Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

W Stobnie odkryto osadę z epoki neolitu, sprzed blisko 7 tys. lat

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Stobnie wsi położonej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo odkryto zagrodę gospodarczą z epoki wczesnego neolitu. Ustalenia wskazują, że budynek powstał blisko 7 tys. lat temu.

Osada należy do kultury roesseńskiej. Datowana jest na ok. 4600 r. p.n.e.

Archeolog Marcin Dziewanowski prowadzący badania powiedział PAP, że prawdopodobnie odnaleziono jamę przydomową długiego domu o konstrukcji słupowej. “Standardowo społeczności wstęgowe zamieszkiwały domy o długości od 10 do nawet 65 m i szerokości do 10 m. W pobliżu tych domostw znajdowały się obszary aktywności, gdzie produkowano narzędzia krzemienne, wytwarzano ceramikę i wypalano ją” – wyjaśnił.

“Odkryta przez nas jama ma powierzchnię ok. 160 metrów kwadratowych i jest ona jedną z największych w regionie. Spodziewam się, że jeśli stał tutaj dom, to miał on na pewno duże gabaryty” – dodał.

Dziewanowski nie wyklucza też, że dokonane przez niego odkrycie może być pozostałością budynku mieszkalnego o charakterze półziemiankowym.

“W Stobnie odkryliśmy około tysiąca fragmentów ceramiki i 400 wyrobów krzemiennych kultury wstęgowej. Na tym stanowisku znajdują się relikty z różnych osad neolitycznych z 3 tysiąclecia p.n.e., a także z epoki żelaza i wczesnego średniowiecza” – wyjaśnił.

“Dotychczas na terenie Polski odkryto trzy stanowiska osadowe kultury roesseńskiej, wszystkie w powiecie polickiej, na lewym brzegu Odry. To w Stobnie jest czwarte i największe. Z tego jednego obiektu mamy więcej materiału niż ze wszystkich pozostałych stanowisk” – zaznaczył.

Dziewanowski podkreślił, że odkrycie w Stobnie ma znaczenie ponadregionalne. “Kolebka kultury roesseńskiej znajduje się pomiędzy Renem a Łabą. Około 4 600 r. p.n.e. społeczność ta przemieściła się w stronę Zalewu Szczecińskiego. Pomiędzy obszarem macierzystym a Wałem Stobniańskim, czyli Brandenburgią, odkryto bardzo mało stanowisk tej kultury. Dlatego nasze odkrycie jest bardzo ważne także dla badaczy niemieckich” – powiedział.

Zabytki zostaną zdeponowane w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Badania prowadzono od lipca br. w związku z planowaną budową osiedla, prace są współfinansowane ze środków zewnętrznych.

Pierwsza osada kultury roeseńskiej na terenie Polski została odkryta w 1994 r.

 

Źródła:

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Stobno_(wojew%C3%B3dztwo_zachodniopomorskie)
 2. http://radioszczecin.pl/1,358638,osada-sprzed-tysiecy-lat-odkryta-w-stobnie-zdjec
 3. https://www.facebook.com/Nadodrze.archeologia.nadzory.Dziewanowski/
 4. https://www.evensi.com/wakacyjna-przygoda-z-archeologia-stobno-stobno-poland/220737457
 5. https://www.academia.edu/5826494/Recepcja_wzorc%C3%B3w_rosse%C5%84skich_na_Ni%C5%BCu_Polski
 6. http://www.profesor.pl/publikacja,14064,Artykuly,Skutki-rewolucji-neolitycznej-spoleczne-ekonomiczne-oraz-ideologiczne-znaczenie-dla-ludzkich-spolecznosci-domestykacji-roslin-i-zwierzat

12 komentarzy

 1. Sześciu urzędników podległych Zachodniopomorskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu (Olgierdowy burdelik) zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Zatrzymania są związane z toczącym się śledztwem w sprawie tzw. “afery melioracyjnej”.

  Zatrzymanym przedstawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania dotacji i subwencji oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także oszustwa.

  Dotychczas obejmowało przestępstwo ustawienia 30 przetargów na kwotę 150 milionów złotych. Dziś wiemy, że ustawionych przetargów było zdecydowanie więcej, bo na kwotę sięgającą aż 600 milionów złotych.

  W “aferze melioracyjnej” zarzuty postawiono już 18 osobom. Zarzut kierowania grupą, która ustawiała przetargi ciąży na byłym dyrektorze Zarządu Melioracji Tomaszu P. – zaufanym człowieku Stanisława Gawłowskiego, szefa zachodniopomorskiej PO, a wcześniej wiceministra środowiska w rządzie PO-PSL.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. Twarde stanowisko polskiego rządu, a przede wszystkim użyte argumenty, najwyraźniej odniosły skutek. Komisja Europejska – jak podają niektóre media – zrezygnowała z dalszych nacisków przeciwko Polsce w związku z reformą sądownictwa.

  “​Komisja Europejska nie rozpocznie kolejnych kroków wobec Polski w ramach prowadzonej procedury praworządności, bo nie została przekroczona czerwona linia wyznaczona przez KE”
  – podaje RMF FM, którego repoterka Katarzyna Szymańska-Borginon powołuje się na “wysokiego rangą urzędnika Komisji Europejskiej”.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 3. Polaków na Żydów i odwrotnie to szczują zdegenerowani politycy i porąbani ideolodzy bo badzo się boją, że zostanie zawarta tzw.historyczna sztama.Jak się, nie daj Boże do historycznej sztamy dołączą Rosjanie i Amerykanie to pozamiatane 🙂

  Jarosław nieźle kombinuje, bo jak się uda wystąpić z bilionową reparacją od Niemiec to Polska będzie miała pieniądze aby zadouśćuczynić nie tylko Polakom ale wszystkim europejskim Żydom za holokaust. Normalnie jakiś fundusz powierniczy czy coś. Oni się tego bardzo boją boi to będzie historyczny precedens.

  Nawet jak się nie uda uzyskać finansowych reparacji to zostanie w skutek tego wprowadzone międzynarodowe prawo, że ludobójca ma obowiązek płacić i być zgolony do samej d**py nawet po kilkuset latach. I ludobójcy się tego po prostu boją.

  Zwykli Żydzi to raczej lubią Polaków bardziej niż inne nacje choć nie są przecież tak wylewni.

  W średniowieczu, w okresie okrutnych prześladowań Żydów w szeregu krajów zachodnio – europejskich, to właśnie Polska ich przyjęła, i obdarzyła ich możliwościami jakich w żadnym innym z krajów nie doznali.

  W 1264r. król Bolesław wydał statut kaliski,/ który gwarantował Żydom opiekę prawną. Statut ten, podpisywany przez kolejnych władców Polski, był pierwszym w historii Europy, w którym Żydzi otrzymali gwarancje religijnej i społecznej autonomii.

  Stopniowo realizowano u nas system który stawał się dla nich istnym „państwem w państwie”, z samorządem, z własnym sądownictwem, a nawet systemem podatkowym, dla ich nacji specjalnym i wyjątkowym. Ten stan, oczywiście z wahaniami niemożliwymi do usunięcia i z wyjątkiem akcji prowadzonej przez buntownika Chmielnickiego, trwał aż do utraty przez Polskę niepodległości.

  Warto pokusić się o porównanie prawnej i faktycznej sytuacji Żydów w kraju nazwanym przez nich “Polin” (miejsce, w którym można odpocząć), z warunkami, jakie im stwarzano w dawnych Niemczech, Anglii, Francji, Rosji, czy Hiszpanii. Ci, którzy utrwalają dziś na świecie stereotyp Polaka-antysemity, zazwyczaj nie wiedzą, że w czasach kiedy w całej Europie Żydów mordowano, rabowano, wypędzano, Polska była krajem, w którym mogli oni pielęgnować swą tożsamość i budować ekonomiczną prosperity. Mało kto zdaje sobie dzisiaj sprawę, że w wieku XIX 80% światowej populacji Żydów wywodziło się z Rzeczypospolitej. Niewielu historyków wie, jakie państwo nazwano “rajem Żydów” w pomnikowym dziele francuskiego Oświecenia – Wielkiej Encyklopedii Diderota, jaki kraj określany był w XVI w.

  W marcu 1943 roku Delegatura Rządu na Kraj oraz główny komendant Armii Krajowej ogłosili, że szmalcownicy zostaną skazani na karę śmierci.

  Mamy sporo wspólnej historii z nimi co wyraźnie widać np w języku polskim:
  Takie słowa jak: chałwa, goj, kierkut, macewa, mycka, tałes, alte hekte, szmonces, szmondak, siabes, bóżnica, tałes, maca, pascha (ta pyszna do jedzenia), gęsia szyjka, ryba po żydowsku, koszer, chałat, pejsy, i inne takie zwroty i słowa są pochodzenia czysto żydowskiego i przyjęte do języka polskiego.

  Co mówią o Polsce i Polakach Żydowscy “radykałowie” np. Eli Zolkos z Jewish Defence League Poland:

  My polscy Żydzi, którzy jesteśmy z Polską związani od urodzenia, czujemy się Polakami. My wiemy, jak było. My tu jesteśmy, bo zostaliśmy uratowani przez Polaków. Wiemy, ile to Polaków kosztowało, ilu z nich, ratując Żydów, zginęło. Kiedy kilka lat temu budowano Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, byłem tam i powiedziałem w imieniu naczelnego rabina Polski, że o takich wydarzeniach trzeba nie tylko mówić, ale i krzyczeć. To jest straszna krzywda, że takie muzeum zostało zbudowane 70 lat po wojnie. Natomiast odpowiedzialność za Holokaust dotyczy Niemców i – nie ukrywajmy – również Ukraińców. W Zamościu, gdzie mieszkam, działała ukraińska formacja SS-Galizien. Ona mordowała i Polaków, i Żydów – oni ramię w ramię ginęli. Z kolei w Lesie Katyńskim zginęło ponad tysiąc obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Zginął też ówczesny naczelny rabin Wojska Polskiego.

  Oczywiście, i przed drugą wojną światową był w Polsce antysemityzm. Ale on miał swoje uzasadnienie. Była bardzo duża społeczność żydowska. Żydzi mieli swoje partie polityczne. Były partie lewicowe, były syjonistyczne. Syjoniści współpracowali nawet z endecją. Z kolei Wojsko Polskie ich szkoliło. Natomiast lewica żydowska, która często zajmowała takie samo stanowisko, jak komuniści, była przez Polaków postrzegana jako wroga siła. Natomiast ten ówczesny antysemityzm polski nie był antysemityzmem, który zabijał. I to trzeba bardzo mocno podkreślić. Wielu Polaków, którzy przed wojną działali w ugrupowaniach narodowo-radykalnych, w czasie wojny ratowało Żydów. To były osoby kierujące się hasłem Romana Dmowskiego: „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. To jest skądinąd piękne patriotyczne zdanie. Nam po wojnie wmówiono, że bycie patriotą jest równoznaczne z byciem faszystą. Ile razy moja organizacja określana była mianem żydowskich faszystów – tylko dlatego, że jesteśmy patriotami? Przecież przed wojną Betar to byli polscy patrioci, którzy wychowali najlepszy sort Żydów. A później zbudowali państwo Izrael. I ci ludzie, którzy urodzili się w Polsce, a teraz mieszkają w Izraelu, do tej pory mówią po polsku. I to piękną polszczyzną, co jest niesamowite.

  Tymczasem są dzisiaj w Polsce środowiska, które domagają się krytycznej refleksji nad rodzimą historią. Ich zdaniem bohaterskimi postawami zakrywa się niechlubne karty przeszłości, jak szmalcownictwo czy antysemickie pogromy…

  Te pogromy były, ale często inspirowali je Niemcy. Nie chcę wchodzić w szczegóły, w które bardzo chętnie wchodzi pan Jan Tomasz Gross, z którym się całkowicie nie zgadzam, i uważam, że jego postawa niszczy przyjaźń między narodem żydowskim a polskim. On bardzo często pisze nieprawdę lub się z nią mija. Ale ja w takim razie wyciągnąłbym sprawę powstania w getcie warszawskim. Ramię w ramię z Żydowskim Związkiem Wojskowym walczyły oddziały Armii Krajowej. Na ten temat było przez wiele lat cicho, bo go zawłaszczyła lewica żydowska. W jej wersji historii liczyła się tylko Żydowska Organizacja Bojowa, która tak naprawdę przyłączyła się do ŻZW, do bojowników Betaru, już po wybuchu powstania. Bo to oni je zorganizowali i wywołali. Milczano na temat Pawła Frenkla – dowódcy ŻZW, do czego przyczynił się – o czym przykro mi mówić – Marek Edelman. Dopiero w ubiegłym roku w Izraelu wyszedł znaczek pocztowy upamiętniający Pawła Frenkla jako właściwego przywódcę powstania w getcie warszawskim. Polacy więc w ostatnim zrywie narodu żydowskiego w okupowanej przez Niemców Polsce udzielili Żydom wsparcia. Dwie powiewające nad gettem flagi – żydowska i polska – były wymownym symbolem. I dlatego właśnie w Polsce Niemcy podejmowali szczególnie okrutne represje wobec osób ratujących Żydów. Skala tej pomocy była bowiem olbrzymia.

  Nie ma lepszego miejsca niż Auschwitz, żeby mówić o tym, iż państwo polskie będzie za wszelką cenę bronić swoich obywateli. Przecież w Auschwitz ginęli głównie Polacy, Żydów uśmiercano przede wszystkim w Birkenau. I trafiali tam Żydzi z całej Europy, bo europejskie państwa narodowe nie zdały egzaminu. Ponadto słowa Beaty Szydło to są te same słowa, które wcześniej w tym samym miejscu wypowiedzieli premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz prezydent naszego kraju Andrzej Duda. I przedstawianie tego, co powiedziała pani premier w kontekście sprawy uchodźców, to kompletne nieporozumienie.

  10 Polskich Żydów, którzy zmienili dzieje świata:

  Samuel Goldwyn. Człowiek, który stworzył Metro-Goldwyn-Mayer. Największą wytwórnię filmową na świecie.

  Adolf Beck. Wynalazca EEG – możliwość oglądania funkcji mózgu zawdzięczamy… polskiemu Żydowi.

  Ary Szternfeld. To on zaprowadził ludzi w kosmos – wytyczył coś na kształt kosmicznych ścieżek potrzebnych do określania trajektorii lotów orbitalnych. Obliczył m.in. orbitę, na którą wprowadzono pierszego sztucznego satelitę “Sputnika”

  Kazimierz Funk. Odkrywca witamin – W 1911 roku wyodrębnił z otrębów ryżowych nieznaną substancję, którą my znamy pod nazwą witamina B1 – Mimo, że wiele lat spędził na obczyźnie i miał nawet amerykańskie obywatelstwo, nigdy nie wyrzekł się polskości.

  Max Factor. To on stworzył make-up – Wystarczyło, że firma Maxa wypuściła na rynek produkty do makijażu dla zwykłych kobiet, a kraj zalała fala pozwów o rozwód wnoszonych przez przerażonych mężów. To Max Factor wymyślił określenie make-up. I co najważniejsze, dał światu pierwszego kinowego amanta, poprawiając urodę Rudolfa Valentino.

  Ludwik Hirszfeld. To dzięki niemu wiesz, jaką masz grupę krwi – dopiero Hirszfeld zaprowadził w serologii porządek. Dzięki nim znamy dzisiaj grupy krwi 0, A, B i AB. To on określił czynnik Rh oraz badał zjawisko konfliktu serologicznego.

  Ludwik Zamenhof. Twórca esperanto

  Helena Rubinstein.To ona nauczyła kobiety dbać o siebie – Zaczęła od słoiczka prostego kremu nawilżającego przygotowywanego domowymi sposobami, by po latach zbudować jedno z największych imperiów kosmetycznych na świecie. Od 1917 firma krakowianki produkuje kosmetyki na skalę przemysłową zaczyna się jej światowa ekspansja, trwająca nieprzerwanie do dziś.

  Jakub Węgierko. Dzięki niemu z cukrzycą można żyć – syn ogrodnika cmentarza żydowskiego przy Okopowej w Warszawie. Prowadził pracę badawczą i w 1926 roku stworzył coś, co ogromnie ułatwiło życie cukrzykom. Metodę leczenia cukrzycy dużymi dawkami insuliny, wspomaganą dietą.

  Hilary Koprowski. Człowiek, który zatrzymał polio – Najsłynniejszym chorym cierpiącym z powodu polio był prezydent USA Franklin D. Roosevelt. Hilary Koprowski po latach badań stworzył szczepionkę na wirus polio, wywołujący groźną chorobę Heinego-Medina. W 1952 roku w USA wybuchła prawdziwa epidemia wirusa. Zachorowało 50 000 osób, z czego kilkanaście procent zmarło. Plagę zahamowała dopiero szczepionka Koprowskiego. Dlatego kiedy w latach pięćdziesiątych polio uderzyło w Polskę, o pomoc zwrócono się właśnie do niego. Ponownie epidemia została zatrzymana.

  i tak dalej a jest to tylko fragment osiągnięć Polaków pochodzenia Żydowskiego ….

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. za co?
  a za takie wypowiedzi dla GW:

  “to polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane”.

  “kultura żydowska w praktyce cała przetrwała”.

  Były już szef POT m.in. nie chciał dziennikarzom z zagranicy przyjeżdżającym do Polski rekomendować odwiedzin KL Auschwitz czy Muzeum Żydów Polskich “Polin”. – Chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze

  Według Olszewskiego, Polska powinna skupić się na promowaniu kultury własnego narodu wśród turystów z zagranicy. – Jako szef Polskiej Organizacji Turystycznej, który kocha swój kraj, chcę go pokazać od jak najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę

  Jeśli zaś ktoś chce poznać wielokulturowość Polski, to nowy szef POT stwierdził: “mamy wielokulturowy nurt Bugu, przez wieki byliśmy siedzibą kultury żydowskiej, można na to spojrzeć retrospektywnie w Muzeum Polin, pojechać do Auschwitz. – Ale zwiedzania obozu na pewno nie zaproponuję dziennikarzowi z Chin, który po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. Podczas krótkich studyjnych pobytów nie ma czasu na tłumaczenie skomplikowanej hisrtorii”

  WSZYSTKO JASNE
  NORMALNIE ZBRODNIARZ 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 5. Polscy żołnierze wysłani przez Napolenona Bonaparte do stłumienia buntu miejscowych na Haiti nie tylko zdezerterowali co już groziło natychmiastową śmiercią ale stanęli na czele obrony haitańczyków.
  Większość zginęła.

  Po zwycięstwie niewolników i ogłoszeniu niepodległości Haiti, w “rasistowskiej” konstytucji z 1805 roku zabroniono białym (bez względu na narodowość) osiedlania się i posiadania jakichkolwiek własności ziemskich w kraju. Zapis ten jednak nie dotyczył Polaków. Jean-Jacques Dessalines wydał rozkazy, by nie tylko nie zabijać polskich żołnierzy (nawet tych służących po stronie francuskiej), ale wręcz nadać im haitańskie obywatelstwo. Motywował to tym, że Polacy, podobnie jak Haitańczycy, charakteryzują się umiłowaniem wolności i musieli o nią wielokrotnie walczyć, także w okresie rewolucji na Haiti.

  Z żołnierzy polskich w służbie haitańskiej utworzono dwa bataliony piechoty, które miały za zadanie pilnowanie więzień z Francuzami. Tylko 160 Polaków zwróciło się z prośbą do Dessalinesa o możliwość opuszczenia Haiti, do czego ten się przychylił. Udali się na Jamajkę, gdzie gubernator Nugent zobowiązał ich do zaciągnięcia się do brytyjskiego wojska, czemu odmówili. W związku z tym zostali odesłani na Haiti, z listem, w którym gubernator doradza ich wypędzenie. Dessalines oświadczył jednak, że Polacy są wolnymi obywatelami, wolnego kraju Haiti, i nie mogę ich wypędzić. W ten sposób powstała polska społeczność na Haiti, z czasem coraz bardziej zapomniana, nie tylko przez Polskę, ale także przez rząd haitański. Powoli zanikała znajomość języka polskiego, na rzecz francuskiego, a potem kreolskiego haitańskiego.

  Rząd haitański dwukrotnie przypominał sobie o istnieniu Polaków. Pierwszy raz za czasów dyktatury Papy Doca, który nienawidził elity mulackiej i jej francuskiego charakteru, a jednocześnie szukał afrykofilskich symboli. Stawiał wtedy Polaków za wzór umiłowania wolności i odwagi, nazywając ich białymi Murzynami Europy. Po raz drugi, podczas wizyty Jana Pawła II w Haiti. W dniu 18 marca 1983 roku zawieziono Polaków na lotnisko François Duvalier w Port-au-Prince, celem powitania papieża. Zgromadzono ich w honorowym sektorze, aby mogli bezpośrednio zamienić kilka słów z papieżem. Usłyszeli od niego zapewnienie o pomocy, ponieważ wszyscy jesteśmy Polakami i musimy sobie pomagać. Wcześniej jeden z mieszkańców Cazale odwiedził nawet Polskę, ale wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało współpracę z rodakami z Haiti.

  Po odwiedzinach papieża izolacja i zapomnienie społeczności polskiej nasiliły się. Odkrył ją ponownie i upamiętnił włoski reporter Riccardo Orizio w 1996 roku. Rozdział o Lepologne znalazł się w jego książce Zaginione białe plemiona, wydanej w roku 2000, w której szczegółowo opisał losy Polaków na Karaibach.

  Istnieją też powiedzenia, np. Lá-bas en Pologne (Tam w Polsce), M-ap Fe Krakow (robię, jak w Krakowie, czyli bardzo porządnie), Chajé kou Lapologn (szarżować jak Polska, czyli w dużej liczbie, skutecznie, np. gdy uczniowie są dobrze przygotowani do egzaminu, to mogą powiedzieć mouin chajé kou Lapologn). Mieszkańcy Cazale mówią o sobie nie inaczej, jak My Polacy. Najczęściej spotykane nazwisko to Belno, pochodzące od Belnowski.

  Grupa ludzi w Haiti określana w języku kreolskim jako Lapologne (fonet: lapoloń) jest odmienną grupą Haitańczyków polskiego pochodzenia, będącą potomkami legionistów przysłanych przez Napoleona na wyspę do stłumienia powstania czarnej ludności. Spośród przysłanych na Haiti żołnierzy polskich, część zdecydowała się przejść na stronę powstańców.

  I pomimo kilkuset lat POlitycznej poprawności jak podejdziesz do zwyłego haitańczyka i przedstawisz się jako Polak to masz specjalne uważanie bo dobrzy ludzie lubią dobrych ludzi i tyle w temacie.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. a u nas po drugiej stronie zalewu to nie tylko współcześnie mieszkają ale nawet rządzą takie tam sprzed epoki neolitu 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

  • To są Marksiści, taka ideologia – rozpieprzyć każdymi środkami to co jest obecnie – dla dobra NOWEGO WSPANIAŁEGO ŚWIATA – w rzeczywistości tylko po to aby zdobyć władzę i utrzymać ją NA ZAWSZE! 🙂

   Na zachodzie to już NEOmarkiści – rozpieprzyć, ale to już do szczętu totalnie WSZYSTKO – szczególnie kulturę, wszelką religię, rodzinę, seks, moralność, etykę, estetykę nawe logikę (dialektyzm) co się tylko da – a huk popełnimy samobója ale trochę sobie porządzimy :-). Dłuższa długość basenu przy domostwie do popływania 🙂

   Neomarksiści uważają, że robotnicy i chłopi zdradzili Rewolucję. Nie chcieli jej poprzeć. Za główną przyczynę porażki uważają “wsteczne” chrześcijaństwo i “zabobon” – “nie zabijaj, nie okradaj, nie czyń drugiemu co jest nie miłe”.

   Oczywiście agresywny Islam jest “postępowy” i neomarsiści nie widzą w tym sprzeczności choć sami są ateistami. CEL uświęca środki.
   Napuścić jedną religię na drugą jakie to proste 🙂

   A w Polsce np. muzułmanie Tatarscy są akceptowani od wieków. Król Polski nawet nadał niektórym z nich, za krew oddaną w obronie Państwa, tytuły szlacheckie. Oni nigdy polaków nie zdradzili. Nawet jak muzułmańska Turcja zatakowała Polskę to wszyscy walczyli po naszej stronie.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Bo akurat Tatarzy Polscy bardziej sobie cenią (nawet więcej niż Islam) z polskiej kultury umiłowanie wolności, bardziej niż azjatycki zwyczaj płaszczenia się przed każdym silniejszym. Naród stepowy, łowiecki, nienawykły do bycia niewolnikiem, bitny i dumny ze swojej kultury.
   Polacy pomagają im od wieków bo to są dobrzy ludzie. Napadali na nas strasznie we wcześniejszych czasach ale się dogadaliśmy. Podobnie będzie z Czeczeńcami. Muszą tylko przestać nas atakować i zacząć współpracować jak Tatarzy. Rzeczpospolita była tak tolerancyjna że przynajęła na swoje ziemie nawet żydów których nikt, ale to nikt, w europie nie chciał przyjąć. A my przyjęliśmy, oficjalnie, Król przyjął i nawet dał specjalne przywileje. I Żydzi w Polsce stworzyli największą swoją kulturę na świecie. Wszyscy wielcy politycy izraelscy, wojskowi, służby specjalne, artyści, filozofowie są z Polski. Jak do Izraela pojedziesz to nie musisz rozmawiać po angielsku bo wiele starszych osób mówi też po prostu po polsku, W tym czasie tzw. “europa zachodnia” robiła żydom holokaust. Bo my taki naród jesteśmy że gości po królewsku, przyjmujemy, uchodźców, przechowamy, pomożemy prześladowanym itd. Tak jest od 2000 lat.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)