Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Petycja w sprawie niedopuszczenia do budowy na terenie gminy przedsięwzięcia polegającego na budowie hali produkcyjnej oraz montazu do przetwarzania sadzy

petycja_dot._przedsiewziecia_-budowa_hali_produkcyjnej_oraz_montazu_instalacji_do_przetwarzania_sadzy_przy_ul._portowej_10_w_stepni

Źródło:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/7428

32 komentarze

 1. Stan pogody : pochmurnie, temp. 3oC, aktualne ciśnienie 1010 mb, wilgotność 93%, prędkość wiatru 1m/s -to są idealne warunki do zmieszania powietrza z sadzą. I świat będzie kolorowy inaczej.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Nie legitymuję się dowodem wdzięczności nie mam potrzeby występowania w roli obrońcy ale widzę, że
  niektórym już w oczy sądzą powiało na spotkaniu z Kroniką widziałem P.Saszę w przeciwieństwie do tych co to mają z racji siły takie kompetencje, WY nie wiecie nawet od kiedy macie już tylko nieuleczalną impotencję.Widziałem wielkie oczy tych ,którym “wdzięczność “nie pozwoliła zabrać głosu we własnej sprawie.Wybaczam ?pewnie za milczenie dostaną dobrze płatną pracę ☻☻

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • grubas nas dawno już sprzedał
   sprawa przecież wyszła na jaw przypadkiem …

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • @zapytanie,
   Widziałam tylko pana Bogdana i pana Nowaka oraz panią, której nie znam.
   Jeśli w tej grupie był Sasza, ostatnia nadzieja białych, to mógł być mniej skromny i zbliżyć się do kamery.
   Ale, prawdę mówiąc, co na temat skomplikowanej technologii produkcji sadzy może wiedzieć ktoś bez kompetencji!
   A może nie chciał się od początku narażać Tłustemu. W każdym razie Saszę od Jacka Jacewicza dzieli milion lat świetlnych.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 3. Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Niestety Stepniczanom musi się zawalić strop na głowę aby zrozumieli że ktoś pod nimi ryje.
  W Stepnicy prawo nie obowiązuje – to chyba jasne? nie?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 5. Widzieliście jak się tłumaczy burymistrz na stepnica.pl?
  Wie o sprawie od dawna – pisma spływają cały czas, procedure się toczy a on … milczy 🙂
  Ale NIC nie ma do ukrycia!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Dzisiaj w “Kronice” był reportaż z protestu mieszkańców Stepnicy przeciwko budowie fabryki sadzy. Albo przeoczyłam albo… protestu nie zaszczycił niejaki Sasza, “ostatnia nadzieja białych”.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 15

 7. jeżeli w tak małej gminie włodarz potrzebuje zastępcy to absolutnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji choć patrząc na to realnie ktos niebawem będzie musiał pomagać “balkonik” popychać??

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 2

 8. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 5 Słabe 24

 9. na zebranie dzisiaj w GOK godz 18/30 nie liczcie, że ktoś za was garba nastawi,wystarczająco zignorowaliscie tych ,ktorzy dotychczas występowali w obronie mieszkańców.

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

  • A zebranie czego dotyczyło?

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

   • Spotkanie było czysto informacyjne dla tych którzy coś słyszeli ale nie do końca wiedzą z czym mamy do czynienia, lub chcieli dodać swoje trzy grosze, włączyć się do protestów lub po prostu pokazać że się interesują tematem.

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

    • Problem w tym źe przetwórnia nie produkuje 120 ton na dobę produktu do wysyłki tylko zużywa 120 ton na dobę WODY – oczywiście z NASZEGO wodociągu. Woda jest użyta do ZRASZANIA SADZY. Pytanie ile tej wody potrzebne jest na kilo sadzy – 20% max.? No i mamy 600 ton na dobę do wywiezienia. Pozdrawiam mieszkańców i radzę dokumenty poczytać

     Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 4

     • Właśnie o tych problemach na spotkaniach mówimy. Szukamy też osób znających się na rzeczy, mogących dokładniej wykazać nieścisłości w KIPie. Zapraszam do współpracy na rzecz Stepnicy.

      Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

     • Ktoś tu zatracił kontrolę nad logicznym myśleniem? 120 ton wody na dobę to daje roczne zużycie wody przez całą Stepnicę z Kopicami i Czarnocinem włącznie!! Ciekawe jest to “zraszanie” !! Ktoś kto zwraca komuś uwagę rzeczywiście nie kuma co czyta!!

      Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

      • 120 ton WODY NA DOBE jest w dokumentach inwestora!

       Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

       • Muszę włączyć się w tą dyskusję w dobrej wierze aby co niektórzy na sesjach nie mieli pożywki wyzywania nas “pieniaczami”. Jest faktycznie galimatias w tych pokrętnych zapisach KIP o przetwarzaniu sadzy, czy też odzysku pod postacią wytwarzania granulatu o określonej wielkości 0,5 do 3,5 mm. Wydajność tej instalacji jest deklarowana w granicach 650 kg/h (samej sadzy). Na stronie 23 KIP, jest informacja o dozowaniu 0,25 metra sześciennego na 1000kg sadzy. Na str.8, jest też podany parametr 125 Mg/dobę ale to dotyczy mieszaniny wody z sadzą stąd te informacje o rocznym zużyciu wody 15500 m3 należy traktować jako realne chociaż to i tak wielkie zużycie jak na warunki czterech studni w Miłowie. Wykazany na stronie 23, wykaz instalacji mówi o wydajności źródła czyli ile z rury może polecieć wody ale owe 5 m3/h to jest również warunek do spełnienia trudny jak na istniejącą podziemną sieć z rur azbestowych.

        Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 10. grubas wywalił petycję do kosza?
  bez czytania (jak zwykle)?

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)