Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

SMOG: Gmina Stepnica nie otrzymała dofinansowania do wymiany pieców i termoizolacji

No i mleko (ZNOWU) się rozlało. Gmina Stepnica nie dostanie dofinansowania do termoizolacji i wymiany pieców. Ponieważ nie ma dofinansowania to i burmistrz nie zamierza sięgnąć do kieszeni.

Po raz kolejny się okazuje, że cały stepnicki “biznes” opiera się na dotacjach, dopłatach, subwencjach i … reszcie środków ze zwrotu podatku z Urzędu Morskiego.

Poniżej pełna treść pisma ze strony stepnica.pl:

Informujemy, że złożone przez Gminę Stepnica wnioski o dofinansowanie projektów wymiany pieców oraz termomodernizacji budynków połączonych z wymianą pieców nie otrzymały dofinansowania.
Gmina Stepnica na podstawie deklaracji mieszkańców złożyła w sierpniu br wniosek na wymianę 20 pieców i wniosek na termomodernizację 18 budynków wraz z wymianą pieca. Źródłem finansowania w/w projektów miał być Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego. W dniu 17.12.2019 r. na stronie Urzędu Marszałkowskiego zostały ogłoszone oficjalne wyniki naborów wniosków. W obu przypadkach nasze wnioski znalazły się w gronie wniosków rezerwowych co oznacza, że zostały one pozytywnie ocenione ale w związku z niewystarczającą ilością środków nie zostało przyznane dofinansowanie.

  Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów dotyczących termomodernizacji budynków połączonych z wymianą pieców wynosiła łącznie 19 327 500,00 PLN. Złożono 63 wnioski na łączną kwotę dofinansowania przeszło 86 mln. zł. Wniosek Gminy Stepnica uzyskał 56 pkt i znajduje się na 23 miejscu na liście rankingowej (dofinansowanie otrzymało 14 wniosków). 
   Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie wymiany pieców wynosiła łącznie 15 462 000 PLN. Złożono 73 wnioski na łączną kwotę dofinansowania przeszło 34 mln zł. Nasz wniosek na kwotę dofinansowania 179 400,00 zł uzyskał 55 pkt i znajduje sie na 38 miejscu listy rankingowej (dofinansowanie otrzymało 25 wniosków). 

    W związku z nieuzyskaniem dofinansowania w/w wniosków, Gmina Stepnica nie będzie organizować naboru wniosków dla mieszkańców naszej gminy na wymianę pieców oraz na termomodernizację budynków połączoną z wymianą pieca. 

Źródło:

 1. https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4506_wyniki_naboru_wnioskow_na_wymiane_piecow_i_termomodernizacje_budynkow

5 komentarzy

 1. Dajcie Wiesiowi trochę węgla bo będzie do wiosny butelkami PET palić 🙂

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. Niech smog będzie z nami.

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 3. Zato dostali dofinansowanie do bezsennsownego sadzenia krzaków i choinek na kolejowej masakra. Kto na to pozwala na tzw. Kupię sądzą choinki tuje żywopłoty i potężne drzewa a teraz jak w guwno zapałek nawtykali choinki które w zeszłym roku uschnięty wyzucali hmm,a pod samymi balkonami piękne kasztany które w przyszłości przewroca papierowe bloki brawo pani architekt

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Jak ktoś wpisał jako priorytetowe ogrzewanie gazowe – kopalniane to niech się nie dziwi

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)