Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Prężny rozwój: posterunek policji do likwidacji?

Potwierdzają się nieoficjalne informacje na temat planowanej likwidacji posterunku policji w Stepnicy. Dzisiejsze internetowe wydanie portalu Głos Szczeciński donosi: 

“Reorganizacja lub likwidacja mogłaby objąć ok. 30 posterunków oraz zespołów dzielnicowych. Likwidacji mogą ulec posterunki w Dziwnowie, Stepnicy, Golczewie, Dobrej.” Reforma a raczej likwidacja może wejść w życie jeszcze w tym roku. Wiceminister Spraw Wewnętrznych Michał Deskur twierdzi, że likwidacja posterunków “ma na celu wyłącznie zwiększenie potencjału Policji do jeszcze lepszej dbałości o bezpieczeństwo społeczności lokalnych”.

 

W zeszłym roku podczas uchwalania budżetu na 2012 rok, Rada Gminy w ostatniej chwili dramatycznie obcięła dotację dla Policji o 50%.

 

Jak się okazuje na efekty nie trzeba było długo czekać:

https://nowa-stepnica.pl/2011/12/21/kabaret-za-104-miliony-zlotych/

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120801/SZCZECIN/120809980

Tagi: , ,

60 komentarzy

 1. Wściekły i pijany wjechał samochodem do domu. Taki był finał domowej awantury w małej miejscowości gminy Stepnica.
  Mężczyzna wjechał w dom po tym, jak drzwi przed nim zamknęła wystraszona żona z dziećmi – powiedziała Marta Maciejuniec z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. – Mężczyzna odgrażał się rodzinie podczas interwencji. Trafił do izby wytrzeźwień, a potem do izby zatrzymań.

  Pijany awanturnik jest w rękach policji. Szybko okazało się, że od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad całą rodziną. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

  http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=91314

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • TO jak by nie zaparkował autem w gościnnym to maltretowałby kolejne dwa lata skoro szybko się okazało że jednak fizycznie i psychicznie znęcał nad rodziną??? Czy dopiero to służby postawiło do działania, niewłaściwe parkowanie?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Gratulacje dla gminnego zespołu zapobiegania przemocy czy coś tam.
    Jak zwykle policja musiała posprzątać za całą resztę jak już się rozlało.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. dość już o tej słomie bo mnie w butach uwiera. 🙂 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. jak można mieć pragnienia ,marzenia to właśnie jedno pragnienie dziś się spełnia ,właśnie dziś z ivara został wyrzucony największy zawadjaka ,kawał ha…..a co tak typował ludzi od 3 lat do wypowiedzeń do zwolnień,chwała Dyrektorowi ,który wkońcu zrobił z dziad,,,m porządek ,już ten ha,,,, nie zwolni nikogo a mam nadzieję że jeszcze odpowie przed sądem,a drugie pragnienie to sprawa wiatraków już 9 września się zakończy

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. kiedy na polach podpalano nikomu nie potrzebną słomę…i też przeszkadzało bo zagrożenie,bo zadymienie,bo śmierdzi.Strażacy co prawda mieli zajęcie ale..czy o to chodzi??

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. w Miłowie,ale transport z sianem i słomą przemieszcza się również pod moim oknem miło popatrzeć na ładny w większości nowy sprzęt do transportu na te skrętliczki fantastycznie zrolowane ze “śmieci”a myśl,że produkuje się z tego opał i ludzie mają zatrudnienie po prostu cieszy 😉 …ale cóż jeśli ktoś nie ma co robić ?….to i “balociarnia” mu przeszkadza.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Widze tu zwolenników likwidacji miejsc pracy w Miłowie, tzn. firmy pana Bukowskiego.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • To już sami zainteresowani na hałas nocą poskarżyć się nie mogą?? Oni też pewnie gdzieś pracują i chcą wyspani do pracy chodzić. Nikt nikomu pracy zabierać nie chce, każdy jednak chce godziwie i spokojnie żyć. To normalne i dziwić nie powinno 😉

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Tam innej utwardzonej drogi niema. Siano czy słome dowozić jakoś trzeba.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Ja nie polemizuję z faktami tylko zaznaczam, że mieszkańcy Miłowa mają prawo skarżyć się na hałas, który im dokucza. Po prostu. Nie można od razu zarzucać im, że chcą kogoś pracy pozbawić. To tak jakby mieszkaniec Stepnicy mieszkający blisko tartaku skarżył się na hałas (a jest dokuczliwy) i zaraz zarzucałbyś mu, że chce zamknąć Ivar. Nie o to tu chodzi!

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • A ja widzę, że ktoś tu podpuszcza mieszkańców jeden na drugiego, czy to Pan Panie Dr Barzyk?
   Lepiej się Pan szykuj i po lizaki śmigaj przed festynem w dniu referendum – to dopiero ignorancja – wszystko zrobicie, żeby tylko 30% na referendum nie poszło – ŻENADA!!!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • i bardzo się pomyliłeś nikt nie chce likwidacji zakładu tam są miejsca pracy które dają utrzymanie ,jakPan Bukowski się już tak dorobi to napewno tą drogę naprawi a my mamy prawo do godnego wypoczynku w nocy ,bo naprawdę jest hałas bardzo duży a droga coraz bardziej zniszczona

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. bo słyszałem,że jutro balochy będą jechały o 3 nad ranem 🙂 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. w tym Miłowie’stają na nogi podczas snu. “Zniszczenie drogi też można a nawet trzeba zgłosić odpowiedniej instytucji, słomę niebawem wiatraczki wywieją,będzie czysto jak w mieście. Lament na forum niczego nie zmieni ,trzeba działać.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ prawdziwi akrobaci masz za oknem hałas trzaskających metalowych burt o 4 nad ranem to nie wiem jak mocno można spać ,jesteś wybudzony,co możesz wiedzieć jak tego nie słyszysz

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. @? aby w Miłowie zamiast tej “balociarni” Mc Donalds postawili to słomą nie będą śmiecić i z pewnością strażnik częściej się pojawi, może nawet w czasie urlopu.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ złóż wniosek Mc Donalds jest we wsi akurat zbędny ,ale zniszczone drogi do balociarni to już są i nikt tego nie zgłasza? a transport jest bardzo uciążliwy hałas jadących na pust już samochodów to stawia na nogi podczas snu…

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. z tą m…:) buraki jeszcze zostały. 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 11. w ogródku zostali żeby resztę marchwi powyrywać,powinieneś sprawdzić.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 12. nie urągaj policji ona jest tylko trzeba chcieć ją zauważyć,ostatnio pilotowała korowód dożynkowy(pewnie żeby ktoś stepnickiego wieńca nie ukradł)była nawet w kościele honorowo stała,nóg nie uginała. 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • no chcę ją zobaczyć i jakoś trudno ,a tak byli na interwencji bo ktoś komuś powyrywał marchew z ogródka ,ale to za mało i tak ,coraz mniej jadących pianych na rowerach ,coraz mniej policji

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • byli, byli – sam widziałem chyba Targońskiego

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 13. Niektórzy tu czegoś nie pojmują (tak, @stanley). Nie chodzi tu o likwidacje budynku, a instytucji jaką jest policja, która posiadana na miejscu jest czymś wskazanym. Ale to zrozumie tylko ktoś komu włamią się do samochodu w dniu, kiedy w Stepnicy policjanci nie pracują (z powodu wspomnianego cięcia kosztów pewnie) i trzeba czekać jak Goleniów się zainteresuje sprawą…cierpliwość jestem wtedy w cenie, tyle mogę powiedzieć.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • O ile na Panów Policjantów można poczekać przy włamaniu do auta, o tyle czekanie na nich gdy ktoś rozrabia albo trwa bójka, strasznie się dłuży i lepiej by było mieć pomoc na miejscu. Brak posterunku to duża strata, nie zrównoważy jej Strażnik Gminny ani Straż Graniczna. Równie dobrze można zlikwidować Straż Pożarną, a na jej miejsce wiaderka na rogach ulic postawić.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Szukam pilnie fachowca który położłby mi golbant czy jak to sie tam nazywa w przedpokoju na osiedlu, bądz gładż. Tel. 535132000

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Prawidłowo, tak niech jeszcze zlikwidują kościół to będzie trzeba jeździć na chrzty do szczecina.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Jak donosi Dziennik Nowogardzki –
     …Zdecydowaną walkę o ochronę posterunku zapowiedział juz burmistrz leżacego w naszym powiecie Przybiernowa Tadeusz Kwiatkowski – zlikwidowanie tych posterunków , nie ma co ukrywać , sprawi , że ucieszą się tylko pewne grupy społeczne – stwierdził publicznie burmistrz .
     Stepnica 5 etatów policyjnych- kierownik , asystent ds.kryminalnych , 2 dzielnicowych , policjant .

     A w Stepnicy jak widzę zdecydowana walka o zlikwidowanie posterunku .

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • dlaczego ,np dziś przy tak dużym ruchu nie zobaczymy żadnego radiowozu policyjnego bo co ? za gorąco stać np we wsi i spowolnić ruch,mamy już po dziórki w nosie tych mknących samochodów ,jeżdżą predkością jak po autostradzie,bo się spieszą do domu,wyprzedzają na trzeciego,a policja GDZIE????????

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Pytanie pozostanie pewnie bez odpowiedzi…
     Bo przecież więcej patroli policji w Stepnicy spowodowałoby iż nie oglądalibyśmy np. takich obrazków:

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • jest ta policja na posterunku czy jej nie ma ,chyba to drugie ,w mojej mieścinie a to na 100 % 3 osoby jeżdżą bez prawa jazdy ,poduczą się u Zygusia jak prowadzić samochód (1-1,5 ) ROKU CHODZĄ NA PRAWO JAZDY ,,inie podchodzą do egzaminów bo nie mają szans na zdanie,a jeżdzic jako tako już się nauczyły no to na jazdę samodzielną start po ulicy ,wyprzedzają przed zakrętem dużego tira z drzewem ,bez włączonego kierunkowskazu ,na pierwszym biegu to rżnie ze 200 metrów zanim zmieni biegi bo co tam trzeba nogami przebierać ,jeden za spowodowanie wypadku ma zabrane prawo jazdy (prawdopodobnie on nie miał go już od dawna od lat )jeżdzi jak gdyby nic się nie stało .To pytam ? czy jest ta policja czy już ją zlikwidowali????

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • przez Miłowo do tej balociarni na kolonji to jedzie co 20 min duży ciężarowy samochód załadowany balotami i tak ze 20 samochodów dziennie już o 4 nad ranem rozpoczynają dowóz ,chciałabym choć raz ujrzeć policję sprawdzającą żle zabezpieczone samochody (opasane pasami baloty),już nie powiem jak śmiecą słomą która pozostaje po rozładunku mym nadzieję jak strażnik gminy powróci z urlopu to nam pomoże w tym problemie

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

       • Do balociarni jak to ujmujesz jest tylko jedna utwardzona droga, od kiedy siano lub słoma to są śmieci?

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

        • dobrze pojmujesz ? nie piszą że słoma i siano to śmieci tylko to co zostaje na platformie po rozładowaniu u Bukowskiego to się rozwiewa po ulicy

         Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • żale chyba nieuzasadnione.Będzie miasto,burmistrz to i STRAŻ MIEJSKA.O co boje?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • @ były chyba się nie rozumiemy ,tak bardzo pragniesz miasta i burmistrza chyba ,że mieszkasz nie przy ulicy to szum samochodów nie ma znaczenia do 11 w nocy mamy jadące samochody ,tak było wczoraj ,okna trzeba zamykać,żeby zmniejszyć hałas no i kurzu też nie brakuje.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 14. na policję nie ma za to na zamiatarkę chodnikową jest //// http://bip.stepnica.pl/zamowienia/pokaz/3634 jak ivar padnie to sam z własną mietłą się stawię do pracy w UG ale pewnie w najlepszej gminie w polsce machanie mietłą to wstyd trzeba wybulic tysiące na zamiatarkę hahaha

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 15. hura hura wkoncu.niech ta legalna melina zniknke hura hura

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 16. Wsiowy złomiarz ma wszystko w dupie i dalej auta na podwórko przyprowadza tym razem bez nr rejestracyjnych i tym razem hurtem dwa na raz…..hihihi i kto mu podskoczy?
  No chyba, że się KWP dowie?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 17. temat wody i prądu jest cały czas aktualny (czytaj:brak wody i prądu) 🙂 chyba,że nie mieszkasz w Stepnicy i jesteś zaskoczony. Szkoda,że za ten stan władzy nie nagradzają bo w rankingu od lat zajmowalibyśmy pierwsze miejsce.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 18. Niech rząd szybciej wprowadzi podatek katastralny to może uratuje się nasz posterunek.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 19. bardzo dobre posunięcie, zlikwidować policję, porządku będą chronili ormowcy

  http://www.youtube.com/watch?v=elVAXrwdwPU

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 20. taki prężny rozwój serwują nam też radni/ sołtysi ,których dzieci pracują za granicą
  a co niektórzy nawet do sieci kanalizacyjnej nie są przyłączeni
  tacy światowi ostatnie bastiony cywilizacji czy ciemnogrodu ?(a może cwaniactwa)
  niby wykształceni a ……….

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)