Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Dwie nowe wyspy na Zalewie Szczecińskim

Od przyszłego roku rozpocznie sie sypanie szlam z pogłębiania toru wodnego w dwóch lokalizacjach, z których powstaną dwie sztuczne wyspy – mniejsza ponad kilometr średnicy, większa prawie dwa.

Od Andrzeja Borowca z UM w Szczecinie:
“wyspy zbudowane zostaną na wschód od toru wodnego. Jedna będzie zalesiona i zakrzewiona, niedostępna dla ludzi. Ma być azylem dla ptactwa (m.in kormoranów). Druga posłuży do odkładania urobku.”

Źródła:

 1. https://www.sailforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=26996

5 komentarzy

 1. Jedna z wysp będzie w kształcie polski

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Dwie sztuczne wyspy ? Jedna zalesiona siedlisko dla kormoranów? Zły projekt, taki eksperyment przeprowadzono na wyspach Karsiborza. Zapytajcie mieszkańców, jak to wygląda. Ptasie odchody wypalają na tych wyspach całą roślinność. Okoliczni rybacy ( wędkarze) mówią o braku ryb w akwenie,bo są przetrzebione przez kormorany. Poczytajcie na temat kormoranów, ich trybu życia,zapotrzebowania na pokarm.Ile kg ryb zjada jeden pelikan dziennie. Zły projekt, bardzo zły projekt na zagospodarowanie wyspy.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 3. Przecież te szlamy są rakotwórcze!

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • a powietrze z Polic to nie? A woda w Zalewie, po powodziach na południu kraju, która niesie wszystko co zostało wypłukane z zalanych zbiorników, szamb, cmentarzy i cholera wie skąd jeszcze. Do tego dołożą nam jeszcze sadzę i można wabić straceńców na turnusy ekstremalnej ” szkoły przetrwania”. Zawsze to bliżej niż do Czarnobyla, dokąd na rekonesans udała się niedawno grupka młodzieży z Goleniowa, w poszukiwaniu mocnych wrażeń. Na pocieszenie : onkologia jest ciągle i szybko rozwijającą się dziedziną medycyny.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)