Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

NASZA HISTORIA: Obchody Święta Niepodległości w Gminie Stepnica

Źródło:

 1. stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4465_obchody_swieta_niepodleglosci_w_gminie_stepnica

7 komentarzy

 1. Nie można powiedzieć, że Burmistrz za bardzo przejął się organizacją tej rocznicy.
  Podpięcie się z “patronatem” pod dziecięcą wieczornicę … Szanujmy się oficery zwiadu 🙂
  Wystarczy porównać ile wydarzeń organizuje się w Goleniowie.
  Jakoś przez gardło Burmistrzowi nie przeechodzi a my musimy konsumować efekty jego dąsów.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Uroczystości rozpoczną się w poniedziałek, 11 listopada 2019r. o godz. 9:00 Mszą Patriotyczną w intencji Ojczyzny w kościele św. Jerzego. Zbiórka pocztów sztandarowych o godz. 8:45 na placu przed kościołem.
   Tradycyjnym punktem uroczystości będzie zmiana warty i składanie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości o godz. 18:00. Wymarsz wszystkich delegacji wraz z pocztami sztandarowymi nastąpi tego dnia o godz. 17:45 z placu J. Piłsudskiego (przy dworcu PKP). Zbiórka pocztów o godz. 17:30.

   XXXI Goleniowska Mila Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km rozpocznie się o godz. 10:30. Pierwszy bieg o godz. 11:11, start Mili Open o godz. 14:00, a o godz. 14:35 rozpoczęcie biegu Gaz System S.A.

   Burmistrz zaprasza również na imprezy towarzyszące: widowisko koncertowe “Paderewski All Inclusive” 2 sobotę, 9 listopada o godz. 18:00 oraz widowisko muzyczno-taneczne ZPiT ZG “Ina” pt. “Kresowe Pograjki w Gołonogu” w niedzielę, 10 listopada o godz. 17:00. Oba wydarzenia odbędą się w sali koncertowej Goleniowskiego Domu Kultury.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Będzie zmiana warty pod pomnikiem?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. Założył ornat i ogonem na mszę dzwoni 🔔🔔🔔

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. A Burmistrz na mszę się wybiera.
  To dobrze, że daje na parafię – przynajmniej dach kościoła nie zwali mu się z nienacka na głowę, hi hi hi

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

  • “Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko”

   “Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU i JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”

   “Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań”

   Tadeusz Kościuszko – listy do Adama Czartoryskiego.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)