To są już jakieś JAJA! :-) Konsultacje Społeczne w/s REWITALIZACJI w toku.

Dzisiaj, 16-tego stycznia 2018 rozpoczeły się Konsultacje Społeczne w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017-2023.

Konsultacje Społeczne w takiej sprawie są wymagane przez Prawo i żadnej łachy mieszkańcom nikt nie robi.

Wydawać by się mogło, że po tylu katastrofalnych wpadkach (n.p. prawomocny wyrok NSA dot niekonstytucyjności konsultacji w/s miasta) – tym razem konsultacje zostaną wykonane jak Pan Bóg przykazał.

Ależ gdzie tam! Znowu, znowu

Znowu konsultacje “Po Stepnicku”!

Podstawą prawną w przypadku rewitalizacji jest odrębna Ustawa o Rewitalizacji (patrz źródła). Nakłada ona na władze szereg obowiązków prawnych, bez których może być krucho prawnie, finansowo i karnie itd.

Rozdział 2 Partycypacja społeczna

Najważniejszy z punktu widzenia wpływu mieszkańców jest drugi rozdział Ustawy wyznaczający OBOWIĄZKI władzy

Art. 6

3. Formami konsultacji społecznych są:
1) zbieranie uwag w postaci papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej lub formularzy zamieszczonych na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej;
2) spotkania, debaty, warsztaty, spacery studyjne, ankiety, wywiady, wykorzystanie grup przedstawicielskich lub zbieranie uwag ustnych.
4. Konsultacje społeczne prowadzi się z wykorzystaniem formy, o której mowa w ust. 3 pkt 1, oraz co najmniej dwóch form, o których mowa w ust. 3 pkt 2

6. Konsultacje społeczne prowadzi się w sposób ułatwiający zrozumienie prezentowanych treści i odniesienie się do nich, a w przypadku gdy jest to uzasadnione specyfiką konsultowanych treści, z użyciem wizualizacji oraz sporządzonych w języku niespecjalistycznym skrótów i zestawień informacji zawartych w dokumentach poddawanych konsultacjom

8. Projekty dokumentów poddawanych konsultacjom społecznym, a także projekty dokumentów uwzględniające zmiany wprowadzone w wyniku konsultacji społecznych oraz informacje, o których mowa w ust. 7, ogłasza się na stronie podmiotowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej oraz, na żądanie osób zainteresowanych, udostępnia się w siedzibie urzędu gminy.

 

Co mają w zasadzie konsultować mieszkańcy jeśli pozbawi się ich jakiejkolwiek wiedzy o przedmiocie??!

 

Pierwsze wejscie Smoka

“Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podaje do wiadomości publicznej, iż w okresie od 02 stycznia 2018 r. do 9 stycznia 2018 r. będą przeprowadzane konsultacje społeczne w Gminie Stepnica w przedmiocie „Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica”. LINK

I tylko tyle znalazło się w Stepnickim BIP. Zero projektu, zero informacji – jedynie termin konsultacji “niewiadomoczego”

Drugie wejscie Smoka

“Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podaje do wiadomości publicznej, że w okresie od 16 do 23 stycznia 2018 r.odbędą się konsultacje społeczne w Gminie Stepnica projektu uchwały Rady Miejskiej w Stepnicy w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017-2023″ LINK

Brak informacji o przyczynie zmiany terminu. Dalej zero projektu, zero informacji – jedynie termin konsultacji “niewiadomoczego”

Trzecie wejscie Smoka

Na trzecie podejście musieliśmy czekać aż … do dnia rozpoczęcia Konsultacji czyli dzisiaj. I wtedy to po godzinie 15-tej pan Herman łaskawie opublikował w BIP trzy zagadkowe wpisy:

 

 Już się ucieszyliśmy 🙂

No wreszcie, kompletnie po ostatecznym terminie ale zawsze. No to sprawdzamy:

Przedmiotowe konsultacje zostały przełożone i odbędą się w terminie od 16 do 23 stycznia 2018 r.  Link do aktualnego ogłoszenia o przeprowadzeniu konsultacji http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6827

W sumie rychło w czas ogłoszone w BIP. No to drugi dokument:

W dniach od 16 stycznia do 23 stycznia 2018 r. można składać uwagi i opinie do projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017-2023 zgodnie z Zarządzeniem nr 2/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z dnia 2 stycznia 2018 r.  w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w przedmiocie projektu uchwały Rady Miejskiej w Stepnicy w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017-2023. 
Projekt Uchwały w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica
Projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017-2023

BRAWO HERMAN!!! 71 STRON!

DZIEŃ PO OSTATECZNYM TERMINIE A MIESZKAŃCOM DALIŚCIE TYDZIEŃ NA ZAPOZNANIE SIĘ I REAKCJĘ!!!

Źródła:

  1. https://nowa-stepnica.pl/2018/01/07/wojt-zmienil-zdanie-konsultacje-w-innym-terminie/
  2. https://nowa-stepnica.pl/2017/12/21/konsultacje-spoleczne-lokalnego-programu-rewitalizacji-gminy-stepnica/
  3. https://mib.gov.pl/files/0/1796888/Ustawaorewitalizacjipraktycznykomentarz.pdf
  4. http://rewitalizacjanadodrza.pl/aktualnosci/praktyczny-komentarz-do-ustawy-o-rewitalizacji-materialy-z-ministerstwa/
  5. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150001777
  6. https://www.stepnica.pl/pliki/stepnica/pliki/LPR_Stepnica_2017-2023%20%20projekt.pdf

15 KOMENTARZE

  1. proponuję niech łebski Riczi zamiast kasę wywalać w szuwary i inne znajdy ? zainwestuje w porządne przyłącza energetyczne bo ciągłe wysidywanie przy świecy w oczekiwaniu na pront ? grozi podpaleniem wąsa ?

    Dobre 15 Słabe 0

  2. dwa centymetry śniegu napadało i prestiżowe miasto sparaliżowało prondu 🙂 brak w kranach posucha
    Pani na centrali w zakł.energetycznych zamiast zgłoszenie o braku prądu przyjąć , wrzeszczy ,że “jak kłamiesz to zapłacisz 170 zł kary bo nikt z tego rejonu jeszcze nie zgłaszał awarii a gdzie jest ta Stepnica ?”:)

    Dobre 28 Słabe 1

  3. Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica realizuje zespół ekspertów Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. z o.o. w Szczecinie oraz Green Wood Sp. z o.o. w Warszawie w składzie: Włodzimierz Durka (kierownik), Romana Krzewicka, Antoni Sobolewski przy współudziale członków Zespołu ds. Rewitalizacji Gminy Stepnica.

    W proces tworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica na lata 2017-2023 zostali zaangażowani pracownicy Urzędu Miasta Stepnicy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Kultury oraz innych jednostek komunalnych. Wysoką aktywność wykazali także mieszkańcy gminy, którzy wyrażali swoje opinie w trakcie wszystkich etapów procesu społecznej partycypacji i konsultacji.

    1. Co to jest “Zespoł ds. Rewitalizacji Gminy Stepnica”? Kiedy ten twór powstał i na jakiej podstawie prawnej? Dlaczego jest TAJNY?

    2. Kim są “mieszkańcy gminy, którzy wyrażali swoje opinie w trakcie wszystkich etapów procesu społecznej partycypacji i konsultacji” ? Czy ta grupa pokrywa się z pkt. 1? Kiedy te etapy/partycypacja/konsultacje miały miejsce? Dlaczego to jest TAJNE?

    3. Dlaczego projekt jest udostępniany tak późno? PO terminie rozpoczęcia konsultacji społecznych?

    Cały dokument przypomina mi te fachowe opinie sporządzone przez wiatrakowców. Te same opinię, które poległy później w starciu z Komisją Europejską. Opracowanie pod konkretne cele – czyli wydatki gminy.a nie pod potrzeby mieszkańców. Świetlica ma obniżyć przestępczość i zwiększyć zatrudnienie???

    To jakaś komedia jest znowu!

    Dobre 10 Słabe 0

    • Autorzt projektu:

      1. Green Wood Sp. z o.o.
      Wnioski unijne, pisanie wniosków o dotację z Unii Europejskiej
      Jaka drobnica lokalna

      2. CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZNO GOSPODARCZEGO PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE SP Z O O
      Fachowcy 🙂

      Pierwszy z brzegu:
      Osowski Karol Antoni – Członek Rady Nadzorczej

      Karol Antoni Osowski (ur. 26 marca 1947 w Mysłowicach) – polski urzędnik państwowy, wicewojewoda szczeciński (1995–1997), przewodniczący sejmiku województwa zachodniopomorskiego (2001–2006).

      Życiorys

      W 1970 ukończył studia prawnicze w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Został stypendystą Dyrekcji Okręgowej Kolei Polskich, pracował jako radca prawny DOKP w Szczecinie. W 1976 wstąpił do PZPR. W latach 1978–1983 sprawował funkcję wiceprzewodniczącego, a następnie przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Szczecinie (1983–1990). W okresie rządów SLD-PSL został mianowany wicewojewodą szczecińskim – zastępcą Marka Tałasiewicza.

      W 1998 i 2002 wybierany na radnego województwa zachodniopomorskiego z ramienia SLD. W 2001 został przewodniczącym sejmiku I kadencji (zastąpił Wojciecha Długoborskiego). W latach 2002–2006 pełnił funkcję przewodniczącego sejmiku II kadencji. W 2006 bezskutecznie kandydował ponownie do sejmiku. W wyborach w 2007 bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora z ramienia LiD.

      Dobre 6 Słabe 0

  4. Zajda (wyjątkowo nieprzyjemny typ) z Wyganowskim (jeszcze lepsze coś) dobrze sobie robią. Wszędzie ten Zajda i Szuwarek – co jest k…wa grane!? A tak w ogóle to bardzo polecam wczorajszy wywiad z Dr Lechem Kowalskiem w radiu Wnet. Mowa w nim o służbach i wszelkiej maści SB co bardzo pasuje do naszej stepnickiej rzeczywistości. Jak mówi Pan doktror w kontekście zasiedzenia sbeckiego ” na szczeblu samorządowym to są złogi jeszcze nie ruszone” Posłuchajcie, bardzo ciekawe.

    http://www.youtube.com/watch?v=Mt9u7mEw8z0&list=LL2d5dyq-mLH7H4dzzBliOyg&index=1

    Dobre 12 Słabe 0

    • a jeszcze lepszy program wczoraj emitowany .Magazyn Śledczy Doroty Gardias ,jak robiło sie przekręty ,Pan Gawłowski wymieniany kilkakrotnie ,to dotyczy afery w zachodniopomorskim

      Dobre 9 Słabe 2

  5. “Szczególnie wiele eternitu pozostało do usunięcia i utylizacji w Piaskach Małych oraz w Miłowie.
    Także w samej Stepnicy, głównie w rejonie Bogusławia, stan zanieczyszczenia środowiska
    naturalnego jest bardzo wysoki. “

    Dobre 9 Słabe 1

  6. 5.2. Obszar rewitalizacji gminy Stepnica
    Ostatecznie, w wyniku partycypacyjnej oceny potencjałów obszarów kryzysowych oraz aktywności
    środowisk lokalnych w ramach procedur konsultacyjnych, jako obszary rewitalizacyjne wskazano
    następujące lokalizacje:
    1. Łąka,
    2. Racimierz,
    3. Żarnowo,
    4. Czarnocin,
    5. Kopice

    Dobre 3 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij