Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

SOT zbiera podpisy pod petycją przeciwko wiatrakom!

Poniżej znajdziecie skan petycji złożonej prze Stepnicką Organizację Turystyczną do Rady Gminy Stepnica oraz Wójta.

Przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Karmazyn – zamiast o niej poinformować Radnych – tylko o niej przebąknęła na Sesji.

O poniższej petycji została też poinformowana Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Prosimy wszystkich odważnych mieszkańców o podpisywanie tej petycji oraz czynny udział w innych planowanych aktywnościach, o których poinformujemy już wkrótce.

 

78 komentarzy

 1. Stop Wiatrakom

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. cytat :
  “Jestem zatroskanym i przerażonym mieszkańcem gminy Wolin
  w dniu 27 stycznia 2012 r. Rada Miejska w Wolinie podjęła Uchwałę Nr XXIII/213/12 w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wolin DLA MIEJSCOWOŚCI
  LASKA, LASKA KOLONIA, RECŁAW, DRAMINO, PIASKI WIELKIE, RZECZYN –
  Z której wynika że na tym terenie powstanie kolejna farma wiatrowa!
  Wiatraki -energia ekologiczna – TAK, ale w rozsądnych ilościach, bo jak wszystko i to ma swoje skutki uboczne – a konkretnie INFRADŹWIĘKI, które towarzyszą nam w codziennym życiu, ale są zabójcze kiedy ich natężenie przekroczy pewien poziom! Te niesłyszalne dla naszego ucha fale mają zdolności łączenia się i kumulowania, przenoszą się na kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt kilometrów, przenikają przez ściany naszych mieszkań i nasze ciała wywołując drgania co prowadzi w dużym stopniu do uszkodzenia komórek, organów a w rezultacie także do śmierci…

  Warto przeczytać:
  http://www.bip.wolin.pl/strony/5772.dhtml
  http://stopwiatrakom.eu
  http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatopracowania/16/plik/ot-600.pdf

  Czym się aktualnie zajmuję
  Protestuję przeciwko kolejnej wiatrowni w okolicy naszego historycznego miasta i domagam się sprawdzenia czy obecne już wiatraki nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie!!!
  PRZYŁĄCZ SIĘ DO PROTESTU
  NIE! DLA ZAGROŻENIA NASZEGO ZDROWIA I ŻYCIA
  NIE! DLA OBNIŻENIA WARTOŚCI NASZYCH NIERUCHOMOŚCI
  NIE! DLA SKAŻENIA INFRADŹWIĘKAMI NASZEGO ŚRODOWISKA
  MAMY PRAWO DO BEZPIECZNEGO ŻYCIA
  ŻĄDAJ ZMIERZENIA HAŁASU INFRADŹWIĘKOWEGO W SWOIM ŚRODOWISKU
  PAMIĘTAJ, ŻE W JEDNOŚCI JEST SIŁA

  szukamy pomocnych i aktywnych sprzymierzeńców “

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wyślij email na adres redakcja@nowa-stepnica.x25.pl
   – to jest alias, z którego korespondencje dostaje wiele osób więc ktoś się z wami pilnie skontaktuje

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Faktycznie przyznaję całkowitą rację. Najwięcej infradźwięków emituje morze, byłem ostatnio nad brzegiem Bałtyku i faktycznie poczułem się źle. Wiatr nie był za duży, ale szumiało mocno, miałem wszystkie objawy wymieniony przez “obrońców Stepnicy”.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • @ turysto . Po przeczytaniu Twojego komentarza , doszedłem do wniosku , ze potrzebna Ci fachowa opieka psychiatry , bo Instytut na pewno Ci nie pomoze a moze nawet nieodwracalnie zaszkodzić .Pozostało ci leczenie na nogi , bo na ……………. .

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Na stacjach oceanicznych jest rejestrowany prawie stały poziom infradźwięków – szum tła – w zakresie częstotliwości od 0.1 do 0.5 Hz.

    Sygnały te są znane pod nazwą „microbaroms” i są generowane podczas oddziaływań między falami oceanicznymi.

    Co do wiatraków to uciążliwe i szkodliwe są raczej częstotliwości 1 do 200 Hz

    http://www.iopan.gda.pl/~tegowski/J_Tegowski_Akustyka_wyklad6.pdf

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. W Wolinie też cudują http://www.bip.wolin.pl/strony/5772.dhtml

  Ale spójrzcie na te opracowanie – rządowa strona z opracowaniem jak szkodliwe są infradżwięki!!!

  http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatopracowania/16/plik/ot-600.pdf

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. Po raz kolejny obejrzałam mapy i porównałam to z mapami satelitarnymi.
  Ludzieeee strefa oddziaływania jest na moim domu.
  Kto to widział budować elektrownie pod domami.
  PRZECZ STĄD MORDERCY!!!!

  Nie wybaczę nikomu kto przyczyni się do zniszczenia życia mnie i mojej rodziny.

  Będziecie mieć nas na sumieniu.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Do dzisiaj UG planował wiatraki w naszej gminie za plecami społeczeństwa . Wójt nie informował mieszkańców a wręcz mówił , ze nic nie wie , to daje dużo do myślenia . Gdyby wiatraki były tak cudownie nieszkodliwe to ludzie nie protestowali by . Ci co już maja wiatraki obok swoich domostw to mówią , ze jest to piekło na ziemi .
   Zobaczycie , za parę lat będziecie dziękowali tym ,co nie dopuszczą do budowy wiatraków tak blisko domów i na obszarach cennych przyrodniczo .Jak już się wszystko powyjaśnia , co na razie skrzętnie starają się ukryć wiatrakowcy , będziecie wdzięczni , ze wiatraków tu nie ma .

   Wiatraki negatywnie wpływają na zdrowie ludzi [ hałas , infradźwięki i migotanie doprowadzają do obłędu
   Obniżają wartości pobliskich nieruchomości
   Nie będzie można budować domów w strefie oddziaływania [ nie sprzedamy domu , działki pod budowę
   Zniszczą przyrodę która rodziła się przez tysiąclecia
   Szpecą krajobraz
   Turystyka w naszej gminie przestanie istnieć
   Spytajcie mieszkańców Zagórza , macie blisko , oni będą najlepszymi ekspertami , bo doświadczają tego koszmaru codziennie , w dzień i w nocy .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A mnie zastanawia, kto projektuje strefę funkcji mieszkaniowej i rekreacyjnej oraz usługowej na obszarze bezpośredniego zagrożenia powodzią? A takie cudo, i to całkiem duże nad samym Zalewem w Stepniczce zaplanowano

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Obywatelka Joana zdecydowanie za dużo myśli!
    Nie takie rzeczy w planowaniu przestrzennym myśmy robili! Na planie – jak wiadomo – wszystko jest z papieru. Co za problem przesunąć ten niebieski element oznaczający Zalew Szczeciński i w ted miejsce postawić osiedle złożone z wieżowców?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Protestuję przeciwko budowie wiatraków w gminie Stepnica .
  STOP WIATRAKOM .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. STOP ZDECYDOWANE STOP WIATRAKOM! ! ! !

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Stało się. Hiszpańskiemu rządowi zabrakło kasy na dokarmianie wiatrakowców i pilnie poszukiwani są frajerzy, którzy za ta zapłacą:

  „Zielony grosz” dla energetyki …stryczek na szyję przewoźnikom…

  Hiszpańskie Ministerstwo Przemysłu i Energetyki domaga się wprowadzenia para-podatku pod nazwą „zielony grosz” (“céntimo verde”) w wysokości 0,07 centymów za litr oleju napędowego.

  Hiszpania zobowiązała się, aby 20% zużycia energii w 2020 r. pochodziło ze źródeł odnawialnych, co ma przyczynić się do zmniejszenia także o 20% – emisji CO2. Inwestycje w źródła odnawialne, ekologiczne spowodowały powstanie w energetyce deficytu rzędu 3.8 MILIARDA EUR za ostatni rok.

  Ktoś za to musi zapłacić.

  Najlepiej transport drogowy.

  Według Hiszpańskiej Konfederacji Transportu Towarów (CETM) paliwa stanowią około 37% kosztów operacyjnych przewoźnika. Wprowadzenie nowego podatku stanie się gwoździem do trumny dla wielu firm. Z tego też względu do strajku generalnego w Hiszpanii przyłączyły się firmy transportowe.

  http://poszukiwania.nowyekran.pl/post/57631,zielony-grosz-dla-energetyki

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Pani Iwono – gdzie i jak można podpisać się pod tą petycją?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • W aptece, zapraszam.

   STOP WIATRAKOM!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Pod petycją można podpisać się w kilku miejscach:
    – Sklep metalowy ul. Sikorskiego 7 w Stepnicy
    – Sklep Feria (chemia-kosmetyki) za przystankiem PKS w Stepnicy
    – W Aptece jak już Rafał wspomniał
    – w siedzibie SOT – Kopice 16

    Petycja krąży też już wśród ludzi w innych wioskach – wystarczy zapytać.

    STOP WIATRAKOM I KŁAMSTWOM!!!

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Matko Polko…
  Nie samymi refundowanymi groszkami człowiek się leczy, i nie same refundowane apteka posiada, a DUŻOOO z nierefundowanych tylko apteka może sprzedawać. I tutaj ich wartość jest kataklizmem. A moja opinia na temat cen nie posiadała jakiego kolwiek sformułowania odnośnie osób będących właścicielami. Ale proszę ich poprosić, aby taniej Wam sprowadzili jakieś specyfiki na poprawę samopoczucia, gdyż czytając obecnie tą strone NOWA STEPNICA, a nadmieniam iż z powodów lokalizacyjnych mojej osoby spory kawałek czasu nie mogłem tego czynić, mam wrażenie że powinna ona zmienić nazwę na FORUM DEPRESANTÓW z mottem w tle “Dzień bez narzekania-dniem straconym”. Powstanie tej strony jak i jej początki obiektywizmu wskazującego te rzeczy, które można byłoby zrobić dobrzej i mówiących co zrobić by można jeszcze było, aby było lepiej…bylo jak najbardziej trafne. Ale nurt myśleniowy i przewodni tej strony uległ zmianie. Trafnym dziś posunięciem byłoby uczynienie THE ENDu tej stronie i zaczęciu od początku. To jest kolejne wyrażenie mojej opini, a nie obrażanie jakiej kolwiek “Matki Polki”.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • bierz lepiej chłopie te leki co ci Tomek zapisał 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @księciuniu. REWELACYJNY TEKST [[[[[[]]]]

   Napięcie rosło , rosło i rosło ….aż w końcu się ze…ało .

   Pierwsze miejsce w kategorii debilizm roku .

   STOP WIATRAKOM STOP GŁUPOCIE

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • dobra smyku, wypłakałeś się już a teraz zmykaj na oficjalną stronę stepnica.pl i tam umieszczaj w komentarzach swoje mętne przemyślenia 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dwa słowa: WOLNY RYNEK. Nigdy osiedlowy sklepik nie będzie miał lepszych cen niż sieć supermarketów. Ja mam przynjmniej ten komfort że nie muszę pacjentom wciskać jakiś preparatów tylko po to by dostać premię od szefa. Dla mnie ważniejsze jest zdowie pacjenta niż zysk. Mamy wolny kraj i jak Ci nie pasuje nasza apteka to jedź do innej i nie narzekaj. Jak by mi zależało na zysku to powinnem orędować za witrakami bo jak staną to za dwa, trzy lata zapotrzebowanie na leki w Gminie drastycznie wzrośnie.

   STOP WIATRAKOM!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Przecz z wiatrakami w naszej Gminie!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. STOP Panie Rafale, to DROŻYŹNIE w waszej APTECE!!! Czyny społeczne, aby od ludzi wójtowe kataklizmy odgonić…bezinteresowne są z Waszej strony…AKURAT?!!! Kataklizm w Waszej aptece, to jest CENOWY.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • pewnie zbierają kase na rokosz w gminie

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Wymyśl człowieku coś śmieszniejszego 😀
   Może coś na temat?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To otwórz własną! Chętnie zobaczę ceny w Twojej aptece 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • nie życzeę tobie byś tak jak ja często chodziła do apteki i wydawała tyle co ja muszę wtedy znikł by twój głupi uśmiech z twojej buzi

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • A skąd możesz wiedzieć ile kto wydaje na leki?? Jak kupujesz leki refundowane to żale ślij do ministra zdrowia, który nałożył ceny urzędowe. I teraz nie jest ważne, w której aptece taki lek kupujesz, bo wszędzie kosztują tyle samo. I co mają Twoje żale do sprawy wiatraków w gminie??? Piszesz nie na temat, chyba że obawiasz się, że jak już będą wkoło wiatraki wydasz na leki więcej. I tu się z Tobą zgadzam. Poza tym albo pisz na temat i przestań głupio obrażać ludzi albo swoje pretensje złóż w aptece, bo to chyba właściwy adres 😉

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • nie ma obowiązku chodzić do pana strzelczyka, jak Ci sie nie podoba to jedź do szczecina – tam jest najtaniej. nie zapomnij tylko doliczyć do rachunku 20zł za emilbusa.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. STOP Panie Rafale, to DROŻYŹNIE w waszej APTECE!!! Czyny społeczne, aby od ludzi wójtowe kataklizmy odgonić…bezinteresowne są z Waszej strony…AKURAT?!!! Kataklizm w Waszej aptece, to jest CENOWY.
  Księciuniu.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. STOP WIATRAKOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. przepraszam gdzie na terenie gminy znajdują się rolnictwa ekologiczne?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ależ mamy takie gospodarstwa! Jedno z nich otrzymało nagrodę Wojewody i zajęło III miejsce w województwie! Mamy wyroby regionalne eko! Mało Pan/i wie o tym co się u nas dzieje. Zapraszam na warsztaty organizowane przez SOT 😉
   Pozdrawiam

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Takie Gospodarstwo prowadzi np. Maria Szczeblewska.
   Jednym z produktów ( o tym wiem bo kupuję) są ekologiczne jajka.
   Aby zdobyć takie uprawnienia należy spełnić szereg wymogów – i to nie tylko formalnych – badana jest ziemia, pokarm ptaków, sposób ich trzymania, przechowywanie produktów etc. Nie wystarczy wypuścić kury na podwórko aby było “ekologicznie”.

   To jest przyszłość rolnictwa – takie produkty osiągają np. w Skandynawii – TRZY RAZY wyższą cenę niż pozostałe (czyli “przemysłowe”).

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • jestem nowa więc pytam, dlaczego moje pytanie jest poniżej poziomu?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Nie jest. Ja osobiście znam dwa takie gospodarstwa ( z certyfikatami itd…). Marii Szczeblewskiej i Joanny Matulki (wiem, że nie są jedyne). Obie Panie specjalizują się i wszystko co robią można nazwać EKO 🙂
     Nie zmienia to faktu, że w ramach SOT-u promujemy właśnie takie rolnictwo i promujemy jego produkty. Cieszy nas, że coraz więcej Mieszkańców pyta nas o możliwości wytwarzania i sprzedaży takich rzeczy. Także mamy nadzieję na rozwój i ciągłe zwiększanie oferty ekoproduktów Gminy.
     Pozdrawiam i zapraszam do współpracy
     Monika Moroń

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • czy chodzi wam o konie umazane ekologiczną kupą biegające po błocie pod bogusławiem?

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • co wiesz o zwyczajach zwierząt?
       chcesz poprawiać naturę ?
       zdejmij okulary przeciwsłoneczne i zwolnij,
       to może zobaczysz coś innego.

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • więcej niż myślisz , ekologicznie to nie znaczy w końskiej kupie wystarczy wyczyścić np. zgrzebłem

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Nie kapewu.
         Jesteś za EKO czy wręcz przeciwnie?

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • kłamiesz tak z przyzwyczajenia ?!
         i na pewno masz coś ze wzrokiem.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • całe życie zażera oleje, margaryny i inne przetwory z rzepaku “suszonego” roundupem to trudno się dziwić, że po latach się we łbie popi…oliło 😀

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • Masz rację, wystarczy wyczyścić. Tak co 5 minut by trzeba. Konie mają to do siebie, że lubią, i potrzebują być pokryte kurzem i błotem. Twój przykład sawanny jest jak najbardziej na miejscu, tam zwierzęta celowo okrywają się błotem, chroniąc w ten sposób skórę przed owadami. Do tego dochodzi chęć wtopienia się w tło. Mam siwą klacz, ręce mi opadały od prób utrzymania jej w czystości. Natychmiast po wymyciu jej szmponami i balsamami biegła nałożyć puder z piasku lub popiołu. Wszyscy by chcieli, żeby zwierzęta były śliczne i czyste i stały w stajniach z pozłacanymi gałkami, ale to nie jest naturalne. Konie Marysi mają o niebo lepiej niż piękności z np. Janowa.

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

         • te pewnie są bardzo cenne? wiem , że naturą zwierzęcia jest wy turlać się w błocie lub piachu ale nie w swoich kupach może czas stajnie wysprzątać?

          Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

          • powiedziałabym g……o jest g…….o
           i najlepiej jak je widać , można pooglądać i powąchać
           najgorzej jest wtedy gdy przyklei się do kogoś-
           nie widać a śmierdzi .
           jak CI się nudzi to możesz przyjść posprzątać
           godz 6.30 zapraszam na sprzątanie

           Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

          • @Maria

           Marysiu – stara zasada – nie karmić pokurcza bo to go tylko zachęca do dalszego rozrabiania.
           Robić swoje i tyle

           Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Takich gospodarstw jest o wiele więcej. Jest ich wiele. Tym bardziej, że znaczna część prowadzi wyłącznie ekologiczną produkcję łąkarską. Żeby posiadać taki certyfikat to trzeba się narobić.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • czy efektem ekologicznej produkcji łąkarskiej są baloty z siana zwinięte i oplątane ekologiczną stylonową siatką i walające się po rowach oraz poboczach dróg? tak na prawdę chodzi o forsę z unii a nie o ekologie, wiem co mówię

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Chyba jednak nie wiesz, co mówisz 😉

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Masz rację, chodzi o forsę. Nikt nie będzie się narabiał dla idei, a chleb w sklepie na kredyt brał. Mamy w gminie sporo pseudorolników, żyjących wyłącznie z dopłat, i to ich baloty walają się po poboczach. Tak na marginesie robiony jest z nich pellet, dostarczany do elektrowni, która MUSI stosować ten rodzaj paliwa. Bo MUSI być EKO. Pomijając tych posiadaczy ziemskich, w gminie wzrosła liczba rolników ekologicznych, produkujących zdrową żywność. Wystarczy popytać wśród znajomych, by znaleźć biojajka, warzywa, mięso czy mleko.

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • a gdzie dostane biomózg żeby wam inteligencją dorównać? w aptece czy na eko- farmie

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

         • A co?
          Swój znalazłeś na śmietniku 😀

          ha hah aha ha ha ha ha 😀

          Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

          • zbyt długo siedziałem pod wiatrakami które tutaj zachwalam i teraz gadam sam ze sobą próbując być na siłę kontrowersyjny – nie zwracajcie na mnie uwagi

           Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • G…o wiesz

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Szkoda, że się tak słabo reklamują…

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Po wpisaniu w wyszukiwarkę -Stepnica rolnictwa ekologiczne
   Na 3 miejscu w wyszukiwarce –
   http://terapiasokami.pl/Gdzie_mozna_kupic_warzywa__i_owoce_ekologiczne?/Wojewodztwo_zachodniopomorskie.__,7604,1.html

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To że czegoś nie ma, nie oznacza że nie może powstać. Budowa wiatraków zablokuje wszelkie inicjatywy turystyczne na 30 lat. Plaża i Panorama to zdecydowanie za mało żeby nazywać się gminą turystyczną. Turystom trzeba zaproponować coś więcej niż tylko plażę (z fatalnym piaskiem) i rybę w smażalni. Trzeba to w końcu zrozumiec, że turystyka to bardzo szeroki zakres usług.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. STOP STOP STOP WIATRAKOM !!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. STOP WIATRAKOM !!!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. STOP WIATRAKOM

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)