Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WIDEO: komisja ds skarg,wniosków i petycji Rady Miejskiej w Stepnicy – rozpatruje petycję mieszkańców o mpzp

Na posiedzeniu w dniu 23 stycznia br. komisja ds. skarg, wniosków i petycji Rady Miejskiej w Stepnicy (w składzie państwo radni: Bojko, Marszałek, Kaliska, Kędzierski,Chmurowski)  miała  wypracować opinię w sprawie wniosku mieszkańców z dn. 18.12.2019 r. dot. sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Przypomnijmy, że to już druga komisja w tej sprawie, na pierwszej komisji w dniu 7 stycznia br  zainteresowani mieszkańcy się nie pojawili z prostej przyczyny, bo nie zostali zaproszeni, a wiadomość o posiedzeniu pojawiła się w BIP-ie urzędu na dwa dni przed obradami. Podczas pierwszych obrad nad wnioskiem radni zdecydowali uznać,że wniosek rozpatrywać będą jako petycję i wezwali mieszkańców do uzupełnień formalnych. Protokół jeszcze nie został udostępniony, więc nie wiadomo o czym jeszcze dyskutowano.

Na kolejnych obradach, chociaż informacja również pojawiła się na dwa dni przed terminem, na komisji obecna była Iwona Krępic reprezentująca: 70 mieszkańców i organizacje pozarządowe. Między radnymi i reprezentantką mieszkańców wywiązała się ciekawa dyskusja na temat fermy, mieszkańcy mogą dowiedzieć się, co myślą poszczególni radni. Pojawiła się też, dość zaskakująca informacja  burmistrza do członków komisji. Uzupełnienia formalne petycji zostały przyjęte.

Po gorącej dyskusji radni wstrzymali się od głosu, chociaż nie do końca wiadomo co to oznacza.

Reprezentantka przekonywała radnych do spotkania z mieszkańcami jednak nie było jednoznacznej reakcji. 

Nie wiadomo także jaki los czeka petycję mieszkańców….

W dalszym ciągu z ciekawością będziemy śledzić kiedy i gdzie petycja będzie rozpatrywana, aby mieszkańcy mieli szansę na udział w dyskusji.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

 

35 komentarzy

 1. Złoty w Chorwacji piach🏄‍♀️
  Pierdla przestronny gmach🔐
  Madzia przy pianinie 🎹
  Melodyjka płynie 🎶🎶
  PO coś w to szambo wlazł 🥁
  Szumi dokoła las🌲🌲
  POdły dla Stasia czas, hej!🤔

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. widok znajomy ten … hey! 🙂
  .

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 3. Skoro pływa to chyba właśnie wie. A ty?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 4. A powodzi się nie boicie? bo przy tej radzi e i burmistrzu to wszyscy możemy popłynąć
  “Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Temat:OCENA AKTUALNOŚCI STUDIUM UWARUNKOWAŃ I
  KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY STEPNICA ORAZ MIEJSCOWYCH PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO NA TERENIE
  GMINY (…) W uwarunkowaniach zabrakło określenia wymagań dotyczących ochrony przeciwpowodziowej (art. 10 ust. 1 pkt 15), a diagnoza zagrożenia bezpieczeństwa ludności i jej mienia (art. 10 ust. 1 pkt 6) wymagaaktualizacji w oparciu o nowe mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego….”

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • To nie brzmi jeszcze groźnie, dopóki nie sprawdzi się aktualnych map ISOK. Według nich, tereny zagrożone powodzią obejmują: niemal CAŁĄ Stepnice i wszystkie miejscowości w pasie Zalewu (Od Stepniczki po Czarnocin). Trójwieś i Jarszewko też mają “wesoło”. Ale po co się tym zajmować, jak można przychodzić na komisje i sesje nie mając bladego pojęcia o niczym, publicznie wychwalać olbrzymią inwestycję na terenie zalewowym (jak to wypłucze to mamy “piękną katastrofę”), a to wszystko za diety i pensje z naszych podatków. A może to długoletni plan naszej władzy- nie podejmować żadnych działań planistycznych i faktycznych w celu zwiększenia zabezpieczenia przed powodzią, żeby rozwiązac problem zaopatrzenia Mieszkańców w wodę? Bo w razie powodzi jak ta z 1997 to w sumie nie będzie komu tej wody dostarczać! Mieszkańcom nowego osiedla raczę bacznie się przyjrzeć widokowi z okien. Są idealnym celem każdej fali powodziowej (port, pogłębiony tor wodny). Może obok samochodów jakiś choćby kajak? Zawsze więcej dobrytku się uratuje…
   P.S. Sprawa jest szalenie poważna. Ale, będę szczera, nie widzę szans jej załatwienia z obecną władzą, urzędnikami i radnymi. Opór materii jest zbyt silny. Za dużo czytania…

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • Wrzucam Wam linka do aktualnych map ISOK. Oglądacie na własną odpowiedzialność. Mną po zapoznaniu się z nią “częsie wewnętrznie” jak pewnym radnym 😉

    http://mapy.isok.gov.pl.

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • Zapomniałaś wspomnieć o słynnym hicie inwestycyjnym stu metrowym murze przeciw tsunami posadowionym na przeciw “dzikiej plaży” który daje turystom lądowym i wodnym, znakomity widok z bliska na ptasią sralnię. Tu znowu zabrakło wyobraźni zarówno projektantowi jak i naszemu inwestorowi a inna rewelacja paprackich inwestycji Wyganowskiego to kanalizacja opadowa na ulicach Kościuszki i Portowej. Tylko idiota nie projektant mógł coś takiego spłodzić a jeszcze większy idiota, stepnicki inwestor zrealizować. Obniżenie całej infrastruktury drogowej o około 20 cm poniżej dotychczasowych rzędnych to nieuchronna powódź pod budynkami obydwu tych ulic a nisko usytuowana głowica przepompowni ścieków opadowych na terenie działki portu rybackiego to jeszcze większy bubel niż ” słynna scena” architektoniczny gniot rozpaczy!! Każdy wylew wod zalewowych zagraża podmywaniem okolicznych fundamentów i budowli z ogródkami włącznie. Przepompownia ta w rybackiej działce, nie będzie w stanie pompować bo też będzie zalana a studzienkami kanalizacji sanitarnej ścieki powodziowe będą również zalewać oczyszczalnię ścieków w Stepnicy!! Tak już było ze dwa lata temu przy bardzo krótkiej i małej cofce zalewowej. Strach pomyśleć o tym co będzie jak wody napłynie o 10 cm wyżej!! Nie wiem czy ktoś z radnych to ogarnia, raczej po ostatnich spektaklach należy wątpić. W tym stanie rzeczy brniemy w coraz większe środowiskowe gówno!!

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

    • Obawiam się, Panie Bogdanie, że do pewnych wyznawców Pan i tak nie dotrze. 🙂
     Rzędna? Ochrona?

     Panie Bogdanie ZA MAŁO INFORMACJI !!! 🙂
     Na nich tylko prawdziwy POTOP może zrobić wrażenie … niestety … jak za FARAONA.

     Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 5. wyposażona w tablety (pan wodnik☺ma czym sie bawić) niech was jeszcze góru w togi przyodzieje i kwintet z ciemnogrodu zadecyduje o losie mieszkańców całej gminy,
  a Pan prezydent przy każdej okazji powtarza ,że jego praca to służba .

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 6. Szanowni Radni .
  Przerasta to was ?
  Zlozcie Mandat radnego…
  Dziekuje Dowiedzenia.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 7. Pani Marszałek potrzebuje więcej informacji, gratuluję refleksu. Temat ciągnie się od lata. To się zainteresuj Pani Radna!!!! Pani Kaliska słucha mieszkańców którzy chcą żeby COŚ i za dużo nie wie. Następna. Pisma od Burmistrza nie przeczytali.
  Arogancki Bojko nawet nie patrzy w stronę Pani Iwony.
  Dramat!!!!!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 8. Kodeks karny art. 271
  “Art. 271. § 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

  § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

  Poświadczania nieprawdy jeszcze w prokuraturze nie ćwiczyłyśmy. No ale ponieważ lubimy się uczyć , szkoda nam zmarnować taką okazję szczególnie, że sprawa ważna dla wielu Mieszkańców 😉

  Miłowiacy, nie damy się!

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 9. @Robin
  Proszę się nie obawiać. My ostatnio dostałyśmy takiego “nerwa”, że się tylko rozkręcamy. Tu przecież nie chodzi o “dwie uparte baby” ale o interes Mieszkańców Miłowa, wszystkich użytkowników ujęcia wody w Miłowie i o osoby oraz firmy związane z branżą turystyczną w naszej gminie. Chodzi też o unikatową przyrodę, która sama się nie obroni. I o rolników.
  Korzystając z okazji chciałabym podziękować Panu Burmistrzowi i Członkom Komisji ds Zbyt Zawiłych za mobilzację. Panie Burmistrzu- Pana “opinia” dla Komisji… bezcenna. W sumie nie do końca, bo zaczynam wyceniać ją na poczet przyszłych roszczeń Mieszkańców Miłowa.
  Każde kłamstwo zasługuje na krytykę, jednak kłamstwo urzędnika poświadczone pisemnie można wycenić i chyba zaskarżyć? Pytań takie wiele, odpowiedzi brak 😉
  Członkom przypominam, że zgodnie z Konstytucją RP – każdy organ władzy ma prawny obowiązek znajomości prawa .Nic i nikt go z tego obowiązku nie zwalnia. Nawet mityczny brak sprzeciwu Wojewody czy publikacja w Dziennikach Wojewódzkich. Sądy są tu jednomyślne. Członkowie dwóch poprzednich Komisji ds Społecznych własnie tego doświadczają występując w charakterze świadków (to może dla części się zmienić) w postępowaniu karnym ws przyznawania mieszkań komunalnych w naszej gminie. Nie idźcie tą drogą! Gdy nasz wybór dotyczy Waszego komfortu vs. interes Mieszkańców, nie mamy problemu. Choćby z uwagi na szacunek dla Mieszkańców.

  P.S. Panie Burmistrzu. Dziękuję za inspirację do napisania tego komentarza. Pana “opinia” i praca magisterska pewnie natchną mnie do kolejnych działań. Takie dobre!

  Z wyrazami szacunku
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 10. Czuję się mniej więcej tak,jak ktoś kto bujał w oblokach i ngle spadł.Myslenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić i tego Wam zycze droga zapracowana komisyjo 😉zabierzcie laptopy swoim dzieciom ,bo jak to obejrzą to spalą się za Was ze wstydu. Pozdrawiam Iwonę

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 11. Ci radni to jakaś porażka! Jak można iść na komisję i nawet dokumentu nie przeczytać??? I jeszcze ci co mówią, że mają za mało informacji. To po jaką cholerą łaziesz jedna z drugim na komisję jak nie wiesz o co chodzi? Po dietę?! Z komentarza wiem, że petycja jest w urzędzie od grudnia to co? Ciężko było te informacje znaleźć? Mieszkańcy mają za was wszystko robić a wy na końcu weźmiecie kasę i tak ich olejecie? Qrwa przecież już wam na tacy podali jak sprawę załatwić to z czym macie problem? Z myśleniem? Jak ta Iwona tam dała radę???

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 12. Komisję wenecką wezwą 🤣
  Monikę pozdrawamy ,dziekujemy 🤗

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 13. Do Przewodniczącej Rady Miejskiej i członków komisji ds skarg, petycji, wniosków.

  Ustawa o petycjach
  “Art. 8. 1. Na stronie internetowej podmiotu rozpatrującego petycję lub urzędu go obsługującego niezwłocznie zamieszcza się informację zawierającą odwzorowanie cyfrowe (skan) petycji, datę jej złożenia oraz – w przypadku wyrażenia zgody,
  o której mowa w art. 4 ust. 3 – imię i nazwisko albo nazwę podmiotu wnoszącego petycję lub podmiotu, w interesie którego
  petycja jest składana.
  2. Informacja, o której mowa w ust. 1, jest niezwłocznie aktualizowana o dane dotyczące przebiegu postępowania,
  w szczególności dotyczące zasięganych opinii, przewidywanego terminu oraz sposobu załatwienia petycji.”

  Ponieważ wniosek Mieszkańców zakwalifikowano jako PETYCJĘ, mam pytanie do Przewodniczącej Rady i radnych- członków komisji ds skarg, petycji, wniosków: GDZIE jest opublikowana na stronie urzędu treść petycji oraz informacje na temat składanych w sprawie wniosków (pismo burmistrza), informacje o obradach i przebiegu obrad komisji i opinie??

  Obowiązek publikacji treści petycji związany jest nie tylko z upowszechnieniem informacji o niej ale przede wszystkim ma umożliwić innym Mieszkańcom lub zainteresowanym podmiotom przystąpienie do niej. Sam rejest petycji tego ustawowego obowiązku nie wyczerpuje.

  Cierpliwie czekamy od 18 grudnia… Troszkę się Państwo gubią w procedurach. Zmusza nas to każdorazowo do składania wniosków o dostęp do informacji publicznej ( na odpowiedzi czekamy długo a czas goni). A przecież cała idea transparentnego postępowania w sprawach petycji ma na celu umożliwienie natychmiastowego dostępu do wszystkich informacji.

  Ponieważ działanie takie jest naruszeniem ustawy o petycjach, rozważamy złożenie skargi na Radę.

  P.S. My naprawdę mamy co robić. Szanujcie Państwo nasz czas i zróbcie coś porządnie, bez naruszania przepisów. Choćby z szacunku do Mieszkańców, którzy włożyli wiele wysiłku w zebranie podpisów.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • P.S.1
   Dnia 7 stycznia br. członkowie komisji skarg, wniosków i petycji uznała, iż wniosek mieszkańców należy zakwalifikować jako petycję na podstawie ustawy o…petycjach. Szkoda tylko, że nie doczytano o natychmiastowym obowiązku publikacji treści petycji i uzupełniania informacji o procedowaniu nad nią na bieżąco.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 14. Jegomość po lewej to lekcje kultury u samego Ricziego chyba pobierał. Ignorancja i styl zbyt podobne 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 15. dietę przekazują na k-to Iwony 😀 z dopłatą za instruktarz jak nie skrzywdzić inwestora żeby nas nie opuścił 😩😩

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

  • A ja słyszałem, że diety idą na prawnika, bo nie nadążają się tłumaczyć ze złych uchwał przed wojewodą i prokuratorem. To w końcu na co te diety idą? 🙂
   Może tak zamiast bzdury na forach pisać, należałoby poczytać jakieś przepisy żeby znowu na sesji oczami nie świecić? A diety to na fryzjera radzę. Przynajmniej NA głowach będzie porządek 😉

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 16. 😉

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 17. a dokumenty im dajcie ,pragnienie wiedzy rozpalcie 😉
  Oj Iwonka pozwą Ciebie o molestowanie ,toć oni nie są “specjaliści do spraw drobiu”czego od nich wymagasz ?
  Chmurzeskiego aż “zaczęsło wewnętrznie “😆 jak dowiedział się ,że gmina nie będzie miała z tego korzyści
  A przecie to kłamstwo bo gminie pomiot zostanie 😊😅 i tak wyliczac bez końca,tylko nie tutaj do śmiechu.
  Brawo Iwona gardła im zasuszyłaś
  Brawo panie przewodniczący ,lżejsze chyba dechy w tartaku jak “dialog” z Iwoną 🤗🤗🤗

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

  • Do “dialogu” to trzeba mieć partnerów 😉
   Dobrze, że cokolwiek nimi “częsie”. Diety biorą, pytanie tylko ZA CO?

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 18. Gdyby nie fakt, że sprawa ważna potraktowałabym to jak kabaret.
  Po pierwsze- straszenie radnych rzekomymi roszczeniami, do których inwestor w przypadku przystąpienia do uchwalenia miejscowego planu NIE MA PRAWA, to szczyt manipulacji. Ale to na radnych działa, a może działać bo ewidentnie nie znają procedur i prawa w tym zakresie.
  Co do roszczeń przeciwko gminie- inwestor nie ma do nich żadnych podstaw ale dalsza zwłoka radnych może dać podstawę do występowania z takimi roszczeniami przez MIESZKAŃCÓW MIŁOWA I ROLNIKÓW. Zważywszy na działania, jakie podjęli sami Mieszkańcy Miłowa, Ich roszczenia (związane np. z niekuniknionym spadkiem wartości nieruchomości w przypadku powstania tej inwestycji) będą nie tylko uzasadnione ale też porządnie udokumentowane.

  Skoro już o pieniądzach mowa- rozumiem, że radni zdają sobie sprawę z tego, że wyrażenie zgody na taką inwestycję rodzi określone obowiązki po stronie gminy? I to kosztowne obowiązki.
  Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym “zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie dróg gminnych należy do zadań własnych gminy”. Gmina realizując swe ustawowe obowiązki dotyczące budowy dróg gminnych, podejmuje najpierw uchwały przeznaczające określone tereny na ich budowę w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, a następnie pozyskuje tereny te dla takiego zamierzenia i podejmuje działania dla ich budowy. Ktoś z radnych widział drogę dojazdową do tej nieruchomości, sprawdził jej status i stan? Nie? Winszuję nieodpowiedzialności. Uchwalenie miejscowego planu i tak nas czeka, chyba jednak lepiej te pieniądze wydać w interesie Mieszkańców a nie drogi dla inwestora? No i pozostała infrastruktura. Ktoś w ogóle ogarnia jakie to koszty? Jak dodamy jeszcze przyszłe roszczenia Mieszkańców, mamy całkiem pokaźną kwotę.

  Fakt przychodzenia na obrady Komisji bez zapoznania się z tematem i dokumentami litościwie pominę. Nawet nie z litości ale z powodu braku słów. Uczeń, który regularnie przychodzi na lekcje nieprzygotowany i nie odrabia prac domowych, nie jest kwalifikowany do następnej klasy. Jakie kwalifikacje mają nasi radni? Widzicie sami.

  Do radnej, co opowiada o wizycie “pani planistki” mam pytanie: ile dokładnie gminę kosztowałoby objęcie wskazanych w petycji działek miejscowym planem? Bo odpowiedzi w stylu “dużo” darmujmy sobie, to nie przedszkole, należało “panią planistkę” dopytać. Tak samo jak należało dopytać burmistrza o owe mityczne roszczenia inwestora. No ale żeby pytać trzeba znać temat. A z tym jak w załączonym materiale video. Kruchutko.

  W skrócie- jedym skutecznym ratunkiem na obecnym etapie postęwania (inwestor zaskarżył decyzję do SKO) jest jak najszybsze przystąpienie do objęcia tego terenu miejscowym planem. To rozwiązanie nie tylko daje najwięszką gwarancję ale także, zważywszy na przyszłe roszczenia inwestora (drogi dojazdowe, infrastruktura) oraz Mieszkańców – rozwiązanie w sumie najtańsze. Tak zrobiono w gminie Goleniów, no ale tam i burmistrz i radni wiedzieli co robią. U nas. Cóż. Bez zmian. Po stepnicku…
  Monika

  P.S. Przypominam radnym, że za jedną taką drogę już zapłaciliśmy. Wtedy pieniądze były i na plan i na blisko 2 km drogi przez pola. Może dość tych kosztownych wygłupów??

  https://nowa-stepnica.pl/2012/01/24/jarszewko-81-dzialek-2-farmy-wiatrowe-2-kilometry-drogi-do-gruntow-ornych-i-lasow/

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 19. Kto jeszcze wierzy w te bajki o “dyskutowaliśmy o tym na komisji”?? Macie te “dyskusje”. Nieprzygotowani, nie mając bladego pojęcia o procedurach. Pan Bojko- BRAWO- ignorowanie mieszkanki, która ośmieliła się przyjśc na komisję i w dodatku była tam jedyną osobą wiedzącą o co chodzi. Brawo panie radny, kultura osobista na poziomie młota pneumatycznego. A jaki szacunek dla mieszkańców! Po diety pewnie biegusiem. Pytanie mam do tych “radnych”- JAKIE ROSZCZENIA może mieć inwestor wobec gminy? Dajecie sobą manipulować pułkownikowi aż furczy. Pchają się na stołki a tu ani wiedzy ani umiejętności, o kulturze nie wspomnę. Wyborcom gratuluję przedstawicieli. Sami sobie świadectwo wystawiacie.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • Sasza mówił, że na komisji dyskutują – w przeciwieństwie do sesji rady. Może jakieś nagranie z tej dyskusji? Bo jak widać na powyższym to jakaś komedia. Więcej jawności proszę!

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 20. To jakaś nowa komedia w kanale StepnicaTV?
  Myślałam, że oni robią tylko o zwierzętach 🙂
  Jakich jeszcze oni chcą detali jak nawet nie przygotowali się do sesji, nawet nie przeczytali i jeszcze się tym szczycą! Buha ha ha ha

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 21. powiedzieli co wiedzieli

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)