Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Podatnik zapłaci za “Dom weselny” w Gąsierzynie ponad milion zł ???

Zapłaci, zapłaci – i to zapewne dużo więcej bo to prawdopodobnie jedynie koszt budowy bez wyposażenia. Na razie mówi się o kwocie 1,1 mln zł.

Jak donosi Gazeta Goleniowska w Gasierzynie powstaje za gminne pieniądze obiekt żartobliwie nazwany “świetlicą wiejską”. GG musi być dobrze poinformowana “u źródła” gdyż powyższa kwota padła po raz pierwszy a śladu tego projektu próżno szukać w gminnym BIP.

Obiekt jest 180-osobowej miejscowości po prostu NIEZBĘDNY gdyż, jak wyjaśniła na Sesji Rady Gminy – Sołtys Gąsierzyna Pani Barbara Kierzynkowska: “Musimy się przecież gdzieś spotykać na Dzień Kobiet i Mikołajki. Dodała jednocześnie, że tłum na Dniu Kobiet liczy aż 50 osób! Radna nie kryła, że obecnie istniejąca, nędzna, 50-metrowa świetlica po prostu upadla mieszkańców i zagraża prężnie rozwijającej się miejscowości gdzie ostatnio aż 5 domów zostało wystawionych na sprzedaż w oczekiwaniu na nowych, jeszcze lepszych mieszkańców.

Wobec tak przytłaczających liczb oraz niepodważalnych argumentów Czcigodni Radni nie widzieli innej drogi jak zaakceptować tę oszałamiającą inwestycję BEZ DYSKUSJI.

Dokładniejsze obliczenia wskazują, że wybudowanie “świetlicy” może mieć niebagatelny wpływ na wzrost poziomu kultury mieszkańców, gdyż przy powierzchni użytkowej 251 m2 na głowę każdego mieszkańca będzie przypadać blisko 1,2 m2 “świetlicy” przy koszcie 5913 zł na jednego mieszkańca (z uwzględnieniem noworodków rzecz jasna). Koszt jednego m2 “świetlicy wiejskiej” planowany jest na 4382 zł/m2. Jest to oczywiście wstępny szacunek – jak doskonale wiemy “wszystko drożeje”.

W Polsce podobno słychać, że turyści tłumnie już planują wizyty w Gąsierzyńskim obiekcie aby podziwiać drogie kamienie i metale szlachetne, z których wybudowana będzie “świetlica wiejska” godna “(jeszcze) najbogatszej gminy w Polsce”.

Apetyty na podobną “świetlicę” ma też już Stepnica. Mieszkańcy Stepnicy szybko wyliczyli, że podobna, godna ich MIASTA “świetlica miejska” powinna mieć powierzchnię przynajmniej 2809 m2 i kosztować ok. 12 mln 311 tys. zł. – uwględniając oczywiście 2082 mieszkańców Stepnicy. Prawdopodobnie jednak obejdzie się na apetycie gdyż to nie MIASTO Stepnica dała Pomorzu Zachodniemu Marszałka a właśnie WIEŚ Gąsierzyno. Swoją drogą kuzyn nie był sknera – dał na tę inwestycję z kieszeni PROW kwotę 460 tys. zł.

Nie są znane jeszcze dokładniejsze plany wykorzystania “świetlicy wiejskiej”. Podobno ma wzrosnąć dramatycznie ilość planowanych ślubów i chrzcin należy więc mieszkańcom Gąsierzyna pogratulować chyba sił witalnych i wigoru!

Wójt już zapowiedział, że taka inwestycja nie może pójść na marne i “wydzierżawi ją nawet za złotówkę”. Z braku śmiałków do tak ambitnego zadania nie należy wątpić, że trud właściwego spożytkowania “świetlicy wiejskiej” spocznie prawdopodobnie na najbliższej rodzinie Marszałka.

Zapewne też już niedługo obiekt pod nazwą “świetlica wiejska w Gąsierzynie” zmieni nazwę na bardziej godną. Złośliwe wiewiórki doniosły bowiem, że upierdliwi urzędnicy zdefiniowali jednak na piśmie pojęcie “świetlica wiejska” i trochę do niej Gąsierzyński Pałac oraz pomysł na jego zagospodarowanie – co tu ukrywać – nie pasuje. Z poprawieniem stosownych dokumentów – jak to w Stepnicy mamy w zwyczaju – nie będzie oczywiście żadnego problemu!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich odważył się sporządzić następującą – przyznajmy – skandaliczną i niezgodną z duchem czasów definicję “świetlicy wiejskiej”:

Tagi: , , , , , , , ,

259 komentarzy

 1. To co się dzieje w Gąsierzyńskiej świetlicy wykracza po za granice rozsądku, od niedawana świetlica jest zamykana przez nowo przyjętą “świetliczankę” przez co dostępna jest tylko przez 4 godziny dziennie z wyłączeniem weekendów. Dzieci w ferie nie mają co robić przed godziną 15 a w weekendy cały dzień. Niedostępny jest bilard, komputery, tennis stołowy, a także telewizor.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A czego się spodziewałeś? Niedługo zostanie całkowicie zamknięta z powodu braku środków a już tym bardziej na dzieci.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Sprzedaż alkoholu w tej świetlicy – Domu Kultury to też przegięcie!

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • W Kopicach podobnie otwierana jest świetlica.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Szukając kontaktu z mieszkańcami Gąsierzyna doszłam aż tutaj. Jest mi oczywiście przykro, że “znajomość” nasza zaczęła się od zażaleń. Nie mniej jednak pragnę porozumieć się z Państwem i znaleźć wspólne rozwiązania na różnego rodzaju problemy. W tym celu proszę o osobisty kontakt, ponieważ nie jestem fanem portali tego typu. Jeżeli jednak nikt z Państwa nie zechce podzielić się ze mną swoim niezadowoleniem lub pomysłami, będę zmuszona działać w taki sposób jak do tej pory i opierać się na opiniach osób współpracujących.

   Zapraszam do Świetlicy w Gąsierzynie od poniedziałku do piątku miedzy 15 a 19.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • I znowu komuś się jednak Forum NS przydało.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Zgadzam się. Kontakt bezpośredni jest najlepszy. Nie pozwólmy na to, aby konflikty społeczne powodowane głównie przez naszych rządzących doprowadzały do podziałów, o to im chodzi. Nasz burymistrz był dobrze wyszkolonym oficerem operacyjnym organów bezpieczeństwa państwa poprzedniego ustroju. Zapewne wie co robić, żeby ludzie się nie jednoczyli i nie działali wspólnie.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Odezwał sie konserwator powierzchni płaskich 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. masz zatem dużo czasu żeby nabrać ogłady bo z taką niewyparzoną gębą w KFC nie powierzą ci nawet skubania kurczaków

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Za rok w Gąsierzynie KFC postawią, a wy dalej bedziecie pierdo*** o świetlicy 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. ŁADNIEJSZA I CHYBA WIEKSZA TA ŚWIETLICA NIŻ GALERIA HANDLOWA W GOLENIOWIE CIEKAWE ILE KOSZTUJE DZIERŻAWA
  CHĘTNIE ZAŁOŻYŁ BYM TAM SKLEP ALBO RESTAŁRACJE BO TA CO JA CHWASTY ZAROSŁY TO BYŁA ŻLE ZARZĄDZANA
  ALE BUTTIK TO BY TAM WYPALIŁ PRZECIERZ W STEPNICY NIE MA PORZĄDNEGO SKLEPU Z CIUCHAMI

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. zastosowano takie kryteria których my też nie rozumiemy,większość zaproszonych to osoby którym z racji wieku potrzebna jest osoba towarzysząca,a o tym organizatorzy zapomnieli .Z pewnością jeszcze zbyt młodzi by o tym myśleć .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Widząc te wpisy, to internauci stepniccy powinni podjąć posady w NASA.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Smieszne są wypowiedzi że owa inwestycja wyniosla 1 mln zł, wójt wyraźnie powiedzial dzis ( bylam, slyszalam) ze koszty wyniosly lekko ponad 600 tys zł, przez monitor kazdy z was ma dlugi jęzor… ale wybrac sie i powiedziec na otwarciu o co chodzi to malo kto ma odwagi, az sie dziwie ze dziwolągi nie przeszli sie po wsi Gąsierzyno z transparentem z napisem “Gdzie jest wójcie MILION” HAHAHAHAH!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • dziwolągi są skłócone bo nie mogą niczego wyrwać dla swoich wizji

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wójt zastosował dyplomację. 600 tys z naszej, gminnej kasy, reszta to dofinansowanie EU. Poczytaj w BIP, tam są wyszczególnione koszty budowy świetlic w Gąsierzynie i Racimierzu. Ze względu na wkład EU świetlice nie mogą na siebie zarabiać nawet przez 7 lat od uzyskania finansowania. Jedynie na bieżące utrzymanie ( prąd, woda, ogrzewanie, na remonty już nie) możliwe jest pobieranie opłat za korzystanie z obiektów. Oznacza to, że że przez kilka lat gmina będzie zmuszona dokładać do utrzymania budowli. I do tego potrzebne są wiatraki. STOP WIATRAKOM!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Uważnie przyglądałem się tablicom wiejskim, gdzie umieszcza się ogłoszenia o imprezach. Nie było tam ani słowa o otwarciu świetlicy w Gąsierzynie, to samo na stronie Urzędu Gminy.
   Dziwi mnie fakt, że zaproszono tylko wybrańców?
   No nie wytrzymam Geblewicz, Kochan, Wyganowski – a wszystko odbyło się bez transparentów. plakatów!!!

   Ktoś tutaj bardzo obawiał się “nieproszonych” gości, czyli “opozycji”!!!!

   Wójt powiedział 600 tys. zł – to kłamstwo albo manipulacja a sąd może nazwać to dywagacją….
   A może się wystraszył, że ten numer ze świetlicą za milion nie przejdzie….bo mu na ręce patrzą. Już pół roku temu pałac miał działać, ale ciągle “jakieś” problemy były.

   Informacja Publiczna w BIP o kosztach świetlicy w Gąsierzynie została utajniona – “dział w budowie” (jak za starych czasów, kiedy p. Wójt Wyganowski służył w komunistycznym gestapo) o kosztach projektu ani słowa.
   Ja wierzę w to co na papierze, czytam i w ten sposób zdobywam informację a Ty ślepo wierz w to co Ci ten stary SBek opowiada!!!

   Ogłoszenie o wynikach przetargu na budowę podaje kwotę: 762 tys. zł brutto nie wliczając projektu.

   Niezła manipulacja : sama budowa to koszt trochę ponad 600 tys. ale netto hahahha, a gdzie koszt projektu, opracowanie dokumentacji itp. i zagubiła się w zeznaniach kwota VAT a i jeszcze kolejna kasa z UE na wyposażenie, bo o tym lepiej nie mówić (tyle kasy bez wyposażenia – śmieszne) – tego już nikt nie policzył????nieźle… was w konia robi!

   A to źródła:
   http://bip.stepnica.pl/dokumenty/3125
   http://bip.stepnica.pl/zamowienia/pokaz/3125
   http://www.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/1355_otwarcie_swietlicy_w_gasierzynie

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. nie tylko Ty jesteś zniesmaczony tajemnicą”otwarcia” ,ale pocieszające jest to,że seniorzy otrzymali zaproszenia.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A co to jest ta tajemnicza grupa społeczna pod nazwą “SENIORZY”?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • są oczkiem w głowie miłościwie nam panującego od wielu lat. Wie co robi, nasza kasa jego głosy

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • A co ty pałasz taką nienawiścią do osób starszych? Kiedyś też będziesz starszy i nawet najprostsze formy aktywizacji sprawią ci radość w smutnej wegetacji polskiego emeryta. No chyba, że jesteś fanem eutanazji i popierasz partię czynem?

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • jasne, gdzie Ty tu nienawiść do starszych osób widzisz? Nie wpieraj nikomu tego czego nie napisał, ani pewnie nie pomyślał… Co ty nauki szacunku do ludzi i ich zdania pobierasz u najlepszego TW Andrzeja?

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Pogięło Ciebie? Senior to jest dla mnie ktoś w jesieni życia, ale jakieś kryteria gmina zastosowała zapraszając te a nie inne osoby. Jakie?

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Wieści wiejskie niosą, że dziś o 16.00 wielkie otwarcie domu weselnego w Gąsierzynie.
  Smutne to bo bez fanfarów, czerwonych dywanów, dygnitarzy…. jestem zniesmaczony:( Po cichutku, bez echa taaaaaka mega inwestycja, gdzie kamery, błyski fleszy?
  Dzwońcie do gazet, telewizji to tak nie może być!
  Świetlica wiejska za ponad 1 milion złotych!!!! w wiosce gdzie mieszka ze 100 osób. To dopiero sensacja!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. i jak jednak swietlica a nie jakis dom weselny. żenada

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Witam, mam dla was zdjęcia i informacje ktore przedstawiają dane dotyczące świetlicy w Gąsierzynie, zamieszczam poniżej link ktory nalezy kliknac, i pobrac folder.

  || LINK usunięto przez administrację – wrzuć na normalny upload – fotosik, picasa itd. ||

  Myślę ze po czesci przełamie to wasze zaklamane komentarze, i smiechy!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. ZASTANAWIAM SIĘ, JAK NA*E*NE MUSICIE MIEĆ W GŁOWACH ŻEBY WYPISYWAĆ TAKIE BZDURY? CZY WY URODZILIŚCIE SIĘ Z TAK CHORYMI GŁOWAMI, CZY MOŻE Z BRAKU CIEKAWSZYCH I BARDZIEJ ROZWIJAJĄCYCH ZAJĘĆ TAKA KRZYWDA WAM SIĘ STAŁA!?
  PAN STRZELCZYK CHYBA POWINIEN PILNOWAĆ SWOICH LEKÓW, W POŻAL SIĘ BOŻE “APTECE” A PANI STRZEBLEWSKA, NIECH LEPIEJ ZAJMIE SIĘ POPRAWĄ JĘZYKA POLSKIEGO- BO LUDZIE NIE MAJĄ OCHOTY CZYTAĆ TYCH “KOMENTAŻY” NA PŁOTACH! PRZYNAJMNIEJ JAKIŚ POŻYTEK Z TEGO BĘDZIE I GŁUPOTY NIE BĘDĄ SIĘ WAM W GŁOWACH TRZYMAŁY!
  TYLE NA TEN TEMAT 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • a Ty widzę uzależniony od czytania NAS, skoro to takie żenujące to nie trać czasu. Żegnam!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • złość urodzie szkodzi … ha ha ha ha 😀

   http://www.youtube.com/watch?v=oPcC9zBS9gs

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • serniczek się przypalił czy co?
   odwoływać akcję?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Nie pańska/pani sprawa czym się zajmuję, proszę pilnować swojego nosa.
   A jeśli chodzi o koszt budowy tej świetlicy to mam akurat dobre porównanie bo budynek apteki jest tylko trochę większy, wymagane standardy wykończenia są bardziej rygorystyczne a i tak za metr kosztował połowę taniej niż ta świetlica. To ja się pytam co tam jest ? Złote klamki?

   Jak się komuś imputuje że ma “NA*E*NE …W GŁOWACH” lub że “URODZILIŚCIE SIĘ Z TAK CHORYMI GŁOWAMI” to wypada się podpisać bo mam ochotę panu/pani w sądzie udowodnić że się myli.

   Rafał Strzelczyk

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Panie Rafale,

    Ma Pan 100% racji. Ta świetlica to finansowy absurd i bardzo dobrze, że się to pokazuje i oczekuje wyjaśnień. Proszę nie dawać się zakrzyczeć jakimś prymitywom.

    pozdrawiam i życzę wytrwałości

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • TEN JEST TAKI ŻE WIDZIAŁEM JAK JECHAŁEM TO ATAKOWAŁ DZIKA 🙂 TO WYGLĄDAŁO TROCHE DZIWNIE BO POWINIEN SIĘ BAĆ:) ALE BILI SIĘ JAK PRAWDZIWY BOKSER :).

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • łoj co z tymi wiatrakami będzie niewiem sam ale ja głosuje na stop wiatrakom też głosujcie na stop wiatrakom czasem będzie tak że się śmigło urwie i rozwali całą Stepnice a razem z tym Miłowo 🙂 i dopiero będzie afera koś nawet zawoła wojsko żeby znisczyło WUJTA 🙂

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. w nowo otwartym domu

  http://www.youtube.com/watch?v=Z9y2JnlxkDw

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. Słyszeliście? Podobno Kierzynkowskiej Skarbówka wparowała razem z futryną!
  Ktoś pośliznął się na serniku?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A wsiowe widziały Helenkę jak na miotle leciała

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • no nie – padłem 😀
   wszystkie ciasta zjedli czy odwieźli do Sanepidu?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Pani Radna Kierzynkowska
   To ja zapytam czy Pani już WRESZCIE otworzyła działalność gospodarczą i płaci VAT i podatek dochodowy?

   Bo ja na nagraniu sesji rady to doskonale widziałem jak Pani naśmiewała się z płacących sumiennie podatki właścicieli agroturystyk a nawet z kpiącym uśmieszkiem doradzała otwarcie działalności właścicielom jednego pokoju dla letników (chociaż nie ma takiego obowiązku NA WSI).

   WCALE mi Pani nie żal, ani tyci tyci, NALEŻAŁO SIĘ!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. Donald z ekipą leci już z otwartymi drzwiami do kokpitu.
  Wypatrują płyty lotniska 😀

  Sadyści z CBOS podali dziś że 61% ocenia działania rządu Donalda ŹLE. Inaczej mówiąc niedobrze. Na nieszczęście maleje także błyskawicznie populacja lemminga – niewzruszonych entuzjastów Donka jest już tylko 28 proc.

  Dla jaj zrobiono też sondaż czy chodzi o wyhakanie całego rządu czy tylko Donka. Niestety dużo lepiej nie wyszło Niezadowolonych z tego, że premierem jest Donald jest 50 proc. ankietowanych, zadowolonych – 37 proc.

  Ilość “pesymistów” co do losu Donkowego rządu wzrosła 10 punktów procentowych w stosunku do zeszłego roku. Dziwne – przecież “ŻYJE NAM SIĘ LEPIEJ”!? Od stycznia samemu Donkowi ubyło 3% zwolenników ale też przybyło mu też 8% wrogów.

  Chyba nie wystarczy zwalenie tego na PIS.
  Pozostaje stare, sprawdzone przez tow. Stalina rozwiązanie – rozstrzelać statystyków.
  Albo wprowadzić stan wyjątkowy.

  Oddanie władzy nie wchodzi w grę – nie przed EURO.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. Żal żal i jeszcze raz żal mi was, nie możecie przeżyc tego ze w Gasierzynie stawiaja Swietlice. co do zdejc to jakas jeba*na amatorka haha ! A te zdjecie ktore jakis heiter umiescił ze niby ma ona tak wygladac to tani fotomontarz!

  POzdro Noobki 😀

  PS. Tak wiem wiem zaraz zaczniecie sie pluc o moj komenatrz jak dał na widok żółtego sniegu ale coz to wolne forum ! 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. Przecież wiadomo o co chodzi o kasę dla sołtysowej i stały dopływ zleceń za wypieki weselne a my głupcy za to zapłacimy hahha !!!No tak trzeba zgłosić do skarbówki i CBA pałac na wsi droższy od mieszkania w Świnoujściu to ewidentny przekręt hahahha A mąż krzykacz obroni żonkę i swojego wujka Geblewicza on jest agresywny!!!! ale przękręty sam robił ,a gdzie pomyślcie -kółka rol,SKR.a ona w mleczarni wraz z sołtysową Walkiewicz Grażyną pamiętamy ,pamiętamy!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 19. A w tle stara zdezelowana budowla – to dla tych niewdzięcznych? Psuje krajobraz – wyburzyć!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 20. I jeszcze jedno zdjęcie – popatrzmy na co ten milion. Na pewno taki wygląd i drogie rozwiązania są niezbędne mieszkańcom do spotkań. A reszta w wiatach na świeżym powietrzu!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • to wygląda jak kurnik – za ponad bańkę to spodziewałem się czegoś takiego jak jest w obrazku do artykułu

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 21. A oto ten piękny spadzisty dach i cudowna dachówka w nowym pałacu w Gąsierzynie

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Pani sołtys/radna musi mieć niezłe “chody”, bo centrum Stepnicy (przystanek) nie doczekało się dachówki. Widać nie warto poprawiać wizerunku środka przyszłego miasta. Może to miasto, naszych włodarzy i radnych w ogóle do Gąsierzyna przenieśmy? Będą mieli salę imprez na miejscu, a tak po co po “jednym głębszym” za kierownica siadać? 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 22. Zadrżały “struktury” PO
  Na dobry początek pogonili z powiatowego fanklubu swojego szefa.
  W odwecie – wypisał się ze “struktur” – od poniedziałku jest na out.

  Po byłym szefie będzie teraz sprzątać posłanka. Aktualna.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 23. Anonimowi – POLSKA
  http://www.youtube.com/watch?v=LMedWZZcUbk

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 24. U naszych sąsiadów w Skoszewie tydzień temu otwarto nową świetlicę.

  “Świetlica została wyremontowana przy udziale środków europejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania odnowa i rozwój wsi. Świetlica ma zaplecze kuchenne, scenę, nowe posadzki, elewację, pokrycie dachowe, ekonomiczny system ogrzewania oraz utwardzone ciągi piesze.”

  Burmistrz podkreślił rolę funduszy Unii Europejskiej, dzięki którym na modernizację świetlicy Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 222.750,00 zł przy całkowitej kwocie przedsięwzięcia 365.310,00 zł.

  http://www.ikamien.pl/artykuly/4590/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Patrzcie – takie Skoszewo – zaledwie klilkanaście kilometrów dalej a prawa fizyki i matematyki już inne!
   Normalnie zagięcie czasoprzestrzeni!

   Można wybudować śliczną i DUŻĄ świetlicę za te normalne 365 tys. zł i jeszcze szarpnąć na to 61% dofinansowania!

   Cud, normalnie cud – może by się udało tak do nas przyciągnąć tę perturbację czasoprzestrzeni? Chociaż na chwilę. Kto tam jest wójtem?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • To niemoże być prawda – może to jest błąd w druku.
    3 miliony – rozumiem – jak u nas – ale 300 tysięcy? To jest niemożliwe – przecież Pan Wójt sam mówił, że są normy, architekci, że bez jacuzzi się nie da a musi też być magazynek i sklep. Coś tam chyba kręcą z tą tanią świetlicą. Ona taka tania być nie może.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • W Skoszewie jest BURMISTRZ. Czujesz różnicę? 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 25. Jeden madrzejszy od drugiego, gadacie duzo. Ruszcie posladki i zrobcie jakis zenujacy marsz przeciw temu albo protest podatnicy bo juz sie nudzi mi wasze narzekanie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To nie czytaj. Zagraj w chińczyka 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jesteś głupszy prowokatorku niż ustawa przewiduje.
   Sam sobie demonstruj i weź jeszcze ze sobą stepnickiego dzwonnika z Notre-Dame oraz resztę ośmiornicy. Policja przynajmniej będzie miała na kim poćwiczyć 😀 Ćwiczyć trzeba :D. Tylko te – koszyki na grzyby weźcie 😀

   W tym czasie mieszkańcy spokojnie sobie wyślą pisma gdzie trzeba, poczekają na decyzje Sądów i Urzędów a na koniec przyjdą sobie popatrzeć jak Policja to z radością wyegzekwuje. Fotkę trzeba strzelić z obrączkowania :D. Będziemy też brawo bić 😀 – o! taka demonstracja jest bardzo pożyteczna.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ samoobrona
   Żyjemy w demokratycznym państwie i nie musimy swoich praw na ulicy egzekwować. Jeszcze. Uruchomiliśmy działania przewidziane prawem i czekamy cierpliwie na wyniki tych postępowań. Uważamy, że jest to o najskuteczniejsze działanie.
   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 26. i niech każdy mieszkaniec Gąsierzyna podpisze umowę, że z własnej kieszeni pokryje proporcjonalną część kosztów utrzymania “domu weselnego” – tzn. gaz, prąd, ogrzanie, odśnieżanie dachu, niezbędne naprawy itd. – przecież chodzi o “rozwój” i “niezbędne inwestycje” dla każdego mieszkańca!

  nikt nie chce? “dlaczego mam płacić skoro od rana do nocy pracuję i z tego nie korzystam”?!

  no to czemu tak bardzo wielbicie socjalizm?!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Przecież wiadomo dla kogo wybudowano,dla głupio mądrej sołtysowej,będzie miała wzięcie przy pieczeniu tortów.A swoją drogą wysłać zawiadomienie do CBA rozliczy Geblewicza ,wójta i inne osoby za pałac dla Kierzynkowskiej.Popieram by kosztami utrzymania obciążyć mieszkańców Gasierzyna

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Kosztami należy obciążyć decydentów (o ile to będzie jeszcze możliwe – obawiam się, że pieniądze stracone). Natomiast mieszkańcy muszą na przyszłość bardziej uważać przy wrzucaniu kartki wyborczej – jak widać sporo od tego zależy. Koszty utrzymania tej świetlicy z pewnością przekraczają możliwości samego Gąsierzyna.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • A tam, Wójt mądry to wynajmie za 1 zł jakiejś owcy z rodziny cioci Geblewicza…. a ta zarobi na domu weselnym, że ho ho i na pewno ten sklepik wewnątrz kokosy przyniesie. Będzie czym i za utrzymanie zapłacić. A mieszkańcy cóż ….. będą tylko patrzeć, jak zawsze:)

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 27. A ja sobie pozwole podmusowac, mieszkancy tej wsi sa wporzadku. A to ze mamy marine no moze nie z marzen ale jest, i to ze stawiaja nam swietlice to zasluga Pani sołtys. Tak więc jesli was az tak to boli to pomyslcie sobie o waszym sołtysie, moze sie leni teraz? zamiast załatwiac wam cos czego potrzebujecie na wsi, nasza pani sołtys sie nie leni tylko wlaczy o rozwój naszej wsi. A to ze po trupach do celu no to kogo to obchodzi? Wazne ze sie stara kobieta.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Niech się stara. Nikt jej nie broni! Tylko nie za nasze pieniądze i nie kosztem innych miejscowości!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Niech wasza sołtys/radna przystopuje, bo od tego “pędu rozwoju” coraz więcej ludzi chce się stamtąd wyprowadzić 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Ciekawe? Może to planowa depopulacja pod kątem atomówy? Kto wie? Na odszkodowaniach można oszczędzić …

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Widać nie każdy lubi jak się na niego wrzeszczy 😉

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Gąsierzyno weżcie się za chodniki ,płoty u siebie wysprzątajcie swoją wioskę przed otwarciem tego MOLOCHU ,BO WSTYD …TAKI obiekt w takiej dziurze ,to Stepnica nie posiada takiego budynku,

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • I wstęgę i puchary szykujcie. Gebels ma być obowiązkowo!!! A odyniec niech gajer ubierze na miarę kwoty jaką wydał na ten “pałac”, a do wstęgi koniecznie złote nożyce, bo się inaczej nie godzi. Baśka torty i ciacha zacznij piec, kolejną chłodziarkę trza będzie kupić. Nie zapomnijcie o naszych chwalebnych inwestorach Instytut=Renpro, Barzyk i Eon przy okazji można postawić tym co jeszcze nie przekonani:)

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • zazdrosniki

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To raczej kumoterstwo niż zasługa. Rozwój powinien być zrównoważony i dostosowany do rzeczywistych możliwości inwestora. Nie może być wynikiem “ciężkiej walki” beneficjenta bo to z daleka pachnie układami, układzikami i czym tam jeszcze. Zresztą z wielu wypowiedzi na tym forum wynika, że “załatwianie” czegoś tam jest powodem do dumy. Przyznawanie środków finansowych nie powinno odbywać się na drodze załatwiania. Inwestowanie winno wynikać z dogłębnej analizy potrzeb i obiektywnych przesłanek pozytywnych dla danego zamierzenia. To jest jednak wyższa szkoła jazdy i niezbyt często stosowana w lokalnych społecznościach, gdzie zwykle króluje kolesiostwo i sobiepaństwo. Taaak demokracji i obywatelskiego myślenia musimy jeszcze się uczyć. Pozdrawiam.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 28. Najlepiej Głuptaski jak by za ta strone sie wzieło Anymous i ją shackowali 🙂 było by pozamiatane nie musieli byście się denerwowac i brac tyle witamin na wasze mądrosci 😛

  No cóz ludzie mieli problemy maja je i beda je mieli nie zawsze jest tak pieknie a mogło by nieprawdaż?

  Pozdro ! 😀

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 29. Poraz kolejny wspomne byscie zaczeli sie czepiac kogo innego, a nie Gasierzyna ktore n\jest niczermu winne!! To nie od mieszkancow zalezy Barany, tylko od Radnych !

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • “Poraz kolejny wspomne byscie zaczeli sie czepiac kogo innego, a nie Gasierzyna ktore n\jest niczermu winne!! To nie od mieszkancow zalezy Barany, tylko od Radnych !”

   1. Jakie “po raz kolejny”?

   2. Jacy “byście”?

   3. Kto tutaj się “czepia mieszkańców”? Gdzie? W artykule mowa o Kierzynkowskiej (Radna), Radnych oraz współfundatorze nie z własnej kieszeni, czyli kuzynie Marszałku. Także wótja jako “pomysłodawcę” i wykonawcę należy dołączyć.

   4. Pewnie, że zależy od Radnych – patrz powyżej. Zależy też od Sołtysa Kierzynkowskiej (Jakoś Sołtys Kopic podjął temat kosztów – z prośba o ich RACJONALIZACJĘ. Co wykrzykiwała na temat kosztów Kierzynkowska na sesji – wszyscy widzieli słyszeli na nagraniach z Sesji Rady.

   5. Grzeczniej. Brak poczucia humoru i wyczucia ironii. Mieszkańcy Gąsierzyna nie są tacy głupi aby nabrać się na Twoje próby manipulacji nimi.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @BlokRysunkowy . Twoja głupota mnie poraziła i dałem Ci plusa .Anuluję tego plusa i traktuj go jak minus .Oczywiście mieszkańcy Gąsierzyna z pewnymi wyjątkami to uczciwi ludzie .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 30. [MARKED AS SPAM BY ANTISPAM BEE | Spam IP]
  762 108,00 zł a nie milion
  konkret

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 31. I znów jakiś jełop minusuje góra-dół ! Nawet Pani Marii za to, że pisownię poprawiła 🙂
  Przeczytaj choć co drugi komentarz, może coś dotrze 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 32. W Kamieńcu mieszkańcy też mają forum i też radni bluzgają udając później głupków że niby nie.
  Forumowicz napisał np:

  Na forum piszą radni:

  1. Piotr Gróbarczyk
  2. wszechmocny Piotr Gróbarczyk
  3. wszechwiedzący Piotr Gróbarczyk
  4. Jedyny i odważny ale pod kilkoma nickami Piotr Gróbarczyk

  I bardzo dobrze że, choć on jeden ma odwagę pisać i polemizować. Wie co robi, czego chce. Reszta udaje że nie zna się na necie i forach. On (Piotr Gróbarczyk ) jest po prostu facet z jajami. Mój typ reszta na chybił trafił.

  U nas tylko Ławicki ma jaja a Tarnowska, Kierzynkowska i inni rżną głupa i rzucają mięsem – Ooooczywiście też zarzucając wszystkim, że tak anonimowo to grzech i w ogóle 😀

  http://www.kamieniecwro.pl/viewtopic.php?p=2282

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Rysiek z nazwiska wyskoczył tylko parę razy – głównie po to aby obwieścić urbi et orbi, że jest tutaj i czeka niniejszym na składanie hołdów oraz, że anonimowość jest zła, wszeteczna i niedopuszczalna.

   Po czym … sam zaczął jechać z anonima. Taka menda 😀

   Anges od kucy próbowała wyrobić sobie markę pod ksywa “wsiur” ale za dużo poleciała o polaczkach i takich tam epitetach że nie powtórzę no i ją ludzie normalni wytępili do zera.

   No a teraz Baśka pokazuje ostrogę ale jest tak cienka jak polsilver, że ludzi nawet to już nie śmieszy. Wali komunały jak na zebraniu wiejskim do swoich podwładnych, podszywa się pod żarliwych katolików co to niby ją uraża publikacja wizerunku z papieżem – bo to tylko w kościele powinno wisieć etc.

   Reszta po tych doświadczeniach najwyraźniej uznała, że komentowanie na forum grozi ciężkim kalectwem albo nawet śmiercią. Nie wiem – może trzeba mieć jakąś koncesję od pułkownika albo są jakieś przerażające restrykcje za taką samowolkę – ale czytają. Czytają bo na wiosce szybko się informacje rozchodzą a jak się własne dziatki na Morozowa Pawkę wychowało to się można zdziwić 😀 Kieedyś chyba była taka afera, że jakiegoś grubego oficera kontrwywiadu rozpracował jego własny synek. Afera była nie z tej ziemi bo Centrala nie mogła tego pojąć i prędzej by Mosad albo ruskich podejżewała – a tu patrz taka skucha we własnym domu – paska zabrakło 😀

   oj wesoło jest, wesoło na tej wiosce ….

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ławicki stoi w rozkroku i dlatego widać, że ma jaja. To stary lis, nigdy nie ma jednego wyjścia.
   Że też niektórzy się na to nabierają.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Ławicki stosuje mądrą zasadę: źle czy dobrze o mnie mówią w mediach, to nieważne. Ważne, że mówią. Wielu się na to nabiera, nawet nr 1

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 33. Ta informacja to jest absolutny skandal! Wydają miliony na kompletne bzdury gdy w gminie są realne problemy/potrzeby np. przykładowe trzy punkty. Może ktoś się pokusi o dopisanie kolejnych?

  1. Rozwiązanie podstawowych problemów gminy

  Podjęcie próby ustalenia skażeń wody poprzez kontrolę szamb i odpływów nieczystości. Remont i inwestycje w wodociągi, przyłącza, zawory i oczyszczalnie przy współpracy z panem Daszkiewiczem. Zakup agregatu dla hydroforni w Miłowie. Audyt i poczynienie niezbędnych inwestycji mających na celu rozwiązanie regularnych awarii prądu. Wsparcie dla planów budowy linii Police-Recław. Audyt wykonanych prac w marinie, próba przywrócenia systemu zabezpieczeń dla okolicy mariny (ulica młynarska, rybacka) – system drenaży, śluz itp. wedle aktualnego stanu wiedzy.

  2. Bezpieczni mieszkańcy gminy

  Audyt monitoringu. Przeniesienie centrum monitoringu z urzędu gminy do posterunku Policji. Wsparcie dla poserunku by mógł działać całodobowo (dyżur telefoniczny, patrole). Zacieśnianie współpracy między OSP a Policją. Likwidacja straży gminnej, ustanowienie strażnika gminnego szefem obrony cywilnej i kryzysowej. Ustanowienie dyżuru gminnego ratownika medycznego (przekazanie auta straży gminnej), który potrafiłby zapewnić całodobową natychmiastową pomoc przed przyjazdem pogotowia. Wdrożenie systemu powiadomień mieszkańców o sytuacjach kryzysowych (sms, szef obrony cywilnej).

  3. Turystyka

  Natychmiastowe wycofanie się z pomysłu miasta. Wsparcie dla argoturystyki, turystyki ekologicznej, przyrodniczej. Rozwój i promocja turystyki wykorzystując program NATURA 2000, wsparcie działań lokalnego SOTu, oraz wykorzystanie naturalnych walorów zalewu szczecińskiego.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • 4. Wywalenie na zbity wójta i radnych, którym można w nieskończoność wypisywać te punkty a i tak nic z tym nie zrobią albo wybiorą sobie to co im jest na rękę i obwołają własnym pomysłem. Po czym skopią to dokumentnie a winę zwalą na przyrodę, siły nadnaturalne, mieszkańców i pech.

   Skończmy ze złudzeniami – z tym Wójtem i z tą Radą (nie mówię tu o wszystkich ale przynajmniej o większości) DALEJ NIE UJEDZIEMY. Pieniądze z UM wreszcie się skończą, przyjdzie stara oraz nowa bida i zacznie się spijanie piwa to “budowniczych miasta”. Im dłużej oni tam siedzą – tym trudniej będzie później.

   CZEGO jeszcze chcecie? Rzecznik Praw Obywatelskich wyśmiał te konsultacje i spuścił wójtowi i radzie GIODO na głowę – ten spuści Prokuraturę a ta Policję. Zobaczycie, że jeszcze wszystkie te karteluszki z pudełek po butach wywiozą pod strażą do komisyjnego zniszczenia.Tak to się skończy,

   Idą ciężkie czasy – w Polsce, Europie i na całym świecie. Trzeba oszczędzać i rozglądać się nowymi pomysłami na rozsądne zarabianie. Kto ma pieniądze, będzie chciał się wynieść z miasta na wieś byleby ta wieś coś oferowała poza tym, że jest mało ludzi. Trzeba nam normalnych, uczciwych ludzi i jakoś to przetrwamy. Ale na złodziei nas po prostu nie stać.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • to jest oczywista oczywistość. tylko co dalej? znowu mamy głosować na ogólniki pokroju “rozwój turystyki”, “uczciwa praca na rzecz mieszkańców”, “dobro wszystkich na pierwszym miejscu”??

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Nie. Taka alternatywa to brak alternatywy. Z drugiej strony są ludzie, którzy coś naprawdę robią i to z głową. Może nie latają po mediach, tylko skupiają się na mrówczej pracy, ale jednak robią. Bez oglądania sie na innych, bez czekania na pieniądze z zewnątrz. W tych właśnie osobach upatruję szansy.
     Pozdrawiam

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @plan

     Nikt chyba kwestionuje sensowności Twojego podejścia – najpierw pomyśl, później rób.
     Przypomnę tylko, że ludzie z zespołu Osajdy do znudzenia powtarzali, że gminie potrzeba jest najpierw dobrego planu a dopiero później można szastać pieniędzmi. Jak słyszałem (i czytałem później na forum) to oni nawet nie udawali, że są wszystkowiedzący tylko proponowali aby właśnie potrzeby zebrać od mieszkańców a obrobić to jakaś mądrzejszą firmą konsultingowa, która ma stosowane zasoby (czyli ludzi) – bo nikt nie będzie przecież do tego celu specjalnie w Stepnicy osiedlał prawników, specjalistów od planowania przestrzennego, ekonomistów, architektów etc. Proponowali aby zrobić taki plan na wiele lat a później powolutku go realizować.

     I co? Ano wygrała brutalna chamska swołocz, która głęboko ma takie rady jak Twoja bo łatwiej wywalać jest kasę a to tu , a to tam – a jak się już skończy – to trudno, BENDZIEM golić barany i obcinać na czym się da – niestety stołówkę w szkolę już zamknęliśmy to może szkołę sprzedamy? WSZYSTKO jest możliwe.

     Sorry – ale ja jestem zdania, że chyba ludzie w tej Stepnicy ostro ale to OSTRO muszą dostać po tyłku żeby im do głowy wróciło kogo i po co wybierają. A jak chcą dalej takich władyków – wolna wola – niech im nawet tu atomowy Oświęcim zrobią jak są tacy głupi. Takie jest życie – nie próbuj zbawiać nikogo na siłę.

     Jak mieszkańcy pójdą po rozum do głowy i wywalą obecnych psujaków to mądrzy ludzie się znajdą do prowadzenia tego rozklekotanego wozu dalej – swojaki, miejscowi – bo oni nagle nie wyparowali tylko nie udzielają się głośno widząc co wojskowy wyprawia z tymi co mu się sprzeciwią.

     Turystyka? A co robi SOT? Robi swoje i robi dobrze – bez łaski władz.Trzeba było tylko najpierw uciąć łapy wojskowemu od zakusów przejęcia także i tej organizacji “pod skrzydła”. Prezesem chciał być HA HA HA :D. Mało mu tych stowarzyszeń, które oplótł mackami swojej ośmiornicy. Na tej wojskowej wiosce to za przeproszeniem mucha nie może się wys***ć bez rozkazu a co dopiero się organizować? Z zemsty odciął ich od wszelkich środków z gminy CHOĆ MA TAKI PRAWNY OBOWIĄZEK! I co ? A nic – poradzą sobie – inna gmina da 😀 Se Pan pułkownik pokazał swoje fochy. Ojoj. Ale g…k

     Pułkownik ostatnio ISO 9000 obie wdrożył – SZOK 😀 W trzy miesiące SZOK 😀 Ale tempo – trzeba gdzieś to chyba zgłosić – najszybsze wdrożenie ISO na świecie :D. Zapomniał książki jakości opublikować – pewnie tajna 😀 Ale wydalił z siebie oświadczenie “że on KCE tego ISO i przysięga na nie”. ale komedia. Akurat ISO coś tam mówi o planowaniu 😀

     To niech poczyta o Cyklu Deminga – to zrozumie, że ludzie Osajdy nie wymyślali koła tylko bez używania trudnych słów proponowali zastosowanie metody, która się na świecie wszędzie sprawdziła.

     Przetargi “z chorągiewką” – Oooo – to to on potrafi 😀

     „uczciwa praca na rzecz mieszkańców”, „dobro wszystkich na pierwszym miejscu” – to chyba z ulotki panującej nam władzy?

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • “I co? Ano wygrała brutalna chamska swołocz, która głęboko ma takie rady jak Twoja bo łatwiej wywalać jest kasę a to tu , a to tam – a jak się już skończy – to trudno, BENDZIEM golić barany”

      wszystko jest jasne , ale chyba nie chcemy się do tej swołoczy upodabniać ??

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Oczywiście, że nie – to była ironia, parodia
       Ale niestety – tak to właśnie FAKTYCZNIE wygląda teraz od zaplecza – coś o tym wiem, niestety.

       Nie czytałeś na forum o KARAWANIE?
       Ci ludzie mają mieszkańców głęboko … KASA (ich) się tylko liczy

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dobry gospodarz by tak zrobił .Gospodarz któremu nie jest obojętny byt i zdrowie mieszkańców .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 34. Tej wsi to Andrzej nie lubi oj nie lubi.

  No niestety, zesłali na te zadupie i kazali siedzieć cicho – chyba na złość człowiekowi ! 🙁

  A tak było pięknie! Jakie perspektywy kariery!
  Szczecin, albo wielkomiejski Poznań a może nawet … Warszawa? Kto wie! Przecież był już moment, że do zdjęcia się ustawiał z Ważnym Jankiem co to prosto z mechanika samochodowego poszedł w Ministry! No to on, w takim razie, z takim wzorowym wykształceniem “prawniczym” – to ho ho ! docelowo Premier, Prezydent albo najmniej Sędzia Trybunału Stanu!

  No ale niestety … podsrywacze i zazdrośniki wykapowały wszystko gdzie trzeba i … broń zabrali i … żołnierzy zabrali … i pagony zerwali .. no kuźwa jego, mogli sobie tego ostatniego darować! Jak tu żyć Panie Premierze?! Jak żyć??

  No ale dalej ciągnie do tego miasta, oj ciągnie …

  Nic dziwnego, że jak nie przyszła góra do Mahometa to Mahomet przyszedł do góry – trza ze Stepnicy zrobić miasto i basta!

  Żeby koledzy pułkownicy się nie śmieli z marnego wójta. Bo przecież to upadlające. Co innego Burmistrz! To brzmi dumnie. Burmistrz to ma zawsze dużo podwładnych urzędników, samochód służbowy i ho ho! WIELE MOŻE ! :D. Taaaakie KONNEKSJE 😀

  Jak miasta nie ma to trzeba je … zrobić ! Od czego jest tęga głowa nie od parady? Poszukało się po notatnikach, popytało kolegów, podzwoniło – no i popatrz – taki nasz Marian wiedział jak się miasto ze wsi robi!

  Nawet okazało się, że duża wieś na miasto nie jest potrzebna – taka mała też wystarczy. Tylko port się WYBUDUJE 😀 i chodniki zrobi i już można aplikować do ministerstwa! Cholerka – jeszcze te wieśniaki są pewnym problemem. No ale nie takie rzeczy myśmy przy wyborach robili! JEST sposób – zrobimy im konsultacje ludowe takie jak w 1946! Jak się każdy nam na kartce podpisze co on do nas ma i do naszych pomysłów to wcześniej w gacie zrobi niż nie postawi krzyżyka przy opcji zaznaczonej już w drukarni taką małą czarną kropeczką :D.

  Nie będziemy zresztą robić sobie jaj tak do końca. Przecież wiemy dobrze gdzie mieszka reakcja i siły antyustrojowe te karty do cyrografowania będziemy nosić sami do tych zestrachanych. Z naszymi to nie będzie problemu – podpiszą w pracy albo przy okazji składania codziennej notatki służbowej. A jak zabraknie to się zrobi łapankę uliczną – blokada ulicy z dwóch stron i niech spróbują wyjść z okrążenia bez podpisania. Coś tam się dorobi, coś anuluje – tak żeby było w sam raz na frekwencję.

  No a później to już szybciutko wnioseczek i heeeeja do Ministerstwa! Jesteśmy w mieście!!!!

  COOO KUŹWA JAKIŚ RZECZNIK !?
  CO TO JEST??? NIEWAŻNE??? JAK NIEWAŻNE?
  Przecież Marian mówił, że zawsze przechodzi zawsze ganc pomada?
  No żesz kuźwa co to jest ??? Przecież umowy są już podpisane! Faktury wystawione! No tak to nie można!

  No i teraz jeszcze ten Minister WSI się doczepił. Cholera – to jakaś MAAAFIA jest – skąd do cholery Minister WSI w tej mojej Stepnicy? No mało mu? Jedno miasto mu przeszkadza?
  Cholera – definiować mu się zachciało. No kuźwa świetlicę zdefiniował o ja cie Panie. I jeszcze te wiatraki zdefiniował – to skąd ja wezmę kasę na oddanie kasy?!?

  PAAAANIE! POOOMÓŻ !!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 35. Znam Marię Szczeblewską od lat. To uczciwa, pracowita i spokojna osoba. Czasem trochę roztrzepana, ale dobra i zyczliwa. Trzeba naprawdę dużo zrobić, żeby ktoś taki jak Marysia publicznie walczył o swoje. Im dłużej się temu przyglądam, tym większy niesmak do naszych władz czuję. Od początku zastanawiałam się, jak można tak bez zastanowienia skazać rodzinę na biedę? Ale teraz widzę, że ci co Marię potrafią nie tylko dochodu pozbawić ale jeszcze sugerują, że ona jest oszustką i kłamczuchą, sami wiele brudu pod paznokciami mają.Może ona jest prostą kobietą, ale uczciwą i nie kombinowałaby z rentami, nielegalnym handlem, wypiekami czy innymi takimi rzeczami. Maryśka ciężkie pieniądze zapłaciła za swoje uprawnienia i certyfikaty. Nic za darmo nie dostała, na wszystko całą rodziną pracowali latami. Po co? Po to, żeby ci co sami tylko kombinować potrafią dzisiaj ją i jej rodzinę wszystkiego pozbawili? Nie wiem, jak skończy się to wszystko. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i pomocy ludzi z tej strony wszystko będzie dobrze. Ale nic i nikt nie odda Marysi tego roku z życia, okupionego stresem i strachem o los rodziny. Nie mogę uwierzyć, że w środku Europy można w majestacie prawa w biały dzień okraść kogoś bez kary! Bo dla mnie to jest kradzież godności, możliwości zarobkowania i utrzymania rodziny.
  Pozdrawiam ciebie Marysiu. I trzymam kciuki.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • do starej znajomej
   Dziękuję wszystkim,którzy mnie wspierają i pomagają przetrwać
   ten trudny czas- kiedy jestem na kolanach znów mogę wstać i walczyć.
   Ta walka to nie jest moja i nie powinna być tylko moja bo możemy
   stracić więcej na tej zmianie niż zyskać(datę historyczną i pres)
   Teraz emocje nie targają mną tak mocno jak na początku
   Tak właśnie czuję że okradają mnie w świetle prawa(ale okazało się,
   że prawo było na lewo,konsultacje w takiej formie to skandal!)
   Co dało mi impuls do głośnego– Powiedzenia Miastu Nie.!
   Gdyby władze naprawdę chciały słuchać co mówią mieszkańcy
   to nie byłoby tej ,,awantury” tylko dyskusja ,ale może to dobrze bo w końcu
   okazało się kto nami rządzi,,absolutnie” jak prywata bierze górę
   nad sprawiedliwością społeczną i udają że wszystko jest w porządku
   i zgodnie z prawem,ale jeśli ktoś ma poczucie krzywdy to wtedy
   walczy,dobrze że nie walczy sam, bo byłby to głos
   wołającego na pustyni.
   Szczególne podziękowania dla redakcji Wolnego Forum Nowa Stepnica
   które od początku wspierało moje działania.
   pozdrawiam wszystkich

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • pres=prestiż

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • @Maria

    Możesz spać spokojnie – miasta nie będzie – przeczytaj co tam ktoś napisał w komentarzu zatytułowanym DEMENTI. Moim zdaniem to przytłaczająca argumentacja.

    Oni KOMPLETNIE polegli. Nawet nie mają papierów w komplecie aby je wysłać. Termin mają do końca marca – już nie zdążą. Kolejny termin – do końca marca 2013. Miasto NAJWCZEŚNIEJ w styczniu 2014 – o ile w ogóle. (Oby nie).

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 36. soltysowa stawia by ludzie dalej glosowali a ciekaw jestem kto zostanie opiekunem tego folwarku duzo inwestycii to jest jedna wielka lipa na kturą za rok trzeba bendzie wydac kupe szmalu na remonty a na to dotacji nie bendzie radni co uchwalają niech pomyslą zanim podniosą palec do góry bo to ze tak wydają kase to nie znaczy ze zawsze bendą radnymi bo masa ludzu ma dosc tego trwonienia

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 37. Trzeba po wioskach się przejechać i popytać kto jeszcze chce “świetlicę wiejską”
  Chętni się znajdą, spokojnie.

  Krok drugi to zbiórka pod urzędem Gminy ze “stanowczą prośbą”.
  O co zakład, że nikt nie będzie przeszkadzać a przypadkowo cały nasz posterunek akurat będzie honorowo oddawać krew 😀 ?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 38. Zamiast ciężkie miliony na klan wydawać proszę wydać choć połowę z tego na zwykłych mieszkańców. Prądu co tydzień nie ma, woda raz w miesiącu skażona albo brak, jestem osobą spokojną ale to już ma pewne granice!! Nie można nawet tłumaczyć tego brakiem funduszy bo budżet wielkości średniego miasta – przepieprzany na głupoty!

  To jest zdecydowanie najgorszy dowództwo w historii powojennej Stepnicy – jak tak ma być wojsko dowodzone (jak tutaj mamy tego próbkę) to już lepiej tych niedobitków przenieść do rezerwy i od razu ogłosić abdykację i upadłość – przynajmniej bezsensownych bombardowań unikniemy i poległych w ogniu

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Przeglądam poprzednie budżety i włos na głowie mi się zjeżył! Na TĄ świetlicę gmina wyda więcej pieniędzy niż na wodociągi w ostatnich 4 latach. Piszę tylko 4 bo te budżety przejrzałem, ale pewnie w ciągu kadencji obecnej ekipy też by się ponad miliona nie nazbierało, a to 10-ty rok ich “włodarzenia”.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • To nie są żarty. Bez świetlicy da się przeżyć a bez pitnej wody to już nie za bardzo.
    Kierzynkowska ma już jedną świetlicę – w przeciwieństwie do innych, nawet większych miejscowości. Mogła się zdecydować – albo pomost i boisko, albo nowa świetlica. Od razu by wyszło co jest ważniejsze.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Jakie co tydzień? W dobrym dniu to kilkanaście razy potrafią wyłączyć! Lodówkę co parę lat trzeba wymieniać, o innych sprzętach nie wspomnę.
   Rozwojowa ta nasza gmina, nie ma co 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • ja rozumiem, że mieszkamy w środku lasu i czyste powietrze i przyroda niwelują niedogodności ale to już ewidentna przesada! skoro kładł kabel to IVARU to dlaczego o mieszkańcach nikt nie pomyślał? efekt jest taki jaki jest – mocniej dmuchnie i prądu nie ma. woda też była dobra do póki wójt na spółkę z Mostarem nie zaczęli ‘inwestować’. Sam Daszkiewicz o tym pisał w swoim liście.

    Teraz czytam, że ponad milion złotych wydają na jakieś durnowate świetlice a ludzie przy świeczce siedzą i wodę w baniakach trzymają bo nie wiedzą kiedy znowu braknie. to jest normalny skandal i chamstwo w państwie i to coraz większe. jeszcze niech gaz się rozszczelni do już będzie all inclusive 3 kadencji.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Nie rozumiemy dlaczego wszyscy wypisują tu tak śmieszne opinie na temat naszej przyszłej świetlicy? Nie ma co się dziwic, że nasza wioska dostała tyle od gminy … – skoro mamy tak wspaniałą Panią Sołtys i odpowiednio dobraną radę sołecką, to możemy zrobic wiele dla naszej wsi. Jeżeli ktoś ma pretensje do nas, jako mieszkańców i do Pana Wójta, że dla nas ( i nie tylko ) zrobił tak wiele, to może warto to wszystko powiedziec jawnie a nie podawac się jako anonimowe osoby na tymże forum? Niczego takim zachowaniem nie osiągniecie! Wójt zrobił tyle dobrego dla naszej gminy, wyciągnął nas z ogromnego długu, wybudował świetlicę w Racimierzu … wiele jeszcze dobrych rzeczy można o Wójcie napisac, ale to chyba Wy powinniście to wszystko zauważyc i docenic ! czytając wszystkie powyższe komentarze, zastanawiam się, czy piszący to są zdrowi umysłowo i czy skończyli jakąkolwiek wyższą szkołę? niestety, błędy ortograficzne popełniane w tych komentarzach są na poziomie szkoły podstawowej. Miło, że piszecie o naszej wiosce – przynajmniej możemy cieszyc się popularnością na tle innych wiosek 🙂 serdecznie dziękujemy za wszelkie opinie 🙂 i serdecznie zapraszamy na OTWARCIE NASZEJ CUDOWNEJ ŚWIETLICY W GĄSIERZYNIE 🙂

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • trzeba po prostu kochać ludzi 😀

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Mieszkańcy “Gąsierzyna”, chodźcie do nas i weźcie przy okazji dzieci Stepnicy, kalendarzyki i piersiówki.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • ma jednak swoją moc!
        widać na zdjęciu!

        Po liniii partyjnej mam znajomego producenta w lubelskiem – On pyta czy dałoby się u was wykupić licencję na “Baryłę Stepnicką”? To znaczy prawa do takiego znaku towarowego. Kumpel mówi, że byłby bardzo dobry na to zbyt w terenie bo w Sejmie to o niczym innym już nie mówią tylko o tej waszej piersiówce. To był iście szatański pomysł żeby zrobić limitowaną serię bo teraz to każdy chce tę piersiówkę z logo gminy a dostali ją tylko nieliczni. Jacyś tam kontrolerzy, ważniejsi oficjele i tak dalej. A teraz to każdy by chciał mieć i trzeba od kogoś odkupić albo dostać za jakąś tam przysługę. Szatański pomysł! Wy to macie te tęgie głowy od marketingu!

        Ponoć jedną to minister Bond ma na nawet. biurku – o – zaraz obok tych trzech małpek co tam zasłaniają oczy, uszy, usta i d**ę 😀 Podobno odebrane jakiemuś grubemu łapownikowi w akcji. Robi za Trofeum Myśliwskie 😀

        A tę uciętą łapę łapownika to Minister trzyma w szufladzie i wyciąga tylko jak chce kogoś tak dla żartu postraszyć … 😀

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Ja kocham ludzi a milionów ciągle mi w budżecie brakuje 😀 Wie ktoś jak wejść do tej wielkiej stepnickiej rodziny? 😉

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Czytajcie uważnie zażenowani mieszkańcy Gąsierzyna!
      Im więcej wpisów przeczytacie tym większa szansa, że dotrze do tych zakutych łbów!
      Chociaż dla Was już chyba nie ma ratunku, Ci co takie poczynania nazywają rozwojem i to prężnym, takiego poziomu, jaki jest reprezentowany na tym forum nie są w stanie zrozumieć.
      Nadzieja tylko w tym, że nie wszyscy w Gąsierzynie są tacy jak Wy i tych zapraszamy do dyskusji na tym forum.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • A ja sobie pozwole podmusowac, mieszkancy tej wsi sa wporzadku. A to ze mamy marine no moze nie z marzen ale jest, i to ze stawiaja nam swietlice to zasluga Pani sołtys. Tak więc jesli was az tak to boli to pomyslcie sobie o waszym sołtysie, moze sie leni teraz? zamiast załatwiac wam cos czego potrzebujecie na wsi. Nasza pani sołtys sie nie leni tylko wlaczy o rozwój naszej wsi. A to ze po trupach do celu no to kogo to obchodzi? Wazne ze sie stara kobieta.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • A dlaczego Ty się nie podpisałeś
      I ciesz się do czasu…..

      agawa

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • @ ,,Zażenowani mieszkańcy Gąsierzyna ,,. Już nie raz mieliśmy wątpliwą przyjemność wysłuchania takiej jednej Pani , która przy każdej okazji podkreśla , że Wójt taki dobry i tak wiele dla gminy zrobił . Tak droga Pani robi, ale nie to co jest najpotrzebniejsze dla mieszkańców.Robi ale bez należytego nadzoru nad wykonawcami inwestycji , co skutkuje partackim i wadliwym wykonaniem . Koszt inwestycji w naszej gminie jest chyba najdroższy w Polsce . Nie troszczy się o zdrowie mieszkańców , a jak wiemy zdrowie jest najważniejsze .Wszyscy wiemy , ze rury wodociągowe są w tragicznym stanie , są z azbestem i w pierwszej kolejności dobry gospodarz by je wymienił . Nie jest tajemnicą , że na naszym terenie jest duża zachorowalnośc na nowotwory w tym jelita grubego, a co między innymi jest tego przyczyną , to proszę sobie poczytac .Jest dużym nietaktem wytykać piszącym komentarze na forum błedy w pisowni .Komentarze piszą również prości ludzie , którzy nie mogli z róznych przyczyn ukończyć wyższych uczelni tak jakby Pani sobie tego życzyła i wyzywac ich od chorych umysłowo . Rodziców nie stac było na ich kształcenie lub już w młodym wieku musieli podjąc prace , aby pomóc rodzicom .Swietlicy Państwu tez nie zazdroszczę , oby dała państwu zdrowie .Przystani też nie ma co zazdrościć , raczej wstyd , bo taka worami z piachem podparta .Proszę wskazać ile miejsc pracy przybyło od tych inwestycji .Ja nie mam nic przeciwko rozwojowi , ale trzeba to robić mądrze . Wszystko musi na siebie zapracować .Egoizm i pycha już niejednego zgubiła .

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • przecież to ewidentna ściema. najpierw wpisywały się tu “dzieci stepnicy” teraz “mieszkańcy gąsierzyna”. w międzyczasie w mediach opowiadają że “mieszkańcy stepnicy chcą być miastem”. to jakiś objaw paranoi i urojeń, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Mało tego! Jedna sołtys właśnie tej stronie zarzuca, że to my powołujemy się na “mieszkańców” i ona sobie nie życzy. Trzeba pisać, jak ktoś podpowiadał “mieszkańcy minus sołtys Grażyna Kaniak” 🙂

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Już dajcie spokój tej Kaniakowej – ona cały czas tylko tyra.
        Gospodarstwo duże podzieliła na rodzinę po kawałku, na “rentę” razem ze starym poszła i dalej na tej roli tyra i tyra – na rencie :D.

        DLA WASZEGO DOBRA WY PRZEŚMIEWCY!!!

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • A który to lekarz takie okazy zdrowia [ tyra ] na rentę kieruje . W Stepnicy już głośno sie robi i wszyscy chcą iść do tego lekarza .

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • @ zażenowani mieszkańcy Gąsierzyna
      Chyba raczej Mieszkaniec, ale mniejsza. Zażenowanie rozumiem. Tyle pieniędzy na jeden obiekt w małej miejscowości! Jak tu Mieszkańcom Gminy w oczy spojrzeć? 😉
      Nikt z piszących na Forum nie miał na celu obrażanie jakiegokolwiek Mieszkańca Gąsierzyna. Inwestycja w świetlice wiejską w Gąsierzynie budzi uzasadnione kontrowersje nie z uwagi na sam fakt jej budowy, ale ceny. Trzeba dużo złej woli aby tego w komentarzach nie wyczytać! W całym kraju buduje się świetlice i nigdzie za TYLE. I proszę mi tu nie pisać o tym, że jak mamy pieniądze itp… Taniej budują gminy DUŻO bogatsze od naszej i to bogatsze nie dzięki mannie z nieba tylko stałym dochodom. Innymi słowy- gminy te stać na utrzymanie tych świetlic! Wydawać trzeba umieć.
      I jeszcze jedno: Pan Wójt nas z niczego nie wyciągnął!!! Spłacenie długów i inwestycje (przepłacone i często zwyczajnie nieprzemyślane) są możliwe dzięki NASZYM pieniądzom! Kwestia jest tylko tego rodzaju, że będziemy mieli świetlicę za ponad milion w małej miejscowości i strach w oczach przed wypiciem wody z kranu. Dość toksyczna mieszanka!
      P.S. Proszę sobie darować pustą demagogię. Na tym forum czytelnicy prezentują inny poziom i na takie puste niepoparte faktami i wiedzą hasełka nie dają się nabierać!
      Pozdrawiam Mieszkańcu Gąsierzymna

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Siedząc trochę w temacie chciałbym dodać, że jak najbardziej można samemu wybudować dom ślubny a nawet HOTEL z restauracją korzystając z pomocy Funduszy Unijnych.

       Te dotacje funkcjonują od ładnych paru lat i wiele osób w całym kraju z nich skorzystało. Dopłata wynosi 50% inwestycji więc jest ogromna. Trzeba mieć oczywiście własny wkład ale może to być np. działka, można dobrać wspólników, wziąć kredyt w banku pod konkretny biznes plan.

       Wszystko oczywiście na własne ryzyko bo unia dopłaca do inwestycji zrealizowanych a nie tych jedynie w głowie. Ale mimo tego sporo osób na to się zdecydowało a akurat na lokalizacje pod domy ślubne to była wręcz łapanka bo inwestycja w taki mały dom nie jest aż tak duża (budynek, kuchnia, meble) natomiast popyt na rynku na te usługi dość spory. Wystarczy poszukać w internecie.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • He he – Baśka!

      Ty się lepiej szykuj na przeszukanie lodówki i kuchni bo u Ciebie tych papierów to tam będą szukać 😀 Jak będą złośliwi to poszukają jeszcze pod parkietem i boazerią – niestety nie montują ponownie.

      No a jak się już dobiorą do kanalizacji i fundamentów to …. 😀

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Komuna wróciła! W czystej postaci! Ten wpis jest tego najlepszym przykładem. Zupełnie jakbym w akademii z okazji 1-go Maja uczestniczył. Rozwój, postęp, dobry gospodarz, zjednoczeni i wdzięczni mieszkańcy i te złe imperialistyczne siły, które TE dobra krytykują. Ten sam infantylny styl, ta sama retoryka. Niektórzy jednak mentalnie z komunizmu nigdy nie wyrośli. Szkoda.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Proszę nie pisać w imieniu wszystkich mieszkańców Gąsierzyna! Nie wszyscy tu do klanu należą i nie wszystkim się podoba to co tu się dzieje! Na miejscu ludzi z tej strony popatrzyłbym gdzie i jak wykorzystuje się gminny sprzęt i pieniądze! Zaczął bym od prywatnego stawu przy marinie a skończył na pewnych polach! Kto mieszka w Gąsierzynie wie o czym mówie. I nie każdy tu kocha sołtysa, wielu po prostu musi! Ja jestem zażenowany prywatą jaką tu widac na każdym kroku! I nie ma się co dziwić że młodzi ludzie stąd uciekają. Ale tak to u nas jest, że ten co najwięcej kradnie innym rad udziela i jeszcze najgłośniej krzyczy!

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • zauważyłem – dziękuję 😀

       będzie tak:
       1) staw przy marinie
       2) prywatne pole … hmm – gdzie to jest?

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 39. O to mi chodziło aby szambo wypłyneło na wierzch! Babrajcie się w nim dalej! NARA

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Gratuluję poziomu – całej szajce 😀
   W chwili szczerości powiedziałeś o jedno słowo za dużo.
   Ale tak to jest jak się komuś ręce ze strachu trzęsą 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Proszę już nie zakłócać nam spokoju! Admin zachował się odpowiedzialnie i kulturalnie jak zawsze. Skorygował sondę i nie prowokował zbędnej, nikomu niepotrzebnej dyskusji. Sam wywołałeś temat, który ośmiesza i Ciebie i osobę, której chcesz bronić. Złapany na przestępstwie jak jest mądry- prosi o łagodny wymiar kary. Jak jest głupi krzyczy: Złodzieje! .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Co zbierasz materiały na zebranie sołeckie czy na radę? Potem będziesz cytował, a raczej cytowała i jeszcze rodzinie pokazywała, jakie to forum okropne. Już nikomu się nie chce tego słuchać. Tylko złodzieje z ośmiornicy takie wrzuty tu robią. Na szczęście wielu ludzi w tej Gminie ma swój rozum i prędzej czy później sami sobie doczytają, dopytają o co chodzi, znajdą informacje z bezstronnych źródeł ….. im nie trzeba wciskać głupot, swój rozum mają. Ale ukrycie pałacu za 1,1 mln zł i to społecznych pieniędzy to już niemożliwe!!! To SKANDAL!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ojej, jaka naiwność bije z tego komentarza.
   Trollować inteligentnie to też trzeba umieć a Tobie najwyraźniej się wydaje, że jak wrzucisz parę aroganckich komentarzy na forum to świat już przed Tobą przyklęknie. Jakoś nie widać…

   Sondaż był ewidentnie sfałszowany – wszyscy widzieli to na własne oczy – to jest zwykłe oszustwo.
   Dosypałeś 50 głosów na TAK Kierzynkowskiej i 50 na NIE Aurelce. Na resztę nie starczyło ci czasu. Za kiepski hacker jesteś :D. Aurelka akurat jest zdrowa i się z tego śmieje. No bo to śmieszne tylko było.

   Opiekuni forum dostali sygnał, że słupki wariują i wycieli ci te lipne głosy nie ruszając reszty. Wtedy podniosłeś wrzask, że gwałcą :D. Kogo? Gdzie? 😀 Myślałeś, że wywrócisz tym forum do góry nogami?

   Ludzie są już przyzwyczajeni, że jak porusza się kontrowersyjne dla pewnych osób tematy to od razu pojawiacie się na forum i ćwiczycie swoja starą, zgraną metodę – własną agresją sprowokować ludzi i obwieścić “jakie to chamstwo i wulgaryzmy tutaj” :D. To zaczyna być po prostu nudne. Z doświadczenia wiemy, że będzie to podniesione na najbliższej sesji rady. Jasne – jak się wywala miliony w błoto i nie ma na to wytłumaczenia to trzeba się skupić na jeszcze bardziej ważnym temacie, że np. gdzieś tam w internecie ktoś nazwał kogoś “matołem”.

   Fakty są takie, że to co jest opisane w artykule śmierdzi na kilometr. Wszystko oparte jest na źródłach (nawet jeśli jest to GG) i na tym się trzeba skupić. Pewnie zainteresują się nim Organy.

   A dopisując, że chodziło Ci tylko o wywołanie zamieszania zrobiłeś sobie klasyczny strzał w kolano. To jedno zdanie było za dużo bo zdemaskowałeś swoje prawdziwe intencje i nie ma co jeszcze tryumfować bo to raczej żałosne było niż chwalebne.

   Proponuję jeszcze obwieścić, że jak adminy z powrotem nie dosypia tych Twoich 50 lewych głosów to wykonasz sobie strzał w czoło z gumki od majtek i będzie nieszczęście :D. Nie wiadomo – może adminy się jednak ugną przed tą groźbą i dosypią :D. Jedno jest pewne – policjanci będą się turlać ze śmiechu jak Ciebie będą wieźć na badania. Ale co? – śmiech to zdrowie!

   Oj, z myśleniem to widać krucho tam po drugiej stronie.
   Dlatego takie “kwiatki” jak ten opisany w artykule wychodzą na jaw.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • “to wykonasz sobie strzał w czoło z gumki od majtek i będzie nieszczęście”
    Zabiłeś mnie człowieku 🙂
    Nie mogę opanować śmiechu!
    Nie namawiaj go. To taki okaz, że jeszcze sobie tą gumką oko wybije 🙂
    Pozdro dla normalnych

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • ostatnie 30 komentarzy to magiel o d…e Maryny. admin kasuj takich od razu w końcu to prywatna strona mieszkańców. jak chce sobie nadpobudliwy jeden z drugim pogłosować to niech śle hurtem smsy na “kochać ludzi” w GS albo założy cukiernie i makowce zwija pół nocy, może nerwica przejdzie

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • fakt, ale trudno ludzi powstrzymać tak głodni trolla są żeby go rozszarpać
     nie mam do czego strzelać normalnie

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 40. Kiedy ta ŚWIETLICA będzie gotowa ,bo chętnych na zwiedzanie coraz więcej.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ich möchte Ihren Palast zu sehen. Ich kann Ihnen im April ankommen!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • השקעה מצויינת! בואו בתחילת מארס.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Nie jest to w dobrym smaku umieszczac osoby głęboko wieżące na jakiej kolwiek prywatnej stronie. Przemyślcie to sobie! Jestem rozczarowana.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Kontekst się liczy – nikt tutaj nic nie ma do katolików.
     Wszystkie ważne osoby chcą zobaczyć pałac 😀

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Teraz wychodzi,że forum to jest tajną bronią Paligłupa?

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Paligłup jest za głupi na taka broń – jeszcze by sobie odstrzelił czubek głowy 😀

       A tak na serio to Partia Palikota w naszym regionie jest bardzo podzielona – komitet Palikota przepchnął swojego członka na posła (hodowcę norek swoja drogą :D) a zaraz po wyborach się pożarli dzieląc się taktycznie mniej więcej na dwie równe części :D. Jeszcze nie dawno walczyli o swoją nomen omen “świetlicę” do spotkań. Chyba miasto coś jednak musiało dać.

       Czyli “struktury” Palikota są u nas słabiutkie i stepnickie pospolite ruszenie to by całą zachodniopomorską organizację Palikotową czapkami nakryło a w bitwie na kłonice to może i nawet hufce posiłkowe z Mazowsza :D.

       Wszystko kręci się na ogólnopolskich mediach masowego rażenia czyli telewizji.
       Mają oczywiście swoją stronę na facebook ale mało aktywną – kto ma zainstalowanego googla szybko znajdzie 😀

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Bez przesady, Benek dla jednych święty a dla drugich zwykła osoba publiczna, czytelnik tej strony ma takie samo prawo go tu wklejać jak L’Osservatore Romano.

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • No ale bez przesady – świętym to jest się dopiero po beatyfikacji 😀
         Papież jest głową kościoła – takim prezydentem tylko troszkę jednak większego “państwa” bo katolików jest obecnie już grubo ponad miliard. Jest też najwyższym autorytetem w kwestiach WIARY.

         Zgodzę się, że wizerunek papieża jest używany przez różne środowiska i w różnych mediach ale chyba nic w tym złego. Tak jak każda ważna osoba jest po prostu znany. Nie słyszałem aby osoby niewierzące miały coś przeciwko publikacjom jego wizerunku a dla wierzących to sprawa jak najbardziej normalna.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

         • By rozładować emocje dodaję zdjęcie naszych lokalnych autorytetów (michnik wałęsa kiszczak opijają ustalenia zgniłego mebla)

          brakuje tylko generała

          Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Nie widzę nic złego w używaniu wizerunku naszego papieża na “prywatnej stronie”. Wąsów domalowanych nie widzę, a komentarz w języku niemieckim jest niewinny. Myślę, że papież by się też nie obraził za użycie jego wizerunku w tym kontekście bo i Kościół nie pochwala (…)

      Papież jest osoba publiczną, głową naszego Kościoła i nie powinniśmy się bać prezentować jego wizerunku. Żartobliwy kontekst jest też dopuszczalny. Papież nie jest smutną osobą, często się śmieje i lubi radość. Są oczywiście tacy, którzy wszystkich katolików chcieliby przedstawiać jako osoby smutne i pozbawione poczucia humoru ale z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego. Wśród pokazanych osób to papież jest jednak osobą o największym autorytecie.

      Ja osobiście padłem ze śmiechu widząc zaraz za nim rabina z gestem “cymes” :D.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • A ja z przyjemnością patrzę na osoby głęboko wierzące [ święte ] , gdyż nie mam okazji na codzień oglądać ich postaci .Nie widzę nic niestosownego w umieszczeniu zdjęć .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • UWAGA FORUMOWICZE

     Staramy się unikać pochopnych interwencji – forum rządzi się własnymi zasadami – ale czasem jest to niestety nieuniknione.

     Niestety fakty są takie, że komentatorka podpisująca się “katoliczka” jest tożsama z osobą, która zamieszcza komentarze podpisane “sondaże górą!!!!!!!!”.

     Zgodnie z zasadami, które zapewne znacie nie ujawniamy danych osobowych naszych forumowiczów ale pozostawiamy sobie prawo do uniemożliwienia korzystania z forum osobom, które w sposób skrajny próbują forum dezorganizować np. poprzez ataki techniczne lub zaśmiecanie forum (np. agresywny trolling lub spam). O szczegółach można poczytać w Regulaminie u góry strony.

     Uważamy po prostu za niesmaczne podszywanie się pod osoby dowolnego wyznania i wyrażanie w ich imieniu kategorycznych “opinii” – szczególnie zaś po wpisaniu na forum całego steku obelg i agresywnych zaczepek. To smutne ale jak widać są w naszej gminie ludzie, dla których nie ma żadnego tabu ani świętości i bezwzględnie wykorzystają kłamstwo oraz prowokację a nawet posuną się do przestępstwa aby siać niezgodę, zamęt i żeby nas nawzajem skłócić.

     Dlatego doradzamy aby z umiarem komentować szczególnie agresywne wpisy. Najlepiej jest je po prostu ignorować (jeśli chcecie – możecie dać “minusa” i wpis zostanie wreszcie ukryty).

     Komentowanie przez was takich wpisów jest celem agresora, który użyje każdej metody aby was sprowokować do gwałtownej reakcji i zalania forum komentarzami nie związanymi z omawianym tematem. Często celem takich osób jest to abyście po prostu użyli wulgaryzmów tylko po to – aby wam od razu to zarzucić. Oczywiście zdajecie sobie sprawę komu jest na rękę taka sytuacja.

     Jeśli chodzi zaś o użytkownika podpisującego komentarze “sondaże górą!!!!!!!!” to udzielamy mu bana dożywotniego. Będziemy AKTYWNIE uniemożliwiać tej osobie korzystanie z tego forum ze względu na drastyczne naruszenie Regulaminu oraz budzące odrazę sposoby manipulacji innymi forumowiczami.

     pozdrawiam was wszystkich
     MODERATOR

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 41. Jakiś tydzień temu zwaracałem Waszą uwagę na nieprawidłowości przy budowie dachu na przystanku. No i się doczekałem. Co prawda wększości błędów nie da się już naprawić bez rozebrania dachu ale właśnie został zamontowany grzybek wentylacyjny! Brzydki jak noc! Po prawie miesiącu od zamknięcia dachu!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Mogłeś Chudy o tym grzybku nie pisać :D. “Inteligentni inaczej” jednak śledzą te forum dniem i nocą i wyszukują swoje największe wpadki aby je jakoś pod dywan szybko zamieść.

   Problem w tym, że przy poprawianiu czasem więcej napsują niż by tego nie dotykać w ogóle. Tak więc może z umiarem na przyszłość bo akcja “usterka” może się zakończyć akcją “katastrofa budowlana” 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 42. widzę jak słynnej sołtys/radnej głosów pozytywnych przybywa i zaczyna prowadzic to szybko jej kasujecie. proponuje od racu -100

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • co to za głupek? 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • spokojnie – skrypty czyszczące syf uruchamiają się co jakiś czas żeby nie obciążać serwera.
   Wtedy wywalają też głosowania zrobione trzęsącą się ręką co to walnęła 50 głosowań na TAK z jednego komputera w ciągu niespełna 30 sekund :D.

   Co za zaangażowanie! 😀
   A może to tylko Alzheimer?
   Sam nie wiem

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Spodziewałem się takiej odpowiedzi, to jest wasz styl – macie kurdupla, bo ktoś taki jak radna/sołtys może prowadzic na tej stronie, a Alzheimer ujawni się przy kasowaniu pozytywnych głosów radnej a przy głosach negatywnych Aurelii zażył antidotum !!!!!!!!!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • He he ćwoku – wysłać ci Twoje IP czy od razu życzysz sobie Denial of Service 😀 ?

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • za dużo spulchniaczy w chlebie-dmuchawcu i taki efekt 😀

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • KOMPLEKS SIĘ UJAWNIA- BRAK ARGUMENTÓW=WULGARYZMY TYPOWE DLA TEJ STRONY

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • papa !

       zgubiłeś karawanę czy co?

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Zostawcie proszę tę sztukę.
       Ona jest wyraźnie oszołomiona i osłabiona, zawraca się. Na padlinę nie polujemy.

       To jakieś chyba problemy neurologiczne – może być biegunka po enterokoku albo spożywanie dziczyzny zakażonej glistnicą (dotarła właśnie do mózgu).

       Odczekajmy trochę – jak sama padnie to zakopiemy.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • nie mam pojęcia co mam ci napisać FRAJERZE bo wszystko zostało napisane najlepiej nie pisz nic .

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • masz ostrą paranoję, ciekawe co do tego “murzynka” dosypali 😉

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Piszesz zwykłą nieprawdę! Pani Kierzynkowskiej przybyło w ankiecie “radny którego oceniam pozytywnie” ponad 50 głosów ( jak się okazało głosy te oddano w krótkim czasie z jednego komputera).! Na fakt ten zwrócono uwagę i w mailu do Redakcji oraz dwoma wpisami na forum. Po sprawdzeniu i zweryfikowaniu ankiety wpisy na ten temat jako techniczne usunięto, jak zawsze. Jeżeli już temat został wywołany to dodam jedynie, że nie jest pierwszy taki przypadek, reakcja admina jest zawsze taka sama bez względu na to kogo oddawane są głosy czy jakiej ankiety próba fałszerstwa dotyczy. Rozumiem, że ktoś chciał Pani Radnej pomóc, wybrał jednak najgłupszy z możliwych sposobów. Nikogo bowiem nie uwiarygodni fałszerstwo, nawet w tak banalnej ankiecie jak ta!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • AURELII SIĘ NIEDOTYCZY???

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Przestań już Łosiu – wyraźnie napisano że dotyczy wszystkich.
       Jakim matołem trzeba być aby takie rzeczy wypisywać.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • Tak, tak “oburzony” krzycz głośniej. Stara ubecka metoda – coś zbroić i narobić rabanu że gwałt się dzieje 🙂 Żenada – myślisz że ktoś da się na to nabrać? 😀

       Po prostu ludzie mają tej Kierzynkowskiej i regularnie od początku tej ankiety głosują przeciw niej. Normalka.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Wszyscy widzą, że od TYGODNI Kierzynkowska jest na topie 😀 – ślepy jesteś czy co?
     A że złodzieje przy okazji kłamią i oszukują to przecież doskonale wiadomo.
     Dobrze że wam uciachali te fałszerstwa.
     Jeszcze masz czelność pajacu i oszuście gardłować – śmieszny jesteś i tyle 😀

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 43. Najczęściej słyszę na sesjach od naszych “władz” słowa: rozwój (z reguły dynamiczny lub prężny) i sakramentalne “żyjemy w XXI wieku”. Najsmutniejsze jest to, że słowa te wypowiadają osoby, które tak mentalnie jak i estetycznie osiadły na mieliźnie połowy wieku XX a innym zacofanie zarzucają! Poczucie estetyki tych osób doczekało się nawet swojego pomnika w postaci “amfiteatru” porównywanego z architekturą okresu III Rzeszy (słusznie zresztą). Co do XXI wieku – proponuję by wykluczeni cyfrowo, nie znający podstawowych pojęć ekonomicznych i pozbawieni elementarnej wiedzy o świecie i rządzących nim realiach darowali sobie pouczanie innych. Jak można było przeznaczyć tak wielkie gminne pieniądze na jeden budynek w małej wsi?? Na podstawie twierdzeń radnej/sołtys o dniu kobiet?? Przepraszam pani radna- ale 50 mkw na 50 osób to mało nie jest! Tym bardziej, że inne miejscowości w ogóle świetlic nie mają! Ci ludzie puszczą nas z torbami. Na skutki długo nie będzie trzeba czekać. Część placów zabaw w gminie już wymaga napraw. O boiskach mówi się coraz głośniej. Niektóre elewacje były malowane więcej niż raz, to wskutek wadliwego położenia farby to wskutek bezmyślnego doboru kolorów. Niebawem zaczniemy ponosić koszty utrzymania tych budowli. Koszt naprawy dwóch marin poniesiemy w tym roku, zaś proszę zauważyć- że w budżecie na ten rok zaplanowano wydatki na …. pogłębienie mariny w Gąsierzynie 😉 Nowa a już będzie dwa razy naprawiana i pogłębiana. Dyletanctwo, głupota i drogi populizm dla ukrycia… no właśnie co chce się przed nami ukryć? Bo niegospodarność i głupotę to gołym okiem na kilometr już widać!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 44. No to się wkopali na amen.
  Pewnie dlatego zostawili tę inwestycję na koniec żeby nikt się nie zorientował. W artykule też trzeba uważnie czytać aby to wyłapać. Najpierw leci kilkadziesiąt drobiazgów dla odwrócenia uwagi a dopiero na koniec prawdziwa eksplozja.

  Trzeba było przynajmniej zrobić tę przystań jak należy to pies z kulawą nogą by się tym Gąsierzynem nie interesował. A tak … mleko się wylało.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 45. I znowu jakiś leming minusami od góry do dołu jedzie! Przeczytaj choć co drugi komentarz, może coś dotrze? 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • No co ty? Czytać?
   Mózg by wyżarło ze wściekłości. Kontrola na karku. Kasę trzeba będzie oddać, odpracować albo ostatecznie odsiedzieć. Wścieklizna taka że ręce się trzęsą i nie pozwala klawiatury obsługiwać 😀

   Przyszła kryska na Matyska.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 46. By uzmysłowić jak astronomiczna jest to kwota – gdyby wszyscy mieszkańcy gminy (łącznie z noworodkami i emerytami) mieli zrobić ściepę to na każdego by wyszło ponad 250zł.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Czyli około tysiąca złotych na przeciętną rodzinę – a to tylko składka na ten pałac i ta kwota nie uwzględnia przystani, grzanego kortu do siatkówki i innych dupereli .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 47. Ludzie trzeba do NIKU pisać skargi bo inaczej się nie da masowe skargi raz w tygodniu bo inaczej żadnego efektu nie będzie . Precz z k…..wem Stepnica to nie D…ka

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 48. To jest tak absurdalne, że niewiarygodne! Niestety, w wykonaniu naszych radnych nic mnie nie zdziwi. Oni często sami z gazet dowiadują się za czym głosowali.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 49. Dojeżdżam do pracy w Szczecinie. Koledzy od dawna żartują, że to jedyne miasto, do którego na grzyby przyjeżdżają. Jak im powiedziałem o tej świetlicy to nikt jakoś sie nie śmiał, zapadła cisza a później usłyszałem rzeczy, których tutaj nie powtórzę, bo dowodów nie mam. Sam się zastanawiam. Wszyscy wokoło sie z nas śmieją. Miasto, atom, biedronka, świetlice za miliony a ja ze Szczecina wodę w baniakach wożę. Wstyd na całe województwo. I to robi nam ktoś kto tyle o prestiżu gada. Ja nie wiem już śmiać sie czy płakać. Niedługo w towarzystwie człowiek nie przyzna się gdzie mieszka.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 50. Wy ty o pierdołach a Andrzej właśnie zmienił wyznanie :D:
  http://www.stepnica.pl/strona/menu/94_polityka_jakosci

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 51. Stary jestem, komunę udało mi się jakoś przeżyć. Może nie mam emerytury jak nasz wójt ale za to zasady jakieś wyznaję. Mówię wam młodzi ludzie, że takiego dziadostwa na oczy nie widziałem. Komuny nigdy nie kochałem, ale teraz zaczynam za nią tęsknić. Wtedy każdy aparatczyk przynajmniej znał swoje miejsce w szeregu, a teraz. Jak mawia mój wnuk szok!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 52. Inni potrafią taniej i mądrzej! W większych miejscowościach ni ebudują molochów tylko normalne świetlice z dużo mniej!
  http://przetargi-polska.com/101351_Budowa_swietlic_wiejskich_w_Kiparach_i_Jesionowcu
  Przeczytajcie dokładnie co obejmuje zamówienie!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 53. Tutaj jest nie tylko tańsza świetlica ale też plan jej wykorzystania (nie tylko do wypieków) w ramach współpracy między sąsiadującymi gminami czeska i polską. Tam pusto nie będzie 🙂
  “Znalazły się gmina wiejska Zgorzelec i czeska gmina Radlo. Samorządy obu przygotowały wspólny projekt pod nazwą Transgraniczna Oferta Kulturalno-Rekreacyjna w Gminach Zgorzelec i Radlo.
  W gminie Zgorzelec zakłada on powstanie nowoczesnej świetlicy wiejskiej w Ręczynie. Czesi wybudują swoją własną świetlicę w Radle. Koszty projektu, który zostanie złożony do sfinansowania w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej Polska – Czechy, oszacowane zostały na ok. 300 tys. euro ”
  http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/820126,zgorzelec-powstana-nowe-swietlice-wiejskie,id,t.html
  Ręczyn – 363 mieszkańców

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 54. Panie wójcie niech pan nie pierdzieli! Inni robią to DUŻO taniej! Oto przykład:
  “Warto nadmienić, że Gmina Gniewkowo nie poprzestaje na tych działaniach. W chwili obecnej staramy się o dofinansowanie ze środków unijnych do dwóch kolejnych projektów: „Modernizacja świetlic wiejskich w Murzynnie, Wielowsi, Markowie i Ostrowie oraz doposażenie świetlic wiejskich”, w ramach którego oprócz prac remontowych zostanie zakupione wyposażenie świetlic w Kawęczynie, Zajezierzu i Wierzchosławicach, tj. stoły, krzesła, lodówki, witryny chłodnicze i kuchenki gazowo-elektryczne oraz „Budowa świetlicy wiejskiej w Suchatówce i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Kaczkowie”. Łączny koszt realizacji projektów wyniesie blisko 1,2 mln zł, a kwota dofinansowania to prawie 700 tys. zł.”
  Kwota 1, 2 miliona obejmuje: modernizację 4 świetlic i doposażenie 3 innych, oraz budowę i rozbudowę jednej (łącznie dwóch) świetlic! Jak to ma się do Gąsierzyna??????????
  http://www.gniewkowo.com.pl/strona-277-NOWE_SWIETLICE_WIEJSKIE+NOWE_SWIETLICE_WIEJSKIE.html

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Gmina Jędrzejów też nie szasta pieniędzmi:
   “Kolejny projekt dotyczy budowy nowej świetlicy w Potoku Wielkim. – Kończymy także rozmowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego dotyczące świetlicy w miejscowości Potok Wielki. Istniejąca tam remiza jest w bardzo złym stanie technicznym, dlatego projektant i użytkownicy tego obiektu doszli do wniosku, że mniej będzie kosztowała budowa całkiem nowej świetlicy. Stanąć ma ona w okolicach szkoły – wyjaśnia Piotr Kossakowski. W tym przypadku całkowity koszt prac budowlanych wraz z dokumentacją techniczną kosztować ma 363 tysięcy złotych.”
   Byśmy mieli 3 świetlice!!

   http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110517/POWIAT0102/818058124

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Sorry człowieku, ale na taką świetlicę za (fuj!) 363 tysiące to nasza radna/sołtys nawet spojrzeć nie chce! Trzeba się szanować…. 😉

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • I “jak dają to brać!”
     Płacz, rozpacz i bezsilność. Gdzie są pozostali radni? Ktoś TO musiał uchwalić! Rozum im odebrało czy co? Bo racjonalnego uzasadnienia nie znajduję…

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Pozostali nawet odwagi nie mają brać 😀
      A co dopiero żądać

      Na nagraniu z sesji pamiętam jakiegoś sołtysa, który wypłakiwał, że u nich nic nie ma – nawet stodoły a bardzo by im się JAKAŚ świetlica przydała i że ludzie chcą, pytają ale … że on tak mówi NIEZOBOWIĄZUJĄCO i żeby tylko o nich POMYŚLEĆ – po czym … skończył i usiadł 😀

      Tak, tak Panie Sołtysie. Pan Wójt o Panu POMYŚLI – bez obawy. Może nawet zdrowaśkę zmówi za waszą świetlicę :D. To by było na tyle.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • I to jest NORMALNA cena! Szczególnie, że świetlicę budują na gminnym gruncie!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To u nich odwrotnie niz w Stepnicy! Za 1,2 miliona 9 swietlic zrobia a dofinansowania beda mieli 700 tysiecy, co daje 500 tysiecy srodkow wlasnych. W naszej gminie wyklada sie blisko 800 tysiecy gminnych pieniedzy (na 1 swietlice) i dostaje dofinansowanie okolo nieco ponad 400 tysiecy. Marnotrastwo, glupota, lekkomyslnosc i nieodpowiedzialnosc. Teraz mieszkam daleko, ale tutaj gdyby wladza probowala cos takiego zrobic to prokurator z policja nie zdazyliby ich zamknac. Ludzie byliby szybsi!
   Pozdrawiam walczacych w naszej gminie. W Was cala nadzieja 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 55. Może ja prosty chłop jestem, ale coś mi tu nie gra. Do radnych: gdzie wy macie głowy??? WSTYD WSTYD WSTYD

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 56. 762 tysiące to była przesada. Tego po prostu nie umiem nazwać! Tak w biały dzień. A radna/sołtys mówiła, że to nie pałac. To co oni budują za milion sto tysięcy złotych??? Kosmodrom?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 57. Ja ŻĄDAM odpowiednio dużej świetlicy w Stepnicy! Te blisko 3000 metrów kwadratowych nam się nalezy jak psu zupa!! 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 58. Tak czytam tą definicję ministra i czytam i tam nie mogę znaleźć nic o chrzcinach i komuniach?? Może ja nie widzę? Proszę o pomoc 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 59. O proszę! A w pozostałych miejscowościach po stodołach muszą się spotykać! Taka to ta nasza sprawiedliwość.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 60. Ktoś upadł na głowę! Z wysoka.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)