl/wydarzenia/20592-burza-poskutkowala-korekta-listy-lekow-refundowanych-czyli-minister-arlukowicz-sie-tlumaczy-i-wycofuje

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Protest “pieczątkowy”.
      Premier grozi lekarzom:

      Według Porozumienia Zielonogórskiego pieczątki: “Refundacja do decyzji NFZ” stawia na receptach 75% lekarzy, a protest popierają Okręgowe Rady Lekarskie. Mimo gróźb premiera, do protestu przystępują lekarze z całego kraju. Tusk kilka dni temu powiedział, że lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie, i którzy będą utrudniali pacjentom życie, będą podlegali konsekwencjom. NFZ wydał już specjalny komunikat w sprawie protestu i zapewnia, że umieszczenie na recepcie pieczątki “Refundacja do decyzji NFZ” nie powoduje utraty ważności recepty.

      Protest “pieczątkowy”

      Protest “pieczątkowy” poparło oficjalnie kilkanaście z 24 Okręgowych Izb Lekarskich (ORL). Jednak prawie wszystkie nieoficjalnie solidaryzują się z OZZL i PZ. Naczelna Rada Lekarska ma podjąć decyzję w tej sprawie w najbliższych dniach. Jej prezes Maciej Hamankiewicz powiedział, że on sam w ogóle nie wystawia recept na leki refundowane. – Skala protestu jest bardzo duża. Przystępują do niego lekarze z całego kraju – powiedział Hamankiewicz.

      ORL w Łodzi popiera akcję OZZL i PZ. Według niej, nowe przepisy “stawiają środowisko lekarskie w obliczu odpowiedzialności cywilnej, a nawet karnej, za uchybienia w wykonaniu obowiązków, do których realizacji lekarze nie zostali wyposażeni w odpowiednie narzędzia”. Łódzka ORL na swojej stronie internetowej umieściła instrukcję wypełniania recepty w czasie trwania protestu “pieczątkowego”. Informuje również, że lekarze mogą odbierać w jej siedzibie “pieczątki protestacyjne”.

      Ponad 500 pieczątek “Refundacja do uznania NFZ” rozprowadziła wśród lekarzy do poniedziałku Wielkopolska Izba Lekarska. Prezes ORL Krzysztof Kordel zwrócił się z apelem o odbijanie pieczątki na odwrocie recepty i niewypisywanie taksacji leków na pierwszej stronie.

      Prezydium ORL w Białymstoku w swoim stanowisku zarekomendowało, by każdy lekarz od 1 stycznia 2012 r. “powstrzymał się od orzekania, czy pacjentowi należy się recepta refundowana – poprzez zamieszczenie na wystawianej recepcie adnotacji: “Refundacja leku do decyzji NFZ”.

      Także ORL w Szczecinie popiera lekarzy protestujących przeciwko przepisom ws. wypisywania recept refundowanych. Według Rady niektóre artykuły ustawy dyskryminują lekarzy.

      Więcej: http://wiadomosci.wp.pl/title,Lekarze-maja-dosc-Protest-na-wielka-skale,wid,14131660,wiadomosc.html

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Lekarze protestują dlatego, że:

       Dopiero wczoraj mogli znaleźć pełną listę refundacyjną z wieloma zmianami i teoretycznie od wczoraj musieli opanować ponad 2500 leków.

       Dodatkowo przy większości substancji jest adnotacja, że lek jest objęty refundacją “We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania”. Problem polega na tym, że nie ma rejestru wskazań, więc nie wiadomo, kiedy można wpisać jaką refundację.

       A za błędy zapłaci lekarz. – Lekarze powinni wypisywać recepty na nowych drukach, ale nikt nigdzie nie pokazał, jak należy to robić. A za źle wypełnioną receptę jest kara.

       Refundację na chorobę przewlekłą można wypisać tylko wtedy, kiedy ma się podkładkę od specjalisty. Lekarz, który rozpozna cukrzycę nie może wypisać leków na cukrzycę z refundacją, dopóki pacjent nie przyjdzie z zaświadczeniem od diabetologa.

       Nie ma możliwości dokładnego sprawdzenia, jak pacjent jest ubezpieczony, bo nie ma systemu, który to umożliwia. Teoretycznie pacjent może na piśmie zaświadczyć, że jest ubezpieczony. Jednak jeśli minie się z prawdą (celowo lub nie), to za to też zapłaci lekarz. – Urzędnik NFZ może stwierdzić, że diagnoza jest zła i ukarać lekarza. Lekarz może się odwołać tylko do drugiego urzędnika NFZ.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Aptekarze w woj. zachodniopomorskim zmagali się w poniedziałek z błędnie wypisanymi przez lekarzy receptami i blankietami podstemplowanymi pieczątką “Refundacja do decyzji NFZ”.

       Jak poinformowała wiceprezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Szczecinie Hanna Borowiak, w poniedziałek sprzedano w aptekach działających w zachodniej części województwa trzy leki wypisane na takich receptach – wszystkie z pełną odpłatnością. Farmaceuci skarżą się, że lekarze błędnie wypełniają recepty, nie wypisują w ogóle stopnia refundacji leku i nie piszą, który oddział NFZ jest płatnikiem.

       Borowiak powiedziała, że podczas poniedziałkowego, kilkugodzinnego dyżuru zadzwoniło do niej kilkudziesięciu farmaceutów, którzy nie wiedzieli, jak postępować z błędnie wypełnionymi receptami.

       Rzeczniczka zachodniopomorskiego NFZ Małgorzata Koszur poinformowała, że do funduszu wpłynęła skarga jednego z klientów, który kupił w aptece w Darłowie lek za 100-procentową odpłatnością; na recepcie widniała pieczątka: “Refundacja do decyzji NFZ”. Fundusz rozpatrzy skargę.

       Okręgowa Izba Aptekarska w Koszalinie, obejmująca wschodnią część województwa, nie dysponowała w poniedziałek danymi dotyczącymi realizacji recept na leki refundowane.

       Rzeczniczka Izby Jolanta Dahlke-Miś powiedziała PAP jedynie, że w ocenie izby „protest pieczątkowy nie jest tak dotkliwy, jak fakt nieoznaczenia świadczeniodawcy”.

       Dahlke-Miś dodała, że we wtorek sprawa realizacji recept refundowanych ma być omawiania na wspólnym posiedzeniu Okręgowej Izby Aptekarskiej i Okręgowej Izby Lekarskiej.

       Natomiast prezes OIL w Koszalinie dr Roman Łabędź poinformował, że izba wydała lekarzom ok. 200 pieczątek „Refundacja leku do decyzji NFZ”. Prezes dodał, że izba rekomenduje lekarzom oznaczanie recept na leki refundowane takim stemplem, domagając się w ten sposób „nowelizacji ustawy refundacyjnej”.

       Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/szczecin/aptekarze-zdezorientowani-bledami-w-receptach,1,4987557,region-wiadomosc.html

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Najlepsze w tym wszystkim jest to że jeśli lekarz przybije na recepcie taką pieczątkę to automatycznie powoduję że recepta nie spełnia wymogów rozporządzenia o receptach i staje się zwykłym świstkiem papieru na który refundacja ni jak nie przysługuje.

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Rafał może napiszesz jakiś artykuł o tym na stronę? Ludzie są zdezorientowani tym szumem medialnym i już sami nie wiedzą co jest grane.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

         • Jestem tak tym bagnem zdegustowany że od tygodnia myślę o tym i nie mogę się zmobilizować. Ale obiecuję że dzisiaj wieczorem przysiądę i napiszę, czas już najwyższy ku temu.

          Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. CZY TEN PAN CO DOWODZI SZTABEM KRYZYSOWYM I OBRONĄ CYWILNĄ ŻYJE? PODJĄŁ JAKIEŚ DECYZJE? JEŚLI TAK TO JAKIE? JEŚLI NIE TO DLACZEGO?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. W naszym Polskim obyczaju jest pozostawienie wolnego miejsca przy stole- to może Wszyscy udamy się na Wigilię do naszego Mafiozo, aby Nas wszystkich ugościł i poczęstował czystą wodą , a jako prezent pod choinkę damy mu rachunki za zakupy,które trzeba było wywali do śmieci.Wesołych Świąt Życzę.
  .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. CZY TO CIĄG DALSZY ZAPOWIEDZIANYCH RYGORÓW???

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Bakterii z grupy coli w wodzie, z którą mają styczność ludzie, pod żadnym pozorem nie może być ani jednej.
   Enterokoki kałowe są groźne dla zdrowia, mogą powodować m.in. zaburzenia układu pokarmowego,bule brzucha, mdłości i wymioty oraz zakażenia układu moczowo-płciowego,skóry, błon śluzowych, a najczęściej prowadzą do ciężkich chorób.
   U osób starszych czy dzieci odporność nie jest tak wydajna jak u ludzi w sile wieku.
   Woda jest produktem najbardziej masowym najmniej bezpiecznym,tysiące ludzi dowiadują się, że płacą za wodę niezdatną do spożycia.
   Polecam przeczytać artykuły na temat wody Pana dr Hałata z Instytutu WODA. http://www.halat.pl.
   Bardzo ciekawa lektura.
   To co dzieje się z wodą w gminie Stepnica to horror. Wodociągi z azbestem , kanaliza, z której nie wszyscy korzystają,szamba najczęściej stare skorodowane przepuszczają nieczystości. Są pieniądze – trzeba jak najszybciej doprowadzić wszysko do stanu właściwego.
   Nie budować miasta na g—-e!!!!!!!!!
   Ku rozwadze “pokrzywdzonych ostrą krytyką R A D N Y C H przez Forumowiczów”

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • OPUNCJO PROBLEM JEST NATURY TAKIEJ, ŻE CYRKI Z WODĄ ZACZĘŁY SIĘ OD INWESTYCJI NA KANALE, SZATKOWANIU WODOCIĄGÓW KOPARKĄ ITD. KAŻDY KTO MA CHOĆ TROCHĘ OLEJU W GŁOWIE I PRZECZYTA NA TEJ STRONIE LIST PANA DASZKIEWICZA DO SANEPIDU I NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W GMINIE ZROZUMIE CO JEST GRANE. A JAK KTOŚ CHCE ORGANOLEPTYCZNIE SIĘ PRZEKONAĆ TO NIECH SIĘ UDA DO NASZEJ SZTANDAROWEJ MARINY I ZOBACZY OZNACZENIA GDZIE IDZIE WODOCIĄG A GDZIE STOI WODA. JEDEN JUŻ STRACIŁ CIERPLIWOŚĆ I PIĘKNĄ REZYDENCJĘ PRZY KOŃCU KANAŁU WYSTAWIŁ NA SPRZEDAŻ W POLSCE I NIEMCZECH – JA SIĘ NIE DZIWĘ. JAK NA RAZIE CHĘTNYCH BRAK NA TAKIE ATRAKCJE.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. Sam sanepid nie chce brać odpowiedzialności za zdrowie mieszkańców i zakazał spożywania wody a tutaj zawsze znajdą się jakieś głupki które wiedzą lepiej od wszystkich i podpuszczają ludzi by pili, że nic wielkiego, że jest super. W tej paranoi zaraz usłyszymy, że ta krowianka-stepniczanka to ma działanie zdrowotne i lecznicze – ręce opadają

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. Święta bez wody w gminie Stepnica?

  Sanepid wydał zakaz spożycia wody z ujęcia w Miłowie.

  – Przyczyny są takie, jak zwykle – mówi Bogdan Daszkiewicz z firmy zarządzającej wodociągami. – Pojawia się bakteria i jest zarządzenie sanepidu, żeby wprowadzić dystrybucję wody ze źródła, które odpowiada wymogom. Natomiast sieć zachlorowaliśmy i nie chcemy, żeby ludzie byli narażeni.

  Sieć wodociągowa jest chlorowana, jutro zostaną pobrane próbki wody. Wówczas może zapaść decyzja o cofnięciu zakazu spożycia. – Do tego czasu 2,5 tysiąca mieszkańców będzie czerpać wodę z podstawianych beczkowozów – mówi wójt Stepnicy Andrzej Wyganowski. – Beczkowozy są uruchomione. Woda będzie dostarczana dwukrotnie w ciągu dnia.

  Woda dostarczana beczkowozami spełnia wszystkie normy i jest zdatna do spożycia – zapewnia firma zarządzająca wodociągami w Stepnicy.

  http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=1&idx=81049

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. Jak masz ochotę to pij sobie hektolitrami “prewencję pana Wójta” – ja chcę spędzić święta w spokoju ale widocznie przy tej władzy to się nie da – ciągle coś. Ktoś tam pisał, że zamiast tych milionów na świetlice i boiska do siatkówki chciałby basen. Władza wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców i funduje nam na święta basen w każdym domu – wystarczy odkręcić kran i powąchać.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Tylko pytam się,dlaczego nie jest czyszczona sieć przez spuszczanie wody w hydrantach???Co mieszkańcy maja sami oczyścić, najwyższa pora aby prokuratura się tym zajęła ,jest to drugi raz w krótkim odstępie czasu.Zlekceważono tamtym razem to i teraz??? Zlokalizować żródło zakażeń!!!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Zgadzam się zamiast tyle pisać ,to może złóżmy zawiadomienie do prokuratury.Już czas żeby ludzie odpowiedzialni za ten bajzel ponieśli zasłuzoną karę.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. Ostatnio enterokoków kałowych było 5j / 100ml teraz jest 8j / 100ml czyli tendencja wzrostowa.

  http://nowa-stepnica.x25.pl/2011/11/04/pelna-tresc-decyzji-panstwowego-inspektora-sanitarnego/

  Warto przypomnieć o czym pisał pan Daszkiewicz jeszcze nie tak dawno temu.

  http://nowa-stepnica.x25.pl/2011/11/25/za-bezczynnosc-wojta-wyganowskiego-zdrowiem-placa-mieszkancy/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. Tak się właśnie kończy opowiadanie, że źródła skażenia “nie da się ustalić” i bajanie o jakimś “podciśnieniu co bakterie zassało”.

  Do póki pan wójt nie rozpoczął swoich flagowych inwestycji to nic się nie działo. Parę dni temu przy cofce, łąki obok mariny były pod wodą a tamtędy idzie wodociąg. Pytanie jest co się stało z niemieckimi drenażami, które miały za zadanie odprowadzać nadmiar wody?

  Życzę wszystkim wesołych świąt – w zeszłym roku w wigilię nie było wiele godzin prądu, teraz nie ma wody. Takiemu gospodarzowi trzeba podziękować bo pomimo milionów wszystko się wali.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 19. heh, jak fajnie jest wrocic tutaj, tylko strasznie “gowniana” atmosfera, lol

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 20. Komunikat specjalny!
  Skażenie wody w Stepnicy to prowokacja naszego urzędu. Poprzednio Wójt nie wiedział, jakie są jego obowiązki, zarządzanie kryzysowe na urlopie i dezinformacja. Dopiero telewizja poruszyła Urząd Gminy i beczkowozy. Aby w pełni ocenić skalę niedopełnionych obowiązków Wójta, Prokuratura dokonała celowego zanieczyszczenia wody w optymalnym terminie, zbliżonym do poprzedniej sytuacji, czyli przed Świętami. Za utrudnienia przepraszamy. Ale LUDZIE, jeśli chcecie się pozbyć Najjaśniej Wam Panującego, cierpcie, a będzie Wam dane, a raczej zabrane. Wesołych i spkojnych Świąt! My pilnujemy!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 21. Wczoraj życzyłem wszystkim Wesołych i spokojnych świąt na ;czacie ” i napisałem ,że mam nadzieje ,że nic nie wybuchnie a tu masz .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wykrakałeś ;)…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • nawet jeżeli skażenie nie jest duże to sam fakt że w ogóle jest to tragedia, bo skoro mamy być miastem to pierwszą podjętą inwestycją powinna być wymiana wodociągu, a nie tak jak wielu już wspomniało jakieś place zabaw, boiska w całej gminie itp. ludzie… nie ma co bronić władz skoro widzimy co się dzieję !! ile można chodzić i prosić w dodatku dostawać odpowiedź, że to nie My(społeczeństwo) jesteśmy od tego, żeby rządzić gminą. no jak nie jak tak ?? Do nas rodzina nie przyjedzie, bo nie chcą podejmować ryzyka :((( dziękujemy za wspaniałe święta … potrawy i tak już w koszu :,(

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Przepraszam, ale jakie DOKŁADNIE jest źródło informacji że “skażenie jest niewielkie”?
    Kto z nazwiska podaje tę informacje i bierze za nią odpowiedzialność?

    Bo ja znam tylko dwa stany – brak skażenia oraz skażenie enterokokiem (dla którego norma w wodzie jest 0 – w przeciwieństwie do innych bakterii, których “troszkę” może być).

    Czy osoby, które powtarzają, że “skażenie jest niewielkie” sugerują mi, że mam pić 1/4 szklanki wody i myć tylko jedną nogę? Czy może sugerują mi, że “na szczęście” moje dzieci mają AŻ o połowę mniejszą szanse aby się rozchorować?

    Czy owe nazywane “niewielkim” skażenie nie jest aby pomysłem na rozgrzeszenie “niewielkich” starań Pana wójta dla ustalenia źródła i przyczyny poprzedniego skażenia?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pierwszą inwestycją to powinien być namiot cyrkowy.
    Bo obsadę specjalistów to mamy już na miejscu od dłuższego czasu.

    To mogłaby być lokalna atrakcja turystyczna!
    Tylko słonia trzeba dokupić i gra gitara.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 22. Ludzie .. pijecie tą wodę przez cały czas tak czy tak .. więc różnicy czy nie będziecie czy będziecie pić nie będzie,ponieważ już ją i tak piliście,to jeżeli mamy być chorzy,to i tak będziemy.Więc ludzie .. nie dajcie się zwieść,celowo ogłosili to przed świętami,chcą zarobić poprzez kupno wody w baniakach,biorąc pod uwagę wcześniejszą historię,woda w beczkowozie też jest skażona. 🙂

  pozdrawiam,Wesołych Świąt .. 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • ale od teorii spiskowych to sa inne portale. sugerowanie, że goleniowski sanepid działa w zmowie z lokalnymi przedsiebiorcami jest co najmniej… smieszne.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Powtarzasz się śmieszny człeczku – to samo pisałeś przy poprzednim skażeniu.
   Idąc Twoim tokiem rozumowania to możesz spokojnie sobie zupę gotować na tym co masz w muszli klozetowej. Przecież to tylko z Ciebie wyszło i w związku z tym zaszkodzić Ci nie może.
   Przecież po zagotowaniu nie szkodzi – co nie?

   Smacznego idioto.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 23. Historyczną datę już mamy [ długo nie zapomnimy tego roku ], prestiż pewno też [nie w każdej gminie takie cuda się dzieją]. Ja nie mam siły dźwigać wody z osiedla- mam kawałek trasy do przejścia.
  Wpadłam na pomysł – pakuję rodzinę i jadę na święta do radnego Ławickiego . Kto się przyłącza?
  Im nas będzie więcej to będzie weselej. Przecież potrzebującym nie odmówi, zwłaszcza w Wigilię.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 24. 1. Wytypować normalnego człowieka spośród nas, tak aby był w stanie to wszystko ogarnąć (nigdy więcej żadnego trepa ani TeWulca).
  2. Odwołać Wójta i resztę tej szajki.
  3. Szajkę Wygana pod Sąd.

  Po Nowym Roku zabrać się do działania!

  Wesołych Świąt!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 25. Znowu ci ZADYMIARZE sieją panikę jakby te skażenie wody to taka wielka sprawa była.
  OPTYMIZMU TROCHĘ!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Grażynko wieśniaro podaj nazwisko to będziemy wiedzieć co z ciebie za ziólko

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • wlasni Grazynko ty chyba masz w tym interes

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Grażynka na Twoją wypowiedz. Stoi facet na parapecie jedenastego piętra z zamiarem skoku, ale stwierdził, że jest za wysoko, chciał się wycofać i niechcący wypadł. Leci i krzyczy:
   – Boże spraw żebym przeżył, nie będę pił, palił, przeklinał i kłamał.
   Spadł, podniósł się otrzepał i powiedział:
   – Człowiek w szoku to takie głupoty gada…

   taki oto humor

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 26. Pani Kierzynkowska dostała medal od siostrzeńca przy udziale wójta-PZPR teraz PO,pani poseł PZPR teraz PO a pani sołtys też PZPR klika jak cholera!! To teraz mordę drze broni wójta i Daszkiewicza,coś za coś wraca komuna

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To pytam się osoba prywatna dba o nas a te urzędasy,radni, wójt,Daszkiewicz maja nas w dddddd……….e .miarka się przebrała trzeba ogłosic referendum bo ci radni bezradni to wstyd panie wójcie spierd…..j pan bo pana wywieziemy

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Kierzynkowska teraz wójta broni. 9lat temu to by go zabiła.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 27. miasto …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 28. w te święta przyda się miejsce przy stole dla niespodziewanego gościa BAKTERII KAŁOWYCH!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 29. Albo wiem, to jest zmowa władz i służby zdrowia żeby nas wszystkich zabić!! Ratuj się kto możę!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To miał byc minus dla emmy , za najgłupszy geniusz wiedzy . Kasuje tego plusa .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • To zdanie nie ma sensu ani logicznie ani gramatycznie, spróbuj jeszcze raz 😛

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Emma – twój komentarz pierwsze miejsce w kategorii debilizm dezinformacji roku .Ty zagrażasz sama sobie , no ale to juz twój problem i nie wprowadzaj w bład innych .A taka jestes wykształcona ..Ja równiez prosze redakcje NS o sprawdzenie kto jest adresatem komentarza który wprowadza w błąd mieszkańców , narażając tym ich na utrate zdrowia i życia .Spróbuj jeszcze raz .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To niebo grzmi po ostatni głosowaniu.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 30. NO wiesz, skoro wykształcona pielęgniarka twierdzi, że nie ma z tym problemu, to nie wiem czemu ja, osoba w tę stronę nie wykształcona wcale powinnam sie z tym kłócić, może TY jesteś w tą stronę przeszkolony/a? ale masz racje, nie dawaj dziecku wody, i na wszeli wypadek włóż je do pieca na trzy zdrowaśki, to powinno je uodpornić na ewentualnie inne problemy ;]

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Rozumiem, że to pierwszy objaw zakażenia. Pani Emmo gdyby głupota mogła latać, nie mogłaby Pani siedzieć przy komputerze i tych bzdur pisać. Proponuję jeszcze jedną szklaneczkę naszej ustronianki!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 31. błagam powiedzcie, że to akcja reklamowa Nowej Stepnicy x(
  Ludze bigos wylewają, Stepnica tonie w barszczu, ANARCHIA.

  PANIE WÓJCIE JAK ŻYĆ!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 32. A co do picia skażonej wody po przegotowaniu to trzeba być nienormalnym żeby to robić może jeszcze powiesz że śmiało dziecku można dawać to już wogóle trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby tak robić.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 33. Ta gmina zaczyna być żałosna najlepiej to stąd uciekać jak najdalej. Święta niezłe nie ma co ale wesołe napewno nie będą jak trzeba będzie czatować na beczkowóz który niewiadomo czy wogóle przyjedzie i pytanie czy będzie mieć czystą wodę czy może też skażona tak jak było ostatnim razem.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 34. Nowa Stepnica jak zwykle sieje panikę. Po pierwsze sanepid stwierdził stężenie bakterii tak niskie, że musielibyście hektolirty tej wody wypić, żeby cokolwiek zauważyć. PO drugie, wojt powiedział wyraźnie, że gdyby woda zagrażała poważnie życiu lub zdrowiu, została by nastychmiast całkowicie odcięta, tak że nie było by jej w kranach wcale. Sanepid też by niedopuścił, żeby w kranach płynęła trująca woda. TO co się teraz dzieje, to zwykła prewencja, na wszelki wypadek. Po trzecie, no cudowny prezent od wójta naprawde, z pewnością on sam w nocy cichaczem zakrada się do wodociagów i sika do wody, bo chce was wszystkich wytruć. Poważnie, trochę rozwagi. Rozmawiałam tez z pielęgniarką ze Stepnicy, potwierdziła, że po przegotowaniu wody, spokojnie można na niej gotować, więc nie rujnujcie ludziom Świąt tylko po to, żeby realizowac jakieś chore zapędy po władzę, nie siejcie strachu niepotrzebnie. Pozdrawiam i życzę wszystkim spokojnych Świąt 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Czy to Pani p. Kierzynkowska? Czy P. Kaniak?
   Proszę porozmawiać z Sanepidem i nie dezinformować ludzi. To zbyt poważana sprawa. 8 kolonii/100ml wody to nie jest mało. Proszę też mieć pretensje do Sanepidu, który zabrania używać tej wody do celów spożywczych, pewnie sobie wymyślają i Pani zdaniem nie wiedzą, że po przegotowaniu można pić tę wodę. Proszę podać swoje nazwisko i tej pielęgniarki, chętnie podzielę się ta wiedzą z prokuraturą i Sanepidem. Zgodzę się, że to nie arszenik a tylko paciorkowiec, co tam zatrucia, wymioty, biegunki i takie tam – jedzcie i pijcie na zdrowie!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • wprowadzanie ludzi w blad, narazanie swoim dzialanie na utrate zdrowia, podwazanie stanowiska sanepidu, nawet w internecie jest czynem podlegajacym odpowiedzialnosci karnej. administratorzy – warto spisac adres ip uzytkownika, ktory zacheca do spozywania skazonej wody.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • news z gazety goleniowskiej:
    “STEPNICA. Stwierdzono ponowne skażenie wody w stepnickim wodociągu, nie nadaje się ona do spożycia. Badania wykazały obecność w wodzie bakterii kałowych, nadzór sanitarny zakazał na terenie gminy używania wody wodociągowej do innych celów, niż gospodarcze (w praktyce – spłukiwanie toalet). Nakazano dezynfekcję wodociągu. Wyniki badania próbek kontrolnych znane będą w niedzielę, wtedy też woda może zostać dopuszczona do spożycia pod warunkiem, że nie będzie już w niej bakterii.”

    http://www.goleniowska.com/material,Stepnica_bez_wody_w_Swieta,11498.html

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • nie nazwał bym tego paniką tylko bronieniem własnych interesów i stołków ,ale ludzie nie śpią coraz więcej widzą.Mam nadzieje że obalą ten chory układ w gminie

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 35. Wesołe będziemy mieli święta… Najgorsze jest chyba to że ludzie zaczęli już wszystko gotować … Przeróżne wypieki, ryby, barszcze itp. Wszystko na tej skażonej wodzie… I co z tym teraz zrobić wyrzucić?? Kupić wszystko od nowa i zacząć gotować na KUPNEJ wodzie?? Powiedzcie jak tu zorganizować święta… Rodzina przyjedzie a tu taka niespodzianka.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 36. Życząc naszym radnym i wójtowi wesołych świąt zapraszam do mnie na wigilię. Jest taki piękny zwyczaj, że jedno miejsce trzyma się dla gościa. JA was wszystkich chętnie ugoszczę. Nakarmię i szklanką wody poczęstuję.
  Zapraszam
  Wesołych świąt

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 37. Brawo Panie wójcie! NS znowu była pięć kroków przed wami! Informuje ludzi godzinę wcześniej niż wy. Dla dobra nas wszystkich byłoby lepiej żeby to ludzie z NS nami rządzili! NIe bałbym się o zdrowie moje i moich dzieci. ALe zamiast ich słuchać potraficie jedynie obrażac tych, którzy wiedzą i mądrością bija was o lata świetlne! Pani wicewójt KTO będzie mieszkał w tych mieszkaniach socjalnych jak wy nas wcześniej potrujecie???
  Jestem za referendum o odwołanie tej kliki!!!!!!!!!!!!
  Wesołych Świąt

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 38. I znowu będę musiał pić piwo . Robaki w wodzie , niezły prezent pod choinke od wodociągów.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Od wójta i rady co pierdołami się zajmuje zamiast instalację wodkan nam wymienić choc ludzie na tej stronie proszą o to od dawna!! “Wodociągi” nie są właścicielem całej instalacji i i ujęcia tylko gmina!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Nie tylko na tej stronie ludzie proszą o NORMALNĄ wodę.
    W tej sprawie OD LAT mieszkańcy chodzą tłumami do wójta.

    I co ? I i nic. Miasto będzie.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 39. Woda skażona ponownie a Wójt obiekty kosmiczne buduje chyba dla kosmitów , bo my z nich będziemy korzystac po śmierci .Ma w dupie mieszkańców , jeszcze niech zaplanuje z 20 świetlic , boisk i diabli wie co jeszcze , zamiast inwestycji w wodociągi itp .Tak , zadymiarze i oszołomy , tylko tyle radni maja do powiedzenia na sesjach nazywając tak użytkowników NS .Tu sie pisze nie prawdę a jak jest naprawde to sami widzimy .DZIĘKUJĘ PANIE WÓJCIE ZA WSPANIAŁE ŚWIĘTA BĘDĘ JE PAMIĘTAŁ DO KOŃCA ŻYCIA .Radnym też dziękuję za wspaniałą posługę dla Wójta .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Popłakałam sie z tej wiadomosci , jedzenie przygotowane na skazonej wodzie , dzieci do kapania , mąż chory , musze iść kupic wode i jak ją do domu zatargac o ile jeszcze bedzie w sklepie .A w domu jeszcze tyle pracy , jutro uroczysta kolacja Wigilijna , na czym ją ugotowac . Na tym zakoncze bo zeszło całkowicie ze mnie powietrze .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 40. Pan Maczan znowu na urlopie?
  Odprężcie się ludzie i zrelaksujcie – po świętach ktoś się pojawi!

  Za jakieś dwa, trzy dni będą plakaty, beczkowóz i telewizja. Panie proszone są o poprawienie makijażu a panowie proszę się ogolić, tfu – to znaczy lepiej się jednak nie golić 😀

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Mam propozycję – jeszcze niech odłączą prąd. Wtedy nie będziemy naszej szacownej ;władzy’ szkalować i pisać co o nich myślimy. Najwyższy czas zastanowić się jakich ludzi wybieramy do rady gminy. Kandydatom może wcześniej trzeba robić testy na inteligencję. I przestańmy ‘olewać’ wybory bo dalej tak będzie. Życzę wszystkim forumowiczom mimo wszystko zdrowych i spokojnych świąt.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Z tym prądem to dobry pomysł podsuwacie.
    Nie będziecie mogli przy świeczkach dalej obsmarowywać swojego dobrodzieja.
    Marine wam zrobił, plaże wybudował, miasto szykuje a wy tylko ten pesymizm i pesymizm.

    Mnie ta woda smakuje.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Znowu został nam na ratunek tylko Pan Detmer.
   Zróbmy go do cholery tym szefem obrony cywilnej bo on i tak to faktycznie już od dawna robi.
   Może te katastrofy przynajmniej będą bardziej do zniesienia.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Też widzę Pana Mirka na tym stanowisku.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Katani jak najbardziej, bardziej by się nam przysłużył niż jako strażnik.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Na 100% bardziej byłby dla nas Mirek przydatny obronie cywilnej niż jako prywatny szofer dla Rzymczykowej.

      POCIĄGIEM Pani Rzymczyk można było się przejechać – jak każdy normalny człowiek.
      Nikt Pani piechotą iść do tego Poznania nie kazał po ten “puchar”.

      Jeszcze Pani (na szczęście) premierem RP nie jest aby się bujać po Polsce na koszt Państwa.

      Zwracam też uwagę, że strażnika gminnego mamy sztuk jeden, więc jak musiał Rzymczykowej pupsko wozić do tego Poznania to także nikt w tym czasie nie pilnował bezpieczeństwa. No chyba że wszystko jest tu ok i bezpiecznie wtedy nie tylko straż gminną należy zlikwidować ale też policję i resztę. Jesteście zresztą na najlepszej drodze ku temu więc już nikt niedługo wam nie będzie przeszkadzać.

      Aha – betonowy pomnik wodza jeszcze postawcie – tak ze 30 metrów wysokości starczy.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 41. Najpierw myślałam, że p. Inspektor żartuje albo czegoś nie zrozumiałam.
  Teraz do mnie dotarło całe święta bez wody!!!
  Powiem Wam, że mam kluskę w gardle i płakać mi się chce, bo cały czas darli się na mnie, że robię zadymę nie wiadomo o co. No właśnie o to!!!! O zdrowie, spokój psychiczny i bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. P. Inspektor powiedziała, ze widocznie źródło jest niebezpieczne i nieodnalezione bo skażenie wróciło. I będzie powracać dopóki będzie się ignorować najważniejsze sprawy. I co pan na to Panie Ławicki, czy pan udostępni mieszkańcom swój kran??? Co Pani na to Pani Kierzynkowska, Pani Kania, które twierdziłyście na zebraniu sołtysów, że to ja podejmuję pochopne decyzje!!! A co powiecie o decyzjach p. Wójta, który na temat wody dał tylko jakieś enigmatyczne pismo. Pytałam na poprzedniej Sesji Rady o źródło wszyscy mnie zakrzyczeli!!! a teraz proszę macie prezent!!!
  Ja jestem załamana!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ławicki – ja chciałbym ci przypomnieć że ty nadal powinieneś publicznie przeprosić Panią Iwonę za te bzdury, które wygadywałeś na jej temat. Czas dobitnie pokazał, że to Iwona ma rację i sprawa ze skażeniami wody jest permanentna i wymaga systemowego rozwiązania.

   Natomiast twoje próby zagłuszania Iwony można różnie nazwać ale raczej nie nadaje się to na te forum.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 42. Panie wójcie! Nie powiem gdzie pan sobie możesz wsadzić ten prestiż i datę historyczną! Mnie i mojej rodzinie wystarczy jak przestaniecie nas truć!! Ale wy macie ważniejsze sprawy. Jesteście szkodnikami Pan i cała ta śmieszna rada. Panie Ławicki możesz pan nazwać mnie krzykaczem, mam to dokładnie tam gdzie wy nas!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Proszę nie przeszkadzać.
   Pan wójt jest skupiony nad przygotowaniem BARDZO WAŻNYCH DOKUMENTÓW do rejestracji miasta. Później będą inne bardzo ważne dokumenty dotyczące wiatraków i drogi z portu do nikąd. A jeszcze później to będą inne ważne sprawy.

   Ciągle te marudzenie, woda, woda, woda – a kupcie sobie po mineralce i dajcie wy wreszcie wójtowi spokój!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 43. Proszę informujcie się nawzajem. Teraz nie czas na oskarżenia, choć złość w każdym zbiera.
  Pozdrawiam

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 44. Naszym radnym, wójtowi i wicewójt życzę wesołych świąt!! Bo to wasze ostatnie święta w tym urzędzie!!! Ile można??? Na hale widowiskowe, świetlice za miliony, setki tysięcy dla powiatu i szpitala, miliony w Gąsierzyno to są! Ale my dalej mamy to G..WNO pić! My i nasze dzieci!!!
  Bardzo dziękuję radzie i wójtowi za wspaniałe święta
  Jeżeli ktoś przygotuje listy do złożenia podpisu o odwołanie tych dyletantów, którzy zagrażają naszemu zdrowiu- proszę o pilną informację. Czekam niecierpliwie
  Mieszkaniec Stepnicy

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 45. Ha ha. O ile będzie !! beczkowóz.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 46. ja się tam cieszę bo se chociaż mięśnie wyrobie nosząc tą wodę w butelkach. moim zdaniem to bardzo piękny i drogocenny prezent

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Witam

   To wesołych Świąt życzę wójtowi mam nadziej że wie gdzie ma ogłośić skażenie bo tyle tablić miejscowości postawił w Bogusławiu , Czerwonaku , Stepnicy iż sama teraz bładze jak do domu muszę trafić przejeżdzam aż 4 tablice zaczym trafię .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)