Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Zaproszenie na spotkanie z Posłem Markiem Jakubiakiem

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Markiem Jakubiakiem Prezesem partii Federacja dla Rzeczypospolitej (w rejestracji)

Spotkanie odbędzie się w dniu 16.02 tj. sobota 2019r. w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum, ul. Mieszka I 61C, 71-011 Szczecin.

Program spotkania

Część pierwsza od godz 16:00
Otwarte spotkanie posłem Markiem Jakubiakiem

od godz. 17:20 przerwa

Cześć druga od godz. 17:30
Konferencja Prasowa

W celu uzupełnienia informacji:

Dnia 08.12.2018 odbyło się w Szczecinie pierwsze spotkanie osób pragnących wraz z posłem Markiem Jakubiakiem tworzyć partię Federacja dla Rzeczypospolitej.

W spotkaniu brały udział osoby z powiatów tworzących okręg wyborczy 41 oraz do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem spotkania było przybliżenie idei przyświecającej Federacji dla Rzeczypospolitej, przedstawienie osób pełniących obowiązki przewodniczących oraz nakreślenie planów jakie mamy na najbliższą przyszłość.

W czasie spotkania odbyło się połączenie audio-wideo z posłem Markiem Jakubiakiem. Poseł przedstawił zarys programowy i główne idee. Był czas na zadanie pytań i dyskusję. Na zakończenie spotkania mogliśmy poznać się, wymienić opinie na temat tego dlaczego chcemy działać w partii, jak chcemy działać oraz jakie widzimy drogi do realizacji programu partii.

Podobne spotkanie odbyło się tydzień później w Mielnie z udziałem osób z powiatów tworzących okręg wyborczy 40 oraz do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Na spotkaniach dokonano wyboru przewodniczących Okręgów, Za 41 Okręg wyborczy odpowiedzialny jest Pan Konrad Deutry tel. 660218928, a za Okręg 40 wyborczy odpowiedzialny jest Pan Mirosław Grudziel tel. 502168505

Aktualnie jesteśmy na etapie budowania struktur partii, w Województwie zachodniopomorskim partia liczy 142 członków

W całej Polsce z kolei zarejestrowało się ponad 3000 osób.

Idea partii

“Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.” – Roman Dmowski

Nie można określić celu Federacji dla Rzeczypospolitej piękniej niż zrobił to Roman Dmowski. Wiele lat minęło od jego słów, w tym czasie pojawiły się zadania, które tu i teraz trzeba wykonać dla Polski, jej obywateli oraz przyszłych pokoleń.

Głównym zadaniem jest bezpieczna Ojczyzna, w której będziemy mogli godnie żyć i godnie zarabiać. By nasze dzieci z dumą mówiły poza granicami Rzeczypospolitej „I’m from Poland”.

By ten prosty lecz złożony cel, którym jest „Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować”, został zrealizowany musimy dokonać połączenia rozdrobnionych organizacji, którym przyświeca jedna myśl:

Polski nie naprawimy osobno, musimy naprawić ją wspólnie.

To co wyróżnia Federację dla Rzeczypospolitej to zasady organizacji wewnętrznej oparte o demokrację bezpośrednią realizowaną przez głosowania w formie elektronicznej. Listy wyborcze będą ustalane przez
struktury lokalne w drodze prawyborów a nie narzucane przez centralne władze partyjne. Zasady te zapisane są jasno w statucie partii.

Program w pigułce

Zmiana konstytucji
– Wzmocnienie roli Prezydenta (m.in. pełne zwierzchnictwo nad armią i Ministerstwem Spraw Zagranicznych).
– System wyborczy JOW.
– Dni referendalne z bez progowym referendum lub wprowadzanie głosu elektorskiego do głosowań sejmowych nad ustawami.
Reforma ZUS
– Wprowadzanie emerytury obywatelskiej.
Reforma podatkowa
– Zwiększenie kwoty wolnej od podatku PIT w ciągu następnych 3 lat kolejno: 10 tys., 25 tys., 30 tys. zł. Opcjonalnie całkowita likwidacja podatku PIT.
– Zryczałtowany podatek dochodowy 1% od przychodu zamiast podatku
CIT, bez kosztów jego uzyskania lub alternatywnie podatek regresywny: stawka podatku maleje wraz ze wzrostem dochodu (rentowności) przedsiębiorstwa.
Reforma wymiaru sprawiedliwości
– Przywrócenie instytucji sędziów pokoju na zasadach kolegium ds. wykroczeń.
– Czas trwania spraw gospodarczych od wokandy do wyroku nie dłuższy niż 1,5 roku
– W sprawach gospodarczych sąd może korzystać oprócz z biegłych także z izb gospodarczych.
Reforma urzędowo-legislacyjna
– Likwidacja niepotrzebnych urzędów (m.in. Powiatowych Urzędów Pracy, Głównego Inspektoratu Technik)
– decentralizacja części Ministerstw (np. Ministerstwo Gospodarki Morskiej przeniesiemy do Gdańska)
– Wprowadzenie jednej ustawy powinno powodować usunięcie dwóch ustaw.

Zapraszamy na spotkanie.

https://www.federacjadlarp.org

 
Zrodlo:
 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7897

3 komentarze

 1. A to Kukiz 15 już jest be? A tam tylu sensownych polityków i jakich pracowitych-sypali ustawami jak z rękawa. Jak ten świat szybko się zmienia a łaska pańska…….

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Jedyny teraz w Sejmie sensowny polityk. Chyba pojadę

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 5

  • Sensowny? Doprawdy, ile jeszcze trzeba doświadczyć efektów działań tych pseudo polityków, żeby nastąpiło otrzeźwienie społeczeństwa.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)