Jarszewko – 81 działek, 2 el. wiatrowe, 2 km drogi do… “gruntów ornych i lasów”.

 

Gmina Stepnica rozpisała przetarg na przebudową ponad 2 kilometrowego odcinka drogi stanowiącej dojazd do “gruntów rolnych i lasów”. Dzieląc długość planowanej drogi przez ilość mieszkańców, wychodzi ponad 30 metrów drogi dla każdego. Sęk w tym, że to raczej nie oni cieszyć się będą z niej najbardziej. 

[facebook_ilike]

Na poniższym rysunku droga została zaznaczona niebieskim kolorem. Dla przypomnienia, kolorem ciemnogranatowym została zaznaczona działka nr. 24/2 na, której planowana jest inwestycja budowy elektrowni wiatrowej DBC (Barzyk Consulting) zaś obok, kolorem ciemno czerwonym zaznaczono planowaną inwestycję budowy elektrowni wiatrowej NORD (działka nr. 18/5).

 

(kliknij aby powiększyć)

 

Zachęcamy do oglądania w większej rozdzielczości: KLIKNIJ TUTAJ

 

Kto będzie używał tej drogi? W planie odnowy miejscowości Jarszewko na lata 2010-2017 na stronie 14 czytamy:

“Aktualnie na terenie Jarszewka nie ma obszarów ani obiektów o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, sprzyjających nawiązaniu kontaktów społecznych. Jedynym obszarem mogącym spełniać taką funkcję jest plaża, lecz ze względu na znaczną odległość od wioski nie jest ona wykorzystywana przez ogół społeczeństwa.

(nawiasem mówiąc dalej można wyczytać, że budowa placu zabaw w Jarszewku “stanowić będzie ważny element dla rozwoju społecznego i kulturalnego miejscowości, organizowane tam liczne imprezy będą sprzyjać integracji społeczności wiejskiej i pogłębieniu tożsamości lokalnej”).

Skoro plaża i droga wiodąca do niej nie jest przez mieszkańców wykorzystywana, po co przebudowywać 2 kilometry drogi do “gruntów rolnych i lasów”?

Zupełnie nieoczekiwanie ten sam dokument (plan odnowy miejscowości) dodaje:

“Ok. 2,5 km od wioski znajduje się urokliwa plaża, w pobliżu której na powierzchni przeszło 11 ha wytyczono 81 działek budowlanych” …

Warto przypomnieć, że w niedalekim sąsiedztwie planowane są dwie elektrownie wiatrowe. Rozwiązanie zagadki drogi do “gruntów ornych i lasów” pozostawiamy naszym czytelnikom. Wynik przetargu poznamy 27 stycznia o godzinie 9.15.

[facebook_ilike]

źródła:

Geoportal.gov.pl

Plan odnowy miejscowości Jarszewko

Ogłoszenie o zamówieniu

Elektrownia wiatrowa DBC – wniosek dr inż. Grzegorza Barzyka z firmy Dr Barzyk Consulting – Mierzyn

Elektrownia wiatrowa NORD

Plan sytuacyjny Jarszewko – arkusz 1

Plan sytuacyjny Jarszewko – arkusz 2

60 KOMENTARZE

 1. Czy wiecie, że droga w Jarszewku ma już “odnogę” do wiatraka?
  A wiecie, że ten wiatraczek Barzyka ma 10 lat i jest odmalowany jak nowiuśki! Prosto z Reichu 😀 Richtig!

  Dobre 2 Słabe 0

 2. Jeszcze jest CZAS aby DZIAŁAĆ!
  Jak postawią wam aż DWIE farmy to żarty się skończą i będzie BARDZO TRUDNO się tego pozbyć.

  Nie dajcie się NABRAĆ na słowicze głosy wójta i wiatrowych inwestorów!
  Przeczytajcie SAMI co myślą zwykli mieszkańcy – tacy jak wy.

  Nie chcą mieszkać w drugim Margoninie

  W Gminie Wysoka Burmistrz chce postawić wiatraki. Jak zwykle wiatraki są super, dają tylko kasę, spokój i turystów.

  Na szczęście znalazł się Radny, który nawoływał do refleksji i za przykład podawał pobliską gminę Margonin, z której po wybudowaniu elektrowni wiatrowych zaczęli się wyprowadzać mieszkańcy.

  Znalazł się też mądry sołtys – Fonferek, który stwierdził, iż gmina Wysoka miała być gminą o charakterze rekreacyjnym i turystycznym, a on sam nawet pięciu minut nie chciałby mieszkać w Margoninie.

  Burmistrz Marek Madej ściemniał, by nie sugerować się przykładem gminy Margonin, bo tam elektrownie wiatrowe w niektórych przypadkach stanęły 320 – 350 m. od zabudowań.

  ŹRÓDŁO: http://www.dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/20652.dhtml

  Madejowe nawijanie skomentowali sami mieszkańcy Margonina:

  Mieszkam w Margoninie aż 2 km od wiatraków. Niestety żyć się nie da. Jak jest jeszcze czas, to brońcie się przed nimi. (Dodał Leon dnia 2011-11-08 19:45:24)

  Wartość działek budowlanych w Margoninie po wybudowaniu wiatraków spadła o połowę mimo to chętnych jest bardzo mało. (Dodał dnia 2011-11-09 10:40:01).

  W Margoninie jest jak w kinie, światło gaśnie, wszystko ginie!!! tyle nam leszko wiatraków z jurkiem nastawiał że aż nam prądu brakuje co trzeci dzień (Dodał dnia 2011-11-16 21:54:34)

  A tak Leszkowi Łochowiczowi, który postawił wiatraki w Margoninie podziękowali mieszkańcy w plebiscycie SMS (tak/nie):

  “W powiecie chodzieskim najlepszy rezultat ma w tej chwili Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. Ma na koncie 25 SMS-ów, w tym 20 pozytywnych. Stawkę zamyka Leszek Roman Łochowicz, burmistrz miasta i gminy Margonin. Otrzymał jeden głos, i to na dodatek negatywny.

  ŹRÓDŁO: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/328228,tysiace-sms-ow-i-wyborcze-emocje,id,t.html?cookie=1

  Margonin jest często podawany przez inwestorów jako przykład “idealnej” inwestycji.

  Dobre 0 Słabe 0

 3. i to skutecznie.

  Japońska firma od 2006 roku planuje postawienie na terenie gminy Ustka ponad stu siłowni wiatrowych.

  Mieszkańcy Starkowa uważają jednak, że wiatraki szkodzą zdrowiu ludzi i środowisku naturalnemu, dlatego sprzeciwiają się ich postawieniu. Jak na razie skutecznie.

  Jak się nie da ogłupić to trzeba zastraszyć.

  Wójt gminy Ustka Anna Sobczuk Jodłowska, postawiła mieszkańcom Starkowa ultimatum:
  “Albo zgoda na budowę farmy wiatrowej, albo brak inwestycji i remontów dróg na terenie sołectwa”

  Teraz tylko czekać aż mieszkańcy pokażą bezczelnej Pani Wójt skąd wyrastają nogi.
  Inwestycje i remonty dróg należą do ustawowych zadań gminy.

  Dobre 0 Słabe 0

 4. Proponowane w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii zmiany w systemie wsparcia dla energetyki wiatrowej spowodują, że opłacalne będą tylko najlepsze projekty farm wiatrowych – czytamy w „Pakiecie”.

  Dziennik rozmawiał na temat proponowanych zmian w systemie wsparcia dla OZE między innymi z prezesem Polish Energy Partners Zbigniewem Prokopowiczem. W jego ocenie przy współczynniku korekcyjnym na poziomie 0,75 dla energii z wiatru nadal będzie opłacało się inwestować w farmy wiatrowe, ale tylko w te o efektywności na poziomie 30 – 40 proc.

  Jednocześnie w rozmowie z „Parkietem” zwraca on uwagę, że wprowadzenie współczynnika korekcyjnego w trudnej sytuacji postawi właścicieli farm wiatrowych, którzy zawarli długoterminowe umowy na sprzedaż energii z wysokim dyskontem. Szef PEP podkreśla również, że w takiej sytuacji mogą się pojawić się także roszczenia inwestorów w związku naruszeniem ich praw nabytych.

  Natomiast cytowany przez gazetę giełdy analityk z Credit Suisse Piotr Dzięciołowski wylicza, że wprowadzenie współczynnika korekcyjnego dla energii z wiatru spowoduje spadek przychodów z tego typu działalności o około 15 proc, a wewnętrzna stopa zwrotu z inwestycji (IRR) dla projektów wiatrowych spadanie o około 5 proc. do poziomu 10 proc.

  Dobre 0 Słabe 0

 5. Mam pytanie Panie Wójcie w ilu spółkach jest pan członkiem.
  Następne o ile mi wiadomo parę lat temu prywatny inwestor zaczął ją budować dlaczego przerwał?
  Następne pytanie czy czasem wasz serdeczny pracownik tak zwany (budowlaniec)
  nie ma w tym interesu, nie podejrzewam pana przecie tak nieskazitelny krystaliczny wspaniały dobroduszny nie macza w ty paluszków.
  Przecie robi to pań dla Społeczeństwa a oni się czepiają oj nie dobrzy jesteście PANALISCI ha ha ha ha !!!!!!.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Członkostwo w spółkach handlowych każdego polityka/urzędnika można sprawdzić w oświadczeniach majątkowych 🙂 Tak łatwo nikt się nie podłoży niestety.

   Dobre 0 Słabe 0

 6. żadnego taniego prądu z wiatraków nie będzie proszę wysilić sobie wyobraźnię będzie bajka

  firma A każdego dnia tankuje Ci 10 litrów specjalnego paliwa do pojazdu, idealnie tyle byś mógł dojechać do pracy. Z paliwem jest ten problem, że ma ważność 24h – potem zamienia się w wodę! Firma A ma podpisaną umowę z tobą, że w przypadku niezatankowania płaci solidną karę za to, że Ciebie wywalili z roboty.

  nagle pojawia się firma B, która mówi – tankujcie codziennie 9 litrów a my będziemy coś tam dolewać. firma A mówi – ok, to dajcie nam zobowiązanie, że dostarczycie codziennie 1 litr pod groźbą kary finansowej, inaczej nas to w ogóle nie urządza. Na to firma B mówi: nie no, raz dostarczymy 1 litr, potem przez tydzień nic, a czasem 40 litrów – wy zapłacicie tyle ile dostarczyliśmy.

  Czy firma A powinna wejść w interes z firmą B?

  Czy jeśli socjaliści-politycy i lobbyści zmuszą firmę A do podpisywania umowy z firmą B, to paliwo będzie tańsze czy droższe?

  Będzie droższe!

  Bo oprócz kupowania codziennie paliwa by zapewnić ciągłość i przewidywalność dla własnych klientów (i nie płacić kary), firma A będzie musiała kupować paliwo od firmy B do niczego jej nie przydatne: raz 1 litr, raz 40 litrów.

  Oczywiście mogła by podpisać umowę z firmą B, że w razie niedostarczenia płaci ona ekwiwalent paliwa w pieniądzach ale nie oszukujmy się – żadna firma B takiej umowy nie podpisze z prostego powodu: bo wtedy ONA by musiała dokładać pieniądze do swojego kiepskiego interesu a teraz dokładają do tego interesu zwykli LUDZIE.

  Dobre 0 Słabe 0

 7. A mnie się wydaje co innego.Pomijając tą całą propagandę jakoby to wszystko było dla dobra mieszkańców. Tak na marginesie, mąż który bije żonę też mówi że to wszystko robi dla jej dobra…
  Takie miejscowości jak Jarszewko czy Miłowo, są dla władz Stepnicy nieistotne. Najważniejsza dla nich jest ziemia wokoło tych wiosek. Z ekonomicznego punktu widzenia ani Jarszewko ani Miłowo nie mają nic więcej do zaoferowania właśnie poza ziemią. Teren nie jest atrakcyjny turystycznie, nie ma tam żadnych zabytków ani pensjonatów, a na agroturystykę nie zostaną wydane żadne pieniądze, bo nie zarobi na tym żaden gminny przedstawiciel ani żaden z jego przyjaciół. Co tych działek przy zalewie, to nie sądzę aby poza obietnicami że “coś się z tym zrobi” miałoby być coś zrobione. Osobiście nie wierzę aby jakiś ludzi mogłoby skusić zamieszkanie w miejscu, gdzie mieliby iść jakieś 4 kilometry albo i więcej do najbliższego sklepu, użerać się z komarami i wężami i mieć 2 – 3 kilometry do autobusu, który i tak kursuje tylko 2 razy dziennie. Zbudowanie na tak podmokłym terenie domów mieszkalnych wiązałoby się z ogromnymi kosztami. No chyba że skusiłoby to jakiegoś bogatego amatora pływania i wędkowania w brudnym zalewie, który nie musiałby chodzić codziennie do pracy, aby wybudować sobie tam domek letniskowy. Niemniej teren jest świetny pod budowę elektrowni wiatrowych. Mała ilość mieszkańców żyjących w tych wioskach i ich słabe wykształcenie spowoduje iż w przypadku ewentualnych skarg Władze Gminy nie będą musiały brać ich pod uwagę. Oczywiście na tanim prądzie zyska sama Stepnica, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze i wydać je gdzie indziej.
  Wydaje mnie się że to jest tak na prawdę powód, dla którego Władze Gminne chcą wybudować tam drogę i wiatraki.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Posiadanie ferm wiatrowych na terenie gminy w żaden sposób nie gwarantuje obniżenia kosztów energii. Wynika to z prostego faktu – energia z wiatraków zasila bezpośrednio linie przesyłowe do Enei, która to sprzeda nam tą energię po normalnych stawkach. Więcej, koszt wytworzenia i zabezpieczenia energii wiatrowej wszędzie wpływa właśnie na podniesienie opłat za energię elektryczną. Poza tym wiatraki niszczą zdrowie ludzi (promień negatywnego oddziaływania jest dość duży), zabijają ptaki i trwale niszczą krajobraz. Agroturystyka rozwija się dzięki inicjatywie prywatnej, a te tereny są BARDZO atrakcyjne turystycznie.
   Wiatraki zablokują szansę rozwoju turystyki w naszej Gminie, zyska jedynie inwestor. Czy warto dla zysku jednego czy dwóch podmiotów zewnętrznych pozbawić nas zdrowia i możliwości rozwoju, nawet jeżeli ta dzisiaj wydaje się niektórym tylko hipotetyczna??
   Pozdrawiam
   Monika

   Dobre 0 Słabe 0

   • Ten biznes opiera się tylko i wyłącznie na dopłatach tzn. wyszarpywaniu z UE naszej kasy i obowiązku wykupu tych certyfikatów na zieloną energię przez normalne firmy. Nikt kto wydaje swoje prywatne pieniądze nie podłączy się pod wiatrakowe badziewie z prostych powodów:

    – trzeba dużych nakładów by wiatrak wybudować, ludzi zbałamucić, ziemię odrolnić, podciągnąć linię i wybudować drogę przez szczere pola, a prąd otrzymany z wiatraka przystosować do reżimów panujących w sieci
    – nawet jak się poniesie te nakłady to nie ma gwarancji , że ten prąd będzie do czegoś przydatny z prostej przyczyny – albo go jest za dużo albo za mało, jest to energia nieobliczalna

    Dlatego na przykład Duńczycy wywalili to całe towarzystwo od dojenia kasy bo i tak musieli kupować prąd z elektrowni atomowych od sąsiadów. Zobaczcie co zrobił IVAR gdy raz na jakiś czas prądu nie było – zmusił władze do pociągnięcia im normalnego kabla bo inaczej towarzystwo chciało się już wynosić.

    Wszystko się sprowadza do jednego spostrzeżenia, które opisał pan Friedman: nie ma darmowych obiadów i nigdy nie będzie. A wiatrakowcy niech nie robią wody z mózgu bo wszyscy wiedzą, że to jest ich sposób na biznes i życie a nie chodzi o to by komuś w Stepnicy, Jarszewku było dobrze albo by miał pracę przy zbieraniu oleju z turbiny wiatraka.

    ps: ten sam noblista Friedman powiedział znamienne zdanie o Polsce:

    “Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska.”

    Dobre 0 Słabe 0

   • “Oczywiście na tanim prądzie zyska sama Stepnica, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze i wydać je gdzie indziej.”

    To jest jeden z szeroko rozpowszechnionych mitów, że jak wybudujemy wiatraki/atomówkę to będziemy mieli czym oświetlić te nasze świetlice 😀 Ojoj co ja tam mówię – Wygan to nawet obiecywał, że będzie ten prąd dawać WSZYSTKIM i ZA DARMO. Normalnie Eldorado! Przyjeżdżajcie ładować akumulatory! 😀

    Potem darmowy prąd Wygan zamienił na darmowy internet NA TERENIE CAŁEJ GMINY “bo jeszcze w mniejszych miejscowościach są *pewne* problemy”. Nie pamiętacie? No a później stanęło już tylko na kilkudziesięciu komputerach socjalnych, które tez dłuuuuugo docierały i nie wiadomo czy wszystkie już dotarły. To były oczywiście grosze – kilkadziesiąt tysięcy zł. Dla równowagi postanowił budować internet dla siebie – same wydatki w urzędzie – złoty melon 😀 (tak ze dwadzieścia razy więcej niż ten socjal).

    Prąd NIGDY nie będzie za darmo! Z tysiąca powodów, łącznie z politycznymi. Może być tańszy – na osiedlu przy atomówce (bo elektrownia DOPŁACA) gdzie mieszkają służbowo pracownicy a nie przypadkowi ludzie!

    Prąd nigdy nie będzie tańszy dla Gminy – hola, hola! Nawet z atomówki prąd idzie najpierw do operatora, a dopiero później w świat. Cena jest jedna.

    Prąd z wiatraka – nawet gdyby ktoś się UPARŁ nie nadaje się do użycia bo ma za duże wahania napięcia i musi być normalizowany w elektrowni. Jak mówią energetycy jest “brudny”. Po to są potrzebne te konwencjonalne elektrownie żeby go “wyczyścić”.

    No i kto tu komu wciska ciemnotę? To jest tak jakby arabom na osiołkach wciskać, że jak u nich postawić szyb naftowy to oni będą z niego za darmo czyściutką benzynkę do wielbłądów tankować :D. Ropa też musi być przetworzona i często na to nie stać całego KRAJU producenta. Np. Libia sporo wydobywała ale nie miała jednej zakichanej rafinerii i wszystkie paliwa importowała.

    Będą pieprzyć jeszcze o Konopielce … żenada.

    Dobre 0 Słabe 0

  • ten prawdziwy powód jest jeszcze inny – w całej Polce tak jest – niestety
   akurat w tej dziedzinie to mamy fachowca, o którym w Szczecinie to ciekawe rzeczy opowiadają 😀

   Dobre 0 Słabe 0

  • @uldor

   Witamy Barzyk Consulting 😀

   Kalendarzyków nam zabrakło – kiedy będzie nowa dostawa?
   Aaa – jak tam wiatraczek na wysypisku się kręci? Dobrze? Ale pewnie kasy nie chcą z dofinansowania zwrócić 😀 Kiepsko. Chłopaki z miasta umieją swoje wierzytelności windykować …

   Dobre 0 Słabe 0

 8. te działki są pana Jaworskiego z Goleniowa od 6 lat szuka nabywców aby stawiali domy na palach ,oczywiście sprzedał pare lecz teraz nabywcy plują w brodę a wy płaczecie że działki że ludzie .WSkoszewie nikt niepłacze zpowodu wiateaków ,Koniewo i Wiejkowo też nie.

  Dobre 0 Słabe 0

   • No sorry żebyśmy jeszcze wiatraki komuś fundowali 🙂
    Żadna łaska ze strony właściciela, który za to będzie brał pieniądze, że SAM sobie wiatrak wybuduje! Ja rozumiem, że po świetlicach z niewiadomym przeznaczeniem trochę się niektórym pomieszało w głowach, ale to jeszcze nie bananowa republika kolesiów!

    Dobre 0 Słabe 0

   • Łaskawca ten właściciel!! Wiatrak na swój koszt buduje!
    To pewnie dla Ciebie zaskoczenie?? 😉

    Dobre 0 Słabe 0

   • “jeszcze jedno wiatraki i droga robiona jest z funduszy właściciela wiatraków”

    PRYWATNE inwestycje ogłaszane w gminnym BIP?
    hmmm 😀

    a może by wymyśleć jakieś bardziej wiarygodne kłamstewko?

    Dobre 0 Słabe 0

   • wpadka na całego
    droga do wiatraków i prywatnych działek budowane za pieniądze podatnika

    BRAWO!

    Pałac Kierzynkowskiej wam nie starczył, trzeba wiecej, więcej. więcej.

    Niestety – udławicie się.
    Zgaduję, że droga niezgodnie z tym co pisał Minister Rolnictwa?

    Dziękuję, więcej podpowiedzi nie trzeba.
    Do zobaczenia w Sądzie 😀

    Dobre 0 Słabe 0

  • To chyba nie do końca prawda! Znam parę osób z Koniewa i szczęśliwe z tego powodu nie są. Poza tym niech mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy pobierają dodatkowe dopłaty właśnie za ptaki zastanowią się ile stracą jak tych ptaków już nie będzie?? Bo ile stracimy my to już wiem.
   I nie widzę żadnego powodu uniemożliwiania rozwoju turystyki w naszej gminie tylko dla jednego (czy dwóch) pana! Może “oko” widzi takie powody???

   Dobre 0 Słabe 0

 9. Śmieszne….urodziłąm sie i wychowałam w Jarszewku…jak tylko jest lato to większość osób,w tym dzieci użytkują te droge i chodzą na plaże…sama to robiłam i kilometry dzielące Jarszewko z plażą nie były i nie są straszne;)pozatym jaką rozrywke mają dzieci i ludzie tam mieszkający?…dzieci mają od niedawna plac zabaw ok…ale zimą ile można na placu zabaw siedzieć..?przydałaby się jakaś świetlica,na której dzieci miałyby jakieś zajecia edukacyjne czy cos w tym stylu…tam sie nic nie dzieje!!bezrobocie,daleko wszędzie chyba ze 2 autobusy na dzień ehhh szkoda słów:(

  Dobre 0 Słabe 0

  • Wyobrażasz sobie w lecie iść w sandałach/japonkach 2 kilometry po tłuczniu z którego zostanie wykonana ta droga? Bo ja nie bardzo 😉

   Dobre 0 Słabe 0

   • Również sobie tego nie wyobrażam….po piasku to się i boso chodziło;) ale co mogą zwykli ludzie zrobić…nic!.kto ma kase,ten ma władzę i na odwrót!!

    Dobre 0 Słabe 0

    • niech już oni tak sobie nie myślą że w jarszewku same ciemniaki mieszkają bo to nie prawda też widzą żę od lat inwestycje idą ale chyba w tych biznesmenów

     Dobre 0 Słabe 0

     • W Jarszewku ludzie się już zorganizowali i działają razem.
      Był protest złożony pod koniec zeszłego roku na ręce wójta.
      Chyba wszyscy podpisali – poza jednym – możecie się domyśleć.

      Dobre 0 Słabe 0

  • @Gosiaczek

   Ale co to ma wspólnego z drogą DO PRYWATNEGO WIATRKA i PRYWATNCYH DZIAŁEK BUDOWLANYCH?

   Za te pieniądze można by było zrobić piękną Świetlicę w Jarszewku – z Internetem za friko, projektorem, telewizorem, WII dla dzieciaków i tysiącem innych rzeczy itd. Pewnie innych pomysłów też by się znalazło mnóstwo!

   Te pitolenie o integracji mieszkańców nad Zalewem jest totalną, absurdalną ŚCIEMĄ.
   Wójt po prostu chowa się za plecami mieszkańców!

   Przypomnę, że na TAKIE drogi wójt chce wydać tylko w tym roku 15 MILIONÓW ZŁOTYCH !!!!.

   Dobre 0 Słabe 0

   • A GDZIE SĄ PIENIĄDZE NA WODOCIĄG W GMINIE STEPNICA ? LUDZIE TAK NIE MOŻE BYC > MUSIMY COŚ ZROBIĆ I TO NATYCHMIAST . CZY DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIEMY TARGAC BUTELKI Z WODĄ I NARAŻAĆ SWOJE ZDROWIE , BO NIE WIADOMO CO Z KRANU LECI > .A CO BĘDZIE JAK DOJDZIE DO TRAGEDI .

    Dobre 0 Słabe 0

    • Jaki znowu wodociąg?
     Przecież nawet dziecko wie, że DROGI są ważniejsze … do wiatraka rzecz jasna.
     15 000 000 zł !

     Dobre 0 Słabe 0

   • Będą się integrować nad zalewem pijąc jakiś tani alkohol i zajadając tanie kiełbaski z ogniska bo bezrobocie jest straszne w tym rejonie….mnie udało się wyrwać stamtąd,ale nie wyobrażam sobie życia bez podstawowych mediów,pracy i życia na kreske jak to w niektórych domostwach ma miejsce:( a mamy 21 wiek:( przykre jest to że ludzie kształcą się i na co….jak problem z pracą,a jak juz jest to za marne pieniądze….a Władze Państwa co robią..??ładują kaskę do kieszeni- a raczej sejfy mają w domach;) i mają w d…. zwykłych obywateli:(

    Dobre 0 Słabe 0

    • Ci ludzie mogli by życ z agroturystyki no ale władza ma ich gdzieś, ważniejsze są milionowe inwestycje doktora wiatraka

     Dobre 0 Słabe 0

    • I to jest najbardziej tragiczne, że są środki aby tych ludzi jakoś z tej biedy wyrwać – przynajmniej ich dzieci! Ale nie – dorżnie się ich do końca tymi wiatrakami, żeby pies z kulawą nogą już tam nie przyjechał, nawet pół turysty. Pieniądze są na to tylko aby im rozkopać okolice i postawić wiertarki nad głową – niech oszaleją, wymrą. Straszne. I ludzie, którzy to robią mają jeszcze na sztandarach powypisywaną “politykę miłości” – niedobrze się robi.

     Szkoda tych ludzi, szkoda tych dzieci. Trzeba postarać się im jakoś pomóc bo na obecną władzę nie mają co raczej liczyć …

     Dobre 0 Słabe 0

 10. Kolejna droga dla biznesmena? 81 działek na sprzedaż to jest ponad 4 miliony złotych, licząc po taniości….

  Dobre 0 Słabe 0

 11. Ciekawe, czyje są te hektary pod działki budowlane? Bo na razie JEDYNĄ osobą, która na tym skorzysta jest właśnie właściciel tych gruntów. Na marginesie- droga do Czarnocina w opłakanym stanie a my budujemy drogi przez pastwiska… Dla kogo??

  Dobre 0 Słabe 0

 12. To jest też prezent dla “właściciela działek budowlanych”. Tam wcześniej miały być te wiatraki ale uwalił to RDOŚ bo przebiega tam szlak migracyjny ptaków.

  Żeby te działki były “budowlane” to musza mieć najpierw dostęp do drogi publicznej.
  Domyślacie się już czyje są te działki? 😀
  Taaka … KRZYKATA

  Ale co tam – to tylko po to aby mieszkańcy Jarszewka mogli się zintegrować mocząc wody w zalewie
  (poprawie 3 kilometrowym marszu to nogi mogą się trochę jednak spocić).

  Dobre 0 Słabe 0

 13. Ta droga to kolejny krok w proprzemysłowej polityce, jaką prowadzą nasi rządzący:
  1. Planują elektrownie wiatrowe na ponad 100 ha ziem w całej Gminie – mapki w studium
  2. Pierwsze 2 olbrzymie wiatraki wielkości 99 m chcą postawić w Jarszewku – jeden już ma pozwolenie na budowę, a teraz wydają jeszcze nasze społeczne pieniądze, aby zbudować drogę do działek dla wiatrakowców
  3. Kolejne 21 ha pod elektrownie wiatrowe przeznaczyli w Miłowie i szukają inwestorów – dokument na stronie: http://www.stepnica.pl/strona/menu/50_oferta_inwestycyjna_
  Trzeba to powstrzymać, bo nas zawiatrakują!!!
  WIATRAKI SZKODZĄ ZDROWIU LUDZI I ZWIERZĄT – SYNDROM TURBINY
  WIATRAKI POWODUJĄ UTRATĘ WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI
  WIATRAKI ZABIJAJĄ TURYSTYKĘ
  WIATRAKI SĄ NIEEKONOMICZNYM ŹRÓDŁEM ENERGII
  WIATRAKI SĄ ZAGROŻENIEM DLA DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO
  ROZWÓJ PRZEMYSŁU W GMINIE SPOWODUJE UTRATĘ ONW PRZEZ WSZYSTKICH ROLNIKÓW
  O tym wszystkim możecie przeczytać w zakładce wiatraki, gdzie podane są materiały źródłowe.

  A TA DROGA TO KOLEJNE NASZE PIENIĄDZE WYDANE NA NASZĄ SZKODĘ – KPINA!!!

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ktoś tu nas w balona robi na całego!

   Te wiatraki są stawiane ZA NASZĄ KASĘ.
   Droga nie kosztuje? Jej konserwacja też nie?
   Przecież rozjadą tę drogę ciężkim sprzętem przy budowie tych – aż DWÓCH elektrowni!!!

   To je transfer publicznych pieniędzy do prywatnego portfela!

   Tłumaczenie tego tym, że mieszkańcy będą sobie pójść na plaże jest … zwykłym OSZUSTWEM

   Dobre 0 Słabe 0

  • A CZYM SIĘ CHWALIĆ? ŻE TEN BANKOMAT CZĘŚCIEJ NIE DZIAŁAŁ NIŻ DZIAŁAŁ W SWOJEJ KARIERZE???? TAK PIĘKNIE WSTĘGĘ PRZECINALI I PIENIĄŻKI WYBIERALI A OSTATNIO TO JUŻ CHYBA DALI SOBIE SPOKÓJ I WYŁĄCZYLI NA AMEN – CZARNY EKRAN. JEST TO POSTĘP BO WCZEŚNIEJ CO CHWILA ODSYŁAŁ DO SKORZYSTANIA Z INNEGO BANKOMATU… CIEKAWE GDZIE. JAK POWIEDZIAŁ JEDEN MŁODY ZE ŚMIECHEM – U NAS NIE POTRZEBA ANONIMOWYCH BY BYŁO TANGO DOWN.

   Dobre 0 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij