Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO – VIII Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy – 27.11.2015

images

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

 

Porządek posiedzenia

 

 

I. Sprawy regulaminowe:

1)Stwierdzenie quorum,

2)Przyjęcie porządku obrad,

3)Przyjęcie protokołu Nr VII/15 z obrad VII Sesji  Rady Miejskiej  z dnia  8 października 2015 r.

II. Informacja z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu ‘Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016- 2018”.

II. Podjęcie uchwał :

1. w sprawie Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016 – 2018,

2. w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

3. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica dla potrzeb przebudowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN500 relacji Goleniów – Police.

4. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz warunków i trybu składania deklaracji,

5. w sprawie ustalenia dziennych stawek opłaty targowej na terenie Gminy Stepnica,

6. w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Stepnica na  2016 r.

7. w sprawie ustalenia stawek podatku od środków transportowych na rok 2016,

8. w sprawie opłaty od posiadania psów,

9. w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny, obowiązujących na terenie Gminy Stepnica,

III. Informacja międzysesyjna Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.

IV.  Wnioski i zapytania radnych.

V.  Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.

VI.  Zamknięcie obrad.

13 komentarzy

 1. dla posiadaczy kotów, rybek akwariowych, świnek morskich itp:))

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. No do cholery co jest z tymi radnymi grubemu burmistrzowi pensji nie obniżyli ale jak podatki w górę to mają wodę w gębie. Nawet za psy mamy więcej płacić. Kto to widział, żeby za psa na wsi płacić a te durnie jeszcze podnoszą opłaty…..PORAŻKA. Niech se w metropolii Stepnica płacą za psy w mieście a od wiosek niech się odczepią

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. Ten Ryszard to taki trochę śmieszny. Wielki ważny, trener w najlepszych projektach, współautor pracy o konsultacjach społecznych, oburzony na uchwałę o inicjatywie obywatelskiej, że taka niby nie obywatelska. No, ale jak to się stało, że przegapił KONSULTACJE!!! w tej właśnie sprawie. Umknęło jego uwadze tak ważne wydarzenie? a może olał to? a teraz wymądrza się? A może jest jeszcze w tym inny ukryty aspekt, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o …. i tu jak gmina śmiała zamiast zatrudnić takiego fachowca jak Ryszard zrobiła to jakaś inna organizacja?

  Tak przy okazji pojmowanie rzeczywistości tego pana sięga granic absurdu: nie dyskutuje o dodatkowych środkach w budżecie dzięki np funduszowi sołeckiemu a wręcz głosuje przeciwko takiej inicjatywie obywatelskiej, ale pół godziny pierdoły opowiada jaki on jest pro-obywatelski – przy okazji z ignorancją rzuca o 5000 zł dla obywatelskich inicjatyw. Funduszu sołeckiego zazdroszczą wsiom miasta, ale nasza władza ma to gdzieś!!! Może boją się, że mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce i zrobią to o niebo lepiej, niż oni? Z funduszu sołeckiego wioski miały możliwość decydowania o wiele większych kwotach, ale tego pozbawiła nas nasza rada.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. No, no,no jestem pod wrażeniem teatrzyku Ławickiego. Trzeba przyznać ten odcinek sesji należał do niego.:)))
  Wprawny widz zauważy jednak co było w tym wszystkim najważniejsze. Ławickiemu do dupy dobrał się wreszcie Urząd Skarbowy. Tak się trząsł, że skłamał w kwestii swoich oświadczeń – co, gdzie i jak składał – tu nawet Wyganowski go wyprostowywał! – cz.II minuta 23:25
  Czy to błahostka? No cóż drodzy mieszkańcy oceńcie sami. Ta władza udowodniła już, że błahostką dla niej jest łamanie praw i wolności człowieka.
  Jeśli Ławicki od radny z ponad dwudziestoletnim stażem nie potrafi porządnie złożyć oświadczenia majątkowego to czy potrafi zarządzać budżetem gminy????

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Rok cały ciężko pracowali ,odpocząć czas ?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Kiedyś był Sejm niemy, teraz jest Rada niema. Co prawda porównanie naciągnięte, bo przecież gdzie Sejmowi niememu do Stepnickiej Rady!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Jak patrzę na te durne gęby to zastanawiam się kto ich wybiera …

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. Czy Stepniczanie w końcu się obudzą?
  A może,wbrew pozorom,większości (“uwikłanych”) tak jak jest,jest właśnie dobrze?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 9. Na prawników co przegrali z p. Marią , oni to oddadzą ?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 10. Tonieeeeemy!!!!!!!!! 100 mln prysło jak baka mydlana. Podatki w górę!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)