Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

SZANOWNI PACJENCI

Bardzo się dziwię postępowaniu niektórych lekarzy, nie wiem czy nie potrafią się zapoznać z obowiązującym prawem, czy nie chcą.

Niestety przez to, że wypisują recepty niezgodnie z przepisami cierpi tylko pacjent. Nie wiem jak można być tak upartym. Przecież przysięgali dbać o zdrowie i życie pacjenta, czy nie zdają sobie sprawy z tego że bez prawidłowej recepty pacjent może nie dostać leku na czas albo co gorsze wcale go nie przyjąć? Podobno pismo świadczy o charakterze osoby, warto się zastanowić nad tym. Czy lekarz który wypisuje szybko i niedbale receptę, przeprowadza badanie pacjenta z należytą dokładnością? Bo ciężko mi sobie wyobrazić tak schizofreniczne podejście do tych dwu jakże ważnych i połączonych ze sobą czynności. Przecież pomyłka w wydaniu leku a nawet w sposobie dawkowania (o co dużo łatwiej bo często są to zwykle dwa, trzy “znaki” a raczej bazgroły) może kosztować pacjenta zdrowie lub życie.

Lekarzu ! jeżeli nie potrafisz pisać to są przecież komputery, nie dość że wydrukuje on ładnie receptę do której nikt nie może mieć zastrzeżeń to jeszcze podpowie Ci jaką należy zastosować odpłatność. Nie jest argumentem, że wypisywanie recept przez drukowanie na komputerze trwa dłużej i pacjent musi czekać. Każdy ale to każdy lekarz z którym rozmawiałem i który korzysta z komputera do drukowania recept mówi to samo, jest łatwiej i szybciej.

A jeśli chodzi o pogłoski (https://nowa-stepnica.pl/2012/02/10/zastrzyk-dla-trupa-za-100-tysiecy-zl/comment-page-1/#comment-13889) rozsiewane przez naszą Dr House jak ją tu nazywają forumowicze. To informuję że większość leków sprzedawanych w aptece to leki refundowane, mają one urzędowo określoną cenę jednakową w całym kraju. Więcej niestety się nie mogę wypowiedzieć ponieważ reklama aptek została zakazana i grozi za to 50 000 zł kary. Radzę Dr House uważać co mówi bo jak ją któryś pacjent podkabluje w podziękowaniu za miłą obsługę, to trzeba będzie z konta parędziesiąt tysięcy na karę wydać a i rzecznik zawodowy może chcieć zainteresować się sprawą.

Tagi: , , , ,

24 komentarze

 1. Nie wiem z jakiej hurtowni biorą bo nie powinno mnie to interesować,ale kupuje te witaminy już któryś raz w takiej cenie i są one dużo tańsze niż tutaj.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Np. Witamarin junior 120kapsułek w Goleniowie 22zł +15kapsułek gratis. Niech pan napisze po ile jest u pana?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dobra cena, szczególnie że największa hurtownia w Polsce ma cenę regularną 35 zł netto dla apteki czyli detal wychodzi około 50 zł (35 *1,2 marża *1,23 VAT), u mnie niestety w tej chwili nie ma.

   Cenę mają lepszą niż nawet w aptekach internetowych.

   http://www.ceneo.pl/10737536

   Poza tym postanowiłem sprawdzić która to apteka ma w takiej cenie ten preparat.
   i okazuje się że większość nie ma go na stanie a dwie które mają, mają cenę o 7zł i 8 zł wyższą niż Pan podał.

   Tyle że to nie jest lek a suplement diety, tu dużo zależy od przedstawiciela kupisz pan 1000 sztuk będziesz miał za 50 % ceny, mogą sobie na to pozwolić bo tak naprawdę wyprodukowanie ich nie wiele kosztuje i mają bardzo wysokie marże.

   Takie samo działanie zapewnia np: TRAN GAL 150 kaps. u mnie cena 12,69 , i po co płacić 2 – 3 dychy? za reklamę? Myślę że lepiej pacjentowi polecić to samo tańsze niż wciskać drogi reklamowany preparat w promocji. I tak wszystkie muszą spełniać te same normy jakości.

   No dobrze, dyskutujemy tu sobie o suplementach diety a może teraz przykład jakiegoś leku?
   Skoro wydaje Pan tak dużo pieniędzy w aptekach, że różnica Stepnica-Goleniów może przyprawić o zawał to proszę zapytać o leki to sprawdzimy tą różnicę.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Wiem jakie ceny są bo chodze kupuje i widzę różnice są nie małe tylko duże i nie chodzi tu tylko o leki na receptę ale też te bez recepty na tych to jest chyba maksymalna marża jaka tylko może być różnica nie jest w groszach ale w kilku złotych albo i nawet w kilkunastu złotych. Rozwojowa gmina pracy u nas nie ma życie jest drogie leki drogie nic tylko umierać.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Sprawdzam

   Napisz co i za ile kupiłeś i niech Rafał napisze ile u niego to kosztuje, zobaczymy jak jest.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Powiem krótko czasami żałuję że tu mieszkam. Wójt beznadziejny miejsca pracy hahaha dobre sobie jeśli praca to tylko w ivarze (żadna przyszłość) bo tylko garba można się dorobić. A lekarz w vicie taki dobry no nie wiem czy to dobrze faszerować dzieci antybiotykami bo nawet na zwykle przeziębienie wypisuje antybiotyk. Jeśli chodzi o recepty to tylko w tym roku są takie cyrki jakoś wcześniej było dobrze. Tanie leki to tylko w Goleniowie bo tu jak już dochodzi do zapłaty to można zawału dostać.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Cyrki z receptami zawsze były tylko prawo było inne i pacjent nie wiedział że na koniec miesiąca leciałem do pani doktor poprawiać co się da, teraz nie zaryzykuję kary finansowej. A co do cen to przyjdź, sprawdź. Urzędowe są równe od 1.1.2012 w całej Polsce a pozostałe nigdy nie miały dużych różnic i to różnie bywa wiem że niektóre są taniej tam niektóre tu.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • ceny takie same-kpina za syrop w stepnicy trzeba zapłacić 27 a w goleniowie 15.9 i ta mozolna obsługa,żeby była jeszcze jedna apteka to by ruchów dostali.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Przecież jest wolny rynek i możesz sam założyć sobie aptekę.
     Nie ma problemu.
     Skończ farmację, pożycz pieniądze, zamów towar i już spokojnie czekaj na klientów 😀

     Najlepiej na spółkę z Wyganowskim załóżcie ze cztery Apteki bo on się boi u Rafała kupować te nasercowe leki i wali prosto do Szczecina :D. Strachliwy jakoś jest.

     Jak już pobudujecie te swoje apteki to zrobicie sobie wszystkie ceny na leki nierefundowane na poziomie 5% konkurencji goleniowskiej i tłumy będą się wam ustawiać w kolejce.

     Do tego czasu niestety musisz dymać do Goleniowa.

     HA HA HA HA HA 😀

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Po nicku widać że akurat ty to masz ruchy dobrze opanowane 😀

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. a ja tam wole znachora od dr. qeen może nie pomoże ale nie zaszkodzi

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. TANIO

  Dzwoń 800 808 808

  CAŁODOBOWO

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Ale co by nie powiedzieć, to cwany chłop z tego naszego wójta.
  W sumie musimy oddać marszałkowi milion z VAT-u z odsetkami, a wójt dalej opowiada że to sukces i jesteśmy na plusie. Zawsze wiedziałem że to Magik Czarodziej 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Jak to “ceny we wszystkich aptekach za leki refundowane są takie same”? Jedna pani to nawet pacjentom recepty w Goleniowie wykupuje, bo mówi że u nas drogo a tam taniej. To jak to jest, ta pani kłamie?? 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. A jaki to problem czytelnie coś napisać?? Niechlujstwo przy wypisywaniu leków niewskazane 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dla naszej dr Quine to problem i to jaki miektórzy to, po parę razy muszą latać między jej gabinet a apteka.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. I pewnie klepnie dotację dla szpitala w Goleniowie żeby tylko vita sprzętu nie miała! Zamiast naszym interesem kieruje się prywatą. Społecznica za dwa grosze!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. dr House wszyscy znają. Antybiotyki jak automat przepisuje za to o skierowanie do specjalisty można błagać i nic z tego. Ja z dziećmi przeszłam do vity. Co by nie powiedzieć, dr Warchał jak nie jest pewna diagnozy od razu kieruje na badania. Wolę lekarza, który ciągle weryfikuje swoją wiedzę niż takiego, któremu tylko zdaje się że zna się na wszystkim.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. Kupić jej taki ogromniasty długopis z grawerunkiem “od umęczonych pacjentów” i wysłać kurierem (nie ryzykować osobistego wręczania).

  Może zadziała a może będziecie musieli szukać innego lekarza bo tego będą musieli zaszczepić. Zawsze coś się prznajmniej wyjaśni.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Te bazgroły to tylko DR House.Ja należę do Przychodni VITA i jest super.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. Ja i moja rodzina należymy do Przychodni VITA ,recepty są wypisywane bez uwag,super

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)