Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

NOWE: Woda w Stepnicy dalej wysoka.

 

 

Dzika plaża, główna plaża, port rybacki, marina dalej znajdują się pod wodą. Poniżej przedstawiamy zdjęcia nadesłane przez jednego z mieszkańców. Zostały one wykonane w dniu dzisiejszym tzn. 15 stycznia. Zachęcamy czytelników do wysyłania zdjęć/filmów na adres mailowy redakcji: redakcja@nowa-stepnica.x25.pl Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na stronie Nowej Stepnicy.

[nggallery id=16]

  

zdjęcia znajdują się na trzech stronach

Tagi: , , , , , ,

25 komentarzy

 1. Musze pmwfnorooiac ze materialy budowlane wykonane ze stali musza odpowiadac odpowienim normom budowlanym. Cegly musza odpowiadac z polskimi normami budowlanymi inaczej mozemy narazic sie na nieprzyjemne sytuacje.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Jeden tylko rozsądny głos w tym temacie; jest nim TECHNIK. Reszta to na poziomie onetu.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ludziom domy zalewa to się dziwisz, że są wkurzeni? Jak chcesz prowadzić akademickie dyskusje to idź do Andrzeja – na pewno Cię z chęcią wysłucha, ma dużo czasu, emeryt.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Witamy – nowego Trolla ! 😀
   Mało coś was tutaj ostatnio – pomarliście czy co? Szczepienia na enterokoki nie wyszły?

   Trochę się Tobą pobawimy – kukiełek jak na lekarstwo – trzeba oszczędzać 😀
   Kieeedyś to były czasy! Ale od czasu jak radna wsiur przyjęła taktykę siedzenia pod miotłą to zrobiło się trochę nudno.

   No! Ale do roboty!

   Jak tam poranny pudelek?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Luuudzie – nie w tym tempie!
    Ledwo się powiesił a już rdzeń przerwany!

    Pooowoooli ! 😀

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Człowieku – czy ty wiesz JAK “robi się” takie rankingi?
     Co one mają W OGÓLE wspólnego z dobrym zarządzaniem?

     Są gminy gdzie gospodarz posiadając skromne środki latami, z mozołem buduje coś pożytecznego ale statystyka go nigdy nie wykaże bo … nie przepieprzył odpowiedniej ilości środków europejskich 😀

     Przykład Wyganowskiego jest MODELOWY.
     Facet nadaje się tylko do kitowania baranów i zastraszania chuderlaków – nic ponadto.
     Pieniądze – dosłownie – z nieba – wypierdzielone KONCERTOWO w błoto i jeszcze mu medal za to dali 😀
     ŻENUJĄCE.

     Na tym jednym przykładzie można gołym okiem zobaczyć gdzie można sobie te wszystkie rankingi włożyć.

     Rotacja w układzie jest NIEZBĘDNA i nie przekonają mnie żadne argumenty o wspaniałych wyjątkach etc. Nie ma ludzi niezastąpionych i funkcji tylko dla wybrańców. To przeczy podstawowym zasadom teorii organizacji – sorry. Jak ktoś jest faktycznie dobry to niech szkoli następców – przynajmniej wiedza się upowszechni.

     Argumenty przeciwko rotacji szerzą głównie cynicy i manipulatorzy szczęśliwi z mafijnych, betonowych układów – nie do ruszenia. Państwo nie może sobie pozwolić na wyrastanie takich struktur pod swoim bokiem choćby miało spuścić bombkę. To już lepiej zrobić rotację – przynajmniej bezkrwawo i zrobi się to w wyborach.

     Starożytni Grecy raz na 20 lat robili dużą wojnę – no i sprawa się wyjaśniała na kolejne pokolenie. Od tego czasu poszliśmy jednak trochę do przodu i nie trzeba chyba tępić mieczy aby zrobić coś tak oczywistego jak wymiana zdegenerowanej kadry robić systematycznie.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Poszukaj rozsądku w BIPie – prokurator już boki zrywa 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Złość urodzie szkodzi a malkontenctwo to raczej wyziera z Twojego komentarza. Rozumiem, że zalane mariny oraz znaczne straty materialne skłaniają Ciebie do optymizmu a wręcz euforii. To przypadłość umysłowa bardzo popularna wśród władyków tej zakręconej wioseczki – trzeba się radować bo robota będzie i jeszcze więcej pieniędzy pójdzie z dymem!

   Co do merytoryki to mieszkańcy wykonują mnóstwo pożytecznych zawodów i PŁACĄ za to, że ktoś ma zabezpieczyć miejscowość (i całą gminę) – także przed cofkami. Kiedyś się to jakoś udawało.

   Tak jak nie trzeba kupować browaru aby napić się piwa tak i nie mieszkańcy mają wiedzieć CO trzeba zrobić natomiast mają święte prawo oceniać SKUTKI dotychczasowych działań. Oceniając skutki mają prawo do własnego, odrębnego zdania a nawet do błędnej oceny natomiast PSIM obowiązkiem osób odpowiedzialnych za stan rzeczy jest się TŁUMACZYĆ i swoje działania korygować. Gminy najnormalniej nie stać na takie katastrofy dla jakiś tam chorych ambicji jednej czy drugiej osoby.

   Forum też nie jest od tego aby dawać Tobie satysfakcję z lektury – jeśli jej Ci brak to zrób sobie spacer do gminnej biblioteki i znajdź tam godną swojego intelektu lekturę a forum zostaw w spokoju skoro skoro tak już tak wysoko bujasz w obłokach, że zaraz czubkiem głowy sufit przebijesz.

   Forum jest od dyskusji pomiędzy mieszkańcami a ta dyskusja nie musi być wcale ani jakiś wygórowanych lotów ani super merytoryczna ani nawet gramatyczna. Cel i efekt jest tutaj istotny a nie sprawy estetyczne.

   Zalatujesz mi wiejską pychą Wyzińskiej, którą sama ledwo co się wyczołgała z czworaków a już chciałaby resztę osmalić kagankiem oświaty. Daruj sobie. Przetrwamy jakoś bez Twoich rad.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Nie dwa tygodnie ale chyba dwa albo trzy miesiące cumuje na kanale łódż Nurek i wykonują jakieś prace podwodne .Boże daj zdrowie żeby to wszystko wytrzymać i przetrzymać .Tak wszyscy się cieszyli , że jak Wójt zmodernizuje Marinę i pobuduje wyżej drogę to okoliczni mieszkańcy nie będą doświadczać powodzi która tyle zniszczeń i tragedi ludzkich niesie za sobą .Główną przyczyną powodzi jest kanał i niestety jak zwykle skończyło się na obietnicach . Droga zbudowana przy Marinie ani nie zabezpieczyła mieszkańców przed powodzią bo jest za nisko pobudowana a jeszcze w dodatku woda z okolicznych łąk i działek nie ma gdzie spłynąć .Ludzie mieszkający nad kanałem zaczynają swoje posesje wystawiac do sprzedaży , są już dwie oferty . Piękne miejsce , może ktoś reflektuje .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Woda wylewa dokładnie tam gdzie Wyganowski dotknął się swoją złotą dłonią – port rybacki i kanał. Reszta się jakoś trzyma. Na poprzednich zdjęciach widać, że wystarczyło położyć worki z piaskiem przy wjeździe do portu rybackiego i tam woda zostałaby powstrzymana. Z kanałem Młyńskim już nic nie dało się zrobić – chronić mogła tylko droga ale widać podkład pod nią gdzieś w czasie inwestycji “wyparował”.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. To co widzimy na tych kilkudziesięciu zdjęciach to klasyczne złudzenie optyczne.
  Wody NIE MA 😀

  Kwestię wyjaśniło Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie:
  Sytuacja jest monitorowana, nie ma większego zagrożenia

  Według danych Centrum podtopione zostały pojedyncze piwnice, np. w Kołobrzegu. Woda też podochodzi pod budynki w Trzebieży i Dźwirzynie.

  Ogłoszono alarm przeciwsztormowy m.in. w takich miejscowościach jak Szczecin, Świnoujście, Dziwnów.

  Tutaj: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120114/REGION/948679700

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Zgaduj zgadula czyli zagadka z cyklu – jak wam się powodzi? Bo mnie się nie przelewa 😉 Kto jest takim fachowcem od hydrologii? Pseudonim wystarczy 😉

   “Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku”

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Patrzę na te woreczki na zdjęciach i sam nie wiem co już o tym myśleć. Nie wygląda to zbyt poważnie. Tutaj cały system chyba należy przebudować. Droga przy marinie i same umocnienia brzegów kanału można było tak zrobić aby stanowiły część systemu chroniącego miejscowość przed wodą. Dalej przebudowa wałów wzdłuż Gowienicy z założeniem membran i siatek ochronnych. Rekonstrukcję wałów można by poprowadzić do drogi betonowej biegnącej od szosy do mostu łąkowego. Samą drogę należałoby nieco podnieść i uszczelnić membranami. No i system byłby w ogólnych zarysach w miarę funkcjonalny. Lub też przebudowę istniejących wałów zakończyć przed pompą i wzdłuż kanału usypać prostopadłą do rzeki groblę. Wtedy łąki po obu stronach drogi z płyt Yombo oraz pomiędzy szosą na Miłowo i Gowienicą służyłyby jako okresowe poldery przejmujące nadmiar wody. Natomiast sypanie nowych wałów do mostu na trzynastce doprowadzi do spiętrzenia wody w dole rzeki. Trzeba będzie w tym rejonie podnosić obwałowania oraz przebudować drogę z mostem. A to już bardzo znacznie podniesie koszty i niesie ze sobą ogromne ryzyko dla mieszkańców w razie przerwania wałów. Wtedy nie skończy się tylko na ogródkach działkowych ale fala wleje się na osiedle i dalej.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Święte słowa!
   Czy nasza gmina ma jakieś plany dotyczące budowy i/lub konserwacji urządzeń hydrotechnicznych etc.? Bo chyba o tym zapomniano, w pogoni za atomem, że Stepnica leży na terenach zalewowych …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Wlało się do tych rybackich baraków?
  Chyba to trzeba odkażać? Nie?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Workami tu i tam nie da się zabezpieczyć Stepnicy przed ewentualną powodzią. Tu potrzeba konkretnego planu naprawy wałów (ich stan jest katastrofalny), poprawy jakości melioracji (od lat nie udrażnianej na prywatnych gruntach) i szeregu innych działań. Może pan Maczan zamiast się urlopować zinwentaryzowałby stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego i sporządził plan działania? Ja rozumiem, że miasto, elektrownie to czasu na głupoty mało. Ale czasem warto pomyśleć i działać zanim woda pod domy podejdzie 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. wesoło jest w Stepnicy mam nadzieje że wszystko wraca do normy

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. widzę na zdjęciu, że woda podeszła aż pod Tawernę…

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Nie ma się czym podniecać, parę lat temu woda była pod GOKiem a więc jak się domyślacie Tawerna stała w wodzie.

   Zalew to już taki akwen, że nie da się ogarnąć, nawet tysiącami kanałów Melioracyjnych i Grubymi i Wysokimi na 100 metrów wałami.

   Zresztą Stepnica nie jest Jedyna, Zalew Zalewa wszystko, Tak samo Zalew Wiślany.

   Co do mieszkańców ulic przy Przystani… cóż w momencie stawiania chałupy mogli się zorientować że to teren zalewowy… Problem polega na tym, że co? Wójt postawi wały, i zabezpieczenia itp, np 2 metrowe… a potem parenaście rodzin zbuduje domy na kolejnych terenach zalewowych i nie dość, że tam trzeba zabezpieczenia budować, to jeszcze najpewniej powiększać poprzednie…. A może by tak…. hmm.. budować na terenach nie zalewowych… chcieli mieć widok na Zalew, to Mają go pod nosem….

   Nie jest źle, mogło być gorzej.

   P.S. Jeżeli przy okazji, amfiteatr nam odpłynie, to chyba nikt się nie obrazi….

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Na tym terenie budowali też Niemcy przed wojną. Byli jednak o tyle mądrzejsi, że larseny były wyższe, stworzono mądry i funkcjonujący do niedawna system drenaży wody z tego terenu, regularnie konserwowano wały na rzece i inne urządzenia melioracyjne. Nikt nie ma pretensji o to, że są cofki. Problemem jest zwiększenie ryzyka zalania tych terenów przez wadliwie zaprojektowane i wykonane prace przy marinie, zniszczenie drenażu, rur wodociągowych, czyli zwykła głupota i niechlujstwo 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Taaak – cofki to są dopiero od dwudziestu lat.
    Łocieplenie globalne i takie tam pierdoły dla naiwnych podatników.

    Komuna jakoś sobie dyspensę od tych katastrof naturalnych wymodliła chyba u samego Lenina.
    Może rowy melioracyjne po prostu kopali?
    Ludzie robotę mieli – na serio! – każdy żul mógł to robić.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • A w zasadzie to nieudolnie “poprawiać”. Wszystkie te rewelacje to mamy od zapędów budowlanych naszego Wójta oraz oczywiście od DŁUGICH LAT jego zaniedbań (10 rok już leci przypominam). Nie ma co zwalać na przyrodę – zawsze taka była.

    Jak Andrzej coś rozpierniczy to zawsze jest na przyrodę zwalane.

    Budynki na Rybackiej były postawione za Niemca a oni nie stawiali budynków gdzie popadnie tylko zgodnie z planem i pomyślunkiem. Na łąkach pomiędzy Rybacką a kanałem Młyńskim były przemyślne niemieckie drenaże – ludzie widzieli na własne oczy jak Mostar wywlekał to spod ziemi. A jacy zdziwieni byli – co to? co to? Jak nie wiedzieli co to i po co to trzeba było zrobić stop na chwilę, popytać starych mieszkańców (jeszcze paru Niemców by się znalazło) i ZASTANOWIĆ co z tym dalej robić. Przede wszystkim nie należało tego pochopnie rozwalać. Gratulacje dla Jasiaka z NBQ za nadzór inwestorski :D. Jak rozwalili drenaże to zalewa – co w tym dziwnego?

    Metalowe larseny też okazały się pomyłka. Niemcy zastosowali bale drewniane. Nie, nie dlatego, że stali im brakowało tylko najwyraźniej dlatego, że te bale nie tonęły w Stepnickim torfie tylko się trzymały jak trzeba. Czas pokazał, że dobrze zakonserwowane wytrzymały ponad 50 lat w miarę dobrym stanie – marina się nie rozsypała. Natomiast po “innowacjach” Mostaru z metolowymi larsenami bez odciągów to rozsypała się po … roku. Były zdjęcia na forum jak im się powyginały jak harmonijka zanim jeszcze zdążyli to skończyć. Teraz jakaś ekipa płetwonurków sprawdza to barachło pod wodą od 2 tygodni – ciekawe co znowu się rozpadło.

    MÓZGU tutaj trzeba a nie narzekać na przyrodę.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)