Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Nasze bielki coraz sławniejsze

 

Wczoraj Kronika, dzisiaj ogólnopolski “Teleexpress Extra”. Nasze bieliki coraz sławniejsze!
W dzisiejszym programie “Teleexpress Extra”, nadawanym przez ogólnopolską telewizje TVP Info wyemitowano materiał na temat naszych bielików i rozwoju turystyki przyrodniczej. Oprócz orłów, w filmiku mozna zobaczyc także Janusza Garncarczyka, Piotrka Maćków i promującą ten rodzaj turystyki w naszej Gminie od lat Iwonę Krepic.

Poniżej linki do programów:
https://teleexpress.tvp.pl/28801520/turystyka-przyrodnicza-rozwija-skrzydla

Kronika- material zaczyna się po 11 minucie
https://szczecin.tvp.pl/28796668/2130-250117

Patrz także: Stepnicki Bielik – polski ptak eksportowy

Tagi: , , , ,

31 komentarzy

 1. .

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. Najwięcej piszą tutaj nauczyciele i lekarze. Często stawiane są diagnozy i udzielane pouczenia.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 11

 3. A kto z ramienia PIS zaprowadzałby ewentualnie w Stepnicy porządki?

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 4. poruszę śmierdzący problem, czy ktoś jeszcze ma wrazenie ,że od jakiegoś czasu wodociagi chcą nas zagazowć ,siarkowy odór snuje się w okolicy ,wdziera do mieszkania nie sposób juz tego znieść.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 5. mało tego soboty wolnej nie mają ,zadanie wykonać trzeba czytać ! i minusować! bielmo na oczach nie pozwala pogratulować Iwonie, skrzynki kolejnymi paszkwilami zaśmiecone z promocją ukraińskij przychodni bez mojej zgody .Tak wygląda demokracja PO ichnemu ????

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

 6. wolę tępe miny od tępych głów POjebańców. POra zatem POkutować, łeb na dechę przygotować ,broszki sobie nie żałować ???

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

 7. Oj mamy ich już serdecznie dość. Tej władzy jedynej słusznej i nie omylnej i ….szkoda już słów…
  Jedno jest pewne – nic nie trwa wiecznie, wszystko przemija. Stepnica zostanie. Orły zostaną. Woda, lasy, pola tez zostaną.
  Cienie prl-u, milicji, bezpieki jeszcze kontrastowe, mocne ale one też wyblakną i znikną !
  Pomyślcie o tym. Zaraz będzie wiosna i MUSI się pozmieniać w naszej Stepnicy.

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 1

  • Może jeszcze powrócić temat atomówki – czy nawet dwóch jak chciał Wyganowski.
   Trzeba trzymać rękę na pulsie bo z tym wariatem to nigdy nie wiadomo.

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

   • Temat energii atomów umarł śmiercią naturalną na szczeblu krajowym, więc spokój. Myślę, że powołana do tego spółka była sposobem na wydojenie RP, przez byłego ministra Pana Aleksandra Grada et consortes. Oczywiście za zgodą, a może i uczestnictwem rządzącego PO i PSL.

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • To, że mamy jeszcze przyrode, ktorą można na calym świecie się chwalić zawdzięczamy garstce nieugiętych “oszołomów”. Poza atmówkami pomysły władzuni ograniczały się do zabetonowania i zawiatrakowania calej gminy, biogazowni czy linii wysokiego napięcia. Gdyby nie parę walecznych osób wiatraki już by nam nad glowami szumiały a po bielikach zostałoby wspomnienie i kilka zdjęć.
   Szkoda, że ludzi którzy mają pomysł na rozwój gminy, który nie tylko daje nam szanse rozwoju ale też chroni przyrodę nazywa się u nas oszołomami i ośmiesza na każdym kroku. No ale jak ktoś czegoś nie jest w stanie ogarnąć swym małym móżdżkiem to najłatwiej wyzywać.

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 8. sobie wiadomości w TV 1, I Sekretarz odebrał prestiżową nagrodę. Wygłoszono wiele ciepłych mów o jego roli w umacnianiu demokracji. Później sprawozdanie z gospodarskiej wizyty premier w terenie. Wszystko idzie ku lepszemu. Byłoby o wiele lepiej ale siły reakcyjne, wrogowie kraju……Poczułem się jakby młodszy. Sprężyście podszedłem do kalendarza na ścianie…….czar prysnął.To nie 1974 rok. Na kalendarzu widniał 2017 r.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 11

  • Dziecko, w 1974 to ty nawet babek z piasku jeszcze nie lepiłes …

   Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 7

  • Faktycznie umacnia demokrację a Broszka z tępą miną przekuwa wszystkie porażki swego rządu w sukcesy, jakże to typowe dla tych wiecznie klęczących małych ludzi. Przygotowania do obrony demokracji w wykonaniu PiSdzielców wyglądają tak : w opracowanej przez Narodowe Centrum Studiów Strategicznych koncepcji WOT (Wojsk Obrony Terytorialnej) jest zapis: Wyposażona w broń maszynową, umundorowana formacja paramilitarna, może stanowić skuteczny środek zapobiegawczy (odstraszający) działaniom antyrządowym (PiSownia oryginalna) Czyli jak gorszy sort będzie podskakiwał, to uzbrojeni przez Antka naziole, kibole i wszelkiej maści narodowcy ich spacyfikują. Brawo! To jest koncepcja tego gościa od rozwalonych limuzyn i ucieczki z miejsca wypadku, ze Smoleńska też szybko uciekał. Limuzyny z Naszych podatków ale rozwalone w godnej sprawie. No przecież gnał z Torunia od Rydzyka do Warszawy aby u boku kurdupla udawać,że nic się nie stało. Nawet się nie zainteresował zwykłymi ludzmi poszkodowanymi w wypadku. Bo po co przecież to mógł być gorszy sort, prawda?

   Debata, kontrowersyjne Dobre 13 Słabe 16

   • Co?
    Świniom zabrano koryto i kwiczą?

    KWI KWI KWI 🙂

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 9

   • @Demokracja?
    Piszesz czerwony demokrato taki tekst:

    ” Czyli jak gorszy sort będzie podskakiwał, to uzbrojeni przez Antka naziole, kibole i wszelkiej maści narodowcy ich spacyfikują. Brawo!”

    Rzeczywiście; brawo! Dosyć tych opasłych czerwonych się szlaja po stepnickiej ziemi. Patrzcie jak się już tutaj okupili. Będzie komu odbierać, gdy przyjdzie im się rozliczyć z lewych dochodów.
    Antek niech przyśle pełnomocnika do gminy; są tutaj młodzi którzy zrobią porządek.

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 4

    • O, to z ciebie prawdziwy komunista. Będziesz zabierał, rozliczał i co jeszcze? My młodzi w czerwonych krawatach rozwalimy stary porządek i zbudujemy nowe sprawiedliwe społeczeństwo?

     Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 8

    • To już było chłopaku. Pewnie na lekcjach histori dłubałeś w nosie albo spałeś i nie sluchałeś co Pani mówiła. To co przywołujesz i do czego nawołujesz to faszyzm, zobacz jak świat na tym wyszedł. Myślisz, że to dobry pomysł? Na fizyce pewnie też spałeś bo nie wiesz każda akcja wywołuje reakcję.Lepiej pomyśl zanim coś zaczniesz i nie będziesz mógł tego zatrzymać. Nie podejrzewam Cię po tym co piszesz o jakiś wysoki poziom intelektualny ale proszę poczytaj coś do poduszki o histori Naszego kraju, zwłaszcza przedwojennej a może zobaczysz światełko nadziei.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 7

     • A ty czerwony knurze Demokrato to na lekcjach języka polskiego pewnie męczyłeś swojego zwierzaka. Zapamiętaj; historii pisze się przez dwa “i”.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 10

 9. Pięknie! Okazuje sie, że można działać na wielką skalę wbrew pomysłom władzy i nie dysponując nawet 1/10 środków, które na “turystykę” wydaje gmina. “Pozytywnie zakręceni” robią więcej dobrej roboty dla gminy niż cały drogi urząd z milionami na “promocję i turystykę”. Jedyne, co potrafi wymyslić emerytowany funkcjonariusz SB to mordobicie za koszmarne pieniądze, reszta jego kliki nie odstaje od tego poziomu. Oni widza ptaki tylko jak do nich ze swoich strzelb celują. A promocji gratuluję i trzymam kciuki!! Najlepsze, że w turystyce przyrodniczej nie chodzi o wielkie inwestycje gminy a o kreatywność i zorganizowanie samych mieszkańców. Także nie musielismy wydawać milionów na przystanie by ściągnąć bogatego turystę (turyści z tej grupy zostawiają masę pieniędzy) tylko wykorzystywac to, co nam natura dała. Tworzyć miejsca do podglądania zwierząt, czyli czatownie, organizować atrakcje na własnym podwórku. Taki turysta nie chce zjezdżalni wodnej czy kina dla vipów tylko spokojnego kontaktu z przyrodą. 🙂

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

 10. Wszystkim zaangażowanym w promocję naszej gminy gratuluję a szczególnie Pani Iwonie, która najpierw musiala walczyć z chorymi pomysłami władzy w stylu “cała gmina w wiatrakach” a potem z ciemnogrodem, który Jej “Biskupin” i oszołomstwo zarzuca. Super sprawa!
  Nie dość, że oba materiały pozytywne to jeszcze chyba pierwszy raz bez burmistrza 😉
  No i Miłosników Ziemi Stepnickiej nie zaprosili ? Pani nauczycielko-radnej nawet?? 🙂

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

  • Przecież oba materiały są o turystyce “przyrodniczej”, której ani nasza super droga urzędnicza kadra ani żadne kwiaciary nie ogarniają o reszcie rady nie wspominając. Każdy z nich ma gebę pełna frazesów a wiedza wielkie G. Dzisiaj żeby się wypromować trzeba nie tylko znać języki obce ale także miec pomysł, który chwyci. I pare osób w gminie czuje klimat a barany, które nie mają o niczym pojęcia wyzywaja ich od różnych. To zderzenie dwóch światów.
   A filmiki pewnie dlatego pozytywne, bo bez dzika 😉

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • Nauczycielko-radna zatrzymala się na etapie “wiatrak za każdym rogiem i każdy będzie Bogiem” 😉
   Ona pierwsza dzieciom w szkole bzdury o waitrakach opowiadała to jej z bielikami mocno nie po drodze 🙂

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)