Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

UWAGA: Z INWESTYCJI Wyganowskiego pozostały … WODOROSTY :-)

 

Molo nam się rozpadło i stawiamy, oczywiście NOWOCZEŚNIE na plastik.

Jest jedna pociecha – po kilkunastu latach zainwestujemy w oczyszczanie rejonu plaży z wodorostów 🙂 Dalej sama propaganda jak poniżej:

W poniedziałek 29.07.2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie podpisano kilka umów o dofinansowanie projektów  dla  naszej Gminy. Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica w imieniu Gminy Stepnica podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn „Wymiana pokładu molo wraz z zakupem sprzętu do usuwania wodorostów na plaży w Stepnicy”. Przedmiotem projektu jest remont części molo spacerowego na plaży w Stepnicy. Molo wybudowane zostało w dwóch etapach, pierwsze 50 m wykonano w 2006 r, pozostałą część w roku 2010. Konieczność wykonania remontu pierwszych najstarszych 50 m molo wynika z daleko posuniętej degradacji jego drewnianych elementów konstrukcyjnych. Remont polegał będzie na wymianie drewnianych belek nośnych oraz drewnianego pokładu molo na elementy wykonane z drewnopodobnego materiału z tworzywa sztucznego. Parametry molo tj. długość i szerokość pomostów, wysokość pokładu nad zwierciadłem wody nie ulegną zmianie. W ramach operacji zakupiona zostanie kosiarka do wodorostów, które co roku porastając przy brzegu plaży mają negatywny wpływ na atrakcyjność plaży w Stepnicy. Dofinansowanie projektu w ramach PO Rybactwo i Morze wynosi 251 000,00 zł.

 

Źródła:

 1. https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4345_podpisanie_umow_o_dofinansowanie

8 komentarzy

 1. Jak trza remontować pomost-molo, to trza i przestańta marudzić! Ha!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 8

 2. Na ujęciu wody postawi kurniki, dlatego rozpoczyna uzdatnianie wody w zalewie…😅🤣

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 3

 3. A kiedy złożą wniosek na wymianę tego ,co tak nieudolnie na tym pokładzie zarządza. Pora żeby skoczył na główkę w te wodorosty 🙃

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 4

 4. to ile kuźwa kosztuje ta kosiarka na którą 15 lat czekaliśmy?
  stara ubecka akcja – połączyć przetargi – nikt nie porówna z cenami rynkowymi
  słabe
  I tak Andriu W. będzie siedzieć za mieszkania komunalne …

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • Z Budzieniem też się nie wywinie ,choć bym miał do samego Sztrasburga dowozić te oszustwa w modernizacji ujęcia wody ( sabotaż, korupcja, fałszowanie badań wody surowej, oszustwo proceduralne i pomówienie mojej osoby) . Tego nie da się pozamiatać panie o małe co! generale !!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 7

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)