Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

W cieniu przetwórni SADZY. Dokumentów ciąg dalszy.

Dzień po wyborach otrzymaliśmy komplet dokumentów dotyczacych planowanej w Stepnicy inwestycji. Analizujemy kolejne dokumenty i będziemy je udostępniać Mieszkańcom. 

Poniżej opinia PGW Wody Polskie, która wpłynęła do naszego Urzędu już 15 października br. W opinii stwierdza się, że “dla przedsięwzięcia polegającego na budowie hali produkcyjnej oraz montażu instalacji do przetwarzania sadzy, zlokalizowanej przy ul. Portowej 10, miasto Stepnica” nie istnieje konieczność przeprowadzenia oceny oddziływania przedsięwzięcia  na środowisko”. W dalszej części mamy zalecania dla inwestora. W praktyce jest to pierwsza pozytywna opinia dla tej inwestycji. Na niniejszą opinię nie przysługuje środek odwoławczy. 

Opinia PGW WP (2)

98 komentarzy

 1. Ponieważ Burmistrzowi jak powiedział na przedwyborczym spotkaniu przetwórnia sadzy się nie podoba,ale musi rozpatrzeć wniosek.Na transparentach przeciwko sadzy powinien być dopisek – wspomagamy naszego Burmistrza w walce.Może ktoś np.kandydat na burmistrza zrobiłby małe afisze protestu .nawet formatu A4 i rozdał mieszkańcom.Koniecznie z dopiskiem ,,wspomagamy naszego Burmistrza w walce,,

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 3

 2. Za wikipedią: Istnieje wiele badań naukowych sugerujących, że wdychanie powietrza zawierającego sadzę może powodować różnego rodzaju schorzenia układu oddechowego, krwionośnego i powodować zmiany nowotworowe.

  http://content.nejm.org/cgi/reprint/356/5/511.pdf

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. przecież w tej części miasta zagęszczenie tych z dowodem wdzięczności ? a co na to strażnik Teksasu ☻

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 4. Czy mieszkańcy Stepnicy naprawdę myślą, że napisanie komentarza na forum zatrzyma inwestora?
  Jakoś nie widać protestów?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 5. Wisiał mop ?na oblazłej budzie w sztormowo -deszczowej pogodzie czas jakiś mopem w dół ?i stan jego umysłu wyraźnie uległ pogorszeniu .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 6. Tym z Kopic możecie tylko pozazdrościć. A jeśli nie macie pomysłu na siebie musicie służyć jak pieski za padlinkę bez podnoszenia głosu, możecie jedynie podnieść łapę i tylko wtedy kiedy wam ?pozwoli.

  Najlepsze: Dobre 22 Słabe 0

  • Ależ oczywiście, że zazdrościmy… Urody, charyzmy, wrodzonego piękna… I ten tego jak to się tam nazywa… Mundrości… No i przede wszystkim znajomych ?

   Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 17

   • Z reguły nie reaguję na tak marne i niskich lotów prowokacje ale zrobię wyjątek.
    Po pierwsze- dzięki Osobie, którą nieudolnie próbujesz obrazić a której najwyraźniej nie znasz (nawet nie wymagam, że kiedykolwiek zrozumiesz) masz miejsce do wylewania swoich pomyj. Ona bowiem współutrzymuje tą stronę.
    Po drugie- rozumiem, że tych kalumnii nie publikujesz pod swoim imieniem (do tego trzeba charakteru i odwagi) ale daruj sobie te pseudointeligentne sugestie i napisz wprost, że chodzi o Iwonę, czy na to też odwagi brak? Jakież klasyczne.
    Po trzecie- zanim ktokolwiek znów spróbuje obrazić Iwonę- proponuję najpierw zrobić JEDNĄ DZIESIĄTĄ dla Gminy i jej promocji tego, co zrobiła Iwona. 1/10, o więcej nie proszę, bo znam możliwości drugiej strony. W okresie, w którym gmina wydawała MILIONY na “turystykę” i “promocję” gmimy, Iwona skutecznie promowała (i czyni to nadal) walory przyrodnicze i turystyczne Stepnicy w całej Europie i poza nią. Opracowała wiele materiałów promocyjnych, brała udział w dziesiątkach międzynarodowych konferencji, udzielała wywiadów (po angielsku- co dla naszych drogich urzędników jest barierą nie do pokonania). Efektem Jej działalności są nie tylko liczne publikacje w Europie ale także poza nią. Z brzegu- 2 artykuły o gminie i działalności Iwony w Japonii. Wychwalałabym naszą władzuchnę pod niebiosa, gdyby za te grube miliony zrobiła choć połowę tego! O działaniach Iwony na rzecz poprawy jakości nauczania w szkołach i wycofania obowiązku płacenia przez rodziców za dowozy maluszków i wielu innych sprawach nawet nie chce mi się pisać.
    Po czwarte- pamięć ludzka bywa krótka, rozumiem. Ale to właśnie dzięki pomocy Iwony, Jej wiedzy i doświadczeniu udało się nam do tej pory skutecznie powstrzymać wiele niezdrowych pomysłów. Dla przypomnienia- biogazownia (udział SOTu i Iwony w postępowaniu, Jej wystąpienie podczas obrad sesji i wskazówki co i jak nalezy zrobić), wiatraki (skuteczne działania przed Komisją Europejską, które zaowocowały wycofaniem się inwestora z gminy, chętnych inwestorów brak do dziś).
    Mogłabym długo ale po co? Przyprawiono nam “gębę” pieniaczek i awanturnic i wielu chce w to wierzyć. Nikt nie zwraca uwagi na to, co do tej pory zrobiła choćby Iwona, SOT i inne osoby związane z NS. Wszyscy z tych działań korzystają a wielu nadal z radością pluje w naszym kierunku. OK. Taka jest cena aktywności publicznej. Liczyłyśy się z tym od początku.
    Rozumiem, że w sprawie przetwórni sadzy wszyscy zainteresowani już wyjęli dokumenty, zapoznali się z nimi, są zorganizowani i podejmują określone działania. Na pewno ktoś już wystąpił z wnioskiem o przystąpieniem do postępowania w charakterze strony. Nie? To jak chcecie skarżyć ewentualne decyzje?? Bezbronni jak dzieci we mgle ale plują na kogoś, kto do tej pory 4 litery im ratował. Fantastyczna strategia.Pytanie tylko, czy skuteczna?
    Bez pozdrowień
    Monika Moroń

    Najlepsze: Dobre 22 Słabe 2

   • A co wy kurcze w kółko o tych waszych zajebistych znajomościach? Kogo wy znacie? Gawłowskiego ha ha ha?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 6

 7. w nagrodę za służalczość do Sandry i profesura dyżuruje na “niepoczytnej stronie”??

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 8. z wypowiedzi XYZ choć pewne spostrzeżenia trafne “prymitywy” zostały ,”kłótni ” nie będzie ,wiatraczki wrócą przecież mamy xxl w i jak tu żyć bez wiatraczka ,sadzawkę☻też będziesz miał koncert życzeń dla ciemnogrodu☻?☠zostanie spełniony.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 9. dalej liczą, liczą i liczą, doliczyć się nie mogą …
  pewnie liczny rzymskie w protokołach 🙂 he he he

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 10. Minusików brak czyżby te co “wygrały “wodę w kranach miały?☻☻☻

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 11. Jeszcze nie ma oficjalnych wyników a już WOOODYY NIEEE MAAA!!! Widocznie lubicie z brudnymi od gówna dupami do urzędu, goku, szkół do pracy wędrować? Gruby to i tak nie dosięgnie, no i te panieniki zz biurkami z innych gmin to też mają w doopie, ale skarbnik, ruda, mop, itp. co wy macie w głowach zamiast mózgu?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

  • Panu Jackowi brawo i medal za dobro o które walczył głupcy pozostali mamy efekty nie udaczników a Pan Jacek ma spokój i czysty obraz ich oglądać to zgroza .Mają 5lat do stworzenia następpnych badziewi jakimi się szczycą,Do dzieła nieporadni osły

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 2

 12. a dziadki z pkw dalej się głosów doliczyć nie mogą, który to już dzień, raz za dużo, raz za mało, w olsztynie 400 kart znikło 😀 XXI wiek, latamy w kosmos, każdy w kieszeni ma komputer a w pl wybory gorzej zorganizowane niż w republice bananowej do rany plemienia

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 13. Kręcone było na bank. Jacewicza musieli się pozbyć, bo im bruździł. Podobnie pani Daszkiewicz, gdyby weszła to nie dała by im spokoju. Z całym szacunkiem ale nie powinna była przegrać z tą Panią. Pan Rajmund i Pani Kaliska nic do rady nie wniosą, jestem o tym przekonany. W ogóle tak na dobrą sprawę po chuj teraz ta Rada? Zlikwidować i niech rządzi komunista z jednego fotela, oszczędzim chociaż. Z pewnego źródła wiem że burmistrz przed wyborami łaził z depresją. Miał pewnie przysłowiowe pełne gacie, no ale to w końcu to on organizuje wybory 😉

  Najlepsze: Dobre 22 Słabe 3

  • Wnieść nie wniosą ale pewnie coś wyniosą. hehe

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Jacewicz był o włos …

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Dla woj. zachodniopomorskiego IMGW prognozuje się, że na Zalewie Szczecińskim i w ujściowym odcinku Odry może nastąpić znaczący wzrosty poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych, a lokalnie na Zalewie Szczecińskim może nawet przekroczyć stany alarmowe.

   Dla woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego IMGW wydało także ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Może on spowodować duże straty materialne oraz stanowić zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się dużych zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

  • kręcenie rozpoczeło się od zmian okręgów wyborczych tak aby “swoje” rodzinki miały bliżej …

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 14. Ja takich młodych wykształconych, ogarniajacych życie znam ba nawet czworo w domu mam 500+nie brali????nikomu tego nie zazdroszczą i na PiS głosowali ,pozdrawiam ich serdecznie bo w tej gminie pozostać nie chcieli .

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

 15. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory samorządowe – wskazuje sondaż exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Z danych zebranych w badaniu wynika również, że to na PiS zagłosowało najwięcej młodych ludzi w wieku 18-29.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

  • Nie znam ani jednego młodego wykształconego człowieka ok. 30-40, który coś już w życiu ogarnął, głosującego na PIS. Na pis głosują młodzi co skończyli socjologię dla papierka, są rozczarowani, że nie zarabiają od pierwszego dnia 5 tysi na rękę i w wieku 25 lat chcieliby już miec mieszkanie na własność. Roszczeniowe, rozbestwione dobrobytem pokolenie. O patolce żyjącej z 500+ już nawet nie wspominam. Fantastyczny elektorat.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 9

 16. Tyle Milionów Polaków zginęło przez socjalizm, komunizm a wy w Stepnicy dyskutujecie ktory lepszy komunista

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

  • Ostatniego żołnierza ps. Lalek zabili w 1963 roku. 18 lat po wojnie, po śmierci odcięli mu głowę. Te Starsze Panie co sprintem biegły z kościoła na wybory powinny to pamiętać, albo gdyby nie wiedziały, bo w szkole tego nie uczyli ,to jak by słuchały POLSKIEJ TV a nie niemiecki TVN to może by się opamiętały. Jest też śmierć Śp księdza Popiełuszki. My uczestniczyliśmy w Mszach za Ojczyznę. Wychodząc z Kościoła byliśmy fotografowani z budynku naprzeciw. mieliśmy małe dzieci. Jak tylko zaczęły mówic uczyliśmy ich śpiewać Żeby Polska Była Polską, Pietrzaka. Sory ale jest mi trochę przykro po tych wyborach. Wybrali obywatele na 5 lat.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 17. Burymistrz na swojej stronie reklamuje firmę dzierżawiącą tereny pod solary.
  8 tys. zł za hektar rocznie
  chętni są? ha ha ha

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 18. Bo słyszałem, że mieli problem z matematyką ?przeliczali karty do południa dnia następnego ??chyba ,że grali w karty to przepraszam?

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

  • Na fb jakaś Katarzyna Warchałowska ucieszona z wyboru gminnego wodza gratulowała no poprostu żenada to jakaś dupolizka chwaliła się osobiście dużo pomógł jej jak zwykle osobiste sprawy można się domysleć i wyciągnąć wnioski No jej głupota bije rekordy na fb sama w ten sposób oczerniła swojego ulubieńca brawo

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

   • Podpowiadam to jest ta Pani , która korzysta z trzy pokojowego mieszkania w Bloku socjalnym a jest spadkobierczyni w raz z swoją Matką ,mieszkania własnościowego w jednym z Bloków po pegeerowskich i dziwie się Burmistrz na takie rzeczy nie reaguje .

    Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

    • A to wiadomo dlaczego ta pani tak się zachowuje z PGRu . Braki w kulturze mówią o sobie a jaka podła wypowiadała się o pani pogożelec cyt co chciała willę jak można być tak niewspóczułą osobą ?Można bo ja dostałam mieszkanie życzę tej pani takiego losu choć to bardzo nie miłe

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

    • i takim to własnie przydzielono mieszkania,jak sprawdzano gdzie mieszkają i w jakich warunkach,,a to że posiadają mieszkania to nie spraWDZONO

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Tak się zapętlili komisarze w chachmęceniu głosami, że do urn wpłynęło o trzy karty do głosowania więcej niż wydano!! Wprawdzie wykazuje to protokół wyboru burmistrza ale wszystkie karty wkładane były kupą!! Więc należy domniemywać, że strażnicy texasu manipulowali i rekombinowali aż do późnego rana 22.10,2018. aby niewygodnych kandydatów wykantować!! Jak by było uczciwie, to po tak długim liczeniu bilans kart wydanych z wyjętymi z urny musiałby się zgadzać!! SZWINDEL!! JAK ZWYKLE W STEPNICY!!!

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

   • jak to tumaczą?

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

   • Sorry zapętliłem się !! Prawo serii!! Autorytety utytułowanych członków Komisji gównej takie wrażenie wywarł, że też zachachmęciłem: to o cztery a nie o trzy karty do głosowania (komplety kart) wpłynęło więcej do urn niż wydano!! Czyli wybory uregulowano konspiracyjnie w kiblu i dorzucono ile trzeba w/g tajnej instrukcji!! Potwierdza się stara twarda definicja: ten wygrywa wybory, kto liczy głosy i sporządza protokoły!! A tak na dodatek, może ktoś odpowiedzialny (jeśli taki w ogóle jest w tej SB-eckiej Gminie) wyjaśni dlaczego na BIP-ie, podano zdekompletowany protokół z wynikami wyborów do RM Stepnica? Kolejne fatum czy utrwalona pomroczność jasno-ciemna!!

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

    • Jacek przegrał tylko o 9 głosów
     było co fałszować …

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

     • P. J. Jacewicz przegrał na swoje życzenie bo kto oglądał nagrania video z posiedzeń komisji to widział co ten radny potrafi , czyli nic !. A no zawsze był przeciw i to wszystkiemu a to Wiatraki na NIE nigdy nie był przygotowany merytorycznie a z góry był na NIE, dochodziło do sporów między Burmistrzem czy Ławickim ,żałosne to było do oglądania i słuchania ,pragnę podkreślić że nie jestem za tym wyborem , który mamy już za sobą, ale kłótni będzie mniej może ?.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 14

      • Nie znam Jacewicza, nigdy go na żywo nie widziałem, ale nietrudno zrozumieć jego zachowanie.
       Na pewnym poziomie intelektualnym z takimi interlokutorami rozmowa jest niemożliwa.
       Mimo to Jacewicz zachowywał stoicki spokój nie dając się sprowokować prymitywom.

       Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

      • coś ci się pomieszało z nienawiści
       jak Jacek został radnym to już dawno było po wiatrakach
       resztę trudno komentować
       najwyraźniej masz inne zdanie niż wiele innych osób

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

       • Najwyraźniej wiele innych osób miało inne zdanie skoro nie został radnym… Chociaż wy zawsze znajdziecie inne tłumaczenie… A to liczenie głosów nie takie, a to wyborcy nie zrozumieli, a to padało jak trzeba było iść… Wyborcy zrozumieli i to aż za dobrze.
        Porażka zostanie porażką, nieważne jak ją będziecie tłumaczyć.
        Tak całkowicie przypadkowo pozostał wam jeden radny ?

        Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 11

 19. Następne stracone lata dla całej gminy nadchodzą. Dokładnie będzie to pięć lat. Zaczekam aż ludzie głosujący na p.Wyganowskiego i jego ludzi zaczną się dziwić że coś jest nie tak z tym “obrazem”. Usiądę , popatrzę z politowaniem i powiem “tego chcieliście” więc możecie płakać nikt nie usłyszy.

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 0

 20. Wszystko wskazuje na to ze już dzisiaj poznamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Polska Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym, na godzinę 15.00, zwołała konferencję prasową

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 21. gruby to mało
  w Policach do rady powiatu dostał się syryjski kurd 🙂

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 22. Dzieci kochane z Nowej Stepnicy,
  Nie szkoda wam pieniędzy na utrzymanie tego portalu? W Stepnicy podobnie zresztą jak w całym województwie, mieszkają podobni do siebie dupki, które mają zrąbane głowy.
  W Szczecinie o mały włos przeszedł do drugiej tury Nitras. Jak ktoś wybiera sobie takiego reprezentanta to ja nie mam więcej pytań.
  Podobnie zresztą jest w Stepnicy. Babcie na codzień grzejące ławy u św Jacka sprintem biegły głosować na człowieka, który wiernie służył siłom walczącym z religią.
  Jedyne usprawiedliwienie dla nich to to, że kontrkandydat też z tej opcji.
  Tak więc, może najpierw znaleźć odpowiednich kandydatów a potem ich promować?
  A co do sadzy; może w Stepnicy będą ją konfekcjonować w małe opakowania i sprzedawać Polakom, by się na czarno smarowali, jak ich wybrańcy sprowadzą miliony czarnych.
  Przynajmniej trochę się upodobnią?

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 8

 23. Wyborcy lubieją sadzę. A ile będzie miejsc pracy!!!

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 24. strefa oddziaływania magicznie kończy się przed zabudowaniami
  na czym to polega? niekaman

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 25. Jak to było Panie burmistrzu na tych ulotkach? 70 tysięcy turystów?? Smród sadzy będą wdychać czy utworzymy ze Stepnicy jedno wielkie HOSPICJUM i będziemy ukracać cierpienia szybkim wziewem sadzy? Pana wierny elektorat- emeryci- powinni być dumni. Przetwórnia powstanie tuż za rogiem Domu Seniora. No i mamy postęp na wzór państw skandynawskich, czyżby nowa forma eutanazji??

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 26. Ale jaja, ale jaja, ale jaja. Ciekawe czy czy te mamuśki z dziećmi w tych okolicach były na wyborach? I czy biorą 500+

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

  • Dobre pytanie , “czy mamuśki ” były na zebraniach przed wyborczych ? w Łące NIE ! chyba tylko jedna ? a P. Burmistrz podkreślał za ile to tysięcy, dał mieszkania tym mamuśkom w blokach socjalnych ? w Łące, żadnej wdzięczności dla Burmistrza i nie tylko .

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 27. Ale jaja, ale jaja, ale jaja

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 28. Przechlapane

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 29. Rybacy co tak murem za burmistrzem niech teraz swoje radioaktywne rybki do Czarnobyla wysyłają! Może tam ktoś się skusi.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 30. Te 1300 b@r@nków powinno się przymusowo osiedlić w “rejonie oddziaływania” tej przetwórni. Z wiosek dowieźć, namioty rozbić. I koniecznie poić wodą z kranów!!

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

 31. spoleczenstwo obywatelskie, któremu pasuje “klarowna” atmosfera na podwórku. Nie chcieliście sadzy(?) no to będziecie ją mieli. Nie ma jednak tego złego, część mieszkańców Stepnitzstatd będzie mogła stanowić potencjalną próbkę do badań.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 32. Oooch mój ciemnogrodzie…
  Twój problem, żeś durny
  Przyrzekam…..że po tej piątce
  Już wskoczę do urny??

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 33. Burek wiedział co mówi obiecując, że zablokuje jak inwestycja będzie negatywnie oddziaływać na środowisko. Pewnie wiedział, że oficjalnie, na papierku nie będzie.
  Jakby to było szczere to by powiedział, że po prostu zablokuje niezależnie od opinii, dla ludzi, zwyczajnie. A ty jego zdania warunkowo przyczynowe to po prostu mydlenia oczu, rzygać się chce.

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

 34. z kropkami na twarzy,i głosować głosować i jeszcze raz głosować,1300 zagłosowało to ich problem teraz zostaje z nimi

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Nowi radni będą mogli się wykazać. Od razu na głęboką wodę. Wróć… 14 radnych jest z komitetu burmistrza. Słabo

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

   • Radni od burmistrza, póki co podnosili zgodnie rączki wedle życzenia burmistrza i przewodniczącego…???no chyba że im sie coś pomyliło ????… Wtedy głosowali jeszcze raz ???

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 35. Ta mapka z oddziaływaniem inwestycji to wygląda tak, jakby na Portowej wiatry się kończyły. Takie trochę to niewiarygodne bo jak zawieje od Zalewu to i w Widzieńsku drzewa czasem łamie 😉

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Doczytaj w legendzie mapki. Wiatrom dalej niż za Portową wiać ustawa zabrania. Więc za Portową powietrze będzie krystalicznie czyste 😉 Nie pytam kto to pisał, bo wiadomo że inwestor. Ale KTO w TO uwierzył?? Panie urzędniczki, kampania się skończyła, można wrócić do PRACY!!

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 36. “Inwestycja nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko wodne i gruntowe”. Jak to mówił burmistrz, że nie wyrazi zgody jak inwestycja będzie szkodzić środowisku? No to macie na piśmie (wy wszyscy dziś, bo burmistrz od tygodnia), że nie szkodzi. Ha ha ha

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • ” ZAWSZE DOTRZYMUJĘ SŁOWA” “z bożą pomocą” !! Schiza i hipokryzja w kupie dała efekt!! Zwycięża jak zwykle BOLSZEWIZM!!!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

   • pana kultura pozostawia wiele do zyczenia vice-versa zapomnial wol jak cieleciem byl

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 6

    • Jestem ciekawa….nawet śmiem twierdzić, że skręca mnie z ciekawości…co powie Anonim o kulturze , kiedy łyk świeżego powietrza bedzie na wage złota….w tej naszej…jak to burmistrz pieknie na spocie wyborczym mówił…małej ojczyźnie…
     Włączamy myślenie moi drodzy…. Oby nie za późno?

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 37. No nic. Czas pakować manele. Ostatni gasi światło w tym “pięknym, turystycznym mieście” 🙁

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • Ci co mieszkają w okolicy na pewno poczują się miastowo. Będzie ruch jak na Marszałkowskiej w Warszawie

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Tylko szybko, póki nieruchomości jeszcze są coś warte, bo jak przetwórnia już stanie, to za nasze mieszkania i domy, najwyżej na kawalerkę w białostockiem będzie nas stać. Ceny polecą na ryj. Ja tylko czekam na to co miejscowi restauratorzy i hotelarze w tej sprawie zrobią. Na razie na fejsbukach znacząca cisza.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 38. Tym na Portowej nie zazdroszę. No ale pewnie burmistrz ich na spotkaniu wyborczym o pozytywnej opinii WP poinformował 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)