Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Najnowocześniejsza łódź do patrolowania Zalewu Szczecińskiego trafiła do stepnickich policjantów

9 kwietnia 2019 odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Stepnicy łodzi motorowej hybrydowej wartej prawie 300 tys. złotych, której zakup sfinansowano ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”.Jednostka dzięki swym parametrom oraz wyposażeniu ułatwi patrolowanie akwenu, pomoże w walce z kłusownictwem oraz zapewni bezpieczeństwo na wodzie. Teren wód Zalewu Szczecińskiego podlegający posterunkowi jest duży, dlatego też zakup nowej łodzi jest jak najbardziej stosowny.

Nowa łódź motorowa, marki SPORTIS 650 K została zakupiona w ramach projektu „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach dla rozwoju turystyki wodnej i wędkarstwa”. Program dotyczy gmin wchodzących w skład obszaru działania Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Szczeciński, Międzyzdroje, Wolin, Stepnica oraz Świnoujście.

 1. rodzaj łodzi ( R-2) przeznaczony jest do patrolowania akwenów wodnych, prowadzenia akcji ratunkowych, podejmowania na pokład osób tonących, doraźnego holowania innych małych jednostek pływających. Kadłub wykonany jest z laminatu poliestrowo – szklanego, a kołnierz ze specjalnego materiału z pięcioma niezależnymi komorami powietrznymi, te zaś wyposażone w osobne zawory powietrza. Łódź posiada stałą przedszkolną i zamykaną kabinę z siedzeniami (amortyzowanymi, obrotowymi i regulowanymi ) dla dwuosobowej załogi oraz dwoma dodatkowymi siedzeniami dla pasażerów. Kabina ponadto wyposażona jest w szyberdach, zewnętrzne relingi oraz ogrzewanie, niezależne od silnika. Silnik łodzi jest zaburtowy, sterowany manetką elektroniczną o mocy nie mniejszej niż 110 KW – pozwalającą osiągnąć łodzi prędkość co najmniej 30 węzłów. Jednostka wyposażona jest w stacjonarny zbiornik paliwa o pojemności min. 150 dm3. Łódź jest oznakowana i wyposażona w sygnalizację uprzywilejowaną, echosondę z modułem sonaru bocznego i zintegrowaną nawigacją GPS z kompletem map, dwa radiotelefony przewoźne w standardzie DMR i TETRA, anteny, lampy LED. W komplecie przekazano także przyczepę podłodziową, kamizelki, koła ratunkowe, gaśnice, koce gaśnicze i inne elementy niezbędne do pracy na tego typu łodzi.

Źródło:

 1. https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4211_najnowoczesniejsza_lodz_do_patrolowania_zalewu_szczecinskiego_trafila_do_stepnickich_policjantow

5 komentarzy

 1. A był pokropek xiendza?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. To zdjęcie to jakieś JAJA!!!!
  “ELYTA” – ksiądz, katani, gruby, krem Nivea i ta co w excelu giną jej miliony – a się ubawiłem

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Policjantów to rozumiem, ale te pozostałe gęby to po co???
   Nawet jak nie przysłużyli się ale gęby są ludzie potem gadają, że to gruby zakupił! gmina dała!!! oj jaki dobry pan…

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 3. Wszędzie na fotach silna grupa trzymająca władzę. To już staje się nudne. Im więcej ich w necie tym bardziej grupa staje się niewiarygodna.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)