Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Stepnickie orły w Independent

Stepnicka Organizacja Turystyczna “Nie Tylko Dla Orłów” (SOT) skutecznie promuje unikalną przyrodę naszej gminy od lat.  Po artykułach i reportażach w mediach europejskich, Iwona Krępic promowała naszą gminę nawet w prasie japońskiej. Parę dni temu jeden  z głównych tytułów prasy brytyjskiej “Independent” opublikował artykuł, w którym znów przywołano naszą gminę, bieliki i  tych, którym zawdzięczamy ten rozgłos- Iwonę Krępic i Reginalda Ścieżkę. 

13 stycznia brytyjskie czasopismo “Independent”  opublikował  artukuł o stepnickich bielikach. Czytamy w nim m.in. :

,,Po Polskiej stronie Zalewu Szczecińskiego (który przez 123 lata należał do Niemców) gniazduje 50 par bielików patrolujących 100 km2 terenu. Z zadziwiającą  6-stopową (2,50 m przyp. red.) rozpiętością skrzydeł te drapieżniki są największe spośród europejskich orłów. Znajduje się tutaj większe ich zagęszczenie niż gdziekolwiek indziej na świecie.” 

Autorka artykułu opisuje po krótce walory przyrodnicze naszych terenów: zachowane w naturalnej formie siedliska niespotykane w Wielkiej Brytanii,obecność naturalnych drapieżników w ekosystemie – wilki i fotograficzną wycieczkę łódką rybacką, podczas której bieliki podlatują bardzo blisko, co jest wielką atrakcją.   

Dalej o Oder Delta Safaris: ,,Jest położona w wiosce Kopice, 20 mil na północ od Szczecina i 3 godziny drogi z Berlina. Organizacja jest prowadzona przez Iwonę Krępic i Reginalda Ścieżkę z ich salonu, którzy mieszkają na końcu wioski.”

Iwono, Reginaldzie… jesteśmy z was dumni!

https://www.independent.co.uk/news/long_reads/white-tailed-sea-eagle-isle-of-wight-reintroduction-rewilding-birds-of-prey-lynx-beaver-a8709776.html

25 komentarzy

 1. Przed jakim “wrogiem ” “rodaków ” ostrzegasz? bo zaczynam się bać ?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Rodacy!
  Jeszcze raz proszę o spokój w społeczeństwie. Internet jest dobrem, z którego należy czerpać informację. Ale Internet nie jest narzędziem do anonimowego obrażania drugiego człowieka.
  Zróbmy rachunek sumienia , tak powiedziała wczoraj wdowa po Pawle Adamowiczu, bądźmy mądrzejsi od naszego “wroga”.
  Szanujmy się.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 13

 3. ma jaja to i orły wysiedzieć można ,ale znam takich co siedzą już niespełna lat dwadzieścia i nic nie wysiedzieli czyżby jaj nie mieli ??

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 4. niedługo w NS dowiemy się, że to dzięki pani Iwonie i panu Reginaldowi mamy orły nad Zalewem. Osobiście wysiadywali jaja, sam widziałem.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 16

 5. A ile miejsc pracy dzięki temu mamy ?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 8

  • A ty co zaproponujesz masz ofertę pracy dla bezrobotnych .Oni sami na to ciężko zapracowali i pracują .Żal dupę ściska chciałbyś się z ryjem dołożyć. Wymyśl sam coś dla siebie i daj innym etat.

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

  • Ile miejsc pracy stworzyli?
   Kilka. Nie tylko dla siebie.
   Zapytaj lepiej ile wydała Stepnica milionøw na “promocje turystyki” i gdzie ci turysci?

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

   • wsparli co najmniej kilkanaście lokalnych biznesów

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

    • Ale Kopic nie promowała Stepnica. Kopice za to same promują się dzięki Iwonce. Szkoda, że Iwonka nie osiedliła się w Stepnicy. My też kochamy turystów z dutkami. A oficjalne gminne promocje nie mają tego czegoś, czyli zaangażowania.

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Dokładnie tyle ile stworzyli ambitni i pracowici ludzie z pomysłem na siebie i swój biznes, potrafiący wykorzystac potencjał miejscowości. Stepnica miałaby więcej małych fajnych inicjatyw ale niestety klimat w UM sprzyja tylko wybranym przedsiębiorcom.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 6. gratuluję Pani Iwonie i Wszystkim, którzy promują te urokliwe tereny

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 7. A dzięki komu Kopice w prasach za granicą ?No właśnie to Iwona Krępic pracuje na promowanie terenów których jeszcze nie dało się zniszczyć przez bezmyślnych komuchów rządzących gminą .Brawo Iwona a ci wszyscy smarowani kremem Nivea do sadzy.

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

 8. Independent? A w Sputniku kiedy będzie he he?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 7

 9. Kopice w brytyjskiej prasie.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)