Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

PRZETWÓRNIA SADZY: Nasza odpowiedź na pytania Mieszkańców

W związku z licznymi pytaniami Mieszkańców do Redakcji w sprawie przetwórni sadzy publikujemy pismo Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego z dnia 10 września 2018 roku.

70 komentarzy

 1. Zatrudniamy w gminie (piszę “zatrudniamy” my, wyborcy) urzędników nie znających zasad gramatyki j. polskiego.
  Nazwiska należy odmieniać! Proszę więc nie pisać “na wniosek pana Pawła Zych”, tylko normalnie, Pawła ZYCHA.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 2. Jako specjalista z chemii nieorganicznej z międzynarodową praktyką, chętnie podejmę się uruchomienia fabryki przerobu opon.
  Warunek: mieszkanie służbowe w odległości do 10 km.
  Oferty proszę kierować na Berdyczów poste restante.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 3. Dziwię się, że nie uznali tego za prestiż, przecież Janusz i Halyna są z tego dumni ? Agniesi też nie pominiemy wszystko w swoim czasie?prosimy o cierpliwość.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 4. drodzy mieszkańcy miasta,zapomnieliście a właściwie chcieliście miasta!
  że pan Burmistrz obiecał że jak będzie miasto będzie biedronka co prawda jest
  ale nikt nie myślał że to będzie prawie biedronka bo jest franczyza ,obiecał
  że inwestorzy się zainteresują Stepnicą bo będzie miastem no i zainteresowanie
  jest jak nie wiatraki to biogazownia……a teraz spalarnia sadzy przecież pan Burmistrz
  spełnia obietnice Wam dane a żadna inwestycja się wam nie podoba Trzeba było się wcześniej
  zastanawiać co może wiązać się ze zmianą statusu ze wsi na miasto ,wieś by się szybciej obroniła
  przed niechcianymi inwestycjami a teraz macie pozamiatane.
  pozdrawiam

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 5. Po wysłuchaniu nagrania dzisiejszych obrad komisji Rady Miejskiej w Stepnicy, z udziałem burmistrza, mam kilka uwag do reprezentujących PONOĆ interesy Mieszkańców radnych i burmistrza.

  1) zajmijcie się wreszcie sprawami WAŻNYMI dla Mieszkańców. Wasze problemy z publikacjami na naszej stronie nie interesują Mieszkańców, Ich interesuje SKUTECZNE rozwiązanie problemów z wodą (a na to szans nie widać mimo wydania planowanych milionów, o czym w następnych publikacjach) oraz ZABLOKOWANIE POTENCJALNIE SZKODLIWYCH DLA MIESZKAŃCÓW I ŚRODOWISKA INWESTYCJI! Czy poprawa jakości nauczania w naszych szkołach.

  2) jeżeli macie problem z faktem, że poinformowaliśmy Mieszkańców o planowanej inwestycji to świadczy wyłacznie o was i o waszym podejściu do Mieszkańców. My sami o tej inwestycji dowiedzieliśmy się przez PRZYPADEK, bo ani burmistrz ani jego fantastyczni radni nie uznali za słuszne puścić przysłowiowej pary z gęby na ten temat, mimo licznych spotkań z Mieszkańcami w ramach kampanii wyborczej. Dobitnie to świadczy o prawdziwości haseł o JAWNYM i TRANSPARENTNYM urzędzie. Od momentu uzyskania i zweryfikowania informacji na temat tej inwestycji NIKT z naszego grona nie miał ŻADNYCH wątpliwości, że tą informację natychmiast musimy przekazać Mieszkańcom. Urząd się buja od blisko dwóch miesięcy.

  3) DO BURMISTRZA- osobiście proszę zaprzestać wprowadzania w błąd Mieszkańców! Pana publicznie głoszone twierdzenia, że RDOŚ może zastrzymać inwestycję świadczą albo o złej woli albo o braku wiedzy na ten temat. RDOŚ w całym postępowaniu jest ORGANEM OPINIODAWCZYM i nie wydaje żadnej decyzji. Ale podpowiem Panu, bo tu o Gminę i Mieszkanców chodzi – TYLKO PAN MOŻE ZABLOKOWAĆ TĄ INWESTYCJĘ, BO TYLKO PAN WYDAJE DECYZJĘ W TEJ SPRAWIE. Po 16 latach bycia na tym stołku powinien Pan o tym wiedzieć. Tylko tu jakoś woli brak…

  4) Pani Makowska- memy są powszechnym środkiem przekazu w internecie. Z definicji są formą satyrycznego komentarza do jakiejś sytuacji i osoby. Informuję Panią, że akurat memy są najmniejszym problem Pani wyborców, więc radzę za otrzymywaną z podatków Mieszkańców dietę zająć się poważnymi sprawami ( a tych jest masa) a nie satyrą w internecie. Uprzedzam – memów będzie więcej, bo coraz więcej ludzi nam je przysyła.

  DO MIESZKAŃCÓW

  Bez względu na to, jakie działania będą podejmowane w stosunku do kogokolwiek z nas – nie żałujemy decyzji o opublikowaniu informacji o planowanej inwestycji. Uważamy, że Mieszkańcy mają BEZWZGLĘDNE PRAWO DO TAKICH INFORMACJI I PRAWO DO UDZIAŁU W TAKICH DECYZJACH! Analizujemy dokumenty, prawne możliwości zablokowania tej inwestycji i będziemy publikować kolejne artykuły. Trwa kampania wyborcza i nie dajcie się zwieść. DECYZJĘ ZEZWALAJĄCĄ NA TĄ INWESTYCJĘ WYDAJE BURMISTRZ, nie RDOŚ czy inny organ. W opublikowanej dziś na stronie Urzędu informacji na ten temat jest wiele o naszych zlych intencjach, nie ma jednak najważniejszego- INFORMACJI O TEJ INWESTYCJI ORAZ ZAPEWNIENIA BURMISTRZA ŻE NIE WYRAZI NA NIĄ ZGODY. Zanim oddacie głos w wyborach pomyślcie. O to jedno Was proszę.

  Z pozdrowieniami dla Mieszkańców ( z wyłączeniem tych, którzy zapomnieli KTO i PO CO ich wybrał)
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

  • 😉

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Makowskiej woda w życi się zagotowała od namiaru fejsbooka 🙂

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

   • A Pani Makowska to pewnie w Warszawie mieszka i maski nie będzie musiała nosić . Jak wiem to mieszka na pierwszej linii frontu . Pozdrawiam Panią i zdrowia życzę , bo może być nam potrzebne .

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

    • Pani Makowska wydaje się nie rozróżniać szkodliwości takich decyzji, jak: likwidacja angielskiego! za czym głosowała, czy przetwórni sadzy na przeciwko plaży i mariny za miliony!
     Może ona tę gaz maskę ma od urodzenia i dlatego nie do końca się ogarnia?
     Rodzinka mieszkania dostała

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

     • Pani makowska zakręcona jak woda w rurze, od tych zadań, szczęścia i prezentów darowanych przez stepnickich cudotwórców nie ma czasu dzieciom zadań sprawdzać, bo przecież są wyższe wyganowskie cele! Nauczanie poprawne to taki dodatek do kariery u boku bossa i jego klakierni!!

      Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Prościej już chyba się nie da…

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. Nie jest tak trudno dojść do właściciela tych śmierdzących interesów:

  https://www.greg.gg/webCompSearchDetails.aspx?id=ImNJFK/k61c=&r=0&crn=&cn=&rad=ContainsPhrase&ck=False?height=728

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 7. Jak nie wiatrakami to smrodem nas wykończy gruby …

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Podczas procesu spalania opon uwalnia się do powietrza wiele szkodliwych i trujących substancji, które wcześniej były wykorzystywane w produkcji tych tworzyw jako barwniki, stabilizatory, utwardzacze itp. Występują tam również metale śladowe jak ołów, rtęć, kadm, chrom.

   Oprócz w/w substancji, które stosowano w procesie produkcji, podczas spalania powstają nowe. Najgroźniejszymi z nich są furany i dioksyny. Dioksyny należą do najbardziej trujących, rakotwórczych substancji na świecie, są 10 000 razy bardziej trujące od cyjanku potasu, lecz ich działanie nie jest natychmiastowe. Toksyczne działanie dioksyn polega na powolnym, ale skutecznym uszkadzaniu narządów wewnętrznych: wątroby, płuc, nerek, rdzenia kręgowego lub kory mózgowej, są odpowiedzialne za częste występowanie nowotworów. Dioksyny w stężeniu nawet stukrotnie mniejszym od dawek powodujących raka (a te przecież są niewiarygodnie małe) oddziałują na człowieka a szczególnie na kobiece hormony – estrogeny. Rozregulowują układ hormonalny i wpływają niekorzystnie na procesy związane z przekazywaniem życia.

   Szczególnie narażone na chorobotwórcze działanie metali ciężkich, furanów i dioksyn są osoby mało odporne a zwłaszcza dzieci. Płód zostaje uszkodzony już w łonie matki, co może się objawiać później trwałym kalectwem u nowo narodzonego dziecka

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • tak wykonczy was czarownica z Kopic

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 4

 8. FIRMA SADZA nie jest tylko na etapie uzgodnien,Dla niej najprawdopodobniej sa szkowane biura i karczowany jest teren.Zobacz ostatni budynek idac od stacji paliw wzdluz zalewu !?

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 9. Andrzej Stepnice sobie daruj. Nie chce my Ciebie i twoich radnych

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 10. Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Ale ten art. ustawy nie dotyczy tej sytuacji i wniosku. Dotyczy to pełnej procedury czyli z tzw. pierwszej grupy czyli takich gdzie do wniosku jest konieczny od razu raport

   Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 8

  • Witam
   Czytam wszystkie te artykuły i komentarze i nasuwa mi się jeden wniosek, tymi wszystkimi informacjami żle są mieszkańcy informowani.
   Czemu nie zamieściliście informacji Burmistrza, jak dzisiaj się ukazała. Jeżeli jesteście tacy w porządku niech tez wasi zwolennicy przeczytają wyjaśnienia burmistrza. Moim zdaniem ma rację. Pracowałem w administracji i mam trochę pojęcia. Przecież każdy może złożyć wniosek o decyzję środowiskową na inwestycję i trzeba zrobić postępowanie administracyjne. Przecież jak otrzymano taki wniosek to nie można pozostawić go bez rozpatrzenia i np.od razu wydać decyzje odmowną, bez całej procedury. Ja sam Burmistrz pisze będzie raport to i wtedy będa obwieszczenia. Na takim etapie nie musiał zamieszczać na BIP. W związku z powyższym nie wiem o co chodzi. Dla mnie wyjaśnienia burmistrza są ok.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 16

   • Spociłeś się jak to pisałeś urzędasku? 🙂

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 3

   • To nie jest strona burmistrza, czy urzedu. Opłacamy ją z własnych pieniędzy. Urząd ma swoje medium i NIKOMU nie bronimy zapoznawać się z publikowanymi tam informacjami. Co do samej treści tego czegoś na stronie Urzędu, to akurat mnie NIE przekonało. Nie ma tam ANI SŁOWA o woli zablokowania tej inwestycji przez burmistrza, jest za to dużo o procedurze i o nas. O nas akurat kilka “nieścisłości”, bo w artykule nie zarzuciliśmy burmistrzowi “tajnego wydawania decyzji” tylko nieinformowanie Mieszkańców o tak waznej sprawie. Zresztą- do pisma się odniesiemy (jest do czego).Co do samej procedury- przyznaję rację w JEDNYM punkcie- na tym etapie postępowania burmistrz nie miał obowiązku obwieszczenia info w bipie. Wyjaśniam skąd bład- Z UTRUDNIANIA MIESZKAŃCOM DOSTĘPU DO INFORMACJI NA TEMAT TEJ INWESTYCJI.
    Z naszych informacji wynikało, że RDOŚ wydał w tej sprawie opinię już we wrześniu. Optymistycznie założyliśmy, że burmistrz działa tu w interesie Mieszkańców i natychmiast nakazał inwestorowi przystąpienie do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko. Wydanie tej decyzji umożliwiłoby Mieszkańcom nie tylko pełny dostęp do informacji ale także czynny udział w procesie wydawania decyzji. Jednak burmistrz jest pewnie zbyt zajęty kampanią, bo jakoś zwleka…
    W piątek w Urzędzie osobiście wgląd w dokumenty zrobił jedyny Mieszkaniec gminy, który jest stroną postępowania. Co ciekawe- akurat najważniejszy dla nas dokument, jakim jest opinia RDOŚ, się magicznie “zapodział” i dostępu do niego nie mieliśmy do dzisiaj. Musiała interweniować niezawodna jak zawsze Iwona. Opinię RDOŚ wydał 21 wrześnie, 24 września wpłynęła do Urzędu. Na co czeka burmistrz? Gdzie w publikacji na stronie Urzędu konkretna informacja o planowanej inwestycji i oświadczenie burmistrza, że zablokuje tą inwesycję? Przepraszam- ale marnej jakości agitki mnie nigdy nie przekonywały i nie przekonają.
    Ale witam urzędników na NS. Mamy nagrania rozmów. Będzie grill 😉
    Pozdrawiam
    Monika Moroń

    Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

    • Nadal w BIP nie ma nic. Burmistrz widocznie uważa, że lepiej spierać się o pierdoły i uganiać za głosami niż informować mieszkańców i zająć się sprawą przetwórni sadzy, tak aby taka SZKODLIWA DLA MIESZKAŃCÓW!!!! inwestycja nie powstała.
     Podpisujcie petycję wkrótce będzie o tym informacja.
     Mogę tylko zapewnić, że Stepnicka Organizacja Turystyczna, która w swoim statucie ma wpisaną ochronę dziedzictwa przyrodniczego podjęła dziś decyzję o przystąpieniu do tego postępowania jako strona, więc będzie miała prawo skarżyć decyzję, jeśli burmistrz odważy się wydać pozytywną!

     Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

    • Ale Burmistrz w informacji pisze że jeszcze mają być opinie sanepidu i wody polskie, może jeszcze tego nie ma. Nie rozumiem czepiania się urzędników, czy nie lepiej iść do urzędu spokojnie porozmawiać zapytać się o co chodzi. Ja wielokrotnie służbowo bylem również w kwestiach środowiskowych i zawsze wszystko mi wyjaśniono. Akurat urzędnicy od kwestii środowiskowych sa bardzo mili i kompletni.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 12

     • Nie zgadzam się. Akurat w omawianej sprawie urzędnicy utrudniali Mieszkańcom dostęp do informacji. Nawet strona tego postępowania nie otrzymała do wglądu wszystkich dokumentów. Najwyraźniej nasze doświadczenia z tutejszym urzędem są inne, pewnie dlatego, że my więcej działamy i mamy więcej styczności z owym mitycznym “profesjonalizmem”.
      Pozdrawiam
      Monika Moroń

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

     • Kompletni to są z pewnością, myślę nawet nadkompletni, tylko dlaczego tacy nadgorliwi w utajnianiu informacji publicznych?

      Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

     • Po co te kłamstwa i wybielanie się. Jedna pani drugie pani…
      Kompetentni urzędnicy udostępnijcie wreszcie wszystkie dokumenty w BIP!
      Poszerzcie zgodnie z prawem krąg stron postępowania!

      Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

     • Mieszkańcu Stepnicy . O co mamy pytać ? O procedurę czy o szczegóły inwestycji . Pan Burmistrz w piśmie objaśnił nam procedurę ale nic nie napisał o sadzy . Zachęcony pójdę do środowiska z pytaniami o charakter inwestycji .Jak ta inwestycja ma wyglądać i jak oddziaływać na mieszkańców .

      Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

    • za nagrywanie bez zezwolenia sa art.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 9

     • To proszę mi podać owe artykuły zabraniające nagrywania urzędników w trakcie wykonywania swoich zadań. Niecieprliwie czekam.
      P.S. Takie nagrania mogą być dowodem w sprawie.
      P.S.1 Trzeba myśleć zanim się Mieszkańcom ciemnotę wciska.
      P.S.2 Za to ręczę, że są “artykuły” na urzędników świadomie wprowadzających petentów w błąd
      Możemy się skonfrontować przed organami ścigania 😉

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 4

      • bez zezwolenia prosze czytac ze zrozumieniem

       Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 11

       • art.267 kodeks karny ,art.47 Konstytucji,art.23 kodeks cywilny i niech sie pani zastanowi 2razy zanim cos napisze

        Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 10

       • Ręce mi opadają A możecie w tym urzędzie chociaż JEDEN przepis ze zrozumieniem na tym forum podać?? JEDEN. Już nie mam sił prostować tych wszystkich bzdur. Ten art mówi w sposób wyraźny o pozyskaniu informacji, do której ktoś nie jest uprawniony! Chodzi np. o takjemnicę lekarską, adwokacką, bankową, naruszenie korespondencji albo tzw. włamanie do sieci informatycznej. Nowelizacja całego art 267 miała na celu własnie zabezpieczenie przed cyberprzestępstwami. Hakerkę Pani ze mnie robi?? Obawiam się, że moje umiejętności na to nie pozwalają 🙁

        Weźcie się do roboty a nie tu forum bzdurami zaśmiecacie!

        Proszę podać mi przepis, który zabrania nagrywania urzędników podczas wykonaywania przez nich czynności służbowych. Nadal czekam.
        Bo akurat 267 kk to inna bajka 🙂
        I proszę iść do prokuratora. Burmistrz raz na NS poszedł to wszyscy się zdrowo pośmialiśmy 🙂

        Najlepsze: Dobre 14 Słabe 4

       • Art. 267 nie mówi o nagrywaniu “bez zezwolenia”, tylko BEZ UPRAWNIENIA. Powtórzę wolniej, bo wolno tam czytacie U P R A W N I E N I A 🙂
        Jak takie asy mają nas bronić przed inwestorem, którego stać na dobrych adwokatów to klękajcie narody!

        Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

      • Wraże oddziały usiłują zasiać strach przed odpowiedzialnością karną za nagrywanie? Niech to między bajki wstawią. Tak miało być gdybyśmy mieli ACTA.

       Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • Przypaliło kitę?
    Co wam jeszcze się “zawieruszyło”?

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • No cóż jaka praktyka taka opinia!! Myślę, że obie marbne!!

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 11. .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 12. Jutro o 7:30 taczki przed gmina beda czekaly !

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 13. Czy ktos wie co to jest za firma do,ktorą burmistrz umiescil w odpisach pisma.

  Avalon Sp. z o.o. Firma budownictwa okrętowego
  Adres: 72-112 Stepnica; Mokra 3
  Telefon: 91 418 80 32

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 14. Urząd “przyjazny mieszkańcom” i jawne działanie. BUHAHAHAHAHAHA…

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 15. Buhahaha ale strony w postępowaniu!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 16. SZOK!!!

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 17. ale was kiwa koleżka ze Zwiadu WOP 🙂

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 18. Pismo z 10.09. ale zdążył wcześniej napisać już do paru organów. Procedura widać trwa od jakiegoś czasu, czyli burmistrz o tej inwestycji wie od dawna. Dlaczego nie informuje mieszkańców???

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)