Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

SPORT: W zdrowym ciele zdrowy duch! PINGPONGOWE MARZENIA Z PSE W STEPNICY!

Z wielkim entuzjazmem wspieramy inicjatywy jak ta poniżej: [przyp. redakcji]

 

Szanowni Państwo,

W imieniu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, z olbrzymią przyjemnością pragnę poinformować, że w Stepnicy wystartował Program Pingpongowe Marzenia z PSE

Celem Programu jest popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci ze szkół podstawowych, poprzez umożliwienie udziału w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych, pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

Poniżej znajdą Państwo komunikat odnośnie Programu.

Zachęcamy do popularyzacji tenisa stołowego oraz krzewienia aktywności sportowej wśród najmłodszych.

W razie dodatkowych pytań dotyczących Programu, służę pomocą.

Z poważaniem,
Marcin Frej
specjalista ds. promocji i marketingu 
tel.: +48 604 197 591

Polski Związek Tenisa Stołowego
ul. Puławska 300
02-819 Warszawa
tel.: +48 664 121 875

 

W Stepnicy wystartował Program Pingpongowe Marzenia z PSE, mający rozwijać talenty sportowe młodych tenisistów stołowych z gminy Stepnica, będących nadzieją na przyszłe sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej. „Pingpongowe Marzenia z PSE to unikatowy program szkoleniowy dla uczniów szkół
podstawowych, realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom.” – powiedział Jakub Otyś, koordynator projektu z ramienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Do wzięcia udziału w Programie wytypowane zostało 70 klubów tenisa stołowego z całej Polski w tym UKS ZALEW Stepnica. Przy wyborze kierowano się takimi kryteriami jak: sukcesy sportowe klubów, liczba posiadanych przez klub, aktywnych licencji zawodniczych oraz liczba zdobytych punktów rankingowych w klasyfikacji ogólnopolskiej.


Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego” realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zadaniem programu jest umożliwienie bezpłatnego udziału dzieciom ze szkół podstawowych w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego.


„Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju:  jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera.” – pisze Jerzy Grycan, były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym, w „Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego”.


W ramach Projektu Pingpongowe Marzenia z PSE prowadzone jest finansowanie pracy trenerów tenisa stołowego, zakup sprzętu sportowego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów pracujących z dziećmi, a także organizacja obozów sportowych dla najlepszych zawodników, biorących udział w programie.

     
Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu, Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.

Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie:
http://pzts.pl/pingpongowe-marzenia-z-pse

16 komentarzy

 1. To tylko do biedry do biedry
  Jak po wodę to tylko tam
  I tak tylko 5 latek ,5 latek,5 latek
  Ram pam, pam,pam.
  A ja do roboty bez mycia,bez mycia
  To mówię Wam !☻☻☻

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Wstyd wam ,że Pani Maria wyrąbła wam po raz kolejny prawdę .Wstyd to patrzeć jak dyrektorka wdzięczy się na oblazłej budzie w centrum miasta i za”kratami “lumpeksu, wzorzec dla uczniów.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Swoją postawą udowodnił, że są w tej gminie mieszkańcy, którzy mają rozum we właściwym miejscu choć stanowią mniejszość trudno ich ubezwłasnowolnić.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 3

 4. A gdzie można zobaczyć wyniki wyborów i jaka była frekfencja?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 5. Koniec ciszy wyborczej, a jak wyniki, wiadomo już coś?

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. można znowu komentować

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)