Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

PILNE: Przyjęcia na Oddział Ginekologiczny w szpitalu ZAWIESZONE!

 
Przypomnijmy sprawę, kiedy Burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski wydał 100 tys. zł na zadłużony Szpital Powiatowy w Goleniowie. Ta kwota wydana z budżetu naszej Gminy (czytaj: pieniędzy Mieszkańców) Szpitala nie uratowała …
 
Z dniem 1 listopada wstrzymane zostają przyjęcia na Oddział Ginekologiczny w szpitalu w Goleniowie oraz do Przychodni Ginekologicznej.
 
W związku rezygnacją z pracy dwóch lekarzy, na miesiąc zostaje wstrzymana praca w/w jednostek. Oboje dotychczasowi lekarze stwierdzili, że nie potrafią ze sobą pracować i narażają się na konflikty. Jakiś czas temu jeden z lekarzy złożył wypowiedzenie a po krótkim czasie i drugi lekarz zrobił to samo.
 
Należy nadmienić, że oboje poszli pracować na jeden oddział w tym samym szczecińskim szpitalu.
 
Od momentu złożenia wypowiedzenia Dyrekcja szpitala poszukuje lekarzy ginekologów lecz tych na rynku pracy brakuje , co powoduje windowanie żądań za uposażenie. Jeden z lekarzy zgłosił się proponując swoje usługi ale tylko na etacie bez dyżurów i zażądał 20 tys zł.
 
Średnie żądania ginekologów oscylują w granicy 30 tys. zł miesięcznie z dyżurami. Sytuacja staje się patowa ponieważ podobno dyrekcja szpitala nie chce powodować zwiększenia zadłużenia szpitala, a poszukiwania dodatkowych środków na dofinansowanie spełzają na niczym.
 
Można się domyślać, że pewnie dlatego była próba rozmowy Przedstawicieli Powiatu oraz szpitala z Radnymi Rady Miejskiej Goleniowa, które skutecznie storpedował Burmistrz.
 
Jeżeli nie uda się znaleźć złotego środka oraz pozyskać funduszy na wygórowane pensje ginekologów w ciągu miesiąca, to może dojść do całkowitego zamknięcia oddziału co skutkować będzie nawet mogło zapłatą odszkodowania przez szpital dla NFZ za zerwanie kontraktu. 
 
Jednocześnie doszło do zmiany Dyrekcji Szpitala:
 
Jolanta Haraszczuk ze Szczecina prawdopodobnie jest już wybrana nowym Prezesem Szpitalnego Centrum Medycznego. Pani Haraszczuk z wykształcenia jest, UWAGA 🙂 … magistrem filologii polskiej oraz ukończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing, specjalność: zdrowie publiczne.
 
Prawdopodobnie Zastępcą Prezesa zostanie dotychczasowy p.o. Prezesa Piotr Ruciński.
 
Autor: Andrzej Bugajski
 
Źródła:
  1. goleniow.net.pl

2 komentarze

  1. dla naszego Wodza lubi dużą kasę może uszczęśliwić nas i uratować oddział w szpitalu .Dzierżyński przygotowywał wszechstronnie .

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  2. Zlikwidować to w pizdu, pacjenci tego czegoś mają wyrobioną opinię

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)