JUDASZ sprzedał nas WSZYSTKICH za garść srebrników

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości CZYM może się skończyć oddanie władzy Wójtowi, który ma ZA NIC dobro mieszkańców oraz Radnym, którzy boją się nawet własnego cienia – to teraz powinien już chyba ostatecznie PRZEGLĄDNĄĆ NA OCZY.

Ci, którym się wydawało, że wiatraki to nie ich problem i niech się z tym męczą ci nieszczęśnicy z Jarszewka mogą też sobie teraz pogratulować braku przezorności.

Wyganowski dziś ogłosił wszem i wobec, że ZAWIATRAKUJE NAS WSZYSTKICH NA AMEN.

Wyciągnął po prostu z kapelusza zakurzoną uchwałę, z 23 kwietnia 2009 r (sic!) w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany “Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica” obejmującej zmianę sposobu zagospodarowania terenów w części obrębów ewidencyjnych Gąsierzyno, Piaski Małe, Stepniczka, Miłowo i Stepnica z przeznaczeniem na BUDOWĘ FARM WIATROWYCH WRAZ Z STREFAMI ICH ODDZIAŁYWANIA Z ZAKAZEM BUDOWY MIESZKANIOWEJ.

Tak w praktyce wygląda ów “prężny” rozwój gminy, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki

 

 

Źródło: http://bip.stepnica.pl/dokumenty/3383

110 KOMENTARZE

 1. Wiecie jaki będzie kolejny numer wiatrakowców?
  “Bocian założył gniazdo na wiatraki i składa jaja”

  Chyba solidnie trzeba będzie tego bociana przywiązać 😀
  Jaja chyba z plastiku – wielokrotnego użytku.

  Dobre 0 Słabe 0

 2. pana wojta trzeba pogonic ze stepnicy, on wszystkich kupil kogo chcial, a ciasta pani K. piecze przednie sam kupowalem kiedys….a jako soltys jest tuba wojta,on wszystkich do ORMO zapisze, konfident jeden….

  Dobre 0 Słabe 0

 3. We wsi gadają, że wójt szykuje już “inicjatorom” hecy w Kopicach wezwania na przymusowe leczenie.
  Wyśle niezależnie od wyników głosowania – dostał rozkaz :D. Nie da rady nie wysłać 😀
  Ale tym się na razie nie chwali – bo a nóż widelec – ostatni raz do czegoś MOŻE się przydadzą.
  Później już nieważne.

  Oczywiście odpowiednio wczesniej zadbał o solidny budżet na te działania.
  Dobrali się po prostu “modelowi” jak w korcu maku ….
  Trzeba było tego idiotycznego wniosku nie pisać 😀

  Dobre 0 Słabe 0

  • A to szuja!
   Jakie to dla niego charakterystyczne – podpuścić jednych na drugich i jeszcze udawać Sędziego – a po cichu śmiać się z tego, że udało się na kogoś innego zwalić konsekwencje własnych decyzji.

   Oj Andrzejku – popamiętają Ci to ludzie przy wyborach, popamiętaja dobrze!

   Dobre 0 Słabe 0

  • Tak się tego chyba nie załatwi.
   Jak na razie mieszkańcy Jarszewka złożyli protest przeciwko wiatrakom ale Pan Wójt udaje, że żadnych protestów nie było.

   Dobre 0 Słabe 0

 4. Iwona nie tak łatwo da się zastraszyć. Jest przebojowa. Nie boi się mówić prawdy w oczy. Jak widać wójt gminy Stepnica robi w ” pory “gdyby miał czyste sumienie to spałby spokojnie i nie szukał podpory u obszczymurków.

  Aby odwołać sołtysa trzeba mieć mocne argumenty i zgodne z prawem. A prawo to statut i zebranie wiejskie.
  Co dobrego mogą powiedzieć mieszkńcy Gąsierzyna o swojej Pani sołtys? Chciałabym usłyszeć na tym forum lub przeczytać w gazecie. Iwonę słychać w Krakowie i we Wrocławiu. O wsi Kopice też jest głośno na antenach.

  Chwalcie się sołtysi co robicie dobrego dla swoich wspólmieszkańców, bo nie pobieracie diety za spotkanie z wójtem i przyklaskiwanie Mu jaki to wspaniałomyślny gospodarz: a to dwie świetlice w wiosce wybuduje, a to boiska gdzie pełno kamieni i szkła bez tartanowej nawierzchni. a to marinę mu zaleje , kanał młyński Mu wyleje i enterokoki mu posłusznie pływają.
  Czym by tu jeszcze go chwalić!!!

  pozdrawiam agawa

  Dobre 0 Słabe 0

  • Obawiam sie, że sołtys Gąsierzyna nie ma się po prostu czym pochwalić – oczywiście poza ostatnią wizytą skarbówki – zapewne w celu wizji lokalnej nielegalnej działalności prowadzonej już dobre kilkadziesiąt lat. Jak się tak człowiek skupi na prowadzeniu cukierni “na czarno” to nie ma za dużo czasu na zajmowanie się sołtysowaniem – ot tyle co pokrzyczeć sobie na sąsiadów albo powymądrzać się na sesji rady Gminy.

   Dobre 0 Słabe 0

    • Z tego co wieś mówi to Niegrzeczny Pan Małżonek Pani Radnej Krzykatej już musiał pokornie przepraszać sąsiadów bo Wysoki Sąd stwierdził, że grubo przesadził i to jest jednak karalne.

     No i pomysleć, że Pani Krzykata kogoś swego czasu wyzywała od “oszołomów” a to własnie używanie nieparlamentarnego języka świadczy o kiepskim stanie zdrowia psychicznego. Ewentualnie dodatkowo o złych cechach charakteru i braku dobrego wychowania.

     Jak widać skłonność do obrzucania inwektywami jest w tym przypadku “rodzinna”. Nie mówiąc już o silnych skłonnościach do tzw. “lewizny”.

     Dobre 0 Słabe 0

  • To ja przypomnę dla porządku, że akurat Sołtys z Kopic w zasadzie cały czas coś robi dla mieszkańców. Co chwila są jakieś warszaty albo szkolenie albo coś jeszcze innego. Ta świetlica w Kopicach to chyba najbardziej aktywne miejsce w Gminie! Wszystko to Sołtys robi praktycznie BEZ ŚRODKÓW finansowych – poświęcajać swój własny czas (i pieniądze!).

   Dla kontrastu taki GOK w Stepnicy wydaje MILIONY (proszę podliczyć parę lat) a nie jest w stanie zrobić czegokolwiek ciekawego. Festiwal JAZZOWY na wsi jest tutaj chyba doskonałym przykładem. Zresztą cała ekstremalnie kosztowna działalność “rozrywkowa” Pana Wójta i ferajny raz po raz robi klapę.

   Na bądź – bądź co bądź – ważnym dla miejscowości otwarciu WYREMONTOWANEJ (nie – wybudowanej – jak twierdzi nasz pinokio) Mariny z trudem udało sie zebrać kilkadiesiąt osób – pomimo ściągnięcia gwiazd estrady – m.in. Jurksztowicz. To pokazuje, że Pan Wójt potrafi wszystko spieprzyć i nawet pieniądze mu nie są w stanie pomóc.

   Tak na zakoćzenie chciałbym dodać, że akurat te maleńkie Kopice – siłami Pani Sołtys i aktywnych mieszkańców zostały wyróżnione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

   Każdy może sobie sprawdzić – dział “Co w Sztabach słychać” zawiera najciekawsze wydarzenia związanych z WOŚP – w tym KOPICE (miejsce 4-te)

   http://wosp.org.pl/final/co_w_sztabach_slychacl

   No ale zespół Owsiaka patrzy obiektywnie na dobry pomysł i skuteczną realizację.
   Jakoś Panu wójtowi z jego dobrze opłacanym i licznym personelem nie udało się zwrócić na siebie dotychczas uwagi. A wydawane są miliony …

   Dobre 0 Słabe 0

   • GOK robił za minimalne pieniądze warsztaty z dziećmi. Osoba prowadząca dostawała 100- 200 zł miesięcznie za kilka godzin tygodniowo zajęć plastycznych. Dobrze, że chodziła pieszo, bo gdyby przyszło jej jeździć, musiałaby dołożyć z własnej kieszeni bogatemu zleceniodawcy. Dzieci do tej pory żałują zmiany opiekunki na inną, bardziej powiązaną z radnym.

    Dobre 0 Słabe 0

    • Teraz Pani Dyrektor ma bardzo dużo pieniążków a to nie dobrze – trzeba pilnie je wydać!
     Nawet Pan Mąż pomaga. Pomaga cała rodzina ze wszystkich sił.
     Starają się tak bardzo, że już całkiem niedługo znowu będą potrzebne zajęcia za 200 zł …

     Dobre 0 Słabe 0

    • Rączka rączkę myje.
     Andrzej to ekspert od smarowania układu i sam Jezus musiałby się przy nim ostro pilnować 😀 Bazuje na najniższych ludzkich instynktam bo są to, niestety, instynkty bardzo silne. Im “model” bardziej skory do grzechu – tym lepiej. Pieniążki (i stołeczki) oczywiście najczęściej szybko zamydlają ludziom oczy kompletnie – ale prawda jest taka, że Andrzejek “karmi” dopóty dopóki “złapie”. Jak już “złapie” i jest jakiś “kwit” to już karmić nie trzeba a nawet nie wolno. Niewolnik wtedy wszystko już zrobi za samą obietnicę ochłapu albo za złagodzenie kary.

     Dobre 0 Słabe 0

   • Uratowała dziewczynkę przebywającą na melinie. OPS jakoś czasu nie znalazł, nikt inny z mieszkańców nie miał odwagi. A teraz właściciel meliny zbierał podpisy pod wnioskiem o odwołanie Pani Sołtys. Jakoś nikogo to nie zdziwiło i każdy pewnie uznał, że kierują nim wyłącznie obiektywne powody 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Adamowska jeszcze kłamała później przed Policją i Kuratorem.
     Zostanie jej to zapamiętane.

     Dobre 0 Słabe 0

    • Tak sobie pomyślałem – czy czasem właściciel tego lokalu rozrywkowego, w którym WOLNO krzywdzić dzieci nie jest czasem jakimś “modelowym” konfidentem albo prowokatorem?

     Odyniec powinien mieć przecież taką widzę w małym paluszku. Nieprzypadkowo przecież tą jego sowiecką formację nazywano “zwiadem sołtysim”. Taka wiedza jest bezcenna jak widać na tym przykładzie.

     Bo jesli jednak tak jest to nie ma co zamęczać doniesieniami policjantów – bo jak wolno krzywdzić dzieci to pewnie inne rzeczy to wolno tym bardziej. Lepiej spytać kogoś starszej daty co się robiło z konfidentami w czasie okupacji – sposobem – tak żeby okupanty nie spalili całej wsi.

     Dobre 0 Słabe 0

  • Iwona jest niewygodna, ponieważ nie posiada cech “modelowych”. Jest uczciwa,konsekwentna, kieruje się zasadami, jest nieprzekupna, nie da się zastraszyć i zwyczajnie robi to w co wierzy. Jeżeli ktokolwiek myśli, że kogoś takiego jak Iwona zatrzyma pozbawiając Ją jakiejś funkcji- jest w błędzie. Takie działania jedynie dodadzą Jej siły i determinacji, bo utwierdzą Ją w przekonaniu, że zmierza we właściwym kierunku. Jeżeli ktoś doprowadzi do wyjaśnienia sprawy z wodą to tylko Ona. Na radnych nie ma co liczyć, a Pan Wójt powiedział tu już tyle przeczących sobie teorii, że jest niewiarygodny.
   I najważniejsze- Panie Wójcie Iwona nie jest sama!! Popierają Ją już nie tylko osoby związane z tą stroną. Może mieszkańcy Kopic dadzą się Panu jeszcze zastraszyć, ale to tylko wygrana bitwa.
   Pozdrawiam
   Monika Moroń
   P.S. Iwona moje głośnie i otwarte poparcie masz 🙂

   Dobre 0 Słabe 0

   • Iwona cały czas robi dla naszej społeczności. Nie czeka z założonymi rękoma.
    Jest aktywna i bezkompromisowa w walce o interes mieszkańców.

    To może rodzić zawiść i złość zazdrośników.
    Ale takie sztuczki nie przejdą.

    Dobre 0 Słabe 0

   • Jak mieszkańcy Kopic sie dadzą, to będą mieli sołtysa na miarę Gąsierzyna. Inwestycje z naszych pieniędzy w prywatne interesy (sklepy, domy weselne) a sami będą syf z kranu pili. Bo kto ich zawiadomi, kto zadzwoni do sanepidu i ustali co naprawdę jest w wodzie??? Ktoś podobny do Kierzynkowskiej?? Niemożliwe 😉

    Dobre 0 Słabe 0

    • Jak mieszkańcy nie będą odważnie bronić swojego sołtysa to im Andrzejek wstawi tego meliniarza 😀
     Dopiero będzie jazda!
     NON-STOP AKCJA!

     Dobre 0 Słabe 0

 5. Panie wóóóóóóóójcie?
  A kiedy bdziemy mogli zobaczyć ten sławny “film promocyjny” co go Pan nakręciłeś ze złamaniem dyscypliny budżetowej?

  Jeszcze się kręci?
  To może jednak nie było potrzeby się tak spieszyć z płaceniem skoro jeszcze nie został odebrany?
  Tak z reguły płaci pan przed odbiorem?

  Dobre 0 Słabe 0

  • @Agawa

   Tak emailem – ale także listem poleconym bo taki musi wpisać na książkę podawczą.
   Dodatkowo w liście adresatów wskazać jeszcze radio szczecin, kurier i głos szczeciński, fakt i superexpress – niech wie gdzie równolegle idzie ta korespondencja. Mogą nic nie opublikować ale będą na 100% trzymać rękę na pulsie bo będą wszyscy wiedzieć, że coś się dzieje.

   Z tego co wiem to nasz sprytek wysłał Iwonie tylko polecenie zwołania zebrania w ciągu 10 dni ale ZAPOMNIAŁ dołączyć wniosku. W ten sposób Iwona nie jest w stanie nawet się przygotować na odpowiedź na postawione zarzuty (jakkolwiek mogłyby by być one wydumane).

   Facet z premedytacją łamie prawo i sądzi, że ujdzie mu to na sucho. Niech wie, że będzie miał media na karku.

   Dobre 0 Słabe 0

  • A bieliki czasem nie latają na ten Cheminek?
   Nie potrują się tym refulatem? Ponoć to metale ciężkie zawiera?
   Tak chce załatwić “ostateczne rozwiązanie problemu bielika”?

   Dobre 0 Słabe 0

    • Pewnie kalkulują tak – jak się zatruje dodatkowo ten refulat to nikt za rękę nie złapie bo to jest i tak toksyczne i nie da rady ustalić czy przypadkiem już w refulacie nie było. A bieliki od tego stopniowo wyzdychają, przestaną mieć młode etc. – za parę lat będą mieć spokój z “ptaszyskami” i będzie można już stawiać co dusza zapragnie. Nikt im raczej nie udowodni, że bieliki wyzdychały od świadomego podtrucia. A że ludzie się przy okazji potrują? Ich to nie interesuje! Na coś tam zwalą “i tak nie znajdzie się źródło skażenia” – skąd my znamy te gadanie? Dlatego trzeba im patrzyć NON STOP na ręce bo to są zbrodniarze i życie dla nich nie jest nic warte – ani człowieka ani zwierzęcia. Wreszci popełnią jakiś błąd i koniec z nimi.

     Dobre 0 Słabe 0

    • No to jest mocny argument aby zainteresować sprawą organizacje MIĘDZYNARODOWE.
     Po wyczynie z nietoperzami o sokolim wzroku i wywodach o wilekościu mózgu papużek falistych a następnie rozciąganiu tych wywodów na bieliki – ja osobiście na Szczeciński RDOŚ już nie liczę. Rzady takiego Pana z Darłowa doprowadziły do awansowania takich skończonych kretynów, że tam teraz bez żelaznej miotły już się nie obędzie.

     Czas po prostu zrobić paru osobom JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA z pewnej części ciała.

     Dobre 0 Słabe 0

     • Wir brauchen Ihre dringend Hilfe!

      Die Gemeinde Stepnica geplant, bedrohlich Seeadler Bevölkerung zu investieren.
      Es wird, um Dutzende von Windparks und Deponierung von Giftmüll auf der Insel Chelminek in das Stettiner Haff geplant.

      Das ist unsere gemeinsame, grenzüberschreitende Geschäft. Eagles kann leicht überwältigen den Stettiner Haff. Kürzlich tot aufgefunden Seeadler (weiblich) mit einem deutschen Ring neben der Windmühle im Dorf Skoszewo. Das ist der Beweis, dass Seeadler Bevölkerung nicht weiß, was ist die Staatsgrenze.

      Wenn wir das Aussterben der Seeadler Bevölkerung zu ermöglichen, öffnet sie den Weg für weitere Investitionen gefährlich – wie ein Kernkraftwerk. Dadurch wird eine direkte Bedrohung nicht nur für die Stettin, sondern auch nach Berlin sein!

      Bitte informieren Sie Ihre Organisation, sofort trat der grenzüberschreitenden Umwelt-Verhalten!

      Dobre 0 Słabe 0

 6. znowu nie ma oszczędności! Słońce świeci i wszystkie lampy (latarnie) się świecą. Czy elektrycy nie wiedzą, że trzeba przestawić.

  Dobre 0 Słabe 0

 7. @ inwestor z kataru
  Zacząłeś pierwszy zachęcam pozostałych do szukania, ciekawe ilu ludzi skrzywdził a ilu pomógł.
  Pytajcie koniec języka za przewodnika śmiało. Popatrzcie na jego majątek i zobaczcie czy jego powinno na to stać nie wierze że jest krystaliczny na pewno ma za skóra gdy pełni funkcje Wójta dwie kadencje a teraz trzecią jeśli się nie mylę.
  Dlaczego wybieraliście emeryta wojskowego i to z takim bagażem przeszłości?.
  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło o to motto dla was.
  Was jest przecie siła a nie w jednostce.

  Dobre 0 Słabe 0

 8. Powiedzcie kto wybierał Tego popaprańca na wójta nie wy czasem? Jeśli wy to z całym jego dobytkiem i teraz za nie rozważny krok ponosicie konsekwencje.
  Te wasze krzyki na psu budę się zdały, on i tak ma was głęboko w Du………. co innego kiedy by były teraz wybory.
  Naprawdę szkoda jest was i waszej inwencji znacie takie słowo psu na pana wolno szczekać i tak jest w przenośni w wszej Gminie.
  Dlaczego nie zbieracie podpisów za odwołaniem rady i wójta może boicie się go tak bardzo lub ma tak silne poparcie że te wasze utyskiwania nic nie dają.
  Czytałem wasze archiwa i nie można się oprzeć pytaniu czy aby z mieszkańcami Gminy jest wszystko porządku i nie wpadli uzależnienie od Wójta.
  Pamiętajcie że najwięcej korupcji jest w gminach popatrzcie na przetargi może tam tkwi wyjście jeśli boicie się zbierać podpisów.
  Zastanówcie się czy pomógł bezpośrednio jako jednostce mieszkańcowi gminy a ilu zostało pokrzywdzonych.itp…

  Dobre 0 Słabe 0

  • ja też sobie czytam od ponad roku i wielu osobom oczy dopiero sie otwarły po skazeniu wody w kontrascie do pomyslu miasta. nie wiem czy mieszkasz na wsi ale tutaj wszyscy sa ze soba powiazani, czesto musza byc w konspiracji do konca – to co zrobiono Tarnozkowi bylo wystarczajacym ostrzezeniem.

   ps: ja na niego nigdy nie glosowalem

   Dobre 0 Słabe 0

   • No nie – zaskoczyłeś mnie – przecież twierdziłeś wcześniej że tak?
    “W ostatniej chwili zmieniłem zdanie …”

    To jak to było na serio? 😀

    Dobre 0 Słabe 0

 9. Nawiązując do promocji turystyki, pragnę podzielić się moimi wrażeniami podczas oglądania transmisji skoków narciarskich – MISTRZOSTW ŚWIATA w lotach w Vikersund (stacja EURO SPORT LIVE).
  Otóż, dzisiaj kilka minut po godz. 16.00 – operator kamery pokazal światu, że macie STEPNICZANIE wspanialą, dużą grupę kibiców.
  Przed ekranem TV ukazala się ogromna flaga bialo-czerwona z napisem “STEPNICA”.
  Bylam bardzo wzruszona, choć nie jestem rdzenną mieszkanką Stepnicy.
  Tak, więc PANIE WÓJCIE, nawet nie śnilo się Panu o tym, jak mieszkańcy Stepnicy kochają sport (podobno brzydko przez Pana nazywani “wiejską ciemnotą”) i do tego promują tę niezwykle “czarującą” miejscowość.
  Gdyby ten sam rozlegly świat – dowiedzial się, że w tym miejscu marnotrawi się dobra kultury, niszczy zasoby natury, wszelkie wartości i na dodatek nie szanuje czlowieka – okrylby się wstydem za promowanie takiej Europy.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Wcale nie jest to takie proste bo laminat jest niepalny. Betonowy fundament także.

   Ale wystarczy cierpliwie czekać bo KAŻDY wiatrak ma poważną awarię średnio co 4 lata.
   Najczęściej chodzi o pożar turbiny.

   Powyższe dane pochodzą od firmy ubezpieczeniowej Allianz na podstawie danych z rynku niemieckiego.

   Półtora miliona poszło z dymem:
   http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=246:p%C3%B3%C5%82tora-miliona-posz%C5%82o-z-dymem&Itemid=27

   pożar wiatraka

   Dobre 0 Słabe 0

   • Ale kto na tym traci.My.
    Wiatrakowcy kasę z dopłat już mają w kieszeni ,a państwo(naród) wypłaci kasę na następny wiatrak.
    Na tym zarabiają tylko wiatrakowcy i ci co wezmą w łape.

    Dobre 0 Słabe 0

    • niebezpiecznym typom najlepiej dać do ręki takie zabawki jak wiatraczki żeby nie przeszkadzali w ratowaniu świata. Trochę kasy podsypać żeby się cieszyli. Będą się bawić jak przedszkolaki.
     A jak juz wszystko będzie gotowe to pójdą pierwsi do pieca.

     Dobre 0 Słabe 0

   • w parku przemysłowym jest firma co naprodukował tyle śmigieł i trzeba coś z tym zrobić ,no to w zmowie z włodarzami zafundujmy ludziom farmy wiatrowe ,powiedzmy że będą z tego zyski ,ludzie to kupią —tylko nienormalni to kupią w to uwierzą

    Dobre 0 Słabe 0

  • Zostań strażakiem – będziesz w swoim żywiole.
   Moim zdaniem to nie jest trudne aby wstąpić w szeregi OSP.

   Dobre 0 Słabe 0

 10. Wiadomości.
  Stepnica opustoszała .
  Wszyscy mieszkańcy posprzedawali swoje domy za grosze i uciekli.
  Został tylko rolnik który nie może sprzedać swojej ziemi bo stoi na niej wiatrak.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ten “rolnik” nazywa się Barzyk.
   Pilnuje swojego jedynego wiatraka – czeka na podłączenie do sieci.

   Ten w Mierzynie spalił się – ubezpieczyciel nie wypłacił odszkodowania bo tego wieczora miał miejsce uroczysty grill z okazji ….

   Dobre 0 Słabe 0

  • Żądam jeszcze większej ilości wiatraków!

   Skoro wiatraki są takie ekologiczne to powinniśmy wznieść się na kolejne wyżyny i zostać najbardziej zafajdaną wiatrakami gminą w Polce – ba – w Europie!

   Zostaniemy nie tylko gazową ale też elektryczną potęgą i rząd Polski nie będzie już po prostu miał innego wyjścia jak postawić te dwie atomówy dokładnie u nas.

   Przecież musimy mieć moc awaryjną aby te turbinki jakoś rozpędzić?

   Dobre 0 Słabe 0

 11. Zadziwiające . Jeszcze nie tak dawno Wójt pytany na Sesji o wiatraki nic nie wiedział , tylko coś tam cichutkim głosikiem burknął – a to tylko jaden wiatrak , 3 miliony i 2 procent podatku – zadziwiające . A tu czytamy , że przygotowuje prawdziwą rzeź dla mieszkańców , Chce nas wszystkich osaczyć , zawiatrakować a jak dobrze pójdzie , to wykorzysta każdy skrawek ziemi , żeby każdy miał wiatrak , nie tylko obok posesji ale także i w GŁOWIE . Człowiek który publicznie kłamie i oszukuje nie zasługuje na szacunek i poważanie .Ja nie chcę takiego Wójta który kłamie , oszukuje i nie dba o nas , mieszkańców .

  Dobre 0 Słabe 0

  • “Zadziwiające . Jeszcze nie tak dawno Wójt pytany na Sesji o wiatraki nic nie wiedział , tylko coś tam cichutkim głosikiem burknął – a to tylko jaden wiatrak , 3 miliony i 2 procent podatku – zadziwiające”

   Jeśli to co piszesz to prawda to niezłe jaja. W gazetce e-on, kierownik projektu “Stepnica” e-on pan Łukasz Kankowski mówi:

   Gmina Stepnica, wychodząc z ofertą terenów przeznaczonych pod energetykę wiatrową zaprosiła nas do rozmowy.

   W tej samej gazetce piszą o 13 (sic!) wiatrakach i 1,5 mln złotych podatku rocznie.

   No to jak, “nic nie widział” czy zaprosił do rozmowy?

   Dobre 0 Słabe 0

   • Mnie z kolei zastanawia jak to jest że Wolin z 32 wiatraków ma ledwo 2 mln z podatku a my z 13 mamy mieć 1,5 mln?

    Dobre 0 Słabe 0

    • Może dlatego, że wiatraki z Wolina są już mocno zamortyzowane?
     W miarę upływu czasu wpływy z podatku maleją – ale oczywiście o tym wójt już nie mówi.

     Dobre 0 Słabe 0

 12. RODACY RATUJMY NASZEGO ORŁA BIAŁEGO

  ZJEDNOCZMY SIĘ I WALCZMY O WPROWADZENIE ZAKAZU BUDOWY WIATRAKÓW W NAJWIĘKSZEJ OSTOI ORŁA BIELIKA W EUROPIE – W GMINIE STEPNICA!!!
  NIE POZWÓLMY ZABIĆ NASZEGO SYMBOLU NARODOWEGO,
  ZNISZCZYĆ OSTOJĘ PIERWOWZORU NASZEGO GODŁA!!!!
  POWIEDZMY NIE!!!! BUDOWANIU WIATRAKÓW GDZIE POPADNIE!!!

  WIATRAKI TO CICHY ZABÓJCY POD PRZYKRYWKĄ ZIELONEJ ENERGII
  WIATRAKI ZAGRAŻAJĄ NASZEMU ZDROWIU
  WIATRAKI NISZCZĄ NASZA PRZYRODĘ
  WIATRAKI DEGRADUJĄ ŚRODOWISKO I ZANIECZYSZCZAJĄ JE HAŁASEM

  Kto ty jesteś Polak mały?
  Jaki znak Twój orzeł biały!!!

  POLACY!
  ZJEDNOCZMY SIĘ I WALCZMY O NASZĄ PRZEPIĘKNĄ POLSKĘ!!!
  NIE POZWÓLMY SPRZEDAĆ JEJ ZA PARĘ SREBRNIKÓW!!!

  Dobre 0 Słabe 0

 13. JA SIĘ NIE BOJĘ!!! i będę walczyć o zdrowie moje i mojej rodziny, o moje dobra, o dziedzictwo przyrodnicze, w którym dane mi jest żyć!!! O szansę rozwoju poprzez ekoturystykę!!!
  RAZEM MOŻEMY WYGRAĆ NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ
  Kto nie skacze tego wiatrak zabije!!!!

  Dobre 0 Słabe 0

   • Pani Sołtys jest Pani wspaniała , wrażliwa i piękna duchem . Czyli jest Pani prawdziwym człowiekiem i takich ludzi nam potrzeba .Serdecznie pozdrawiam i też jestem z Panią .

    Dobre 0 Słabe 0

    • Dlatego wójt rękami swoich przybocznych próbuje Panią Sołtys z funkcji odwołać. Tak moi drodzy! czeka nas w Kopicach batalia o sołtysa!

     Dobre 0 Słabe 0

     • Zakładam, że Pułkownik Hołdys rzuci do boju cały wywiad sołtysi plus nieprzebrane hufce pijaczków (do głosowania w trakcie zebrania wiejskiego).

      W nagrodę – po głosowaniu – dostaną po mamrocie.
      Jak już się przebudzą to zdadzą sobie sprawę, że kochany Pułkownik właśnie przysłał im skierowanie na przymusowe leczenie 😀
      A dzieciaki do bidula.
      A co!

      Wy na serio sądzicie, że z takim typem jak Pułkownik Hołdys należy się patyczkować?
      Wesprzyjcie Iwonę TERAZ bo ona was broni. Iwonie nic poważnego pułkowniczek nie jest w stanie zrobić ale jak się dziewczyna zniechęci waszą biernością i jej zabraknie to na serio Hołdys dobierze się do waszych tyłków … macie wybór.

      Dobre 0 Słabe 0

     • A to ciekawe . Nie ten kierunek i nie ta osoba . Coś jest na rzeczy . Pani Sołtys Kopic zasługuje na medal a nie na odwołanie .

      Dobre 0 Słabe 0

      • I tu się zgadzam .
       Pani sołtys Kopic jest jedynym przedstawicielem lokalnej władzy ,
       któremu zależy na mieszkańcach gminy.
       Żeby Rada Gminy tak słuchała mieszkańców jak Pani Iwona ,
       to żyło by się dużo lepiej.
       Oni w Radzie Gminy są chyba tylko dla kaski.

       Dobre 0 Słabe 0

       • Może Pan Starosta dostrzeże, że wróg twojego wroga jest twoim przyjacielem.
        Pani Iwonie trzeba trochę pomóc to wrogów Pana Starosty jasny szlag trafi od tego trafi.
        A Pani Iwona i tak na pewno się tam jeszcze do czegoś w przyszłości przyda – gdzie diabła nie poślesz – trzeba wysłać kobietę.

        Dobre 0 Słabe 0

        • Dziękuję za miłe słowa.
         Dla wyjaśnienia dostałam pismo od Wójta, że wpłynął wniosek od mieszkańców o odwołanie sołtysa i mam zwołać zebranie wiejskie z tego powodu. Z tego co rozmawiałam z mieszkańcami to podpisy pod wnioskiem zbierał mój sąsiad, z którego domu podczas niepierwszej pijackiej burdy zabrano 7-letnią dziewczynkę po mojej interwencji.
         Nie mam informacji, jakie jest uzasadnienie wniosku złożonego do Wójta. Myślę, że wypadało by zainteresowaną osobę poinformować, jakie zostało podane uzasadnienie wniosku, bo na takim zebraniu mam prawo wyjaśnień, a jak mam wyjaśniać coś o czym nie wiem.
         Mieszkańcy, z którymi często się kontaktuję i biorą udział w życiu wsi są zdziwieni i zaskoczeni, twierdzą, że nie podpisywali nic takiego, ale cóż może jest coś o czym nie wiem.
         Pozdrawiam
         Iwona Krępic

         Dobre 0 Słabe 0

         • Pani Iwono proszę się absolutnie nie poddawać bez walki!
          Potrzeba nam Pani choćby jako przykładu dla innych sołtysów.
          Niech Wyganowski zobaczy, że nie może sobie wyrzucać sołtysów rękoma jakiś pijaczków!

          Ludzie – pomóżcie TERAZ Pani Iwonie – jak ktoś ma znajomych, rodzinę w Kopicach to niech z nimi porozmawia żeby koniecznie byli na tym zebraniu sołeckim i niech innych namówią.

          Trzymajmy się razem bo nas te degeneraty wyduszą pojedynczo jak lis kury w kurniku!

          Dobre 0 Słabe 0

          • No ale to musisz zrobić jakąś AKCJĘ a nie tylko katować na forum.
           Jak znasz kogoś w Kopicach albo masz jakiś tam znajomych, znajomych to działać trzeba TERAZ.
           W ostateczności możesz się napić z “inicjatorami” – ale solidnie – do oporu 😀
           Ewentualnie możesz im podrzucić trunków od czasu do czasu.

           Dobre 0 Słabe 0

         • No no ,odwołanie Pani Sołtys Kopic a za cóż to ? Znów trzeba będzie wezwać telewizę ale taką bardziej światową , czekam z niecierpliwością na uzasadnienie ,, skazania ,,Typy swoje mam .

          Dobre 0 Słabe 0

          • Koleś jest już skończony ale próbuje jeszcze podskakiwać i dawać znaki, że coś “jeszcze” może. Po prostu boi sie reszty sołtysów i chce ich zastraszyć na tym przykładzie. Ale jest już za późno bo lawina już leci i niezaleznie od tego czy uda mu sie Iwonę wywalić czy nie to i tak jest już ugotowany na amen. Kontrole i tak wejdą wczesniej czy później i wtedy go usadzą razem z całą ferajną.

           Dobre 0 Słabe 0

       • Poczytajcie sobie – z życia wzięte.
        Czasem jest tak, że takiemu wiejskiemu satrapie musi Sędzia – najlepiej Sądu Najwyższego – z całej siły przyłożyć młotkiem w łeb. Sędziemu i tak nic nie zrobią bo ma immunitet a twardogłowemu może jakaś klepka się wreszcie przestawi.

        Tutaj artykuł: http://gazetasolecka.pl/do_poczytania8.html

        Dobre 0 Słabe 0

      • Mieszkańcy Kopic nie pozwólcie odwołać swojego sołtysa to jedyna osoba która zabiera głos na sesji rady daje zapytania na każdy temat ,jest osobą kompetentną daży do wyjaśnienia wielu spraw,takiego sołtysa życzyłabym w każdej wsi…

       Dobre 0 Słabe 0

     • Uważam, że kwestia Sołtysa Kopic jest o tyle istotna, że wszyscy doskonale wiedzą, że Pani Iwona nie boi się mówić głośno prawdy i bronić interesu mieszkańców.

      Inni sołtysi patrzą na Panią Iwonę i na podstawie jej działań wyciągają wniosek, że nie tylko można ale też warto zdecydowanie bronić swojego stanowska. Pacyfikacja Sołtysa Kopic to także pacyfikacja wszystkich sołtysów i skutków takiego wydarzenia nie sposób przewidzieć ale dobe to one raczej dla nas nie będą.

      Dlatego powinniśmy zrobić wszystko aby utrudnić Wyganowskiemu łamanie prawa. Jak zdecydują mieszkańcy – tak będą mieli ale nie może być przyzwolenia na łamanie prawa.

      Dobre 0 Słabe 0

   • He he – odyniec nie rozumie, że nagonka już go zapędza do matni 😀

    USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym

    Art. 96. (103)
    1. W razie powtarzającego się naruszenia przez radę gminy Konstytucji lub ustaw, Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może w drodze uchwały rozwiązać radę gminy. W przypadku rozwiązania rady gminy Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru rady gminy pełni jej funkcję.

    2. Jeżeli powtarzającego się naruszenia Konstytucji lub ustaw dopuszcza się wójt, wojewoda wzywa wójta do zaprzestania naruszeń, a jeżeli wezwanie to nie odnosi skutku – występuje z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie wójta. W przypadku odwołania wójta Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru wójta pełni jego funkcję.

    Kombinuj odyniec dalej, kombinuj 😀

    Dobre 0 Słabe 0

   • Panie Wójcie Wyganowski – nikt nie wątpi że to właśnie PAN jest inicjatorem tej hecy z usiłowaniem odwołania Pani Sołtys Krępic. Meliniarze mają to do siebie, że trudno im się nawet podpisać a co dopiero złożyć wniosek o odwołanie zgodny z prawem.

    W związku z powyższym oczekuję Pana odpowiedzi na wymienione poniżej kwestie:

    1. Czy zwołał Pan już Zebranie Wiejskie w celu ewentualnego odwołania Sołtysa bądź Rady Sołeckiej “in corpore” albo poszczególnych członków Rady? Taki obowiązek ciąży na PANU – oczywiście Pan prawa kompletnie nie zna ale to nie uchroni to Pana oczywiście przed jego konsekwencjami.

    2. Czy w swoim zarządzeniu podał Pan miejsce, dzień i godzinę zebrania oraz – co istotne – WNIOSKODAWCĘ odwołania? Jak liczna grupa mieszkańców ma prawo do złożenia takiego wniosku? 1/20? Proszę PAMIĘTAĆ, że nazwiska wnioskodawców MUSZĄ znaleźć się na wniosku … no chyba że 😀

    3. Przypominam Panu, że wniosek o odwołanie powinien zawierać UZASADNIENIE. Wnioskom bez uzasadnienia Wójt Gminy NIE MOŻE nadać biegu. No chyba że ponownie chce mieć Pan do czynienia z Sądem. Dla mieszkańców to nawet lepiej bo jak już Sądy się przyzwyczają to wreszcie Pana skażą – dla zasady.

    4. Przypominam, że uzasadnienie MUSI mieć coś wspólnego z Prawem – a nie np. kolorem spódnicy Sołtysa itp.

    Rozpatrywane mogą być wnioski:

    1) stawiające zarzuty nie wywiązywania się z obowiązków statutowych,
    2) nie respektowania uchwał Zebrania Wiejskiego,
    3) wskazujących na dopuszczenie się czynów dyskwalifikujących w opinii społecznej.

    5. Przypominam, że odwołanie nie może nastąpić zaocznie, chyba że zainteresowany nie stawi się bez usprawiedliwionych przyczyn. 😀

    6. Zebranie Wiejskie obowiązane jest wysłuchać wszystkich wyjaśnień oraz racji zainteresowanego.

    itd …

    Nie wątpię, że Mecenas Rycielski będzie jednak musiał trochę przyłożyć się do tematu …
    POWODZENIA! 😀

    P.S. Jeśli natomiast będzie pan próbować swoich przestępczych sztuczek aby Sołtys SAM zrezygnował to niech Pan PAMIĘTA o nowiuśkim artykule 190a KK :D. Będą za to, panie wójcie 3 długie zdrowaśki albo nawet i 10 – jak się np. Pani Sołtys napije za dużo kwaśnego mleka z rozpaczy 😀

    Dobre 0 Słabe 0

   • Muszą pilnować żeby “wnioskodawcy” nie zapili się na śmierć przed głosowaniem 😀
    Jak oni to zrobią?
    Przecież wiadomo, że pić TRZEBA!

    Dobre 0 Słabe 0

    • Pamiętajcie, że odwołanie następuje w głosowaniu tajnym i bezpośrednim (nie można oddać głosu “za kogoś”).

     Do liczenia głosów ZEBRANIE (czyli zgromadzeni wyborcy) powołują tzw. Komisję Odwoławczą – czyli tych, którzy maja liczyć te tajne głosy 😀

     W takim momencie najczęściej do Komisji Odwoławczej samorzutnie “zgłaszają się” urzędnik z antyalkoholówki, OPSu, jacyś tam gminni urzędnicy itp. Bywa, że rżną głupa do tego stopnia, że twierdzą, że skoro wójt wyznaczył zebranie to oni są tą Komisją z mocy prawa 😀 he he

     Prawda jest prozaiczna – możecie ich spokojnie wystawić za drzwi (nie musicie oczywiście ale jak najbardziej możecie) – to nie jest ich spotkanie tylko mieszkańców i wy tam rządzicie. Weźcie do tej Komisji ludzi zaufanych i nieprzekupnych. Możecie jak najbardziej wziąć też któregoś z “inicjatorów” – nie ma problemu. Byleby nie było tak, że są tam sami “inicjatorzy” i urzędasy – na taki “numer” nie wolno się zgadzać pod żadnym pozorem!

     Dobre 0 Słabe 0

 14. O szkodliwości infradźwięków z wiatraków było podobno napisane w zeszłotygodniowej Gazecie Wrocławskiej. Szkodliwy wpływ tych fal na zdrowie ludzi wyjaśnia profesor Andrzej Dobrucki z Politechniki Wrocławskiej.

  ZAŁATWISZ EGZEMPLARZ?

  Dobre 0 Słabe 0

 15. Dyskusja publiczna odbędzie sie 6 kwietnia w urzędzie gminy. Ludzie musimy tam być! Jak sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. Już wiemy ze na radnych nie możemy liczyć.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Lepiej ściągajmy od razu prasę, radio, telewizję i tak dalej.
   Wyganowski ICH boi się jak ognia.

   Mieszkańcy Jarszewka też podpisali protest (wszyscy – poza tym co sprzedał ziemię pod wiatrak) – no to Wyganowski PUBLICZNIE na sesji powiedział, że NIE SŁYSZAŁ O PROTESTACH 😀

   Wyrzucił pismo do kosza i tyle.

   Dobre 0 Słabe 0

  • No nie gadaj że Wyganowski sprzedaje dom!!! Ale jazda! Robi się gorąco to się zawija. Nie można dziada wypuścić! Musi odpowiedzieć za wszystkie szkody!

   Dobre 0 Słabe 0

   • Chorobliwy jest. Zdrowiem naszym i naszych dzieci może sobie szafować ale o swoje dba i się wyniesie z wiatrakowej doliny. Brak słów!!!

    Dobre 0 Słabe 0

 16. Radni są tak bezwolni i bezmyślni, że nie ma co liczyć na cud. Mam małe dzieci i wiem, jak to może im zaszkodzić. Z żoną rozmawiamy o przeprowadzce. Ci ludzie są nieobliczalni. Nie będę ryzykował zdrowia rodziny. Dopóki jest czas i dom ma jeszcze jakąś wartość.

  Dobre 0 Słabe 0

 17. Mocne słowa, ale tym razem w pełni je podzielam. Decyzja o wprowadzeniu do naszej Gminy firm wiatrowych jest zwyczajnie szkodliwa i głupia. Nie ma ŻADNYCH argumentów, które broniłyby ją w jakikolwiek sposób. Zanim rozpocznie się krzyk przekupnych zwolenników tego chorego pomysłu podpowiadam: nie ośmieszajcie się i nie mówcie o dochodzie dla Gminy! Opodatkowaniu podlega tylko część wiatraka (fundament i maszt). Te mniejsze niż opowieści włodarzy dochody i tak z roku na rok maleją, gdyż prawo podatkowe zna pojęcie AMORTYZACJI (dla naszych radnych pewnie nieosiągalne wyżyny myślenia). Na stronach samych firm wiatrowych można doczytać, że okres amortyzacji wiatraka zamyka się w ciągu 8 (ośmiu) lat! Zatem niższe niż spodziewane dochody będą maleć co roku aż do wyczerpania zapasów po ośmiu latach. Warto Panowie i Panie Radni??? Gołym okiem widać, że to się dla Gminy nie kalkuluje! Do tego dochodzi szkodzenie ludzkiemu zdrowiu, dewastacja otoczenia, uniemożliwienie rozwoju turystyki i zwykły mord na ptakach. Brawo! Szkoda, że głupota nie potrafi latać. Nasze problemy ulotniłyby się natychmiast!
  Pozdrawiam
  Monika Moroń

  Dobre 0 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij