Nowa marina w Dziwnowie przyciąga jak magnes

 

 

Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek.

Całoroczna marina powstała od strony morza, między portem rybackim a zwodzonym mostem na Dziwnej. Mogą tu cumować duże jednostki, o długości 6 metrów i więcej. Żeglarze mają 320 metrów nowego nabrzeża. Basen jachtowy ma 3,5 m głębokości. Pomosty pływające o szerokości prawie metra w sumie mierzą 400 m długości. 

Nie da się ukryć, że pomysł budowy mariny w Dziwnowie był strzałem w dziesiątkę. Z obiektu korzystają żeglarze z wielu zakątków Europy, którzy mają tu dobre warunki do relaksu po pobycie w morzu.

Nowo wybudowana marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym.

Wejście do portu usytuowane jest od strony cieśniny Dziwna, ale jeszcze przed mostem zwodzonym, co ułatwia swobodną komunikację z akwenem morskim. Dziwnowski obiekt leży pośrodku szklaku żeglarskiego Świnoujście – Kołobrzeg.

Marina jest wyposażona w postumenty do poboru prądu i wody. Budynek portowy, spełniający jednocześnie rolę Zarządu Portu razem z bosmanatem, jest wyposażony w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice), do tego salę konferencyjno-klubową i kawiarnię. 

Niebawem na terenie mariny powstanie nowa wiata o pow. 800 m kwadratowych do zimowego przechowywania jachtów.

 

TERAZ WAŻNE – ZA JAKIE PIENIĄDZE?

Koszt inwestycji to ok. 2,2 mln zł, na co gmina dostanie milion dofinansowania

Marina na Wybrzeżu Kościuszkowskim w centrum Dziwnowa w pełni sezonu jest oblężona. Prawdą jest także, że w pełni sezonu brakuje tu miejsc do cumowania.

Niektórzy skarżą się, że wzrosły nieco ceny, ale chwalą jednocześnie, że obiekt jest monitorowany, ma zaplecze sanitarne i dobre położenie.

 

NAJWAŻNIEJSZE:

Marina zarabia na siebie i nie przynosi strat!

JAK JEST W STEPNICY?

 

Kamera online w dziwnowskiej Marinie.

http://www.webcamera.mobi/index.php?cam=dziwnow-marina

 

Źródła:

 1. http://24kurier.pl/aktualnosci/lato-z-kurierem-2017/marina-przyciaga-jak-magnes/
 2. http://marinas.pl/location/marina-dziwnow-1502/
 3. http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/dziwnow-marina-juz-otwarta-wideo,10206410/

 

Galeria:

DCIM100MEDIADJI_0111.JPG

25 KOMENTARZE

 1. A tym czasem po raz czwarty zapadło się nowe nabrzeże, tym razem na falochronie połnocnym portu rybackiego. Pod osobą, która spacerowała falochronem zapadła się kostka i to tuż na skraju. Całe szczęście że facet nie wpadł do wody bo było już ciemno, a woda w tym miejscu głęboka więc różnie mogło się skończyć. Oczywiście chłopcy z gminy przyklepali już łopatami dziurę, ale wiadomo że to nic nie da i za chwilę, gdy przyjdą jesienne sztormy będzie jeszcze weselej.

  Dobre 7 Słabe 0

 2. Mieszkańcy Dziwnowa, Wolina w swoich marinach maja zniżki. Emeryci też, dodatkowa zniżka za długi postój. A jak jest w Stepnicy?

  Dobre 5 Słabe 0

       • 1) Dla łodzi które stacjonują w Porcie Morskim Dziwnów- ( Marina Dziwnów – Port Jachtowy , Przystań Sezonowa) całorocznie, przysługuje 10% zniżka na usługi związane z postojem jednostki w basenie portowym i na placu.
        2) Dla łodzi, której właścicielem jest mieszkaniec Gminy Dziwnów (zameldowany na stałe) obowiązuje 10% zniżka na usługi związane z postojem jednostki w basenie portowym i na placu. ( tylko przy opłacie miesięcznej)

        Dobre 2 Słabe 0

       • nie da się nakraść do syta i żeby dalej były jakieś zyski dla społeczeństwa i bez kary
        komuchy w Chinach rozstrzeliwują swoje własne komuchy jak jest przegięcie pałki i nikt nie protestuje, nikt
        nawet Helsińska he he 🙂

        Dobre 1 Słabe 0

 3. … i jeszcze ciekawostka, na czwartym zdjęciu od góry uważny obserwator zauważy stojącą jako drugą łódź policyjną typu harpun z napisem Wodnik na burcie. To łódź ze Stepnicy, biorąca udział w zabezpieczeniu regat na Bałtyku 🙂

  Dobre 2 Słabe 0

  • Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa

   Imiona: Krzysztof Andrzej
   Nazwisko: Targoński
   Miejsce urodzenia: RYCHWAŁD
   Data urodzenia: 29-09-1959
   Imię ojca: Jan
   Imię matki: Stanisława
   Dodatkowe informacje:

   W okresie od 2.11.1987 do 4.12.1987 kurs wstępny dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

   Krzysztof Targoński w swym oświadczeniu lustracyjnym, złożonym w dniu 17.12.2007 r. w trybie ustawy z dnia 18.10.2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2007 r., nr 63, poz. 425 z późn. zm.), ujawnił, że był funkcjonariuszem w rozumieniu art. 3a powołanej ustawy organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 powołanej ustawy.

   http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/10041

   Dobre 4 Słabe 0

 4. Dziwne bo burmistrz Dziwnowa zapytany o koszty mówi o kwocie 8,5 mln zł, z czego 40 procent dotacji w ramach ” szlaku”…. ( trzeci link podany w artykule) to zauważalnie więcej niż 2,2 mln, z czego milion dofinansowania jak pisze autor(ka)…

  Dobre 1 Słabe 0

  • Kurier Szczeciński wyraźnie pisze o 2,2 mln zł.

   Burmistrz mówi:
   Hydrobud w ramach tego samego przetargu zbudował też przystań sezonową na Wybrzeżu Kościuszkowskim, którą oddaliśmy do użytku w czerwcu – przypomniał Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa – Cały kontrakt opiewał na kwotę 8,3 mln zł.

   Lepiej sprawdź ile kosztowała(y) w sumie marina(y) w Stepnicy i jakie przynosi zyski 🙂

   Dobre 6 Słabe 0

   • z artykułu w Kurierze wynika jasno, że 2,2 mln to koszt wiaty do zimowania jachtów o pow 800 m2, jest to dodatkowy koszt, nie wliczony do przystani. W osobistym wywiadzie burmistrz jasno mówi ile kosztowała przystań.

    Dobre 2 Słabe 0

    • Budowa przystani (nie wiadomo, której bo kanał młyński przecież nie był “budowany”) i modernizacja plaży w Stepnicy to koszt 8 mln zł, (he he przecież to się da sprawdzić 🙂 ile NA PRAWDĘ) po połowie sfinansowany przez środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i gminę Stepnica.

     Jakieś ZYSKI czy WTOPA jak zawsze? 🙂

     Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/goleniow/art/5440960,w-nowej-marinie-w-stepnicy-zacumowaly-pierwsze-jachty,id,t.html

     Dobre 4 Słabe 0

     • że w tych stepnickich 8 mln zł (ponoć :-)) grubciu nie przewidział jednego nawet kibla dla żeglarzy 🙂

      Dobre 7 Słabe 0

      • Przecież ja nie neguję, ile kosztowała marina w Stepnicy. Dla mnie wydawanie milionów żeby kilkudziesięciu pasjonatów zaparkowało swoje cacka to bezsens, bez względu na miejsce…. Chcę tylko wyjaśnić zasadnicze nieścisłości.

       Dobre 4 Słabe 0

       • Nie no spoko przecież to dobrze że ktoś weryfikuje i sprawdza. W prasie to różne rzeczy lecą 🙂
        8 mln zł za to co widać na zdjęciach to nie wygląda na sporo a oni to musieli wykopać! U nas były tylko nowe larseny, pogłebienie, chodnik/droga i ławki/latarnie. Nie trzeba było nic “budować” jak z uporem maniaka nadaje Andrzej do mediów tylko remont. Na sracze koncepcji zabrakło – niech srają do zalewu :-). Pytanie jest czy się to opłaciło czy mieszkańcy mają do tego do końca świata dopłacać. Mariny budowali wszyscy bo była mielarka kasy z EU i marszałek musiał się wykazać że środki “wykorzystane”.

        Dobre 6 Słabe 0

       • Re: “Dla mnie wydawanie kilkudziesięciu milionów …”:

        Dotacje z UE na świetlice zostały zmarnowane. Gmin nie stać na ich utrzymanie

        Za pieniądze z unijnych dotacji na wsiach powstało już 1600 świetlic i domów kultury, a także ponad tysiąc obiektów sportowych, placów zabaw i miejsc rekreacji. Organizacje pozarządowe alarmują, że 90 proc. z nich stoi pustych. Gminy skusiły się na łatwo dostępne pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), a teraz mają duży problem. Nie stać ich na utrzymanie obiektów i korzystających z nich instytucji. Na ten cel z PROW mogło pójść nawet 1,3 mld zł, bo na projekt pojedyncza gmina mogła otrzymać do pół miliona złotych.

        http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/595467,dotacje-z-ue-na-swietlice-zostaly-zmarnowane-gmin-nie-stac-na-ich-utrzymanie.html

        Dobre 5 Słabe 0

  • proszę zwrócić uwagę na daty publikacji:
   Kurier: 2017-09-01 23:01 3 dni temu
   GP24.PL Strefa Biznesu: 08.11.2013, 19:02 – 4 lata temu

   Kurier:
   Prace przy budowie obiektu zakończono w październiku 2013 roku. Nowo wybudowana marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym.

   I wtedy jak rozumiem Gmina Dziwnów wydała 4-5 mln zł za tę marinę (reszta – dofinansowanie UE) – to wynika z tego co mówi Burmistrz w materiale z GP24:
   Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa – Cały kontrakt opiewał na kwotę 8,3 mln zł.

   Kurier:
   Niebawem na terenie mariny powstanie nowa wiata o pow. 800 m kwadratowych do zimowego przechowywania jachtów. Koszt inwestycji to ok. 2,2 mln zł, na co gmina dostanie milion dofinansowania.

   Kurier:
   Prawdą jest bowiem także, że w pełni sezonu brakuje tu miejsc do cumowania.

   Niektórzy skarżą się, że wzrosły nieco ceny, ale chwalą jednocześnie, że obiekt jest monitorowany, ma zaplecze sanitarne i dobre położenie. Obie mariny zarabiają na siebie i nie przynoszą strat.

   – to jest aktualna informacja finansowa sprzed 3 dni. Gmina Dziwnów w sumie wydała max. 6.5 mln zł. za ten interes i on jest dla nich zyskowny, ba! opłaca się rozbudować!

   Dobre 1 Słabe 0

 5. To już jest Europa! Piękne usytuowanie i wykonanie. Takie coś mogło powstać w Stepnicy zamiast nieudanego projektu przy restauracji Cyniak.

  Dobre 15 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij