Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Były sobie mariny dwie …

Materiał fotograficzny nadesłany przez mieszkańca

Stepnica

Gąsierzyno

Tagi: , , , ,

64 komentarze

 1. @ Chwasty
  Przed budową tego czegoś mądrzy ludzie podpowiadali, że to nie jest dobre miejsce. Ale tak to jest jak nie decydują fachowcy tylko najgłośniejsi, czy najgłośniejsza. Przy braku gminnych pieniędzy pozostaje ludziom z Gąsierzyna albo samym wejście pogłębiać albo opalać się tam w letnie dni 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Przystań w Kopicach zrobili prawdziwi żeglarze (Klub “Szuwarek”) za 1/3 ceny tego co w Gąsierzynie i ona stoi. Ludzie tam cumują.

   Jedyne co zrobił w Kopicach wójt to slip – od razu się rozpierdzielił 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Do Adama
  Nie obrażaj mieszkańców Gąsierzyna! To w większości porządni ludzie i gdyby oni robili marinę nie byłoby takiej fuszerki! Marinę robiła prywatna firma.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ Adam
   tak,tak ludzie się napracowali wójt coś im obiecał
   a potem obrócił kota ogonem i myślę że
   będą mu to pamiętać

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • faktycznie – pomagali – z dobrego serca
    ale jak przyszło, że ktoś chciał tam łódkę an chwilę przywiązać to się na ich wójt wypiął
    dla miastowych to jest podobno tylko

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. A skąd Baśka może to wiedzieć?
  Dla niej pomost to już PORT 😀
  W tym Gąsierzynie to chyba nawet łódki wcześniej nie mieli nawet …

  Na sernikach się zna i tyle

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Torty też ma wyborne 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Możliwe, na czymś w końcu znać się musi. Bo jak słucham tego “żyjemy w XXI wieku” to nie wiem śmiać się czy płakać? Myślenie tej pani nawet o ekonomię marksistowską nie zahacza. Reprezentuje ona sobą ten sam poziom, co Grecy- “jak dają to brać, bo później nie dadzą”. Skutki powszechnie znane. Intelektualna katastrofa! W jednym tylko miała rację, twierdząc, że “pieniądze się skończą”. No właśnie pani radna, już się kończą i niech pani nam wszystkim powie jedno- za CO utrzymamy te pani fanaberie?? Wejście do mariny co rok pogłębiać trzeba, roczny koszt utrzymania TAKIEJ świetlicy to też niebagatelne pieniądze a będziemy mieli trochę takich potworków do utrzymania! Może mieszkańcy Gąsierzyna, jak już tak chcą tam wesela i chrzciny urządzać niech pokrywają koszty utrzymania tego zamku na piasku, bo mi się nie uśmiecha do czyjejś głupoty dopłacać!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Milion sto tysięcy!!! Z kimkolwiek nie rozmawiam, każdy jest zszokowany. To nawet ciężko nazwać.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Tylko, że grekom to już teraz pozostała albo WOJNA (którą przegrają) albo pójście w NIEWOLĘ. Jak Radna chce na końcu iść odpracować w jakimś … he he he 😀 – nie wezmą jej 😀 – chyba tylko do zbioru truskawek albo na zmywak – TO NIECH SOBIE IDZIE! Ale ja się obawiam, że te luksusy to raczej na nas spadną a ona się gdzieś na czas ewakuuje.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. @ Adam
  “jakieś usterki” Koń by się uśmiał! Ona regularnie w wodzie ląduje! Jak Ty nazywasz to “drobną usterką” to jak wady budowlane muszą wyglądać??? Nie wiesz, o czym piszesz (definicję portu już ktoś litościwie podał) i jeszcze innych pouczasz! Żeglarza toś pewnie na oczy nie widział. Marna ta prowokacja, marna jak wykonanie tego “portu” .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • .

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • .

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Niestety- to nie są “fundatorzy”. Ci ludzie tylko wydają NASZE podatki. Jak to robią- widać na zdjęciach powyżej. Swoich tak głupio by nie wydawali. Ręce opadają. Teraz powinni z własnej kieszeni za naprawy płacić! Zacznijmy od pani od szarej strefy cukierniczej…

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Na sesji odnośnie referendum radny Ławicki pouczał, że WSZYSCY podatki powinni płacić i co tam taka Maria Szczeblewska chce agroturystykę prowadzić i ze zwolnień korzystać? Może Pan radny da spokój kobiecie, która robi wszystko jak należy, za wszystko sama płaci i inwestuje w swoje gospodarstwo i siebie, żeby wszystko legalnie robić, a popatrzy na radę?? Tam wszyscy tacy krystaliczni? Bo jak widzę, to najgłośniejsi najwięcej na sumieniu mają. JA proponuję miasto radnej w Gąsierzynie zrobić! Miejską zabudowę za nasze pieniądze sobie fundują a w konsultacjach wyszło, że tam naród do miasta ciągnie że hej! Wtedy może radna/sołtys poczuje to co Pani Maria i rozumu jej przybędzie??

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Tutaj od dawna panują podwójne jak nie potrójne standardy! Jedna wieś ma świetlicę a la pałac, żeby sobie “komunie i wesela organizować” a w innych, większych miejscowościach ludzie nie mają się gdzie spotykać! Choćby w Żarnowie, Łące, Bogusławiu i na Stepniczce. Prawda jest taka, że inni nie dostaną bo ta świetlica pochłonęła ogromne pieniądze! Za tą kwotę z powodzeniem można było wybudować TRZY świetlice! Ale nie każdy sołtys/radny ma taką siłę przebicia (geny). Przed jednymi staje się na baczność innych można zwyczajnie olać. Dla niezorientowanych: Gąsierzyno faktycznie się wyludnia ( oferty domów na sprzedaż są jaskrawym tego przykładem), w Żarnowie mieszka ponad 400 osób, a Łące niebawem przybędzie mieszkańców do mieszkań socjalnych. Tam powinno się inwestować, bo zaraz te 50 metrów obecnej świetlicy w Gąsierzynie co to tak radnej nie starcza na DWIE imprezy rocznie to i tak będzie za dużo, a w tamtych wsiach ludzie dalej na ulicach będą sobie zebrania organizować.
         Wielki minus dla radnych i sołtysów z tych miejscowości! Dali się zakrzyczeć i dopiero teraz coś niemrawo przebąkują, jak pieniądze w sumie rozdysponowane. Tym bardziej dziwi, że radny ze Stepniczki to przewodniczący komisjo budżetowej, ale jego niemoc jest powszechnie znana!

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • 10 lat rządów Wyganowskiego doprowadziły już do takich absurdów, że dalej już nie ujedziemy.
         Normalni ludzie rejestrują działalność, płacą wszystkie daniny i jeszcze muszą znosić administracyjne szykany Wyganowskiego. Natomiast “swoja” MAFIA tak się już rozpasała, że w biały dzień robi wszystko NA CZARNO I KRADNIE W BIAŁY DZIEŃ a się jeszcze W OCZY LUDZIOM ŚMIEJE.

         Jeśli ktoś myśli, że tak można w nieskończoność robić to się grubo myli bo jest też granica wytrzymałości ludzi uczciwych. Jak się za to nie wezmą odpowiedzialne za to służby to dojdzie jeszcze do jakiejś tragedii i proszę wtedy nikomu nie wpierać, że można to było łagodniej załatwić.

         Zamykać oczy na rozbój w biały dzień można do czasu.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Wójt szkolony w metodach operacyjnych wie, że najskuteczniej jest niepokornych upierdzielić administracyjnie i namiętnie to stosuje. A niech sobie walczą później z administracją, policją, sądami – zanim nawet wydumaną sprawę się wyjaśni to z pokrzywdzonego zrobi się już kalekę.

         Jak trzeba to nawet odpowiednie papiery “się zrobi”.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • niech on się nie wymądrza bo pracując przez lata w budżetówce doił pieniądze z podatków tej małej grupki pogardliwie nazywanych “prywaciarzy”, “wyzyskiwaczy” itd. Parę milionów szaraków musi utrzymywać niebotyczne emerytury byłych ormowców, zomolstwo i tą całą czerwoną zarazę przefarbowaną po 89

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • “fundatorzy” = rozpylacze publicznej kasy

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. @ Adam
  Oto definicja:
  PORT : obszar wodny wraz z przylegającym lądem służący do obsługi statków, tj. przeładunku towarów; czasowe zabezpieczenie postoju statków.
  Dla ułatwienia dodam, że aby ją zrozumieć trzeba jeszcze STATEK od innych jednostek pływających odróżniać.
  Poniosło chłopaka 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jak on opiera się na opinii takich co to do “portów przyjeżdżają” to nie dziwota, że mariny od portu nie odróżnia. Ciekawe jak reagowaliby mieszkańcy np. Szczecina jak u nich nowe nabrzeże co 6 miesięcy w wodzie by lądowało? Pewnie nie mówiliby o “drobnych usterkach” tylko pół urzędu na taczkach wywieźli! Ale u nas można drogo, byle jak i bezmyślnie.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Tak sobie siedzę i czytam bzdety, które piszecie na tej waszej Nowej Stepnicy. Siedzicie i tylko narzekacie. Nie mieszkam w Stepnicy już od kiku lat, jak przyjechałem na wakacje w tym roku to bardzo mile byłem zdziwiony wyglądem Stepnicy jej portu a najbardziej to tym, co zobaczyłem w porcie w Gąsierzynie. Tyle lat nic tam się nie działo, a tu taka zmiana. Rozmawiałem z ludźmi, którzy żeglują po zalewie i wszyscy podzielają moje zdanie. Być może coś tam się dzieje z tym portem i są jakieś usterki, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że ludzie z Gąsierzyna włożyli bardzo dużo pracy w budowę tego potu i na pewno to naprawią a Wy tylko stękacie, marudzicie i wszystkich krytykujecie. Co to jest za kraj – same marudy !!!!!!!!!!! – sami byście coś zrobili !!!!!!, pisać i narzekać to każdy potrafi? Dzięki osobą przez których powstały te porty, przyjeżdża jeszcze ktokolwiek do Was i daje zarobić Wam pieniądze -Zresztą, co ja będę pisał, ludzie róbcie swoje i nie słuchajcie tych maruderów.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ja też sobie siedzę tylko że ja zawijam sreberka 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Port w … Gąsierzynie ??? 😀 Oooo

   Nawet trollu nie potrafisz sprawdzić podstawowych faktów sprawdzić żeby się uwiarygodnić a już próbujesz lasować innym mózgi :
   “Rozmawiałem z ludźmi, którzy żeglują po zalewie i wszyscy podzielają moje zdanie”

   wciskaj swojej starej te bzdety

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To nie port tylko MARINA. I nie jest normalne, że co pół roku się rozsypuje!! Pana to pewnie nie dziwi, my jednak uważamy, że można było ją zrobić NORMALNIE, szczególnie że tania nie była. Pana “miłe zaskoczenie” ma się nijak do faktu, że nie mamy stołówki samorządowej a wydaje się ponad milion złotych na świetlicę na uboczu. I gdzie ci wspominani przez Pana turyści?? I ile to oni niby pieniędzy u nas zostawili??? Bo lokalni restauratorzy jakoś nie odczuli tego najazdu??

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To jest najwyraźniej jakiś zamiejscowy analfabeta:

   “Dzięki osobą przez których powstały te porty, przyjeżdża jeszcze ktokolwiek do Was i daje zarobić Wam pieniądze”

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Żal mi tego Pana. Tyle lat w Stepnicy nie mieszka, aż zapomniał, że do “portów” się przypływa nie przyjeżdża. Ech! Ci miastowi 🙂
    Pieniędzy Panie Adamie nikt w portach u nas nie zostawia. Ktoś Panu głupot nagadał.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • nie pij stary tyle jak piszesz na forum

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Nie wiem z kim człowieku rozmawiałeś, ale nie z moimi kolegami. Po pierwsze to nie jest port. Po drugie cały czas u wejścia woda piasek nanosi, także staje się ono coraz płytsze i pod koniec sezonu nie każdy może tam bezpiecznie wpłynąć, chyba że kajakiem. Prawdę mówiąc, to wszyscy zastanawiamy się kto wybrał taką lokalizację?? Pojęcia o wodzie to ten ktoś nie miał. Ty najwidoczniej nie widziałeś w ogóle tego miejsca, bo dziecko odróżnia port od przystani a tą od mariny!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Ludzie z Urzędu Morskiego wielokrotnie mówili żeby nie budować w tym miejscu mariny bo jest ono znane z tego że tam piach cały czas nanosi. No ale co tam się słuchać fachowców – pobudowały wojskowe i już.

    Tylko zapomnieli dołączyć koparki w komplecie.
    Paranoja

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Siema Adam!
   Jak tam poszła szósta klasa?
   Czwarty raz już poprawiasz? 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ Adam
   To nie czytaj tych “bzdetów”. Przymusu nie ma. Porozmawiaj sobie z tymi żeglarzami co to portów od marin nie odróżniają, za to do nich przyjeżdżają i zostawiają w nich wory pieniędzy 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • 😀

   Poznaję po ortografii 😀

   Nie wytrzymała psychicznie 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • hej pajacu najpierw dowiedz się jak wygląda port a następnie marina i wtedy możesz pisać na tym forum więc spadaj

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To mi coś przypomina …

   Wy nie bierzecie pod uwagę, że są ludzie o takim poziomie wiedzy – już nawet nie o żeglarstwie a wiedzy ogólnej, że po prostu NIE ODRÓŻNIAJĄ polera od pomostu, przystani, mariny i portu !

   Dla nich drewniany kołek dla bydła wbity nad wodą, do którego można awaryjnie przywiązać łódeczkę to jest już PORT 😀 hi hi hi. Nadmienię, że PORT MORSKI – bo przecież Zalew ma/miał status akwenu morskiego :D.

   Nic więc dziwnego, że wójtowi tak szybko przybiera ilość PORTÓW w gminie 😀

   Daliście władzę i wielkie pieniądze TAKIM ludziom – teraz jeszcze dajcie im ATOM do ręki i ludzkość może się już spokojnie kłaść do grobu …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • To “COŚ” co stoi w Gasierzynie to można nazwać co najwyżej pomostem. Parę polerów jest i tyle. Widać gołym okiem, że tutaj ręka ignoranta podpisywała projekt.

    Na przystań żeglarską to się jeszcze nie klasyfikuje. Ot – przycupnąć na chwilę można i tyle.
    Miejsce jest wybrane w znacznym oddaleniu od wsi, w szczerym polu. Pies z kulawą noga nie chciałby tam przypłynąć chyba, że ktoś z fobią społeczną :D. Po co? Grilla sobie zrobić?

    Jeszcze dodatkowo jest to za płytkie a Zalew cały czas nanosi tam piach co było wiadome zanim to “COŚ” powstało. Za parę lat zasypie i będzie spokój z tą “inwestycją”. Albo będą musieli pogłębiać co rok tylko za co?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Do tego “portu” latem nie można dopłynąć na silniku ani też na wiosłach podejście jest zarośnięte zieloną gęstą roślinnością. Będzie coroczne pogłębianie i kilkakrotne w sezonie bronowanie. Wystarczająca dla jachtów głębokość wody przy kei jest od strony nawietrznej(zachodniej) więc nie może to “coś” także pełnić roli schronienia przed złą pogodą dla żeglarzy, od strony osłonietej keją nie ma wody. Patrząc na ten “port” ręce opadają tylko usiąść i płakać.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • He he CZOŁGIEM tam można sobie chyba zacumować.
      Gratulacje dla pajacy, którzy to zaprojektowali, zatwierdzili, sfinansowali i odebrali.

      Możecie spokojnie wykonać gest Przybyła.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Odradzam czołg – utonie w torfie na 100%.

       Do PORTU w Gąsierzynie pasuje jedynie Lekki Yacht model “Admiral Kierzynkowska I”

       Model amerykański, “Admiral Kiezynkovska I”

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • oraz model ekonomiczny, produkcji radzieckiej “Aдмирал Киетинкovckaя II”

        ten model też JEST W STANIE dobić do PORTU w Gąsierzynie

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • @ Chwasty
      Przed budową tego czegoś mądrzy ludzie podpowiadali, że to nie jest dobre miejsce. Ale tak to jest jak nie decydują fachowcy tylko najgłośniejsi, czy najgłośniejsza. Przy braku gminnych pieniędzy pozostaje ludziom z Gąsierzyna albo samym wejście pogłębiać albo opalać się tam w letnie dni. Ktoś już napisał, że najdroższa jest głupota 😉

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • @chwasty

      Krótko mówiąc jedynie szaleńcy mogą myśleć o zacumowaniu w Gąsierzynie.
      Ale delegacjom od przecinania wstęg to nie przeszkadza bo nie dowożą ich motorówką tylko autobusem 😀

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • to ja zamieszczam słowniczek żeglarski dla wójta żeby nam siary w mediach więcej nie robił

    http://www.wydawnictwosel.pl/index.php?id=45

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Na początek proponuję najpierw trzy razy przeciągnąć pod kilem – taka jest tradycja.
     Starzy marynarze twierdzą, że wtedy wiedza szybciej do głowy wchodzi 😀

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Wczoraj jak zwykle na stronie było “kilka osób” 😀
  Dokładnie to użyte były 423 różne komputery 😀

  Ku rozwadze ignorantów wypisujących o “kilku osobach” …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Mam nadzieję, że ta świetlica w Gąsierzynie nie będzie się tak rozsypywała jak ta marina! Bo do tego miliona dużo będzie trzeba co roku dokładać. Ale jak widzę jak wszystko się u nas robi to i to mnie już nie zdziwi.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Zaleje, zamarznie, wywieje 😉
  Miejmy nadzieję, że też poszerzy to wreszcie będę mógł spokojnie zawracać swoją łajbą w kanale 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Niech ktoś powiadomi marszałka żeby gumiaki sobie kupił! Bo przecież nie może przy przecinaniu wstęgi trzewików sobie zmoczyć. A tu jeszcze świetlica, port, i kanał się szykuje i molo…. Jeszcze ze trzy wybory tym obskoczą 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. Zachodniopomorskie/Bałtyk. Na kilka milionów złotych Urząd Morski w Słupsku szacuje wstępnie straty wyrządzone przez sztorm i cofkę podczas minionego weekendu.

  Zastępca dyrektora ds. inspekcji morskiej Mirosław Krajewski powiedział w poniedziałek PAP, że prawdopodobnie całkowicie zniszczone zostały efekty wykonanego w ub.r. kosztem 7,5 mln zł sztucznego zasilania piaskiem plaż w Łebie, Ustce (Pomorskie) oraz Darłowie i Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Krajewski dodał, że na razie są to tylko szacunki, gdyż utrzymujący się wciąż wysoki poziom wody uniemożliwia przeprowadzenie szczegółowej inspekcji na wszystkich odcinkach brzegu morskiego.

  Straty są również w infrastrukturze brzegowej. W Kołobrzegu uszkodzone zostało 40 m ścieżki rowerowej w Ekoparku oraz 50 m drewnianego pomostu na jednym z falochronów. W Chłopach (Zachodniopomorskie) uszkodzony jest wyciąg do łodzi rybackich. Spore zniszczenia są również na przystani rybackiej w Jarosławcu. W Darłowie (Zachodniopomorskie) – jak poinformował rzecznik tamtejszego magistratu Leszek Walkiewicz – uszkodzony został drewniany pomost spacerowy na wschodnim falochronie. Cofka spowodowała też częściowe zalanie Parku Conrada.

  http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Kolobrzeg/Morze-zabralo-kilka-milionow

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Masakra! Ciekawe co z tym wszystkim będzie wiosną?? Roczne inwestycje za grube miliony!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A firmy wykonawcy pewnie znikną po robocie jak ta od placów zabaw 🙂
   Ciekawe kto teraz będzie wykonywał naprawy tych placów w ramach gwarancji?? Wójt czy radni????

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Pani Lidio podpowiadam moje pomysły na imprezy plenerowe w tym sezonie:
  1) Bieg w gumowcach do molo o Puchar Wójta
  2) Triatlon dla mieszkańców Młyńskiej
  – I etap -wpław do Sikorskiego
  – II etap- bieg po zakupy ( w tą i z powrotem)
  – III etap – kajakiem do domu z zakupami
  3) Jazz piknik na materacach na dzikiej plaży ( na wzór rzymski)
  Pozdrawiam
  Stepniczanin

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. jak teraz lód skuje to słabo widzę te molo

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. Innowacyjność, innowacyjność i jeszcze raz innowacyjność! Będziemy pierwszym miejscem na świecie promującym turystykę wyłącznie podwodną 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. do przecięcia … po raz trzeci !

  Zobaczcie na te worki …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)