Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FOTOREPORTAŻ: Goście z Rewilding Europe w Stepnicy!

W minionym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Rewilding Europe w naszym regionie, przyjechali do nas  europejscy eksperci w dziedzinie ochrony środowiska i turystyki z Holandii, Szwecji, Niemiec.

Nasi goście to bardzo doświadczeni przyrodnicy, biologowie, obserwatorzy ptaków, społecznicy,menedżerowie, którzy zajmują się wieloma programami mającymi na celu ochronę przyrody.

Podczas wycieczki pokazaliśmy gościom tereny wokół Zalewu Szczecińskiego, które są  nominowane do programu Rewilding Europe.

Spędziliśmy dwa dni zwiedzając m.in. tereny wokół Stepnicy, kolejno Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, zagrodę żubrów na wsypie Uznam, rozlewisko rzeki Piany (niem. Peene) w Meklenburgii w Niemczech.

Podczas bardzo pouczającego i sympatycznego pobytu nasi goście wybrali się w tereny Świętej, odwiedzili wieżę na Górze Zielonczyn oraz przepięknie zachowane tereny przy Gowienicy w Puszczy Goleniowskiej. Następnie popłynęli łodzią na Zalew Szczeciński i wgłąb rzeki Krępy, gdzie mogli podziwiać nasze dostojnie latajace orły bieliki oraz zwiedzili Park Natury Zalewu Szczecińskiego w Czarnocinie. W siedzibie SOT w Kopicach odbyła sie prezentacja na temat inicjatywy Rewilding Europe i spotkanie  z osobami zainteresowanymi tym programem.

Po wycieczce z ust naszych gości padły bardzo pochlebne opinie na temat naszego regionu i ludzi tu mieszkających. Możemy być dumni z naszej przyrody, bo to unikatowe miejsce. Niespotykane skupisko bielika, wiele rzadko spotykanych gatunków ptaków, wilki, jelenie, łosie, bobry to wszystko razem sprawia, że Zalew Szczeciński z terenami wokół powinien znalezć się na mapie Europy jako miejsce bardzo atrakcyjne przyrodniczo i warte odwiedzenia.

Pokładamy nadzieję, że nasze tereny zostaną docenionie na tyle, że znajdziemy się wśród pierwszych 10 miejsc na mapie Rewilding Europe.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej niezwykle ekscytującej wyprawy i zapraszamy do odwiedzania naszych niezwykle cennych przyrodniczo terenów.

Więcej informacji na temat Rewilding Europe http://www.rewildingeurope.com/about-us/the-team/.

Źródło: http://stepnica.org.pl/pl/aktualnosci/71-gocie-z-rewilding-europe-w-stepnicy.html

25 komentarzy

  • ja już wysłałem 2 smsy 😉 a niech wygrają chociaż raz w gminie:)

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Ja już wysłałem 5 SMS-ów i wyślę jeszcze przynajmniej następne 5, bo taki Strażak Roku to wspaniała promocja dla Żarnowa i całej Gminy. Pozytywny wizerunek Gminy tworzy się nie tylko dzięki imprezom na plaży, gwiazdom sprowadzonym za grube pieniądze, ale przede wszystkim dzięki ludziom stąd, zwyczajnym, żyjącym i pracującym wśród nas. Nasi strażacy z Żarnowa a wśród nich p. Wojciech (indywidualnie) są na najlepszej drodze do wygrania plebiscytu na Strażaka Roku, w przypadku wygranej będzie o nich głośno w prasie i to nie będą strażacy ze Szczecina, Świnoujścia, Stargardu czy Goleniowa, lecz nasi ziomkowie z ŻARNOWA. -Idealna i przede wszystkim DARMOWA reklama dla Żarnowa i całej gminy.Pomóżmy im wygrać, głosujmy na nich. Ja jeszcze dziś wyślę kilka sms-ów

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 1. z przyrodnikami mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani, gdyby zrobił to kiełbik nie zaśmiecałby strony niedorzecznymi opiniami .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Ciekawi mnie co powiedzieli ci przyrodnicy na temat siedliska orłów i ZCH POLICE?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @kiełbik. A mnie ciekawi co powiedzieli Ci na temat wymiany rur wodociągowych i jak to się ma do budowy nowych chodników .

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ kiełbik Trzeba było przyjść na spotkanie to byś wiedział. Ale tam nie można było już tak anonimowo bzdur wygłaszać, toś sobie darował 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Co wy tak przeżywacie te wiatraki,jadąc przez nadmorskie miejscowości turystyczne widać mnóstwo wiatraków i jakoś to potrafiom pogodzic z dobrym wypoczynkiem.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • np. gdzie?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Do niedowiarka Np. w Rewalu dobrze wdać wiatraki.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Jeśli chodzi ci o wiatraki w Skrobotowie to one są ponad 3 km od Rewala.
     3 km to nie 500 czy 200 metrów.

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

     • Niedowiarek jedż dalej nawet do Władysławowa ale drogami lokalnymi wzdłuż morza i tam mierz odłegłość.

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • to konkretnie gdzie?
       oczywiście nie wykluczam, że ktoś sobie dał postawić wiatraki na głowie tylko co z tego wynika?

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

      • kiełbik dlaczego nie pójdziesz na Stepniczkę posłuchać jak,, cichutko “chodzi wiatraczek państwa Zalewskich wczoraj była znakomita okazja
       po co jeździć po kraju jak masz pod nosem (chyba że nie jesteś miejscowy
       to nie zabieraj głosu w tej sprawie każdy mądry jak go to nie dotyczy
       widać młody jesteś i dromader a jak osiąść będziesz chciał to pewnie pod wiatraczkiem
       chętnie sprzedam Ci działkę pod zabudowę dlatego przestań siać zamęt na forum
       bo i tak większość ma już wyrobione zdanie na ten temat

       Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • @ kiełbik ale trafiłeś ,napewno wiesz że nikomu nie przeszkadzają po co piszesz takie pewne stwierdzenia skoro nie masz zebranych opini od mieszkańców tych ,którzy mieszkają w pobliżu,nam też nie przeszkadzają bo my ich nie widzimy tych w Zagórzu pod Wolinem, jak byś miał wiatrak 500 metrów od domu co wtedy byś pisał,też by Ci nie przeszkadzały ?????

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. że zdrowa woda tylko w marzeniach Stepniczan .Oferenci chcący przejąć schedę nie zadawalają oczekiwań wójta tym samym umowa z panem D………… przedłuży się o kolejne??? miesiące….

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • Dlatego “nie chcem ale muszem” schedę przejmie zięć.
   I wtedy posypią się inwestycje gminne, oj posypią.
   Będziecie jeszcze Stepnickiego Perriera pili z kranu 😀

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Rozbudowa sieci elektroenergetycznej 15kV i 0,4kV w miejscowości Miłowo gm. Stepnica

  http://zamowienia.enea.pl:8080/rpuz/AnnouncementsPublicInfo.do?id=25398&isArchive=true

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. ile kasy wyprowadzą wójt/burmistrz z podatków od wiatraków
  ze Stepnicy w swoje interesy?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. W inicjatywie Rewilding Europe bardzo ważna jest lokalna społeczność, czyli nasi mieszkańcy. Na wsparcie mogą liczyć inicjatywy sprzyjające rozwojowi ekoturystyki.To nasza szansa.
  Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, chce uczestniczyć w tym, jakże ważnym dla naszego regionu przedsięwzięciu, jesteśmy otwarci na współpracę i chętni do pomocy.
  Dane do kontaktu: http://www.stepnica.org.pl

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)