Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Pan Mecenas do KASACJI

Trwa batalia Sądowa o Referendum dla mieszkańców Gminy Stepnica w sprawie “miasta”.

Sprawę prowadzi Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

Zgodnie z przyjętymi zwyczajami pan mecenas przesłał nam (26/01/2012 ) za pośrednictwem Sądu Wojewódzkiego swoja odpowiedź na złożoną do NSA skargę kasacyjną.

Tydzień później (1/02/2012) zreflektowała się też Przewodnicząca dosyłając też swoje “uzupełnienie”.

Co do treści pism pana mecenasa i Przewodniczącej to generalnie jest jak w dobrej komedii czyli jednocześnie straszno i śmiesznie.

Pomijając ciekawą konstrukcję (tj. stanowisko Przewodniczącej “wplecione” w pismo procesowe) oraz dość nowatorską argumentację w nich zawartą trzeba przyznać, że wreszcie ktoś się zabrał do roboty i chociaż próbował analizować sprawę. Same pisma mocno rozbawiły naszych prawników, za co gorąco – szczególnie przy obecny mrozach –  dziękują – i co rzecz jasna nie umniejsza powagi sprawy.

Generalnie widać znaczny niepokój po stronie zwolenników demokracji konsultacyjnej co ma niewątpliwie wpływ na jakość i efekt procesów myślowych przy formułowaniu pism.

Pismo Przewodniczącej napisane jest oczywiście od A do Z drżącą ręką pana mecenasa, który … zapomniał tam o czymś w pierwszym piśmie – a trochę jednak tak głupio wygląda aby pisać aż dwie odpowiedzi na nasze jedno pismo  procesowe. Jak zwykle zawieruszył się też panu mecenasowi “koronny” dowód w postaci pisma z MSWiA – całkiem zresztą do rzeczy napisanego – ale niestety nie mającego związku ze sprawą.

Na nieszczęście także w kolejnym piśmie znowu coś nie wyszło – ale nie uprzedzajmy wydarzeń. Owszem – przeciwnika procesowego należy wspierać – ramieniem – ale dopiero po ogłoszeniu prawomocnego wyroku.

Przewodnicząca szarpnęła się na tym piśmie trochę nerwowo – o tak:

[facebook_ilike]

Co do pisma pana mecenasa to do białej doprowadziło go dołączenia do naszej kasacji opinii prof. Izdebskiego. Według mecenasa Hubert teoretyzuje ale pomimo tego mecenas błaga Sąd aby zapomniał o tej “kartce papieru” – a nawet nie czytał – broń Boże – nazwiska autora – a nuż może Sądowi zaszkodzić. Dysząc krwawą zemstą posunął się nawet do sugestii, że ta opinia może nawet być nie Hubertową ręką robiona.

Wychodzi na to, że w/g Pana mecenasa udało się nam podrobić nie tylko papier firmowy ale także niepowtarzalny styl Pana Profesora Izdebskiego. Stepniccy Anonimowi są jak widać nieobliczalni – nie dość, że zrobili cwaną fałszywkę to jeszcze najbezczelniej w świecie posłali ja do Sądu. Fakt – w swojej opinii Pan Profesor przejechał się po twórczości pana mecenasa jak na łysej (patrz fotografia) – ale żeby od razu fałszywka? Tak wygląda owa genialna fałszywka Anonimowych ze Stepnicy (pierwsza strona):

Na wszelki wypadek pan mecenas nie wymienił Pana Profesora nawet z imienia nazywając go szyderczo “Kancelarią z Warszawy”. Zapewne Warszawski Sąd zrozumie aluzję pana mecenasa i … jednak przeczyta – choćby z ciekawości.

Reszta pisma jest raczej nudnawa. Pan Mecenas generalnie używa zdecydowanie więcej przymiotników i wykrzykników niż paragrafów.

Wygląda też na to, że Mecenas dalej nie kupił sobie rewelacyjnego programu Lex – szkoda.

Na razie więc czekamy spokojnie na wyznaczenie przez Naczelny Sąd Adnistracyjny terminu pierwszej rozprawy.

Poza tym – już niezależnie od wyniku tej batalii prawnej – Pan Wójt ma w ręku obecnie takie ASY jak konsultacje społeczne wykonane z naruszeniem prawa – więc wniosku do MSWiA nie ma po prostu JAK złożyć. Przynajmniej zgodnie z Prawem.

Nie oznacza to oczywiście, że taka próba nie zostanie podjęta. W końcu jak ktoś się tak napalił na te metro …

W tym MSWiA chyba będą jednak turlać się ze śmiechu.

[facebook_ilike]

 

Tagi: , , , ,

12 komentarzy

 1. Serio – na dokumentach Gminy widnieje już inna pieczątka. 😀
  co za wieś kuźwa, co za wieś!

  Ten sam prawnik jest już też w Nowym Warpnie
  http://przetargi.favore.pl/wyniki/prawne,1412/obsluga-prawna-urzedu-gminy-w-nowym-warpnie,1179180.html

  No to kto będzie ciągnął teraz tę kasację przed NSA?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Banda buraków i tumanów

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Mam pytanko Panie Wyganowski co znowu nie pokorni nie chcą słuchać a tak dobrze pan chciał dla wszystkich i znowu ta Nowa Stepnica oj nie ładnie.
  A tak poważnie ten człowiek jest mściwy jeśli tylko nadarzy mu się okazja to uderzy i nie wybaczy że nie przyznano jemu racji coś o tym wiem. Ale biernie nie można stać jeśli robi się wbrew mieszkańcom gminy, pozdrowienia dla Panelistów na naszym forum.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Pani Moniko – można dowiedzieć się więcej szczegółów o naszej sprawie?
  Może by te pisma opublikować?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wszystko w swoim czasie. Na pewno opublikujemy naszą skargę kasacyjną. Teraz czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy przed NSA oraz na wynik postępowania przed RPO. A cierpliwym….
   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)