Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Ludzie przeciw fermie – potrzebna każda pomoc

Możemy się bronić przed przemysłową fermą drobiu w Miłowie na różne sposoby.

Zbieramy podpisy pod protestem, powiesiliśmy baner – BRAWO!, ale czy to wystarczy?

Procedura wydania decyzji środowiskowej jest w toku, decyzję wydaje burmistrz. Niestety pomimo naszych protestów, uwag i negatywnych opinii burmistrz ma prawo wydać decyzję pozytywną dla fermy drobiu.

Co możemy wtedy zrobić?

Możemy iść do sądu, ale musimy mieć duuużo argumentów. 

Prosimy wszystkich, którzy nie chcą żyć w sąsiedztwie fermy o czytanie dokumentów link poniżej i przesyłanie do nas wszelkich uwag, nieścisłości itp. to wszystko co zauważymy możemy wykorzystać do skarżenia decyzji i ewentualnych dalszych etapów postępowania. Samo się nie zrobi, potrzeba wielu oczu i czasu. 

Jak czytać i opisywać błędy, nieścisłości oto przykład:

UWAGA nr 1:

“Raport nie określa sposobu dojazdu na planowaną fermę. Zważywszy, że planowana jest budowa wielu obiektów, a następnie hodowla brojlerów 5124 000 sztuk rocznie, produkcję obornika w ilości 11 373 ton obornika rocznie, wywóz ok. 350 m3 ścieków szamb, dowóz paszy, wywóz ponad 80 ton martwych kurczaków rocznie samochodami ciężarowymi, istotne jest uwzględnienie tej okoliczności przy obliczeniach dotyczących wystąpienia imisji.  Tymczasem na stronie 78 raportu  uwzględniono tylko przyjazd i wyjazd pojazdów i kilkusekundową pracę silników pomijąc ich przejazd po drogach publicznych pod domami mieszkańców: 
“a) źródło liniowe nr 1, droga z godnie z mapą w skali 1:2000 wynosi 55 m, czas przejazdu drogi 58 m to 11s x 20 sam.=210s = 3,5 min.= ok. 4 min
b) źródło liniowe nr 2, droga 216 m czas przejazdu 39 s x 20 sam.= 780 s = 13 min.
c) źródło liniowe nr 3 droga 160 m czas przejazdu 29 s x 20 sam. = 580 s = 9,6 min. = ok.10 min.
d) źródło liniowe nr 4 droga 230 m czas przejazdu 42 s x 20 sam = 840 s = 14 min.
e) źródło liniowe nr 5 droga 162 m czas przejazdu 29 s x 20 sam = 580s = 9,7 min. = ok. 10 min.
f) źródło liniowe nr 6 droga 230 m czas przejazdu 42 s x 20 sam. = 840 s = 14 min.  “

Uwaga nr 2

“W raporcie na stronie 60 w tabeli nr 10 Ilość odpadów przewidzianych do wytworzenia w związku z funkcjonowaniem instalacji do chowu drobiu
na etapie eksploatacji  podano ilość odpadów 10 248  Mg/rok, natomiast na stronie 62 raportu ilość produkowanego obornika różni się znacząco: “Dla zakładanej maksymalnej obsady w każdym cyklu tuczu, przy zrealizowaniu pełnych 6 cykli (bez uwzględnienia nieuniknionych upadków i brakowań drobiu, uwzględniając maksymalną wartość produkcji obornika na szt.), ilość wytwarzanego obornika może wynieść ok. 11 373 Mg/rok” 

Potrzebne sa również dowody na zaistnienie sytuacji sprzecznych z raportem zdjęcia, punkty na mapie i tak na przykład:

 • fakty istnienia oczek wodnych, podtopień pominiętych w raporcie na terenie działek inwestora i sąsiednich z naniesionymi na mapę punktami i zdjęciami (zdjęcia opatrzone datą)
 •  fakty przebywania, żerowania i najprawdopodobniej gniazdowania i lęgu zwierząt prawnie chronionych w Polsce, w szczególności ptaków na specjalnie do tego wyznaczonym obszarze Natura 2000, na którym znajduje się teren planowanej – naniseiony pnkt na mapę zdjęcie  bliska i z daleka, data kiedy wykonane
 • fakty gniazdowania i lęgu w bliskiej odległości od działki inwestora ptaków i zwierząt będących pod ścisłą ochroną gatunkową w Polsce
 • fakty istnienia miejsc rozrodu płazów i gadów, motyli itp.. j.w.

 

Poniżej galeria zdjęć tytułowych stron materiałów źródłowych i link do pełnej dokumentacji uzyskanej w drodze dostępu do informacji publicznej: 

Link do dokumentacji – Ferma drobiu Miłowo:

Co musimy zrobić – link to dokumentacji organizacji walczącej przeciwko fermie drobiu 

Pomóżmy sobie!

 

 

105 komentarzy

 1. Gdy “jaśnie Państwo tfu….”
  Stchórzą tak jak sługusy
  To będzie miał ogórek
  W pomiocie garniturek🤗🤗

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 2. A jaśnie państwo tfu… redagujące tą stronę, to jakież to mega opłacalne i korzystne dla środowiska inwestycje by zaproponowało ?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 11

 3. Miło nam bardzo ,że Goleniowianie zainteresowani są losem mieszkańców Stepnicy .Chcę poinformowac Pana ,że krowa chyba nie chce wyapasać się na wsi.Wiosną tego roku stado krów przyjechalo na wypas do MIASTA Stepnica😉, zajęły łąki koło najnowszego osiedla.Myslę, że celem edukacji, żeby mieszczuszkom 🤔przywrócić pamięć, że mleczko nie jest z biedronki ,a przy okazji można podpatrzeć, jak “krówka-mama” przykladnie opiekuje się “cielaczkiem-dzieciaczkiem” i nauki pobierać…🤗

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 4. Tak tylko podpowiem obu stronom: tereny wokół Stepnicy są idealne pod kątem hodowli wołowiny w systemie swobodnego wybiegu. Czy nie lepiej jest poszukiwać inwestora w tej branży? Niewielkim nakładem osiągnąć można spore efekty. Kto z Państwa pamięta stada krów pasących się na tych pięknych łąkach jakieś 20 – 30 lat wstecz? Bo ja pamiętam.
  Goleniowianin.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Mamy już dużego hodowcę krów i też pewnie zaraz się zawinie, bo w takich warunkach nikomu nie chce się prowadzić biznesu. Kto postawi stado nie mając gwarancji, że łąki nie będą podtruwane popłuczynami z kurnika. To są wszystko naczynia połączone. Bez MPZP w Stepnicy nie rozwinie się nic normalnego. Ani turystyka ani rolnictwo ekologiczne. Rozumie to co raz więcej osób… tylko burmistrz i rada jeszcze nie….

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 4

 5. Już niedługo PiS to zmieni i mieszkańcy nie będą mieli nic do powiedzenia

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220424254344397&id=1472331950

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 6. “Zły to ptak, co własne gniazdo kala” ,a pomiotem mieszkańców obrzuca , o co wam chodzi? ,dałem wam szansę !!,protestować możecie 😎 ja tymczasem na urlop bo mnie sie należy na łono natury ,najlepiej 2000 bo zarzucają mnie😂 że jestem wynaturzony🐥 🏊‍♂️

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 7. Stepniczanie, to jest ostatnia kadencja waszego burmistrza pseudo-miasta. Zostawi wam kukułcze jajko a w zasadzie kurze a sam wyemigruje. Ferma rodzi duży konflikt społeczny, kto jest właścicielem gruntów i komy się sprzedaje pod inwestycję ???. Duńskie rolnictwo przez wiele lat było zdominowane przez przemysłową hodowlę i uprawy., Stosowano przeogromne ilości chemii że ponoć nawet bociany uciekły. Ale obecnie klimat w Danii się zmienia i zaczęto stawiać na ekologiczne uprawy i hodowle, tak więc cwaniaki uciekają i szukają, gdzie władza zezwala na fermy. A tam u was jest na to POzwolenie.
  Spinać pośladki i do roboty bo nie będziecie mogli patrzeć na kurczaki do końca życia

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

 8. Podobno podpisanych pod protestem jest już grubo ponad kilkaset osób.
  Szukajcie u znajomych, sąsiadów a nawet osób nie zamieszkanych na stałe w naszej pięknej gminie – oni też mają prawo do udziału w proteście. Głowy do gory! WYGRAMY!

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

 9. Niby nic nie wiedzą bo w kurniku siedzą
  W POcie czoła sumiennie pracują
  A w chwili wolnego dzielnie minuuuusują🙂😯😳

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 10. Jak tam satysfakcja z życia?
  Coraz lepiej?
  Trzymaj się podłogi grubasie 🙂
  KASĘ TRZEBA ODDAĆ PILNIE!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 11. Kura podziobie metale ciężkie na refulacie, popije manganem i colą z wody i zniesie ekologiczne jajko. Smacznego

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 4

 12. Nawet artyści 😎uświetniający dni Stepnicy uPOlityczniony koncert odegrali. Zastanawiające ,że nie dziełał bar pod namiocikiem , elyty też próżno było szukać ,czyżby listę za kurnikiem podpisali 🙄i pouciekali 😜

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 5

  • To nie bylo namiotu VIP-owskiego? Nie wierzę. Co prawda widziałam parę osób – stałych bywalców namiotu VIP ale to może fani big cyca.
   Słyszałam o żartach z moherów, ale myślałam że to zwolennicy D. Tuska który nie lubił beretów z moheru.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 4

  • tak ten zespół BIG CYC to nie od soboty ,jest antypisowski ,już parę lat temu taż głupstwa wypowiadał lider tego zespołu,szkoda czasu było i nóg żeby iść ,i słuchać pierdół

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 5

 13. Wiecie że protokoły z sesji są publikowane w postaci SKANÓW zapisanych w PDF?
  Normalnie epoka kamienna – tak aby nie dało się już nic wyszukać ….

  https://bip.stepnica.pl/dokumenty/7962

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 14. I. Działalność dużych ferm a interes okolicznych mieszkańców

  Od końca lat 90. obserwujemy w Polsce dynamiczny rozwój hodowli zwierząt metodami intensywnego tuczu. W znacznej mierze możemy wiązać ten fakt z pojawieniem się na terenach wiejskich inwestorów dysponujących kapitałem umożliwiającym przejmowanie podupadłych PGRów (Polskich Gospodarstw Rolnych) oraz wdrożenie przemysłowych technologii produkcji. Dzisiaj nikogo już nie dziwią fermy o obsadzie 10-20 tyś. zwierząt. Brakuje jednak refleksji na temat ich potencjalnego wpływu na stan środowiska naturalnego oraz jakość życia sąsiadujących z nimi mieszkańców. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto się nad tym zastanowić.

  Pogarszające się warunki życia

  Przemysłowa hodowla zwierząt nie jest obojętna dla jakości i warunków życia ludzi mieszkających w bliskim sąsiedztwie ferm. Dzieje się tak głównie za sprawą uciążliwych odorów oraz zanieczyszczeń wód powierzchniowych i gruntowych w wyniku przenawożenia gleb. Ponadto, duża koncentracja odchodów zwierzęcych stanowi zagrożenie mikrobiologiczne. Wśród bakterii, jakie mogą przedostawać się do wód lub przemieszczać wraz z powietrzem są: gronkowce, pałeczki z grupy Coli, streptokoki fekalne, laseczki różycy, prątki gruźlicy, chorobotwórcze gronkowce i paciorkowce, wirusy pryszczycy oraz różnorakie grzyby i organizmy pasożytnicze (np. tasiemce).

  Przeprowadzona przez zespół badawczy Health Risk Management & Communication szybka ocena epidemiologiczna na terenie wsi Więckowice (gmina Dopiewo, województwo wielkopolskie), wykazała bezpośredni związek pomiędzy sąsiedztwem dużej fermy a częstotliwością występowania dolegliwości zdrowotnych (m.in. bólu głowy, kaszlu, piekących i łzawiących oczu) u ludzi mieszkających w jej pobliżu.

  Spadek cen nieruchomości

  Inwestorzy zainteresowani powstaniem nowych ferm unikają dyskusji na temat ewentualnych skutków uciążliwego sąsiedztwa. Tymczasem mieszkańcy objęci negatywnym oddziaływaniem dużej fermy, takim jak np. wyczuwalne okresowo przykre zapachy lub znaczące przekształcenia krajobrazu, muszą się liczyć z realnym spadkiem wartości ich gospodarstw. Warto się nad tym zastanowić, bo dobra lokalizacja i sąsiedztwo wpływa bezpośrednio na cenę rynkową nieruchomości.

  Ograniczenie rozwoju gospodarczego

  Najczęstszym argumentem zwolenników dużych ferm są nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków. Niestety, dopiero po uruchomieniu instalacji okazuje się, że z kilkudziesięciu obiecanych etatów stworzonych zostaje kilka, a w najlepszym wypadku kilkanaście nowych miejsc pracy. Przemysłowe metody chowu zapewniają minimalizowanie kosztów produkcji między innymi z tytułu mechanizacji hodowli. Stąd niejednokrotnie z obiecanych wpływów do budżetu gminy pozostaje jedynie podatek rolny od posiadanych gruntów. Istnieją także przykłady, kiedy siedziba spółki posiadającej fermę – wbrew wcześniejszym deklaracjom – została przeniesiona z gminy wiejskiej do dużego miasta, w którym mieszkają jej zarządcy,

  Z drugiej strony, z powstaniem dużych ferm wiążą się ograniczenia rozwoju gospodarczego gminy. Przemysłowa hodowla zwierząt to nie tylko zespół budynków, ale również uciążliwe odory i znaczące przekształcenia krajobrazu ze względu na konieczność zagospodarowywania odchodów na stosunkowo dużych areałach. Są to czynniki, które skutecznie blokują możliwość rozwoju agroturystyki lub rolnictwa ekologicznego. Tymczasem coraz więcej osób opowiada się przeciwko przemysłowej hodowli, wybierając czyste środowisko i produkty dobrej jakości.

  Zanieczyszczenie środowiska

  Duża koncentracja zwierząt na stosunkowo niewielkich obszarach, niejednokrotnie połączona z brakiem odpowiednich zbiorników do przetrzymywania odchodów oraz niewłaściwym ich zagospodarowaniem, wpływa bezpośrednio na pogorszenie się stanu środowiska. Przemysłowa hodowla zwierząt wiąże się z chęcią minimalizowania kosztów przy maksymalizacji zysków, co oznacza niepotrzebne obciążenie środowiska emisją gazów cieplarnianych oraz znaczącymi ładunkami azotu i fosforu, co w rezultacie wpływa na zanieczyszczenie środowiska wodnego.

  Istnieją dwie podstawowe metody hodowli: ściołowa i bezściołowa, które poza technologią różnią się od siebie ilością i rodzajem wytwarzanych odpadów. W hodowli ściołowej, uznanej za bardziej przyjazną środowisku powstaje tzw. obornik, którego cechą charakterystyczną jest duża zawartość suchej masy (20-30%). Jest to głównie substancja organiczna (ok. 60% to tzw. próchnica czynna). Hodowla ściołowa znacznie rzadziej stosowana jest w tuczu zwierząt metodami przemysłowymi ze względu na towarzyszące jej wyższe koszty utrzymania higieny. Powstająca w trakcie bezściołowej produkcji trzody chlewnej gnojowica – w porównaniu do obornika – wykazuje dużo wyższą mineralizację i znacznie większą zawartość zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Tym samym wiąże się z nią większe zagrożenie ekologiczne.

  […]

  W dalszej części (link poniżej) zostały omówione:
  http://gajanet.pl/projekty/uciazliwa-ferma-w-sasiedztwie—jak-sobie-poradzic/

  II. Lokalizacja i funkcjonowanie ferm – uregulowania prawne, możliwości działania samorządu terytorialnego i obywateli

  II.2. Etapy procesu inwestycyjnego

  II.2.2. Planowanie przestrzenne w gminie

  II.2.2.2. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy

  II.2.2.3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

  II.2.3. Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu (wzizt)

  II.2.3.2. Warunki wydania decyzji wzizt

  II.2.3.3. Wzizt a OOŚ

  II.2.3.4. Organy wydające decyzję wzizt

  II.2.4. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i ocena oddziaływania na środowisko (OOŚ)

  II.2.4.2. Kiedy wymagana jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach

  II.2.4.3. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach a pozwolenie na budowę

  II.2.4.4. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach a mpzp i wzizt

  II.2.4.5. Kategorie przedsięwzięć

  II.2.4.6. Organy wydające decyzję środowiskową

  II.2.4.7. Postanowienie co do potrzeby sporządzenia raportu dla przedsięwzięć z II grupy i opiniowanie tego postanowienia przez właściwe organy

  II.2.4.8. Raport OOŚ

  II.2.4.9. Uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia i właściwe organy

  II.2.4.10. Treść i uzasadnienie decyzji

  II.2.4.11. Udział społeczeństwa i uprawnienia organizacji ekologicznych

  II.2.4.12. „Nakaz” realizacji przedsięwzięcia w wariancie innym niż proponowany

  II.2.4.13. Konsekwencje wykazania negatywnego wpływu przedsięwzięcia na obszar Natura 2000

  II.2.4.14. Przesłanki odmowy wydania decyzji

  II.2.5. Pozwolenie na budowę

  II.2.5.1. Zgodność z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach i inne warunki wydania pozwolenia na budowę

  II.2.5.2. Organy wydające pozwolenie na budowę

  II.2.5.3. Strony postępowania o wydanie pozwolenia na budowę

  II.3.2. Instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego

  II.3.4. Treść i uzasadnienie pozwolenia zintegrowanego

  II.3.5. Najlepsze dostępne techniki (BAT)

  II.3.6. Udział społeczeństwa i uprawnienia organizacji ekologicznych

  Całość pod poniższym linkiem:
  http://gajanet.pl/projekty/uciazliwa-ferma-w-sasiedztwie—jak-sobie-poradzic/

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

  • Może “użendnicy” stepniccy wreszcie coś przeczytają? Czegoś się nauczą? Czegoś co powinni wiedzieć a co wynika po prostu z ich obowiązków za które otrzymuję sowite pensje!
   Bo jak na razie to dokumenty inwestora (i inne) za nich czytają i analizują MIESZKAŃCY!
   To może by tak potrącić z pensyjki?
   Jak będzie?

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 15. Wspomnień czar 🙂

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 16. Dziada nie wybrali do Eurokołchozu i teraz chce się załapać do sejmu. Tu zarobki będą niższe ale to zawsze lepsze od roboty w szpitalu 🏥.
  Najlepsza jest świeża krew. Drugi to Arłukowicz! Ten to dopiero orzeł komunistyczny.
  Trzeba wymienić na świeżynki.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 5

 17. Na najbliższej imprezie spytajcie w namiocie jacy jeszcze inwestorzy tutaj są w planie. Spalarnia trupów? Składowisko odpadów radioaktywnych? Fabryka kwasu fosforowego? Przecież trzeba dbać o miejsca pracy dla naszych dzieci

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 4

 18. Nasza urzędnicza brać zaczęła minuuuusować😎czyli rozpoczęła pracę na rzecz mieszkańców aby “żyło się lepiej “,skąd “w Was tyle jadu “😍oj nie lubicie mieszkancow, nie lubicie ,ale wstyd!!! Podrzucic wam kalendarz bo w waszym juz widzę imiona sie kończą?

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

 19. Czy ktoś mi wytłumaczy jak AW wyciągnął tę gminę z długów? Bo otrzymanie odszkodowania, o czym mówiono jeszcze przed Wyganowskim, to mocno co innego niż umiejętne zrządzanie Gminą i powiększanie jej dochodu. On ameryki nie odkrył w tym odszkodowaniem i w sumie dostaliśmy mniej niż nam przysługiwało ale ktoś tam dokumentów nie zrozumiał…. klasyk.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 20. Podzielam zdanie Marty u nas brakuje tylko frygi myślę, że niebawem marszałek nas udekoruje, tylko wybierzmy tego pana na następną kadencję najlepiej gdyby była dziesiecioletnia ☺aaaaa widziałam jak wyciągał gmine z długów faktycznie był upocony😯😫

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

 21. Ale żal, że Pani się nie załapała na szkło czy o co chodzi? Będzie jeszcze okazja. Proszę obserwować społecznościowe. Pozdrawiamy

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Wcale nie żałuje nie ma czego.Grupka ludzi była i dlaczego nikt z mieszkańców nie powiedział nic tylko osoby z poza niej oczywiście musiały mieć swoje do powiedzenia.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 16

   • brednie ,wypowiadali się i mieszkańcy Miłowa,to telewizja decyduje co emituje ,nagranie trwało 40 min,,,to nie program “SPRAWA DLA REPORTERA że półgodz jeden reportaż ,a może i zaprosić Panią Jaworowicz nie powielać tych bzdur tylko trzeba było przyjechać w pon do Miłowa

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 3

    • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

     Najgorsze: Dobre 4 Słabe 20

     • Maczugi to akurat wasz poziom. Na przyrodzie można zarabiać, i to nieźle. Tylko trzeba mieć wyobraźnie i chęć do pracy. Wypadałoby też znać jakiś język obcy. A nie siedzieć za nasze z biurkiem i zamiast dokumenty czytać, udzielać się na forach. Nie moja wina, że ktoś jest na tyle ograniczony, że nie tylko nie dostrzega prawdziwego potencjału tej gminy ale jeszcze chce go wszelkimi sposobami zniszczyć! A co do pieniędzy: BYŁO NIE PRZEPIÓRKAĆ 104 BANIEK !! Kasy prawie nie ma, tak jak czystej wody w kranach i normalnych szkół. Ot! I cały wasz dorobek!

      Najlepsze: Dobre 22 Słabe 4

     • Może maczugi zostawmy zwolennikom fermy. Nie jest ich dużo, ale są głośni.
      Można nagłośnić bardziej protest, np w niedzielę 21 lipca wieczorem zorganizować blokadę trasy alternatywnej powrotu z nad morza w Stepnicy lub w Miłowie. Objazdu żadnego nie ma, więc wracający z weekendu jak posiedzą w swoich nagrzanych “blaszankach”, będą mieli czas zapoznać się z tematem protestu. A jak się województwo przekona, że ludzie nie chcą inwestycji w kurczaki, wtedy znajdą sposób na utrącenia szalonego zwolennika fermy, tym bardziej przed wyborami. A że burmistrz i jego otoczenie są członkami PO, więc możemy być pewni, że kolejny pomysł trafi do kosza.

      Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 22. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 0 Słabe 15

  • co za bzdury ,raz jedyny w poniedziałek była telewizja ,nie pisz pierdoł,tak właśnie powstają PLOOOOTYYYYY.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 23. Rolnik szedł na pole (a miał daleko).
  Po drodze kilka razy sprawdza: “Fajki-są, flaszka-jest, kanapki-są, kosa jest”.
  W końcu zaszedł, spojrzał na pole i rzekł w zadumie: “Kurwa zapomniałem zasiać”.
  Platforma ruszyła w Polskę prezentować program, którego zapomniała napisać.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 24. Nazwiska pojawiąjące się w dokumentacji to:
  Iwona Hoc, Maria Wawrzyniak, Lilla Łagodzińska, Grzegorz Jarzyński, Sylwia Mejer, Stop CO2 Bukowski, Karasiuk Maciej, Stanisław Majer, Bartosz Budziński, Grzegorz Grzejszczak, Agricon sp. z o.o. Robert Arczy…. (nazwisko nieczytelne)

  Kto zna wie skąd i jakie powiązania mają piszcie.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 25. Już widzę obłe ciałko 😎niczym nie osłonione w sadzy upier😅….niczone ,sama przyjechałabym to zobaczyć najazd turystów gwarantowany…

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 26. wyprzedziłeś moje myśli, dni stepnicy najlepszym polem do pokazania “tysiącom turystów “,że gdyby nie “grupka oszołomów “obchodziliby dzień taplania w sadzy a niebawem przyjadą na dni skubania kurczaków a tak poważnie nie ma wyjscia, postawić namiocik , banery i zbierac podpisy najlepsza okazja🤗

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 27. Dni Stepnicy do doby czas by okazać nasze nie zadowolenie.Może warto by wysłuchać Burmistrza i 2 radnych. A po drugiej stronie 3 obywateli z wiedzą o szkodliwości planowanej fermie. Będzie miło i sympatycznie.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 28. Dotknie cię osobiście ta inwestycja?Mieszkasz w Gminie? Masz ludzi za idiotów . Jest na szczęście internet,gdzie można obejrzeć jakim blogoslawienstwem jest ferma.To forum powinno być dla mieszkańców gminy. A nie dla dorobkiewiczow na czyimś zdrowiu i życiu.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 29. Nataszo,
  Śpieszę się wyjaśnić Tobie i tym, którzy nie widzą zagrożenia ze strony ferm gigantów, że każda WIELKA ILOŚĆ ZWIERZĄT JEDNEGO GATUNKU stwarza zagrożenia dla człowieka. Fakt; trudno jest wrócić do rolnictwa w którym każdy gospodarz ma hodowlę, która głównie służy jego rodzinie. W gigantach nie do opanowania jest dobrostan zwierząt tam żyjących.
  Napiszę więc brutalnie: albo będziemy “żreć” bez opamiętania nasycone chemią udka i piersi drobiowe i sami tracić odporność na wirusy, albo … zmniejszymy spożycie zatrutego żarełka i będziemy zdrowsi i nasze dzieci również.
  Boleję nad tym, że w tej gminie tak mało rozsądku w śród mieszkańców. Jeśli nie zmienimy naszych żywnościowych upodobań to większość mieszkańców będzie wyglądać tak jak ich przywódca.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 3

  • Prezydenta Dudę ściągnijcie jeszcze do City Milowa robicie aferę o co o coś co nie wiadomo czy ma powstac

   Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 16

   • Widać że zgłębiła Pani dokumentację i po wszystkim będzie z czarującym uśmiechem mówić: przecież wiedziałam, że ta ferma nie powstanie….

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 30. To jak nie zawieje z Polic to na otuche zawieje z Miłowa. Wybór wykąpać się w domu w ktorym z krau leci zupa,czy w zalewie .

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

 31. Fałszywe informacje powodujące dezinformacje społeczeństwa, nie poparte żadnymi dokumentami będą usuwane. To samo dotyczy ataków personalnych. Nie karmcie troli, nie komentujcie, róbcie swoje.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 32. Dokładnie Pani Natka w żadnym województwie nie ma takowych zachorowalności na nowotwory jak u nas wszystko to przez Police ale nikt nie robi sobie z tego nic niech dalej nas trują

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 33. S. 88 raport „pola uprawne” – jakaś kpina gdzie? na łąkach?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 34. turyści będą mieli ciężki wybór czy zwiedzać atomówkę czy spalarnie sadzy a może fabrykę kurczaków?

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 35. Nie długo to nic nie będzie wszystko pozamykać po co Stepnica z tilurystow będzie żyć ha ha tylko gdzie oni sa

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 16

  • Dwadziescia miejsc pracy chcesz zamienic za spokoj 4 Tys. mieszkancow?

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

   • Akurat 20 miejs pracy ściema.Dziwne ze z 4 tysięcy mieszkańców podpisało tylko 400 czyli reszta jest za tym aby powstała ferma.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 15

    • hahahaha no myślenie typowe jak stepnickiej “elyty” po stepnicku!
     Widać nie zajrzał nigdzie, bo zapewne nie umie czytać ze zrozumieniem, powtarza jak mantrę bzdury z namiotu vip i walczy zaciekle o swój kawałek ochłapa z paskiego stołu

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

     • Wielka uczona ze Szczecina przyjechała i chce wszystkich ustawiać zajmij się swoimi ptaszkami😂

      Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 14

      • To już “ptaszki” właścicieli mają?? O jak postępowo… Chyba, że o innych ptaszkach piszesz ale TYCH się chyba wyhodować nie da…
       Co za poziom!

       Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

      • Większość mieszkańców kształconych była przez Jędrzejewską więc to debi…. jak ty
       więc nic dziwnego że podpisów tylko 400 jak ogarniesz o co chodzi w tym wszystkim
       to minie jakaś dekada więc bądź cierpliwy .Ptaszki już załapały ty może tez kiedyś 🙂

       Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

    • To że ktoś nie wyraził swojego stanowiska nie oznacza, że jest za!

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

    • To zderzmy się z rzeczywistością.
     Według danych KKW uprawnionych do głosowania w gminie Stepnica w wyborach samorządowych było 3.796 osób. Na Andrzeja Wyganowskiego głosowało 1267 osób. To dokładnie 33%. Czyli, idąc waszym tokiem rozumowania- WIĘKSZOŚĆ (67%) jest przeciwna burmistrzowi Wyganowskiemu, bo na niego nie głosowała!! I mit o poparciu większości padł. Buraki 🙂 🙂

     Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

     • Wypraszam sobie buraki to z Was może sa

      Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 11

     • No to bardzo dziwne głosujących było ponad 3 tys.A na Pana Andrzeja zagłosowało ponad 1 tys.to jakim cudem wygrał.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 14

      • Uprawnionych do głosowania.

       Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

       • A skąd macie takiego profesora od matematyki i fizyki wszystko przeliczone metry kilometry ile kurczaków zginie itd.Skad takie cuda bierzecie?

        Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 15

        • Część jest zwyczajnie podane w dokumentacji a część wyliczone. Żeby się dowiedzieć ile kurczaków albo gnojowicy wchodzi w jeden transport nie trzeba być profesorem tylko umieć szukać wiedzy i ją przetworzyć. Dla niektórych to oczywiste dla innych cud.

         Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

       • To nie oznacza ze jeśli ludzie nie byli na wyborach. nie sa za Panem Andrzejem.zegnam

        Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 14

        • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

         Najgorsze: Dobre 0 Słabe 15

         • Jeżdzę od 15 lat po całej Polsce. Po dużych miastach ale też po mniejszych miejscowościach i może to Panią zdziwi ALE w całym kraju przez 15 lat dużo się zmieniło a to także za sprawą płynących z unii dofinansowań. Mało tego. Stepnica w porównaniu do innych miejscowości tej wielkości, jest brzydka i widać w niej rządy osoby bez polotu, poczucia estetyki i jakiegokolwiek szacunku dla miejscowej historii. Przypomnę że Pan w za swoją pracę płci sobie z naszych podatków pensję porównywalną z Prezydentem Szczecina – Szczecin 440 000 mieszkańców – więc chyba nie jest to jakaś łaska, że coś tam przez te 17 lat zrobił, choć i tak większość inwestycji to przedrożona fuszerka. I tak, w tej sytuacji lepiej było nic nie robić, przynajmniej odszkodowanie nie byłoby zmarnowane. Ale widać niektórzy cieszą się z byle czego…..

          Najlepsze: Dobre 26 Słabe 3

         • przed rządami pana wójta /Burmistrza było być może biedniej ale całkiem spokojnie można było żyć,
          Spokojne wiejskie życie zamieniono na wielkomiejskie – parę imprezek dla gawiedzi i miasta Szczecina
          gdzie Stepnica będąc wsią organizowała o wiele więcej dla mieszkańców Stepnicy – zmieniły się priorytety?

          Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

        • Trzeba czytać ze zrozumieniem. Mój komentarz był odpowiedzią na zarzut wyżej, że skoro “tylko” 400 osób podpisało protest, to reszta jest przeciw. Dajcie już spokój panie urzędniczki. Wasze wpisy poznać z kilometra. Te same (od lat) argumenty i te same brednie. Użyłem dokładnie waszego argumentu tylko w drugą stronę. I nie piszcie już tych bzdur o upadłości gminy. Gminie Stepnica upadłość NIGDY nie groziła. To pijar wodza tak prawdziwy jak “Bajka o inwestorach u bram MIASTA Stepnica”. Pojeździjcie po Polsce, zobaczcie jak się zminia i przestańcie pisać te brednie.

         Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

         • Ze co skoro 400 osób podpisało to czyli reszcie jest to obojętne No pytam dlaczego tylko tyle osób według Ciebie podpisało sprzeciw Dowidzenia

          Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 12

          • Ameba żyje miliony lat bez mózgu. Chyba nie tylko ona. Przecież to była odpowiedź na argumenty z czapy, że jak ktoś nie podpisał protestu to znaczy że jest za fermą. Sami robicie dym a potem głupków udajecie. Chyba w sumie nie udajecie jak czytam te komentarze “Ann”, “Nataszek” i innych imion z kalendarza Barzeka. Wy po prostu udowadniacie, że życie bez mózgu nawet wśród ssaków jaest możliwe 🙂

           Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

          • Do ameby to proszę siebie porównać i jakim Wy prawem dajecie czyjeś wizerunki i pisząc nie prawdę pytam się.

           Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 12

          • Do ameby to proszę siebie porównać i jakim Wy prawem dajecie czyjeś wizerunki i pisząc nie prawdę

           Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 13

          • @Zal
           Nic dziecko znowu nie zrozumiało. Chyba trzeba wrócić do rysunków naskalnych, może pojmie przekaz. Te “wizerunki” to rozumiem memy? To jest właśnie dowód na wasze zacofanie i niezrozumienie otaczającego was świata, który pędzi z prędkością światłowodu. Was memy przerastają to co dopiero SENSOWNE wydanie grubo ponad 100 milionów? W jakim wy świecie żyjecie? Ogień pewno krzemieniem odpalacie. Zaaresztujcie fejsbuka 🙂 🙂
           Słodki Jezu…

           Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

          • Rozwieję tajemnicę. Nie podpisało więcej jak 400 bo nie wiedzę, że taka inwestycja jest planowana. Wyobraźnia sięga tak daleko? Chyba wy najlepiej powinniście to wiedzieć bo kitracie wszystko w szufladach do ostatniej chwili a potem paplacie na prawo i lewo, że nic nie będzie a procedurki lecą… Nikt z was nie zastanawia się, że burmistrz kiedyś odejdzie a wy tu będziecie dalej żyć i mieszkać? Szczerze chcecie dla siebie i swoich dzieci takiej gminy?

           Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

         • Widzę ze strasznie Pan zna historie Stepnicy aż wcale co za brednie Stepnica była bankrutem i wszyscy o tym wiedza.Raczej nie jest Pan za bardzo obeznany.

          Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 13

          • Podaj link albo screen wniosku o upadłość gminy Stepnica! Skoro “była bankrutem” taki dokument musi gdzieś być! Skończcie z tą ŻENADĄ QRWA!!! Żadnych dokumentów, ploty, domysły i pomówienia. I wy się chcecie mierzyć z ludźmi, którzy czytają dokumenty, sprawdzają i konsultują ich treść i NATYCHMIAST informują mieszkańców ?! Ja wiem dlaczego tak nienawidzicie Monikę i Iwonę. Bo One wiedzą co robią. Profesjonalizmem i przygotwaniem biją was o lata świetlne i jeszcze promują naszą gminę na świecie. Wy wydając NASZE miliony na “promocję i turystykę” nie jesteście w stanie wzrobić 1/10 tego co One robią społecznie. Zejdźcie na ziemię. Ludzi kreatywnych i myślących w gminie jest więcej ale każdy po JEDNEJ wizycie w urzędzie się poddaje. Podziwiam te Dziewczyny, że ciągle walczą. Przecież to jak zderzenie światów. Wy nie potraficie zrobić JEDNEJ sensownej ulotki promującej gminę czy reklamy a na FB NS sypią memami jak z rękawa. Myślicie, że normalni ludzie nie widzą tej róznicy? Zamiast słuchać mądrych ludzi to ich gnoicie na każdym kroku, tak samo jak nie szanujecie i ludzi z Miłowa i reszty mieszkańców gminy. Żal….

           Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

          • Do Ha ha
           A można jeszcze raz ale tym razem po polsku??

           Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

          • Tą propagandę o bankructwie wymyślił sam ten bohaterski wasz wódz wespół z SLD-owską władzą, z Milerem na czele!! Wykreowanie wodza na “WODZA” w Gminie Stepnica było wówczas najważniejsze, dołek budżetowy to nie bankructwo!!! więc nie szukaj naiwnych a tą demagogię uprawiaj w KOTLINCE na zjazdach SB-eckich, umundurowanych kolesiów waszego wodza!!

           Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

    • Anonim, tu masz screen. W Kopicach to nawet więcej głosów oddali niż wydano kart do głosowania. Większość powiadacie?

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 36. Ciekawe, kto faktycznie bawi się w te ” Dni Stepnicy”. Nam nie jest zabawnie bo musimy pilnie “konsultować następny inwestycyjny horror ” zainicjowany przez inwestora z …kosmosu!! Którego od kwietnia 2018 roku” hoduje ” Pan Wyganowski, po to by zatruć i zdegradować całe środowisko Gminy Stepnica gigantyczną hodowlą drobiu!! Panie Wyganowski!! Jeżeli Pan nie umorzy tego postępowania, tej informacyjnej farsy i wypocin, kłamstw oraz poświadczeń nieprawdy to osobiście dostarczę do odpowiednich organów, następnych dowodów pańskiej nieudolności oraz bezczelnych kpin z mieszkańców Gminy Stepnica!! Od kiedy to dane o zasobach wód podziemnych w Miłowie z roku 1990 czyli sprzed 30 lat, stanowią podstawę do jakichkolwiek analiz stanu na dzień dzisiejszy?? Najbardziej jaskrawym poświadczeniem nieprawdy w tych waszych wypocinach, jest fakt iż posłużyliście się osobą oraz jej uprawnieniami bezprawnie, bez jej osobistej zgody. Wymieniona Pani Hydrogeolog nie występuje w wydawaniu takich ekspertyz od 4 lub 5 lat!! A materiały jakich użyto w tych wypocinach wystawionych do niby konsultacji w EXPRESOWYM TEMPIE , pochodzą z różnych spreparowanych źródeł !! Co zatem Pan chce z nami konsultować ?? Oszustwa, kłamstwa czy całkowity odlot w kosmos? Przecież z sadzą było podobnie. ” PIENIACZE” ROZPRACOWALI ten pakiet waszego oszołomstwa!! NIE DLA FERM DROBIOWYCH NA TERENIE GMINY STEPNICA!! TO NIE JEST WASZ SB-ecki FOLWARK!!

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 5

  • A kto jest obecnym właścicielem działki na której ma być budowana ferma?

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Pytam czy Pan Daszkiewicz ma taki ”czysty” życiorys ze tak obraza burmistrza.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 12

   • MA!

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

   • Bronisz ubeka którego wywalili z WOP za przeginanie pały?
    Wszystko jest w artykułach Rzeczpospolitej. Jego szef aby uniknąć odpowiedzialności to nawet udał się na dłużej do psychiatryka a miszcza po prostu wywalili z roboty.
    To jest ta Twoja “czysta”, karta? Przeczytaj teczkę mieszcza z IPN to się zdziwisz.
    Buhahaha 😂

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Do xyz !! Czym u diabła obrażam tego waszego burmistrza? Tym, że otwarcie piszę i mówię o łamaniu procedur prawnych dotyczących spapranych inwestycji, przetargów, rozdawnictwa mieszkań bezprawnie, brak właściwego nadzoru nad gospodarką wod/kan ( na oczyszczalni ścieków zrujnowany system oczyszczania mechanicznego, na biobloku pęknięcia brud i rosną trzciny – tylko małp brakuje, zrzut ścieków do Gowienicy zamaskowany trzcinami, jakim cudem kolesie ze starostwa wydają pozwolenia wodno-prawne na te zasyfione obiekty? Do mnie pani z ochrony środowiska skakała, że nie otrzymamy nowego pozwolenia WP na ujmowanie wody w Miłowie, jeżeli nie będzie przepompowni ścieków przesyłającej wody popłuczne do oczyszczalni ścieków w Stepnicy a pan burmistrz wydał publiczną kasę na wybudowanie nowej przepompowni na ten właśnie cel!! Przepompownia od pięciu lat stoi bezczynna a ścieki-popłuczyny z filtrów dalej płyną do rowów melioracyjnych zanieczyszczając wtórnie studnie miłowskie za zgodą lokalnej władzy i starostwa Goleniów. Mieszkańcy Budzienia zostali oszukani w każdym calu ! Wygłosił teksty o tym, że moje zabiegi o dobrą wodę to ściema dlatego on – pan Wyganowski zlecił modernizację na podstawie sfałszowanych badań wody, porzucono wywierconą studnię z dobrą wodą na działce Kąty, nie wypełnił obowiązku zarejestrowania studni w/g Pozwolenia WP, wydał prawie pół miliona zł, na technologię, którą stosuje się na zaopatrzenie domku 4 rodzinnego, która faktycznie kosztuje 30 tyś zł!!
    Co rusz zabawia się w sprowadzanie swoich SB-eckich kolesiów – inwestorów z kosmosu zagrażających nam wszystkim skażeniem środowiska we wszystkich obszarach. Wody nie potrafią należycie uzdatnić tylko podają do sieci syf z manganem, żelazem, mętnością i z pewnością zainfekowaną, bakterią bo tym baranom z SANEPIDU tez nie można wierzyć !! I to jest obrażanie? Mam dowód osobisty, wiedzę obszerną jeżdżę i pływam po świecie i nie pozwolę na by jakiś SB-ek robił ze mnie i moich bliskich durni!! Pozdrawiam XYZ!!

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

  • ” “Wspólne inicjatywy na obszarach chronionych”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy i Stowarzyszenie Na Rzecz Wybrzeża, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu INTERREG Południowy Bałtyk 2014-2020@
   Czyli: jak doją unijną kasę to “obszary chronione” a jak chodzi o inwestora to żadnych gatunków chronionych nie widzą. Ejjj…. kiepsko się to skończy!

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)