Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Szczeciński kwartet “Tulia” zwyciężył!

goleniow.net.pl

Pochodzący ze Szczecina kwartet wokalny “Tulia” zwyciężył w konkursie premier 55. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
 

 Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak jak same mówiły pojechały do Opola tylko po to, by zaprezentować szerszej publiczności materiał ze swojej nowej płyty. Młode szczecinianki porwały jednak publiczność nie tylko w opolskim amfiteatrze, ale również przed telewizorami.

 
Dziewczęta nie tylko zgarnęły “Karolinkę” od jury festiwalu, ale również zostały uznane za najlepsze w głosowaniu SMS, czyli zdobyły Superpremierę. Ale nie tylko. Dziewczęta zgarnęły też nagrodę ZAiKS.
 

Zespół “Tulia” wykonał w Opolu podczas koncertu utwór “Jeszcze cię nie ma”. To autorska kompozycja artystek.

Warto przypomnieć, że Joanna Sinkiewicz zaśpiewała w ubiegłym roku świąteczną piosenkę dla słuchaczy Radia Szczecin. Teraz za swój talent nagradzana jest w stolicy polskiej piosenki.

KFPP w Opolu – Tulia – Jeszcze cię nie ma:
 
Źródła:
 1. http://radioszczecin.pl/1,372749,szczecinianki-wygrywaja-opole-tulia-najlepsza-w-
 2. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7514
 3. https://www.youtube.com/watch?v=b38ZwYlfV3Y

2 komentarze

 1. W Opolu zdobyły aż trzy laury – nagrodę jury, publiczności i ZAiKS, a ich folkowe covery popularnych hitów zdobywają w sieci rekordową oglądalność. O fenomenie zespołu Tulia “Gazeta Polska Codziennie” rozmawia z jego członkiniami: Tulią Biczak, Dominiką Siepką, Patrycją Nowicką i Joanną Sinkiewicz.
  Skąd u Was fascynacja muzyką tradycyjną? Gatunek ten wprawdzie zdaje się przeżywać w ostatnim czasie renesans, nadal jednak uchodzi za dość niszowy. Dlaczego postawiłyście na folk?

  Każda z nas przez przypadek trafiła do zespołu pieśni i tańca – jest to doskonałe miejsce, w którym można poznać korzenie muzyki ludowej. Na co dzień słuchamy polskich zespołów folkowych. Stawiamy na folk, bo to dla nas codzienna forma śpiewu i wieloletni sposób występowania – w strojach tradycyjnych, przy akompaniamencie instrumentów ludowych.

  […]

  http://niezalezna.pl/227965-to-one-wygraly-opole-nie-boimy-sie-byc-soba-wywiad-z-zespolem-tulia

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Poszła paulinka do bogolinka, poszła paulinka do bogolinka… A burmistrzek za nią jak za drugą panią uciekł do szczecina…

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)