Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Protokoły z przydziału mieszkań z Urzędu MiG Stepnica

grafika mieszkania

Otrzymaliśmy wiele gorących próśb od mieszkańców o ingerencję w sprawie przydziału mieszkań. Ponieważ mieszkania zostały zbudowane ze środków publicznych postanowiliśmy przyjrzeć się w jaki sposób zostały one przydzielone. W trybie udostępnienia informacji publicznej zawnioskowaliśmy o protokoły  z posiedzenia komisji społecznej, która zajmowała się tą sprawą.

Poniżej dokumenty, jakie otrzymaliśmy.

(Wystąpiliśmy również o protokoły z ostatniego przydziału – czekamy na odpowiedź)

Komentarze pozostawiamy mieszkańcom naszej gminy.

Link do uchwały: http://bip.stepnica.pl/dokumenty/4046

 

 

80 komentarzy

 1. Obowiązki pracownika samorządowego
  Art. 24. 1. Do podstawowych obowiązków pracownika samorządowego należy
  dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z
  uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli.
  2. Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności:
  1) przestrzeganie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i innych przepisów
  prawa;
  2) wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie;
  3) udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz
  udostępnianie dokumentów znajdujących się w posiadaniu jednostki, w której
  pracownik jest zatrudniony, jeżeli prawo tego nie zabrania;
  4) dochowanie tajemnicy ustawowo chronionej;
  5) zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami,
  zwierzchnikami, podwładnymi oraz współpracownikami;
  6) zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim;
  7) stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
  Art. 25. 1. Do obowiązków pracownika samorządowego należy sumienne i
  staranne wykonywanie poleceń przełożonego.
  2. Jeżeli pracownik samorządowy jest przekonany, że polecenie jest niezgodne
  z prawem albo zawiera znamiona pomyłki, jest on obowiązany poinformować o tym
  na piśmie swojego bezpośredniego przełożonego. W przypadku pisemnego
  potwierdzenia polecenia pracownik jest obowiązany je wykonać, zawiadamiając
  jednocześnie kierownika jednostki, w której jest zatrudniony.
  3. Pracownik samorządowy nie wykonuje polecenia, jeżeli jest przekonany, że
  prowadziłoby to do popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub groziłoby
  niepowetowanymi stratami, o czym niezwłocznie informuje kierownika jednostki, w
  której jest zatrudniony.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 2. że to o czm pisze Monika właściwie działa na zmysły tych “zirytowanych” Pozdrawienia dla Moniki ?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

 3. Słyszałem ,że pani B.odebrali jednopokojowe mieszkanie aby zamienić na większe, ponieważ kot nie wyrażał zgody na ciasnote w jednym pokoju .?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 9

 4. wiedzę Pani Marii albo hanbe ,wybrali to drugie .Pozdrawiam Panią serdecznie ???pani Mario to oni oczekują przeprosin przecierz Pani ich ośmieszyła?

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

 5. @ Zola
  ,,, Najpierw trzeba samemu być w porządku aby innych oczerniać.jestem całą tą sytuacją zniesmaczony..Jak nisko trzeba upaść aby dla własnych korzyści niszczyć drugiego człowieka.””

  Jak nisko? Tu nie trzeba upadać wystarczy mieć świadomość że się jest bezkarnym
  a reszta swawoli sama przychodzi.

  co niektórzy nie potrafią dzisiaj spojrzeć mi w oczy , dlatego że byli w porządku ?

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 4

 6. Jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim do godzil. Najpierw trzeba samemu być w porządku aby innych oczerniać.jestem całą tą sytuacją zniesmaczony..Jak nisko trzeba upaść aby dla własnych korzyści niszczyć drugiego człowieka.Obudźcie się.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 15

  • Brawo !!!!!
   W końcu znalazł się ktoś kto nie bał się powiedzieć prawdy . To jest naprawdę niedopuszczalne, tak się zachowywać. Jeszcze raz brawo!!! Za odwagę i za szczerość. W końcu ktoś napisał prawdę o naszych gminno miejskich wladzsch.

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

  • Jakich korzyści zola???

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

  • O czym Pani pisze? Proszę konkretnie napisać o jakie rzeczone korzyści chodzi, bo pojęcia nie mam. I bardzo proszę darować sobie głodne kawałki o tym, że z Rodziną wyjechaliśmy bo nam “wiatrakowcy grubo zapłacili”. Nie wiem kto takie bzdury na temat mój i mojego Męża głosił, bo cel potrafię zrozumieć. To stare ubeckie metody- zdyskredytować, obrazić, pomówić. A już najwięcej “korzyści” ma Maria, która doprowadziła do bardzo ważnej zmiany w polskim orzecznictwie i trwale ukróciła niezgodne z Konstytucją i zwykłą przyzwoitością zapędy władz w Polsce ale odbyło się to kosztem Jej zdrowia, czasu i pieniędzy (m.in. straciła otrzymane wcześniej dotacje bo paru frustratów postanowiło sobie podnieść samoocenę i stać się mieszczuchami). No i oczywiście Iwona- która nie dość, że wszystko robi społecznie to jeszcze sporo straciła.
   Czy Pani wie, że same subwencje dla szkół miejskich i wiejskich różnią się kwotami? Na dzieci “wiejskie” stawka z budżetu Państwa jest wyższa niż na “miejskie”. Zważywszy, że nasze największe szkoły są w mieście a subwencje stanowią jedno z podstawowych źródeł dochodu naszej gminy- tracimy wszyscy na czyjejś fanaberii a pierwsze tracą dzieci. Skoro już pisze Pani o ludziach, dla których własne chore ambicje są najważniejsze- proszę zmienić adresatów.
   P.S. Jeżeli jacyś “wiatrakowcy” czytają ten wpis i są skłonni cokolwiek nam zapłacić, proszę o kontakt na adres Redakcji. Pieniądze przyjmiemy przy czym zaznaczamy z góry, że nie wstrzymamy publikacji zaś uzyskaną kwotę przeznaczymy na jakiś zacny cel- np. na sfinansowanie lekcji angielskiego dla dzieci w naszej Gminie 😉

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 6

   • Pani to sie właściwie nie powinna odzywać, bo jaka to Pani gmina skoro Pani od dawna tu nie ma? Nie może Pani siać zamętu tam gdzie Pani siedzi? Malkontenci Pani pokroju nawet w Utopii znaleźli by problem, wiec jakby się Pani postarała to z pewnością znalazłaby Pani coś o co można się szarpać. Czy Pani Iwona po przyjeździe do Stepnicy dalej zatruwa życie tam gdzie poprzednio mieszkała? Chyba nie, to czemu Pani usilnie dalej to robi tutaj skoro tu nie mieszka? A co do Pani Iwony, która chyba poprzednio mieszkała w mieście, w dużej metropolii trudniej sie wybić i narobić zamętu, bo tam nikt nie słucha takich jak Wy bo mają większe zmartwienia. Czy jak TBS w Szczecinie przyznaje mieszkania to tam jest awantura z telewizją bo ktoś go nie dostał? Nie, tylko tutaj musi być cyrk, bo Pani Iwona jak jej imienniczka Węgrowska z show biznesu ma parcie chyba na popularność. Nie ważne jak o mnie mówią byle mówili. Przyjechała Pani do małej miejscowości bo w dużej nikt Pani nie słuchał i postanowiła zostać Kimś. Szkoda tylko że szkodnikem. Nie pozdrawiam

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 9

    • Jakiż emocjonalny wpis. Szkoda, że pełen jedynie negatywnych emocji ale cóż… Po pierwsze nie życzę sobie uwag o tym, że nie mam prawa interesować się Moją Gminą tylko z tego powodu, że ją tymczasowo opuściłam. Stepnica była, jest i będzie moim domem, bez względu na mało merytoryczne uwagi “anonimów”. Po drugie- może Panią to zaskoczyć ale niektórzy (są tacy wariaci i ja do nich należę) po prostu kochają wieś. Nie każdy marzy o “mieście”. Po trzecie- moja aktywność wynika z mojej troski o Małą Ojczyznę nas wszystkich i nie zamierzam z aktywności tej rezygnować. A co do robienia szkody- nie ja bezmyślnie i beztrosko wydałam ponad 100 milionów gminnych pieniędzy, także zarzut raczej nie do mnie.
     Życzę Pani miłego dnia i czystej wody w kranie.
     P.S. Ja Panią, mimo różnic, pozdrawiam i tym się w sumie różnimy 😉

     Monika Moroń

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 6

     • Brawo Pani Moniko!

      Może w ten sposób osoby komentujące nabiorą “ogłady” i zrozumieją pewne rzeczy.
      Cały czas śledzę wszystko co się dzieje w Gminie Stepnica i trzymam za Was mocno kciuki!

      Pozdrawiam.
      Elżbieta Wasylów

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 6

    • Och jaki ból…. jakie cierpienie… Ktoś ośmielił się patrzeć na rączki wladzy… Najlepiej jak jest cichutko, nikt się nie odzywa, władze robią co chcą, wszyscy chwalą ich pod niebiosa a oni pławią się w blasku chwały. Najlepiej promować się za publiczne pieniądze doprowadzając finanse gminy do zapaści. Całe szczęście że jest ktoś kto na to patrzy i się odzywa.

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

    • Rozumiem, że z identyczną zajadłością będzie pani broniła gminę przed kredytami ,które nad nią zawisły z powodu niegospodarności rady, przed zanieczyszczoną wodą i rozdawaniem mieszkań po znajomości? Zapraszam na sesję

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 7. posypały się z szaf nie dlatego,że PIS doszedł do władzy a dlatego,że generał zmarł pierwszy od żony…..pora w kominku rozniecic ogień ?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 8. Przyszedł czas na Bolka, przyjdzie na grubego …

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 6

  • Wiewiórki ze szczecińskiego IPN ćwierkają, że teczka grubego jest opasła (kilkaset stron).

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

  • Anna Walentynowicz do Lecha Wałęsy – list otwarty opublikowany 25 września 1995 roku

   LIST OTWARTY ANNY WALENTYNOWICZ DO LECHA WAŁĘSY KANDYDATA NA PREZYDENTA RP

   Na naszych oczach przeszłość ulega zakłamaniu i manipulacji. Aby ocalić prawdę, ktoś musi zapytać o fakty. Dopóki jeszcze żyją ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd Prezydenta RP – Lechowi Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę odpowiedzialność za treść pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.

   1. Czy pamiętasz ,jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na zadanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?

   2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni?

   3. Jak godziłeś swoja katolicka moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła Ci publiczne awantury w 1980r.?

   4. 9 grudnia 1980 r. przyznano “Solidarności” pierwsza nagrodę – 30 tys. USD. Co z tymi pieniędzmi?

   5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, którą miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?

   6. Czy mieszkanie przy ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?

   7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwsza kampanie wyborczą?

   8. Czy uważasz za właściwe, ze głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?

   9. Czy w 1981 r. byłeś informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem?

   10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie zareagowałeś na jego poczynania?

   11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed sadem dla nieletnich i sadem rejonowym, wymuszając pełną współpracę?

   12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5- tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

   13. Czy pamiętasz swoją wypowiedz na Kongresie w USA “lokujcie swoje kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”, czy nadal tak sądzisz?

   14. Z jakiej obietnicy wyborczej się wywiązałeś?

   15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie Andrzeja Gwiazdy z I zjazdu “Solidarności”, jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?

   16. Kiedy spełnisz publiczna obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?

   17. Czy nie dość już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 3

 9. Witam. Słuchajcie jak można Dac mieszkanie komunalne najbardziej potrzebującym. jest to mieszkanie komunalne które trzeba oplacac! I urządzić. 10tys trzeba wlozyc na sam początek. Kaucja, kaflelki panele urządzenia RTV AGD meble wypoczynki sama kuchnia ile kosztuje ! Nie możecie panstwo patrzeć na tych najbiedniejszych bo nie dali by rady, w takich sytuacjach to albo oszczędności albo kredyty lub na wszystko raty a potem życie za 200zl miesięcznie bo tyle zostaje na jedzenie. Nie rozumiecie że nie można tak po prostu rozdać i niech mają. Muszą spełniać kryteria 600zl na osobę w rodzinie to najmniej ! Próg ! Nie można oceniać tak gminy, bo jaki przyjdzie wam coś złego albo będziecie chcieli jakieś zasiłki pobierać chociaż rzadko to. Sie zdarza to wtedy przyjdzie koza do wiza. weźcie wszystko pod uwagę a nie tylko to żeby dac co taką rodzina co ma 1500zl miesięcznie na 4 osoby ma wyremontować dom i jeszcze żyć a niech tylko pracuje Mąż/Chłopak. Zresztą co Będę próbować tłumaczyć. Nie da się. Pozdrawiam ps. jestem osobą która nie dostała mieszkanie ale rozumiem ich …

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 13

  • Przecież najbardziej potrzebującym nie znaczy najbiedniejszym. Jak piszesz – trzeba te mieszkanie opłacić i
   utrzymać.
   Z tym 10000 zł to przesada. To są małe mieszkania i nie trzeba od razu robić full wypas.
   A sprzęt rtv i agd,meble……. to do tej pory Ci ludzie pod mostem mieszkali,że nic nie mieli? Bez jaj.
   Z osób,które znam i dostały mieszkanie to może kilku stać na wydatek 10000zł więc bez przesady.
   Jeżeli policzysz,że oboje rodziców pracuje w fabryce i zarabia przeciętnie 1800 zł to z dochodu 3600 podzielone na np. 4 osoby (2 dorosłych+2 dzieci) nikogo nie stać na taki wydatek.
   Naprawdę uważam,że wielu się to mieszkanie nie należało – znam bardziej potrzebujących (nie biedniejszych – to nie synonim)
   Pozdrawiam

   Najlepsze: Dobre 20 Słabe 3

   • Ale wladku młode malzenstwa które mieszkają u rodziców a nie na swoim i pracują nie mają niczego? Ewentualnie rodzice mogą im pomóc nie zabiorą im pralek zmywarek do własnego domu to wszystko trzeba kupić. . Pozdrawiam

    Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 5

    • Masz rację. Ale to nie są wszyscy,którzy otrzymali mieszkanie. Wielu z nich wcześniej wynajmowało mieszkania i w zasadzie wszystko mieli.
     Możemy dywagować w nieskończoność 😉

     Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Mieszkanie w mieście to frajda, dlatego coś dla stepnickich mieszczuchów:
  https://www.youtube.com/watch?v=LM3GWucpkcc

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 11. W naszym urzędzie, istnieje typowa spychologia. Burmistrz spycha sprawy do komisji, a komisja ogląda się na Burmistrza. Nikt nie bierze na siebie odpowiedzialności. Sądząc, że nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Faktycznie jej nie ma. Ale co jest winna komisja. To są ludzie, którzy mają swoje sprawy, swoje rodziny, swoje biznesy i za spotkanie w budynku Gminy, dostają trochę pieniędzy. Z góry wiedzą, że nie podejmują żadnych odpowiedzialnych decyzji. Zatwierdzaj, przez kogoś przygotowane dokumenty. Na pewno wśród nich istnieje wewnętrzny bunt. Chcieliby decydować bardziej o sprawach do których zostali powołani. Nie mają szans. To Burmistrz decyduje o wszystkim a jeżeli jest w “dobrych” relacjach z przewodniczącym Rady komisja będzie istniała tylko z nazwy. Świadomość, że nie ma odpowiedzialności zbiorowej, jest zwodnicza, bo podczas wyjaśniania okoliczności decyzji organy do tego powołane ustalą osoby, pojedyncze, odpowiedzialne. Nie mam wątpliwości…..

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 4

  • Nie do końca sie zgadzam z tłumaczeniami naszych urzędników. Albo ktoś ma kręgosłup moralny albo nie. KOniec kropka. Wystarczy poczytać oświadczenia majątkowe by widzieć na ile swój “bunt wewnętrzny” wycenili. Jacy oni biedni…. Mam nadzieję, że każdy następca Wygana podziękuje tej ekipie bo po 14 latach rządów Andrju w urzędzie normalnych brak. Zostali “mierni ale wierni”. Należy to towarzystwo pożegnać bez żalu.

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

   • Nie, chodziło mi o urzędników. Nie zamierzałem tu nikogo bronić. Muszą być “lojalni” oczywiście za pieniądze. A szkoda, że nie mogą mieć własnego zdania i pracować z powołania.
    Broniłem nieco członków komisji. To są społecznicy, wybrani z pośród radnych. To oni czują, że tak niewiele mogą zrobić. Zamiast obradować i oceniać, to podpisują gotowe dokumenty, bez możliwości jakiejkolwiek interwencji. A tak naprawdę, to przyjmują wszystkie baty. Na nich “zwala” się całą winę. Stanowią “zasłonę dymną” a decydują urzędnicy etatowi. Po co ta cała Rada, komisje…..?????

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

    • Panie Witoldzie, dwie sprawy ci spolecznicy to tak nie do końca bo dostają diety, a po drugie to właśnie po to wybrani, żeby interweniować, a nie posiedzieć i grzecznie pokiwac głową. Czegoś im widocznie brak, wiedzy? Odwagi? Wartości moralnych? A może są tam tylko po to, aby zadbać o swoje interesy a resztę mają gdzieś. Nic tego działania nie usprawiedliwia. Jedno jest pewne nie powinni pełnić tych funkcji.

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

     • to się pomieszało wszystko, Burmistrz to tylko władza wykonawcza
      wykonuje uchwały,które podejmują radni i radni powinni rozliczać Burmistrza
      z wykonania uchwał ale nasi radni tak są lojalni (w większości) koledze partyjnemu
      że nie tylko nie rozpatrują należycie skarg na wójta ale całkowicie oddali mu
      władanie Burmistrz jest tylko na etacie Radni mają dużo władzy tylko który postawi
      się koledze partyjnemu Pytanie nasuwa się samo czyje interesy reprezentują radni
      partyjne ?swoje własne? bo z tego jasno wynika że zapomnieli o tym że zostali
      wybrani przez mieszkańców aby reprezentować interes mieszkańców i pracować w granicach prawa
      a tu ani jednego ani drugiego.
      Dopóki nie zmienia się te relacje będzie jak było

      Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

     • Trochę się z Panią zgadzam. Człowiek winien być człowiekiem. Jednak tak funkcjonuje ‘rada’. To jest przykre…..Mieszkam tu w Stepnicy niemal 40 lat. I nigdy nie widziałem takiej patologii. Takiej urzędniczej korupcji. Sam, kiedyś jeszcze za czasów “komuny” byłem radnym. Widziałem co się dzieje i na jakiej zasadzie działa Rada….Nie miała nic do gadania. I tak jest teraz. Nic się nie zmieniło. Władze piorą mózgi, przekonują o swojej racji. Po kilku ‘SESJACH’ Jako jedyny, chyba radny do czasów dzisiejszych, złożyłem swój mandat i oddałem legitymacje radnego. To był szok dla władz. Ale bycie radnym było bezsensu.
      Teraz gdy Burmistrz dogada się wcześniej i Przewodniczącym Rady, wszystko jest do załatwienia.
      Nie wiem, może władze czują, że to jest ich ostatnia kadencja a może skończy się wcześniej, bo biorą wszystko. Załatwiają dla siebie co się da. Mieszkania, prace, biznesny. Makabra…..

      Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 12. A CZY TAK KTOŚ SIĘ ZAPYTAŁ JAK SIĘ TAM NA OSIEDLU MIESZKA I ILE TO KOSZTUJE?,WODA,PRĄD,CZYNSZ itd….,TRZEBA SIĘ DOWIEDZIEĆ…TO PEWNIE OSTUDZI DYSKUSJĘ.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 13. Obliczyłem, komisja w ciągu 2 godzin obradowania, przeanalizowała 600 podań o przydział mieszkania. To, światowy rekord, rekord wszechczasów. 12 sekund na jedno podanie. Może to starczyło na przeczytanie nazwiska. Wiem, że sprawą tą interesuje się już Rzecznik Praw Obywatelskich w Warszawie. Może to coś zmieni…..

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Panie Witoldzie. Analizujemy nadesłane nam przez Urząd dokumenty. Na pewno wystąpimy z wnioskami o kontrole do paru instytucji. Ma Pan rację – to rekord wszechczasów, do tego część przydziałów budzi kontrowersje a kryteria i procedura są pełne niejasności, które należy wyjaśnić. Nakłaniam do aktywności Mieszkańców naszej Gminy. To też pomoże w wyjaśnieniu sprawy.
   Pozdrawiam
   Monika Moroń

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

  • 12 sekund… Wszystko w temacie.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • To do prokuratora trzeba pisać nie do RPO 😉

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Polecam wszystkim niezadowolonym wysłać wnioski:

   Wojewoda Zachodniopomorski
   Centralne Biuro Antykorupcyjne

   WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE KONTROLI

   Wnioskuję o przeprowadzenie kontroli ws. sposobu przydzielania mieszkań komunalnych i socjalnych w Gminie Stepnica w latach 2012-2016 budzącego szereg kontrowersji.

   Uzasadnienie:
   – niejasne procedury i kryteria przydziału, analiza protokołów wskazuje, że osoby którym przydzielone maja być mieszkania wskazuje burmistrz i kierownik OPS,
   – zasiadanie w komisji osób spokrewnionych z osobami, które otrzymały przydział oraz przydzielanie mieszkań osobom spoza gminy np. przyznanie 3 –pokojowego mieszkania wnuczce wice-burmistrz Stanisławy Rzymczyk, która nie zamieszkiwała na terenie gminy, (tu można podać swoje przykłady)
   – utajnienie protokołów i obrad komisji,
   – spisywanie protokołów przez osoby nieobecne na obradach.

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

  • Polecam przejść się na sesję i zapytać radnych i burmistrza jak to było?

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 14. Taka jaka jest patologia w Urzędzie w Stepnicy to trudno znaleźć w całej Polsce.

  Ręce opadają, to że ci ludzie trafią za kraty to jest pewne, to kwestia czasu. Mam nadzieję a raczej pewność że się nie wywiną.

  Społeczeństwo Obywatelskie to społeczeństwo patrzące władzy na ręce, ale top nie znaczy że nieme. Właśnie idea Społeczeństwa Obywatelskiego opiera się z jednej strony na kontrolowaniu poczynań urzędników a z drugiej strony na przejrzystości działań władzy. A skoro brak przejrzystości działań władzy to obywatele mają moralny OBOWIĄZEK taką władzę rozliczyć i doprowadzić do ich skazania.

  BRAWO mieszkańcy Stepnicy !

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 4

 15. Czyli gruby daje po uważaniu … 😉

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 16. Swój swoim nasze

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 17. Lista “szczęśliwców” została opublikowana w internecie, jednak w takim pliku, ze prawie nikt nie ma do niego dostępu. Prawie tajne… 🙂 Ja, posiadam tę listę i jestem w stanie udostępnić. Wiem na pewno, to nie był przydział według ludzkich potrzeb. I prawdziwych ludzkich losów. Trudno powiedzieć o co tam naprawdę chodziło. W komunikacie Burmistrza zamieszczonym wraz z listą istnieje opinia, że zgodnie z Ustawą z dnia 12.12.2013 roku lista osób będzie weryfikowana. Mam nadzieję, że weryfikacja nastąpi…

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

 18. Chciałbym przeczytać jak burmistrz z kierowniczką OPS uzasadnili przyznanie mieszkania wnuczce wiceburmistrz, która w momencie przydziału nawet nie była mieszkanką naszej gminy a dostała trzypokojowe mieszkanie? Tych mieszkań jest najmniej i myślałem, że dostaną je wielodzietne rodziny z naszej gminy a nie samotna matka z dwójką dzieci z gminy Przybiernów. Musi być gmina bogata skoro mieszkańcom sąsiednich gmin największe mieszkania daje. Co prawda nie wszystkim…

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

  • Pewnie tak samo jak przyznanie wnuczce pracy w przedszkolu i mężowi z synem wiceburmistrz 300 tys. dofinansowania z pieniędzy LGRu gdzie burmistrz jest skarbnikiem. Tu i tu burmistrz musiał “opiniować” 😉

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • Nie czepiajmy się wiceburmistrz. Taka biedna, że w altance na ogródkach działkowych mieszka 😉

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 4

 19. Program “Rodzina na swoim”

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 20. że tym mieszkania przyznawała od których kasę pożyczała 🙂

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 21. Wójt gminy “zaproponował”, “poinformował”, “przedstawił listę”. Komisja “pozytywnie zaopiniowała”. Całość trwała 2 i pół godziny, prawie za każdym razem. Nikt mi nie wmówi, że w takim czasie można się zapoznać dokładnie z kilkudziesięcioma wnioskami o mieszkania, gdzie trzeba było uzasadnić wniosek dokładnie. Nie wiem co o tym myśleć

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 22. Przecież to od dawien dawna znana prawda:
  Nieważne kto składa podania, ważne kto je rozpatruje.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 23. Stepnica, miasto zła sława owiane. Słów brak,każdy orze jak może'(mamusie,koleżanki w komisjach- pach lokal ci się dostanie!) ale żeby już tak jawnie dawać “lepszym ” to gruba przesada.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 24. Stepnica, miasto zła sława owiane. Słów brak,każdy orze jak może'(mamusie,koleżanki w komisjach- pach lokal ci się dostanie!) ale żeby już tak jawnie dawać “lepszym ” to gruba przesada.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 25. Zobaczcie na listy obecności. A protokoły sporządzali nieobecni.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 26. Z oświadczenia majątkowego za 2014 rok Kierownik OPS-u
  Umowa o pracę: ponad 7600 zł miesięcznie + ponad 1000 zł z innych umów (pewnie komisje:))

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 27. “Burmistrz…wstępnie przygotował listę” – CYRK!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 28. ha ha ha
  komisja… od przyklepki czy jak?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 29. No i masz tu babo placek.
  Wygląda na to, że komisja opiniuje to co jej burmistrz i kierownik OPS przedstawi, a na jakiej podstawie ci państwo wybierają z 600 podań tych kilkudziesięciu “szczęśliwców” nie wie nikt. Podobno są kryteria, ale czy są procedury i protokoły z opisem kto je spełnia? Na dodatek wszystko jest UTAJNIONE.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 30. Przecież burmistrz mówił, że on o niczym nie decyduje tylko komisja! A w protokołach stoi jak byk, że wnioski wstępnie oceniał on z Adamowską i komisji tylko swoją listę dawali! Taka procedura to jakiś żart chyba. Napiszcie, że to żart…

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Jakie “konsultacje społeczne” taka procedura przydziału mieszkań. “Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem”. Taki “pan na włościach”…. Dla domyślnych 😉

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Pięknie! Qrwa pięknie! Nie miałbym NIC przeciwko gdyby te mieszkania dostały rodziny naprawdę potrzebujące pomocy.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 31. Co oznacza stwierdzenie w protokołach, że “komisja dostawała listę przydziału mieszkań wstępnie ustaloną przez burmistrza i kierownika OPS”? To w końcu komisja dostawała wnioski mieszkańców czy listę autorstwa pana Andrzeja i pani Aliny?? To po co ta komisja, skoro decydował kto inny??? Ktoś może mi to wytłumaczyć?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

Trackbacks

 1. Mieszkańcy vs. Prokuratura 2:0 | Nowa Stepnica

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)