Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Negatywna decyzja w sprawie kurników, ale czy decyzja się utrzyma?

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Wyganowski powiedział:

” nie jest już chyba tajemnicą, że ta decyzja będzie negatywna dla inwestora. Moja decyzja. Czy ona się utrzyma? Nie wiem.”

Minuta 15:35 (Radna Kierzynkowska pyta o decyzję)

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Aby decyzja “się utrzymała” musi być dobrze uargumentowana, jeśli nie będzie silnych argumentów, inwestor może decyzję zaskarżyć i wygra. A wtedy wróci to na stół burmistrza.

Burmistrz sam wyraża wątpliwość czy jego decyzja się utrzyma, co nie jest dobrą wiadomością dla mieszkańców protestujących przeciw powstaniu fermy. Choć można ogłosić pierwsze małe zwycięstwo mieszkańców!

Prawdopodobnie decyzja zostanie wydana w przyszłym tygodniu.

Pojawiają się pytania:

 • czy gmina zrobiła własną ekspertyzę i kompetentnie wypełniła swoje obowiązki, aby  wydać decyzję trudną do zaskarżenia?
 • dlaczego nie przystąpiono do ustanowienia miejscowego planu zagospodarowania, który temat fermy drobiu uciąłby raz na zawsze?

W artykule “W co gra burmistrz” o tym pisaliśmy.

Ferma w Miłowie – w co gra burmistrz?

 

 

 

23 komentarze

 1. Czy Wyganowski przedstawił inwestorowi PROJEKT DECYZJI???? Tak powiedział na sesji. Czy mamy rozumieć, że inwestor już zna decyzję i właśnie ma czas na przygotowanie swojej skargi? CZY TO ZGODNE Z PRAWEM?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 2. Z pewnością ma tych szuflad wiele! Na przykład: zleci swoim nawiedzonym projektantom kolejny fantastyczny projekt dobudowy “rybackiego muru ochronnego przed tsunami” w celu spiętrzenia wody na Zalewie Szczecińskim i wybuduje HYDROELEKTROWNIĘ dla miasta Stepnica aby oświetlić ulicę Młynarską bo ciemnota tam i w ogóle prądu w marinie brak!! Kolejna nieudolność tej bezradnej rady i błyskotliwego gospodarza od siedmiu boleści!!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 3. Kto dużo je ten mało wie !!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 4. Stawiam dolary przeciw orzechom, że uzasadnienie decyzji negatywnej będzie tak kiepskie, że inwestor bez problemu decyzje podważy i wracamy do punktu startu – poza tym, że Andrzej “wykaże się”.
  Tak będzie.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 5. Twój pogląd i daję tej paplaninie mniej niż zero wiary😣to jest gadanie na wybielenie siebie ,żeby jak najdłużej ciemnogród upatrywał w nim męczennika.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 6. Nie daję wiary słowom burmistrza.
  Zbyt wiele razy się zdziwiłem.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 7. Chciałabym podziękować Mieszkańcom Miłowa. Przywracacie nam wiarę w rozsądek i wartość wspólnoty. Jesteście solidarni, zorganizowani, czytacie dokumenty, szukacie informacji i dzielicie się nimi. Działacie razem dla wspólnego dobra. Z takimi ludźmi można w każdy bój! W najgorszych chwilach zmęczenia wiemy, że warto. Ba! Dla Was wręcz trzeba!
  Pozdrawiam Miłowiaków 🙂
  Monika

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 5

 8. Taka refleksja ciśnie się na usta;
  Choć kieszeń już pełna
  To głowa wciąż pusta 😟

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

  • Kieszeń pełną? Za te pieniądze to nie wiem, czy ktoś z ulicy by chciał podnosić rączkę 😉

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 6

   • Jak im tak pieniędzy mało to po co pchali się na radnych? Społecznie??? Ha ha ha.
    I zawsze nieprzygotowani do sesji czyli kasę biorą tylko za siedzenie i podnoszenie ręki.

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • Mogą zrezygnować z mandatu i iść do uczciwej, dobrze płatnej roboty.
    Zresztą i tak zaraz towarzystwo bedzie wyaresztowane za wałki z mieszkaniami komunalnymi.
    Oni doskonale wiedzą za co 🙂 !

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 9. stawia takie pytanie do samego siebie,”moja decyzja będzie negatywna ,ale nie wiem czy ona się utrzyma ” to mowi samo za siebie ,że wydam taką decyzję ,odmowną ……ALE w uzasadnieniu tej decyzji nie podam konkretów co przemawia za odmową …to co po takiej decyzji. NIC jeżeli mam nie zezwolić na pozbawienie ludzi w przyszłosci wody pitnej a to jest podstawa do życia ,.to konkretnie uzasadnienie ma sens

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • A wystarczyło uchwalić miejscowy plan. Wtedy wiadomo, że burmistrz jest po stronie mieszkańców a mieszkańcy śpią spokojnie. No ale jak ktoś prawie pół roku nie podejmuje oczywistych działań to jak mamy mu ufać? Teraz to taka ściemka pod publiczkę, żeby mu mieszkańcy Miłowa jesieni średniowiecza pod urzędem nie zrobili 🙂

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 10. Gdzie jest wola, tam jest działanie. Wszelkie spekulacje można było uciąć przystępując do objęcia tych terenów miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Tak zrobiono natychmiast w gm. Goleniów po wizycie u burmistrza mieszkańców, którzy sprzeciwiali się rozbudowie fermy drobiu. No ale u nas zawsze idzie to bardzo opornie. Jednak presja ma sens. 1000 podpisów pod protestem, media i niezawodna Iwona Krępic, która kontaktowała się z wieloma i różnymi środowiskami. Po raz pierwszy w historii naszych bojów opinię w sprawie złożyli myśliwi. SOT jest także stroną postępowania i od razu zapowiadaliśmy, że ewentualną decyzję pozytywną zaskarżymy. Jesteśmy zresztą przygotowani na każdy wariant, bo wydanie decyzji negatywnej to nawet nie połowa drogi przy upartym inwestorze. Diabeł tkwi w szczegółach i tu najważniejsze będzie uzasadnienie decyzji. Pojawia się zatem pytanie- czy urząd, który do tej pory w postępowaniu pełnił w sumie rolę sekretarki, nie podejmując żadnych własnych działań, nie analizując i nie żądając uzupełnienia dokumentów – wystąpił np. o ekspertyzy, które wsparłyby odmowę i utrudniły zaskarżenie decyzji? Czas pokaże. Jednak przestrzegałabym przed składaniem broni. Spokoju wszyscy możemy zaznać dopiero po uchwaleniu planu. Bo jakoś nikt nie ma ochoty zrywać się co pół roku, zarywać noce z nosem w dokumentach, dzwonić do wielu mądrzejszych i bardziej doświadczonych od nas ludzi. Władza MUSI być przewidywalna. Inaczej jest zła. Czas pokazał, że nikt nie jest w stanie przewidzieć jakiż nowy inwestor czai się za rogiem naszego urzędu.
  Pozdrawiam
  Monika

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 4

 11. Jakby chciał to by zrobił plan. A tak znowu coś wyciągnie z szuflady…?

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)