VIDEO: POLSAT Interwencja w Kopicach

Przez konflikt rodzinny trafiła do szpitala psychiatrycznego

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu Interwencja TV POLSAT, który opisuje konflikt rodzinny, który toczy się w miejscowości Kopice. Dlaczego warto zobaczyć. A no dlatego że …  no właśnie że…

“Pani Barbara kilka lat temu rozwiodła się z mężem. Kiedy jedna z córek wprowadziła się bez jej zgody do ich wspólnego domu, zaczął się konflikt rodzinny. Na początku sierpnia jedna z córek pani Barbary wezwała pogotowie, twierdząc, że matka wpadła w szał. Mimo że, według sąsiadki, nie było takiej sytuacji, ratownicy w asyście policji zawieźli panią Barbarę do szpitala psychiatrycznego.

Barbara Ciuraj z Kopic pod Goleniowem jest w konflikcie z mężem i dwiema córkami. Cztery lata temu małżonkowie rozwiedli się, wstępnie podzielili dom wartości 170 tysięcy złotych. Wyroku sądu jednak nie ma. Awantury zaczęły się, gdy na strych domu wprowadziła się starsza córka z rodziną.”

Bardzo ciekawa w tej sprawie jak twierdzi poszkodowana jest postawa Policji ze Stepnicy oraz Ratowników z goleniowskiego pogotowia.

Materiał przygotowany przez dziennikarza programu Interwencja ze stacji TV POLSAT Małgorzatę Pietkiewicz

Opis całej sprawy znajdą Państwo na stronie

http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1560476

 

Źródła:

 1. POLSAT Interwencje
 2. USTAWA o ochronie zdrowia psychicznego
 3. http://goleniow.net.pl/news.php

165 KOMENTARZE

 1. Komendanta miejskiego policji we Wrocławiu znaleźli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i to oni wezwali pogotowie. Nieoficjalnie mówi się, że Zbigniew Raczak znajdował się pod wpływem alkoholu, był w bieliźnie, bez butów i miał rozbitą głowę. Tych informacji policja jednak nie potwierdza.

  Zbigniew Raczak pełnił funkcję komendanta miejskiego policji we Wrocławiu od czerwca 2017 roku. Na tym stanowisku zastąpił Dariusza Kokornaczyka, który stracił pracę po ujawnieniu nagrań z przesłuchania Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie Stare Miasto.

  Sprzeniewierzył się zasadom etycznym. Wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne. Komendant miejski policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniew Raczak we Wrocławiu zostanie odwołany – powiedział dziennikarzom Błaszczak

  Dobre 2 Słabe 0

 2. Pan Szembel niech się lepiej zajmuje jej wyrodna córeczkę i jej konkubentem jaka tam patologia .Piją ,pala wulgaryzmy na cały blok Zmina partnerow ludzie widzą słyszą mówią a o dzieci nikt się nie martwi tam reagować

  Dobre 15 Słabe 0

 3. Nie stawiała się na wezwania sądu, miała być świadkiem w innej sprawie.
  Policjanci zatrzymali i zgwałcili.

  Z informacji RMF FM wynika, że do gwałtu miało dojść w nocy z soboty na niedzielę w izbie zatrzymań.
  Policjanci z Brodnicy w Kujawsko-Pomorskiem

  Kuźwa KTO TAM PRACUJE!!!

  Dobre 5 Słabe 0

   • Bija bo ze sobą mają problem pewnie w dziecinstwie przeszli to samo.Przyzwolenie przełożonych roczny przerób trzeba wykonac zasłużyć na awans. Wykazują się najlatwiejszymi ,blachimi sprawami trudniejsze przerastają .Bo jeden umie czytać drugi pisać a pies zna się na zegarku

    Dobre 4 Słabe 0

  • Minęła sobota coś pan w mundurze zaspal 24 tą jak nudno tensknota doskwiera bez wpisów a było tak wesolo .Czyżby pan oprzytomnial ????

   Dobre 3 Słabe 1

   • Nie tak dawno gościli policjanci w kopicach nastepna córka zaklocila starszej pani mir domowy wybijając szyby jakoś nie wywieźli do psychiatryka trzeba mieć plery pewnie prowokowala ?nie bylo zagrożenia

    Dobre 10 Słabe 0

    • Przykre to jest, że nie dają pożyć matce w spokoju. Znieczulica społeczna w Kopicach jest faktem. Co na to sąsiedzi?

     Dobre 6 Słabe 0

     • Jak to na wiosce nikt nie widzi i Nie slyszy boją się wzajemnie a z policją nie chcą mieć do czynienia po za jednym sołtysem który byl zamieszany w ten incydent chyba liczył na schede pilnuje cudzej posesji

      Dobre 4 Słabe 0

     • Zapytaj Iwone. Ona wszystko wie, przeciez ma drona i dyktafon w kieszeni no i nagrywa ludzi jak wyrabiaja drewno na opal w lesie?

      Dobre 3 Słabe 4

      • Tak już jest, że przychodzi zima i trzeba grzać w domu. Ale co ma wyrąb drewna do nagrywania wideo i dźwięku?

       Dobre 3 Słabe 1

      • Nie wiem do czego się ten ostatni wpis ma ? Właśnie ona jedna nie ma znieczulicy bola ją ludzkie nieszczęścia w przeciwienstwie do ciebie ! A w tej sprawie akurat wie i niemusze pytać. I odwal się od iwony bo jej do pięt nie dorastasz

       Dobre 6 Słabe 0

 4. Winny się tłumaczy i coś od kogoś żąda co to nowe przepisy przesłuchań na forum? Jakiś zastraszanie ‘! Zenada!

  Dobre 14 Słabe 0

  • to jakaś dziecinada
   duży chłop a płacze jak dziecko …
   trzeba nie było szarpać staruszki!

   Dobre 15 Słabe 1

  • Wie że zawalił i to dobrze wie ma czelność na forum usprawiedliwiać się dobre imię dawno stracił a co do Iwony ni z gruszki ni z pietruszki się jej przyczepil co sobotę koło północy gawedy w głowie uskutecznia

   Dobre 10 Słabe 0

 5. Przeczytałem wszystkie komentarze w tym Pana policjanta. Rzeczy jakie mi się nasuwają na myśl to takie, że nie rozumiem emocji które się pojawiają w komentarzach. Nie potrzebnie pojawiają się takie ostre komentarze anty Panu Szembelowi, takie działania szkodzą ujawnianiu Prawdy. Kolejna sprawa to trochę żenujące, że reprezentant prawa nie wie nawet jak piszę się sprostowanie. Proszę zajrzeć do ustawy Prawo Prasowe , a nie domagać się czegoś albo straszyć jakimiś konsekwencjami.

  Dobre 13 Słabe 2

   • Niech zgadnę … dostaliście nowe, zajefajne, płaskie telewizory?
    O co z poprzednimi??? 🙂

    Dobre 10 Słabe 0

    • można kpić bezkarnie w internecie. To jest jasne. Można opluć, to też jest jasne. Proszę jeszcze raz o opublikowanie lub opisanie postanowień instytucji nadrzędnych rozpatrujących tę sytuację. Jestem policjantem biorącym udział w tej interwencji i w przypadku braku odpowiedzi skieruję sprawę do sądu z oskarżenia prywatnego.

     Dobre 2 Słabe 16

      • Ohoho to może jeszcze umęczone czarne koty będziemy wzywać na świadków przed Sądem 🙂
       Jeden to sobie zrobił prawdziwego KONIA senatorem więc w sumie ….

       Dobre 5 Słabe 0

     • Czemu Pan po prostu nie wyśle na n/s dokumentów do publikacji?
      Przecież opublikują.
      A komentarze – to poza kontrolą.

      Dobre 15 Słabe 0

  • jeżeli ktoś się podpisuje z imienia i nazwiska i prosi o sprostowanie sprawy interwencji,,TO po orzeczeniu sądu ,to należałoby to na forum przedstawić ,bo wcześniej rozpisywano się na całe strony o nieprawidłowościach jakich miała dopuścić się policja,to teraz poznajmy orzeczenie sądu,nie wierzę że to ktoś inny mógłby podpisać się z imienia i nazwiska za kogoś

   Dobre 3 Słabe 11

   • Ja bym czegoś takiego nie oczekiwał od ludzi zarządzających tą stroną. Przedstawiają tylko to co dla nich wygodne. Niewygodne fakty są pomijane lub przekłamywane. Odwaga bije od nich wprost do ekranu komputera za którym są wygodnie schowani.

    Dobre 5 Słabe 16

    • Odezwał się odważny do bólu anonim buhahaha! Iwona już odpowiedziała. A poza tym pan józek może sobie założyć własną stronę. Będzie mógł publikować co będzie chciał, a taki @odważny anonim będzie miał co czytać. Możecie też zawnioskować do Wygana o przywrócenie jego forum. Jakoś nie miał odwagi kontynuować jego stronki, co prawda bolała?

     Dobre 15 Słabe 2

     • Ludziska kochane – a O CO niby kruszyć kopię ?

      Józek jest wkurzony bo zaszczypało.
      Ale katastrofy nie ma – dostał order? Dostał! Słusznie? Słusznie jak najbardziej!
      Bo jest dobry i już – nie za darmo dostał!

      Józka i tak lubili i lubią ludzie bo jest ok.
      Kretyństwem to było się dać wmieszać w tę manianę.

      Niech tam się z Iwoną spierają byle według reguł i jest git.

      Nie nakręcajce bo jeszcze Słońce go uwali a szkoda …

      Dobre 6 Słabe 4

      • Kretyństwem to było starszą babkę z błotem mieszać i na siłę do karetki pakować. No bo po co ? w czyim interesie?
       Może lepiej by było tak zwyczajnie przeprosić? Może by się dogadali?
       A teraz? No cóż, sprawę wyjaśnią odpowiednie organy …. pewnie to trochę potrwa i nikt nie zna wyniku, ale stres na pewno będzie.

       Dobre 17 Słabe 0

  • @józef szembel
   Nie wiem czy pan to pisze (ja na pana miejscu nie załatwiałabym tej sprawy publicznie) czy ktoś kto chce się dowiedzieć, co dalej w sprawie.
   Informuję, że zostało złożone zawiadomienie do prokuratury i pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich
   o przekroczenie uprawnień poprzez używanie w sposób nieuzasadniony siły tj. przymusu bezpośredniego. Czekamy na dalsze postępowanie.
   Jeśli o mnie chodzi proszę kierować sprawę z oskarżenia prywatnego.
   Dodam, że po upublicznieniu nieprawidłowości policjantów z tej samej komendy, interwencją, w której brał pan udział interesują się inne media, więc może wkrótce będzie pan miał kolejną serię informacji.

   Dobre 22 Słabe 0

   • Sprawa jest publiczna, dlatego chcę żeby tak była załatwiona. Publicznie zostałem pomówiony i w ten sposób będę bronił swojego dobrego imienia. Nie wiem kiedy zostały skierowane sprawy do prokuratury i do RPO, do dzisiaj nie brałem udziału w żadnym takim postępowaniu. Było prowadzone postępowanie wewnętrzne policji, na skutek skargi pani B. Ciuraj. Nie mogę sam ujawniać treści i wyników tego postępowania, więc nie mogę się bronić. POPROSIŁEM o to Panią,( nie ma to nic wspólnego ze sprostowaniem o którym mówi p. Bugajski).

    Dobre 1 Słabe 11

   • Ponadto chcę przypomnieć Państwu, że w tej sprawie interweniował poseł na Sejm SP pan PaweŁ Skutecki. Dlaczego opinia Nowej Stepnicy nie jest poinformowana o skutkach tej interwencji?

    Dobre 1 Słabe 14

   • Szanowna Pani Iwono. Oczekuję wezwań do postępowania RPO i prokuratury w związku z zawiadomieniami o których Pani pisała. Jeżeli będę stroną tych postępowań ( co się do dziś nie stało) chętnie opublikuję wyniki. Rozumiem, że rozstrzygnięcia dotychczasowe są dla Pań niekorzystne, dlatego niepublikowane:) Przypominam o możliwości wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia wobec mnie, gdyby inne organy zawiodły:)

    Dobre 3 Słabe 10

    • Czy panu nie wstyd czepiać się pani lwony przeciesz to nie jej sprawa .Czyżby strach pana ogarnął .TO pani starsza pokrzywdzona wyskakuje pan jak filip z konopi .Nie jeden kolega wstydzi się za pana poszerza pan szeregi tych panów oskarzonych , czuje się pan ponad prawem na to wyglada po pana wpisach .Nie przystoi ja na mundurowego.

     Dobre 12 Słabe 0

     • Czekamy z niecierpliwością, czekamy aż nasz czarny pas aikido założy duszenie jeszcze bardziej skutecznie najstarszej staruszce we wsi,

      Najlepiej to by było niepełnosprawnej ruchowo. Na łóżku najlepiej.

      Józek w co ty lecisz?

      Ty powinieneś ćwiczyć młodych funkcjonariuszy jak się obezwładnia bardzo mocnych, bezczelnych, mocnych chuliganów i gangusi ! To jest Twoja rola!

      Ale jak na razie to ćwiczysz tylko na babciach i, co więcej, chcesz je przetargać jakimś Sądem, a wiesz że, im mało starcza na chleb a co dopiero na adwokata.

      Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie wybryki władzy a ty jesteś ramieniem władzy.

      Albo ramię będzie mądre, niezależne i etyczne albo do widzenia.

      Dobre 7 Słabe 0

      • Cz pana zadaniem czasami jest jako dzielnicowy zajrzeć do srarszej pani czy żyje nie tak dawno córka chciala wtargnac i powybijala szyb.Dzielnicowi maja iść do ludzi jak mi wiadomo.,a pan co?Zabawia się pisaniem i jakimś żądaniami.Cz pan jest ponad prawem tak to wyglada. Koledzy pewnie wstydzą za pana poszerza pan szeregi tych panów oskarzonych .WStyd i hańba!!?

       Dobre 9 Słabe 0

     • Miał pan wiedzę i pan ma co w tej rodzinie się dzieje gnebia matkę i jeeszcze pan dołożył się do tego .Jaki pan mial w tym interes? Jest pan nadpobudliwy i myślę że pan nie powinien pracowac jako policjant . Pana wpisy zastraszania są nie na miejscu .To godne pogardy!!??

      Dobre 8 Słabe 1

      • Skoro wszyscy dookoła to wiedzieli włącznie z panią krępic to dlaczego nikt tego wcześniej nie zgłosił ? skoro było to tak notoryczne to dlaczego pani krępic wielokrotnie tego nie zgłosiła? nie widziała? nie słyszała? Przecież jest tak czuła na ludzką krzywdę…

       Dobre 2 Słabe 6

       • Ty a komu Barbara albo Iwona miała zgłosić?
        Przecież nie będzie od razu pisać do Ziobry od tego są lokalni ludzie.
        No widać jakich mamy …

        Dobre 5 Słabe 1

        • Zgłosić temu komu powinny. Przecież odczytane w piśmie. I obyte w słowie. Widocznie nie było co zgłaszać.

         Dobre 0 Słabe 5

          • W takim razie poproszę żebyście ta moja skromną wiedzę uzupełnili.

           Dobre 0 Słabe 4

          • Za dużo byś wiedział.Książkę piszesz czy co ?,Idź na studja to się oswicisz nie bądź taki ciekawy bo kociej mordy dostaniesz

           Dobre 3 Słabe 1

       • Ty człowieku też odczep się od Iwony !Żeby nie ona to pewnie pani Barbara już ni żyła Mało wiesz a się udzilasz Pewnie jesteś z Ormo i znieczulica cię ogarnia.Jesteś taki sam jak ta reszta.Paplasz tym jezorem po proznicy.Poziom to ty masz nie do pozazdroszczenia!!??

        Dobre 6 Słabe 1

    • Mam józek dla Ciebie taką radę. Weź wyluzuj gacie, nie bądź nadgorliwy i taki wrażliwy bo to niczego dobrego Tobie nie przyniesie. Możesz tylko stracić. Mówię serio, jako osoba patrząca z boku, która przypadkowo trafiła na ten wątek, nie ma związku ze sprawą i jako taka z każdym Twoim wpisem ma coraz mniej do Ciebie sympatii. Co tak dociskasz? Po co się szarpiesz man?

     Dobre 8 Słabe 1

    • Szanowny panie Józefie Szembel, przypomnę, że sąd rozstrzygnął, że nie było podstaw do zamykania p. Barbary w szpitalu psychiatrycznym. Więc ona już i tak wygrała tę sprawę.
     Od wielu lat różne postępowania toczą się w jej życiu, jednym z wielu jest m.in. sprawa w prokuraturze i RPO o niezgodne z prawem interwencje pana i pana kolegi oraz panów z Pogotowia Ratunkowego (przede wszystkim użycie wobec niej siły), ale też i wiele innych.

     Po tym co opublikował Polsat opinie społeczeństwa są bardzo nieprzychylne dla Pana i Pana kolegów i to jest fakt, na który ja nie mam wpływu. Ludzie mają swoje zdanie.

     Wspomniał pan o pomówieniu, ale nie wystąpił pan do Polsatu o sprostowanie, najwyraźniej nie ma pan podstaw prawnych.

     Dobre 10 Słabe 1

 6. Patrol lubskich policjantów dokonał interwencji w mieszkaniu 21-letniego Erwina I.
  Na start policjanci użyli gazu pieprzowego w pomieszczeniu w którym znajdowało się 1-roczne dziecko Erwina I.

  Zdziwili się.
  Erwin I. okazał się nie tylko żołnierzem ale też bardzo utalentowanym mistrzem Polski w zapasach.
  Od pewnego czasu walczył w Barwach Śląska Wrocław.

  Pierwszy z policjantów wyleciał drzwiami wraz z futryną (informacja potwierdzona)
  Drugi dostał ostry wpierdol własną pałką.
  Kolejnemu złamał się nos. Podobno się popłakał.

  “Oszołomieni mundurowi nadludzkim wysiłkiem woli wydostali się na zewnątrz budynku i zawiadomili swoich kolegów.”

  Na miejsce zostały wezwane wszelkie posiłki. Erwin I. eliminował cale załogi kolejno nadjeżdżających radiowozów.

  Według różnych źródeł, Erwina I. udało się obezwładnić dopiero 10 lub 12 jednocześnie atakującym policjantom. Niektórzy z nich trafili do szpitala.

  Osoby znające Erwina twierdzą, że jest sympatycznym, spokojnym, lecz upartym młodzieńcem.

  Nie był pod wpływem jakichkolwiek substancji.

  Dobre 10 Słabe 0

 7. Średnie wynagrodzenia w Policji

  Stanowisko służbowe Wynagrodzenie miesięczne netto (zł)

  Komendant Główny 14 827
  Zastępca Komendanta Głównego 12 608
  Komendant wojewódzki 8 974
  Komendant powiatowy (miejski, rejonowy) 6 969
  Kierownik referatu 4 096
  Detektyw/Asystent 3 400
  Dzielnicowy/Kontroler ruchu drogowego 3 162
  Policjant 2 452
  Kursant 1 608

  Dobre 2 Słabe 0

  • o co chodzi w tym reportażu ,nie rozumiem ,materiał z przed roku ,teraz emitowany ,tu teraz nie chodzi o podział majątku o ten konflikt w rodzinie bo Basia nie mieszka w tej chwili z córkami ,ma się dobrze po co to całe zamieszanie, a policja interweniuje jak należy

   Dobre 6 Słabe 19

   • W ZSRR zamykano nieprawomyślne osoby w specjalnych psychiatruszkach tysiącami. Pomijając aspekt represyjny, komunistom wręcz w głowie się nie mieściło że ktoś może być przeciwny “najlepszemu systemowi jaki świat wymyślił” – musiał być nienormalny.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria_represyjna_w_ZSRR

    W PRL-u zamykano opozycjonistów. Czemu nie w więzieniu?
    Bo zamknięcie w więzieniu czyniło z człowieka w oczach innych męczennika dla sprawy,
    a zamknięcie w szpitalu robiło wariata i poniżało.
    Poza tym w “psychuszce” można było człowieka ostro szprycować prochami,
    złamać go mocniej niż w więzieniu.

    I na zakończenie – w IIIRP ta praktyka bynajmniej nie wygasła, cały czas zdarza się zamykać zdrowych ludzi w psychiatrykach.

    A post-komuniści pokroju Millera, Kalisza i innych doskonale wiedzą co robią,
    wmawiając w swoich przeciwników wariata.
    I, niestety, to działa. “Bo przecież Kaczor to świr, a Maciurewicz to kompletny wariat”
    – zakrzykną miliony Polaków, święcie przekonane o nieomylności wpojonej im po cichu sowieckiej propagandy.

    Stara szkoła nie rdzewieje, i niestety,
    te same manipulacyjne sztuczki działają dzisiaj na masy równie skutecznie,
    jak przed dekadami.

    A wszystko przez braki w nauce historii. Które jest planowe.

    Dobre 7 Słabe 3

    • Szczególnie często idee “walki o prawdę i sprawiedliwość” rodzą się u
     osobników o strukturze paranoidalnej”, a na psychikę chorego wielki wpływ ma
     “opętanie obroną “deptanych” praw”, zaś “stany pieniacko-paranoidalne
     zniekształcają prawną świadomość jednostki” – to fragmenty diagnoz sowieckich
     psychiatrów prof. Tatiany Pieczernikowej i prof. A. A. Kosaczowa z Instytutu
     Psychiatrii Sądowej im. prof. W. P. Serbskiego w Moskwie, który stał się jednym
     z narzędzi walki z garstką sowieckich dysydentów oraz wszystkimi, którzy weszli
     na drogę krytyki komunizmu. Taka diagnoza była gorsza niż sądowy wyrok. Nawet
     kilkanaście lat łagru dawało nadzieję doczekania końca. Natomiast “leczenie”
     mogło się nigdy nie skończyć, a podawane “leki” czyniły nieodwracalne
     spustoszenia w organizmie. Z “psychuszki” często wychodził wrak człowieka z
     piętnem “wariata”.

     Dobre 7 Słabe 2

  • Byłam świadkiem tej interwencji i zachowanie policjantów oraz ratowników było szokujące. Zastosowali panowie wobec 62 letniej kobiety środki przymusu bezpośredniego nie wydając jej żadnych poleceń, chociaż nie była agresywna. Złapaliście ją za nogi i ręce i wynieśliście na siłę do karetki nie mówiąc jej żeby do tej karetki wsiadła A taki był Wasz obowiązek. Ponadto w notatkach służbowych nie ma wyjaśnień co do przyczyny zabrania do szpitala.Ratownicy zbadali tylko puls i osłuchali ją. Interwencję przeprowadziliście na podstawie informacji od osoby, która w ogóle nie była na miejscu zdarzenia, a która dwa miesiące wcześniej ją pobiła i ma za to prawomocny wyrok. Ratownicy nie przeprowadzili dokładnego badania, nikt z siekierą nie biegał, jak przyjechaliście to kobieta była zamknięta w domu, bo bała się byłego męża. Co innego zostało podane do karty. Ponadto ratownicy medyczni wieźli Barbarę przez ok. godziny w pasach i nie mogła się ruszać, o czym już nie napisali w notatkach. Nikt nikomu nie zagrażał, a ona przeżyła traumę. Ponadto nie znali panowie przepisu prawnego na podstawie, którego przeprowadziliście tak traumatyczną w skutkach interwencję, co doprowadziło, do pozbawienia niewinnej osoby wolności na okres prawie 5-ciu dni.
   Całość nagrań została przez poszkodowaną wysłana do BSW wraz ze skargą, Komenda Wojewódzka prowadzi postępowanie skargowe, które obecnie jest na poziomie Komendy Powiatowej. Jeszcze nie ma w tej sprawie żadnych odpowiedzi, więc dziwię się, że wydaje pan wyrok o kłamstwie. Przekonamy się na drodze skargowej a potem sądowej kto ma w tym przypadku rację.
   Jeśli twierdzi pan, że reportaż jest kłamstwem to proszę skarżyć Polsat, ja nie mam wpływu co pokaże telewizja, to obiektywne doniesienie medialne na podstawie nagrań, które obejrzeli. Ja pana o nic nie oskarżam i nie kłamię. Chcę tylko, aby sprawa została skontrolowana i wyjaśniona, a jeśli będzie trzeba również powinny zostać wyciągnięte konsekwencje służbowe. Natomiast pozostawiam w rękach prawników kwestię zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień.
   Pozdrawiam
   Iwona Krępic

   Dobre 31 Słabe 4

  • Zamiast marnować czas na forum złóż pozew na ręce Twojego imiennika z Polsatu.
   Adwokat Józef Birka. Prawa ręka Solorza.

   Pan mecenas Birka z pewnością będzie ciekawy czy chcesz np. szerzej rozpowszechniać swoje tezy o manipulacjach w programach Polsatu.

   Powodzenia! 🙂

   Dobre 13 Słabe 2

   • Po co strzępić język?
    Niech złożą zawiadomienie o fałszywym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa 🙂
    To jest karalne.

    Jak nie złożą to sprawa jasna 🙂

    Dobre 9 Słabe 1

          • art. 231 § 1 k.k.

           “Zawarcie umów najmu z osobami nie będącymi mieszkańcami gminy, bądź osobami zatrudnionymi w Urzędzie Miasta i Gminy Stepnica, jej jednostkach budżetowych lub świadczących usługi na rzecz gminy, a posiadającymi wysokie dochody, stanowiło przekroczenie uprawnień przez Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica”

           Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak

           Teraz już tylko wyrok Sądu jest potrzebny aby ustalić karę.
           Złożenie aktu oskarżenia do Sądu w obecnej sytuacji jest już tylko formalnością…

           Dobre 3 Słabe 1

          • W procesach norymberskich świadkowie też mółili, że nie wiedzą jak to się stało, co się stało. Nie uda wam się UCIEKNĄĆ od odpowiedzialności, jesteście hańbą gminy, Mieszkańcy was za to rozliczą

           Dobre 2 Słabe 1

        • Wyganowski też był PEWNY umorzenia 🙂
         Od razu pobiegł do prasy aby to tryumfalnie ogłosić miastu i światu 🙂
         Pewnie miał WIEDZĘ 🙂

         Dobre 5 Słabe 1

      • Wszystko w zasadzie opisała Iwona w swoim komentarzu:
       http://nowa-stepnica.x25.pl/2017/07/11/video-polsat-interwencja-kopicach/#comment-368913

       Czyli:

       1. Najpierw dyscyplinarka (na skutek postępowania skargowego)
       W jej wyniku funkcjonariusz może być ukarany służbowo (włącznie ze zwolnieniem ze służby)

       2. Prokuratura – zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – w wyniku akt oskarżenia do Sądu Karnego

       3. Sąd Karny- wyrok w sprawie karnej, uprawomocnienie.

       4. Sąd Cywilny – wyroki w ew. wszczętych sprawach cywilnych o odszkodowanie, uprawomocnienie.

       5. Komornik 🙂

       To nic nowego bo ten porządek stosują wszyscy (oczywiście świadomi) prawnicy.
       Po co np. bujać się ze skarżeniem funkcjonariusza jak w wyniku postępowania skargowego może on już nim nie być ? 🙂

       Honor Policji, szacunek dla munduru a przede wszystkim PROCEDURY WEWNĘTRZNE nakazują aby Policja napierw SAMA spróbowała sprawę wyjaśnić i podjąć stosowne działania.
       Więc rozsądni ludzie dają Policji szansę na wewnętrzną reakcję i nawet się specjalnie sprawy nie popędza (oczywiście bez przegięć 🙂 )

       No oczywiście jak “się nie da” to mówi się trudno i idzie się do Prokuratora – jak się od początku ma twarde dowody w ręku to wynik postępowania skargowego jest bez znaczenia. Oczywiście mogą wypłynąć w trakcie jakieś nowe dowody.

       Postanowienia Prokuratury/Sądu o ew umorzeniu/oddaleniu skarży się do skutku (wyczerpanie środków prawnych w Polsce).

       SZTRASBURG 🙂

       ENDE

       P.S. Środki są 🙂

       Dobre 4 Słabe 1

       • No no no. Kolejne straszonko. A ktoś może mieć inne zdanie niż WASZA JEDYNA SŁUSZNA PRAWDA ? Czy znowu ta sama osoba pod wieloma nickami zaprzeczy temu co zostało napisane, ewentualnie wykasuje post. Proponuję zmianę nazwy z ” wolne forum” na ” tuba Iwony”. W końcu będzie prawdziwie.

        Dobre 1 Słabe 7

        • “straszonko” procedurami prawnymi jest jak najbardziej LEGALNE 🙂
         prawo obywatelskie 🙂
         sprawdź – będziesz zdziwiony 🙂

         Możesz mieć własne zdanie – każdy może i to jest jego prawo. Możesz nawet praktycznie bezkarnie kłamać – do czasu aż Prokurator przeczyta ci formułkę.

         Temu właśnie służy ta zawiła (i długotrwała) procedura aby nie skrzywdzić przypadkiem niewinnego, aby mógł się bronić.Prawda przecież obroni się? 🙂

         Tyle i tylko tyle w temacie.

         P.S. “straszonko” ma tą wartość, że czasami delikwent zorientuje się w swojej sytuacji prawnej, dojdzie do wniosku, że nie warto brnąć w zapartę i można np. zrobić z nim ugodę bez dożynania delikwenta do końca procedury – co dłużej trwa i więcej kosztuje.
         Oszczędność!

         Dobre 3 Słabe 1

         • A w takim razie proponuję podać wszystkich do prokuratury łącznie z wami. Zgodnie z waszymi założeniami każdy jest w jakimś stopniu winny. Zgodnie z zasadą ” zabijmy wszystkich , Bóg rozpozna niewinnych”. Jestem tylko ciekawa prawdziwych powodów które wami kierują, tych schowanych pod płaszczykiem “społecznego działania”.

          Dobre 1 Słabe 4

          • Najbardziej mnie przeraża ze Wy to na serio piszecie i w to wierzycie

           Dobre 1 Słabe 3

          • Czemu od razu wszystkich? Kto tak powiedział? 🙂

           Po pierwsze tylko w wypadku kiedy dysponuje się dowodami na przestępstwo.
           Po drugie tylko wtedy kiedy się jest w stanie dowieść winy/szkody/naruszenia na gruncie obowiązującego prawa – co dokładnie analizuje się przed złożeniem zawiadomienia.

           Sprawy błahe też odpadają – oddalenie przez Sąd z tego powodu jest bardzo prawdopodobne.

           Od tego miejsca zaczyna się specyfika”tego co robią dziewczyny:

           1. Kwestie lokalne (gmina Stepnica i ew. okolice) – dziewczyny nie zajmują się pozywaniem wszystkich przestępców w Kraju 🙂 Od tego są inni ludzie. Lokalni.

           2. Kwestie związane z relacją obywatel/władza – włączając w to akywny watchdogging

           3. Kwestie jawności/legalności działań włądzy

           Muszą mieć też wolny czas aby się czymś zająć – wszystkiego nie przerobią 🙂

           Każda sprawa, którą dziewczyny do dziś prowadziły spełnia te kryteria.

           Co do “społecznego działania” to sprowadza się to do tego, że jest to robione przez obywateli, za prywatne pieniądze obywateli i w interesie obywateli.

           Dziewczyny nie są oczywiście jedyne w Polsce bo takich organizacji są setki jak nie tysiące. Sam Watchdog Polska skupia setki watchdogów. Wszyscy w sumie robią podobne rzeczy, w podobny sposób (działania na gruncie prawa – wnioskują, pozywają, edukacja etc.) dlatego chętnie współpracują w zakresie wymiany doświadczeń i praktycznej wiedzy, Takich kontaktów mają dziewczyny sporo.

           Jak tak już chcesz to podawaj “nas” do Prokuratury za cokolwiek tam wymyślisz.
           Dziewczyny są na to przygotowane od zawsze i to jest wliczone w koszty. Liczą się oczywiście z tym ryzykiem. Upierdliwość ale da się przeżyć 🙂

           Może od razu Prokuratora nie znudzisz. W miarę zaś napływu absurdalnych wniosków pewnie dojdzie do wniosku – mania pieniacza – i skieruje sprawę do Sądu o leczenie 🙂

           To nieprawda że każdy jest w jakimś stopniu winny 🙂
           Ba! Żeby to zamienić na skutki trzeba to jeszcze udowodnić a ciężar dowodu ciąży na skarżącym!

           Bóg z reguły nie traktuje specjalnie niewinnych.
           Prokurator i Sędzia – raczej tak! Nie siejmy defetyzmu!
           Poza tym każdy o tym chyba wie, że w tym kraju skazać przestępcę nie jest łatwo.
           Jest inaczej wedlug Ciebie?

           “Prawdziwe” powody są takie, że dziewczyny uważają, że taka aktywność obywatelska jest potrzebna w normalnym kraju. I nie są w tym poglądzie odosobnione – jak już napisałem – takich ludzi są tysiące!

           Czasem takie oddolne ruchy obywatelskie potrafią jednak dokonać nawet zmiany powszechnie obowiązującego prawa! Tak było z np. z “konsultacjami po stepnicku”, które doczekały się wyroku Najwyższego Sądu Administracyjnego ze względu na swoją NIEKONSTYTUCYJNOŚĆ 🙂
           Od tego momentu już nikt tak robić nie może!

           Inny przykłąd to ruch antywiatrakowy, który zrodził się od jednego Don Kichota i urósł do kliku tysięcy organizacji w Polsce. Ruch ten skutecznie zablokował (na drodze prawnej, nie pikietami :-)) ) inwestycje warte miliardy euro. Do więzienia trafili liczni wójtowie, burmistrzowie i radni. W działania włączyły się CBŚ, CBA i ABW. W efekcie Sejm uchwalił tzw. ustawę odległościową, która w prosty i obiektywny sposób zamknęła drogę do szczególnie uciążliwych dla ludzi i przyrody inwestycji.
           Dało się!
           Mafia rwie włosy z głowy bo zapożyczyła się na te wiatraki w bankach i nie ma z czego oddać. Konfiskata! 🙂

           W naszej stepnickiej sprawie dziewczyny próbowały wielu ruchów prawnych aby powstrzymać wiatraki w Gminie ale pamiętajmy, że to były czasy PO i wiceministra Gawłowskiego. Sprawiedliwości z nikąd. Nie bo nie. Ostatecznie połechtały (prawnie) Komisję Europejską i Komisja argumenty prawne dziewczyn potwiedziła wszczynając tzw. szybką ścieżkę z rządem Tuska. Na takie dictum okazało się, że wcale wiatraków nie musi w Stepnicy być, nawet nie powinno zgodnie z przepisami 🙂
           No i wiatraków nad glowami nie mamy! A było blisko!

           To tak po krótce co było zrobione – przez ostatnie 7 lat.

           Jak masz kolejne “podejżenia” to pisz śmiało.
           Zostanie to wytłumaczone i wyjaśnione.

           Dobre 6 Słabe 1

          • RE: “Najbardziej mnie przeraża ze Wy to na serio piszecie i w to wierzycie”
           Toż się chłopie szybko zorientował ! 🙂

           Trąbione jest na tym portalu od 7 lat i jak grochem w ścianę!
           Nic się nie nauczyliście. Tylko bezczelność i arogancja rośnie.
           Coraz większa skala.

           No i wreszcie skończyły się wakacje …

           Tak, wierzą w to co mówią.
           Nie tylko one.
           Ludzie, którzy je wspierają także.

           Dobre 3 Słabe 1

         • O jaka ugodę chodzi ? Odszkodowanko? Dziewczyny jak potrzebujecie pieniędzy to do pracy się weźcie ?

          Dobre 2 Słabe 6

          • Dziewczyny robią pro publico bono.
           Na własny koszt bez wynagrodzenia.

           Odszkodowanie dla poszkodowanej to inna sprawa.
           To się należy z mocy prawa za doznaną szkodę.
           Jest to element zadośuczynienia poszkodowanemu i jednocześnie dotkliwa kara dla sprawcy.
           Na niektórych kara pozbawienia wolności nie robi wrażenia.

           Dobre 6 Słabe 2

          • Można na przykład … przeprosić? Osobiście i/lub publicznie.
           Proste?

           Można w inny niematerialny sposób zadośćuczynić poszkodowanej.
           Możliwości jest wiele.

           Istotna jest tu wola sprawcy.

           Dobre 4 Słabe 2

          • @haha

           Dać się zamknąc w psychiatryku to chyba jednak kiepski pomysł na zarabianie pieniędzy.
           Pieniądze nie odwracają skutków – np. traumy – choć może być pomocna terapia psychologiczna – która kosztuje.

           Jak policjantowi przestępcy zafundują PTSD to Policja płaci psychologom policyjnym za to żeby leczyć poszkodowanego funkcjonariusza. Obywatel natomiast nic z automatu nie otrzymuje – może się błąkać w poszukiwaniu darmowej pomocy.
           I to jest nie w porządku.

           Policja powinna mieć obowiązkowo wykupione ubezpieczenie od takich przypadków.
           Oczywiście jak funcjonariusz sam nabroił to niech płąci z własnej kieszeni lub włąsnego ubezpieczenia (o ile ktoś go na takich zasadach ubezpieczy).

           Rozwalisz komuś samochód – płacisz.
           Rozwalisz komuś łęb – idzesz wolno?

           Dobre 3 Słabe 2

        • A czemu nie?
         Przyjeli faszywe zgloszenie? Przyjeli.
         Potwiedzili na miejscu? Nie potwierdzili.
         Użyli bezprawnie przemocy? Użyli?
         Dręczyli bez przyczyny (kaftanik) ? Dręczyli.
         Zrobili debili z Policji? Zrobili. Koncertowo.

         Oczywiście wiadomo już że rżną głupa z tym zgłoszeniem bo na światło dzienne wyszła KONKUBINA 🙂

         Zobaczymy czy Sąd będzie dla nich łaskawy …

         Dobre 1 Słabe 2

         • Specjalnie wkręcili w to Policję żeby bylo na kogo zwalić, kimś się zasłonić.
          No chyba policjanci nie byli im niezbędni do wyniesienia staruszki?
          To był najwyraźniej element “planu”

          Dobre 1 Słabe 2

          • Czyli wychodzi na to że to ratownicy wszystko ukartowali a policjanci byli tylko marionetkami. Tylko jaki mieli w tym interes?

           Dobre 1 Słabe 3

          • Policjanci też przekroczyli uprawnienia.
           Niech Sąd ustali zakres winy.
           Chyba Sądu się nie boicie?

           Dobre 3 Słabe 2

          • Skoro są twarde dowody na winę i przekroczenie uprawnień zarówno przez policję jaki i ratowników to skąd ta roczna zwłok? Chyba powinna wam zależeć na jak najszybszym zalatwieniu sprawy. Czy może wasze działanie jest wynikiem reakcji na coś innego?

           Dobre 6 Słabe 3

          • Janula napisał powyżej.
           Poszukaj sobie tekstu “konkubina” na tej stronie.

           Dobre 0 Słabe 2

  • Hej domorosły specjalisto od psychiatrii! 🙂
   (“Pani ma obłęd w oczach” )

   Już zdiagnozowałeś schizofrenię bezobjawową u Krępic?
   Kiedy wieziesz do Zdroji? Jeszcze nie ma rozkazu? 🙂

   Pierdykną Ci takie odszkodowanie, że będziesz na nie tyrać końca życia.

   Dobre 8 Słabe 2

 8. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Dobre 5 Słabe 20

  • Pracownik Kancelarii Senatu RP specjalizujący się w ochronie zdrowia psychicznego po obejrzeniu programu skomentował następująco:

   “Ewidentne błędy pogotowia i policji. Brak rozeznania sytuacji; jest ono cząstkowe, na zasadzie “znajomosci sąsiedzkiej” – jeden z ratownikow wiedział o wczesniejszym konflikcie. Ratownicy nie są psychiatrami.

   Skandaliczna sytuacja – ogólnie mówiąc.
   Środowiskowo: nieprzeprowadzenie postępowania sądowego o podziale majątku zawsze niesie zagrożenie konfliktami”

   Coś macie Towarzyszu jeszcze coś do powiedzenia?

   Dobre 16 Słabe 4

  • Jak zadzwonię do was i powiem że gruby biega z DWOMA siekierami po Stepniczce to mam pewność, że go zawieziecie do Zdroi?

   Wchodzę w to ! 🙂

   Dobre 19 Słabe 3

  • Nazwanie kogoś potocznym określeniem oznaczającym żeńskie narządy płciowe nie jest w języku polskim bardzo obraźliwe. Co innego męskim 🙂

   Dobre 7 Słabe 1

  • Może ja też wyrażę swoje zdanie i odpowiem anonimowej “pisarce” na jej komentarz,(który jakoś wbrew jej przypuszczeniom nie został usunięty):Uwaga!! Wyrażę inne zdanie niż większość ,w związku z czym moj komentarz zapewne zostanie usunięty, bo zauważyłam, że ktoś kto nie podziela zdania Pani Iwony nie ma prawa się wypowiadać. Ani policja , ani ratownicy medyczni nie jeżdżą po ulicach i siła nie pakują ludzi niewinnych do karetek , radiowozów i nie zawoza do szpitali psychiatrycznych. W tym przypadku po pierwsze: stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych latajac z siekierą widocznie zaistniała potrzeba zbadania Pani . To że została wypuszczona po kilku dniach to dobrze … natomiast policjanci i ratownicy nie mają możliwości na miejscu interwencji stwierdzenia czy Pani jest chora czy też nie. Po drugie : wzięli ja za ręce i nogi , wynieśli siła. Uważacie, że gdyby pani nie stawiała oporu byłaby potrzeba używania siły wobec pani? Reportaż jest zmanipulowany, poza tym nie widzę tam relacji męża , córki , policjantów ,
   ratowników. przedstawiając tylko jedną stronę konfliktu ciężko stwierdzić jak było naprawdę. Na temat działalności policji (zabicie chłopaka w Sosnowcu),czy ratowników (słynny pavulon)można by było dużo pisać .Czy w tym reportażu widać było latającą z siekierą bohaterkę ?Policjanci przyjechali,bo zadzwoniła po nich córka mieszkająca w Stepnicy,zresztą konkubina kolegi policjantów.Pracownik pogotowia wiedział na pewno,że Barbara jest wariatką,chociaż ona jak widać stała spokojnie w karetce a pan ratownik produkował się na temat:wiem że wiem,tylko nie wiem skąd to wiem… Jeśli chodzi o to,dlaczego nie ma wypowiedzi córek i b.męża….no właśnie…dlaczego córki nie miały odwagi wypowiedzieć się przed kamerą tylko nadawały zza winkla!? A pan b.mąż też nie miał odwagi wystąpić publicznie? Policja i ratownicy również nie stanęli na wysokości zadania ,więc to pytanie jest tutaj nie na miejscu.

   Dobre 9 Słabe 2

 9. Polsat wystosował sprostowanie i przeprosiny odnośnie materiału. Materiał miał się pojawić w cyklu “trudne sprawy” a nie w “interwencji”. Za pomyłkę przepraszaja

  Dobre 4 Słabe 10

 10. te mądre córunie umieścić w psychiatryku co?,ot i po sprawie,to one są tu jak rzep na du…ie to co wypowiedziała starsza z nich jak to matka będzie decydowała co zrobić ze swoją częścią domu po podziale majątku to dopiero draństwo.. Basiu znam CIEBIE dobrze choć sąsiadką nie jestem nie daj się ,poprostu trzymaj się ,mam nadzieję że jeszcze kiedyś nadejdzie taka chwila że córki dorosną do tego by Cię przeprosić . ZDROWIA ŻYCZĘ OGÓLNIE …

  Dobre 24 Słabe 1

   • No właśnie,niebieska karta była jak były mąż pił i bił a ona z dziewczynkami uciekała z domu.Czyżby one tego nie pamiętały,teraz tatuś jest ich obrońcą bo matka już nie wypruwa z siebie flaków,żeby tylko miały co jeść!?Sąd niestety,nie wziął tego pod uwagę i odmówił eksmisji przed orzeczeniem wyroku a to się ciągnie,bo przecież wiadomo jaka jest kondycja naszych sądów!

    Dobre 12 Słabe 2

    • Dlatego należy usprawnść pracę sądów.
     Przewlekłość postępowania to WIELKA uciążliwość dla obywateli.
     Przecież my za to płacimy!

     Dobre 9 Słabe 2

 11. Ale ta córka to niezłe ziółko teksty jakie wygaduje mówią same za siebie. Nie ma wątpliwości o co tu chodzi . Starsza pani miała im służyć do końca życia za popychadło i majątek przepisać.

  Dobre 21 Słabe 2

  • – Zaczęła sama nas prowokować. Jak oni podzielą majątek, to matka będzie wiedziała, że to jest jej i ona będzie mogła zrobić z tym co chce – mówi córka pani Barbary.

   Jak to możliwe że kobieta będzie mogła sama o swoim majątku decydować – dramat dla córek

   Dobre 16 Słabe 3

 12. Jakoś tak mi wygląda, że zadowolony brzmi jak jeden z tych policjantów lub ratowników, którzy po tym jak zapakowali starszą panią na siłę do karetki stali i uśmiechali się do kamerki. Interwencja na miarę “oprawców” nie funkcjonariuszy dbających o ład i porządek nie mówiąc już o ratowaniu zdrowia. Jeden z nich to podobno “koleżka” skonfliktowanej rodzinki i wszystko jasne! Dobrze, że ktoś tam był bo wywieźli by ją i pewnie by nigdy nie wróciła. Rola policji ani ratowników nie polega na stawaniu po jednej stronie konfliktu. Tak przy okazji o tych stróżach prawa legendy chodzą po wsi jacy prawi i porządni…. Dobry policjant wie jak zachować się podczas interwencji i jakie są przepisy prawa, tu wygląda to na wolną amerykankę całej czwórki.Może w końcu ktoś zrobi z tym porządek i wyciągnie konsekwencje.
  Od wariatów się ucieka z daleka, więc o jeszcze jedno zapytam: po co córki na siłę pchają się do domu starszej pani przecież są dorosłe i samodzielne. Tak przy okazji jedna ma prawomocny wyrok za pobicie. Sąd karny też jest w zmowie ze starszą panią ?

  Dobre 23 Słabe 2

     • Pani Ciuraj ma PRAWOMOCNY WYROK SĄDU w/s pobicia przez córkę.
      I jakoś nikt niebieskiej karty nie zakładał 🙂
      To też legenda?

      Dobre 12 Słabe 3

      • @Kopiczanka widocznie nie wie co ja wiem, tylko zgaduje, jak wielu tutaj.
       Oczywiście zamiast podstaw prawnych,czy porządnej argumentacji , jak zwykle zaczepki.
       To, że Barbara nie jest wariatką jak wmawiały jej córki i były mąż, potwierdzili lekarze. Nikogo w tej sprawie oceniać nie będę to wieloletni konflikt rodzinny. Dramatyczne jest to,że trwa tak długo. Gdyby sądy nie przewlekały postępowań sprawa pewnie była by już zakończona.
       Oceniam interwencję policjantów i pogotowia natomiast jako niezgodną z prawem, panowie popełnili błędy i powinny wobec nich zostać wyciągnięte konsekwencje służbowe, a nawet w tej kwestii pokusiłabym się o stwierdzenie podejrzenia przekroczenia uprawnień ze względu na użycie siły (przymusu bezpośredniego) bez ostrzeżenia i to przez długi czas, czy bezpodstawne przymusowe wywiezienie do szpitala psychiatrycznego bez badania lekarskiego. Przełożeni powinni wiedzieć, co w tej sprawie zrobić,liczę że wreszcie zareagują na to co się w ich jednostkach dzieje. A my mieszkańcy będziemy spać spokojnie.

       Dobre 20 Słabe 3

   • Legendować to wy będziecie jak was dziewczyny przeciągną przez wymiar sprawiedliwości 🙂
    Grubego już przeciągneły – was się nie da?
    HA HA HA 🙂

    Dobre 7 Słabe 1

 13. Ojojoj, panowie policjanci powinni uczyć się przepisów, bo później wstyd jak blondynka pyta a tu lipa.

  Dobre 18 Słabe 2

 14. @ zadowolony – chcesz zdrowych ludzi wsadzać do psychiatryka na podstawie niezweryfikowanego donosu?
  Kompletnie cie porąbało?

  Dobre 10 Słabe 1

 15. Jeden z policjantów z nagrania to ten, który dostał mieszkanko komunalne w Stepnicy, bo miał chronić osiedla. Został przeniesiony do Goleniowa, podobno za nienależyte wypełniane obowiązków.
  Współczuję mieszkańcom Goleniowa. Niektórzy mówią, że wstyd przynosi ojcu, który był podobno bardzo solidnym wysoko usytuowanym funkcjonariuszem policji.

  Dobre 14 Słabe 3

 16. A gdzie te wywijasy siekierą??? słyszę tylko krzyki rozpaczy kobiety i jakiś facetów,którym nie wiadomo o co chodzi!

  Dobre 13 Słabe 1

 17. Za kurwiki w oczach też panowie policjanci i ratownicy z Goleniowa i Stepnicy do szpitala psychiatrycznego na wakacje wywożą?

  Dobre 11 Słabe 1

 18. Nie znam Pani ale po obejrzeniu materiału zycze corce zeby miala na starsze lata taki sam szacunek od swoich dzieci jak ta Pani od niej.W glowie sie nie miesci zeby tak robic!!!! Pani starszej zycze wytrwalosci i spokoju.

  Dobre 16 Słabe 2

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij