Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

TYLKO U NAS: Prokurator założył ACTA Wójta

Tego nie przeczytacie na stepnica.pl

Aby zademonstrować Wam do czego może doprowadzić posunięta do absurdu cenzura prezentujemy wam poniższy – ocenzurowany skan. Zapraszamy do dyskusji co myślicie o cenzurze, która może nadejść wraz z ACTA.

[facebook_ilike]

Oczywiście takie powiadomienia nie są objęte tajemnicą. Tego typu informacje media “oficjalne” publikują rutynowo. Tajemnicą są objęte natomiast szczegóły postępowania i my także prosimy aby nie przeszkadzać Prokuratorowi w pracy. Informacje i dokumenty można przekazać albo Policji albo bezpośrednio Prokuraturze.

Swoją drogą Goleniowskiej Prokuraturze należą się od Mieszkańców Gminy Stepnica prawdziwe brawa za aktywne podjęcie tego tak ważnego dla nich tematu!

[facebook_ilike]

Pełna wersja znajduje się poniżej.

[facebook_ilike]

Tagi: , , , , , , , , ,

42 komentarze

 1. Komuch Miller i drugi komuch (ówczesny szef agencji wywiadu) Siemiątkowski dostąpili również zaszczytu założenia ACTA przez prokuratora 😀

  Przekroczenia uprawnień i naruszenia prawa międzynarodowego przez “bezprawne pozbawienie wolności” oraz “stosowanie kar cielesnych” wobec jeńców – “Gazeta Wyborcza” i “Panorama” ujawniają treść zarzutów jakie postawiono Zbigniewowi Siemiątkowskiemu. B. szef Agencji Wywiadu miał brać udział w zorganizowaniu w Polsce ośrodka CIA, w którym przetrzymywano podejrzewanych o terroryzm.”

  Pan Siemiątkowski nic nie może mówić bo… “Milczenie uzasadnia bezpieczeństwem państwa.” 😀

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11425315,Siemiatkowski_z_zarzutami_za_wiezienia_CIA__To_potwierdza_.html

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. DZIŚ WIECZOREM na n-s “Słuchowisko” na podstawie “Taśm Stepnickich” 😀

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Ciekawe jak teraz zareagują radni Weryszko i Ławicki? Tak im sie tłumaczenie wójta na sesji w sprawie skażenia podobało, że prawie brawo mu bili 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • super tłumaczenie skoro nawet Daszkiewicza nie zaprosili 😀 wójt zwalił wszystko na Daszkiewicza i tyle wyjaśnienia. chłopina potem się musiał bronić i listy wysyłać 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. 😀

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Bo tak było – dostali pismo z sanepidu, zatrzasnęli za sobą drzwi urzędu i poszli sobie … na święta.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. On serca nie miał jak spokojnie sobie pojechał na weekend a nas nawet nie poinformował co pijemy.
  Temu Panu dziękujemy. Niech go Prokuratura nawet rozszarpie – jestem za.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Z innej beczki :
  Moja żona chyba mnie zradza… Coś późno wraca ostatnio z pracy. Gdy ją pytam, co tak długo robiła, odpowiada, że musiała dłużej zostać bo mieli zebranie, szkolenie… Gdy pytam, czy przyjechać po nią do pracy, mówi, że wróci taksówką. Tydzień temu wziąłem jej telefon do ręki w celu sprawdzenia godziny a ona rzuciła się z krzykiem, że to jej prywatny telefon, że mojego ona nie rusza itp… Gdy mam ochotę na sex ona kategorycznie odmawia, i wymyśla setki wymówek. Gdy już zasnę, często wychodzi z sypialni i rozmawia z kimś przez telefon albo siedzi na NK. Wczoraj, gdy wyszła z pracy postanowiłem pójść za nią. Aby mnie nie zauważyła, kucnąłem sobie za moją Audi A6, (3.0TDi) i zauważyłem straszny, zapieczony brud na moich alusach. Moje pytanie: czy znacie jakiś dobry środek do czyszczenia felg polerowanych (nie lakierowanych) na bazie kwasu fosforowego?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. hahahah jak go ukarają to mi kaktus wyrośnie ,zaraz Kochanowa ,Geblewicz i Kierzynkowska będzie zbierać podpisy to wszystko to POmioty ,wraca komuna !!Zaraz kumple pomogą no i PO do partii teraz należy hahahhahahaha!!!!!!! same komuchy i TW i UBecja

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A ten prokurator to cywilny czy wojskowy? Bo mam wątpliwości! 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Niech to zrobią – pójdą sami siedzieć za matactwo 😀
   Jakby ktoś słyszał o jakimś mataczeniu to biegiem na komisariat – we własnym interesie.
   Prokuratorzy nie są wcale tacy łatwi do naciśnięcia. Mają immunitet i g… może im ta ekipa zrobić. A góra ma inne teraz problemy i nie będzie wylewać krwi ani podkładać głowy za jakiegoś tam wójcinę z peryferyjnej wioski.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • He he – zobaczysz jak będzie – Kochanowa zaraz powie – “ale ja tego Pana w zasadzie nie znam – ot stałam PRZYPADKOWO na zdjęciu, tak sie ZAPODZIAŁAM, nie, nie, NIE PRZYPOMINAM SOBIE” a Goebbels to się będzie tłumaczyć, że on tych wszystkich wójtów to nie może spamiętać 😀

   No co ty – w takim towarzystwie to osłabłe sztuki to się porzuca o ile nie pożera.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Na trzy miesiące został aresztowany wójt gminy Niegosławice w Lubuskim podejrzany o przyjęcie i żądanie łapówki w zamian za zlecanie robót drogowych w gminie.

  “Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego m.in. z uwagi na obawę mataczenia i wysokość grożącej mu kary. Sąd ten wniosek uwzględnił” – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.

  Zarzuty obciążające wójta dotyczą przyjęcia 300 tys. zł i żądania kolejnych kilkuset tysięcy od przedsiębiorcy, który wygrał przetarg na wykonywanie robót drogowych. Od otrzymania tych pieniędzy podejrzany miał uzależniać kontynuowanie prac przez tę firmę.

  Marek S. został zatrzymany we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a w środę usłyszał zarzuty korupcyjne. Grozi mu do 12 lat więzienia. O przestępstwie powiadomił prokuraturę właściciel firmy budowlanej, który miał wręczyć samorządowcowi łapówkę.

  Śledztwo w tej sprawie prowadzi CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. 51-letni Marek S. pełni stanowisko wójta od 18 czerwca 1990 r.

  ————————
  Wójt aresztowany na 3 miesiące

  Na 3 miesiące trafił do aresztu Wiesław G., wójt gminy Płaska koło Augustowa. Prokuratura zarzuca wójtowi, że żądał 280 tysięcy złotych łapówki w zamian za wykonanie określonych czynności służbowych i przyjął 120 tysięcy złotych.

  Kara za powyższe przestępstwo wynosi od roku do 10 lat więzienia. – Decyzja o aresztowaniu wynika z obawy matactwa – wyjaśnia Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, który rozpatrywał sprawę.

  Do zatrzymania doszło przed domem wójta.

  Do aresztu trafił również miejscowy przedsiębiorca, który miał pomagać w przekazaniu łapówki. Przypomnijmy, że policja zatrzymała Wiesława G. i przedsiębiorcę w środę po południu podczas akcji kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej. Zatrzymanie to rezultat sprawy, którą funkcjonariusze zajmowali się od końca ubiegłego miesiąca. Właśnie wtedy do Prokuratury Okręgowej w Łomży wpłynął sygnał o korupcyjnej działalności wójta. Z sygnału miało wynikać, że wójt żądał łapówek od wykonawców gminnych inwestycji budowlanych. Pośrednikiem w przekazaniu łapówki miał być miejscowy przedsiębiorca.

  Podobno łapówkarz z płaskiej bardzo lubił przecinać wsŧegi – foto:

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Nie wiem czy jeden prokurator da radę.Jak będą wychodzić inne sprawy to 10 -ciu będzie miało co robić.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • spokojnie
   Zazwyczaj prokurator prowadzi nawet do setki spraw jednocześnie – oczywiście rożnej rangi.
   Jak ktoś tam zawinie jakiś stary rower to przecież też to prokurator obrabia – z dokumentów Policji ale to on przecież stawia zarzut i kieruje sprawę do Sądu.

   Nie ma więc obawy – jeden prokutator wystarczy.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. chodzi o wodę? jeśli tak to brawo niech się wreszcie zajmą tym burdelem bo całe rodziny żyją w strachu co w tej wodzie płynie. Daszkiewicza strasznie nie lubię ale dokumenty pokazał warto przeczytać: http://nowa-stepnica.x25.pl/2011/11/25/za-bezczynnosc-wojta-wyganowskiego-zdrowiem-placa-mieszkancy/ prokuratura od dawna powinna się tym zająć czytam regularnie na tej stronie że wydają pieniądze na domy weselne, drogi a albo skażenie albo brak prądu zgroza i kompromitacja

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Można Daszkiewicza nie kochać ale dzieki niemu być może wreszcie uda się COŚ załatwić. Te pocięte wodociągi w Marinie są bardzo niepokojące. Ostatnio znowu była cofka …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • A ja Daszkiewicza lubię :). Za to że do przetargu nie będzie stertował… (pani z biura takie info dała).
    Wodociągi chyba wyjdą na prostą…

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • niech wystartuje ta pani co to zna się na wszystkim gdzie ją posadzą. z wodą też sobie poradzi, weźmie na wspólnika drugą panią co to wszystkich kocha i od tej toksycznej miłości każdy bakcyl padnie, nie trzeba chlorować

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Wodociągi, ujęcia wody i oczyszczalnia są własnością Gminy. Dopóki nie zmieni się polityka władz gminnych w tym zakresie- nie oczekiwałabym zmian. Firmy zarządzające z reguły ograniczają inwestowanie (choć to nieprecyzyjne określenie) w instalację wod-kan do bieżącej konserwacji. Wynika to z prostego faktu – ekonomii. Umowy o zarządzanie zawierane są na czas oznaczony, zatem zarządzający łatwo może policzyć rentowność każdej ewentualnej inwestycji w NIE SWÓJ środek. Wbrew pozorom zarząd instalacją wod-kan wraz z ujęciami w tak małej gminie jak nasza wcale nie przynosi gór pieniędzy. Bez wsparcia gmin żadna firma zarządzająca nie poniesie takich nakładów. Z reguły wszyscy budzą się gdy jest już za późno. Nie jest pocieszeniem fakt, że zjawisko to jest dość powszechne.
     Pozdrawiam
     Monika Moroń

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Na serio to ja się nie dziwię, że Daszkiewicz nie walczy o przedłużenie umowy.
     On najlepiej zna stopień niedoinwestowania tych wodociągów. A niedoinwestowanie to rozsypka, problemy, newry i ciągła zadyszka żeby to kleić coby się nie rozwaliło. Kiepski biznes.

     To nie są takie kokosy – mała miejscowość, duże koszty. Monopol – owszem – ale też to nie jest Konstancin żeby polecieć w kosmos z cenami. Z tego co widać to pracowników ma niewielu i sam robi z żoną. Żadna tam atrakcja jak nie ma inwestycji. SKS – mają swoje pieniądze – po co im te nerwy.

     Ludzie we wsi mówią, że Wyganowski chce go wykurzyć żeby wstawić swojego zięcia. Wtedy to ho ho – inwestycje polecą takie, że oko wam zbieleje. Złote rury położą jak nie będzie na co kasy wydać.

     Zawsze jak to przy bydowlance te przysłowiowe 10% “gdzieś” się podzieje. Fachowcy z branży budowlanej (inspektorzy) mówią, że artyści to potrafią bez zewnętrznych śladów zakosić nawet 30% kwoty – po prostu nie używa się materiałów zgodnie z normą, robi się pewne rzeczy cieńsze etc. Kiedyś był taki artykuł o drogach jak na nich oszczędzają – na wszystkim. Wychodzi np. 5 cm asfaltu choć ma być np. 15 cm – kto to sprawdzi? Jak się już rozwali to zawsze PRZYRODA :D. Ale ostatnio się wycwanili inspektorzy bo potrafią takim cudem nawiercić i zbadać rdzeń. Myślę, że u nas w gminie jakby się posrobało toby cuda wyszły. To zreszą widać – ciągle się coś rozsypuje – miesiąc, kwartał, pół roku po oddaniu. No jakaś ta przyroda Stepnicka złośliwa czy co?

     Zobaczcie że Wygan 90% środków jedzie w budowlankę – tak jst najprościej – jeszcze wychodzisz na wielkiego budowniczego. Reszta idzie na “sport”, “promocję” i “GOK” – tam też ciężko za rękę złapać – chociaż przecież gotówkę dają do ręki bez rachunków i to na oczach ludzi. Oj rozpuściła się nam ośmiornica, rozpuściła. Dlatego prokurator to tu będzie miał lekką robotę – ot po prostu spokojnie obrabiać to co samo wychodzi, zarzuty i do Sądu i tak w kółko. Trochę tych spraw przemielić, powsadzać kogo trzeba i awansik murowany. W dużym mieście jest dużo trudniej.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Ponoć w Marinie po prawej stronie został cały wodociąg wymieniony .A czy uczciwie i fachowo ?Ja już nikomu nie ufam , Woda wszędzie stoi na terenach obok Mariny , istne bagno i turystyka podwodna . Jak ci ludzie mają tam żyć ?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Czekam na pełną wersję.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. Trochę mało widać ale domysleć się można … 😀

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)