Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Równi i równiejsi, czyli jak dzielono mieszkaniami w Stepnicy

wszyscy-znajomi-krolika

Czy ludzie dzielą się na biedaków, tych drugiej kategorii, “gorszy sort”  i elitę, tych uprzywilejowanych, rodzinę i znajomych królika, zasłużonych?

Patrząc na listę przydziału mieszkań komunalnych w Stepnicy pojawiają się te wątpliwości.

Szlachetne zagrania

Od marca do czerwca 2015 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej prowadziło akcję charytatywną pomocy pogorzelcom z Żarnowa. Rodzina została poszkodowana w wyniku pożaru domu. Członkowie tego litościwego stowarzyszenia to m.in. radne zasiadające w Radzie Miejskiej Agnieszka Makowska – prezes, Teresa Mutkowska – sąd koleżeński, a nawet burmistrz Andrzej Wyganowski – sąd koleżeński i jego żona Daniela Wyganowska, która pełni funkcję skarbnika. “Miłośnicy” prowadzili zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w wyniku, której uzbierali kwotę: 4380, 30 zł. Akcja ta była mocno wspierana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy, którego kierownikiem jest Alina Adamowska-Karczewicz. Stepnicki OPS wspierał rodzinę, której członkowie w wyniku poparzeń wymagali hospitalizacji i kosztownego leczenia. Urząd Gminy również wspierał pomoc i promował ja na swoich stronach internetowych.

Pokrzywdzeni przez los pełni nadziei 

Życie Pani Danuty W. i jej rodziny w dniu  2.03.2015 r. legło w gruzach. Dom, w którym mieszkała ze swoją rodziną spłonął doszczętnie. Stracili dach nad głową i dorobek całego życia.  Według świadków i zdaniem strażaków ochotników, tragedii można było uniknąć. Prawdopodobnie w hydrantach nie było wody. Urzędnicy tłumaczyli się spadkiem ciśnienia (czyżby przez 30 kilometrowe rury azbestowe, w których ciśnienia nie da się podnieść  na tyle, aby spełniało wymagania prawne?). Winnych nie znaleziono. Gmina wypłaciła rodzinie należne im 6000 zł, opublikowała na stronie internetowej informację o zbiórce pieniędzy i generalnie na tym zakończono sprawę. Dom trzeba odbudować od podstaw, lecz rodziny, pomimo, że pracują na to nie stać. Banki im nie pomogą, brakuje im zdolności kredytowej. Zebrane pieniądze i wsparcie okazały się kroplą w morzu potrzeb, gdy zabrakło tego najważniejszego – własnego lokum. Rodzina pogorzelców jednak nie straciła nadziei. Gmina miała oddać wkrótce do użytku kolejna mieszkania. Wydawało się, że właśnie to oni będą pierwsi na liście. W dniu 1 kwietnia 2015 r.  pani Danuta W. złożyła do burmistrza Andrzeja Wyganowskiego podanie o mieszkanie dla niej i całej rodziny. Czekali pełni nadziei. W końcu Burmistrz i przedstawiciele władz Gminy podkreślali, że mieszkania otrzymają w pierwszej kolejności potrzebujący a wnioski są “wnikliwie” analizowane.

fot. TVP Szczecin

fot. TVP Szczecin

 

Kolejna rodzina i kolejna historia.  Dom państwa Bogusławy i Leszka B. rozpada się, ciągle łatają jakieś dziury ale bez rezultatu, budynkowi grozi zawalenie. Pojawiają się nowe pęknięcia na murach, a po każdym deszczu cieknie im na głowę. W domu pełno wiader i misek, wszystkie służą zbieraniu deszczówki. Do licznika poboru prądu prowadzi  poprzecznie położona deska. Deska służy do tego, aby inkasent mógł bezpiecznie dojść do licznika i go spisać. Normalnie nie można się już poruszać po piętrze bo można spaść z sufitem na dół. Ci Państwo nie mają żadnego prawa do budynku, dom, w którym przyszło im mieszkać nie ma właściciela, rzeczoznawca uznał, że nadaje się do rozbiórki.  Przez to mieli problemy z meldunkiem i z rejestracją w Urzędzie Pracy. Z wielką nadzieją składali podania o lokum gminne, pierwsze w 2012 kolejne w 2014  z dokładnym opisem sytuacji w jakiej się znaleźli.  W pierwszych rozdaniach mieszkań ich pominięto. Słysząc przechwałki burmistrza o nowych blokach składali kolejne podania, w których podkreślali, że nie stać ich na kupno mieszkania, ale mają zdolność do utrzymania własnego kąta. Żyli z dnia na dzień z nadzieją na lepsze jutro. To  właśnie tu  w Stepnicy ich rodzinnej gminie są budowane masowo mieszkania. Opisali swoją ciężką sytuację liczyli, że  może los się do nich uśmiechnie, mało jest rodzin, które żyją w takich warunkach. Czekali. W końcu zarabiająca krocie Kierownik OPS zapewniała o “rzetelnym wywiadzie środowiskowym”.

Obie rodziny  dostały standardowe pismo zwrotne że Gmina nie posiada wolnego lokalu, w przypadku pokrzywdzonych w pożarze burmistrz zapewnił, że ich podanie zostanie przedłożone Komisji Społecznej w chwili kiedy gmina będzie posiadała lokale do wynajęcia.

pismopog

Tajne przez poufne – czas przydziału , czas nadziei

Komisja ds .społecznych obradująca nad przydziałem mieszkań zbierała się kilkakrotnie za każdym razem uszczęśliwiając parę rodzin. W jej składzie kilku radnych, w obecności paru urzędników, obowiązkowo obecni to burmistrz Wyganowski i kierownik OPS A. Adamowska.  ( Skład komisji z dnia 9.02.2016: przewodnicząca komisji – Agnieszka Makowska, wiceprzewodnicząca komisji Teresa Mutkowska, Ryszard Ławicki – przewodniczący rady miejskiej od ponad 20 lat,  radne: Dąbrowska, Gidokeit, Foremniak i Warchoł, na liście gości także urzędniczka Mirosława Nowak, której mąż Andrzej Nowak zasiada w radzie). Można by rzec wszyscy święci.

prot.6-2016_02 prot.6-2016_03

 Protokół z komisji został częściowo utajniony pomimo, że wg sekretarz UMiG Marioli Kwiryng opinie prawne w tym zakresie są niejednoznaczne..

OR.1431.11. 1. 2016_01

Jedno  wynika jasno z jawnej części protokołów propozycje rodzin, którym można by przydzielić mieszkania przedstawiał burmistrz A Wyganowski i kierownik OPS A. Adamowska, natomiast radni nie rozpatrywali wniosków tylko oglądali listę osób oczekujących. Przypomina to raczej  wróżenie z fusów niż wnikliwe analizy.

prot.6-2016_02

Rezultat przydziałów zaskoczył wszystkich mieszkańców, nie tylko bezpośrednio zainteresowanych. Rodziny najbardziej potrzebujące nie doczekały się wsparcia, za to na liście pojawiły się nazwiskach najbliższych rodzin radnych i urzędników, policjantów, przedszkolanek, pracowników jednostek podległych gminie: Mutkowscy, Makowska, Żuk, Czubachowska, Wojtyła, Przybyszewski, Kujawa, Krzywaźnia, Blatkiewicz, Antoszczyk, Wasiluk….

Wygląda na to, że kierownik OPS Adamowska i burmistrz znający ciężką sytuację rodzin, o których pisaliśmy nie wskazali ich do przydziału,  a może to członkowie komisji byli zbyt zajęci załatwianiem innych spraw.  Czyżby “Wszechmogący Obecni”, “Litościwa Szlachta” zaślepiona chciwością i chęcią ustawienia “swoich” zapomniała o tych, którzy naprawdę nie maja dachu nad głową? Pewnie są dumni. Zrobili co mogli.

72 komentarze

 1. Witam wszystkich dobrych i zlych mieszkancow Stepnicy.W latach 80-tych opuscilem Kochana i rodzinna Stepnice,czego nie zaluje aczkolwiek tesknie za dawna,stara Stepnica,plaza,restauracja i ludzmi Honoru,Uczciwosci,Wrazliwosci naLudzka KRZYWDE!p.s.,Kraj zostal sprzedany.tym samym cale spoleczenstwo,Mamy WOLNO za jaka cene,?ale za jaka cene!Pozdrawiam,!p.s.,kji ma zawsze dwa konce!!!!!! (Siwy)

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

 2. Drzwi wejsciowe otwarte na osciez i pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Dzisiaj kazdy moze kupic sportowego Golfa za tysiaka i sprawdzic czy na sasiednich wioskach sa zamkniete drzwi. Czasy kiedy byl jeden zlodziej na wsi i tylko on kradl dawno minely.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 3. Jak wiadomo kto to przy+++jebac palą przez łeb !

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

  • A MOŻE STRAŻNIK TEXASU”CATANI”RUSZYŁ BY TYŁEK I TERAZ PRACOWAŁ NOCKAMI?Któr radny czy radna i kiedy zgłosi do porządku obrad likwidację straży miejskiej w Gminie Stepnica?
   Wiem,że rada i tak odrzuci ale gdy to się stanie to jestem chętny do zbierania podpisów osób popierających przeprowadzenie w gminie Stepnica w którym pytanie by brzmiało:”Czy jest PAN(Pani)za likwidacją straży miejskiej w Gminie Stepnica?

   I tyle w tym temacie,bo”ręce opadają”

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 4. Jasne że to nie nasi. Nasi tylko zrobili rozpoznanie, kraść pojadą do tych co ukradli u nas i od nich w zamian też dostaną dobrą ‘mapę’. Normalna zasada w świadku złodziei. My u Was Wy u nas a alibi wszyscy mają.
  Powrócili nie dawno chłopaki zza krat, nowe znajomości, zero resocjalizacji, do roboty się nie weźmie a żyć z czegoś trzeba. To bardzo proste…

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 5. że okradzeni znają sprawców tylko nie zdają sobie sprawy, że to to tzw. “swój złodziej”. Przestępca chyba nie wszedł przypadkiem do mieszkań. Wiedział, że sypialnie są na piętrze, a więc wcześniej mógł bywać w tych domach.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 6. Szabrownicy !!!

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 7. suma sumarum za kataniego to nie do pomyślenia żeby tyle chałup w noc i nic noe wiadomo był jaki był ale bezpieczniej było i tak nie kradli a jak już okradli to przynajmniej katani złapał . pamiętam jak wykrył mi sprawcę włamania w 2 dni. a dzisiejsze misie to tylka jazda samochodem i siedzenie w komisariacie i przyjazdy na kawke do przydzielonych im mieszkań w blokach. !

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • Katani nie pisz glupot

   Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 4

  • Przecież Katani jest teraz Strażnikiem Miejskim!! Czy o czymś nie wiem? To co, jako strażnik za 90 tysi rocznie nie może tyłeczka ruszyć?? A tych 3 policjantów co im burmistrz mieszkania dał też na urlop wysłali czy remonciki w nowiutkich darmowych mieszkankach robia? Strażnik do 15 w weekendy wolne, posterunek po 15 też zamknięty na cztery spusty i złodzieje szaleją. Taka gmina…..

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 8. poddasze dostałeś za czaty na niepoczytnej stronie ,widać jesteś na bieżąco 🙂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 9. Co zabrakło pomysłów na nowe aferki ?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 9

 10. czuje się bezpiecznie bo zasłużony strażnik, ostatnio baczniej dogląda Stepniczkę niż pozostałe tereny.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 11. Chaty okradają, strażnik chwyta pieski, policja śpi, a wódz oprocz obdarowywania zasłużonych mieszkaniami szczyci się miastem monitorowanym….. Andrzej użyj swoich metod z SG i wykryj sprawców bo nieciekawie się robi, strach się bać!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

  • Podobno znikają nagrania z monitoringu, a sprawy są umarzane…..
   Ale mieszkanka dla policjantów rozdane….

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

   • Poruszcie temat kradzieży w dniu 06 w nocy na 07. To jest jakiś żart. Mamy nagranie z ulicy Jagiellonskiej.! Poruszcie te tematy. Śpisz spokojnie w domu a ktoś buszuje ci po mieszkaniu kradnie biżuterię pieniądze i wszystko co możliwe ! A gdyby on był niebezpieczny? Pobił kogoś co najgorzej zabił “przez przypadek popchniecia” policja uważa że to nikt z “naszych” stepniczan. Tyle kamer . W sklepach nawet Obaczyc czy coś ktoś . Jaskrawe zielona kurtka z odblaaskami + czarna czapka . Monitoring na ulicy Jagiellońskiej to potwierdza. Proszę zróbcie coś z tym. Przecież to realnie niemożliwe. Dlaczego nikt się nie obudził…. Brak słów.

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

    • pokazcie nagranie moze go ktos rozpozna

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

     • Nagranie na YouTube a link do komentarza.

      Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

     • to co się dzieje w Stepnicy w ostatnich dniach to szczyt wszystkiego , jest policja na miejscu jest straż są WŁODARZE W TYM MIEŚCIE ,BOŻE LUDZIE RÓBMY COŚ BO TO SIĘ MASOWO ROZSZEŻA,POPROŚMY O POMOC POLICJĘ Z OKOLICZNYCH KOMISARIATÓW JAK SAMI NIE DAJEMY RADY

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

   • a to wiedzę w jaki sposób posiadłeś ?

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 1

 12. Czekam z niecierpliwością, na moment kiedy “Miłośnicy”, “Bezradni” i odwieczny Rysiu oznajmią, że to nieprawda i te rodziny dostały mieszkanie.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 13. Niech się te rozpasane towarzystwo weźmie za weryfikację przydziałów i choć w tych przypadkach staną na wysokości zadania.
  WSTYD!!!! Proszę Państwa.
  Nigdy już nie zagłosuję na tą pazerną hołotę.
  Dobrze, że ktoś o tym mówi.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

 14. Czytam, że “od marca do czerwca 2015 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej prowadziło akcję charytatywną pomocy pogorzelcom z Żarnowa” i uzbierało raptem 4380, 30 zł.
  W Białuniu rodzinie wybuchł w styczniu piec. Sołtys ogłosił zbiórkę, pomogli też parafianie z inicjatywy proboszcza, a 25 lutego ukazał się na fb wpis następującej treści –
  ” Prace u Rodziny Mazurowskich, w zakresie zebranych funduszy w sołectwie i Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku (wraz z kościołami filialnymi mieszczącymi się w: Miękowie, Żółwiej Błoci oraz Świętej) dobiegły końca.

  W ramach zebranej kwoty 7216,72 zł dokonano następujących zakupów i zapłaty za usługi remontowe, które zostały wykonane w zniszczonym domu:
  • wykonanie instalacji grzewczej,
  • naprawa instalacji wodnej i elektrycznej,
  • usługi wymiany drzwi i okna,
  • zakup 3,8 t opału,
  • zakup nowej lodówki, zlewu oraz szafki pod zlew,
  • zakup paneli podłogowych, płytek, drzwi wewnętrznych,
  • zakup materiałów potrzebnych do wykończenia wnętrz (farby, kleje itp.).

  Wszystkie dokumenty (faktury, umowy, odbiory robót) znajdują się do wglądu u Sołtysa.

  Chcielibyśmy również podziękować za wsparcie materialne i finansowe:
  • OPS Goleniów, przekazał na zakup potrzebnych materiałów budowlanych kwotę 5600 zł,
  • Pani Helenie Kubinowska-Chwiałek z Goleniowa, za podarowanie pieca grzewczego z osprzętem,
  • Hurtowni Budowlanej NETBUD s.c. Marek Krawczyk, Mirosław Mierzicki, Sylwester Kowalski z Goleniowa, za podarowanie materiałów budowlanych,
  • PSB-Mrówka-Marbud za sprzedaż materiałów z dużym upustem,
  • P.H.-U. Wanda Bielawska z Goleniowa za sprzedaż opału z dużym upustem,
  • wszystkim niewspomnianym osobom, które swoim wsparciem i zaangażowaniem pomogli w odbudowie zniszczonego domu.

  Sądzimy, że największym podziękowaniem dla nas wszystkich będzie satysfakcja, że nie przeszliśmy obojętnie koło krzywdy naszych sąsiadów i solidarnie wsparliśmy ich w trudnych chwilach.

  Sołtys i Rada Sołecka” – https://www.facebook.com/profile.php?id=100010201337601&fref=ts

  Dlaczego to wrzuciłam? Aby pokazać, że nie liczy się kto zbiera tylko jak to robi i co robi.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 15. Witam serdecznie. Kochani moderatorzy strony Nowa Stepnica, jestem mieszkanka Stepnicy od 60 lat, jestem czlonkinia Stowarzyszenia Milosnikow Ziemi Stepnickiej i nie moge byc bierna w Waszych oskarzeniach pod naszym adresem. Nie bylo w powojennej historii Stepnicy takiego zgrupowania ludzi ktorzy tyle zrobili dla spoleczenstwa i ludzi potrzebujacych. Kto nie bral udzialu w przygotowaniu imprez i festynów oraz finałów WOŚP ten nie wie ile to wymaga pracy, czasu i poswiecenia, nie otrzymujac za to ani złotówki. Kto nie przyprowadzał swoich dzieci na festyn Bezpieczne Wakacje, Poszukiwacze skarbów, Koła Zeglarskie i wilele innych zajec. A wiec oczekuje ze Wy moderatorzy Nowej Stepnicy (Pani Iwona, Monika, Maria, Pan Rafał, Waldemar i inni) zaproponuja i zorganizuja lepsze atrakcje dla nas i naszych dzieci. Serdecznie Was pozdrawiam i w okresie Wielkopostnym Zycze Wam duzo wiary i miłosci.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 12 Słabe 10

  • A, Ja nie widziałem, w powojennej Stepnicy tylu, ludzi którzy walcza z systemem, sytemem de facto narzuconym z gory, i licytowanie sie, kto ile tu zrobił mija sie chyba z celem, dobrze rowniej moderatorzy Nowej Stepnicy, nie jednokrotnie znależli i pokazali ludzią nieprawidlowosci, naszego systemu Gminy, pozniejszego Miasta, wiec mieszkanko Stepnicy zwana “stepniczanką”, niech Pani zobaczy ile tu jest atrakcji na tej stronie nic tylko sie wgryzac w tą wiedzę. Rowniez życzę spokojnych i Wesolych Świąt w gronie rodzinnym. Pozdrawiam

   Najlepsze: Dobre 27 Słabe 5

  • przecież nikt nie czyta tego obrzydliwego ns tylko jakiś tam krąg osób moderuje sobie jak chce, więc czym się przejmujesz droga babciu?

   Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 13

  • Ciekawe jest to, że była prezes “Miłośników”, również pracownik GOK zarobiła 700 tys. zł w 2011 roku.
   Tutaj fragment oświadczenia majątkowego.

   Chyba się zapiszę.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

  • Też urodziłem się w Stepnicy i mieszkam tu ponad 60 lat. Tylko ja zrozumiałem o co chodzi autorom- o hipokryzję. Nikt nic przecież nie zarzuca Stowrzyszeniu. Problem polega na tym, że ktoś kto najpierw robi akcje i publicznie deklaruje solidarność z pogorzelcami a potem odmawia im prawa do mieszkania a daje swojej rodzinie jest po prostu hipokrytą. Dla mnie pani Makowska jest nieiwarygodna, bo tym ludziom to mieszknie nie tylko jest niezbędne do życia ale powinni je dostać w pierwszej kolejności. Nie rozumiem, dlaczego teraz wszystkie osoby, które tak działają nagle czują się obrażone. Tu nie chodzi o waszą pracę.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

   • W artykule chodzi dokładnie o to, że te same osoby, które wcześniej robiły akcje pomocy, nie pomogły, choć mogły, w najważniejszej kwestii, wtedy jak się wydaje liczyły się tylko ich własne interesy. A to co zrobiły panie Makowska, Mutkowska i Wyganowski, który też jest członkiem tego stowarzyszenia (może tylko na papierze) to jest już hipokryzja.
    Jeśli chodzi o działania społeczne to prawdziwi społecznicy robią to, bo lubią (niekoniecznie z dotacji z urzędu) i raczej się nie chwalą.

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 16. Nie jest możliwe by dom/działka nie miały właściciela. Jeśli nie ma spadkobierców, nieruchomość przechodzi na skarb państwa czyli gminę.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

  • pod warunkiem,że gmina się zainteresuje…. bo jak inaczej ? z automatu to się nie dzieje….

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

  • Malutkie sprostowanie. Dom ma właściciela a właściwie właścicieli bo jest ich 2 lub 3 ale jest prawie niemożliwe żeby ich, za przeproszeniem, do kupy zebrać. Taką próbę podjęła kilka lat temu inna rodzina która była zainteresowana kupnem połowy tego domu. Wycofali się jednak z tego pomysłu. Po pierwsze ze względu na nie jasne stosunki własności a po drugie i ważniejsze, wynajęty rzeczoznawca stwierdził że dom nie nadaje się do zamieszkania.
   Jednym słowem tu nie ma już czego kupować.
   Jestem sąsiadem Państwa Brzozowskich i wiem jak to wygląda.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 17. takie rody a nie stac ich na kupno mieszkania w stepnicy… za biedna szlachta na to 😉

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 18. Qrwa!!!

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 19. pani z rady taka pazerna że pewnie jeszcze weźmie 3 dla córki

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 20. Nie naleze do Stowarzyszenia ale wiem, ze finansowane sa tylko imprezy, festyny dla dzieci, natomiast zaden czlonek Stowarzyszenia nie wzial nigdy ani grosza za swoja prace a zbiorki publiczne dla rodzin poszkodowanych sa tylko i wylacznie ich dobra wola i Wielkim sercem a nie obowiazkiem, prosze o obiektywne i prawdziwe przedstawianie informacji.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 11

  • Makowska prezes stowarzyszenia, Mutkowska członek, Wyganowski – członek,
   Dali swoim darmowe mieszkania a zapomnieli o poszkodowanych, czego nie rozumiesz?

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 3

  • a może robią to jako pracownicy GOK? za to im płacą. To ciągle te same gęby, więc nie dojdziesz

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 3

  • organizują “Miłośnicy” a obstawiają pracownicy GOK nawet świetliczanki zapędzają – no nikt im nie płaci, jacy są wspaniałomyślni

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

  • A co mnie to k@@rwa obchodzi?? Jako członkinie stowarzyszenia nad tymi ludźmi płakały a jako radne i szefowe komisji odmówiły mieszkań. Porównujesz imprezkę do mieszkania dla pogorzelców? Normalny jesteś? Jakby takie dobre serca miały to nie swoim rodzinom a właśnie ludziom z artykułu by mieszkania przyznały! K@rwa, śnię! Święte z nich zrób!

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

 21. A co o przydziale mieszkań sądzą wyborcy, zwłaszcza ci, co nie brali udziału w głosowaniu na burmistrza. Ciekawe na kogo głosowali pogorzelcy i ci najbardziej potrzebujący! Może sami sobie zgotowali ten los!!!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 22. A co z wychowankami z domow dziecka i rodzin zastepczych?przeciez oni tez skladali podania,nie maja gdzie mieszkac!przeciez nie mieli nic w zyciu,sa z tej gminy a dodam jeszcze ze wedlug ustawy maja prawo pierwszenstwa co do takich mieszkan.
  Dziekuje…

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Bardzo przykre. Widać jedyną ich “wadą” jest brak rodziny w radzie lub babci wiceburmistrz. Wtedy nawet na 3 pokoje mogliby liczyć. Nawet komentować tej sytuacji się nie chce. Syf totalny!

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

 23. Wielki szacunek dla Stowarzyszenia Milosnikow Ziemi Stepnickiej , ze dziala w kazdym potrzebujacym wsparcia przypadku w naszej gminie. Szacun dla Was- zebraliscie prawie 5.000 zl, a ludzie z “Naszej Stepnicy” ile zrobili dla Panstwa Nowak?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 9

  • Dokładnie jest opisane w artykule co radni z komitetu Nasza Gmina Stepnica zrobili, czytaj ze zrozumienie.
   “Miłośnicy” dostają dotacje z urzędy a członkami ich stowarzyszenia są radni i burmistrz, chyba te 5 tys. to na waciki w przypadku tego co powinni zrobić.
   POMOCY

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

  • Napisali wniosek o konrtolę i dzięki nim może w końcu mieszkania przyznawane będą sprawiedliwie?

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • To “Stowarzyszenie” jest finansowane z naszych pieniędzy, więc łachy nikt nie robił. A tym ludziom mieszkanie jest potrzebne nie wasza łaska czy jałmużna! Perezes Stowarzyszenia i jednocześnie Przewodnicząca Komisji jakoś o swojej rodzinie przy przydziale nie zapomniała ani o rodzinach koleżanek i kolegów. O pogarzelcach już jakoś nie pamiętała. Wsadźcie teraz mordy w kubeł, bo tego NIE DA się obronić!! Mam wielką nadzieję, że wszystkie służby świata i prokuratorura dobiorą się do waszych 4 liter a następne dyskujsje na spacerniakach będziecie urządzać! Za właśnie krzywdę tych ludzi!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • “Nasza Stepnica” to komitet Wyganowskiego i masz rację – dla tych ludzi nie zrobił NIC, bo był zbyt zajęty przyznawaniem mieszkań 😉

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • Dobrą nazwę mają, bo traktują tą gminę jak swoją własność! Jak oni ludziom w oczy patrzą? Pani Adamowska JAK pani wytłumaczy taki “wywiad środowiskowy”? Żalosne.

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

   • A tymczasem w Steonicy….

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

  • spoko loko Nowaki sobie radzą

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 24. A poprzednie rozdanie- Pani Karmazyn zalatwila synkowi mieszkanko, piekne kwiatki w Stepnicy.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 4

  • Ten dostał kawalerkę i w gminie mieszka. Wnuczka wiceburmistrz – nie mieszkała w gminie i dostała 3 pokojowe. Podobie pociechy radnej Mutkowskiej i wielu innych. A pogorzelcom i tym Państwu z artykułu odmówili. W czym ci ludzie sa gorsi od potomstwa władzy??? A Ławicki i Dąbrowska CO zrobili dla rodziny pogorzelców, przecież w komisji byli!? To przecież ich sąsiedzi! Szkoda słów, tu kosy na sztorc stawiać trzeba!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • Ktoś tu piszę o pani karmazyn. Żal mi ciebie bo widzę jak jesteś zorientowana w sytuacji w gminie. Łatwo jest pierdole… z pomowień. Więc wyjaśnienie sytuacjie bo nie mam nic do ukrycia. W jednym domu naraz mieszkały trzy rodziny a pani karmazyn nie miała z tym nic wspólnego bo niestety nie była od przydziału mieszkań a szkoda bo z kobietą i małym dzieckiem na kawalerce trochę ciasno. Ale ludzie mają prawo mieć wątpliwość. Jak tylko znajdziemy większe mieszkanie to obiecuję że wynajmę je osobą naprawdę potrzebującym i sam będę opłacał czynsz.

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 5

 25. Jeżeli opisanym rodzinom nie należało się zdaniem kierownik OPS i burmistrza mieszkanie to KTO na nie załsużył?? SKANDAL!!!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 26. Dodałabym jeszcze mieszkanie w bloku nr 1,które stoi puste,bo Rodzina mieszka poza granicami Polski. I ma tzn “mieszkanie wakacyjne”. To co się dzieje w tej Gninie to skandal!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 27. Może się mylę, ale pan Przybyszewski dostał mieszkanie po tym jak odszedł ze stepnickie policji. Z tego co wiem zastąpił go pan Miłosz już kilka miesięcy temu. Pan Przybyszewski mieszkał jeszcze niedawno w pięknym domu w Modrzewiu, czy coś się zmieniło od tej pory? Czy mamy rozumieć że teraz zamieszka z całą rodziną na blokach w Stepnicy?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • To tylko świadczy o tym kiedy wszechmocny, samozwańczy burMISTRZ miał już przygotowaną listę kto otrzyma mieszkanie, skoro ten policjant już tu nie pracuję od niemal pól roku a znalazł się na niej 🙂

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Może przesiadywanie u pani A. w pracy i po pracy pomogło

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 28. Zapomnieliście o panu Mazurskim, Kierowniku Komisariatu, który otrzymał dwa pokoje, a jeszcze nikt nie widział tu jego rodziny. Pan Wojtyła też mieszka sam na dwóch pokojach. Przypadek?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 29. Ciekawe, czy nad losem opisanych rodzin pani wiceburmistrz też zapłacze?? Nóż w kieszeni sie otwiera!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 30. draństwo!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)