Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Modlitwa

Szanowni Państwo!

Przed nami Wielki Tydzień – czas na niewesołe refleksje i to nie tylko dotyczące wydarzeń z bardzo dalekiej przeszłości, czy tej bliższej sprzed dziewięciu lat, ale również obawa o najbliższą przyszłość. Stale bowiem przestrzeń do życia dzielić musimy z folksdojczami wszelkiej maści, którzy Polsce życzą jak najgorzej.

Co, prócz modlitwy, można zrobić w śmiertelnie trudnej sytuacji? Kopacz doradzała zamknąć się w domu i czekać, zapewne aż wróg go podpali, albo rzucać kamieniami w dinozaury. Ale czy zmiana premiera z głupiego na mądrego wystarczy? Co powinien zrobić mądry i uczciwy przywódca państwa, które jest szantażowane?

Wyobraźmy sobie, teoretycznie oczywiście, że USA uzależnia swoje wsparcie militarne nas od bezprawnej realizacji grabieży polskiego mienia przez Przedsiębiorstwo Holokaust, na mocy ustawy 447 Just. Można honorowo powiedzieć: „nie to nie, sami sobie poradzimy”. Putin z Merkel tylko na to czekają. Kolejny rozbiór Polski mamy zapewniony. 
Czy chcielibyście być na miejscu premiera? Bo ja nie. Nie wydaje mi się również, żeby „zamilczanie” sprawy mogło przynieść dobre rezultaty. Im mniej ludzi zna warunki szantażu, tym większe on ma szanse na powodzenie. Dlatego krzyczmy na cały świat mądrze i przed szkodą tak donośnie, żeby ten cały świat w porę nas usłyszał, zrozumiał i poparł.

A może ktoś ma lepszy pomysł?

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

Źródło:

 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7992

3 komentarze

 1. Samorządy jeszcze do końca kwietnia mogą składać do wojewodów wnioski o dofinansowanie opieki wytchnieniowej. Te trafią do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w maju, a umowy z samorządami będą podpisywane na przełomie maja i czerwca. Od tego momentu środki będą mogły być wydatkowane.

  Do końca kwietnia samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

  Program opieki wytchnieniowej jest adresowany do dzieci i osób niepełnosprawnych, których członkowie rodzin lub opiekunowie wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tymi osobami.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 2. Dziś zapadła ostateczna decyzja o wprowadzeniu cenzury w Internecie. Minimalną większością przyjęto dyrektywe sprzedawaną jako reforme ochrony praw autorskich a faktycznie oznaczającą likwidację wolności wypowiedzi w Internecie. Przeciwko głosowały Włochy, Polska, Holandia, Szwecja, Finlandia i Luxemburg a Belgia, Słowenia i Estonia wstrzymały się od głosu. Teraz państwa członkowskie mają 2 lata czasu na dostosowanie swojego ustawodawstwa do skandalicznej dyrektywy UE

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. Ustawa 447 jest przemilczana, a w umysłach obywateli Przedsiębiorstwo Holokaust nie istnieje,Dobre felietony, ale kto je czyta? W tym portalu ważniejsza jest polityka lokalna czyli po stepnicku.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)