wtorek, 5 grudnia, 2023

Równi i równiejsi, czyli jak dzielono mieszkaniami w Stepnicy

wszyscy-znajomi-krolika

Czy ludzie dzielą się na biedaków, tych drugiej kategorii, “gorszy sort”  i elitę, tych uprzywilejowanych, rodzinę i znajomych królika, zasłużonych?

Patrząc na listę przydziału mieszkań komunalnych w Stepnicy pojawiają się te wątpliwości.

Szlachetne zagrania

Od marca do czerwca 2015 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej prowadziło akcję charytatywną pomocy pogorzelcom z Żarnowa. Rodzina została poszkodowana w wyniku pożaru domu. Członkowie tego litościwego stowarzyszenia to m.in. radne zasiadające w Radzie Miejskiej Agnieszka Makowska – prezes, Teresa Mutkowska – sąd koleżeński, a nawet burmistrz Andrzej Wyganowski – sąd koleżeński i jego żona Daniela Wyganowska, która pełni funkcję skarbnika. “Miłośnicy” prowadzili zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w wyniku, której uzbierali kwotę: 4380, 30 zł. Akcja ta była mocno wspierana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy, którego kierownikiem jest Alina Adamowska-Karczewicz. Stepnicki OPS wspierał rodzinę, której członkowie w wyniku poparzeń wymagali hospitalizacji i kosztownego leczenia. Urząd Gminy również wspierał pomoc i promował ja na swoich stronach internetowych.

Pokrzywdzeni przez los pełni nadziei 

Życie Pani Danuty W. i jej rodziny w dniu  2.03.2015 r. legło w gruzach. Dom, w którym mieszkała ze swoją rodziną spłonął doszczętnie. Stracili dach nad głową i dorobek całego życia.  Według świadków i zdaniem strażaków ochotników, tragedii można było uniknąć. Prawdopodobnie w hydrantach nie było wody. Urzędnicy tłumaczyli się spadkiem ciśnienia (czyżby przez 30 kilometrowe rury azbestowe, w których ciśnienia nie da się podnieść  na tyle, aby spełniało wymagania prawne?). Winnych nie znaleziono. Gmina wypłaciła rodzinie należne im 6000 zł, opublikowała na stronie internetowej informację o zbiórce pieniędzy i generalnie na tym zakończono sprawę. Dom trzeba odbudować od podstaw, lecz rodziny, pomimo, że pracują na to nie stać. Banki im nie pomogą, brakuje im zdolności kredytowej. Zebrane pieniądze i wsparcie okazały się kroplą w morzu potrzeb, gdy zabrakło tego najważniejszego – własnego lokum. Rodzina pogorzelców jednak nie straciła nadziei. Gmina miała oddać wkrótce do użytku kolejna mieszkania. Wydawało się, że właśnie to oni będą pierwsi na liście. W dniu 1 kwietnia 2015 r.  pani Danuta W. złożyła do burmistrza Andrzeja Wyganowskiego podanie o mieszkanie dla niej i całej rodziny. Czekali pełni nadziei. W końcu Burmistrz i przedstawiciele władz Gminy podkreślali, że mieszkania otrzymają w pierwszej kolejności potrzebujący a wnioski są “wnikliwie” analizowane.

fot. TVP Szczecin

fot. TVP Szczecin

 

Kolejna rodzina i kolejna historia.  Dom państwa Bogusławy i Leszka B. rozpada się, ciągle łatają jakieś dziury ale bez rezultatu, budynkowi grozi zawalenie. Pojawiają się nowe pęknięcia na murach, a po każdym deszczu cieknie im na głowę. W domu pełno wiader i misek, wszystkie służą zbieraniu deszczówki. Do licznika poboru prądu prowadzi  poprzecznie położona deska. Deska służy do tego, aby inkasent mógł bezpiecznie dojść do licznika i go spisać. Normalnie nie można się już poruszać po piętrze bo można spaść z sufitem na dół. Ci Państwo nie mają żadnego prawa do budynku, dom, w którym przyszło im mieszkać nie ma właściciela, rzeczoznawca uznał, że nadaje się do rozbiórki.  Przez to mieli problemy z meldunkiem i z rejestracją w Urzędzie Pracy. Z wielką nadzieją składali podania o lokum gminne, pierwsze w 2012 kolejne w 2014  z dokładnym opisem sytuacji w jakiej się znaleźli.  W pierwszych rozdaniach mieszkań ich pominięto. Słysząc przechwałki burmistrza o nowych blokach składali kolejne podania, w których podkreślali, że nie stać ich na kupno mieszkania, ale mają zdolność do utrzymania własnego kąta. Żyli z dnia na dzień z nadzieją na lepsze jutro. To  właśnie tu  w Stepnicy ich rodzinnej gminie są budowane masowo mieszkania. Opisali swoją ciężką sytuację liczyli, że  może los się do nich uśmiechnie, mało jest rodzin, które żyją w takich warunkach. Czekali. W końcu zarabiająca krocie Kierownik OPS zapewniała o “rzetelnym wywiadzie środowiskowym”.

Obie rodziny  dostały standardowe pismo zwrotne że Gmina nie posiada wolnego lokalu, w przypadku pokrzywdzonych w pożarze burmistrz zapewnił, że ich podanie zostanie przedłożone Komisji Społecznej w chwili kiedy gmina będzie posiadała lokale do wynajęcia.

pismopog

Tajne przez poufne – czas przydziału , czas nadziei

Komisja ds .społecznych obradująca nad przydziałem mieszkań zbierała się kilkakrotnie za każdym razem uszczęśliwiając parę rodzin. W jej składzie kilku radnych, w obecności paru urzędników, obowiązkowo obecni to burmistrz Wyganowski i kierownik OPS A. Adamowska.  ( Skład komisji z dnia 9.02.2016: przewodnicząca komisji – Agnieszka Makowska, wiceprzewodnicząca komisji Teresa Mutkowska, Ryszard Ławicki – przewodniczący rady miejskiej od ponad 20 lat,  radne: Dąbrowska, Gidokeit, Foremniak i Warchoł, na liście gości także urzędniczka Mirosława Nowak, której mąż Andrzej Nowak zasiada w radzie). Można by rzec wszyscy święci.

prot.6-2016_02 prot.6-2016_03

 Protokół z komisji został częściowo utajniony pomimo, że wg sekretarz UMiG Marioli Kwiryng opinie prawne w tym zakresie są niejednoznaczne..

OR.1431.11. 1. 2016_01

Jedno  wynika jasno z jawnej części protokołów propozycje rodzin, którym można by przydzielić mieszkania przedstawiał burmistrz A Wyganowski i kierownik OPS A. Adamowska, natomiast radni nie rozpatrywali wniosków tylko oglądali listę osób oczekujących. Przypomina to raczej  wróżenie z fusów niż wnikliwe analizy.

prot.6-2016_02

Rezultat przydziałów zaskoczył wszystkich mieszkańców, nie tylko bezpośrednio zainteresowanych. Rodziny najbardziej potrzebujące nie doczekały się wsparcia, za to na liście pojawiły się nazwiskach najbliższych rodzin radnych i urzędników, policjantów, przedszkolanek, pracowników jednostek podległych gminie: Mutkowscy, Makowska, Żuk, Czubachowska, Wojtyła, Przybyszewski, Kujawa, Krzywaźnia, Blatkiewicz, Antoszczyk, Wasiluk….

Wygląda na to, że kierownik OPS Adamowska i burmistrz znający ciężką sytuację rodzin, o których pisaliśmy nie wskazali ich do przydziału,  a może to członkowie komisji byli zbyt zajęci załatwianiem innych spraw.  Czyżby “Wszechmogący Obecni”, “Litościwa Szlachta” zaślepiona chciwością i chęcią ustawienia “swoich” zapomniała o tych, którzy naprawdę nie maja dachu nad głową? Pewnie są dumni. Zrobili co mogli.

72 KOMENTARZE

 1. Witam wszystkich dobrych i zlych mieszkancow Stepnicy.W latach 80-tych opuscilem Kochana i rodzinna Stepnice,czego nie zaluje aczkolwiek tesknie za dawna,stara Stepnica,plaza,restauracja i ludzmi Honoru,Uczciwosci,Wrazliwosci naLudzka KRZYWDE!p.s.,Kraj zostal sprzedany.tym samym cale spoleczenstwo,Mamy WOLNO za jaka cene,?ale za jaka cene!Pozdrawiam,!p.s.,kji ma zawsze dwa konce!!!!!! (Siwy)

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

 2. Drzwi wejsciowe otwarte na osciez i pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Dzisiaj kazdy moze kupic sportowego Golfa za tysiaka i sprawdzic czy na sasiednich wioskach sa zamkniete drzwi. Czasy kiedy byl jeden zlodziej na wsi i tylko on kradl dawno minely.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

  • A MOŻE STRAŻNIK TEXASU”CATANI”RUSZYŁ BY TYŁEK I TERAZ PRACOWAŁ NOCKAMI?Któr radny czy radna i kiedy zgłosi do porządku obrad likwidację straży miejskiej w Gminie Stepnica?
   Wiem,że rada i tak odrzuci ale gdy to się stanie to jestem chętny do zbierania podpisów osób popierających przeprowadzenie w gminie Stepnica w którym pytanie by brzmiało:”Czy jest PAN(Pani)za likwidacją straży miejskiej w Gminie Stepnica?

   I tyle w tym temacie,bo”ręce opadają”

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 3. Jasne że to nie nasi. Nasi tylko zrobili rozpoznanie, kraść pojadą do tych co ukradli u nas i od nich w zamian też dostaną dobrą ‘mapę’. Normalna zasada w świadku złodziei. My u Was Wy u nas a alibi wszyscy mają.
  Powrócili nie dawno chłopaki zza krat, nowe znajomości, zero resocjalizacji, do roboty się nie weźmie a żyć z czegoś trzeba. To bardzo proste…

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 4. że okradzeni znają sprawców tylko nie zdają sobie sprawy, że to to tzw. “swój złodziej”. Przestępca chyba nie wszedł przypadkiem do mieszkań. Wiedział, że sypialnie są na piętrze, a więc wcześniej mógł bywać w tych domach.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 5. suma sumarum za kataniego to nie do pomyślenia żeby tyle chałup w noc i nic noe wiadomo był jaki był ale bezpieczniej było i tak nie kradli a jak już okradli to przynajmniej katani złapał . pamiętam jak wykrył mi sprawcę włamania w 2 dni. a dzisiejsze misie to tylka jazda samochodem i siedzenie w komisariacie i przyjazdy na kawke do przydzielonych im mieszkań w blokach. !

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • Przecież Katani jest teraz Strażnikiem Miejskim!! Czy o czymś nie wiem? To co, jako strażnik za 90 tysi rocznie nie może tyłeczka ruszyć?? A tych 3 policjantów co im burmistrz mieszkania dał też na urlop wysłali czy remonciki w nowiutkich darmowych mieszkankach robia? Strażnik do 15 w weekendy wolne, posterunek po 15 też zamknięty na cztery spusty i złodzieje szaleją. Taka gmina…..

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 6. poddasze dostałeś za czaty na niepoczytnej stronie ,widać jesteś na bieżąco 🙂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 7. czuje się bezpiecznie bo zasłużony strażnik, ostatnio baczniej dogląda Stepniczkę niż pozostałe tereny.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 8. Chaty okradają, strażnik chwyta pieski, policja śpi, a wódz oprocz obdarowywania zasłużonych mieszkaniami szczyci się miastem monitorowanym….. Andrzej użyj swoich metod z SG i wykryj sprawców bo nieciekawie się robi, strach się bać!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

  • Podobno znikają nagrania z monitoringu, a sprawy są umarzane…..
   Ale mieszkanka dla policjantów rozdane….

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

   • Poruszcie temat kradzieży w dniu 06 w nocy na 07. To jest jakiś żart. Mamy nagranie z ulicy Jagiellonskiej.! Poruszcie te tematy. Śpisz spokojnie w domu a ktoś buszuje ci po mieszkaniu kradnie biżuterię pieniądze i wszystko co możliwe ! A gdyby on był niebezpieczny? Pobił kogoś co najgorzej zabił “przez przypadek popchniecia” policja uważa że to nikt z “naszych” stepniczan. Tyle kamer . W sklepach nawet Obaczyc czy coś ktoś . Jaskrawe zielona kurtka z odblaaskami + czarna czapka . Monitoring na ulicy Jagiellońskiej to potwierdza. Proszę zróbcie coś z tym. Przecież to realnie niemożliwe. Dlaczego nikt się nie obudził…. Brak słów.

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

     • to co się dzieje w Stepnicy w ostatnich dniach to szczyt wszystkiego , jest policja na miejscu jest straż są WŁODARZE W TYM MIEŚCIE ,BOŻE LUDZIE RÓBMY COŚ BO TO SIĘ MASOWO ROZSZEŻA,POPROŚMY O POMOC POLICJĘ Z OKOLICZNYCH KOMISARIATÓW JAK SAMI NIE DAJEMY RADY

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 9. Czekam z niecierpliwością, na moment kiedy “Miłośnicy”, “Bezradni” i odwieczny Rysiu oznajmią, że to nieprawda i te rodziny dostały mieszkanie.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 10. Niech się te rozpasane towarzystwo weźmie za weryfikację przydziałów i choć w tych przypadkach staną na wysokości zadania.
  WSTYD!!!! Proszę Państwa.
  Nigdy już nie zagłosuję na tą pazerną hołotę.
  Dobrze, że ktoś o tym mówi.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

 11. Czytam, że “od marca do czerwca 2015 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej prowadziło akcję charytatywną pomocy pogorzelcom z Żarnowa” i uzbierało raptem 4380, 30 zł.
  W Białuniu rodzinie wybuchł w styczniu piec. Sołtys ogłosił zbiórkę, pomogli też parafianie z inicjatywy proboszcza, a 25 lutego ukazał się na fb wpis następującej treści –
  ” Prace u Rodziny Mazurowskich, w zakresie zebranych funduszy w sołectwie i Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku (wraz z kościołami filialnymi mieszczącymi się w: Miękowie, Żółwiej Błoci oraz Świętej) dobiegły końca.

  W ramach zebranej kwoty 7216,72 zł dokonano następujących zakupów i zapłaty za usługi remontowe, które zostały wykonane w zniszczonym domu:
  • wykonanie instalacji grzewczej,
  • naprawa instalacji wodnej i elektrycznej,
  • usługi wymiany drzwi i okna,
  • zakup 3,8 t opału,
  • zakup nowej lodówki, zlewu oraz szafki pod zlew,
  • zakup paneli podłogowych, płytek, drzwi wewnętrznych,
  • zakup materiałów potrzebnych do wykończenia wnętrz (farby, kleje itp.).

  Wszystkie dokumenty (faktury, umowy, odbiory robót) znajdują się do wglądu u Sołtysa.

  Chcielibyśmy również podziękować za wsparcie materialne i finansowe:
  • OPS Goleniów, przekazał na zakup potrzebnych materiałów budowlanych kwotę 5600 zł,
  • Pani Helenie Kubinowska-Chwiałek z Goleniowa, za podarowanie pieca grzewczego z osprzętem,
  • Hurtowni Budowlanej NETBUD s.c. Marek Krawczyk, Mirosław Mierzicki, Sylwester Kowalski z Goleniowa, za podarowanie materiałów budowlanych,
  • PSB-Mrówka-Marbud za sprzedaż materiałów z dużym upustem,
  • P.H.-U. Wanda Bielawska z Goleniowa za sprzedaż opału z dużym upustem,
  • wszystkim niewspomnianym osobom, które swoim wsparciem i zaangażowaniem pomogli w odbudowie zniszczonego domu.

  Sądzimy, że największym podziękowaniem dla nas wszystkich będzie satysfakcja, że nie przeszliśmy obojętnie koło krzywdy naszych sąsiadów i solidarnie wsparliśmy ich w trudnych chwilach.

  Sołtys i Rada Sołecka” – https://www.facebook.com/profile.php?id=100010201337601&fref=ts

  Dlaczego to wrzuciłam? Aby pokazać, że nie liczy się kto zbiera tylko jak to robi i co robi.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 12. Witam serdecznie. Kochani moderatorzy strony Nowa Stepnica, jestem mieszkanka Stepnicy od 60 lat, jestem czlonkinia Stowarzyszenia Milosnikow Ziemi Stepnickiej i nie moge byc bierna w Waszych oskarzeniach pod naszym adresem. Nie bylo w powojennej historii Stepnicy takiego zgrupowania ludzi ktorzy tyle zrobili dla spoleczenstwa i ludzi potrzebujacych. Kto nie bral udzialu w przygotowaniu imprez i festynów oraz finałów WOŚP ten nie wie ile to wymaga pracy, czasu i poswiecenia, nie otrzymujac za to ani złotówki. Kto nie przyprowadzał swoich dzieci na festyn Bezpieczne Wakacje, Poszukiwacze skarbów, Koła Zeglarskie i wilele innych zajec. A wiec oczekuje ze Wy moderatorzy Nowej Stepnicy (Pani Iwona, Monika, Maria, Pan Rafał, Waldemar i inni) zaproponuja i zorganizuja lepsze atrakcje dla nas i naszych dzieci. Serdecznie Was pozdrawiam i w okresie Wielkopostnym Zycze Wam duzo wiary i miłosci.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 12 Słabe 10

  • A, Ja nie widziałem, w powojennej Stepnicy tylu, ludzi którzy walcza z systemem, sytemem de facto narzuconym z gory, i licytowanie sie, kto ile tu zrobił mija sie chyba z celem, dobrze rowniej moderatorzy Nowej Stepnicy, nie jednokrotnie znależli i pokazali ludzią nieprawidlowosci, naszego systemu Gminy, pozniejszego Miasta, wiec mieszkanko Stepnicy zwana “stepniczanką”, niech Pani zobaczy ile tu jest atrakcji na tej stronie nic tylko sie wgryzac w tą wiedzę. Rowniez życzę spokojnych i Wesolych Świąt w gronie rodzinnym. Pozdrawiam

   Najlepsze: Dobre 27 Słabe 5

  • przecież nikt nie czyta tego obrzydliwego ns tylko jakiś tam krąg osób moderuje sobie jak chce, więc czym się przejmujesz droga babciu?

   Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 13

  • Ciekawe jest to, że była prezes “Miłośników”, również pracownik GOK zarobiła 700 tys. zł w 2011 roku.
   Tutaj fragment oświadczenia majątkowego.

   Chyba się zapiszę.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

  • Też urodziłem się w Stepnicy i mieszkam tu ponad 60 lat. Tylko ja zrozumiałem o co chodzi autorom- o hipokryzję. Nikt nic przecież nie zarzuca Stowrzyszeniu. Problem polega na tym, że ktoś kto najpierw robi akcje i publicznie deklaruje solidarność z pogorzelcami a potem odmawia im prawa do mieszkania a daje swojej rodzinie jest po prostu hipokrytą. Dla mnie pani Makowska jest nieiwarygodna, bo tym ludziom to mieszknie nie tylko jest niezbędne do życia ale powinni je dostać w pierwszej kolejności. Nie rozumiem, dlaczego teraz wszystkie osoby, które tak działają nagle czują się obrażone. Tu nie chodzi o waszą pracę.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

   • W artykule chodzi dokładnie o to, że te same osoby, które wcześniej robiły akcje pomocy, nie pomogły, choć mogły, w najważniejszej kwestii, wtedy jak się wydaje liczyły się tylko ich własne interesy. A to co zrobiły panie Makowska, Mutkowska i Wyganowski, który też jest członkiem tego stowarzyszenia (może tylko na papierze) to jest już hipokryzja.
    Jeśli chodzi o działania społeczne to prawdziwi społecznicy robią to, bo lubią (niekoniecznie z dotacji z urzędu) i raczej się nie chwalą.

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 13. Nie jest możliwe by dom/działka nie miały właściciela. Jeśli nie ma spadkobierców, nieruchomość przechodzi na skarb państwa czyli gminę.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

  • pod warunkiem,że gmina się zainteresuje…. bo jak inaczej ? z automatu to się nie dzieje….

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

  • Malutkie sprostowanie. Dom ma właściciela a właściwie właścicieli bo jest ich 2 lub 3 ale jest prawie niemożliwe żeby ich, za przeproszeniem, do kupy zebrać. Taką próbę podjęła kilka lat temu inna rodzina która była zainteresowana kupnem połowy tego domu. Wycofali się jednak z tego pomysłu. Po pierwsze ze względu na nie jasne stosunki własności a po drugie i ważniejsze, wynajęty rzeczoznawca stwierdził że dom nie nadaje się do zamieszkania.
   Jednym słowem tu nie ma już czego kupować.
   Jestem sąsiadem Państwa Brzozowskich i wiem jak to wygląda.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 14. takie rody a nie stac ich na kupno mieszkania w stepnicy… za biedna szlachta na to 😉

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 15. Nie naleze do Stowarzyszenia ale wiem, ze finansowane sa tylko imprezy, festyny dla dzieci, natomiast zaden czlonek Stowarzyszenia nie wzial nigdy ani grosza za swoja prace a zbiorki publiczne dla rodzin poszkodowanych sa tylko i wylacznie ich dobra wola i Wielkim sercem a nie obowiazkiem, prosze o obiektywne i prawdziwe przedstawianie informacji.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 11

  • Makowska prezes stowarzyszenia, Mutkowska członek, Wyganowski – członek,
   Dali swoim darmowe mieszkania a zapomnieli o poszkodowanych, czego nie rozumiesz?

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 3

  • a może robią to jako pracownicy GOK? za to im płacą. To ciągle te same gęby, więc nie dojdziesz

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 3

  • organizują “Miłośnicy” a obstawiają pracownicy GOK nawet świetliczanki zapędzają – no nikt im nie płaci, jacy są wspaniałomyślni

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

  • A co mnie to k@@rwa obchodzi?? Jako członkinie stowarzyszenia nad tymi ludźmi płakały a jako radne i szefowe komisji odmówiły mieszkań. Porównujesz imprezkę do mieszkania dla pogorzelców? Normalny jesteś? Jakby takie dobre serca miały to nie swoim rodzinom a właśnie ludziom z artykułu by mieszkania przyznały! K@rwa, śnię! Święte z nich zrób!

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

 16. A co o przydziale mieszkań sądzą wyborcy, zwłaszcza ci, co nie brali udziału w głosowaniu na burmistrza. Ciekawe na kogo głosowali pogorzelcy i ci najbardziej potrzebujący! Może sami sobie zgotowali ten los!!!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 17. A co z wychowankami z domow dziecka i rodzin zastepczych?przeciez oni tez skladali podania,nie maja gdzie mieszkac!przeciez nie mieli nic w zyciu,sa z tej gminy a dodam jeszcze ze wedlug ustawy maja prawo pierwszenstwa co do takich mieszkan.
  Dziekuje…

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Bardzo przykre. Widać jedyną ich “wadą” jest brak rodziny w radzie lub babci wiceburmistrz. Wtedy nawet na 3 pokoje mogliby liczyć. Nawet komentować tej sytuacji się nie chce. Syf totalny!

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

 18. Wielki szacunek dla Stowarzyszenia Milosnikow Ziemi Stepnickiej , ze dziala w kazdym potrzebujacym wsparcia przypadku w naszej gminie. Szacun dla Was- zebraliscie prawie 5.000 zl, a ludzie z “Naszej Stepnicy” ile zrobili dla Panstwa Nowak?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 9

  • Dokładnie jest opisane w artykule co radni z komitetu Nasza Gmina Stepnica zrobili, czytaj ze zrozumienie.
   “Miłośnicy” dostają dotacje z urzędy a członkami ich stowarzyszenia są radni i burmistrz, chyba te 5 tys. to na waciki w przypadku tego co powinni zrobić.
   POMOCY

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

  • Napisali wniosek o konrtolę i dzięki nim może w końcu mieszkania przyznawane będą sprawiedliwie?

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • To “Stowarzyszenie” jest finansowane z naszych pieniędzy, więc łachy nikt nie robił. A tym ludziom mieszkanie jest potrzebne nie wasza łaska czy jałmużna! Perezes Stowarzyszenia i jednocześnie Przewodnicząca Komisji jakoś o swojej rodzinie przy przydziale nie zapomniała ani o rodzinach koleżanek i kolegów. O pogarzelcach już jakoś nie pamiętała. Wsadźcie teraz mordy w kubeł, bo tego NIE DA się obronić!! Mam wielką nadzieję, że wszystkie służby świata i prokuratorura dobiorą się do waszych 4 liter a następne dyskujsje na spacerniakach będziecie urządzać! Za właśnie krzywdę tych ludzi!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • “Nasza Stepnica” to komitet Wyganowskiego i masz rację – dla tych ludzi nie zrobił NIC, bo był zbyt zajęty przyznawaniem mieszkań 😉

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • Dobrą nazwę mają, bo traktują tą gminę jak swoją własność! Jak oni ludziom w oczy patrzą? Pani Adamowska JAK pani wytłumaczy taki “wywiad środowiskowy”? Żalosne.

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 19. A poprzednie rozdanie- Pani Karmazyn zalatwila synkowi mieszkanko, piekne kwiatki w Stepnicy.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 4

  • Ten dostał kawalerkę i w gminie mieszka. Wnuczka wiceburmistrz – nie mieszkała w gminie i dostała 3 pokojowe. Podobie pociechy radnej Mutkowskiej i wielu innych. A pogorzelcom i tym Państwu z artykułu odmówili. W czym ci ludzie sa gorsi od potomstwa władzy??? A Ławicki i Dąbrowska CO zrobili dla rodziny pogorzelców, przecież w komisji byli!? To przecież ich sąsiedzi! Szkoda słów, tu kosy na sztorc stawiać trzeba!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • Ktoś tu piszę o pani karmazyn. Żal mi ciebie bo widzę jak jesteś zorientowana w sytuacji w gminie. Łatwo jest pierdole… z pomowień. Więc wyjaśnienie sytuacjie bo nie mam nic do ukrycia. W jednym domu naraz mieszkały trzy rodziny a pani karmazyn nie miała z tym nic wspólnego bo niestety nie była od przydziału mieszkań a szkoda bo z kobietą i małym dzieckiem na kawalerce trochę ciasno. Ale ludzie mają prawo mieć wątpliwość. Jak tylko znajdziemy większe mieszkanie to obiecuję że wynajmę je osobą naprawdę potrzebującym i sam będę opłacał czynsz.

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 5

 20. Jeżeli opisanym rodzinom nie należało się zdaniem kierownik OPS i burmistrza mieszkanie to KTO na nie załsużył?? SKANDAL!!!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 21. Dodałabym jeszcze mieszkanie w bloku nr 1,które stoi puste,bo Rodzina mieszka poza granicami Polski. I ma tzn “mieszkanie wakacyjne”. To co się dzieje w tej Gninie to skandal!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 22. Może się mylę, ale pan Przybyszewski dostał mieszkanie po tym jak odszedł ze stepnickie policji. Z tego co wiem zastąpił go pan Miłosz już kilka miesięcy temu. Pan Przybyszewski mieszkał jeszcze niedawno w pięknym domu w Modrzewiu, czy coś się zmieniło od tej pory? Czy mamy rozumieć że teraz zamieszka z całą rodziną na blokach w Stepnicy?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • To tylko świadczy o tym kiedy wszechmocny, samozwańczy burMISTRZ miał już przygotowaną listę kto otrzyma mieszkanie, skoro ten policjant już tu nie pracuję od niemal pól roku a znalazł się na niej 🙂

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 23. Zapomnieliście o panu Mazurskim, Kierowniku Komisariatu, który otrzymał dwa pokoje, a jeszcze nikt nie widział tu jego rodziny. Pan Wojtyła też mieszka sam na dwóch pokojach. Przypadek?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 24. Ciekawe, czy nad losem opisanych rodzin pani wiceburmistrz też zapłacze?? Nóż w kieszeni sie otwiera!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij