PRZETWÓRNIA SADZY: Nasza odpowiedź na pytania Mieszkańców

W związku z licznymi pytaniami Mieszkańców do Redakcji w sprawie przetwórni sadzy publikujemy pismo Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego z dnia 10 września 2018 roku.

70 KOMENTARZE

 1. Zatrudniamy w gminie (piszę “zatrudniamy” my, wyborcy) urzędników nie znających zasad gramatyki j. polskiego.
  Nazwiska należy odmieniać! Proszę więc nie pisać “na wniosek pana Pawła Zych”, tylko normalnie, Pawła ZYCHA.

  Dobre 8 Słabe 1

 2. Jako specjalista z chemii nieorganicznej z międzynarodową praktyką, chętnie podejmę się uruchomienia fabryki przerobu opon.
  Warunek: mieszkanie służbowe w odległości do 10 km.
  Oferty proszę kierować na Berdyczów poste restante.

  Dobre 8 Słabe 0

 3. Dziwię się, że nie uznali tego za prestiż, przecież Janusz i Halyna są z tego dumni ? Agniesi też nie pominiemy wszystko w swoim czasie?prosimy o cierpliwość.

  Dobre 11 Słabe 0

 4. drodzy mieszkańcy miasta,zapomnieliście a właściwie chcieliście miasta!
  że pan Burmistrz obiecał że jak będzie miasto będzie biedronka co prawda jest
  ale nikt nie myślał że to będzie prawie biedronka bo jest franczyza ,obiecał
  że inwestorzy się zainteresują Stepnicą bo będzie miastem no i zainteresowanie
  jest jak nie wiatraki to biogazownia……a teraz spalarnia sadzy przecież pan Burmistrz
  spełnia obietnice Wam dane a żadna inwestycja się wam nie podoba Trzeba było się wcześniej
  zastanawiać co może wiązać się ze zmianą statusu ze wsi na miasto ,wieś by się szybciej obroniła
  przed niechcianymi inwestycjami a teraz macie pozamiatane.
  pozdrawiam

  Dobre 14 Słabe 0

 5. Po wysłuchaniu nagrania dzisiejszych obrad komisji Rady Miejskiej w Stepnicy, z udziałem burmistrza, mam kilka uwag do reprezentujących PONOĆ interesy Mieszkańców radnych i burmistrza.

  1) zajmijcie się wreszcie sprawami WAŻNYMI dla Mieszkańców. Wasze problemy z publikacjami na naszej stronie nie interesują Mieszkańców, Ich interesuje SKUTECZNE rozwiązanie problemów z wodą (a na to szans nie widać mimo wydania planowanych milionów, o czym w następnych publikacjach) oraz ZABLOKOWANIE POTENCJALNIE SZKODLIWYCH DLA MIESZKAŃCÓW I ŚRODOWISKA INWESTYCJI! Czy poprawa jakości nauczania w naszych szkołach.

  2) jeżeli macie problem z faktem, że poinformowaliśmy Mieszkańców o planowanej inwestycji to świadczy wyłacznie o was i o waszym podejściu do Mieszkańców. My sami o tej inwestycji dowiedzieliśmy się przez PRZYPADEK, bo ani burmistrz ani jego fantastyczni radni nie uznali za słuszne puścić przysłowiowej pary z gęby na ten temat, mimo licznych spotkań z Mieszkańcami w ramach kampanii wyborczej. Dobitnie to świadczy o prawdziwości haseł o JAWNYM i TRANSPARENTNYM urzędzie. Od momentu uzyskania i zweryfikowania informacji na temat tej inwestycji NIKT z naszego grona nie miał ŻADNYCH wątpliwości, że tą informację natychmiast musimy przekazać Mieszkańcom. Urząd się buja od blisko dwóch miesięcy.

  3) DO BURMISTRZA- osobiście proszę zaprzestać wprowadzania w błąd Mieszkańców! Pana publicznie głoszone twierdzenia, że RDOŚ może zastrzymać inwestycję świadczą albo o złej woli albo o braku wiedzy na ten temat. RDOŚ w całym postępowaniu jest ORGANEM OPINIODAWCZYM i nie wydaje żadnej decyzji. Ale podpowiem Panu, bo tu o Gminę i Mieszkanców chodzi – TYLKO PAN MOŻE ZABLOKOWAĆ TĄ INWESTYCJĘ, BO TYLKO PAN WYDAJE DECYZJĘ W TEJ SPRAWIE. Po 16 latach bycia na tym stołku powinien Pan o tym wiedzieć. Tylko tu jakoś woli brak…

  4) Pani Makowska- memy są powszechnym środkiem przekazu w internecie. Z definicji są formą satyrycznego komentarza do jakiejś sytuacji i osoby. Informuję Panią, że akurat memy są najmniejszym problem Pani wyborców, więc radzę za otrzymywaną z podatków Mieszkańców dietę zająć się poważnymi sprawami ( a tych jest masa) a nie satyrą w internecie. Uprzedzam – memów będzie więcej, bo coraz więcej ludzi nam je przysyła.

  DO MIESZKAŃCÓW

  Bez względu na to, jakie działania będą podejmowane w stosunku do kogokolwiek z nas – nie żałujemy decyzji o opublikowaniu informacji o planowanej inwestycji. Uważamy, że Mieszkańcy mają BEZWZGLĘDNE PRAWO DO TAKICH INFORMACJI I PRAWO DO UDZIAŁU W TAKICH DECYZJACH! Analizujemy dokumenty, prawne możliwości zablokowania tej inwestycji i będziemy publikować kolejne artykuły. Trwa kampania wyborcza i nie dajcie się zwieść. DECYZJĘ ZEZWALAJĄCĄ NA TĄ INWESTYCJĘ WYDAJE BURMISTRZ, nie RDOŚ czy inny organ. W opublikowanej dziś na stronie Urzędu informacji na ten temat jest wiele o naszych zlych intencjach, nie ma jednak najważniejszego- INFORMACJI O TEJ INWESTYCJI ORAZ ZAPEWNIENIA BURMISTRZA ŻE NIE WYRAZI NA NIĄ ZGODY. Zanim oddacie głos w wyborach pomyślcie. O to jedno Was proszę.

  Z pozdrowieniami dla Mieszkańców ( z wyłączeniem tych, którzy zapomnieli KTO i PO CO ich wybrał)
  Monika Moroń

  Dobre 19 Słabe 2

   • A Pani Makowska to pewnie w Warszawie mieszka i maski nie będzie musiała nosić . Jak wiem to mieszka na pierwszej linii frontu . Pozdrawiam Panią i zdrowia życzę , bo może być nam potrzebne .

    Dobre 15 Słabe 0

    • Pani Makowska wydaje się nie rozróżniać szkodliwości takich decyzji, jak: likwidacja angielskiego! za czym głosowała, czy przetwórni sadzy na przeciwko plaży i mariny za miliony!
     Może ona tę gaz maskę ma od urodzenia i dlatego nie do końca się ogarnia?
     Rodzinka mieszkania dostała

     Dobre 14 Słabe 0

     • Pani makowska zakręcona jak woda w rurze, od tych zadań, szczęścia i prezentów darowanych przez stepnickich cudotwórców nie ma czasu dzieciom zadań sprawdzać, bo przecież są wyższe wyganowskie cele! Nauczanie poprawne to taki dodatek do kariery u boku bossa i jego klakierni!!

      Dobre 12 Słabe 0

  • Podczas procesu spalania opon uwalnia się do powietrza wiele szkodliwych i trujących substancji, które wcześniej były wykorzystywane w produkcji tych tworzyw jako barwniki, stabilizatory, utwardzacze itp. Występują tam również metale śladowe jak ołów, rtęć, kadm, chrom.

   Oprócz w/w substancji, które stosowano w procesie produkcji, podczas spalania powstają nowe. Najgroźniejszymi z nich są furany i dioksyny. Dioksyny należą do najbardziej trujących, rakotwórczych substancji na świecie, są 10 000 razy bardziej trujące od cyjanku potasu, lecz ich działanie nie jest natychmiastowe. Toksyczne działanie dioksyn polega na powolnym, ale skutecznym uszkadzaniu narządów wewnętrznych: wątroby, płuc, nerek, rdzenia kręgowego lub kory mózgowej, są odpowiedzialne za częste występowanie nowotworów. Dioksyny w stężeniu nawet stukrotnie mniejszym od dawek powodujących raka (a te przecież są niewiarygodnie małe) oddziałują na człowieka a szczególnie na kobiece hormony – estrogeny. Rozregulowują układ hormonalny i wpływają niekorzystnie na procesy związane z przekazywaniem życia.

   Szczególnie narażone na chorobotwórcze działanie metali ciężkich, furanów i dioksyn są osoby mało odporne a zwłaszcza dzieci. Płód zostaje uszkodzony już w łonie matki, co może się objawiać później trwałym kalectwem u nowo narodzonego dziecka

   Dobre 14 Słabe 0

 6. FIRMA SADZA nie jest tylko na etapie uzgodnien,Dla niej najprawdopodobniej sa szkowane biura i karczowany jest teren.Zobacz ostatni budynek idac od stacji paliw wzdluz zalewu !?

  Dobre 14 Słabe 0

  • Ale ten art. ustawy nie dotyczy tej sytuacji i wniosku. Dotyczy to pełnej procedury czyli z tzw. pierwszej grupy czyli takich gdzie do wniosku jest konieczny od razu raport

   Dobre 0 Słabe 8

  • Witam
   Czytam wszystkie te artykuły i komentarze i nasuwa mi się jeden wniosek, tymi wszystkimi informacjami żle są mieszkańcy informowani.
   Czemu nie zamieściliście informacji Burmistrza, jak dzisiaj się ukazała. Jeżeli jesteście tacy w porządku niech tez wasi zwolennicy przeczytają wyjaśnienia burmistrza. Moim zdaniem ma rację. Pracowałem w administracji i mam trochę pojęcia. Przecież każdy może złożyć wniosek o decyzję środowiskową na inwestycję i trzeba zrobić postępowanie administracyjne. Przecież jak otrzymano taki wniosek to nie można pozostawić go bez rozpatrzenia i np.od razu wydać decyzje odmowną, bez całej procedury. Ja sam Burmistrz pisze będzie raport to i wtedy będa obwieszczenia. Na takim etapie nie musiał zamieszczać na BIP. W związku z powyższym nie wiem o co chodzi. Dla mnie wyjaśnienia burmistrza są ok.

   Dobre 8 Słabe 16

   • To nie jest strona burmistrza, czy urzedu. Opłacamy ją z własnych pieniędzy. Urząd ma swoje medium i NIKOMU nie bronimy zapoznawać się z publikowanymi tam informacjami. Co do samej treści tego czegoś na stronie Urzędu, to akurat mnie NIE przekonało. Nie ma tam ANI SŁOWA o woli zablokowania tej inwestycji przez burmistrza, jest za to dużo o procedurze i o nas. O nas akurat kilka “nieścisłości”, bo w artykule nie zarzuciliśmy burmistrzowi “tajnego wydawania decyzji” tylko nieinformowanie Mieszkańców o tak waznej sprawie. Zresztą- do pisma się odniesiemy (jest do czego).Co do samej procedury- przyznaję rację w JEDNYM punkcie- na tym etapie postępowania burmistrz nie miał obowiązku obwieszczenia info w bipie. Wyjaśniam skąd bład- Z UTRUDNIANIA MIESZKAŃCOM DOSTĘPU DO INFORMACJI NA TEMAT TEJ INWESTYCJI.
    Z naszych informacji wynikało, że RDOŚ wydał w tej sprawie opinię już we wrześniu. Optymistycznie założyliśmy, że burmistrz działa tu w interesie Mieszkańców i natychmiast nakazał inwestorowi przystąpienie do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko. Wydanie tej decyzji umożliwiłoby Mieszkańcom nie tylko pełny dostęp do informacji ale także czynny udział w procesie wydawania decyzji. Jednak burmistrz jest pewnie zbyt zajęty kampanią, bo jakoś zwleka…
    W piątek w Urzędzie osobiście wgląd w dokumenty zrobił jedyny Mieszkaniec gminy, który jest stroną postępowania. Co ciekawe- akurat najważniejszy dla nas dokument, jakim jest opinia RDOŚ, się magicznie “zapodział” i dostępu do niego nie mieliśmy do dzisiaj. Musiała interweniować niezawodna jak zawsze Iwona. Opinię RDOŚ wydał 21 wrześnie, 24 września wpłynęła do Urzędu. Na co czeka burmistrz? Gdzie w publikacji na stronie Urzędu konkretna informacja o planowanej inwestycji i oświadczenie burmistrza, że zablokuje tą inwesycję? Przepraszam- ale marnej jakości agitki mnie nigdy nie przekonywały i nie przekonają.
    Ale witam urzędników na NS. Mamy nagrania rozmów. Będzie grill 😉
    Pozdrawiam
    Monika Moroń

    Dobre 18 Słabe 1

    • Nadal w BIP nie ma nic. Burmistrz widocznie uważa, że lepiej spierać się o pierdoły i uganiać za głosami niż informować mieszkańców i zająć się sprawą przetwórni sadzy, tak aby taka SZKODLIWA DLA MIESZKAŃCÓW!!!! inwestycja nie powstała.
     Podpisujcie petycję wkrótce będzie o tym informacja.
     Mogę tylko zapewnić, że Stepnicka Organizacja Turystyczna, która w swoim statucie ma wpisaną ochronę dziedzictwa przyrodniczego podjęła dziś decyzję o przystąpieniu do tego postępowania jako strona, więc będzie miała prawo skarżyć decyzję, jeśli burmistrz odważy się wydać pozytywną!

     Dobre 16 Słabe 2

    • Ale Burmistrz w informacji pisze że jeszcze mają być opinie sanepidu i wody polskie, może jeszcze tego nie ma. Nie rozumiem czepiania się urzędników, czy nie lepiej iść do urzędu spokojnie porozmawiać zapytać się o co chodzi. Ja wielokrotnie służbowo bylem również w kwestiach środowiskowych i zawsze wszystko mi wyjaśniono. Akurat urzędnicy od kwestii środowiskowych sa bardzo mili i kompletni.

     Dobre 1 Słabe 12

     • Nie zgadzam się. Akurat w omawianej sprawie urzędnicy utrudniali Mieszkańcom dostęp do informacji. Nawet strona tego postępowania nie otrzymała do wglądu wszystkich dokumentów. Najwyraźniej nasze doświadczenia z tutejszym urzędem są inne, pewnie dlatego, że my więcej działamy i mamy więcej styczności z owym mitycznym “profesjonalizmem”.
      Pozdrawiam
      Monika Moroń

      Dobre 13 Słabe 0

     • Kompletni to są z pewnością, myślę nawet nadkompletni, tylko dlaczego tacy nadgorliwi w utajnianiu informacji publicznych?

      Dobre 10 Słabe 0

     • Po co te kłamstwa i wybielanie się. Jedna pani drugie pani…
      Kompetentni urzędnicy udostępnijcie wreszcie wszystkie dokumenty w BIP!
      Poszerzcie zgodnie z prawem krąg stron postępowania!

      Dobre 11 Słabe 0

     • Mieszkańcu Stepnicy . O co mamy pytać ? O procedurę czy o szczegóły inwestycji . Pan Burmistrz w piśmie objaśnił nam procedurę ale nic nie napisał o sadzy . Zachęcony pójdę do środowiska z pytaniami o charakter inwestycji .Jak ta inwestycja ma wyglądać i jak oddziaływać na mieszkańców .

      Dobre 9 Słabe 0

     • To proszę mi podać owe artykuły zabraniające nagrywania urzędników w trakcie wykonywania swoich zadań. Niecieprliwie czekam.
      P.S. Takie nagrania mogą być dowodem w sprawie.
      P.S.1 Trzeba myśleć zanim się Mieszkańcom ciemnotę wciska.
      P.S.2 Za to ręczę, że są “artykuły” na urzędników świadomie wprowadzających petentów w błąd
      Możemy się skonfrontować przed organami ścigania 😉

      Dobre 13 Słabe 4

       • art.267 kodeks karny ,art.47 Konstytucji,art.23 kodeks cywilny i niech sie pani zastanowi 2razy zanim cos napisze

        Dobre 6 Słabe 10

       • Ręce mi opadają A możecie w tym urzędzie chociaż JEDEN przepis ze zrozumieniem na tym forum podać?? JEDEN. Już nie mam sił prostować tych wszystkich bzdur. Ten art mówi w sposób wyraźny o pozyskaniu informacji, do której ktoś nie jest uprawniony! Chodzi np. o takjemnicę lekarską, adwokacką, bankową, naruszenie korespondencji albo tzw. włamanie do sieci informatycznej. Nowelizacja całego art 267 miała na celu własnie zabezpieczenie przed cyberprzestępstwami. Hakerkę Pani ze mnie robi?? Obawiam się, że moje umiejętności na to nie pozwalają 🙁

        Weźcie się do roboty a nie tu forum bzdurami zaśmiecacie!

        Proszę podać mi przepis, który zabrania nagrywania urzędników podczas wykonaywania przez nich czynności służbowych. Nadal czekam.
        Bo akurat 267 kk to inna bajka 🙂
        I proszę iść do prokuratora. Burmistrz raz na NS poszedł to wszyscy się zdrowo pośmialiśmy 🙂

        Dobre 14 Słabe 4

       • Art. 267 nie mówi o nagrywaniu “bez zezwolenia”, tylko BEZ UPRAWNIENIA. Powtórzę wolniej, bo wolno tam czytacie U P R A W N I E N I A 🙂
        Jak takie asy mają nas bronić przed inwestorem, którego stać na dobrych adwokatów to klękajcie narody!

        Dobre 12 Słabe 3

      • Wraże oddziały usiłują zasiać strach przed odpowiedzialnością karną za nagrywanie? Niech to między bajki wstawią. Tak miało być gdybyśmy mieli ACTA.

       Dobre 9 Słabe 0

 7. Czy ktos wie co to jest za firma do,ktorą burmistrz umiescil w odpisach pisma.

  Avalon Sp. z o.o. Firma budownictwa okrętowego
  Adres: 72-112 Stepnica; Mokra 3
  Telefon: 91 418 80 32

  Dobre 16 Słabe 0

     • Ludzie mówią , że działki na których ma być ta sadzowa inwestycja należą do tej właśnie firmy Avalon .Tak sobie myślę , to dlaczego nie ma powiadomienia firmy , jako strony w postępowaniu która prowadzi działalność w porcie przeładunkowym .Ja tylko tak sobie myślę po tym co usłyszałem .

      Dobre 5 Słabe 0

       • Marzenia! Gdyby to była działka Iwony idioci chcący zniszczyć naszą gminę byliby przeganiani na 4 wiatry a Mieszkańcy mogliby spać spokojnie. Ale, niestety nie jest Iwony, no i mamy wszyscy problem. Idź Anonimie do Urzędu, tam kompetentne panie udostępnią Tobie dokumenty i będziesz mógł sprawdzić nazwiska właścicieli czy posiadaczy działek. Miłego weekendu wszystkim trollom życzę 😉

        Dobre 7 Słabe 1

 8. Pismo z 10.09. ale zdążył wcześniej napisać już do paru organów. Procedura widać trwa od jakiegoś czasu, czyli burmistrz o tej inwestycji wie od dawna. Dlaczego nie informuje mieszkańców???

  Dobre 19 Słabe 1

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij