Kurier Szczeciński – Sama wyleczyła się z raka

warzywa_Robert_Stachnik

To był jeden z najszczęśliwszych dni w jej życiu. Lekarze przyglądali się  przysadce mózgowej długo i wnikliwie. Nie było na niej nawet śladu guza, którego chcieli wycinać pół roku wcześniej. Gdzie się podział, co z nim się stało?

Ta historia zdarzyła się naprawdę i jest przykładem na to, że tę, wydawałoby się nieuleczalną w wielu przypadkach chorobę, można jednak wyleczyć. Jest ona jednocześnie przykładem na to, jak dużo zależy od nas samych, od wiary, nadziei, charakteru, uporu, konsekwencji i…wiedzy, którą zawsze warto zdobywać. W tym przypadku było tak.

Guz był przerzutem z jelit, w których stwierdzono złośliwy nowotwór dwa lata wcześniej. Tego z jelit lekarze wycięli, a gdy stwierdzili przerzut przy przysadce mózgowej stwierdzili, że „ trzeba dać mu spokój i obserwować.” Pani Irena przez dwa lata jeździła na rezonans magnetyczny i wyglądało na to, że nic złego się nie dzieje. Ale do czasu. W kwietniu ubiegłego roku stało się jednak coś złego. Okazało się, że guz „rozlał się” na skrzyżowanie wzrokowe.Konkretnie na nerw odwodzący lewego oka. Pani Irena cierpiała z tego powodu, bo widziała podwójnie. Lewym okiem mogła spojrzeć w prawo, w lewo już nie. Lekarze w szpitalu zaproponowali jej operację, która oznaczałaby także utratę oka. Ona się na nią nie zgodziła… 

Pani Irena jest z wykształcenia farmaceutą, tak jak jej syn. Ma dużą wiedzę medyczną i przez lata swojej pracy spotykała się przypadkami różnych chorób, w tym nowotworowych. Nie podejrzewała jednak, że sama zachoruje.

– Nie mogliśmy się z mamą zgodzić na operację, tak jak przedtem na chemioterapię i radioterapię. A podeszliśmy do tego w bardzo racjonalny sposób. Przejrzałem dokładne różne informacje na temat temat choroby, która dotknęła mamę i wyszło na to, że chemioterapia w jej przypadku jest skuteczna mniej więcej w dwudziestu procentach, a radioterapia w przedziale od dwóch do pięciu. To nie były dane napawające optymizmem – mówi Rafał, syn pani Ireny.  (Powinno być,  chirurgia  około 20% , radio-  i chemioterapia około 2 do 5% . – Rafał) 

Radykalna zmiana diety

Z najróżniejszych książek, dotyczących  chorób nowotworowych,  a także z historii opisujących skuteczne leczenie, wynikało kilka wniosków, które  matka z synem postanowili wcielić w życie. Po pierwsze należało raka…zagłodzić. W praktyce oznaczało to oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, zbieranych przez ostatnie lata. Zanim jednak pani Irena przystąpiła do głodzenia organizmu postanowiła go „ doładować” witaminami w postaci surowych warzyw i owoców. Chodziło o to, by nie przystępować do głodówki z marszu, bez odpowiedniego przygotowania.

Rafał opowiada o terapii mamy, która składała się z trzech podstawowych działań. Pierwszą z nich była zmiana diety, drugą suplementacja braków witaminowych, trzecią zaś głodówka.

Zmiana diety była radykalna. Oznaczała usunięcie z pożywienia mięsa, mleka i jego przetworów (sery,jogurty, masło), usunięcie tłuszczów innych, niż olej tłoczony na zimno (olej najlepiej lniany), produktów zawierających cukier i węglowodany(pochodne mąki, makarony itp). Ponadto zawierała rezygnację z soli, zastąpioną kurkumą  i innymi przyprawami ziołowymi.

W diecie znalazły się spożywanie w możliwie najbardziej surowej postaci warzyw i owoców ( ok. trzech czwartych części posiłku), a jeśli nie można było czegoś zjeść surowo, to gotowano je na parze. W niewielkich ilościach mama Rafała mogła spożywać kaszę jaglaną, ryż brązowy, fasole czerwoną lub białą, ciecierzycę.  Każdego dnia jadła ćwiartkę ananasa, piła soki ze świeżych owoców i warzyw (marchewka, burak, jabłko, cukinia, kapusta, pomidory i różne warzywa i owoce). Mogła w zależności od ochoty jeść kiszoną kapustę i kiszone ogórki, chleb żytni, suche orzechy. Przez pierwszych 30 dni  nie było mowy o jedzeniu czegoś smażonego, a potem, jak najmniej, jeśli już to smażone na maśle klarowanym. Nie było też mowy o wysoko przetworzonych produktów spożywczych. 
      Zmianie diety towarzyszyła suplementacja braków witaminowych. Pani Irena jadła m.in. gorzkie jądra pestek moreli zmielone w młynku od kawy, witaminy a plus e, chrząstkę rekina, orsi krzem w płynie.

 Źródlana woda

– Po trzech tygodniach na diecie przeprowadziliśmy dziesięciodniową głodówkę. Na trzy dni przed jej rozpoczęciem mama spożywała tylko surowe warzywa i soki, a w czasie głodówki piła tylko wodę źródlaną. Teraz wiem, że woda powinna  nie  być zimna, najlepiej lekko podgrzana, żeby nie nabawić się przeziębienia – relacjonuje Rafał. 
    Pani Irena wychodziła z głodówki trzy dni. Pierwszy piła sok, świeżo wyciskany, , bo wtedy jest w nim najwięcej witamin i enzymów. Był z buraka i marchewki. Wieczorem na kolację jabłko. Drugiego dnia także sok plus ząbek czosnku, jabłko na śniadanie i kolacje, a na obiad – mała porcja gotowanych warzyw. 
   Trzeci dzień to normalnie śniadanie, obiad i kolacja, ale tylko z warzyw i owoców, a do każdego posiłku soki i jedno jabłko ( całe jabłko ze skórką i pestkami – trzeba dobrze przeżuwać żeby pobudzać wydzielanie soku trawiennego, bo głodówka całkowicie wyłączyła układ pokarmowy).

A potem żywiła się dalej stosując taką dietę. Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia terapii pani Irena zaczęła ruszać okiem, a kolejnym tygodniu zniknęło podwójne widzenie.

– Po sześciu miesiącach mama pojechała do szczecińskiego szpitala na rezonans. A w miejscu guza tkanka bliznowata. Lekarz opisujący jej stan napisał: „stan po usunięciu chirurgicznym?”. A przecież żadnej operacji nie było!

Marek OSAJDA

53 KOMENTARZE

 1. Każdy pragnie wyleczyć nowotwór, ważne w tym wszystkim jest to, aby dobrze oczyścić organizm, zaczynając od jelit, organizm oczyszczamy z złogów, bakteri, wirusów, grzybie, pasożytów, wprowadzamy odpowiednią dietę, kompresy, specyfiki, zioła, itd, osoby, które znam i w ten sposób się leczyly, miały niesamowite efekty😀np żona, której znikły guzy czy znajomej mama, której korzystając z wyleczsiesam(kropka)com guz o połowę zmalal.

  Dobre 4 Słabe 0

 2. Co do policji to mam opnie niezbyt ciekawa. Widze wieczorem jak radiowóz mija chłopakow na rowerach bez oswietlenia i co zero reakcji. Mnie kiedyś wlepili mandat za przepalona żarówke w tylnej lampie rowera.

  Dobre 7 Słabe 1

 3. Jest to apel do naszych Panów policjantów. Weżcie się do roboty bo jak na razie to tylko tyłki wozicie i niewiele robicie. Ostatnio nagminnie kierowcy jeżdzą na światłach przeciwmgielnych w nocy przy dobrej widoczności.Zróbcie z tym porządek ,gdyż takich czubków w Stepnicy i gminie nie brakuje. Nie jesteście tylko od wlepiania mandatów za picie piwa na przystanku.Za starych dobrych czasów policja stawała na przystanku i wszystko co się ruszało kontrolowali,i na jakiś czas był spokój z gośćmi jadacy po piwie,bez prawa jazdy,przegladu,A wy rzadko przeprowadzacie rutynowe kontrole.Panowie da pracy.

  Dobre 11 Słabe 1

  • Przyłączam się do tego apelu. Panowie policjanci zwłaszcza parka dzielnicowy i kierownik dużo mówią, ale działań niezbyt wiele.
   Może mają mieć inny kierunek, bo przecież władzuchna wynagrodziła ich mieszkankami niesłużbowymi!

   Dobre 11 Słabe 0

   • bo trzeba mieć takiego dzielnicowego jak ma wieś Miłowo, konsekwentny ,jak interweniuje to skutecznie,szybko i na długi dystans jest spokój z tymi co przeskrobią,potrzebują rozmowy z policjantem krótko i na temat…..

    Dobre 6 Słabe 1

   • O przepraszam dzielnicowych mamy akurat całkiem spoko i robią dobrą robotę ale jest ich tylko dwóch pytanie gdzie jest i co robi pozostała trójka bo z pewnością nie pilnują porządku no chyba, że w UMiG bo tam widzę radiowóz najczęściej….

    Dobre 5 Słabe 2

  • Nie zgadzam się. jeżdżenie na światłach przeciwmgłowych w warunkach dobrej widoczności jest oczywiście wykroczeniem i powinno być ścigane i nie wierzę aby nasi policjanci pobłażali za coś takiego. Ta się składa, że jestem starszym człowiekiem i byłem świadkiem kiedy policja stepnicka robiła porządek na przystanku. Nie znam tych policjantów, jeden- młody chłopak, mieszka na nowym osiedlu, a drugi na PRL-u. To co zobaczyliśmy z żoną przywróciło nam wiarę w prawo. Dwóch policjantów szybko i sprawnie obezwładniło grupę agresywnych i pijanych mężczyzn, którzy chwilę wcześniej tłukli butelki i zaczepiali przechodniów. To są rzeczy z którymi policja powinna walczyć w pierwszej kolejności- bezpieczne ulice. To co się dzieje na przystanku w Stepnicy woła o pomstę i widzę, że oni z tym walczą. Wiadomo, że nie wszystko im wychodzi i nie zawsze złapią złodzieja czy chuligana, nie mogą być wszędzie, ale na pewno po tym co widziałem, nie można ich lekceważyć. Pozdrawiam serdecznie.

   Dobre 5 Słabe 2

   • Zgadzam sie w 100%, Panowie sa skuteczni i pomocni. Dzieki nim mozna spokojnie przejsc przez miasto bez podziwiania miejscowych zuli, ktorzy zostali sktecznie przepedzeni.

    Dobre 5 Słabe 2

 4. Panie Rafale,

  Jeśli mogę to proszę o przesłanie tej diety.
  Też miałem operację rok temu, ale chyba coś znowu się pokazało.

  Pozdrawiam,

  Dobre 1 Słabe 0

 5. P.Rafale ja rowniez bardzo prosze o te diete , moda 32letnia corka jest w sytuacji w jakiej byla pena mama – jak dobrze zrozumialam- bardzo prosze o ta diete.Dziekuje i pozdrawiam.

  Dobre 4 Słabe 0

 6. Przeżywałem to wszystko w 2000 roku z moją śp. żoną. Wtedy miałem na ten temat zerową wiedzę, wierzyłem w nowoczesną /chorą/ akademicką medycynę sterowaną przez przemysł farmaceutyczny. Skończyło się to b. źle. Dziś wiem, że wszystkie te choroby głównie zaczynają się w jelicie grubym i nie powstają od tak w ciągu kilku dni ale tworzą się w czasie ok 7 lat.
  Biochemik, laureat Nagrody Nobla – Otto Heinrich Warburg, jeden z czołowych biologów komórkowych XX wieku, odkrył, że przyczyną nowotworów jest zbyt duża kwasowość organizmu, co oznacza, że pH, (potencjał wodorowy) w organizmie jest poniżej normalnego poziomu wynoszącego 7,365. – dostał za to odkrycie nagroda Nobla, był to rok 1931, a ludzie żyjąc w niewiedzy w większości przypadków dalej wierzą, że to ich nie dotyczy, a prognozy mówią nam ile to tyś zachoruje na raka i umrze i jedyną profilaktykę jaką oferują to wcześniejsze badania, a potem chemia, naświetlanie itd – bzdura. Szkoda mi tych ludzi 🙁

  Dobre 7 Słabe 0

 7. Ja wyleczyłam się dietą z raka złośliwego piersi. Jadłam tylko warzywa i owoce najczęściej surowe , oraz różne pestki i kasze .Wiedząc , że chemioterapia to trucizna zrezygnowałam z niej. To straszne ,że tyle ludzi umiera w skutek jej stosowania.

  Dobre 9 Słabe 0

 8. takich materiałów odnośnie wyleczenia raka i innych chorób, dolegliwości, itd. jest ogólnie wiele, trzeba jedynie dobrze poszperać w necie, znaleźć czas aby to wszystko ogarnąć. Wielu dietetyków, lekarzy, osób świadomych problemu- mówi i pisze o tym, jednak my-ludzie nie bardzo jesteśmy zainteresowani tematem, do póki nas coś poważnego nie dorwie. Sam wiem po sobie, bo coś takiego przeszedłem, aż sam się teraz dziwię, że wcześniej byłem zamknięty na tematy odżywiania. Teraz to inna bajka, ale cieszę się, że w pewien sposób(pośrednio) mogłem już pomóc kilku osobom w ich problemach zdrowotnych. Jest także jedna bliska osoba- walczy z rakiem. Zainteresowani proszę napisać, udostępnię kilka linków, trochę wyjaśnień, może się przyda?

  Dobre 5 Słabe 0

 9. Panie Rafale blagam pana oszczegolowy opis ,dla mojego 22 letniego wnuka który ma mięsaka na jezyku i powtornie chcą go operować .Jestesmy załamani.

  Dobre 0 Słabe 0

 10. Panie Rafale,bardzo proszę o szczegółowy opis.Mam 22 letniego wnuka chorego na mięsaka jezyka.Teraz powtornie chcą go operować.Blagam o pomoc

  Dobre 0 Słabe 0

  • Program tv poszukuje osób, które mimo pierwszej lekarskiej diagnozy – ten nowotwór to już raczej wyrok – nie poddały się, walczyły i zwyciężyły!
   Bardzo proszę o kontakt ze mną pod mailem: k.miarecka@tvn.pl

   Dobre 1 Słabe 0

 11. jestem w podobnej sytuacji w kontrolnym badaniu tk lekarz napisał “stan po resekcji- wznowy nie wykazano” ( dodam tylko, że nie było żadnej operacji) – niestety pomylił się.
  proponuję zrobić badanie ponownie.

  Dobre 1 Słabe 0

 12. A ilu pacjentów chorych na raka wyleczyła nasza “specjalistka od wszystkiego” dr House???

  Dobre 1 Słabe 2

 13. Obecnie prowadzę dietę budwigową ale jak czytam wyeleminować wszelkiego rodzaju nabiał i przeszukałam cały spis dotyczącej zagłodzenia raka i nic nie znalazłam,jak się prowadzic dietę czy mozna skontaktować sie z paniem Rafałem lub z panią Ireną.

  Dobre 0 Słabe 0

  • Ludzie opamietajcie sie ,wlasnie tydzien temu pochowalam mloda siostrzenice ,ktora miala nowotwor watroby i byla na diecie pana Strzelczyka Rafala,doprowadzil ja do wycienczenia organizmu ,i po jego diecie dostala udaru ,niestety po dwoch tygodniach zmarla ,mam wielki zal do tego pana ,bo okazalo sie ,ze to co kazal jesc mojej siostreznicy spowodowalo jej wycienczenie i zagestnienie krwi i dlatego dostala udaru ,nie wierze mu i jego dietom ,mam nadzieje ,ze ktos to przeczyta i uratuje czyjes zycie

   Dobre 1 Słabe 2

   • To co napiszę może nie będzie miłe i taktowne ale gdyby ta metoda była tak prosta i rwelacyjna to Pani Strzelczyk byłaby teraz z nami a tak to niestety chyba rąk ją jednak pokonał i znam kilka osób które poszły tą drogą i też już ich nie ma. Gdyby leczenie herbatkami i pestkami i głodówka byłoby takie proste lekarze z pewnością stosowaliby ją zamiast chemii i rąk nie byłby już tak straszną śmiertelną chorobą. No przeprasza bardzo nie kupuję tego i nie wierzę dla mnie to jest śmierć na życzenie i zwykła głupotą. Taki Zdrowy tryb życia jest potrzebne właśnie żeby zapowiedź rakowi a nie wtedy kiedy on już jest.

    Dobre 6 Słabe 4

    • Moja mama poszła drogą chemio radio i brachy terapii i też jej nie ma. Pięć miesięcy po wyjściu ze szpitala doszło u niej do perforacji jelit (skutek radio albo brachyterapii) cudem przeżyła to ale to już i tak był początek końca

     Dobre 2 Słabe 0

 14. Witam wszystkich niedowiarków i pięknie dziękuję panu Rafałowi za cenne wskazówki a jego mamie życzę zdrowia i długich at życia. Sama przekonałam się jak cenna jest głodówka w leczeniu. W dzieciństwie miałam problemy z zatokami i to przeciągnęło się na dorosłe życie.Leczono mnie antybiotykami, które wyjaławiały mój organizm aż wreszcie przeczytałam jak mogę wyleczyć się głodówką. Obecnie od kilku lat nie mam problemu z zatokami. Pamiętam jak mama mi mówiła kiedy byłam chora na grypę “Jedz dziecko to będziesz miała siłę zwalczyć chorobę” a teraz wiem , że stosując głodówkę możemy szybciej wyzdrowieć. Pozdrawiam…..

  Dobre 1 Słabe 0

 15. Dużo ludzi ze starszych pokoleń (urodzonych przed wojną) uważało że zawartość pestek śliwek (mówili na to kwas pruski) ma działanie zdrowotne. Za komuny lekarze mówili odwrotnie że szkodliwy można zatruć organizm.

  Dobre 1 Słabe 0

  • Polecam książką “Świat bez raka” Edwarda Griffina, tam są fakty które tłumaczą dlaczego nam sprzedaje się bajeczkę o rzekomo trującej zawartości pestek.

   Dobre 1 Słabe 0

  • coś w tym wszystkim jest prawdą,te pestki śliwek ,leczą ja mam przyklad mojego śp. taty ,który mi nieraz opowiadał ,jak zachorował w młodym wieku na tyfus .,nie było lekarstwa i czasy przedwojenne ,i życie uratowało mu zjadanie suszonych gruszek ,ja choć minęło już dziesiątki lat tej historii nigdy nie zapomnę

   Dobre 1 Słabe 0

 16. To wielka zasługa Rafała. Jego determinacji i olbrzymiej wiedzy na ten temat. Wiedzą tą chętnie się dzieli, a ja próbuję namówić Go do pisania artykułów.
  P.S. Rafał szykuję się do głodówki. Mam nadzieję, że nasz Kolega też już się szykuje 😉
  Pozdrawiam
  Monika

  Dobre 1 Słabe 0

  • Tak szykuję się :), 21 dni od 4 marca w końcu jest post 🙂
   Sporo osób pyta o terapię Mamy więc jutro zamieszczę szczegółowy opis.

   Serdecznie Pozdrawiam.

   Dobre 0 Słabe 0

   • Pisząc “nasz Kolega” nie Ciebie miałam na myśli 😉
    Idę po owoce i warzywa. Najgorszy będzie brak kawy ale jakoś dam radę 🙂
    Pozdrawiam Panią Irenę i cieszę się razem z Nią. Mam nadzieję, że Wasze doświadczenia pomogą też innym.
    Monika

    Dobre 1 Słabe 0

 17. Ja też życzę wytrwałości i zdrowia, a Rafałowi dziękuję za rady związane ze zdrowym żywieniem. To człowiek o wielkim sercu i niesamowitej wierze!

  Dobre 2 Słabe 0

 18. Czytałem wczoraj w Kurierze – łatwo się było domyślić miejscowemu o kogo chodzi.
  Gratulować samozaparcia i wytrwałości. Oby tak dalej.
  Zdrowia życzę 🙂

  Dobre 1 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij