Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Łowcy mieszkań w Stepnicy

widok 1Rozdawnictwo mieszkań w Stepnicy budzi ogromne kontrowersje wśród lokalnej społeczności od kilku lat. Niezrozumiałe kryteria, utajnione protokoły. Lepsze i gorsze rodziny.

W naszej małej społeczności nie da się nic ukryć. Okazało się, że szczęśliwcy na liście osób, którym przyznano mieszkania to członkowie rodzin radnych i urzędników.

Radni z Klubu Radnych Niezależnych zainteresowali się tematem. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (23.02.2016) zadali pytania, urzędnikom i radnym. To co wydawało się być tylko plotką, okazało się czarną prawdą .

Tak, 3-pokojowe mieszkanie dostała wnuczka wiceburmistrz Stepnicy Rzymczyk, przedszkolanka, mieszkanka innej gminy.

Tak, mieszkanie w nowych blokach dostał syn radnej Mutkowskiej, która zasiadała w komisji opiniującej przydział.

Tak, przewodnicząca komisji obradującej nad przyznawaniem mieszkań Makowska poparła wniosek o przydział dla brata swojego męża.

Wygodne i niewygodne pytania

Wszyscy mamy prawo pytać,  szczególnie o rzeczy ważkie. Nie tylko dlatego, bo wybrano nas radnym. Prawo to mamy zagwarantowane konstytucyjnie i ustawowo. To bardzo ważna sprawa dla lokalnej społeczności. Siedzenie cicho nikomu nie pomoże.

Po co zadawać pytania?

Powodów może być wiele. Choćby po to,  aby ograniczyć problem nadużywania funkcji publicznych do prywatnych celów, ale także dla oszczędności. Złe zarządzanie, rozdawnictwo przełoży się na zawartość naszych  kieszeni. Deficyt w kasie gminy w pierwszej kolejności władze będą próbowały łatać kosztem mieszkańców: wzrost podatków, opłat za wodę, ścieki, psy, czy odpady. Ich wynagrodzenia i likwidacja wielu niepotrzebnych stanowisk będą ostatnie w kolejce.

Zaufanie do stepnickiej władzy

Przed wyborami słyszymy różne obietnice, kandydaci na radnych i burmistrzów zabiegają o nasz głos stosując różne metody. Urzędnicy od wielu lat przywiązani do swych stołków podejmują decyzje, mające wpływ na nasze życie. Jednak co tak naprawdę o nich wiemy?

rzyczyk

Wiceburmistrz Stanisława Rzymczyk pełni swoją funkcję w Stepnicy od ponad 10 lat. Wydawałoby się człowiek bez skazy, dzielna, pracująca emerytka (50 tys. zł emerytury rocznie), warta swojej wysokiej pensji (zarabia w Urzędzie Gminy 91 tys. zł ),  ponadto współwłaścicielka słynnej stepnickiej “Biedronki” o wartości 3 mln zł, mieszkania o powierzchni ponad 60 m kw.  i obiektu rekreacyjnego na ogródkach działkowych w Stepniczce, o którym szerzej pisaliśmy tutaj:

Kupię pałac na ogródkach działkowych w cenie deklarowanej w oświadczeniu majątkowym wiceburmistrz Stepnicy Stanisławy Rzymczyk

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

agnieszka makowskaRadna Agnieszka Makowska – nauczycielka w stepnickim gimnazjum, instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, zatrudniona w Niepublicznej Szkole Zawodowej – Lidia Wyzińska w Stepnicy, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Stepnickiej, łącząca obowiązki radnej, przewodniczącej Komisji Społecznej z obowiązkami młodej matki   (dieta radnej za 2014 r – 4600 zł)

teresa mutkowska

Radna Teresa Mutkowska – pielęgniarka środowiskowa prowadząca indywidualną praktykę od blisko 30 lat, radna miejska (dieta 6 tys.zł za 2014 r.)

Zaufanie się buduje przez wiele lat, lecz jednym nierozważnym czynem można je bardzo szybko utracić. Przydział mieszkań członkom rodziny, szczególnie jeśli z racji zajmowanego stanowiska bierze się udział w ich opiniowaniu może takie zaufanie mocno nadszarpnąć.

Jedno jest pewne. Mieszkańcy gminy powinni o taki sytuacjach być informowani. Wnioski niech wyciągną sami.

 

 

126 komentarzy

 1. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 1 Słabe 19

  • Jakbyście dbali o mieszkańców a nie tylko o własne dupy i wykorzystywali stanowiska dla własnych korzyści to afer by nie było.
   Dziękuję panu, panie Jacewicz, że się nie boisz tej kliki i zadajesz bardzo kompetentne pytania.
   Będą próbowali się na tobie zemścić jak na radnej Meszyńskiej, więc życzę wytrwałości.

   Śmieszni są Ci z komitetu Wygana: wg niego “to poniżej godności ludzkiej” zadawać pytania o kumoterstwo i nepotyzm. Z takimi ludźmi WON!!!! Ich już tylko prokurator może rozliczyć. Tu potrzeba młodej krwi i jasnego spojrzenia.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

   • Takich radnych nam właśnie potrzeba!

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

    Najgorsze: Dobre 2 Słabe 19

    • Nonszalancki to jest Ławicki.
     Jacewicz jest asertywny.

     Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

    • Żal mi cię Łaciaty.

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

    • A można wiedzieć czemu tak bronisz Dąbrowskiej?
     Coś jest na rzeczy?

     Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

    • A co ma być mułem takim jak Ty! Po prostu Jacewicz i jego klarowna reakcja na lokalne brudy wybudzają klakierów takich jak Ty !!

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

     • Jacewicz w prosty sposób udowodnił, że funkcja strażnika gminnego jest zbędna bo duplikuje kompetencje policji!
      Katani sam się wsypał mówiąc, że jego osiągnięciem jest wyłapanie iluś tam bezdomnych piesków.

      Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

    • Dąbrowska?
     To ta menda, która powiedziała pogorzelcom “Nie trzeba się było zadawać z niewłaściwymi ludźmi”?
     Ona jest w czołówce do wywalenia z Rady.

     Najlepsze: Dobre 23 Słabe 1

 2. A pamięta ktoś tę wypowiedź Wyganowskiego z 2012 r ?
  http://radioszczecin.pl/1,87025,stepnica-bedzie-miala-nowe-osiedle&s=1&si=1&sp=1

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. Mam nadzieje ze telewizja zajmie sie takze poprzednimi przydzialami mieszkan przez byla pania przewodniczaca rady oraz czlonkom rodzin osob ktore pracuja w urzedzie gminy

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. Bo jak nie my ,to kto?

  https://youtu.be/FG1c7NeofXU

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Poprzednie przydzialy tez warto zweryfikowac jesli przewodniczaca rady gminy przydziela mieszkanie synowi to czy jest to normalne? czy nie bylo bardziej potrzebujacych osob?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 6. W poprzednim rozdaniu mieszkanie dostal syn owczesnej pani radnej Karmazyn- czy to prawda?

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 7. chętnie przyjmę nawet o 3 nad ranem, pistoletu w łazience nie mam ,bo i po co !??

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. Puk! Puk!

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 9. przystopujcie ,bo jak ze strachu zawieszą kludke na drzwiach to gdzie bedziemy składać wnioski o przydział mieszkan ??

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 10. 24 lutego złożyłyśmy wniosek o wydanie nam nagrania audio z sesji Rady Miejskiej, podczas której panie Rzymczyk, Makowska i Mutkowska przyznały, że członkowie ich rodzin otrzymali mieszkania z zasobu gminy. Cały czas napotykamy na trudności z wydaniem nam tego JAWNEGO nagrania. Mało tego- zapewniono nas, że dzisiaj będzie radca prawny w Urzędzie i wyda opinię w tej sprawie. Okazuje się, że radca dzisiaj jest w Gminie ale nie ma bladego pojęcia o sprawie a Pań Antoszczyk i sekretarz Urzędu Kwiryng nie ma w Urzędzie. BRAWO WY!!!! Taka postawa urzędników obsługujących Radę Miejską i Urząd dopełnia jedynie obrazu niekompetencji i braku szacunku dla Mieszkańców. Widać – jaki Przewodniczący Rady taka komunikacja z Mieszkańcami. Mamy PRAWO do tej informacji i powinna być ona nam wydana OD RĘKI! No ale Konstytucja i ustawa o dostępie informacji publicznej nie była i nie jest ulubioną lekturą tak Przewodniczącego jak i reszty Urzędu. Wydanie nam tego nagrania jest ewidentnie blokowane, widocznie sa ku temu powody. Na pewno ustalimy jakie. Niekoniecznie my- w Polsce są do tego wyspecjalizowane służby i organy, które są o sprawie przydziału mieszkań w naszej Gminie powiadomione od dłuższego czasu.
  P.S. Nagranie dotyczy Rady Miejskiej, której przewodniczącym jest Ryszard Ławicki i to on odpowiada za pracę Biura Rady. Z przewodniczącym nie można się skontaktować (brak numerów kontaktowych na stronie Urzędu, tylko wyznaczone daty “dyżurów”. Brawo!!
  Pozdrawiamy Mieszkańców
  Monika i Iwona

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • Trzeba poprosić o pomoc policję a jak to nie poskutkuje to zawiadomić wyżej!
   Niebywałe! Co za arogancja władzy! Nagranie musi być bezwzględnie udostępnione!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Mówią, że gdzie diabeł nie może tam babę posłać. A my mamy dwie takie “baby”. Lekko z Wami nasza władza nie ma i dobrze 🙂

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Pozdrawiam 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 11. ich w swoje szpony dopadł szmal ! tutaj , “byc kozlem ?ofiarnym po prostu się opłaca .

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 12. I już ostatnie żeby się nie znudziło:
  “Korupcja wywiera bardzo szkodliwy wpływ na wszystkie ważne procesy zachodzące w państwie, a mianowicie:
  – podnosi koszty administracji;
  – powoduje znaczne straty finansowe;
  – prowadzi do niewydajności i marnotrawstwa;
  – podważa reguły działania państw;
  – prowadzi do rozbicia praworządności;
  – zagraża demokracji i prawom człowieka;
  – podważa znaczenie dobrego rządzenia, uczciwości i sprawiedliwości społecznej;
  – zagraża stabilności instytucji demokratycznych;
  – zagraża moralnym podstawom społecznym;
  – podważa zaufanie obywateli do państwa;
  – powoduje napięcia społeczne;”
  Dziękujemy miłym paniom wymienionym w artykule

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 13. Wypisz wymaluj nasi:
  Ponadto w przypadku państw rozwijających się lub przechodzących przeobrażenia ustrojowe do powstawania zjawisk korupcyjnych przyczynia się:
  m.in. niski poziom wykształcenia i niewystarczające predyspozycje etyczne urzędników oraz nieodpowiednią politykę w doborze tychże pracowników; oraz brak efektywnych systemów kontroli i nadzoru.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 14. “Skorumpowani urzędnicy nie spełniają swojej funkcji jaką jest służenie społeczeństwu; wykorzystując zajmowane stanowisko działają dla własnej korzyści przynosząc społeczeństwu i państwu niewyobrażalne straty.”

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 15. No to czekamy 😉
  “10 osób z zarzutami korupcji w związku z przyznawaniem mieszkań komunalnych w Gdańsku”
  Kolejne osiem osób usłyszało zarzuty w sprawie korupcji w Wydziale Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. To efekt aresztowania dwóch urzędniczek z gdańskiego magistratu, które miały przyjmować łapówki za załatwienie mieszkań komunalnych.
  Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku postawiła kolejne zarzuty w sprawie korupcji w gdańskim Urzędzie Miejskim. Usłyszało je kolejne osiem osób, a lista wszystkich oskarżonych wzrosła do 10.

  Pozostałe osoby, którym postawiono zarzuty w tej sprawie, to ci, którzy wręczali łapówki. Zostały one zatrzymane przez policję na podstawie materiału, który uzyskało Centralne Biuro Śledcze. Wobec piątki podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

  Funkcjonariusze liczą na to, że osoby zamieszane w aferę korupcyjną same się zgłoszą do policji lub prokuratury. Będą wtedy mogły skorzystać z klauzuli niekaralności. W przeciwnym razie śledczy postawią im zarzuty.”

  Czytaj więcej na:
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/10-osob-z-zarzutami-korupcji-w-zwiazku-z-przyznawaniem-mieszkan-komunalnych-w-Gdansku-n72345.html#tri

  l

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 16. Burmistrz do przesłuchania?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 17. Polecam. Podobna afera była w Świnoujściu i tam leciały głowy.

  “Po ujawnieniu afery i opisaniu, że na mieszkanie dla potrzebujących ma chrapkę i szanse syn dyrektorki ZGM, prezydent postanowił zwolnić ją ze stanowiska. Jako powód podał utratę zaufania.”

  Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/swinoujscie/art/5430162,skandal-w-swinoujsciu-mieszkania-komunalne-dla-swoich,id,t.html

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • I dalej:
   “- Nigdy nie ingerowałem w prace komisji mieszkaniowej, to osobny organ – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – Ale nie pozwolę na to, aby mieszkania, które mają dostać ludzie naprawdę potrzebujący, dostały dzieci urzędników, których stać na kupno. Jeśli będzie taka potrzeba, to jak najszybciej rada będzie musiała zmienić obecną uchwałę o zasadach przyznawania mieszkań.”

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 18. Ludzie a skad Wy wzieliscie te wnuczke? Ta Pani na ktora tak sie uwzieliscie nie jest wnuczka Pani wiceburmistrz nalezy do rodziny, a jak musicie koniecznie kogos wytykac palcami to glupot nie wypisujcie. Jeden napisal a drugi tylko przytakuje bez pomyslenia. Jakich czasow sie czlowiek doczekal to szok

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 18

 19. ZAWSZE RAZEM
  Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Stepnickiej:
  Agnieszka Makowska – Prezes Zarządu
  Barbara Kleszcz – Wice Prezes
  Daniela Wyganowska – Skarbnik
  Sylwia Szarkiewicz – Członek Zarządu
  Maria Zajda – Członek Zarządu

  Komisja Rewizyjna
  Rajmund Bogacki
  Patrycja Kopiecka
  Kinga Brulińska

  Sąd Koleżeński
  Krystyna Janczak
  Teresa Mutkowska
  Andrzej Wyganowski

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 20. A tymczasem w Stepnicy 😉

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 21. 😉

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 22. Niezły bu***l tu macie … siostry … 😉

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 23. My też jedziemy po mieszkania

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 4

 24. nieciekawie to wygląda …

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

 25. Burmistrz Trzebiatowa odwołany. Można? Można!
  Czas na nas kochani! Czas skruszyć beton i pożegnać jaśnie pana Andrzeja W. i jego pożal się Boże służbę dworską.

  http://gryfickie.info/trzebiatow-okazal-sie-wielki-burmistrz-odwolany-fajerwerki-na-wiwat-wygral-duch-obywatelski/

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

  • Właśnie na co czekamy może jakiś wiec informacyjny przed urzędem i zbieranie podpisów za referendum!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 26. Szok! Uczciwi śpią spokojnie 😉

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 27. Mieszkania otrzymuje ta osoba którą stać na zapłatę czynszu jednak aby sytuacja była czysta w kkwocie czynszu winna być uwzgledniona np. W pewnej części stopa zwrotu z inwestycji i możliwość wykupu po x latach regularnych płatności to jest gospodarka rynkowa

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

  • To jak w TBSach. Tylko zdecydujmy czy gmina powinna być deweloperem? Bo chyba nie. Poza tym są inne kwestie, które zaniedbano jak wodociągi. Nalezy przede wszystkim planować wydatki, trzymać się planów wieloletnich i dbać o gminę jako całość nie o mieszkanka i posadki dla znajomych królika.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • To jest rozdawnictwo nieswojego swoim nie żadna “gospodarka rynkowa”! Najpierw dać swoim pracę (vide kazus wnuczki) a potem mieszkanie. Tylko nie o to chodzi. Zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych to zadanie własne gminy i chodzi to o to właśnie- o rodziny, które w warunkach “gospodarki rynkowej” mają problem z uzyskaniem lokum. Ci pracujący, którzy mają zdolność kredytową powinni nabywać mieszkania na rynku. To jest “gospodarka rynkowa”. Widzę, że władza przyjęła jednolita linię obrony: “a co biedakom mieliśmy dać”? Ciekawe, czy tą argumentację przyjmie CBA do wiadomości? Powodzenia życzę 😉

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

  • Ogarnij się. Czynsze są niskie. Poza tym- KTO będzie kupował pozostałe mieszkania od dewelopera jak mieszkania dano właśnie tym, którzy mają wymaganą zdolność kredytową?? Teraz “biedakom” każecie kredyty brać?! Wstydu trzeba nie mieć!

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

  • Ale takie kryteria wykluczają praktycznie rodziny wielodzietne. Bo np. rodzina 4 osobowa z dochodem miesięcznym na poziomie 3,5 tysiąca się kwalifikuje ale 5 osobowa już nie. A na czynsz stać obie rodziny.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • tylko z czego będa żyć osoby które dostały mieszkania po opłaceniu wszelkich mediów ,jak facet pracuje w ochronie solid ,dostaje 1200 zł na rękę a ma dziecko i niepracującą żonę,napewno napisali podanie o mieszkanie ot tak ,od niechcenia i dostali mieszkanie,a mają gdzie mieszkać choć jeden pokój dzielą kuchnia wspólna z teściami ale teraz starcza ,bo rachunki opłaca dziadek wszelkie koszty to dziadek ponosi .bida z nędzą

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

   • 1200 z na 3 osoby to jest 400 z na osobę.
    Moim zdaniem taka rodzina kwalifikuje się do pomocy OPS i uzyskania lokalu *socjalnego*.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 28. Niech CBA i prokuratura zbadają sprawę. Jeżeli było wszystko zrobione jak nalezy- nie ma się co bać. Jak część mieszkań przyznano “po znajomości” winni dostaną zarzuty i już. Sprawa będzie wyjaśniona.

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 29. Robi sie ciekawiej niż na kryminale w kinie. Szykuję popcorn i czekam na info o wejściu jakiś służb do urzędu. Będzie się działo 😉

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 6

 30. Patrząc na poczynania władzy w Stepnicy i w Goleniowie dochodzę do jednego, smutnego wniosku. Wszędzie tam, gdzie burmistrz ma umocowanie w PO dochodzi do zawłaszczania, łamania obowiązującego prawa, mataczenia itd. itp. Walka z tą Hydrą jest trudna i długa ale możliwa. Należy i trzeba władzy patrzeć na ręce i nie bać się zadawać pytań, gdyż im więcej wiedzą mieszkańcy tym bardziej opadają piórka biurokracji. Urzędnicy są po to aby nam, obywatelom służyć a nie po to aby wyciskać nas jak cytrynę i używać jak worka treningowego.
  Przedstawiam Państwu przykład arogancji władzy w wykonaniu burmistrza Krupowicza

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 31. Wstyd mi jest jak to czytam, naprawdę. Gmina buduje osiedla, orlik ulice, chodniki wszystko! Ludzie zamiast się cieszyć, że wszystko idzie do przodu tylko narzekają. Co was to interesuje kto dostał to mieszkanie?
  Wiadomo większość kończąc ledwo Harvard w Stepnicy nigdy w życiu nie zaznajac większej biedy, pracy chce mając 18 lat się ustawić na całe życie bo to przecież akurat wam się należy! Każdy musi przecież hejtowac! “Jak nie dostałem ja, on też nie powinien! ”
  Typowe myślenie. Nie pomysleliście, że niektórzy ludzie czekali na te mieszkania bo 20 lat. Zamiast ruszyć się do pracy i zarobić na własne tylko 2000 ludzi(połowa mający swoje mieszania, ale przecież jak dają to się zgłosze niech bezdomni dalej są bezdomni mi będzie taniej i wygodniej ) żeruje na gminie. Ludzie proszę ogarnijcie się i dajcie temu krajowi się rozwijać, bo właśnie przez takich jak wy, inne kraje zachodnie uważają, że bliżej nam do wschodu niż zachodu. Dziękuję.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 21 Słabe 23

  • Pierdol… Się porządnie w łeb albo w to co masz w tym miejscu !!! Deb……u

   Debata, kontrowersyjne Dobre 10 Słabe 12

  • Przepraszam, nie zgadzam się. Własnie przebywam w jednym z “krajów zachodu” i proszę mi wierzyć- tutaj takie pytania to chleb powszedni a władza ma OBWOIĄZEK rozliczać się z każdego wydanego pensa. Mało tego – gdyby takie fakty wyszły na jaw członkowie komisji oraz odpowiedzialni urzędnicy złożyliby mandaty lub zostaliby natychmiast zwolnieni. W Wielkiej Brytanii nawet jeżeli ktoś pełni swoją funkcję w ramach wolontariatu (co jest bardzo powszechne) to nie do pomyślenia jest by mógł podejmowac decyzje w sprawach dotyczących jego rodziny. Akurat pod tym względem Brytyjczycy są mocno wrazliwi i nie ma żadnych wyjątków ale już fakt samego oburzania się na publikowanie takich informacji uznaliby za mocno “średniowieczny i niezrozumiały”. Prawo do informacji i krytyki władzy jest bowiem traktowane tu jako fundamentalne w demokracji. Proszę sobie obejrzeć obrady Izby Gmin podczas regularnych sprawozdań rządu składanych przez Premiera. Tam wycieczki personalne sa normą, bo każdy urzędnik państwowy czy samorządowy musi pamiętac jedną rzecz- za swoje działania może być w każdej chwili rozliczony i pociągnięty do odpowiedzialności. Ludzi z “krajów zachodu”, z którymi mam przyjemnośc sąsiadować nie mogą uwierzyć w takich rozmiarów arogancję władzy i poczucie bezkarności.

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 11

  • Nie wszystkie rozdano “po rodzinie”, aby nie było gadania paru “niezasłużonych” też się załapało.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 3

   • robią tłum? czy tylko tych paru było stać, bo reszta to biedaki? jak ktoś tu już pisał, że biedkom nie dawali

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

  • “zamiast się cieszyć, że wszystko idzie do przodu”
   Mamy się cieszyć, że kosztem NASZYCH dzieci Gmina buduje mieszkania dla wybrańców?

   To może ci “szczęśliwcy” z listy niech się teraz złożą na j.angielski dla dzieci w szkole?

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 5

  • “Ten Kraj” byłby dawno potęga ekonomiczną gdyby nie złodzieje u władzy!! Od rządu począwszy na gminach skończywszy!

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 3

  • Szlag mnie trafia jak takie coś czytam! A kto od momentu gdy gmina dostała 100 milionów obiecuje na prawo i lewo? Nowa Stepnica czy Wyganowski? Kto latał po redakcjach i opowiadał o “skoku cywilizacyjnym” i darmowych mieszkaniach? Iwona z Moniką??? Przecież NS cały czas pisze właśnie o tym, żeby pieniądze wydawać z głową a ludziom dawać wędki nie rybę. I co mi po chodnikach i drogach jak pod nimi azbestowe rury a z kranu leci śmierdząca breja? Gdyby NS wam na łapy nie patrzyła to pewnie żadna potrzebująca rodzina by mieszkania nie dostała!

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 5

   • Dobrze Pani Aniu.
    Cytując Panią “ludziom dawać wędki a nie rybę”.
    Czyli uważa Pani, że jeśli połowa z tych wszystkich ludzi którzy wylewaja swoje zale, negatywne emocje mają po 18 lat i od razu żądają mieszkania od gminy to jest w porządku?
    Czy to jest normalne?
    Czego tacy ludzie się nauczą?
    Całe życie utrzymywaly ich rodzice co jest normalne, ale własnego życia nigdy nigdy nie zaznają nie przekonując się jak to jest, że na wszystko w życiu trzeba sobie zapracować.
    Wiadomo, najłatwiej jest napisać podanie o mieszkanie i liczyć na szczęście a jak się nie udało, musze hejtowac!
    Czy ktos uważa, że ta lista była zupełnie inna i znalazły się na niej inne nazwiska to cokolwiek by to zmieniło?
    Pozbawiam złudzeń-nie.
    Wtedy po prostu Ci którzy są szczęśliwcami z listy, hejtowaliby, że nie dostali mieszkania.
    Toczy się to w koło.
    Ktoś mówi o zmianie władzy.
    Owszem, może i jest to jakieś wyjście.
    Ale zapewniam, że za rok, dwa może cztery wszyscy będą narzekać na nową władze.
    Tacy juz jesteśmy.
    Panowało PO było źle, ludzie chcieli PiS.
    Panuje PiS ludzie chcą PO.
    Tak było jest i będzie.
    Dziękuję

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 6

    • Czego Pan/Pani Stepnica nie zrozumiał w zdaniu dawać wędkę nie rybę? Chyba właśnie chodzi o to, by nie obiecywac gruszek na wierzbie i nie rozdawać najpierw swoim a reszty nie uczyć do czekania na łaskę władzy.

     Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

    • Co za bzdury! W ogóle nie rozumiesz idei samorządności. Tu nie chodzi o politykowanie tylko o pracę na rzecz własnego podwórka. Właśnie upolitycznienie takich pipidówek jak Stepnica robi duże szkody. Potrzebna jest zmiana i to szybko. Gdyby wymiana na fotelu wójta dokonała się kadencję temu albo żeby, co ważniejsze, ludzie chcieli pracować na rzecz społeczności i startowali w wyborach do rady to bylibyśmy o wiele dalej bo teraz, za przeproszeniem, jesteśmy w dupie. Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę że eldorado się skończyło, że już nawet mydlenia oczu chodniczkami i innymi duperelami nie będzie? ŻE WYDATKI SA JUŻ WIĘKSZE OD PRZYCHODÓW DO BUDŻETU?! Zdajesz sobie z tego sprawę Stepnico?! Nie?! To poświęć chwilę na lekturę Biuletynu Informacji Publicznej, zapytaj w Urzędzie, powiedz sprawdzam i przekonaj się jak wspaniale się rządzimy. Zachowaj się jak odpowiedzialny szef w firmie. Sprawdź wydatki, przyjrzyj się wynagrodzeniom i porównaj to z wynikami i zakresem obowiązków. Zadawaj pytania, masz do tego prawo – powiedz władzy SPRAWDZAM i przekonaj się czy właściwie wydaje twoje pieniądze.

     Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

     • Czego Ty oczekujesz od kogoś kto w nagonce u “wodza” gania? W tej bandzie za PO-prawność PO-lityczną i psią wierność zbiera się pożytki bez względu na kompetencje!! Przecież gołym okiem widać słychać i czuć jakimi tępakami obsadzone są najważniejsze stanowiska w Stepnickiej -samorządowej budżetówce! Jak na spotkaniu przedwyborczym, na sali widowiskowo sportowej, gdzie jedną z bramek ogląda się przez peryskop, zapytałem kandydata na burmistrza dlaczego nie pobrano tak jak w Świnoujściu całej kasy za grunty pod wodami Zalewu Szczecińskiego, to pani skarbnik tej gminy odpowiedziała że w owym roku (2002) “te wody nie były w administrowaniu” Urzędu Morskiego!! Nawet dzieci w przedszkolu posiadają większą wiedzę!! Ale cóż to jest ponad 20 mln zł, jak się w tri migi rozpieprzyło ponad 100mln na różne fanaberie i unijne pensje dla lojalnych poddanych a następcom zostaną inwestycyjne buble do utrzymania z zerowym kontem, na koszt podatników !! Ciekawa perspektywa!! Dlatego sugeruję rozliczenie tej zgrai a nie referendum jak w Trzebiatowie! Pan Wyganowski tak właśnie postąpił w swojej pierwszej kadencji: zamiast kompletacji dokumentów w sprawie zakończenia procesu inwestycyjnego w gimnazjum, spreparował dokumentacje budowlane, wywalił inspektora d/s budownictwa dyscyplinarnie, poleciał do swoich proesbeckich prokuratorów by poprzedników posadzić! Taki był jego cel. Zburzył przybudówkę stanowiącą dowód w sprawie, przed wydaniem ostatecznego wyroku i pobudował jeszcze gorsze gówno, gdzie dzieci łapią deszczówkę w czapki!! 80% inwestycji tego Pana posiada trwałe papractwa kwalifikujące je do prokuratorskich postępowań, od przetargów poprzez projektowanie na odbiorach skończywszy. Niezbędne zatem jest rozliczenie zanim ta Gmina wpadnie w deficyt tak jak już się dzieje w kilku innych gminach naszego województwa!!

      Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

      • Co racja to racja! Najpierw rozliczyć! Nie tylko z mieszkań ale z tych 100 milionów także! A potem niech sobie niebo w kratkę oglądają 😉

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 32. darmowych

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

 33. Trzeba w końcu ukręcić łeb hydrze – Wyganowskiemu! To on jest za wszystko odpowiedzialny. Opętał ludzi i zawłaszczył urząd. Sam Górski w prywatnej rozmowie powiedział kiedyś że Wyganowski rządzi jednoosobowo. Z nikim się nie liczy, o wszystkim chce sam decydować. Takie rządy bardzo szkodzą, zabijają inicjatywę urzędniczą. Ludzie już nawet nie wychodzą z pomysłem, realizują tylko rozkazy. Podobnie jest w Radzie. A propos, był ktoś z Was w zeszłym tygodniu w Urzędzie? Kto był to na pewno zauważył nerwową, bardzo nerwową atmosferę. Jednym słowem jest biegunka żeby nie powiedzieć sraczka. Ciekawe z jakiego powodu?
  Powtarzam. Wyganowski musi odejść a reszta się rozpierzchnie. Nie wolno odpuszczać i trzeba rozliczać te nieudaczne rządy. Winni muszą zostać obnażeni i ukarani.
  Serdecznie dziękuję za tą pracę którą wykonuje Nowa Stepnica. Bez Was nie wiedzielibyśmy o wielu ważnych sprawach. Dzięki.

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 6

  • w urzędzie –o tak to prawda ,nawet sami pracownicy o tym szepczą ale prawda jest taka ,że ktoś tą nerwowość wprowadza,ktoś kto czuje że jakaś kontrola z zewnątrz może zawitać ,ktoś kto ma coś za pazurkami ,pomijając NIK ,który kontroluje od dawna.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

  • Żadnej sraczki od nerwów nie widziałam. Latały grube dupy do kibla z przeżarcia. Pewnie od wdzięcznych klientów dostają ciasteczka i czekoladki, a potem burmistrz musi kupować nowe fotele bo się od tej grubości łamią.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 34. Makowskiego siostra jest na liście, nie brat.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Co za różnica może i żona brata męża – załatwiła swojemu

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 3

   • wkurzony – różnica taka, że nieprawdę nam tu redakcja podaje. Jak już się kogoś osądza, to trzeba rzetelnie 🙂

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

    • Przecież napisali, że radne podały takie informacje na sesji. Więc o co chodzi?

     Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 4

     • Jakie podały informacje?
      Na liście: stepnica.pl/pliki/stepnica/pliki/lOKLAE%20MIESZKALNE%20PRZYDZIA%C5%81%20komunikat.docx jest siostra pana Makowskiego, nie brat.

      Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

   • Przed wyborami zastanowię się i przypomnę sobię tę sprawę. Nigdy nie zagłosuję na te kobiety szczególnie na Panią Makowską. W Radzie powinny być znaczne zmiany. Ile impetu trzeba mieć. Te kobiety zdawały sobie sprawę, że po ogłoszeniu listy przyznanych mieszkań “ludzie zaczną gadać” jednak nie wzruszone zrobiły co chciały. Zaufanie?! Gdzie tu może być mowa o zaufaniu, po takich wybrykach. Czy uczciwy człowiek nie powinniem mieć oporów w rozpatrywaniu wniosków złożonych przez członka swojej rodziny! Od razu nasuwa się pytanie dlaczego te osoby nie wycofały się z podejmowania takich decyzji. Przecież to oczywiste, że nie były obiektywne. Same wnioski były już “ładnie napisane” z pomocą czy to nie wystarczyło. Wierzę, że tą sprawą zajmą się odpowiedni ludzie, gdyż zasługuje ona na szczególną uwagę.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Niektórzy chwalili się podobno grubo przed komisją tymi mieszkaniami. Może jednak nie były takie darmowe?

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

 35. Po pierwsze. Bloki powstały z pieniądze które zaległy w ryboustwie a nie z pieniędzy podatników. Po 2 jak ktoś może mówić że trzeba tę mieszkania oddać tym co nic nie maja, są bez pracy,pieniedzy i w potrzebie. To mam pytanie , kto da im na kaucję, remont i urządzenie mieszkania? Jest jakiś taki chętny sponsor? Mieszkanie trzeba jeszcze utrzymać a nie robić z niego meline i rude

  Debata, kontrowersyjne Dobre 10 Słabe 18

  • Po pierwsze i ostatnie: WSZYSTKIE pieniądze jakimi dysponuje jakakolwiek władza to pieniądze PODATNIKÓW (nawet te “unijne”). Inaczej musielibyśmy założyć, że władza dysponuje jakimś kosmicznym (dosłownie) źródłem pieniędzy albo je drukuje w piwnicach 😉
   P.S. Witamy osoby powiązane z “ośrodkiem władzy” na naszym Forum. Jak napisałam wcześniej- z ocenami się powstrzymajmy do czasu wyjaśnienia sprawy przez kompetentne organy i instytucje. I proszę nie straszyć ludzi. Musi być podstawa do odebrania praw do mieszkania a nią może być tylko udowodnienie otrzymania takich praw w drodze przestępstwa (przekroczenia uprawnień, łapówki). Także mam nadzieję, że większość obdarowanych (a wręcz wszyscy) śpi spokojnie 😉

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 10

  • No fakt, to tylko wnuczkę wiceburmistrz było stać. Babcia pomoże jakby co!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 6

  • Ha ha ha!! Strach wyłazi! Co to za gospodarz, któremu pieniądze “zalegają”?? Tak mu zalegały, że kolejne mieszkania mieszkańcy gminy będą za swoje od dewelopera kupować! Ważne, że ci “ważni dla gminy” dostali za darmochę!

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 5

  • Ale o czym mowa o socjalach czy komunalce bo nie kumam. Na ponad 600 wniosków tylko rodzina tych pań spełniała kryteria???

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Co zrobiły te pieniądze? Zaległy w “ryboustwie”???
   Nie, nie z “ryboustwa” to biedronka Rzymczyków dostała dotację. Pojeba……ci się.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 7

  • Na mieszkania wydano kilkanaście jak nie 20 milionów. Mam uwierzyć, że te miliony na “rybołUstwie zalegały”? Jaja sobie z nas robisz? Oni chyba nawet takie budżetu nie mieli! I staraj się pisać bez błędów bo rażą.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • ciekawa jestem czy to dofinansowanie z LGR jest
   zgodne ze strategią LGR i co to ma wspólnego
   z rybołówstwem? bo żaden rybak to chyba nie wnioskował
   o przydział mieszkania?

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 4

 36. Piszecie, żalicie się bo nie dostaliście mieszkania czy ktoś od was z rodziny znajomych nie dostał.
  Zawsze będzie źle taka mentalność Polaka. Lepiej cieszcie się z tego że zamiast krzaków gdzie było pełno śmieci, powstało ładne osiedle gdzie dużo osób może mieszkac i się rozwijac.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 11 Słabe 16

  • No tak! Mamy się cieszyć, że nam z pańskiego stołu ktoś łaskawie ochłapy rzucił! Tylko zapominasz, że to my naszymi podatkami płacimy za wszystko! Za ich pensje i diety też! Władza ma być TRANSPARENTNA! Jak członek komisji może opiniowac wnioski o mieszkanie własnej rodziny?? Najlepiej by było jakbyśmy wszyscy cicho siedzieli! Wtedy to hulaj dusza, piekła nie ma!! Brawo NS!!!!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 6

  • Nie każdy składał podanie. W mojej rodzinie nikt. Ale to nie oznacza, że będę biernie się przyglądał dziadostwu! To nie chodzi o zawiść a o uczciwość. Jestem ciekaw jak wiceburmistrz uzasadnia fakt przyznania największego mieszkania wnuczce? Przecież wtedy podania złożyło wielu nauczycieli z wieloletnim stażem a mieszkanie dostała młoda dama, która miała przepracowany chyba tylko rok i wtedy była chyba jeszcze asystentką przedszkolanki (szybko też awansowała)? Dlaczego młoda asystentka, nawet nie mieszkająca w gminie jest dla gminy bardziej “niezbędna” niż doświadczeni i wykwalifikowani nauczyciele z wieloletnim stażem, którzy od lat płacą za wynajem mieszkań w Stepnicy? Potrafisz to wytłumaczyć?

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 3

 37. Dramat. Jeżeli pozostałe plotki okażą się tak samo prawdziwe to tam jest dużo więcej “kwiatków”. Wystarczy posłuchać ludzi. Brawo! Władzy trzeba patrzeć na ręce!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 6

 38. z pewnością nie zgrzeszylaby gdyby swojej wnusi mieszkanko kupiła a tutaj proszę ,babcia na urzędzie naciaga nas wszystkich “na wnuczke”,nauka w las nie poszła ?rozzuchwalone panie z komisji zrobiły to samo.Tymczasem ciemnogród włączył monitoring ,który dziala lepiej od gminnego.??

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 5

  • Metoda na wnuczke, dalej skuteczna 😉 Na sesji babcia ponoć poplakala się i wyszła, ale czy to były łzy szczęścia? Ile ludzi plakalo co nie dostało mieszkania? Szopka za szopka… Najpierw altanka, teraz mieszkania, ciekawe co nas jeszcze czeka…

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

   • władza daje swoim mieszkania ,to dobrze, to przynajmiej wpierdziel od np.wnuczki nie dostanie,p.urmistrz nie spędza samotnie świąt i td.,wszyscy w rodzinie się z nią liczą i kochają

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 1

   • władza daje swoim mieszkania ,to dobrze, to przynajmiej wpierdziel od np.wnuczki nie dostanie,p.burmistrz nie spędza samotnie świąt i td.,wszyscy w rodzinie się z nią liczą i kochają

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 39. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 8 Słabe 23

  • Po pierwsze- KAŻDY członek komisji, którego członek rodziny złożył wniosek o mieszkanie- powinien wycofać się z udziału w obradach i głosowaniu (nakaz zwykłej przyzwoitości i przejrzystości). Właśnie po to, by nie było żadnych podejrzeń. Zasada ta obowiązuje np. w wymiarze sprawiedliwości- gdzie sędzia czy prokurator jest z mocy prawa wyłączony w takich przypadkach. Wtedy nikt nie miałby podstaw do podejrzeń. Poza tym nie znajduję w tekście sugestii o “przekrętach” ale widać wystarczy uderzyć w stół by nożyce się odezwały. Po trzecie- nie wiem co “boli” Autora tekstu i nie wnikam. Ważna jest treść a ta jest niepodważalna. Opiera się na jawnych, opublikowanych dokumentach oraz oświadczeniach Pani Wiceburmistrz oraz obu Pań Radnych złożonych na ostatniej sesji. W interesie wszystkich wymienionych Pań jest wyjaśnienie tej sprawy właśnie po to, by nikt nie rzucał bezpodstawnych zarzutów ale o tym orzekną uprawnione organy i instytucje. Także wstrzymajmy się z zarzutami do wyników postępowań i kontroli.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 5

   • Nawet gdyby się wycofali z obrad, to i tak znaleźli byście powód żeby ich obsmarować …

    Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 14

    • Co to znaczy “obsmarować”? W artykule jest mowa o funkcjach i oświadczeniach Pań. Nie byłoby tego artykułu ani problemu, gdyby postąpiono jak należy. Jak Pana temat “nudzi” proszę nie zamęczać się czytaniem. Przymusu nie ma 😉

     Najlepsze: Dobre 15 Słabe 8

    • Problem nas wszystkich polega na tym, że tu nawet szukać nie trzeba. Władza podrzuca tematy sama i ochoczo!

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 5

 40. z pewnością nie zgrzeszylaby gdyby swojej wnusi mieszkanko kupiła a tutaj proszę ,babcia na urzędzie naciaga nas wszystkich “na wnuczke”,nauka w las nie poszła ?rozzuchwalone panie z komisji zrobiły to samo.Tymczasem ciemnogród włączył monitoring ,który dziala lepiej od gminnego.??

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 3

 41. Brawo !!!!
  W końcu ktoś zapytał i napisał o tym o czym ludzie mówią na ulicy. Przecież to tajemnica poliszynela, że mieszkania najpierw dostali “swoi”. Czas żeby mieszkańcy gminy zaczęli głośno pytać o zasadność przyznawania mieszkań niektórym osobom. A jeszcze lepiej, żeby sprawdziła to jakaś służba o ładnej trzyliterowej nazwie.

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 4

 42. NO to widzę ładne corupto w Nowej Stępnicy, sprawa zgłoszona do prokuratury czy?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 3

 43. Takim to wiecznie będzie mało! Brawo za czujność i tak trzymać! Upubliczniać darmozjadów!

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 3

 44. Szlachta się bawi…

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)