Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Historyczna chwila w polskim Sejmie – ustawa odległościowa uchwalona!!!

Mapa.STOPwiatrakom.eu

[stopwiatrakom.eu]

20-tego maja, w piątek o godz. 17.43 Sejm, po przegłosowaniu poprawek, uchwalił ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Ustawa przewiduje wprowadzenie minimalnej odległości dla elektrowni wiatrowych od zabudowy mieszkaniowej i form ochrony przyrody według wzoru H x 10. Oznacza to, że po podpisaniu jej przez Prezydenta i opublikowaniu w Dzienniku Ustaw zakończy się era nieodpowiedzialnej budowy wiatraków w Polsce. Spodziewamy się, że nowe przepisy wejdą w życie ok. 1 lipca 2016 r. To wielki sukces strony społecznej, za który trzeba podziękować Rządowi oraz posłom Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki ich determinacji udało zrobić się coś unikalnego, co pozwoli ucywilizować proces lokalizacji elektrowni wiatrowych w Polsce. Teraz będzie już łatwiej radzić sobie z tymi inwestycjami. Będą twarde argumenty, których organy administracji czy też sądy nie będą mogły zignorować. Niedługo opublikujemy szerszy komentarz w tej sprawie, bo debata pokazała, że posłowie opozycji niczego rozumieją z tematu wiatraków, albo nie chcą zrozumieć.

Poniżej link do relacji PAP zamieszczonej w serwisie BiznesAlert.pl

http://biznesalert.pl/sejm-uchwalil-ustawe-wiatrakowa/

Redakcja stopwiatrakom.eu

Źródła:

 1. http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1861-historyczna-chwila-w-polskim-sejmie-ustawa-odleg%C5%82o%C5%9Bciowa-uchwalona.html
 2. http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1862-ustawa-odleg%C5%82o%C5%9Bciowa-uchwalona-i-co-dalej.html
 3. http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/1859-o-tym,-jak-in%C5%BCynier-polityk-mo%C5%BCe-skompromitowa%C4%87-si%C4%99-w-kilka-sekund.html
Tagi: , ,

13 komentarzy

 1. rachunkowośći powinni uczyć się w naszej gminie ,duże spodnie , duża kieszeń.?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. że prądu u nas dostatek, latarnie uliczne zapalają się na długo przed zmrokiem ,gasną jak słoneczko na dobre już wstało, skąd ta POkusa na prąd z wiatraczka ? 🙂 chyba ,że cukiernia planuje zwiększenie poboru.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 3. im wyjazdy do Wolina na wiatrakową POlanę. POpatrzeć i POgwizdać , wziatki POszły koło nosa 🙂

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

 4. Gdzie są teraz nasi gminni “wielbiciele wiatraków”?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

 5. Za przyjęciem ustawy głosowali posłowie PIS oraz Kukiz’15 (239 głosów). Przeciwni ustawie, w ilości 147 posłów, byli członkowie PO, .N i PSL.

  Imienna lista:
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/19_94/$file/glos_19_94.pdf

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 6. Najwyższe na świecie turbiny wiatrowe znajdują się w Polsce, we wsi Paproć. Wysokość kratownicowych masztów tych turbin wynosi 160 m, a długość łopat wirnika – 50 m- czyli łącznie 210 metrów wysokości!
  Nie jest oczywiście tak, że mamy najlepsze wiatry w świecie, czy choćby w Europie- po prostu nasi politycy mają płytkie kieszenie 😉
  Bardzo dobrze, że wprowadzono tą regulację. Wysokość wiatraka będzie mierzona z uwzględnieniem tzw. łopaty (“śmigła”), co utrudnia wiatrakowcom sprawę. Niemal każdy wiatrak ma ładnie ponad 100 metrów wysokości, zatem ponad kilometr to minimalna odległość. Dobrze, że u nas dzięki determinacji SOTu udało się chore pomysły zablokować. Teraz dodatkowo chroni nas ustawa. Sam fakt wprowadzenie tej regulacji pokazuje, że NS miała rację- to nie jest zdrowe mieć wiatrak pod domem. Do naszej władzy i tak nie dotrze ale skrzydła skutecznie podcięło 😉

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

  • Przez ten idiotyczny wiatrak nie moge wybudowac domu, chociaz moja dzialka znajduje sie okolo 2km od wiatraka, Kto uchwalal to prawo? Moi sasiedzi rowniez nie maja prawa budowy, chociaz nasze dzialki sa oblepione domami sasiadow ktorzy budowal zanim to idiotyczne prawo weszlo w zycie. Typowa paranoja w stylu MIS 2019.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 3

   • Popytaj ludzi mieszkających przy wiatraka Ch to odejdzie Ci ochota na mieszkanie obok.

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

    • Ja mieszkałem kilka lat w Danii. Wokół mojego osiedla pracowały wiatraki. Nie przeżywałem jakichś negatywnych sensacji. Organizm człowieka szybko adoptuje się do zmieniających się warunków. Jesteśmy jak karaluchy. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Pozdrawiam Waldemar.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 6

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)